Supportersclub is zeer actief Koers met sterke amateurs Rittenkalender De Vossenrijders FELLE KRITIEK OP CONSUL IJSEBAERT !aierdag retour Verrassende nederlaag van FC Linex Westveer winnaar in Kapellebrug Damstrijd scholieren Film prins over Tanzi Duel om Zeeuwse titels Progr Kruising vierde g< Prestatie Veel eerder enkele reis plus een piek Kunstgebit? Ill lilfllü voordelig uit met NS Geen problemen Taak Moeilijk ~Tom HAfm Dinsdag 20 februari 1973 J" M Dinsdag 20 februari WIELERCOMITé ZUIDDORPE VIERT 25-JARIG JUBILEUM (Van onze sportmedewerker) ZUIDDORPE De kleine maar actieve wieier- en supportersclub „De Zwaluwe" uit Zuiddorpe viert vrij dag 23 februari het 23-jarig bestaan. Eigenlijk is de juiste datum 18 september, maar omdat onder het toen malige betuur, dat nog niet officieel gekozen was, vóór die datum nog een koers gereden was, heeft men het geheel vervroegd. De oprichtingsdatum 18 september 1948 ligt vast in de oude notulen, maar de datum van die wedstrijd is niet meer te achterhalen. Daarom heeft het bestuur van de wieier- en supportersclub besloten dit feest enkele maanden vroeger te laten plaatsvinden. Met het 25-jarig bestaan van de wielerclub viert men op 23 februari in Zuiddorpe ook het feit dat maar liefst 7 leden, waaronder 5 bestuursleden, 25 jaar actief zijn. Dit zijn de heer P. van Dongen, 23 jaar, voorzitter en dit vanaf de op richting, F.L. Herman, 19 jaar, secretaris vanaf 1952, terwijl E. Walpunt ruim 10 jaar en dit eveneens vanaf de oprichting, als penningmeester heeft ge fungeerd. Voorts zullen de he ren A. Apers eh H. Coone hun 25-jarig jubileum vieren als bestuurslid, terwijl de heren O. Talboom en L. Bellaert evenveel jaren hun diensten als werkend lid hebben aange boden. Allemaal inwoners van Zuiddorpe, die er voor gezorgd hebben, dat niet alleen in het verleden maar ook nu nog de plaatselijke supportersclub een bloeiende vereniging is. Het bestuur, onderging twee jaar geleden enkele wijzigingen. In die periode moest voorzitter Van Dongen een zware opera tie ondergaan. Dit was voor hem het moment om zijn taak als voorzitter aan een jongere kracht over te dragen- H. de Muil, de toekomst van de vereniging, werd met grote meerderheid van stemmen ge kozen. Ook secretaris Herman stopte ermee. Hij werd opge volgd door G. Coone. Het pen ningmeesterschap dat toen al ruim 13 jaar in goede handen zat bij W. Migon, ging op dezelfde voet verder. Tijdens diezelfde algemene jaarverga dering werd de heer Van Don gen gekozen tot ere-voorzit- ter. Het comité presteerde het om elk jaar alle groten uit de amateurwereld naar hun koers te halen. In 1971 werd het geheel nog groter opgezet, be halve de amateurs werden er nu ook wedstrijden voor nieu welingen en aspiranten gere den. Moeten vele wielercomi- te's in Zeeuwsch-VIaanderen de organisatie van wedstrijden staken, in Zuiddorpe loopt het elk jaar gesmeerd. Ere-voorzitter Van Dongen en oud-secretaris Herman heb ben dan ook heel wat prettige herinneringen aan hun sup portersclub. Een club waar ze nog altijd actief voor zijn. De nu 75-jarige Van Dongen: „Het is allemaal begonnen onder het drinken van een borrel in café Centraal hier in Zuiddor pe." Herman: „Het was eerst de bedoeling om alleen een sup portersclub op te richten. Wij hadden hier namelijk drie plaatselijke