'Maatschappij hoeft niet te veranderen' ZEVIBEL NAAR DEN HAAG Veiling Kapelle kiest duidelijk voor fusiegesprek „KOOP SLOT OP BENZINETANK" proseh ro1 VOOR WELSLAGEN VAN DEMOCRATISERING Uitlatingen van Gedeputeerde roepen vragen op Middelburgse officier van justitie: Mum zichtbaar beter Wonderlijk vulmiddel voor gemeente en woningbouw vereniging Hanny en Rekels op carnaval Hansweert stad streek Verdachte betaalt boete meteen Kapelle Hansweert Kruïninget Bij VLISSINGS RAADSLID tihiiiuii (Ml ÜI7II1 Zuster Franka vindt werk gehuwde vrouw waardevol Conflict met sportvissers Sluiskil TERNEUZEN „Toeristen belasting niet overal even hoog Klediiigdiefstal te Hulst: eis één jaar Sportlust gaat en laat lopen voor kinderen met handicap MET GOES EN KRABBENDIJKE Toekomst Stemming 'n9rofe en reuzebus Vrijdag 23 februari 1973 GOES, 22' febr. Op mon ster: Beurre Alex Lucas kl. I 75-85 48, 65-75 45, II 60-65 33—38, 50-60 24—26. Export en industrieveiling: div. rassen appels: kroot wit 51,60, kroel rood 45, Winston I 70-75 103—110, 65-70 84—88, 60-65 64—67, 55-60 53, D 51 60, II 70-75 84—89, 65-70 73— 74, 60-65 55—63, 55-60 51,60, Gold. Delicious I 80-85 79, 75- 80 73—,75, 70-75 72—81, 65-70 57—64, 60-65 54, II 75-80 66—76, 70-75 61—70, 65-70 53—59, 60-65 53, Conference II 65-70 100, 60- 65 102, 55-60 78—81, 50-55 46, 45 -50 26, fijn 28, Beurre Alex Lucas II 75-85 44, 65-75 43, 60-65 37, 50-60 25 Totale aanv. hard fruit 3500 kisten. (Van onze correspondente) MIDDELBURG „Nu maakt u mij niet wijs dat n niet wist hoe de financiering van uw auto was geregeld". Dit zei de officier van justitie gistermorgen tegen A. v.d. V. uit Biervliet. Deze kocht een auto van f 17.000,- betaalde er f 5.000,- van aan en liet de rest via de garage door een bank financieren. Hij betaalde trouw de maan delijkse aflossing van de auto Ook toen zijn zaak failliet werd verklaard. Ondanks dat kwamen twee vertegenwoordi gers van de bank hem 2 dagen later aanzeggen dat zc de auto kwamen ophalen om hem te verkopen. Woedend wees hij de mannen de deur. En ver kocht zelf onmiddellijk de au to. Want hij dacht wat zij kunnen kan ik ook. Blijkens het afgesloten contract handel de de bank volledig in over eenstemming met de bepalin gen. De officier van justitie eiste twee maanden gevange nisstraf voorwaardelijk. Twee jaar proeftijd en f 500.- boete. De man die op van de zenu wen was en misschien ook wel blij met de eis, wachtte het vonnis niet eens af. Kan ik het onmiddellijk betalen vroeg hij de politierechter „Hebt u dan zo veel geld, luidde de weervraag". „Nu meneer ik heb een goe de vriendin, hè". „Uitstekend", tiet de politie rechter hem weten, „dan vér- oordeel ik conform en mag u direct betalen. Ongeval Op de kruising Zwaardweg-Taaiersweg in Zie- rikzee heeft een verkeerson geval plaatsgevonden, waarbij dokter Van de Waarde uit Noord-Schouwen en de heer F. uit Kapelle Biezelinge beiden werden gewond. Zij dienden per ambulance overgebracht te worden naar het Rode Kruis-ziekenhuis te Zierikzee. Beide auto's werden zeer zwaar beschadigd. Het onge luk is ontstaan door tot op heden onbekende oorzaak. Vergadering feestcomité In de bovenzaal van café Zee- landia werd dinsdagavond een vergadering belegd door het feestcomité Hansweert. De plaatselijke verenigingen wa ren hiervoor alle uitgenodigd. De opkomst was groot. De vergadering had tot. doel een programma op te stellen voor het Oranjefeest op 5 septem ber a.s. Besloten werd om tot dekking van deze onkosten, verbonden aan de viering var. het zilveren jubileum van H. M. de koningin een bazar te houden op 13, 14 en 15 april. Deze zaalkermis zal in de zaal Zeelandia worden gehou den. Ten behoeve hiervan zullen verschillende stands en kinderattracties opgebouwd worden en tijdens de dagen van de bazar bemand worden door vertegenwoordigers van 12 plaatselijke verenigingen. Het prograimma op 5 septem ber is in grote lijnen vastge steld en ziet er als volgt uit: 9 u.: vlag hijsen, waarbij aanwe zig zal zijn de Kon. Harmonie Seheldegalm, 9.15 uur: vis wedstrijd in de Westerschelde, 9.30 tot 12 uur: kleuter- en kinderspelen, 10 uur open bil jartkampioenschappen in drie leeftijdsgroepen, 13 uur dui ven oplaten. 