SSDAACSÏ TRIP NAAR LIUR1K HA VA NAGUILA WACHT DRUK JAAR Wen Earring stuurt acht- tons vracht- walen vooruit pCENTRÜM ['ÏÏVIM; ®A 2000 WAARDERING IN RAAD OOSTBURG VOOR LANG VERBEIDE SPORTNOTA TOYOTA 400 gulden WIERIKX J. Berks: geen nadeel aan promenade Huiszoeking in Stekene Kunstwerk wacht op onthulling I Visie op -■ toekomst O.Z.-V1. E REIMERSWAAl OPTREDEN IN HULST Cadzand slecht bedeeld DRUGSMOKKEL Voorlichting door Hartstichting tel „De Cocagne" iARMAN iters met "kleineA details: shirts/vesten, ib"beldeMïers,twinsets roor mannen, i die het accent jDp'mode'leggem Sn ook voor topmode "bentu hij C&Atoch V. voordeliger lit stad streek 1 12.-3 Sfeer jtx. AUTOBEDRIJF Hulst Axel Hulst St.-Jansteen Vogelwaarde naar buitenland (Spanje) Ml der gemeente Reimerswaal rning aan artikel 72a in ver- rtikelen 63 en 10 der onteige- ommissie uit gedeputeerde sta- ;ie Zeeland, bijgestaan door de ;t algemeen bestuur aangewe- en het hoofd van het bestuur [in het gemeentehuis te Krui- Lal houden op 5 maart 1973 te inde de bezwaren van belang- te horen tegen het plan van voorgenomen onteigening ten irovincie Zeeland ten behoeve ictie van het gedeelte van de - Yerseke (tertiair wegenplan 38, nr. 30) tussen de spoorlijn op Zoom (km 0,660) en kin <e, met bijkomende werken, in [eimerswaal en nodigt belang, om hun bezwaren, ter plaatse mondeling of schriftelijk aan issie mee te delen; h bedoeld in het eerste en laat- fkel 12 der onteigeningswet ter ieder worden neergelegd ter de gemeente Reimerswaal te deling algemene zaken, van 19 itdat de commissie haar werk- inen de gemeente heeft vol- jzijn vrijgesteld van het recht bruari 1973 Jrgemeester van Reimerswaal, Pijl Hogeweg. jjeuwe BAR BABYLON per facature voor ring en enige talenkennis de voorkeur. te richten aan de directie, loven. Vri|dag 16 februari 1973 (Van onze correspondent! VOGELWAARDE De volksdansgroep „Hava Nagui la" uit Vogelwaarde heeft tij dens de gehouden jaarverga dering het jaarverslag 1972 besproken en de plannen voor de komende maanden bekend gemaakt. Uit het jaarverslag bleek dat in 1972 zeventien maal opgetreden werd. terwij! op 21 december het 72-ste'op- treden plaatsvond, sinds de oprichting, bijna vijf jaar ge leden. Er werd vorig jaar opgetre den in diverse plaatsen in en ook buiten Zeeuwsch-Vlaande- ren onder meer in Zuid-Lim burg, Den Haag, Everghem (België) enz. Enkele demon straties vonden plaats in sa menwerking met cabaretgroep „De Hoepel" uit Terneuzen. Een hoogtepunt was het optrp- den in Terneuzen, bij gelegen heid van de opening van het nieuwe stadhuis, samen met de bekende zangeres Marie- Cecile Moerdijk. In Axel werd tijdens de daar gehouden Expo een televisie-opname gemaakt van een optreden. Enkele ma len gingen de dansers op be zoek bij de Belgische groep Sneyssens uit Everghem, om aldaar wat dansen uit te wis selen tegen enkele Vlaamse dansen. Sneyssens bracht ook een tegenbezoek aan Vogel waarde. Voorzitter-dansleider O. Vosveld ging met zijn vier assistentes enkele malen naar Goes teneinde via cursussen het dansreperloire van de groep uit te breiden. Op 18 november vond in het dorpscentrum te Vogelwaarde de-Viering van de vierde ver jaardag van „Hava Naguila" plaats met een groots onaezet volksdansfeest. Tijdens deze ledenvergade ring werden enkele nieuwe modellen voor danskleding, ontworpen door eigen leden, goedgekeurd en werd afge sproken deze nieuwe kleding voor het optreden in Terhole, op 31 maart a.s. klaar te ma ken- Voor de komende maanden staan o.a. op