aert EHBO Koewacht niet eens met subsidienorm gemeente van Voorsprong Clitex Sport weer geslonken B. EN W. AXEL OVER E.H.B.O.: GEEN PRECEDENT SCHEPPEN VROUWENGILDE HULST GESCHIKT VOOR KOMENDE GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN UMSWAARDE ÏIERT FEEST i PASTOOR KERK jHardtop irt u dat? eo gulden! UPS „GELIJKGESCHAKELD MET AMUSEMENTSCLUB SPORTINSTUIF IN VOGELWAARDE VOLLEYBAL IN HULST zet 'ns wat anders op tafel dan gewone aardappelen CHIPS - OOSTBURG i- PHILIPPINE B.V. - GOES |L" - AXEL stad Inspraak Het Harde Schot Hulst hield toernooi Prijskaarting NKV „Wagentje kijken" als stimulans voor de Vossen Fanfarefeest Optocht van Steen wordt dit jaar nóg beter Sas van Gent Vol programma topbiljart Hulst Belangstelling politieke scholing vrouwen Axel is groot Kloetinge Ree riificatie Vrijdag 23 februari 1973 Prijzen incl. B.T.W. af Importeur: Datsun 2000 Sedan vanaf f 13.930, Datsun 2000 Hardtop vanaf f JM90, ;foon 01170 - 2679 |foon 01159-384 |rn 01100 - 6235 Oil 01155 -1997 lijps. Om z'n geavanceerde lf om het stijlvolle eigentijdse lelk geval om de sublieme Biteit: muziekweergave volgens In deze tijd. Maar u kiest Lr ook om z'n prijs: En dat voor een stereo- Iker, compleet met boxen. 1 eenl Een radio die FM-stereo- l's ontvangt. Automatisch lp stereo overschakelt, li zuiver afstemt op de J En vijf golfgebieden bestrijkt, een gespreide middengolf Ikelijker afstemmen. Iter levert een muziekvermogen ■watt, en geeft ieder toontje Hoge en lage tonen zijn gelen. rboxen lpacte luidsprekerboxen I) cm) zijn ook nog bij de prijs De grote dubbelconus- is geven alle tonen zuiver Ttoog tot laag. Dereik: 65-18000 Hz. gelijkheden >set kunt u nog uitbreiden tofoons als de Philips of 22 GA 160. En met £ls de Philips N 2506. En deze of de andere Philips Taratuur meer willen weten, pen briefkaart met uw naam Lan Philips Nederland B.V., idio, VB 10-14, Eindhoven, de gratis kleurenbrochure <Van een onzer verslaggevers) KOEWACHT „Ik heb het gevoel, dat we door de ge meente gelijkgeschakeld worden met een amusementsclub. Dat is natuurlijk niet juist. Er wordt bij EHBO-verenigin- gen gewerkt met het nodige idealisme, ten dienste van de gemeenschap. En om dat dan ook nog helemaal uit je eigen portemonnee te betalen ook, is te gek". Secretaris A. van Poecke van de Koewachtse EHBO- vepeniging is het niet eens met de normen, die de ge meenten hanteren bij de subsi diëring van EHBO-verenigin- gen. Met name ten aanzien van de uitgangspunten van d.e gemeente Axel heeft hij nogal bedenkingen. B. en W. zijn niet bereid om de Koewachtse vereniging een extra subsidie van ruim 500 gulden te geven voor de aanschaf van oefen materiaal. Die aanschaf moet bekostigd worden uit de nor male subsidie, aldus de moti vering. De heer Van Poecke: „We hebben 38 leden en we krijgen zo'n 500 gulden subsi die per jaar. Al onze hulpver lening is gratis en van de subsidie moeten we de zaal- huur betalen en nog verschil lende onkostenposten. Je be grijpt toch wel, dat dit niet kan. Ik ben inderdaad van mening, dat de meeste ge meenten de verdiensten van een EHBO-vereniging zwaar onderschatten. Wat Koewacht betreft zijn we bereid om door te vechten. Wat er ook ge beurt: we zullen voorkomen, dat onze vereniging moet ver dwijnen". De EHBO-vereni ging staat op korte termijn voor de aanschaf van nieuw verband-materiaal en een brancard. Deze spullen moeten er zo snel mogelijk komen om te kunnen blijven oefenen. Gebeurt dat