13.15 Uur tot 13.45 uur demonstratie door Sportlust gymnastiekvereni ging, 13-45 tot 15.30 uur: actie ve spelen voor groten waaron der eon hardloopwedstrijd, 15.30-16.15 uur: volksdansen door Scaldis Hansweert, 16.15 uur: rondgang van Sehelde galm door het dorp, 16.45 uur: concert door de mandolinever eniging Polyhymnia. 17.30 uur: finale voetbalwedstrijd op het sportveld. Dc vooi-wedstrijden zullen op andere dagen ge speeld worden. 19 uur: dansen voor de jeugd in de discobar Zeelandia. 20 uur: lampion optocht met medewerking van de muziekvereniging Seheldegalm, door het dorp. Bij dc scholen kunnen dc lam pions opgehaald worden, 20.30 uur: dansen in zaal Tha lia met band voor de oude ren. Ouderavond Dinsdaga vond werd een feestelijke ou deravond gehouden in Ons Dorpshuls te Kruiningen van de school met de bijbel. De heer J. H. van de Repe, voor zitter van het oudercomité, opende de avond met gezang en gebed. Voor de pauze werd een vlot programma van zang, blokfluit en toneel verzorgd door de leerlingen van de school. Tijdens de pauze werd aan allen een gratis consump tie aangeboden. Na de pauze waren er eveneens weer di verse stukjes, die ten tonele werden gebracht door de kin deren van de school, terwijl er tevens nog een quiz was, waaraan dwor een tiental ou ders werd deelgenomen. Het hoofd van de school, de heer S. Roosendaal, dankte aan het slot van de avond eenieder, die tot het welslagen van deze avond zijn medewerking bad bijgedragen. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Het Vlis- singse raadslid de heer Kempe heeft naar aanleiding van uit latingen van de gedeputeerde A. van Geesbergen tijdens de kringbestuursvergadering van de KVP van j.l. maandag in Souburg enkele vragen gesteld aan b. en w. van Vlissingen. Vlir ingen zou volgens de heer Van Geesbergen niet afgehou den worden van dc bouw van zijn hoge brug De heer Van Geesbergen stelde nl. dat Vlis singen zelf de prioriteiten zal moeten aangeven. De provin cie is bereid een miljoen gul den uit het Wegenfonds te ge ven, maar Vlissingen onder handelt met Economische Za ken en rijkswaterstaat. „Ik heb vertrouwen dat de zaak voor elkaar komt. Het is een noodzakelijke verbinding, dat zien wij ook". De heer Kempe vraagt nu of uit dit antwoord van de heer Van Geesbergen de conclusie mag worden getrokken dat de mo gelijkheden tot het verkrijgen van een hoge brug in plaats van een z.g. halfhoge brug nog open zijn. En of het dan ook zo is dat GS over deze zaak mede bij de economische Za ken en rijkswaterstaat willen pleiten. Op een vraag over de motieven van GS om zich te gen een regionaal winkelcen trum in Lammerenburg uit te spreken, lichtte de heer Van Geesbergen maandagavond toe dat diit een versobering van de binnenstad zou betekenen". Voorts wordt de middenstand, een niet onbelangrijke werkge ver, de nek omgedraaid. Dit zou een aanzienlijke stijging van de werkloosheid te zien geven". Kan uw college aan geven op welke feiten dit liid van Cc deze uitsn—ken ba seert", vraagt de heer Kempe Is het college ook van mening lat het voor een lid van GS onjuist is dat hij de hoop