het programma, optredens in het bejaardencen trum De Vurssche te Axel op 13 maart, in het dorpshuis te Terhole op 31 maart, voorts Axel. Koewacht en Zuiddorpe op 30 april. Dit op uitnodiging van het Oranje-comité bij ge legenheid van Koninginne dag. Het optreden in het Luxem burgse Oetrange, tijdens een zesdaagse trip, en de viering van het eerste lustrum van „Hava Naguila" in het najaar, zullen zeker twee hoogtepun ten in 1973 zijn. De groep telt momenteel 78 leden, verdeeld over vier groepen, t.w. een kindergroep van 610 jaar, een tiener groep van 1014 jaar, jonge ren van 1421 jaar en senio ren van 21 jaar en ouder. Ook in 1973 zullen alle vier de groepen iedere dinsdaga vond oefenen in de grote zaal van het dorpscentrum Vogel waarde resp. van 16.00-17.00 u. van 18.3019.30 uur, van 19.3020.45 uur en van 20.45-22..00 uur. I Van een onzer verslaggevers) HULST Een van I \ederlands meest succes- I volle pop-formaties, Gol i Earring, komt op 24 I februari voor een optre den naar Hulst. Het is jsepland in de sporthal en focgint om 19.30 uur. Het iptreden gebeurt in het lader van het winterpro- Iramma van de plaatse lijke afdeling van „Jeugd |tn Muziek". I Golden Earring kan niet ten tot een van de beste Ittmaties gerekend worden, par het is ook een van de feoepen, die het tot nu toe P de Nederlandse pop-histo- 1® het langst hebben vol gehouden. Overigens hebben Kooymans, Rinus «ritsen, Cesar Zuiderwijk I» Barry Hay hun werkter- F® de laatste jaren wel |aar het buitenland ver patst. ■ja hun optreden in Hulst PWen ze weer naar Amerika IMrekken. Er zijn dit jaar in fwerland niet meer dan pintig optredens gepland. Op P1! voor schaal Golden Ear- I»S werkt blijkt uit het feit, I" ze zich voor het vervoer i"1 hun materieel bedienen I111 een acht-tons vrachtwa- p "oor alle optredens zijn p totaal 7 road-managers m I* en volgens de algemeen Eniger beloopt de waarde F1 de nieuwe installatie, luimee wordt gewerkt, tus- T1 de 2 en 2,5 ton. Het optre- 11 van Golden Earring is het Wn derde achtereenvolgende pro gramma-onderdeel van dit sei zoen. De activiteiten begonnen met een optreden van Super Sister en Sandy Coast, dat door 800 bezoekers werd bij gewoond. Daarna trad Jaap Dekkers Boogie-Set op in het gemeenschapshuis in Clinge. De belangstelling hiervoor viel nogal tegen, waarschijnlijk als gevolg van het slechte weer. Het was voor de eerste keer, dat „Jeugd en Muziek" de ac tiviteiten verplaatste naar bui ten de stadsgrenzen van Hulst. „We schrijven het teleurstel lende resultaat in Clinge echt wel toe aan het slechte weer. We hebben voornamelijk erg jong publiek. Veel van die jongeren mogen vaak niet weg als het erg mistig is. Er waren hooguit tien mensen uit Hulst", aldus organisator Ton Kuycks. Tot de plannen voor de ko mende maanden hoort ook nog een optreden van de Ameri kaanse groep The Birds. Ove rigens komt dit optreden steeds meer op losse schroeven te staan- De groep Golden Earring. 11 ii (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Met veel instemming heeft de raad van Oostburg de lang verbeide sport- nota ontvangen. Dit bleek gisteravond toen deze nota werd behandeld tijdens de raads vergadering. De leden hadden veel waardering voor de samenstelling van deze nota, door één van hen een naslagwerk genoemd. een onzer verslaggevers; OpvaUend' streepje, vjfjj kleurig en ver*! button do» kraa9e mancjf t'ZEN Het hulp- Zeeuwsch-Vlaanderen, st'Sd in het politiebureau 'neuzen ontving en ver- Wie jaar 1891 mei- het hoogste aantal „gekapte' he, |»kte Ktn IHJiu '8Cn werd m september namelijk 205. totaal 153] meldingen dj e .gemeente Terneuzen L,.