niet, dan verlopen de diploma's en is alles ver geefs geweest. Zover wil het plaatselijk bestuur het niet la ten komen. Voorzitter J. Die- leman van de financiële com missie van Axel heeft deze week verklaard, dat de vere niging maar moet gaan collec teren als men meer geld nodig heeft. Wat vindt secretaris Van Poecke van deze sugges tie? „Dat zou inderdaad een laatste redmiddel kunnen zijn, maar dan heb je toch weer kans dat de gemeente deze inkomsten in mindering brengt op de subsidie. Dan zijn we weer even ver." De Koewachtse vereniging mist momenteel de meest ele mentaire voorzieningen Dia's ter illustratie van de lessen zijn er niet. De verschillende situaties moeten uitgebeeld worden op een schoolbord en bepaald, ideaal is dat niet. De heer Van Poecke zegt tot slot: „Ik vind deze waardering' te genover mensen, die elke mi nuut klaar staan om het leven van andere mensen te redden, bedroevend". Dat een grotere inspraak van de burger in het gemeen telijke beleid toch zijn vruch ten kan afwerpen, heeft de schaduw-raadsvergadering van het Hulster vrouwengilde be wezen. Bij deze vergadering waren de officiële raadsleden vervangen door 17 vrouwelij ke raadsleden. De schaduw- raad bleek een complete ver rassing. Praktische problemen, die anders over het hoofd wor den gezien, werden nu uit voerig uit de doeken gedaan. En zowaar: b. en w. hadden zelfs enige moeite met de ui termate kritische benadering van de voorstellen. Een kriti- sche benadering, die bij de j gevestigde raad soms nog wel eens wil ontbreken. Kortom: een daadwerkelijke Inspraak van mensen, die zich voor het functioneren van de democratie op gemeentelijk ni veau interesseren, kan een heel ander licht werpen op het in routine vastgeroeste gemeen telijke bestel. Als de genomen besluiten rechtsgeldig waren geweest, zouden er voor de gemeente Hulst verschillende I positieve dingen uit de bus zijn I gekomen. (Van onze correspondent) UMSWAARDE Het per manente feestcomité vai faniswaarde heeft tijdens een vergadering het programma samengesteld rond de feeste lijkheden in verband met het w-jarige priesterjubileum van pastoor Knipscheer en het 12,5 Wgc jubileum als pastoor va® Lam-waarde. tevens wordt het 100-jarlg «staan van de kerk gevierd. ®t feestprogramma zal zijn oeslag krijgen op Hemel vaartsdag, 31 mei. Het ziet er «s volgt uit: 9.00 uur reveille ™r trompetgeschal in de to- l® van de kerk, 9.30 uur: ankomst van bisschop Ernst, l®® vanaf de pastorie in °lt 1 naar de kerk met mu- «ale begeleiding van de W and, het jeugdmuziek- ,'Ps, de dames van het zang- Vwü en,.Vrijheid Eendracht. *1 z'in aanwezig: de mis set 's' Priesters en de bis ten"? uur begint ïooi' i gm's dankbaarheid de eerste eeuwfeest van yPMechie, gecelebreerd door Ernst met medewer- chio Van testers uit de paro- Is er"11 t'C Pas^oor- 's Middags scho rCen "Pri'eden voor de «jeugd. Daaraan werken irumti jeugdmuziek, de Daar en fanfare, tot „na v°lgt een receptie, die »t ongeveer 17,00 uur zal du- tot ',u °P de avond wordt orm„i nof een dansavond ge- jaiuseerd, zodat iedereen bij trekkenkomtkheden (Van onze correspondent) VOGELWAARDE In liet dorpscentrum Vogelwaarde wordt morgen (zaterdag) de tweede sportinstuif gehou den. Werd vorige keer een drie tal sporten gedaan, thans zijn het de tafeltennisliefhebber: die zich heel de middag, van 13.00 tot 17.00 uur, kunnen uitleven aan de groene tafel met bat en pingpongbal. Aan deze sportinstuif kan iedereen in de leeftijd van 15 tot 65 jaar deelnemen. Het deelne- mersgeld bedraagt slechts f 1,- Bij deze sportinstuiven is het wedstrijdelement niet het voornaamste, maar gaat het vooral om een middag gezelli ge sportieve ontspanning. 