renners: G. de Ja ger, W. Taalboom en J. Moer dijk- Daaruit is later de wie lervereniging gegroeid. Na eerst nog een wedstrijd te hebben georganiseeerd, kwam op 18 september in 1948 in café Centraal bij P. de Smet in Zuiddorpe de supporters club tot stand. In het bestuur hadden toen zitting A. Apers, E. Walput, J. Gerris, P. de Smet, F. van Haelst, H. Coone, O. Taalboom, F. Herman, terwijl P. van Dongen tot voorzitter werd gekozen. En meteen in dat jaar van de oprichting was de supporters club actief. Herman: „Ik kan me nog goed herinneren hoe de Belg A. Wijngaarde de le ronde van Zuiddorpe op zijn naam schreef. Ja, een wed strijd was toen wel iets anders dan nu. Het parkoers liep over heel wat slechtere wegen, en de banen waren soms zo smal dat renners elkaar niet voorbij konden gaan"- Vele bekende coureurs zoals Pijnen, Haast, Westdorp, Koe ken en Hoogerheide hebben in Zuiddorpe gewonnen. „Het is misschien niet te geloven, maar w;e hadden in 1952 f 600 in kas. En geloof me, dat was een hoop geld."De supporters club kijkt al uit naar 18 juni 1973, wanneer Zuiddorpe op nieuw in de wielerbelangstel- ling staat. Voorzitter De Muil: „Deze jubileumkoers wordt iets speciaals. Er komen de beste amateurs aan de start en natuurlijk ook nieuwelingen en aspiranten. We hebben hiervoor kosten noch moeite gespaard". Maar eerst gaat men feesten, een comité dat het zeker verdiend heeft. (Van onze sportmedewerker) HULST De rally-vereni ging De Vossenrijders uit Hulst hield de jaarlijkse al gemene ledenvergadering, in café De Ster in Hulst. Als nieuw bestuurslid werd geko zen J. van Nieuwenhuizen uit Kruiningen. Ook J. d'Haens uit Clinge zal in de toekomst deel uit gaan maken van de Hulsterse rallyvereniging. De bespreking van de rittenkalen der leverde weinig problemen op. Die ziet er voor de Vossen rijders als volgt uit: 1 april De Sterrit start Café De Ster, 11 juni tweede Vossenrit (start café De Ster), 5 augustus PZC-rit (start café de Ster), 28 oktober Zesde Zeeuwsch- Vlaanderenrit, georganiseerd door de ZEVAC dit in samen werking met ee Vossenrijders, 2 december St. Nicolaasrit, start in café de Ster in Hulst. De rittenkalender 1973 voor Zeeland ziet er als volgt it: 24-2 Glarijsrit (organisatie van Bevelanden) 3-3 Midwinterrit ZEVAC, 3-3 Midwinterrit Scheldegouwen, 10-3 Wester- schelderit Zeeuwen, 11-3 Ver- kusrit WZA 17-3 BMW-rit Be velanden, 18-3 Heikantrit ZE VAC. 24-3 Lenterit Schelde gouwen, 25-3 Windmakersrit WZA, 1-4 Sterrit Vossenrij ders, 7-4 Zilvermeeuwenrit zeeuwen, 7-4 Zesde Nacht van Zaamslag ZEVAC, 15-4 Mao- neblussersrit WZA, 23-4 Paas- rit Zeeuwen, 28-4 Veerse- meerrrit Scheldegouwen, 30-4 St.-Albertrit WZA, 30-4 Orau- jerit Zeeuwen, 5-5 Vermairen- rit Bevelanden, 6-5 Tijgerrit WZA ,19-5 Toekomstrit Zeeu wen 28-3 VW-rit Bevelanden, 27-5 Derde Suikerrit ZEVAC, 31-5 Puzzelrit Zeeuwen, 31-5 Rode Kruisrit WZA, 31-5 Ral lycross in Axel ZEVAC, 11- Tweede Vossenrit Vossenrij ders, 11-6 Zonneveldrit Schel degouwen, 17-6 Beukelszoonrit WZA 29-7 Schorrebloemrit WZA 19-8 Betekoppenrit WZA, 1-9 Vliegende Hollanderrit ZE VAC, 9-9 Watertorenrit WZA, 15-9 Midden Zeelandrit Schel degouwen en Bevelanden, 22-9 Deltarally Zeeuwen, 23-9 Derde Braakmanrit ZEVAC, 6- 10 Flessentrekkerrit Zeeuwen, 1-10 Osseweirally WZA, 13-10 Najaarsrit Scheldegouwen. 