* van de Zeeuwsch- fWnt ^meenten, die het inschakelden bij 'dei t Oostburg kwam- /«'zoeken om hulp- ra i» Oostburg kwa kt,"' /"2, 98 meldingen. PB, ij Jj feP Sas van Gent F 37 djagen, Hontenisse rhel», §en- Hulst met Sluw? 24 en Aardenburg te® beide met 14 mel- ,.De nota moet", aldus sport wethouder G. A. Klaeijs, „ge zien worden als een eerste uit gave waarop aanvullingen naar behoefte gemaakt kunnen worden". „Het is een goede documen tatie voor de raadsleden", al dus burgemeester A. Schipper. In de nota wordt een opsom ming gegeven van de aanwezi ge sportaccommodaties binnen de kernen van de gemeente en het eventueel ontbreken daarvan. In dit verband merk te de heer I. de Bruijne op, dat het schreeuwend tekort dat de kern Cadzand heeft aan sportaccommodatie er niet zo erg uitspringt. „De tennisba nen zijn 's zomers bezet door toeristen en er is geen kleed gelegenheid en de sportzaal is slecht. „Zo slecht", aldus de heer De Bruijne „dat de Ne derlandse Sportfederatie van mening is dat de zaal niet gerestaureerd kan worden". Burgemeester Schipper zei hierop dat volgens de inspec teur voor de lichamelijke op voeding de gymnastiekzaal nog geschikt is voor het on derwijs, „en dit is toch eigen lijk het voornaamste", zo vond hij. De heer Klaeijs beaamde de tekortkomingen in Cad zand. ..Het heeft de volle aan dacht", zo zei hij. Hij kondig de aan dat op 23 maart een gesprek met de OMNI-vereni- ging in Cadzand zal plaatsvin den, waarbij o.m. onderzocht zal worden hoe de vrijgeko men ruimte in het oude schoolgebouw geschikt ge maakt kan worden voor sport beoefening. De heer R. Baa- rends vestigde de aandacht op het toezicht bij de verschillen de speel- en sportgelegenhe- den. „Die beheersaspecten za ik graag ondergebracht in de toekomstige nota voor hel jeugdbeleid". Ook andere raadsleden we zen op de noodzaak van toe zicht. Wethouder Klaeijs zei dat toezichthouders moeilijk te vinden waren en hij sprak de hoop uit dat mettertijd buurt- comilés en dergelijke zouden willen meewerken om dit pro bleem op te lossen. Wat betreft de begeleiding van het sportbeleid door het college werd van de zijde van de wethouder gewezen op de wenselijkheid van een sport raad in de vorm van een commissie ex artikel 61. „Maar zover zijn we nog niet. Momenteel worden nog erva ringen opgedaan met de sport- commissie Breskens en dat fungeert goed", aldus de heer Schipper Het vaststellen van priori teiten bij uitvoering van be paalde projecten hangt veelal af van de beschikbaar gestel de geldmiddelen zo kreeg de heer De Bruijne te horen op een desbetreffende vraag Wat de inspraak van de sportverenigingen betrof wees de wethouder op de met alle verenigingen gehouden hea rings in de diverse kernen. „En de voorgenomen uitbrei ding van bv. het sportcomplex in Oostburg onderging flink wat wijzigingen, nadat wij met de verenigingen hadden gesproken". De wethouder zal tevers be kijken of er niets te doen valt met de glazen wand die mo menteel het publiek in het zwembad de Veerhoek scheidt van het bassin. „Het komt de sfeer bij zwemwedstrijden niet ten goede", zo had de heer P. H. Cambier gesteld. (ADVERTENTIE) TOYOTA 1000 58 pk. 140 km schijfremmen vóór, hoofdsteunen, •enz. TOYOTA 1000 IN PRIJS VERLAAGD! Direct uit voorraad leverbaar. ine!. B.T.W. Wouwseweg 1 BERGEN OP ZOOM (Van een onzer verslaggevers) GOES Een van de initia tiefnemers voor de aanleg