0 Voor de leerlingen van de lagere jongensèchool in Groe nendijk is het de afgelopen week even wennen geweest om door mede-scholieren over de openbare weg gezet te worden. De school beschikt namelijk sinds kort, zoals we vorige week al meldden, over „klaar- oners". Ze zij» er »u al aan ge wend, die leerlingen van de jongensschool. De aanstelling van klaar-overs was bittere noodzaak in verband met het toenemende gevaar van het verkeer in deze omgeving. Ze vervullen inmiddels hun taak als volleerde assistenten van de plaatselijke politie, oau uhe ze overigens onder auspiciën van Veilig Verkeer Nederland, ook hun opleiding hebben gekregen. (Van onze correspondent) HULST De enige Hulster zaalvoetbalclub Het Harde Schot (TS) heeft in de sport hal een grandioos toernooi ge houden. Verschillende caféba zen hadden zes bekers be schikbaar gesteld. Soms dreigde het tijdens de spannende wedstrijden even uit de hand te lopen, maar de scheidsrechters zorgden voor een strakke leiding. De uit slag: St.-Niklaas - Sp. Dullaert 22, Veteranen - TS 51, Po litie - Rapide 31, St.-Niklaas - Veteranen 21, Sporthal Dullaert - Rapide 21, TS - Politie 14, St.-Niklaas - Ra pide 30, Veteranen - Politie 10, Sp. Dullaert - TS 60, St.-Niklaas - Politie 02, Vete ranen - Rapide 30, TS - St.- Niklaas 15, Sp. Dullaert - Po litie 50, Rapide - TS 11, Ve teranen - Sp. Dullaert 13. De totale stand: Sp. Dullaert, 5 tegen en 9 punten. MVK St.- Niklaas 5. 12-6, 7. Veteranen 5, 11-6, 6. Politie 5 9-8 6. Rapide 5, 3-12, 1. TS 5, 4-21, 1. Het organiserende team TS eindigde als laatste, maar speelde de spannendste wed strijden. De St.-Niklase mini- voetballers hadden de spelre gels niet direct onder de knie en misten enkele spelers. Bij de prijsuitreiking werd de Hockey-Rapide bedankt voor het afstaan van de zaal. Er werd gespeeld in wedstrijden van 12 minuten. (Van onze correspondent) HULST Clitex Sport lijkt in de dames eerste klasse van de bedrijfsvolleybalcompetitie te Hulst enigszins van slag te zijn. Na de nederlaag van vo rige week, trokken de Clingsc dames opnieuw aan het kort ste eind, ditmaal met 03 te gen rechtstreekse concurrente E.I.V. Dit alles bracht met zich mee dat de eens zo comforta bele voorsprong van Clitex Sport op E.I.V. geslonken is tot twee punten, terwijl ook Morres 1 met slechts vier pun ten achterstand nog een ge ducht kanshebster is. Is de competitie weer volko men open geworden, voor Cli tex zou het jammer zijn dat het na zo een schitterend sei zoen op het beslissende mo ment zou falen. De koploop- ster heeft wat dat betreft het lot in eigen handen. Het Clingse team had tegen E.I.V. weinig in te brengen, daardoor was het overwicht zowel aanvallend als verdedi gend van hun tegenstandster te groot. De overwinning van E.I.V. tekende zich reeds tij dens het wedstrijdverloop dui delijk af. De setstanden waren 12—15 10—15 en 11—15. Zeer gemakkelijk bleef Mavo 1 met 0—3 aan de winnende hand tegen Watneys 1 dat er nooit aan te pas kwam. De 30 overwinning van Doordouwers op KPJ gaf een juist beeld van het grote overwicht van het Hulsters team. Morres 1 was ongenaakbaar tegen PVH en werd via een 40 zege twee winstpunten rijker. Voor hekkesluitster KPJ wordt dé toestand stilaan kritiek, ter wijl