14- 10 Bamisrit 73 ZEVAC, 28-10 zesde Zeeuwsch-Vlaanderenrit ZEVAC en Vossenrijders, 4-11 Balfort rally WZA, 10-11 Nacht van Scheldegouwen Scheldegouwen, 17-11 Adriarit Bevelanden, 17-11 Vijverhof? rally ZFVAC 2-12 Wildrit Scheldegouwen, 22-12 Wildnt Bevelanden 26-12 Wildrit WZA, 26-12 Kerstrit Zeeu wen. Gezien de rittenkalender kunnen de rally-enthousiasten dit jaar weer volop aan hun trekken komen. De eindstand van het clubkampioenschap van de Vossenrijders is als volgt: 1 J. v. Nieuwenhuizen, 2 W. de Maagt, 3 F. de-Vilder, 4 W. Bolsens, 5 G- Heije, 6 E. Saman, 7 R. der Weduwe, 8 F. der Weduwe, 9 D. Anonson, 10 E. Voerman. 0 Op de foto het bestuur van het wielercomité Zuiddorpe. Op de voorste rij van links naar rechts en P. van Dongen. Achter van links naar rechts: W. Migon, H. de Mull en G. Coone. de heren A. Apers, F. Herman (Van onze sportmedewerker) HULST De samenstelling van „DE STEM"-volks- koerskalender 1973 voor Zeeuwsch-VIaanderen dit met medewerking van Skol-International Bier uit Breda verliep zeer vlot. Leverde dat geen enkel probleem op, over eventuele toetreding van de volkskoerscomités (met renners) tot de KNWU werd lang gedebatteerd. Tijdens en vooral na de vergadering toonden bijna alle comi tés zich hier felle tegienstanders van. Hun trimmers zou den dan eerst lid moeten worden van een vereniging, die aangesloten is bij de KNWU, en een licentie moeten aan vragen. De kosten bedroegen dan 32,50 en daar zien de comités weinig heil is. Zelf zouden voor hen de kosten voor het organiseren van een wedstrijd toenemen en daar voelde men bijzonder weinig voor. Men wil kost wat kost zelfstandig blijven en de sfeer die nu tijdens de volks- koersen heerst houden. Consul Ben IJsebaert wel uitgenodigd maar niet aanwezig werd fel bekritiseerd voor zijn lakse houding en vooral voor zijn niet aanwezig zijn. Dit vooral van de zijde van KNWU- sportcomimissielid A. de Schip per, die met consul Ben Mul ders wel op deze vergadering aanwezig was. De Schipper: „Ik noem dit een grote tekort koming van de contactman van deze kant met de volks- koerscomité's. Ook in de ver gadering van de commissie Van Gestel, die speciaal de volkskoersen in Zeeuwsch- VIaanderen onder de loupe nam bracht hij weinig positiefs naar voren. Hij had wel enkele volkskoerscomités benaderd, maar daar bleef het dan bij. „Want", aldus De Schipper, „de KNWU wil wel degelijk praten met de comités. We zitten liier nu wel braaf bij elkaar maar dat was het werk van IJsebaert." Voorzitter Weemaes van de wielervereniging Heikant was hier nog wel toe bereid, „maar" zei hij, „we moeten dan wel onze leden hierin betrek ken". Voorzitter Vos veld van't comité Vogelwaarde zou graag een gesprek voeren met de bestu ren van de comités samen met een afvaardiging van de KNWU. Er werd besloten dit gesprek te laten plaatsvinden op 14 april, de dag waarop de toerclub Hulst en dit in Hulst de clubkampioenschappen houdt. Dit om alsnog te pro beren de trimmers te laten utkomen in de nieuwe KNWU-liefhebberscategorie. En formatie die de KNWU pas in het leven heeft geroepen en bestemd is voor renners die het fietsen meer zien als trim- sport. Jurylid Kerkchaert van de volkskoersen was niet te spreken over de uitlatingen van consul IJsebaert in de pers. Kerkhaert: „Hoe kun je na