van een promenade in de Ganze- poortstraat en de Lange Vorst- straat, de heer J. M. Berks, heeft naar aanleiding van ons artikel in De Stem van giste ren een brief gezonden, waar in hij de gang van zaken rond de totstandkoming van het voetgangersgebied uiteen zet. Bovendien, zo brengt de heer Berks in zijn brief naar voren, hoeft niemand enige vorm van nadeel van de promenade te ondervinden. „In een bijeenkomst, waar voor alle bewoners van beide straten waren uitgenodigd, is met een volkomen vrije stem ming het besluit genomen in samenwerking met de ge meente een promenade aan te leggen van het begin van de Ganzepoortstraat tot het einde van de Lange Vorststraat", zo schrijft de heer Berks in zijn brief. „Het aantal deelnemers, dat zijn aandeel heeft beves tigd, bedraagt ongeveer 85 êrocent. Het ontwerp met te- eningen, maquette, toelich ting en dergelijke heeft daar na ruim vier weken voor ie dereen ter inzage gelegen, waarna uiteindelijk het nu uit te voeren ontwerp uit de bus is gekomen". De heer Berks ziet als doel van de promenade; het vor men van een gezellig loopge bied, waarin het goed toeven is. „Trottoirs, stoepen en der gelijke verdwijnen. Er komen vitrines, zitbanken, groenbe- plantingen, papierbakken en parkeerplaatsen met klem-rek ken of -blokken voor fietsen en bromfietsen", aldus de heer Berks. „De promenade blijft dus ook voor fietsers en brom fietsers goed bereikbaar. De parallel aan de Lange Vorst- «traat lopende Korte Paard- straat rijden en kunnen dan in de Lange Vorststraat hun voertuig kwijt". De bereikbaarheid van de beide straten voor invaliden en gehandicapten is voor de heer Berks ook geen pro bleem. Zij behouden hun normale rechten, waaraan be slist niet geknabbeld zal wo- den", zo schrijft hij. „Boven dien is het voor hun een groot voordeel dat er geen opstaan de trottoirs meer zijn". De briefschrijver wijst verder nog op de mogelijkheid dat verzor gend verkeer, dat tijdens de uren dat de promenade voor alle verkeer gesloten is (van elf tot zes uur) in de straten moet zijn, bij de politie een vergunning kan krijgen er toch in te rijden. Opening Burgemeester P. Molthoff van Hulst zal van middag om 15.00 uur de nieu we showroom van Morres meubelbedrijven bv op het in dustrieterrein openen. Vergadering De rallyver eniging RC De vossenrijders uit Hulst houdt vandaag haar jaarlijkse algemene ledenver gadering in café De Ster in Hulst. Aanvang 20.00 uur. Sportdag In verband met de sluiting van alle gemeente lijke sportvelden in de ge meente Groot-Hulst, dit van 1 juni tot en met 31 juni, heeft de commissie sportdag lager onderwijs in de regio Hulst besloten eind mei de jaarlijkse sportdag voor lichamelijke op voeding te organiseren- Aan deze sportdag zullen de leer lingen van de vijfde en zesde klassen van alle basisscholen uit Groot-Hulst kunnen deel nemen. Vergadering De commis sie voor de gemeenteünanciën vergadert op 19 februari om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Aan de orde komt onder meer de bespre king van een verzoek van de EHBO-vereniging Koewacht ten behoeve van de aankoop van oefen- en instructiemateriaal De commissie voor onderwijs culturele en jeugdzaken verga dert maandag 19 februari om 19.00 uur. Tafeltennis Morgen zul len in het clubgebouw Alouis bij R. Mangnus, tafeltenniswed strijden gehouden worden, waaraan deelnemen de junio ren van Graauw tegen Middel burg en de junioren van Graauw tegen Terneuzen. Aanvang 9.00 uur in de voor middag. Om 14.00 uur zal er een wedstrijd gespeeld wor den door St. Alouis 1 tegen AMVJ uit Amsterdam. Dansen In de Spaanse bar bij R. Mangnus wordt morgen een dansavond gehou den. Iedereen is van harte welkom en de opbrengst komt ten goede aan de tafeltennis club St.