uit spreekt dat Walcheren van een dergelijk winkelcentrum verstoken blijft zonder dat hij weet hoe groot en welke vestigingen er in dit winkel centrum komen. De gemeo singen komt dag bijeen. van vi*i j dé. Vijs smid (Van een onzer verslaggevers) ZIERIKZEE „Voor het proces van democratisering is het niet noodzakelijk of zelfs maar gewenst te streven naar een alternatieve maatschappijstructuur, waarin geen werk gevers meer bestaan en de ondernemingen worden be stuurd door de arbeiders zelf". Dit zei ir. A. W. Luitjcns gistermiddag in zijn openingswoord van de ledenvergade ring van het Land- en Tuinbouw Coöperatie Centrum West- Nederland, die gistermiddag in Zierikzee werd gehouden. democratisch te handelen, naar dc leden te luisteren, rekening te houden met de wensen die er leven, pas daarna beslissin gen te nemen en daarover aan de leden verantwoording af te leggen" Voorzitter Luitjens gaf in zijn openingswoord zijn visie over de inspraak van de werknemers in de onder neming, met name in de coöpe ratieve onderneming. Voor het totstandkomen van die in spraak achtte hij het van doorslaggevend belang dat de mentaliteit binnen de onderne ming goed is en dat men op de juiste wijze met elkaar om gaat en elkaar respecteert. „Het is een uitdaging' voor ori ze ondernemers om metterdaad te bewijzen, dat de kapitalisti sche ondernemingsgewijze produktie niet alleen het meest efficiënt weet te produ ceren, maar ook de democratie tot een goede oplossing weet te voeren. Men zal hierin moe ten slagen op straffe van on dergang van het stelsel zelf, aldus ir. Luitjens. Hij wees erop dat de democratisering in de onderneming veel tijd en aandacht zal vragen van allen die erbij betrokken zijn. „Met name de leiding van de onder neming zal stimulerend en or ganiserend moeten optreden. Er zal een evenwicht nage streefd dienen te worden tus sen de eisen die de democrati sering stelt enerzijds en de noodzaak om een slagvaardig en efficiënt beleid te voeren anderzijds. „De heer Luitjens verklaarde persoonlijk van mening te zijn dat overhaas ting van het democratiserings proces, van welke kant dan ook, het risico met zich mee brengt dat te veel hooi op de vork wordt genomen, waar door het hele proces in gevaar komt. In de coöperatie moeten volgens de LCC-voorzitter niet alleen, bestuur zowel als di rectie, rekening houden met de invloed die door de onder nemingsraden zal worden uit geoefend. „Een gelukkige om standigheid hierbij is dat in de coöperatie bestuur en di rectie vanouds al gewend zijn (ADVERTENTIE) Om een idee te geven: Houtrot herstellen. Kleren afdichten tussen kozijn en muur of langs de trap. Scheuren en naden blijvend af dichten, ook rondom cv-pijpen. Trapleuning muurvast zetten. Be tonreparatie. Uitgesleten trap of vloer uitvlakken tot "nul" zonder afbrokkeling. Dat zag u op de TV- relclame! Van dik tot ragdun pla muren. Tegels zetten op hout of spaanplaat of betonemaille of over oude tegels. Spaanplaat naadloos verlijmen. Pleisterlaag reparerei op muur of schoorsteen. Opniouv, voegen. Dakpan vastzetten. Stop verf bijwerken. Betonnen ramei beglazen. Dunne plek in goot repa reren. Lek balkon dichten. Latter tegen muur hechten. Nu gemakkelijker èn vlugger èi heter STOPPEN. AFDICHTEN. VOEGEN, UITVLAKKEN, PLETS TEREN, PLAMUREN EN ÏIER STELLEN met: PORION. de in Zwitserland ontwikkelde één-com- ponentige, dus oen kant-en-klare, kunsthars vulpasta met enorme hechtkracht aan élk materiaal, droog of vochtig, binnen of buiten, ook aan glas! Blijvend thermoplas tisch en waterdicht. Krimpt niet, zet niet uit, scheurt niet, buig- eu slijtvast. Onschadelijk voor de han den. In de emmer onbeperkt houd baar, dus -en restenverlies. 