die uitspraken nog met ie mand gaan praten. Het komt er op neer dat er van de organisatie en het jureren van de volkskoersen helemaal nieis klopt. Ook jurylid Mast was diep teleur gesierd ovo.' ue nouuing van IJsebaert. Mast: „Consul IJsebaert zegt steeds dat hij verandering wil, maar dan is het zijn taak met ons contact op te nemen. En niet zoals hij zegt dat wij moeten komen". Waren de comité's tegen aan sluiting met de KNWU, ook Ben IJsebaert kreeg het flink te verduren. Bestuurslid L. Bun van de Hulsterse toerclub maakte de KNWU-afgevaar- digden duidelijk dat al veel comités zich laten verzekeren tegen ongevallen tijdens de wedstrijden. Dit na opmerkin gen van consul Mulder als zou den de volkswielrenners tij dens wedstrijden niet verze kerd zjn. Ben Mulder stelde voorop dat in de f 32,50 voor een licentie f 20 zat ingesleten voor een verzekering. Na 'een klein rekensommetje bleek dat een aparte verzekering, wat wel een uitzonderingsgeval bleek te zijn, goedkoper was. Ook bestuurslid Bun moest voor een eventuele aansluiting bij de KNWU nog eens diep nadenken. Bun: „Ik moet er nog eens zwaar over pieke- ADVERTENTIE) 0 KNWU-sportcommissielid Arjaan de Schipper: „IJsebaert had al veel eerder overleg moeten plegen. Het is een grote tekort koming". Iets nieuws van NS: een zaterdagretour! Een retourtje voorde enkele-reisprijs plus een gulden. Een tijdelijk aanbod op de zaterdagen in februari, maart en april. Profiteer ervan. (Van onze schaatsmedewerker) MIDDELBURG Na een onderbreking van een jaar zullen dit jaar de Zeeuwse schaatskampioenschappen op de lange baan weer gehouden worden. De titelstrijd is vast gesteld op maandag 26 februa ri op de kunstijsbaan in Eind hoven. Een zestal dames gaan duel leren op de 500, 1000 en 1500 meter, terwijl de heren junio ren (waarschijnlijk ook een zestal) strijd zullen leveren op de 500 en 1000 meter. De he ren-senioren vormen de groot ste groep (15) man en zij komen uit op de 500, 1500 en 5000 meter. De wedstrijden beginnen om tien uur 's mor gens. (Van onze sportmedewerker) HULST De grootste ver rassing van het afgelopen weekend, in een serie vriend schappelijke voetbalwedstrij den, was ongetwijfeld de 51 nederlaag van FC Linex uit Koewacht tegen FC Niks 1 uit Hulst. Vriendschappelijke wedstrijden waar een grote belangstelling voor bestaat, dit vooral van de zijde van de trim- en bedrijfsverenigingen. Duels, die gespeeld worden op de OZO-terreinen in Hulst. Behaalde FC Linex vorige week een 30 overwinning op Oemoemenoe uit Hulst, het stelde nu zwaar teleur. Het kreeg geen voet aan de grand tegen een fel spelend FC Niks, dat reeds met de rust een 20 voorsprong had genomen. Doelpunten die op naam kwamen van Messagie en Picavet. FC Linex probeer de er na de rust iets aan te doen, maar FC Niks hield het middenveld stevig in handen. FC Linex werd gewoon over speeld, en toen Picavet er 30 van maakte was de zaak beke ken. FC Niks bleef doordruk ken, en Picavet zorgde voor een hattrick door nogmaals twee treffers te laten aanteke nen. In de laatste minuten kon Van Roeyen de eer redden: 5—1. De Misttrappers uit Ter- neuzen, dat vorige week stad genoot MOC'65 met 21 ver sloeg, had nu heel wat minder moeite met de Trimvereniging uit Hulst, en won met 30. Deze stand was reeds met de rust bereikt door