-Alouis. Het orkest „de Williams" uit Axel, onder lei ding van J. Gommers, zal aan deze dansavond zijn muzikale medewerking verlenen. Voetbal De voetbalvere niging vv Graauw heeft voor het eerst de leden gebruik kunnen laten maken van het verlichte voetbalveld. Het veld kan nu voor de training zeer intensief worden benut. Kaarten Vanavond zal door de leden van de voetbal vereniging w Graauw een kaartavond gehouden worden in het clublokaal bij de heer V. de Caluwe in de Dorps straat. ONA De Hulster topbil- Jartclub bc ONA houdt mor gen in het lokaal bij P. Wentzler de jaarlijkse teerdag. Om 17.00 uur is de samen komst, terwijl rond 18.00 uur de leden aan een gezamenlijke maaltijd aanzitten. De avond wordt verder in een gezellige sfeer doorgebracht met het spelen van gezelschapsspelen, topbiljarten, tritsen en pie ken. Jongerentlienst In de ba siliek te Hulst wordt morgena vond (aanvang zeven uur) een jongerendienst gehouden met medewerking van het jonge renkoor Hulst. De predikatie wordt verzorgd door kapelaan A. Verheyden. Een tekstgroep wan het jongerenkoor o-l.v. ka pelaan J. v. d. Heyden koos als thema voor deze dienst: „Het bejaard zijn". Betekent het bejaard zijn, dat je bent afgeschreven voor de maat schappij? Het jongerenkoor wordt muziekaal begeleid door een eigen combo. Het ligt in de bedoeling van het jonge renkoor Hulst om binnenkort deze dienst ook te brengen in de omgeving of in een bejaar dentehuis. Voetbal De damesvoet balclub FC Centrum van Cor Nagtzaam krijgt het druk. Morgenmiddag gaan de dames het opnemen tegen de Nachte galen uit het Belg. De Klinge, en maandagavond spelen de dames van FC Centrum een lichtwedstrijd tegen St.-Jan- steen. Schieting In café W. Blommaert te Hulst wordt morgenmiddag een prijsschie- ting gehouden op de liggende wip. De schieting begint om drie uur. (Van een onzer verslaggevers) STEKENE Het lijkt erop, dat cr voorlopig nog geen ein is gekomen aai' de jacht van de Belgische politie op drug gebruikers en -handelaren Heel deze week worden er in verschillende plaatsen met de regelmaat van de klok inval len gepleegd. Dat is nu ook in Stekene gebeurd. In de loop wan woensdag zijn door de rijkswacht van het district Sint Niklaas vier huiszoekingen verricht in de streek van Stekene. Donder dag werden twee personen voorgeleid voor ondervraging door onderzoeksrechter Wullus in Dendermonde. In de loop van de dag waren ook Neder landse rechercheurs ter plaat se, aldus berichten uit België, Hieruit wordt afgeleid, dat mogelijk Nederlandse drug smokkelaars een rol kunnen spelen bij de illegale invoer van verdovende middelen in België (Van onze correspondent) HULST De Nederlandse Hartstichting houdt dinsdag avond een voorlichtingsavond in hotel de Graanbeurs te Hulst. Gesproken zal worden over de mogelijkheden om- het hartinfarct te voorkomen en over de mogelijkheden om het worden ontwikkeld om lijders aan hart- en vaatziekten te revalideren en te helpen han dicaps te overwinnen. Over het actuele onderwerp hart en vaatziekten zal een medi sche voordracht gegeven wor den door dr. J.M. van Kalmt- hout. Voorts zal de heer Kloosterman van Wijck een toelichting geven op de doel stellingen en aktiviteiten van de Nederlandse Hartstichting. Aan de aanwezigen zullen ook Informatieve filrrjs v^ftpond worden. Steense Toepers De leden van de biljartclub „De Steense Toepers" uit St.