Doordouwers op gelijke hoogte kwam met PVH. Mavo 3 was niet opgewassen tegen Watneys 2 maar slaagde er toch in dank zij een setzege de nederlaag een draaglijk 1 2-aanzien te geven. De 30- overwinning van Racing Daf op GVC gaf een vertekend beeld van de werkelijke krachtsverhouding. Was de uitslag omgekeerd geweest dan had niemand van de toe- scnouwers' aaar aanmerkingen op genad. Van enig krachts verschil was er in deze wed strijd geen sprake en de span ning was dan ook van de eer ste tot de laatste minuut niet uit de lucht. Uiteindelijk bleek Racing Daf de gelukkig ste, maar GVC was een zeer eervol verliezer. Hoe zeer bei de teams aan elkaar gewaagd waren bleek uit de setstanden 16—14', 15—13 en 15—13. Ly- beert-Verstraeten werd onbe- twisbaar winnares van de top ontmoeting tegen Olmulo. Laatstgenoemd team werd gans de wedstrijd gedomi neerd door het team uit Ka- pellebrug en verloor kansloos met 13. CVC won met over dreven cijfers van een goed spelend Morres 2 dat deze 3 0-cenfers niet verdiend liad. (Van onze correspondent) GRAAUW Zaterdag 24 februari zal het NKV, afdeling Graauw, een grote prijskaar ting houden in de zaal bij De Caluwe. Er zijn deze keer ver schillende waardevolle prijzen te verdienen. Aanvang 19.00 uur. (Van onze correspondent) HULST De carnavalsver- enigiging De Vossen organi seert op maandag 26 februari het traditionele wagentje kij ken. Het is de bedoeling dat de vierse buurtverenigingen en andere belangstellenden, de verschillende in aanbouw zijn de carnavalswagens kunnen gaan bekijken. De grote promotor van dit ini tiatief is de heer J. Bergman. Hij vertelt dat zijn initiatief is bedoeld om te stimuleren. Dat de mensen bij elkaar eens gaan bekijken hoe de proble men bij het bouwen van wa gens worden opgelost. Dit vooral op gebied van de con structie en de verdere opbouw van de wagen. Bij het bekij ken van de wagens wordt te vens technische uitleg gege ven. De samenkomst is om 29.00 uur in café De Ster in Hulst. Van hieruit wordt in opto ht vertrokken en de mu zikale omlijsting daarbij wordt verzorgd door de boerenkapel De Kallesaien, met keizer Toon den Eerste en zijn ge volg als begeleiding. (Van onze correspondent) KOEWACHT De fanfare uit Koewacht houdt aanstaan de zaterdag de jaarlijkse teer- dag. De feestelijkheden begin nen 's middags om 15.00 uur met een muzikale rondgang door het dorp. Om 19.00 uur hebben de leden een feestelij ke bijeenkomst. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN Zoals het er momenteel naar uitziet, belooft de Steense carnavals optocht, die gehouden wordt op zaterdag 3 maart die van voorgaande jaren ver te over treffen. Er zullen minstens twaalf wagens aan deelnemen. Ze zijn alle afkomstig van Hei- kant-Kapellebrug en uiteraard St. Jansteen zelf. Naast deze wagens zullen muziekgezel schappen van Hoek, Sluiskil, Koewacht en St.-Jansteen hun muzikale medewerking aan dit carnavalsevenement verle nen. Uiteraard doen ook weer de nodige groepen en indivi duele deelnemers mee. Zoals reeds eerder gezegd is het St.- Jansteen, dat met carnaval steeds de spits moet afbijten, omdat de optocht op de aller eerste dag van dit feest wordt gehouden en men daar om geen beroep kan doen op wagenbouwers uit omliggende plaatsen. Zij vinden het risico meestal te groot, omdat bij slecht weer hun wagen ge deeltelijk kan verregenen. Dit zou betekenen, dat men aan de eigen optocht niet meer mee zou kunnen doen. De op tocht in St.