bereik Indonesië neemt weer „Mustangs" in gebruik Bemiddeling loopt door PROF. WIEBERDINK WE NIEUW ONDERZOEK Globe speelt stuk van Berrigan niet Den Uyl zou nog mogelijkheden zien Rapport over euthanasie uitgebracht MYSTERIE ROND GEZONKEN SCHIP HOOGOVENS panty r 30 de •RENHUIS Banden Slachtoffers Libisch vliegtuig overgedragen r~ Deperfekte pasvorm van Panty P -30 den merkt upas goed als uze aanheeft!, binnenland buitenland jning te Roodevaart' 000 m2 iGRUlMTE )op of te huur 'AND met woning )op of te huur IJ MET WONING ERS VASTGOED Irijf West-Brabant ^or nieuwbouw verbouwingen commentaar Politieke hygiëne I Politieke hygiëne II PRIKKEN Rapport-Donner openbaar BEZWAREN Zaterdag 24 februari 1973 iden goed onderhouden rrije tuin, berging en achteruit- ;ing in centrum van stadje Tho- gprijs70.000, elefonische afspraak 01600-361 IIJ MOERDIJK) domeinen in het rentambt Breda I inastraat 45 (tel. 01600 - 38250)1 iving te koop aan de vrij van hnurl lijk 7, Roodevaart, nabij Moerdijk! rondoppervlak totaal plm. 483 T" I en voorwaarden worden op aan-1 I; woning te huur, nieuwbouw, Irzien van verwarming, gelegen Rijksweg BredaRotterdam, Ino. 24734. IN ROOSENDAAL Bijzonder goed geschikt voor Ifrites-zaak en slagerij. 650—33341. IN ROOSENDAAL end bedrijf-Veel perspectief- Volkrijke buurt. |no. 24778 bureau van dit blad. llELGIë I lïd. grens bij Slrijbeek/UIven-1 I lijz. situatie. Nwe. kleine zeer I 1 moderne luxe bungalow. Inet leef kuil 60 m2. 2500 m2 eigen ven aan terraszijde op (rekt te aanvaarden. Nog niet Prijs n.o.t.k. [jenweg 14, Breda tel. 01600- U. tel. 01850-41183. assurantiën, financieringen |donkseweg S, Prinsenboek. iijvend dokumentatie betrel[eI,<l Is in Breda „Heusdenhout (Van onze redactie buitenland) HASTINGS Op 3 decem- jer voer het 1.957 ton metende schip „Golden Coin" de haven van Rotterdam uit met 17 man m boord en 2.000 ton graan, richting West-Afrika. De dag daarop vingen de lui,(stations een S.O.S. op en snelden reddingsboten en sche en in het Kanaal te hulp. Er was geen spoor van de Colden Coin". Maar bij de Goodwin Sands vonden de red ders de lijken van vijf van zijn bemanningsleden. Daarna niets meer. Niet de geringste aanwijzing van wat er met het schip, de lading en de twaalf opvarenden was ge beurd. Vorige week stootte een vrachtschip van 25.000 ton en kele mijlen buiten de kust bij Hastings op een wrak dat de vergane „Golden Coin" bleek te zijn. Het ligt vijftig zeemij len van het punt waar de vijf lijken waren gevonden. Duikers stelden een onderzoek in. Het riiim bleek volslagen leeg te zijn. Geen korrel van de twee duizend ton graan en geen aan wijzing over wat er met de overige 12 opvarenden is ge beurd. (Van onze redactie buitenland) DEN HAAG Een medede ling van de Indonesische vice- luchtmaarschalk Arief Rijadi, dat zijn vierde regionale lucht macht is „versterkt" met veer tien Mustang P-51 jagers, heeft in Nederlandse luchtmachtkrin gen nogal verbazing gewekt. De „Mustang'' is namelijk 'n jager uit de Tweede Wereld oorlog, die door de Nederlandse luchtmacht tijdens de politieke acties werd gebruikt voor aan vallen op stellingen van Indo nesische nationalisten. Het toe stel was tot 1950 in Nederland in gebruik, en ongeveer 40 overgebleven stuks zijn aan In donesië geleverd. De Indonesi sche nationalisten noemden de Nederlandse Mustangs „cocor merah" (rode vogelbek). Mede omdat luchmaarschalk Rijadi heeft verklaard, dat het geen gebruikte, maar opge knapte toestellen