drie doel punten van J. Pijpelinck. Na de rust kreeg de Trimvereni ging kans de stand een fraaier aanzien te geven, maar de strafschop hield Misttrappers- doelman De Zeeuw er met een zweefduik uit. Dit nadat eerst De Zeeuw te vroeg vertrokken was, en de penalty overgeno men moest worden. Chtex - Sport 2 uit Clinge kreeg een zware klap (40) te incasse ren tegen MOC'65 uit Terneu- zen. Voor de rust konden de Clingenaren nog gelijke tred houden. Alleen J. Bakker kon MÖC'65 aan een 10 voor sprong helpen. Na de rust een duidelijk overwicht van de ploeg uit Terneuzen, terwijl het Clitex-team met tien man in het veld verscheen. E. de Meurichy van Clitex was, zon der een van zijn medespelers te verwittigen, met de noor start laten gaan; te weten 1 toe 15 jaar, 16 t.m. 35 jaar en 35 jaar en ouder. Het inschrijf geld werd vastgesteld op drie gulden en twee gulden voor het rugnummer dat later te rugbetaald wordt bij inleve ring. Er zullen vijfiten prijzen te verdienen zijn in de catego rie 16 t.m. 35 jaar, met als eerste prijs dertig gulden. In de categorie 35 jaar en ouder bedraagt de eerste prijs f 25 met in totaal tien prijzen. Met Stem-volkskoerskalen- der wordt tevens een competi tie, waarvan steeds de eerste twintig renners genoteerd ren". Dat was niet het gevalworden. Dagblad De Stem met Mast, Kerckhaert en de comités van Graauw, Nieuw- Namen en Hengstdijk. Zij wil den per se zelfstandig blij ven. Ook de Belgen leverden en kele problemen op. Voorzitter Weemaes zou de comité's voorzien van lijsten waarop alle Belgische renners staan die in het bezit zijn van een licentie, om zo een controle mogelijk te aken. Verder zul len J. Mast en Th. Kerkchaert zich weer belangeloos beschik baar stellen om als jurylid te fungeren. Weemaes: „Ik dacht dat ze dat in 1972 voortreffe lijk gedaan hebben. De in schrijvingstermijn sluit dit jaar donderdagavond voor de wedstrijd, om zo de comités gelegenheid te geven alles op tijd klaar te krijgen. Deze kunnen drie categorieën van schonk bij monde van Wim Hendriks f 300 en twee be kers. De Winkel uit Sluis stel de nog vijf medailles beschik baar terwijl Wim Hendriks ie mand had gevonden die drie kampioenstruien beschikbaar wilde stellen. De Volkskoers- kalender ziet er als volgt uit: 7 april Retranchement, 14 april Clubkamp, toerclub Hulst en misschien open wed strijd. 15 april Cadzand (onder voorbehoud), 6 mei St.-Anna te Muiden (onder voorbe houd), 16 juni Graauw, 11 ju ni Ede, 23 juni Lamswaarde, 25 augustus Hengstdijk, 1 sep tember Zandberg, 8 september Nieuw-Namen en nog een wedstrijd in juli (onder voor behoud), 22 september in St.- Jansteen, nog geen datum be kend, 27 oktober Heikant. Verder is er een toertocht door Zeeuwsch-VIaanderen op 27 mei. De start is in Knokke (B). De afstand 300 km. (Van onze sportmedewerker) HULST Het echtpaar Westveer uit Kruiningen is gistermiddag winnaar gewor den van de Roteryrally in Ka pellebrug. Een rally, die was georganiseerd door de rally vereniging RC De Vossenrij ders uit Hulst, en uitgezet door de heren L.M. Brood en F. der weduwe. Met deze overwinning is het echtpaar Westveer tevens lei der geworden in het klasse ment om het kampioenschap. Een open kampioenschap, waaraan iedereen kan deelne men. maar dit wel alleein in de A-klasse, In de B-klasse had de heer