-Jansteen begint om 14.30 uur. Kekenen Op de Prins Hendrikschool worden infor matieavonden gehouden voor de ouders van de leerlingen van deze school. De informatie die gegeven wordt gaat over het vak rekenen. De school is pas gestart met een nieuwe methode rekenen het zoge naamde wiskundig rekenen. De school wil de ouders zo goed mogelijk bij deze ont wikkeling blijven betrek ken. Zo wordt er donderdagavond 22 februari voor de ouders van klas la en 1b informatie gege ven door mevrouw De Husson en mevrouw Niempel. Maan dag 26 februari voor de ouders van de leerlingen van klas 3, onder leiding van mejuffrouw De Craem. De bijeenkomsten beginnen om halfacht. Na een korte inleiding over de metho de zullen de betrokken klas leerkrachten aan de hand van enkele praktische voorbeelden de stof met de ouders bespre ken. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De gemeenteraad van Axel moet dinsdag 27 fe bruari beslissen over een voorstel van b. en w. om af wijzend te beschikken op een verzoek van de EHBO-vereni- ging Koewacht om een eenma lige subsidie van 523 gulden. Het geld is nodig voor de aanschaf van oefen- en in structiemateriaal. Ook in de commissie voor de gemeentefi- nanciën zijn er aan deze kwestie al heel wat woorden gewijd. B. en w. staan op het standpunt, dat de EHBO-vere- nigingen eerst de eigen in komsten moeten optrekken, voordat ze een beroep op de gemeente kunnen doen. Voor het argument, dat EHBO-vere- nigingen geen amusemen-ts- clubs zijn, maar ten dienste v,an de gemeenschap staan, is het college tot nu toe niet gezwicht. Men is van mening, dat er precedenten worden ge schapen als er van de algeme ne stelregel wordt afgewe ken. Behalve over dit voorstel moet de raad ook beslissen over een voorstel tot aankoop van de woning met bedrijfsge bouwen aan de Buitenweg. Het ccomplex is momenteel eigendom van de gezusters J. en E. de Koster. Voor de uit voering van het saneringsplan Buitenweg-Oost is het noodza kelijk dat de gemeente de be schikking verkrijgt over het perceel. Het bestaat uit een woning, schuren, tuin en erf. Over de aankoop van het per ceel is inmiddels al overeen stemming bereikt. De bouw- bank Stok B.V. in Tilburg wil van de gemeente een perceel bouwgrond v-an 4640 vierkante meter kopen, gelegen aan de kanaalkade. Er zullen achten twintig woningen op gebouwd worden. Daarnaast moeten op de komende vergadering de wijzigingen van verschillende verordeningen goedgekeurd worden. Daartoe behoort de verordening op de heffing van rioolbelasting en de verorde ning voor de reinigingsrech- (Van onze correspondent) HULST In de topbiljart- competitio Oost - Zeeuwsch - Vlaanderen wordt het komen de weekeinde een volledig pro gramma afgewerkt. De be langrijkste wedstrijd is onge twijfeld 't Centrum - Marionet- te. Herfstkampioen Marionette zal het zaterdagavond m het café van Cor Nagtzaam zwaar te verduren krijgen tegen het altijd moeilijk te kloppen Centrum" en zeker als 't Cen trum thuis speelt. Indien Centrum deze ontmoeting in winst weet om te zetten, komt 't Centrum op twee punten van de leiders met een wedstrijd minder gespeeld en kan het ge lijk komen als 't Centrum zijn inhaalwedstrijd in winst weet om te zetten. De wedstrijd 't Anker-KOT zal vermoedelijk in een over winning voor de mannen van Eddy Wauters eindigen, getuige de opmars die dit team enkele weken geleden heeft ingezet, v erder staat er alleen nog de wedstrijd BC ONA-STC op het programma. BC ONA zal niet de rninste