betreft, ver moedt men in Den Haag dat uit de 40 toestellen 14 zijn sa mengesteld die nog kunnen vliegen. Luchtmachtkringen zeiden al bljj te zijn dat het luchtmavht- museum in Soesterberg althans één opgekalefaterde Mustang heeft. Men meende dat Indo nesië grote moeilijkheden zal ondervinden wat reserve- delen betreft, die in Nederland niet meer voorhanden zijn. Het grootste deel van de In donesische Mustangs is thans op de basis Abdulrahman Sa- leh, bij Malang, Oost-Java, ge- stationneerd. De overige wor den volgende maand op Soera- baja verwacht. (Van onze redactie binnenland) AMSTERDAM. De toneelgroep Globe zal de getuigenis van Daniël Berrigan „The trial of the Catonsville nine" (het proces van de negen van Catonsville), dat 22 maart in Eindhoven in première zou gaan, niet uitbrengen, zo deelt de leiding van Globe mee. Tijdens drie weken repeteren bleken persoonlijke standpunten, artistieke opvattingen en hun verhouding tot de geest van Daniël Berrigans geschrift zover uiteen te lopen dat van een saamhorige getuigenis geen sprake zal kunnen zijn, aldus Globe. „In dit eer der een pamflet dan een toneelstuk te noemen geschrift wordt van de speler niet gevraagd een rol te spelen maar letterlijk en figuurlijk zijn stem te geven aan dit brok onverteerde werkelijk heid, waarbij hij zeer persoonlijk en niet via een uit te beelden karakter zich de uit dit pamflet sprekende overtuiging eigen moet kunnen maken." Suriname is weer van de voorpagina's af. De stakingen be horen grotendeels tot het verleden, alleen enkele groepen onderwijzers, verplegend personeel en andere (vooral over- heids) functionarissen, houden de acties vol. Met de moed der wanhoop. En met 100.000 gulden van de Nederlandse vak centrales in kas. Dat is niet veel, niet genoeg althans om betere leefomstandigheden voor het allergrootste deel der Surinaamse arbeidende bevolking af te dwingen. Over de methoden van de Surinaamse regering en leidende j tóngen in dit ontwikkelingsland mag men intussen gerede twijfels koesteren. Bekend was het vormde zelfs aanleiding tot de stakingsgolf dat de regering-Sedney de vakbonden aan banden wilde leggen. Hoe zij die bonden tijdens de acties heeft geprobeerd te isoleren en monddood te maken, werd week nog eens duidelijk, toen twee vakbondsmensen uit I Paramaribo plotseling op Schiphol stonden, zonder dat de Ne- I derlandse vakcentrales van hun Komst afwisten. Een telegram, 1 waarin de komst van de twee werd aangekondigd, is nooit aan gekomen. Zoals meerdere telegrammen. Nu gaat medio maart de koninkrijkscommissie praten over J(en nieuw ontwerp-statuut, dat in feite een overgangsregeling 1 Is naar volledige zelfstandigheid van Suriname en De Antillen. Gevreesd mag worden dat in die vergadering weer flink om ba hete brij heen gedanst zal worden. Maar het. kan ook moei- lijk anders. De Nederlandse regering kan de Surinaamse niet afzetten, daar moet het Surinaamse volk (parlement) zelf voor zorgen. Natuurlijk, de problemen in Suriname zijn, zoals in zovele I Wen van de derde wereld, niet van vandaag of gisteren. Het dilemma voor iedere Nederlandse regering is dan ook dat ze tij het rigoureus verbreken van de koninkrijksbanden, het odium op zich laadt „van de rotzooi af te willen", en bij het aanhou den van die banden constant het gevaar loopt te nauw betrok ken te worden in conflictsituaties, die in een land als Suriname voor het oprapen liggen. Het is duidelijk, dat het bestaande statuut