Bilderbeek een grote voorsprong op zijn naaste con current, en werd onbedreigd winnaar. De totale afstand be droeg 40 km, die gereden moesten worden met een ge middelde snelheid van 30 km per uur. Na afloop werden in café Fabie in Kapellebrug de prijzen uitgereikt. Dit gebeur de door de voorzitter van de Vossenrijders, de heer Brood. De Hulsterse vereniging gaat in de toekomst de prijzen di rect na afloop van het rijden uitreiken. Ook de grote rittei zullen in de toekomst niet meer worden uitgezet. Men wil hierdoor aan de wensen van de deelnemers tegemoet komen, omdat sommige van ver moeten komen. Dit werd in Kapellebrug door de deel nemers met een applaus be groet. Uitslag A-klasse: 1 A. West veer, Kruiningen 145 strafp; 2 K. Donze, Terneuzen 153 strafp; 3 D. van Hoorn, Hoek 154; 4 J. van Nieuwenhuizen, Kruiningen 198; 5 A. Holle- stelle, Goes met 203; 6 Th. Rodrigo, Terneuzen 210; 7 J. Thuy, St-Jansteen 211; 8 W van Guchteneire. Sluiskil 212; 9 P. Doeselaer, Terneuzen 214; 10 H. Haselaere, Koewacht 259 stratpunten. Uitslag B-klasse: 1 H. Bil derbeek, Axel 162 strafpunten: 2 J. Verlinden, St-Jansteen 260; 3 G. Heijens, Clinge 391; 4 C. Verlinde, Zaamslag 391; 5 A. Meertens Hoek 393. 6 A. Korsuize, Goes 443; 7 W. van Puyvelde Hoek 448; 8 J. Ver- ket, Heikant 449; 9 G. Moens, Clinge 452; 10 W. Bolsens, Clin ge 456 strafpunten. derzon vertrokken. Een optre den dat door de andere spelers niet op prijs werd gesteld. Men verzocht het bestuur dan ook maatregelen te nemen. MOC'65 had nu helemaal geen problemen meer, en reeds na drie minuten bracht P. Reyns de stand op 20 voor MOC'65. Toen de Clitex- verdediger Van der Heyden de bal met de hand speelde in het strafschopgebied, schoot Bakker de toegekende straf schop feilloos in: 30. Vijf minuten voor tijd legde G. Bo- venkamp de eindcijfers vast op 10. FC Eggermont uit Hulst won met 31 van FC Texam uit Nieuw-Namen, dat teleurstel de. Reeds in de eerste minuut strafte F. van Cauteren een blunder van de Texam-doel- man resoluut af. Eggermont hield het heft in handen, en het was W. Baart die reeds na een kwartier de stand op 2—0 bracht. Eggermont bleef ook na de rust de betere ploeg maar het kon niet verhinderen dat Jansen na tien minuten de achterstand tot 21 verklein de. Tenslotte maakte Van Cau teren aan alle illusies een ein de: 31. In de wedstrijd FC Lampo tegen FC de Roeck uit Sint-Jansteen kwamen enige strubbelingen voor. R. van Gimst werd door zijn aanvoer der P. Lampo uit het veld gestuurd. J. Saman opende voor de rust de score, door FC de Roeck op 10 te brengen. Na de rust stelden Saman en De Seghers de overwinning veilig. FC Lampo kreeg wel enkele kansen maar had wei nig geluk. FC Niks 2 ging kansloos ten onder tegen Oe moemenoe uit Hulst. N. Nagt- zaam en J. Rodrigo schoten voor rust Oemoemenoe op een 20 voorsprong. Na de rust maakte De Bruin er 21 van, maar door doelpunten van E. Mortier en O. de Block werd de eindstand 41. Programma voor zondag aanstaande: Trim- ver. Hulst - FC Lampo. FC Linex - Clitex-Sport 2, FC de Roeck - de Misttrappers, Oe moemenoe - FC Eggermont, FC Niks 2 - FC Texam, FC Niks 1 - MOC'65. (ADVERTENTIE) Met Dentofix zit het steviger Dentofix vormt een zacht, bescher mend laagje en houdt het kunstgebit veel yaster en veiliger op zijn plaats. Het zit prettig