1)2 kg ƒ4,95 1 kg ƒ8,75 2 l'g 15 60 5 kg ƒ30,50 (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK Op een op woensdagavond in Jeugd- lioeve door vijlig dames be zochte bijeenkomst van de KVO, afdeling 's-Heerenhoek, liield zuster Franka een ver handeling over de waarde van de arbeid van de vrouw, voor namelijk de gehuwde vrouw. Ia het kort gaf zuster Franka een terugblik op de middeleeu wen toen het werk van de ge huwde vrouw anders lag dan in deze tijd. De lonen van de ar beiders lagen in het verleden op een lager peil zodat vrou wen cn kinderen genoodzaakt waren mee te werken om in het dagelijks onderhoud te voorzien. „Tegenwoordig wil de vrouw wat arbeid betreft tot haar recht komen" zei zuster Fran ka. „Het meisje maar ook de gehuwde vrouw wil haar eigen rechten doen gelden en zij wil op haar eigen wijze in het ar beidsproces worden ingescha keld". Zuster Franka merkte in haar betoog op dat vele vrouwen en meisjes niet altijd op de juiste plaats (conform de genoten opleiding) in het arbeidsproces worden ingescha keld. (Van onze correspondent) ZIERIKZEE De voorzitter van de vissersvereniging „Helpt elkander", de heer B W. Schot, heeft tijdens de jaar vergadering van zijn vereni ging in het Huis van Nassau te Zierikzee samen met de voorzitter van ZEVIBEL, de heer A. L. S. Lockefeer, felle kritiek geuit op de houding van dc Dclta-sportvissersl'ede- ratie. De heer Schot noemde het economisch onverantwoord dat de visserij op mosselzaad dit jaar geen doorgang kan vin den. Zoals gemeld zijn de sportvissers bevreesd voor de platvisstand die néar hun me ning' grote schade>kan onder- VlnCIC 11 van het z.g. „korren" „De beroepsvissers moeten voorrang hebben en daarom zullen wij bij alle instanties aan de bel trekken om dit on gedaan te maken. Wij willen dan wel dulden dat de sport vissers i-n de Grevelingen nen- gelen", aldus de heer Schol. „Wij hebben alle mogelijke moeite gedaan om een norma le eerlijke manter de zaak rond te krygen. De Grevelingen is 11.000 ha. groot. De 50 tot 100 ha. die wij nodig hebben staan in geen verhouding tot dat hele gebied. Dat is maar een stokje op de weegschaal", aldus de voorzitter van de visserij ver eniging. Die erop wees dat het heel goed mogelijk is een ge bied van 100 ha. af te bakenen of met een klein aantal sche pen een beperkt aantal dagen te korren. Voorzitter Locke feer van de Zeeuwse visserij - belangen viel zijn collega bij „Hier ligt een brok economie van enige miljoenen guldens, die teniet wordt gedaan door de macht van enige sportvis sers. Maar die sportvissers zijn electoraal natuurlijk zeer aan lokkelijk", merkte de neer Lockefeer op, die het overigens hard nodig vond eens een reis je te maken naar Den Haag om daar de zaak eens op te nemen. „Wij" zullen proberen Tamborra Zondagavond 25 februatri houdt de jongeren- soos Tamborra een carnavals feest in zaal Dallinga. Deze avond is voor iedereen toegan kelijk. Highway De jeugdsoos Highway in Sluiskil houdt za terdagavond 3 maart een car navalsbal. Begonnen wordt om 19 uiur. Het dragen van carna valskleding tijdens dit feest ns verplicht. daar volgende week gehoor te krijgen, orn ook voor dit sei zoen (dat 19 maart sluit, red.) nog iets gedaan te krijgen. We laten deze zaak waarachtig niet zitten, omdat wij menen dat wij hier onrechtmatig be handeld worden", aldus de ZE- VIBEL-voorzitter die toegaf dat de zaak juridisch nugal moeilijk ligt omdat het nele visrecht in handen ligt van de sportvissers en de aalvissers, waarbij opgemerkt dat de aal vissers zeker niet de moeilijk ste partij zijn. De vergadering besloot er bij de staat op aan te dringen de bijna onneembare rechtspositie van-tie sportvissers af te zwak ken en gedeeltelijk in handen te geven van de beroepsvisse rij. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het be stuur van de woningbouwver eniging Terneuzen en burge meester en wethouders gaan op l maart a.s. om de tafel zitten om zich te beraden over de financiële gevolgen van de grote woning-leegstand in Ter- neuzen. Zoals wij berichtten, bestaat tussen het bestuur van de wo ningbouwvereniging en het gemeentebestuur verschil van mening over de vraag of de te verwachten exploitatieverlie zen van de woningwetbouw al ol' niet gedekt mogen worden door het risico-reservefonds van de woningbouwvereniging. De controverse werd in de raadsvergadering aan de orde gesteld door de heer Strijbos (PvdA) en de heer De Vriend (T'70-2000). De heer Ramondt, wethouder van openbare wer ken en volkshuisvesting, legde namens het college een ver klaring af, waarin hij herhaal de dat de woningbouwvereni ging de ontstane moeilijkhe den zelf dient op te lossen. Op de discussie over de woning leegstand in Terneuzen komen we later terug. 11 (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Geert- sema (Binnenlandse Zaken) is niet van plan centrale maat staven te gaan hanteren bij het bepalen van gemeentelijke toeristenbelastingen. Hij ant woordt dat op vragen van de socialistische kamerleden Dc Ruiter en Franssen. Elke ge meentelijke toeristenbelasting moet door het ministerie van Binnenlandse Zaken worden goedgekeurd. Iedere gemeente is bevoegd een belastingbeleid te voeren dat is afgestemd op de, eigen situatie. Dc gemeen ten houden bij het vaststellen van dc hoogte van de tarieven rekening met de kosten, die voortvloeien uit het toerisme en het kamperen op het grond gebied van gemeenten. Daar wil de bewindsman niets tegen doen. In de provincie Zeeland zijn alle toeristenbelastingen prak tisch even hoog, namelijk een kwartje per persoon per over nachting (Domburg, Oostburg, Veere, Westerschouwen, West- kapelle en Wissenkerke). In Westkapelle geldt ook de re gel, dat men slechts een dub beltje hoeft te betalen als men in een erkend jeugdtehuis over nacht. Alle gemeenten in Noord- Brabant, die een toeristenbe lasting hebben ingesteld, vra gen een kwartje per persoon per nacht. De tarieven ten aan zien van kampeerplaatsen lig gen wel ver uiteen. (Van onze correspondent) DEN BOSCH Voor de rechtbank in Den Bosch heb ben gisteren zes Eindhovena- ren terecht gestaan, wegens inbraak en diefstal van con fectie. Eén van het groepje werd beschuldigd van heling. Bij een fabriek in Eindhoven en een groothandel in Hulst werden in totaal voor 75.000 gulden aan textiel buitge maakt. Alle verdachten af komstig uit een woonwagen kamp, legden een volledige bekentenis af. Dc officier van justitie eiste gevangenisstraf fen van drie maanden tot een jaar. Tegen de beide hoofdver dachten zij hadden aan beide inbraken meegedaan, werd door mr. J. Peijnenburg een jaar cel met aftrek geëist.J.N. en M.S. hadden voor de in braak in Hulst bovendien nog een busje gestolen, dat later werd gesloopt. G. van V. en H.B., die aan de inbraak in Hulst hadden deelgenomen, hoorden negen maanden met aftrek (waarvan drie voor waardelijk) en zes maanden met aftrek tegen zich eisen. B. had nog een voorwaardelijke straf lopen van drie maan den. Mr. Peijnenburg eiste tegen verdachte G. van L. mede werker aan de inbraak in Eindhoven drie maanden. Raadsvrouwe mr. Van der Plas bepleitte mildere straf fen, wegens persoonlijke om standigheden van haar cliën ten. Uitspraak alle zaken 8 maart. (Van onze corraspondent) HANSWEERT De gym nastiekvereniging Sportlust