op de helling moet; hl nu aangeboden overgangsstatuut lijkt een goede mogelijk heid om ook regeringskringen in Paramaribo te helpen wennen tan de onvermijdelijkheid dat de banden eens, en vrij snel, ver- I broken moeten worden. code PS liet is een algemeen aanvaarde opvatting dat mensen die in I 1 een of andere functie het gezag vertegenwoordigen, in de [•Senvan hun medeburgers onkreukbaar dienen te zijn en zelfs tkschijn van het kwaad dienen te vermijden. Pegenen die deze stelling onderschrijven zullen wellicht met I enige verbazing hebben kennis genomen van het bericht dat h gewezen burgemeester van Andel, Giessen en Rijswijk, mr. N, Scholten, de benoeming tot lid van de Tweede Kamer, in «door het overlijden van het anti-revolutionaire Kamerlid Wai- !Jf9 ontstane vacature, heeft aanvaard. Zijn beëdiging moet I f'% nog plaatsvinden, een datum is daarvoor nog niet vast- Weld. t "to kan zich afvragen of het pas geeft iemand als Kamerlid beëdigen (wat tevens de zogenoemde eed van zuivering in- I 5™'l terwijl er een onderzoek naar een mogelijke strafver- 9 wegens corruptie het aannemen van steekpenningen ,snwel omkoping tegen hem gaande is. Dat onderzoek, dat I ps '"gesteld na aandrang van een aantal Kamerleden, duurt geruime tijd en vindt nog voortgang. ef zou van wijsheid getuigen als mr. Scholten zelf de dag I 'p zijn beëdiging uitstelde tot het ogenblik, waarop hij van j "^'aam gezuiverd zal zijn. Daar hij zowel de kandidatuur als s TOoeming heeft aanvaard, behoeft dit uitstel zijn politieke I rriere niet in de weg te staan. 2e"s beste vrienden van Israël hebben moeite met het u r®mpzalige optreden van het Israëlische luchtwapen tegen 'bische passagiersvliegtuig. Maar bij het bepalen van zijn I over deze gebeurtenis past toch wel een zekere terug- 'dheid en nuchterheid !cn°i te va't natuurlijk niet te verwachten van de tradi- e 9ezworen vijanden van de joodse staat. Uit hun reacties leedvermaak te bespeuren om een Israëlisch on- ^at misscbien nog lang zal na-echoën in de inter- cor>ferentiezalen, dan deernis met de slachtoffers, blvn' Woordvoerders van de grote mogendheden, die nu brJentwintig jaar verstek laten gaan om werkelijke vrede te "'«t 2 h'n M'dden-Oosten, behoeven op het ogenblik echt 'ken f V3n toren te b'azen met '1ljn politieke zede- I Vl)llf d p 'owar* eeuw lan9 hebben zij een én voor Israël én Gent St''nen onmogelijke situatie gedoogd. En als er dan blunderVan sPann>n9 staand gebied eens een catastrofale 01,1 hu 9emaakt/ rijzen alle groten der aarde overeind de ve||. stra^ende vinger op één der partijen te richten, in Zul|en '^e. Verheid dat ze zelf in elk geval buiten elk schot bake. Ook dat heeft iets met politieke hygiëne fe (Van onze redactie binnenland) IJMUIDEN De vier werk nemerscommissarissen van „Estel", de holding waarbin nen Hoogovens en Hoesch samenwerken, hebben hun bemiddelingspoging gisteren voortgezet. Ze hadden 's middags een lang gesprek met de coördina tors van de actie van de twee industriebonden bij Hoogovens. Maar over inhoud en afloop is niets bekend ge worden. Donderdagavond had den de vier commissarissen al een gesprek gehad met een afgevaardigde van de raad van bestuur van Hoogovens. Deze afgevaardigde, direc teur-personeel Albrecht, zei gisteren dat er „wait van ge dachten was gewisseld". Ver der merkte de baar Albrecht op dat er wait hem betrof niet gesproken kon worden van een bemiddelingspoging van de werknemierscommissasrissen, onder wie oud