moeite hebben met oTC. Het voorlopige wedstijdpro- gramma voor zaterdag ziet er als volgt uit: 't Centrum-Ma rionette, 't Anker-KOT BC ONA-STC. Het Westdorpse BC 't Raedhuys heeft een rustdag. ten. Voorts komen er verschil lende onderwijsvoorstellen aan de orde. Zo moet de vergoe ding per lokaal en per kleuter over het jaar 1972 worden vastgesteld en de verrekening van de ontvangen voorschot ten. Ook moeten de voorschot ten op de gemeentelijke ver goedingen aan de bijzondere lagere scholen voor 1973 wor den vastgesteld. De regionale Zeeuwsch-Vlaamse woning bouwvereniging wil een per ceel bouwgrond van 877 vier kante meter kopen voor de bouw van een nieuw kan toor. (Van onze correspondent) AXEL Discussieleidster mevrouw E. Maris-Koster uit Zaamslag kon op de politieke scholingscursus van de Neder landse Bond van Plattelands vrouwen in het cultureel cen trum „De Halle" te Axel, een groot aantal belangstellenden verwelkomen. Het was de vierde cursusavond in Zeeuwsch-Vlaanderen in en reeks van vijf. De laatste cur susavond wordt volgende maand, eveneens in Axel ge houden. Deze politieke scholingscur sus wordt in 30 plaatsen in Nederland georganiseerd door de Nederlandse Vereniging van Vrouwenbelangen. In Zeeland gebeurt dit echter door de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen. Onderwerp van bespreking was gisteravond „gemeentelij ke commissie e.d." waarbij on der meer de vraag aan de orde kwam: „Acht u het gewenst dat een gemeente commissies instelt"- Verschillende verte genwoordigers van politieke partijen geven aan het begin van de avond een inleiding over het te bespreken onder werp. Gisteren waren dit me vrouw Doppegleter-Thiel uit Terneuzen voor de KVP, de heer Huybrecht uit Terneuzen voor de PvdA, de AR was vertegenwoordigd door de heer Huson uit Terneuzen-, de VVD door mevrouw Renes- Van Geer. uit Tholen en na mens de CHU sprak mevrouw Van de Plas-Thanis ui'fc Zaamslag. Na de verschillende inleidingen konden door de aanwezigen vragen gesteld worden, waarna een geani meerde discussie volgde. Ouderavond In „Amiciti- a" werd de jaarlijkse oudera vond gehouden van de Kloe- ting'se school. Voor de pauze werden onder andere twee le den in de oudercommissie be noemd. Aftredend waren me vrouw Bruinooge en de heer Tromp. Alleen de laatiste stelt zich herkiesbaar. Het hoofd der school de heer A. Spee deed over diver se zaken aangaande het onder wijs mededelingen, waarna er gediscussieerd werd. Na de pauze werd een causerie ge houden door de heer C. J. P. M. van Etten, directeur van het Regionaal Pedagogisch Centrum te Middelburg. (ADVERTENTIE) een °iuer verslaggevers) HUlrt t de i[ra In een artikel in Van gisteren, naar dr. j g yan een lezing, die heeft ^almthout uit Hulst Vsa'zirirt„ den over hart- en Vemelri j' slonci abusievelijk ttgiomu u Procent van de kihujj bevolking in het zie- ®®rW) rc't opgenomen in ®lng, D*et een hartaandoe- Pst ^n?t evenwel vier IVan (Van cen onzer verslaggevers) HULST Bijna twee uur lang heeft de gemeente Hulst gisteravond een bestuur gehad, uitsluitend gevormd uit dames. Op initiatief van het plaatse lijk vrouwengilde was er na melijk een schaduwraad ge vormd, die woensdagavond in de raadzaal de agenda voor de officiële raadsvergadering van vrijdag heeft behandeld. Ze kweten zich daarbij na genoeg professioneel van hun taak. Het ging zelfs zo goed, dat b. en w. op een gegeven moment zelfs zichtbaar moeite kregen met de uiterst kritische