-Jansteen hou den morgen in café De Kroon bij A. de Guiteneire in St.- Jansteen hun jaarlijkse feesta vond. Het feest begint om half- acht 's avonds met een diner waarna er nog een bal op het programma staat. Cabaret In het dorpscen trum Vogelwaarde wordt mor genavond om 20.00 uur een cabaretavond gehouden, die wordt verzorgd door het be kende cabaretgezelschap „de Hoepel". Na afloop van het cabaret volgt een bal dat tot ongeveer een uur zal duren. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Mr. J.F.G. Sehlingemann zal oP vrijdag 23 februari tijdens een algemene ledenvergadering van de kring Hulst van de ZLM in Kloosterzande zijn vi sie geven op de toekomstige ontwikkeling van Oost- Zeeuwseh-Vlaanderen. De bijeenkomst wordt ge houden in hotel „De Linde" en begint om 19.30 uur. De ZLM heeft voor deze zaken zoveel belangstelling, omdat bij die toekomstige ontwikke lingen, vooral de kring Hulst van de ZLM een belangrijke rol zal gaan spelen. Als tweede onderwerp spreekt het GS-lid op dezelfde vergadering over de Neder landse landbouw in de vergro te EEG. Daarbij gaat het voor al om het nieuwe perspectief, dat de toetreding van Enge land tot de EEG biedt. Op de agenda voor deze vergadering staat verder nog de gebruikelijke behandeling van diverse verslagen. Na de inleiding van de heer Sehlin gemann kan er gediscussieerd worden. Sclrietingen Kapellebrug (Van onze correspondent) KAPELLEBRUG Aan de 2 schietingen op de liggende wip in de zaal Fabie bij C. de Kindt, hebben 77 schutters deelgenomen. De uitslag is als volgt: op wip 1 wordt de hoge vogel geschoten door Ch. Franckaert in Kapellebrug. De eerste en tweede zij vogel zijn voor W. Roskam in St.-Gillis-Waas en Fr. Goossens in Hellestraat België. Op de tweede wip werden de hoge vogel en de beide zijvogels geschoten door J. Vetter in Kapellebrug, A. de Backer in De Clinge en R. van Ertvelde in St. Pauwels. (ADVERTENTIE) Speciale JONGEREN- VAKANTIEREIZEN Inlichtingen R. MANGNUS - Graauw Dorpsstraat 30 Tel.: 01143-324. (Van een onzer verslaegevers) AXEL Met een beschei den plechtigheid zal waar schijnlijk volgende week het kunstwerk van Piet Klincklia- mers uit Koewacht voor de christelijke technische school in Axel worden onthuld. De afgelopen dagen is het gevaar te, bestaande uit kubussen, op een sokkel geplaatst- Piet Klinckhamers geniet in Zeeuwsch-Vlaanderen enige bekendheid door een aantal bijzondere werkstukken, waarmee hij in het verleden de aandacht op zich vestigde. Een van die creaties is te vin den in Schoondijke, maar daarnaast staat een werkstuk van zijn hand ook bij De Hal le in Axel. Piet Klinckhamers is bewust niet de „kunstenaar van het traditionele slag". Hij gaat steeds keurig gekleed en vindt het niet nodig „om zijn status met lang haar of slonzi ge kledij te bezegelen". Maar juist die instelling typeert hem. Mensen, die Klinckha mers van nabij kennen, kun nen het bevestigen. Het kunst werk voor de christelijke technische school in Axel heeft een lange tijd van voor bereiding gehad. Het resultaat mag er zijn. Voor degenen, die er belangstelling voor hebben is er een duidelijke relatie te ontdekken tussen de strakke moderne lijnen van deze crea tie en de activiteiten binnen de school, die ook op de toe komst zijn gericht. Aan de plaatsing van het ontwerp wordt deze week de laatste hand gelegd. Het werk van Piet Klinckhamers.

de Stem | 1973 | | pagina 7