NW-voorzititer Kioos. Verzoeken daartoe wa ren niet gedaan, zei de heer Albrecht. noch door Hoogo vens, noch door de industrie bonden. De voorzitters van de indus triebonden NW en NKV, de heren Groenev-elt en Brussel hebben gisterenmiddag laat bij de algemeen bedrijfsdirecteur van Hoogovens geklaad over intimidatdepogingen. „Ons be reikten berichten over intimi datie in de grofste vorm. U bent daiar ongetwijfeld van op de hoogte", schreven de beide voorzitters aan de heer Van Erp. „Ons is bekend dat dit bestaat uit het telefonisch, dian wél persoonlijk huisbezoeken van stakers door uw functio narissen Daarbij worden de betrokken stakers in min of meer bedekte termen bedreigd voor wat hun toekomstige po sitie bij Hoogovens betreft". De algemeen bedrijfsdirecteur heeft daarop nog gisteravond een circulaire aan afdelings chefs laten uitgaan, waarin gevraagd werd de goede ma nieren op de afdelingen te handhaven. Gisteren zijn in diverse plaatsen weer prik- en sta kingsacties gevoerd. Dat ne- beurde onder meer op 13 be drijven in Groningen, bij Gus to in Schiedam, Saab-Scania in Meppel, Demka, Dtrecht en Thomassen - De Steeg. De drie industriebonden hebben gisteren ook het eerste ultimatum aam een metaalbe drijf in Gelderland gesteld. Het betreft de motorenfabriek Thomassen in De Steeg, die deel uitmaakt van het Rijn- Schelde concern. Het ultima tum loopt volgende week woensdag af. De vakbonden eisen vam de directie dat zij druk uitoefent op de werkge versorganisatie in de metaalin dustrie om onverwijld het overleg over de metaalcao te hervatten op basis van de vakbondsvoorstellen. 0 De Amerikaanse antropologe Wyn Sargent is na haar huwe lijk met een stamhoofd in West-Inrian dat door de Indo nesische autoriteiten werd ver boden, teruggekeerd in Ameri ka. Met foto van het stamhoofd, die volgens berichten toch niet erg tevreden was over zijn nieuwste vrouw. „Ze wilde nooit in mijn hut komen," ver telde hij verslaggevers van AP. (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT Prof. dr. J. Wieberdink vindt dat open baarmaking van het rapport- Donner over het conflict rond zijn persoon in 1970 in het academisch ziekenhuis en de medische faculteit in Utrecht een eerste stap moet zijn op de „logische weg naar het onderzoek van dit conflict". Daarbij zullen volgens prof. Wieberdink openheid en toe passing van rechtsbeginselen als bronvermelding, documen tatie van standpunten, open getuigenverhoren, confrontatie van partijen, voor betrokkenen toegankelijke notulering en gelegenheid tot gericht ver weer noodzakelijk zijn. Dat alles is, zo heeft hij al diverse malen gesteld, bij het onder zoek van het Utrechtse con flict niet gebeurd. Een heron derzoek is volgens prof. Wie berdink noodzakelijk voor het herstel van een basis voor vei lig werken door hartchirurgen, gen. Prof. Wieberdink zegt dit in een aan de pers gestuurde verklaring naar aanleiding van plannen van de Nederlandse Hartpatiënten vereniging, het destijds als geheim bestempel de rappott-Donner openbaar te maken. In zijn verklaring spreekt prof- Wieberdink de verwach ting uit dat een hernieuwd onderzoek stellig op weerstan den zal stuiten omdat daarbij een aantal „grote mannen" op pijnlijke wijze voor het voet- TEL AVIV Israël heeft de stoffelijke resten van de 104 mensen die omkwamen bij het neerhalen van een Libisch vliegtuig boven de Sinaiwoes- tijn aan Egypte overgedragen. Maar volgens Tel Aviv wei gerde Cairo de lijken te aan