benadering van verschillende agendapunten. Uiteraard bleef de zaak gemoedelijk en hoefde het Hulster college zich geen zorgen te maken, omdat de ge nomen besluiten niet rechtsgel dig waren. Was dat wel het geval geweest, dan zou het voorstel tot verkoop van een voormalige politiewoning in Nieuw-Namen met zijn door gegaan. Tegen dat voorstel ble ken namelijk overwegende be zwaren te bestaan, omdat de rentabiliteit van de woning nog erg goed is. Mevrouw Peeters had in ieder geval bezwaren tegen publieke verkoop. Ze wilde de huidige huurder en de twee overige kandidaten voorrecht van koop geven. Uit voerig op deze schaduwraad is er ook gesproken over de be kende ZVTM-perikelen. Me vrouw Neve vroeg zich af, of het in verband met de ingrij pende verkeersmaatregelen die de gemeente Hulst in de bin nenstad gaat nemen, niet als nog mogelijk wordt om op ver schillende plaatsen bushaltes aan te brengen. Ze pleitte te vens voor de aanleg van een nieuwe halte in de splinter nieuwe stadswijk het Gilde Kwartier. Mevr. De Kerf stelde voor om de ZVTM de suggestie door te spelen om onrendabele buslijnen te vervangen door speciale, in exploitatie goedko pere, taxi's. De wees ook nog op een ander probleem. Bij mist worden vaak buspassa giers voor de pont, toch naar Perkpolder vervoerd, ook al vaart de boot niet. Zij wilde er bij de ZVTM op aandringen om maatregelen te treffen, waar door dit nodeloze reizen be perkt zou kunnen worden. Mevrouw Backx deelde mee, dat haar fractie de motie on derschreef, die de gemeente raad enkele weken geleden heeft aangenomen met betrek king tot de weigering van mi nister Udink om de b en w's van Hulst en Hontenisse in audiëntie te ontvangen. Wet houder Stolte moest bij enkele van de schaduw-raadsleden de hoop op betere busverbindin gen in de binnenstad in de grond boren. De kans, dat er wijziging komt in de situatie is niet aanwezig, zo liet hij weten. Mevrouw Lockefeer wees op de onmogelijke situatie in Kapellebrug, waar gepar keerde vrachtwagens en bus sen het uitzicht van het andere verkeer belemmeren. Ook zij drong aan op verbeteringen. Mevrouw Dc Rechter meende later een onlogische gang van zaken te signaleren bij de be handeling van bepaalde voor stellen. Ze nam daarbij als voorbeeld het voorstel tot aan schaf van een stopwatch voor een lagere school, die er krach tens de onderwijswet toch per se moet komen. „Een ambte naar kan bepalen, dat een der gelijke aanschaf onder die be palingen valt. Waarom moet zo'n voorstel dan eerst door de financiële commissie en daarna ook nog eens door de raad be handeld worden", zo vroeg ze zich af. Op deze manier wer den nog tal van problemen be handeld, variërend van de aan leg van nieuwe verlichting op een lagere school tot het uit blijven van groenstroken en verkeerstechnische zaken in de nieuwe wijken rond Hulst. Burgemeester Molthoff tij dens dit geslaagde experiment: „Het is ongelooflijk, zo'n prak tische kijk u hebt op zaken, waar wij zo luchtig overheen stappen". De slotconclusie na deze proef: Het vrouwengilde kan er nu niet meer buiten, om deel te nemen aan de ge meenteraadsverkiezing. Vóórgebakken Shoestring bijvoorbeeld! U kent Shoestring wei, dat kostelijke kleine zusjevari de gewone friet. In 'n wip te frituren óf te bakken óf zonder vet te grilleren en dankzij Shoestring kunt u thuis dineren! Shoestring is een diepvriesprodukt van' in 't zakje met de rode ruit voor ir'irrnaties 02503-7241

de Stem | 1973 | | pagina 7