t GS mannen Zeeland ontvangt Ierse kinderen NIEUW MIDDEL ZUIGT OLIE UIT WATER OP Dronken rijder maakt brokken Resten van root Ternenzen Aardenburger mag „Promotion" wel gebruiken VIJFENTWINTIG JAAR BOUWEN AAN PROVINCIALE WELVAART RSUS „MILD" VONNIS Boorkop verwondt man dodelijk IGINEEL GIN LLET- Demonstratie in Yerseke [stal van lingsboeien ikenszand stad streek fmamm—Êmamr WERK UNIEK AUTOPARK ÏOOg „Ik reed niet door rode stoplicht" Graafwerken UITSPRAAK KORT GEDING NIEUWDORP Vitaal, dynamisch, internationaal! Peter Stuyvesant- rijke geurige tabak en... het Miracle Filter Peter Stuyvesant, geniet zoveel meer! Vrijdag 16 februari 1973 onze correspondent) LaND-BATH „Hè, scheelt vast weer een putte burgemeester mr. Hogeweg gistermiddag tweede hoogstandje ten van de fotograten, prima ballerina balan- Reimerswaals eerste donderdag op het topje In in witte gymschoenen »n tenen, om aldus de balletlessen die in vijl le zes Reimerswaalse van start gaan (of zijn gegaan) officieel eopend te verklaren, tn lint en geen fles fegne, maar spierbeheer- elegance, dat is de opening van een ballet- 1', aldus de burgervader, lan de linkerhand in- lice Marijke Hoff uit leert en aan de rechter- f de 11-jarige Myriam |uit Krabbendijke poseer, geruime tijd voor de flitsende fotografen en vanuit die positie de zïge ouders en aspirant- ianseressen toe. „Dames Ven, u zult zich afvragn die opening helemaal in Rilland-Bath moet Vinden. Dat komt omdat tussen de andere ker- F spits heeft afgebeten, foord van dank aan het van mevrouw Glas, die met de plattelandsvrou- let initiatief nam is wel "h plaats," aldus de bur ster, die zich voor deze nheid geheel in het wit jen had. De aanwezige Jen die in een grote lom hem heen stonden, h deze geste van hun hoofd best waarderen, lening vond plaats in het [Tuis Luctor et Emergo, bnze correspondente) pEELBURG De 22-ja- J.C. van D. en de 19- J F.S. beiden uit Hoofd- Ihaalden op 26 november 1 reddingsboeien weg van l-: de haven van Terneu- Iggend schip. Een van de werkte aan boord als bs- Hij kreeg op staande ontslag en donderdag h ze allebei nog eens i lete opgelegd. |ieting Bij de heer A, gaf de handboogvereni- „Soranus" een schieting liggende wippen. Van r verenigingen waren 60 Iers opgekomen. Uitslag ïe eerste wip. Hoofdvo lk Rijk van Vios uit 's- Anhoek. 1ste zijvogel R. link van Vips uit 's-Heer- ljk; 2de zijvogel Ko Ver- |van Jacoba van Beieren Joes; 1ste bovenkal R. Joakker van Victoria uit lendamme; 2de bovenkal loom van Spes-Nostra uit Inde; 2de onderkal C. Aan Spes-Nostra uit Ove- I;, bij loting; 1ste klep lim Voet van Soranus uit leenszand; 2de klep P- lijk van Willem-Teil uit ■inde; 3de klep P' Rijk 1 Vios uit 's-Heerenhoek. Ie kleine vogels A. de 1 sr. van Soranus uit lenszand, zeven vogels, liegende vogelprijzen wa- Voor W. de Jonge van 1/1 uit Kwadendamme. W. f van Soranus uit Hem- and en H. Koens van .Nostra uit Ovezande. Ig van de tweede wip. laoofdvogel W.J. Voet van lus uit Heinkenszand; 2de Ivogel; W. de Jonge van >1 uit Kwadendamme, bijvogel P. Rijk van Vios Js-Heerenhoek; 2de zijvo X Brand van Vooruitgans Kwadendamme; 3de zip Tj. v.d- Walle van Een- fct uit Vlissingen; 4de,rïï* A. Boonman van vr 3 Itters uit 's-Heerenhoek, Iting; 1ste kal R. Verdonk I Vios uit 's-Heerenhoek, lal P. de Koster van S£ 1*5 uit Heinkenszand; Ir. de Jonge-Rijk vani feil uit Ovezande. Mees |e vogels J.v. Doorn ■Nostra uit Ovezande, vu (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In de tonende weken zal een ge denkwaardig jubileum in de provincie worden gevierd. Zowel de Economisch-Tech- nologisch Instituut voor Zee land als het Provinciaal Op- bouworgaan „Stichting Zee- 1" bestaan binnenkort 25 