vaarden van drie Fransen en een Amerikaan. Van de meer dan 100 slacht offers zijn er pas 47 geïdenti ficeerd. Tot de omgekomenen behoren 19 vrouwen en 44 kinderen. De Amerikaanse president Nixon heeft vrijdag op het Witte Huis de adviseur voor buitenlandse zaken van de Egyptische president Sadat, Mohammed Hafez Ismail, ont vangen voor een gesprek over de vredeskansen in het Midden- Oosten. Het Witte Huis bewaart over het onderhoud het diep ste stilzwijgen. Ook Egypti sche diplomaten in Washing ton wilden niets over het be sprokene zeggen. (Vervolg van pagina I) Opmerkelijk is dat de KVP- fractie unaniem is over de stellingname, dat een eventu eel toch optredende kabinet- Den Uyl niet gedoogd zal wor den. In de AR-fractie heeft zich daarentegen een (nume riek bescheiden) oppositie ge manifesteerd, bestaande uit de demissionaire minister drs. Jaap Boersma en de waarne mend fractieleider Wim Aan- tjes. Zij wensen deze zinsnede in de brief niet te onderschrij ven naar Biesheuvel zei „om dat zij een kabinet-Den Uyl pas willen beoordelen ais het er zit." Het is echter eerder deze week al uitgelekt dat Boersma en Aantjes voorstanders zijn van een kabinet-Den Uyl (al dan niet met witte rand). Boersma vindt als minister van Sociale Zaken dat eigen lijk alleen onder een „links bewind" de overal tot uitbar sting komende sociale onrust te beteugelen is. Boersma en Aantjes zien mede om deze reden ook niets in een herstel van de oude coalitie met de WD (en-of DS'70) en dat lijkt, als Burger de lier aan de wilgen mocht hangen, welhaast het enige al ternatief. Biesheuvel sprak eergisteren al van „een klaar liggend alternatief", maar wil de ook gisteren niet zeggen wat hij daarmee bedoelde. Wel zei hij voorstander te zijn van een extra-parlementair kabinet. De extra-parlementai re vlag zal echter niet kunnen verdoezelen dat het dan toch weer zal gaan om herstel van de oude coalitie, zo werd gis teren ln progressieve kring gezegd. Opvallend is dat oppositie leider Den Uyl gisteren alleen in een korte schriftelijke ver klaring reageerde op het con fessionele standpunt. Uit het feit, dat hij niet met veel ver toon een persconferentie hield, leiden waarnemers af dat hij kennelijk nog kansen ziet voor een door hem geleid kabinet en dat hij de zaak niet wil doorkruisen met uitspraken die nieuwe irritatie kunnen wekken- Hij herinnert er in de verklaring aan, dat „de christen-democratische fracties (Den Uyl gebruikt dit woord voor het eerst -red.) na drie maanden opnieuw om een zes- partijenkabinet vragen. Dat' zoiets niet kan had de heer Ruppert (de informateur-red al uitgevonden. Daarom kreeg de heer Burger ook een we zenlijk anders gerichte op dracht. Aan de vervulling van die opdrachten willen de he ren Andriessen, Biesheuvel en Tilanus kennelijk niet mee werken", aldus Den Uyl. DEN HAAG (ANP) De Gezondheidsraad vindt dat ac tieve onvrijwillige en actieve vrijwillige euthanasie als strafbaar feit aangemerkt moeten blijven. Sancties op het niet naleven van dit ver bod kunnen niet worden ge mist, aldus de Gezondheids raad in een rapport over de „milde dood", dat aan minister Stuyt (Sociale Zaken en Volksgezondheid) uitgebracht is. Onder euthanasie verstaat ae commissie medische ethiek van de Gezondheidsraad een opzettelijk levensverkortend handelen of een opzettelijk nalaten van levensverlengend handelen bij een ongeneeslijke patiënt in diens belang. Van actieve euthanasie is sprake als een arts levensver- kortende