is van plan om op 30 april een wandeltocht te organiseren over diverse afstanden voor jeugd en ouderen. De op brengst hiervan zal ten goede komen aan het gehandicapte kind (Van onze correspondent) KAPELLE De leden van de veilingvereniging Kapclle- Biczelinge en Omgeving te Kapelle hebben het bestuur gemachtigd een verzoek te richten tot de tussen de veilin gen in Goes en Krabbendijke gesloten toporganisatie om een gesprek te beginnen over de mogelijkheden van toetreding van de veiling in Kapelle tot dit toporgaan. Het voorstel van het bestuur hiertoe werd met de grootst mogelijke meerderheid aangenomen. Er waren ongeveer 200 leden aanwezig op de bijeenkomst waarin werd gesproken over de toekomst van de veiling en slechts twee bleken tegen het opnieuw openen van het fusie- overleg te zijn. Tevoren was er reeds een uitvoerige discussie geweest over wat er in d'e toekomst gedaan moet worden met be trekking tot de afzet van fruit op Zuid-Beveland en behalve bij de heer Kole uit Wemel- dinge, was er bij niemand van de deelnemers aan deze dis cussie twijfel over de vriaag of de veilingen moeten samen gaan Het werd een dringende noodzaak genoemd, onder meer door burgemeester Van Suylekom van Kapelle, die be halve als burgemeester ook sprak als fruitteler. Hij gaf het bestuur het dringend ad. vies om aan het werk te gaan voor een fusie op Zuid-Beve- land en zich daarbij niet te (Van onze correspondent) HANSWEERT Het earna- valsprogramma, dat te Hans weert is vastgesteld, belooft weer veel leut. Het carnaval begint met een openingsavond op 2 maart in dc zaal Zeelan dia te 21.00 uur, waarbij Han- nie en de Rekels zullen optre den. Op 3 maart 's middags te 14.30 uur zal er een kindercar navalsoptocht plaatsvinden. Muzikaal zal deze optocht be geleid worden door de Boeren- kapel De Deurdouwers. Te 20.30 uur zal er in de zaal Zeelandia een groot carnavals bal gehouden worden, waaraan medewerking zal worden ver leend door de Rythm Stars uit Hoogerheide. Eveneens bestaat er die avond gelegenheid te dweilen met medewerking van de Boerenkapel de Deurdou wers. Zondagmiddag 4 maart te 15.00 uur zal er in zaal Zeelandia een kindercarnaval zijn. Zowel zondag-, maandag als dinsdagavond bestaat er gelegenheid om in de zaal Zeelandia naar hartelust car naval te vieren. DE RECHTBANK in Den Haag heeft donderdag de 28-jarlge Pakistaan Syed K. wegens uit lokking van smokkel van vijf kilo hasjiesj uit Karatsji naar Nederland veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee 'aar met aftrek van voorarrest. (Van onze correspondent). MIDDELBURG „Alle Zeeuwen moeten een slot op hun tank kopen". Deze oproep deed de officier van justitie mr. T. Lebret, op de zitting van de politierechter, om zo iedereen met zijn neus op de feiten te drukken. Die feiten zijn dat er tegenwoordig steeds meer benzine wordt af getapt door mensen die die manier van tanken makkelij ker en goedkoper vinden dan het tanken bij een benzine pomp. „Vooral woonwagenbewo ners hebben daar nogal eens een handje van" zei de offi cier en dit allemaal ter gele genheid van de zaak tegen de 20-jarige J.T. de G. uit Hulst, die het aftappen van benzine op zijn kerfstok had. Dat was niet net enige waarvoor De G. verantwoording moest komen afleggen, want hij had ook een keer m een café ingebroken om daar sigaretten en kauw gom mee te nemen. De G. begon zo langzamerhand een bekende bij de politierechter te worden. Er hing hem nl. ook een voorwaardelijke straf boven het hoofd, die tot uit voer gebracht zou kunnen worden. Dat gebeurde niet, ondanks het feit dat de offi cier niet zo zag zitten dat De G. zijn leven zou beteren, wat hij zelf