jaar. Het jubileum zai, zo deelde de directeur van het EH, drs. M. C. Verburg ons in een interview mee, door de beide diensten in een ge meenschappelijke bijeen komst worden gevierd. ,Een leuke uitdaging voor ons allemaal", zegt de heer Verburg, doelend op het gangbare begrip, dat het ETI zich alleen om de welvaart en de Stichting Zeeland zich alleen om het welzijn zou bekommeren, hetgeen voor de beide instellingen Intus sen niet opgaat. Het komende jubileum was aanleiding voor ons om drs. Verburg, die praktisch de wile 25 jaar directeur van let ETI is geweest, te vragen o! het mogelijk is een balans van de afgelopen kwart Raw ETI-werk op te ma ken. Dat blijkt praktisch onmo gelijk. Een studiedienst is produktiebedrijf. Wel is [let mogelijk de zin van het kerk van het ETI aan te fieven". „U moet het ETI voor Zee land beschouwen als een re- gionaal planbureau, verge lijkbaar met het nationaal Planbureau", zegt drs. Ver- burg. ..Sinds het einde van de heede wereldoorlog was het wor de provinciale besturen - ons land niet langer vol doende om met smeekschrif ten naar de regering te trek ken, om daar om rijkssteun I® desnoods wat meer actie ve belangstelling te bedelen. ™e, je moest de dingen die je als provincie wenste, re- ffldig kunnen waarma- De argumenten, in de van rekensommen, die 'erd zijn op modellen, weren de ETI's in de diver seprovincies". 0 Drs. M. Verburg. kansen die zich daardoor aanboden, moesten niet al leen technisch en planolo gisch, maar vooral ook eco nomisch worden doorgere kend. „Het beleid", doet in feite niets anders dan steeds maar weer om nieuwe gegevens vragen. En als „Het beleid" een tijdlang geen vragen heeft dan dient het ETI zich zelf wel aan, bijvoorbeeld door kosten-baten-analyses op te stellen voor een project als de vaste oeververbinding over de Westerschelde. Als Verburg en zijn staf er niet in slagen om de regering voor te rekenen, dat een vas te oeververbinding op den duur voordeliger zal zijn voor de nationale economie dan de huidige veerverbin- dingen, dan komt er eenvou dig geen vaste oeververbin ding. Drs. Verburg trof als di- I Meur ran het Zeeuwse ETI ""iek gewest aan- wel- E?j.zeldzaamste van "nand Zeeland was -rie een eilandenrijk, I tengevolge van de wa- Mtioodramp van 1973 en iaarna in uitvoering ge- In,; Mtaplan maar niet I? er door de aanwezigheid Tl een tivierbekken volle- ii, jan §edaante aan het IJ, ,0n' Alle wijzigingen, I sr wk de ontwikkelings- Met het rekenen, het be wijzen, het argumenteren, het bijsturen, het opstellen van nieuwe modellen enzo voorts zijn soms jaren ge moeid. Dat geldt voor een vaste oeververbinding, maar ook (zij het in mindere ma te) voor de bouw van bij voorbeeld een technische school, ergens in Zeeland. Het ETI moet met cijfertjes waarmaken,, dat zo'n school geen onrendabele investering vormt. Het Zeeuwse ETI is, zeker in Middelburg, een begrip waaraan Verburg met al zijn vezels verbonden is. Hij is overigens meester op verschillende wapens, niet in de laatste plaats de politieke, als lid van de Eerste kamer. Het komende ETI-jubileum is in zekere zin dan ook zijn jubileum. Zeeland heeft hem zo te pakken, dat hij eervolle posi ties, bijvoorbeeld die van hoogleraar of burgemeester van een flinke stad, van de hand heeft gewezen. „Ik denk altijd van me zelf; dat kan ik toch niet aan!" zegt hij eerlijk. „Dat komt misschien omdat ik mij naar twee kanten onvoltooid voel. Ik ben een combinatie van een kermisklant en een wetenschapsman, maar geen van beiden voor de volle honderd procent, snap je?" Zo'n uitspraak is typerend voor de man, die door pro fessor Lambooy wordt ge noemd* een pionier van de regionale economie", een eer die hij deelt met de