middelen of hande lingen toepast. Euthanasie be schouwt men als passief als de arts geen middelen meer aan wendt om de patiënt in leven te houden. De gezondheidsraad onder scheidt dan nog de vrijwillige en de onvrijwillige euthanasie. Van vrijwillige euthanasie is sprake als de patiënt uitdruk kelijk en rechtsgeldig toestem ming heeft gegeven voor eu thanasie. De instemming wordt pas rechtsgeldig geacht als de patiënt volgens de wet volwassen is, niet onder pres sie staat en niet geestelijk ge- stoort is. Van onvrijwillige euthanasie is sprake als de patiënt geen rechtsgeldige instemming heeft gegeven. De commissie medische ethiek van de Ge zondheidsraad die het rapport uitgewerkt heeft vindt dat vroeger afgelegde wilsverkla ringen geldig zijn als deze niet langer dan een jaar gele den is afgelegd, als de patiënt deze niet kan of niet wenst te herroepen en men aan mag en moet nemen dat hij bij het afleggen van de verklaring de consequenties heeft kunnen voorzien. Voor iedereen en ook voor de arts geldt de regel dat het ethisch en wettelijk niet ge oorloofd is menselijk leven na de geboorte opzettelijk te be ëindigen. Mochten er zich ge vallen voordoen van een conflict van plichten, waarin de arts zich moreel verplicht voelt om in strijd met de wet te handelen, dan zal hij, aldus de commissie, te allen tijde bereid en in staat moeten zijn zich te verantwoorden tegeno ver de patiënt en justitie. De arts kan nooit tot eutha nasie worden verplicht, aldus de conclusie van het rapport. Voorop staat volgens de com missie steeds dat de arts ver plicht is naar „beste weten en vermogen, volgens zijn „ken nen en kunnen" altijd primair in het belang van zijn patiënt en met inachtneming van diens geldige wil en rechten, te besluiten of hij al dan niet tot euthanasie overgaat. licht zal komen. „Zij zullen we derom het wijze beginsel op peren dat men slechts in de toekomst moet zien en zij heb ben in de afgelopen jaren reeds getoond daarmee een macht te vormen die bestand is tegen het pleidooi der gedu peerden." Deze gedupeerden, de hart patiënten die kunnen worden geholpen, kunnen volgens prof. Wieberdink op een aan tal vragen een antwoord ver langen. Die vragen hangen ten nauwste samen met de ge schiedenis van dit conflict en het uiteindelijke gevolg ervan voor prof. Wieberdink. De bezwaren die de com- missie-Donner tegen prof. Wieberdink naar voren bracht richtten zich, zoals uit het nu openbaar geworden rapport blijkt, tegen zijn optreden bin nen zijn afdeling van de Utrechtse kliniek en tegen zijn manier van samenwerking binnen de faculteit. Ook zou bij eenvoudiger hartoperaties het aantal sterfgevallen bij de hoogleraar boven het gemid delde liggen. „Prof. Wieber dink", aldus de commissie is een chirurg van technisch er kende bekwaamheid, die met grote toewijding steeds zijn ambt heeft vervuld; dat hij op een bepaald punt te kort schiet, met als oorzaak een gebrek aan voldoende ervaring, het welk veelszins tot omstansig- heden buiten hem om is te herleiden, kan hieraan niet af doen." De commissie stelt tenslotte voor, de hoogleraar eervol ont slag te verlenen op grond van „onverenigbaarheid van ka rakters". En zo werd ook in feite besloten. Prof. Wieberdink acht de gronden van zijn ontslag erg onduidelijk. Twee leden van het toenmalige bestuur „heb ben getracht mij tot aftreden te bewegen met dreigende smadelijke publiciteit die in derdaad kort daarop is losge barsten." Hij verwijt de