wel beweerde. Zijn werk zou goede invloed op hem uitoefenen. De officier eiste twee weken onvoorwaar delijke gevangenisstraf. Mr. P van Empel wilde deze keer nog niet overgaan tot het op leggen van een vrijheidsstraf maar ook hij zag verbetering niet een-twee-drie gebeuren. Het lijkt er meer op dat De G. zijn werkterrein naar België heeft verlegd, zei hij. De G. is ook onlangs in België opge pakt voor een koperdiefstal en volgens mr Lebret was er ook nog iets met een vuurwapen geweest bij onze zuiderburen De politierechter veroordeelde De G. tot een boete van f 200,-. Iets met een vuurwapen was er ook op de zitting van de politierechter. De caféhouder J.A.M.T. uit Colijnsplaat had zo'n vuurwapen in zijn bezit om er twee lastige Franse bar- Dezoekers mee in toom te hou den. Het was geen conventio neel vuurwapen maar een schietende ballpoint, een pis tool in de vorm van een ball point dus. Volgens de officier hadden e- echter ongelukken kunnen gebeuren, want hoe kan een ballpoint nu de situa tie de baas. Ook mr. Van Em pel waarschuwde voor de mo gelijke kwalijke gevolgen en wees op de overval in Londen op de Indische ambassade de ze week waarbij twee mensen werden neergeschoten opdat zij vuurwapens droegen. Het bezit van de gevaarlijke pen kwam T. op een boete van f 100,- te staan, conform de eis. Mr. Van Empel sprak van een minimumstraf. verliezen in details want dat werkt de besluiteloosheid in de haind. De voorzitter van de veiling in Kapelle-Beizelmge, de heer B. Leys te Kruiningen, had in een zeer uitvoerig betoog een overzicht gegeven van alles w - gepasseerd bij de fusie- besprekingen in het verleden, Daarin kwam duidelijk naar voren dat de veiling Kapelle zich altijd positief heeft opge- steld tegenover deze zaak maar steeds opnieuw kwamen er moeilijkheden die de oor zaak waren dat het anders liep dan werd verwacht. De aanwezige leden bleken dankbaar te zijn voor de uit voerige weergave van wat in het verleden is gepasseerd maar tegelijk werd door velen duidelijk gemaakt dat het ver leden vergeten dient te wor den en dat het oog gericht dient te zijn op de toekomst en daar bleek ook het bestuur geen moeite mee te hebben. Met algemftpe stemmen ging de vergadering ook akkoord met het aangaan vain een geld lening bij de Coöp. Raiffeisen- bank te Utrecht voor een be drag van een half miljoen gul- d- - ter consolidering vaai de Investeringen van de laatste jaren. De heer Leys deelde verder mede dat de veiling een be drag van f 69.000,- heeft ont vangen uit het Produktonfonds zwarte bessen van het Cen traal Bureau van de Tuin bouwveilingen. De leden dile kunnen aanto- n"n dat ze heffing voor zwarte bessen betaald hebben in de periode 1950 tot 1965 zullen deze heffing terug krijgen. Voordat de bestuursverkiezing begon kwam er uit de leden een voorstel om niet akkoord te gpan met het bestuursiw- stel om het bestuur vain I op 11 personen te brengen, Het bestuur stelde, dat hierdoor de achterban bij het beleid mee: inspraak krijgt. Van de zijde der tegenstanders werd ge steld dat een bestuur van U mensen een fusie met de an dere Zuidbevelandse veilingen in de weg zou kunnen sti Bij de stemming over voorstel werd met 2/3 meer derheid besloten het aantal bestuursleden op 9 te hou den. Bij de bestuursverkiezm' werden de heren W.A.G, Del- '-""r en J.E. Kole te Wemeldin- ge en de heer W. de Jager Kapelle herkozen. Afscheid werd genomen van de heer K, van Leeuwen te Kattendijke die had bedankt als bestuurs lid. Hij kreeg een boekweit In deze vacature werd niet meer voorzien door het op leden brengen va-n het stuur. (ADVERTENTIE) Ih m S?B^ Wit jiTllSS

de Stem | 1973 | | pagina 2