hem verwante ziel L. H. Klaas- sen. Over zijn eigen inbreng in het regionale pionierswerk zegt Verburg; „Ik heb altijd gestreefd naar popularisering van de economische weten schap en naar de praktische toepassing ervan". Het gezag waarmee hij dat doet ontleent Verburg, naar hij zelf veronderstelt aan de vele publikaties van zijn hand in vaktijdschriften in binnen- en buitenland en een enkel belangwekkend boek werk. Zijn naam komt zelfs voor in een Russische ency clopedie. Momenteel, voor zover hij tijd heeft, werkt drs. Verburg aan een vergelij kende studie voor regionale arbeidsmarkten in zeven Eu ropese landen. „Dat moet mijn desertatie worden", zegt drs. Verburg. „Hij is voor zestig procent gereed". De ontwikkelingsproblema tiek van Zeeland blijft, voor zover dit interview betreft, buiten beschouwing. Slechts deze ene opmerking van drs. Verburg uit vele andere willen wij weergeven; „In de eerste Zeeuwse ontwikke- lingsschets spraken wij voor wat betreft de behoefte aan zeehaventerreinen in het Westerscheldebekken tot het jaar 2000 over tien-duizend hectare. In de tweede schets, vier jaar later uitgebracht dubben wij tussen de vijf honderd en de duizend hec tare er is dus nogal wat bij gestuurd". Even later zegt Verburg peinzend, en dat typeert hem volledig: „Ze schatten de groei van het autopark in Nederland dit jaar op zo'n tweehonderdduizend auto's. Die zuipen samen tweehon derdmiljoen liter benzine op. Wist je dat je daar een hele olieraffinaderij voor zou moeten bouwen Wij doen ons de economische groei blijkbaar zelf aan". T.K. j, land" loordiger van m de door rijks ep ingestelde van |ering, in het kade lannen voor de aam It n fcaalhoekkanaal. No„ - vef ■sing nam de raa ee„ Ituele invoering jn- Ippelteeltregeling a.ie It, dat uitsluitend S l(1 Bakt kan worden de ■geval te velde ,goed. 1 goedgekeurd P00 g l Ja Ifl®' I-ver zal men A van de landbouWOrs S vragen. °"ruitziehteii voor zaterdag opgesteld door het "o donderdag om 18.0< droog met nor F kwperaturen. 1 '"svoornitóehten in cij- Kim Seia'^eld over Neder- r «terdag: ut«i zon: 0 tot 4. Min- te "greeks normaal. Kan' onistreeks nor van °p een droge peri- ïnt vmsteris 12 uur: 90 S<"VpProceeent.Seheel I 5"r zondag; fn: 0 tot 4. Min. tetn®? reeks normaal. A Kano omstreeks nor- P van m.op een droge peri- INit, ?mstens 12 uur: 90 P8elmaai"S1t,op een geheel 70 procent. waterstanden DEN HAAG (ANP) Kon- stanz 258 plus 1, Rheinfelden 182 - 15, Straatsburg 170 - 25, Plittersdorf 327 - 6, Maxau 398 plus 8, Plochingen 160 - 40, Mannheim 230 plus 15, Steinbach 175 plus 14, Mainz 259 plus 32, Bingen 152 plus 22, Kaub 173 plus 24, Trier 478 - 66, Koblenz 273 plus 25, Keulen 268 plus 56, Ruhrort 411 plus 41, Lobith 1021 plus 37, Pannerdense Kop 988 plus 34, Nijmegen 812 plus 41, IJsselkop 898 - 13, Eefde IJs- sel 462 onv., Deventer 340 onv., Monsin 5540 plus 15, Borgharen 4195 plus 59, Bel- feld 1400 plus 45, Grave ben. de sluis 645 plus 64. Morgen, zaterdag 17 febr. Bergen op Zoom 3.50 en 16.09; Hansweert 2.59 en 15.28; Ter- neuzen 2.17 en 14.43; Vlissin gen 1.50 en 14.12; Wemeldinge 3.40 en 15.59. DE jeukpest in de Gelderse vallei heeft nu al aan meer dan 400 kalveren en koeien het leven gekost. Het aantal slachtoffers onder de veestapel is veel hoger. (Van onze corresDondentel MIDDELBURG „Edel achtbare, ik ben er zeker van, dat ik niet door het rode stop licht ben gereden". Dit zei de 66-jarige J. IJ. uit Heinkens zand, tegen wie de officier van justitie gistermorgen tij dens de zitting van de politie rechter f 300 boete eiste, en drie maanden ontzegging nit de rijbevoegdheid. Op 4 november vorig jaar zou IJ. volgens drie getuigen in Terneuzen op de splitsing Axel - Terneuzen door het rode stoplicht zijn gereden. Op het kruispunt kwam hij in bot sing met de auto van P.P. die daarbij gewond raakte. De au to's waren na de klap total- loss. IJ. bleef bij zijn verkla ring groen licht te hebben ge zien aan zijn kant. De officier van justitie, mr. J. Blok, vond de verklaring van de drie ge tuigen geloofwaardiger en sprak van „grove schuld". „Ik kan mijn rijbewijs niet mis sen, mopperde de man tegen de politierechter. De politierech ter veroordeelde hem tot f 300 boete en drie maanden ontzeg ging uit de rijbevoegdheid voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar- (Van onze correspondente) VLISSINGEN Als de si tuatie in Noord-Ierland het toelaat, zullen nog voor Pasen zo'n honderd Ierse kinderen naar Zeeland afreizen voor een vakantie van drie weken. Initiatiefnemer van deze Ier- land-Zeelandreis is de heer G. Brand en zijn echtgenote uit Vlissingen die echte Ier- en Engelandliefhebbers zijn. Getroffen door berichten uit Ierland via radio en t.v. besloot het echtpaar op 2 januari daadwerkelijk iets te doen voor de in ieder geval zo zwaar getroffen. Ierse kinde ren. In de kortst mogelijke tijd was er een „Zeeland helpt Ier- land"-comité opgericht. De ge meente toonde zich onmiddel lijk bereid alle medewerking te verlenen. Mevr. Westerhout, echtgenote van Vlissings eer ste burger, nam met grote voortvarendheid het voorzit terschap op zich. Oproepen in de krant om financiële steun en het be schikbaar- stellen van logeer adressen leverden ee nlawine van reacties op. De heer W. Hogerdijk uit Heinkenszand nam contact op met het Vlis sings comité en stampte in zijn woonplaats ook een comi té uit de grond, en wist ook daar in recordtijd onderdak te regelen voor vijftig jonge Ie ren. Een eerste huis-aan-huis collecte in Vlissingen aan Sou burg leverde f 4.000,- op. Aanstaande maandag start de huis-aan-huis collecte in Middelburg. Volgende week wordt er een bazaar gehouden In de Globe van Vlissingen, en start er ook een balpen-actie waarbij alle sportverenigingen zullen worden ingeschakeld voor de verkoop. Maar het co mité .Zeeland helpt Noord- Ierland" heeft nog veel meer geld nodig dan er nu is opge haald. Per groep van 40 tot 60 kinderen is f 16.000,- tot f 18.000,- nodig. Woensdagavond vond in het welzij nscentrum Bachten Komme in Vlissingen een in structieavond plaats voor pleegouders van de kinderen, door een medewerker van het landelijk comité Nederland helpt Noord-Ierland. De men sen begrijpen namelijk niet dat het niet de bedoeling is dar de pleegouders de kinderen de gehele dag bij zich houden om ze te verwennen, zegt de heer Brand. Wij willen de kinderen van wie er 50 uit katholieke en 50 uit de protestantse wij ken komen met elkaar laten optrekken. We willen juist dat ze begrip gaan opbrengen voor elkaar. Als je problemen wilt oplossen, dan moet je ze bij de wortel aanpakken, en dus beginnen bij de jeugd. De kinderen krijgen ook al leen maar vrij van school op voorwaarde dat hier in die drie weken een educatief pro gramma wordt geboden. Van daar dat we een heel program ma opgesteld hebben van mu- seumbezoek, excusies en der gelijke. Het contact onderling blijft op deze manier ook veel beter bewaard. Er mag door de pleegouders geen voorkeur uitgesproken worden voor een kind. De man die alleen maar een protestants kind wilde herbergen, hebben we dan ook de deur gewezen, vertelt de heer Brand. De Ierse kinderen variëren in leeftijd van 10 tot 16 jaar. Alles, met uitzondering van de financiën, is nu in kannen en Kruiken. Hoe de zaak zich nu verder zal ontwikkelen hangt af van de situatie in Ierland. De heer Brand laat zich inza ke Ierland adviseren door zijn vriend Thomas