en men kan rustig eten, lachen, niezen en spreken, in vele ge vallen even gemakkelijk als met een natuurlijk gebit. Dentofix vermindert de voortdurende angst voor losraken en verschuiven van het gebit en voor komt verwonding van het gehemelte. Dentofix houdt ook de adem fris. Geen onaangename smaak of hinder lijk gevoel. Prijs per strooibus slechts f. 2/1 bij apotheken en drogisterijen» (Van onze sportmedewerker) MIDDELBURG De Laurensschool uit Souburg heeft zaterdag in Middelburg zijn titel van Zeeuws daui- kampioen der lagere scholen kunnen prolongeren. Met acht punten uit vjer wedstrijden en een score van 34—6 waren de Souburgse jongens duidelijk de sterksten. De uitslag was verder: - Kohnstamschool (Goes), punten, score 2119; 3 Zee- burgschool (Middelburg) 2026 4 Openbare 'a|erf school, Domburg 3, 18—22; J. Laurens-de Jongeschool Zierikzee, 0 723. Individueel werd h et maximum aantal punten behaald door Max Ka nis uit Goes en door Ad "os en Danny Blind uit Souburg- (Van onzf AMSTERDAM - dc nationale comm 1970-1980 gehouder in Nederland misve zaken van ontwikkt Zo viel al meteen men toch dacht dat in de plaats de rijke landen t organisatie het leeu voor hun rekening nam dat de arme landen er z niet zo vreselijk voor ii nen. Maar het is precies al om. Wij leveren aan de oi keling maar een margina drage, die klein is in ve king met hetgeen de 1; zelf doen. Met de korte film „Die moet weg", die vanavond de NCRV wordt uitgezr tracht de nationale com: een aantal van deze heer misverstanden uit de w ruimen. Met „Die st wordt bedoeld de kloof t rijk en arm door de bijz ongelijke inkomensveri" De film wordt gevolgd eendiscussie tussen Claus, voorzitter van de missie, en Henk Biersteker dacteur van de Trouw-K tet-bladen. De belangrijkste taak var nationale commissie ontwi lingsstrategie is het activ van de openbare menings ming over ontwikkeling menwerking. Daarom h prins Claus een belang aandeel gehad in het tot st komen van de film. Sai met directeur-secretaris dr. Houben van de commissie een filmteam bestaande Jan van Vuure sr. (regie) van Vuure jr. (geluid) en'a van Munster (camera) hl ae prins in Tanzania aan "lm gewerkt. Claus spreekt met de men in het land over hun lev w°?ken, moeilijkheden en v wachtingen. Tanzania beho tot de 25 armste landen van wereld en het is een van concentratie-landen voor Nederlandse overheidshul hrins Claus zelf bracht er ueel van zijn jeugd door. De film wil doen overkom n°e ontzettend moeilijk - mensen in zo'n land het he en maar ook hoe vreseli ze werken. De mees (Van onze rtv-redactie) Hilversum staatssecre "s Kruisinga van Verkee o"hVy.ferstaat gaat op di ras- na of de Nederlands' ke °mi 0eb gebruik kan ma- van een middengolffre toegewezen"164 °"S laB' heeft onder meer de vraagd°mTntnattel\ advies §e" NodenanJse PTT ri h tde genstoii' ir zich m te-1 die van vele keurio ^fderi steeds nauw- tlationalte^fU!de^ aan de inter- bied n atsPraken op dit ge- dit '!rre staatssecretaris heeft Va" de jMtS" radi°programma e tvus» meegedeeld. ka/tf-f,"5 ,de staatssecretaris taeg«»em van een niet Ook g°lftongte wellicht technisch!"11 onderhandelings- goetle ovarwegingen een •daarbii j zljn- Hij bedoelt Ve te hP„ di in 1975 i" Genè- c°nferenS n internationale le tot hei-verdeling

de Stem | 1973 | | pagina 12