toen malige voorzitter van het be stuur, mr. I. A. Diepenhorst, een beleid van onkunde door hem de operatiestop op te leg gen zonder tevoren een des kundige op het gebied van de hartchirurgie te raadplegen. De Nederlandse hartpatiën- tenvereniging heeft gisteren bij monde van haar voorzitter, de heer H. Fievet uit Breda, verklaard, niet langer te wil len zwijgen nu drie hartchi- rurgische klinieken (Utrecht Eindhoven en Tilburg) stillig gen en er vele misverstanden resten die nog om een oplos sing vragen. De vereniging vindt dat nu daadwerkelijk dient te worden erkend dat de belangen van de patiënten moeten prevaleren boven be. langen van de overheid of van artsen. Daarom meent de vere niging dat een herziening van het onderzoek in het conflict Wieberdink dringend gewenst is. GROEPEN. demonstranten hebben het terrein van de Amerikaanse ambassade in Tri- po-li bestormd en de Ameri kaanse vlag verbrand. Terwijl vele donkere wol ken, zich zowel in de meest letterlijke als in figuurlijke zin, boven onze hoofden sa menpakken, doet het deugd toch lichtpuntjes te ontwaren, die dan misschien niet de bur ger, dan toch de arbeider moed geven. Zo'n lichtpuntje is het be richt dat zes hoger betaalden zich solidair verklaard hebben met de Industriebonden in hun strijd om rechtvaardiger inko mensverdeling. Dat zestal begrijpt en laat zien dat het veel meer dan om die centen om de mentaliteit gaat. Veel mensen hebben een een taliteit. Dat geldt voor hoger en la ger personeel. Ik heb er niets op tegen dat ze de uitlaat van m'n autootje willen gaan controleren. Niet waar, je bent milieubewust of je bent een viespeuk. Maar dat men, als de uitlaatgassen schoon genoeg bevonden wor den, een vignet op m'n voor ruit wil plakken, gaat mij iets te ver. Ik wil helemaal geen vignet op mijn voorruit. Dat belemmert het uitzicht, zegt de politie. Trouwens, ik heb al zo'n klein voorruitje. Daarom ben ik ook geen arts geworden. Ofschoon, dan had ik na tuurlijk een grotere voorruit gehad. Van Schelfhout zaagt men planken. Een sterk verhaal dat er weer zijn mag. Het speelt zich af in Londen. Arthur Baker vond dat zijn vriendin Laura wat te lastig werd met haar herhaalde verzoeken aan hem om met haar te trouwen. Ar thur wilde wel de liefde maar niet de knellende huwelijks band, Laura maakte daarom een eind aan de verhouding. Dat had Arthur niet gewild, hij werd boos en gaf daaraan uiting op een wijze die hem voor de politierechter deed be landen. En Laura was getuige. Zij getuigde dat Arthur: - door haar brievenbus had geschreeuwd - op haar vensterbank vuilig heid had gegooid, een onderbroek voor haar raam had gehangen. Jaja, wat liefdesverdriet al niet kan doen. Arthur kreeg van de rechter twee jaar voor waardelijk en Laura zei: „Nu moet ik hem helemaal niet meer. Hij is een minderwaar dig schepsel". Nog sterker wordt dit ver haal als ik u vertel dat Arthur 69 jaar is en Laura 74. De doordraver van de week? Onze demissionaire mi nister-president mr. Barend in hoogst eigen persoon, maar dan in zijn allesbehalve de missionaire rol van rechts- koerser. Hij is immers druk doende de christelijkebroe ders en zusters in de armen van de Pien-tere liberale Jon geheer Hans te drijven. Desondanks wens ik u van links naar rechts een genoeg lijk weekeinde. MERIJN (ADVERTENTIE) Panty P 30 denier, de panty waarbij de tint op 't been overal gelijk blijft. Maakt uw benen dus mooier! in de lila verpakking.

de Stem | 1973 | | pagina 11