Graham, die acht maanden geleden het strijdtoneel in zijn geboorte land verliet om tot rust te kunnen komen in Vlissin gen. De laatste Ontwikkelingen hebben Ierland in een kruitvat do-i veranderen. Er zijn to taal geen zekerheden meer. De mensen in Ierland leven vol gens de heer Graham ver schrikkelijk in angst. Iedereen loopt bang om zich heen te kijken. Een bus of auto durft men bijna niet meer in. Als iemand met een tas of pak binnenkomt wordt hij met wantrouwen bekeken. En in die afschuwelijke sfeer groei en de kinderen in Ierland op. Daarom wil men in Zeeland deze kinderen een vakantie zonder bommen en kogels bie den. Het is toch wel jammer, en ook onbegrijpelijk, vinden de heer Brand en zijn echtge note, dat de actie in Zeeuwsoh-Vlaanderen geen poot aan de grond krijgt. Voor de zekerheid vermelden wij het gironummer: 714590, Ne derlandse Middenstandsbank, ten name van het comité „Zeeland helpt Noord-Ier land". YERSEKE De Westduitse ingenieur Werner Fulling (48) heeft gistermiddag op een pers conferentie in restaurant Nolet te Yerseke een uitvinding ge demonstreerd, namelijk een oliebindmiddel op kunststof- basis. Het produkt, dat Wefu 77 heet, wordt sinds kort in de handel gebracht door Verdugt Agents te Zeist en is opge bouwd uit chemisch voorbe werkte kunststofvlokken van een waterafstotend materiaal. Volgens het Rijksinstituut voor cle Zuivering van Afvalwater (RIZA) is het middel te ge bruiken, zowel op stromend als op stilstaand water. Uitgezet op oppervlaktewa ter kan het nieuwe bindmid del een hoeveelheid olie op nemen van 22 tot 28 maal zijn gewicht. Het produkt, dat op het oog veel weg heeft van vers gevallen sneeuw, kan met de hand of met een straalpijp gecombineerd met water over de vervuilde plek worden ver spreid. Door zijn geringe ge wicht blijft de kunststof, ook nadat de olie uit het water is opgezogen, drijven, zodat het grijsgrauwe restant gemakke lijk weer van het wateropper vlak kan worden verwijderd en eenmaal gedroogd, kan wor den verbrand. Een nadeel van deze „ge wichtloosheid", is dat het bindmiddel andres dan in een windstilte be langrijk minder efficiënt werkt, zodat de bruikbaarheid in geval van calamiteiten in open zee wel enige vragen oproept. Het Rijksintituut voor de Zuive ring van afvalwater te Voor burg en het Statliches Mate- rialprüfungsamt Nord-Rhein- Westfalen noemen de naam Wefu 77 dan ook alleen waar het vennen, sloten, kanalen of rivieren betreft. Ben aantel fabrieken in Italië gebruikt het nieuwe produkt als zuive ringsmiddel van afvalwater. In de Bondsrepubliek zelf zijn de brandweerkorpsen en reini gingsdiensten zelfs wettelijk ver plicht enige zakken met een oliebindmiddel in voorraad te hebben. Alleen in ons land is de afzet tot op heden zeer gering gebleven, omidat de aan koop van de witte kunststof- vlokken, als betrof het „een zwarte piet" van de ene in stantie na-ar de andere wordt doorgespeeld. (Van onze correspondente) MIDDELBURG Drank blijft carrières te kunnen ma ken en breken. Voor de recht bank komen de „breekgeval- len" voor, en ze kunnen hard aankomen. Dat heeft de 44- jarige J.A.S. uit Hoek kun nen ervaren. De man bekleedt een verantwoordelijke positie bij de grootindustrie. Op 28 november vorig jaar miste hij na een hele dag intensief ver gaderen de boot in Vlissin gen. Hij besloot in Vlissingen een kop koffie te gaan drinken, omdat hij zich ziek voelde. Het werden twee hete grochs en twee rum-cola's. In Vlissin gen kwam hij meteen al in aanrijding met een geparkeer de auto. Hij schoot met zijn hoofd door de voorruit. Met als gevolg een volledige black out. Met zijn kapotte auto, hij miste namelijk een voorband, het stuur kon niet meer goed draaien, en de voorruit was eruit, ging hij gewond op weg naar Goes, in plaats van naar de boot in Vlissingen. Ook hier bleek de combinatie ziek te-drank-en medicijnen fataal te zijn geweest. De officier eiste twee weken gevangenis straf onvoorwaardelijk en een jaar ontzegging uit de rijbe voegdheid. T.Ü'. E. Schute, de verdedi ger, meende dat een dergelij ke straf catastrofaal zou zijn voor de carrière van zijn cliënt. Na dit pleidooi bracht de politierechter bij het bepa len van het vonnis een „zeer gemotiveerd standpunt naar voren". Daarbij hanteerde hij vooral het „genaderechtprinci- pe". „De verdachte heeft door het voorval in verschrikkelij ke spanningen geleefd. Voor herhaling van de misstap be hoeft men, redelijker wijze, niet te vrezen". Vandaar dat de politierechter de man ver oordeelde tot zes dagen gevan genisstraf onvoorwaardelijk, en negen maanden ontzegging uit de rijbevoegdheid maar dan voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. 0 Een van de opgegra ven boomstronken. (Van onze correspon dent) TERNEUZEN Bij de aanleg van de in- steekhaven aan het Ze- venaardok te Terneuzen, zijn tijdens de uitdiep- pingswerkzaamheden vrij grote hoeveelheden boomstammen sommi ge met een lengte van vijf meter en boom stronken op een diepte van 2,5 meter beneden N.A.P. uit het veen op gegraven. Het zijn kennelijk res ten van eiken van een flinke omvang. Aangeno men wordt dat er op de ze plaats eerst dennen bossen zijn geweest, waarvoor later successie velijk eiken in de plaats kwamen. Volgens stu dies is „Het bos van Terneuzen" ontstaan on geveer 2500 jaar voor Chr. tot het ongeveer 300 jaar na. C. tijdens een sormvloed verdween In 1903 werd ter plaatse een vuurstenen bijl uit het laat-stenen tijdperk gevonden en in 1920 trof men er scher ven uit de Romeinse tijd aan. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De presi dent van de rechtbank te Mid delburg mr. P. van Empel heeft de eis van de heer P. de Leijser van het zomerapparte- mentenverhuurbedrijf V.A.Z.V. uit Cadzand afgewe zen en hem veroordeeld tot het betalen van de kosten van bet kort geding dat maandag diende bij de rechtbank in Mid delburg. Er waren vorig jaar moei lijkheden gerezen tussen de heren De Leijser en de heer S. Jelgerhuis uit Aardenburg Beiden zijn betrokken geweest bij de organisatie van het toe ristische propagandaweekend dat in december van het afge lopen jaar onder de naam W est-Zeeuwsch-Vlaanderen Promotion werd gehouden. Het zou een naam zijn die volgens de twee heren uit bei' der brein ontsprongen was. De samenwerking werd echter enkele weken geleden verbrO' ken en de heer De Leijser verbood zijn vroegere mede werker de naam West- Zeeuwsch-Vlaanderen Promo tion te gebruiken. Hij heeft dit zelfs in een kort geding bevestigd willen zien. De pre sident van de rechtbank heeft echter na alle voor- en tegen stemmen beluisterd te hebben bepaald dat de heer De leijser geen recht van spreken heeft en dat de naam West- Zeeuwsch-Vlaanderen Promo tion oo door de heer Jelger huis in propaganda-acties ge voerd mag worden. (Van onze correspondent) NIEUWDORP Ten gevol ge van een bedrijfsongeval is de 36-jarige heer G.F. van der Haar, afkomstig uit Veenen- daal, in het St.-Johannazieken- huis te Goes overleden. De heer Van der Haar was naar bedoeld ziekenhuis over gebracht, nadat hij bij de werkzaamheden aan de aanleg van de provinciale weg in de Quarlespolder ernstig gewond werd aan zijn hoofd. Bij het aanleggen van buizen onder deze weg is hij met zijn hoofd in aanraking gekomen met een boorkop. Hij moest met zeer ernstige hoofdverwondingen overgebracht worden naar het St.-J oannaziekenhuis. (ADVERTENTIE)

de Stem | 1973 | | pagina 3