MUSEUM VOOR ZUID- EN NOORD- BEVELAND IN GOES WEER OPEN ZUNDERTSE LEEMPUTTEN Gemeenten zien iets in nieuwe vuilnisstortplaats KREDIET VOOR STUURGROEP Nieuwe krant over Oosterschelde Ijutóleum voor [Zeeuwse voor mannen Landbouwschap wil gesprek met GS en directies van grote bedrijven Id Raad Goes NCB-gezinsdag in Lamswaarde ORIGINEEL BEGIN BALLET CURSUS I tersnnna®6 e van de wa" OVER RAPPORT GEZONDHEID VEESTAPEL IN SLOE 'roog Volgende week woensdag verbranding Middelburg geeft jaarboek uit VIJFENT1 AAN PRO uniek stad streek Zanglust houdt vergadering EEUWIG Tien dagen voor rijden onder invloed Diefstal van reddingsboeien Heinkenszand Vrijdag 16 februari 1973 Vrijdag 16 februari 1973 (Van een onzer verslaggevers) GOES Het gedeeltelijk verbouwde en uitgebreide Mu seum voor Zuid- en Noord- Beveland aan de Singelstraat in Goes wordt volgende week woensdag om acht uur 's avonds officieel in gebruik ge nomen. Daarmee zal een deel van de ruimteproblemen die het bestuur van het museum had dan uit de wereld zijn. Ter gelegenheid van de in ge- bruikname van de nieuwe ruimten exposeert de Goese kunstenaar Han ter Keurs tot 17 maart schilderijen en teke ningen uit de periode van 1967 tot nu in de nieuwe expositie zaal. In het nieuwe gedeelte van het museum, waarin tot voor enkele maanden het architec tenbureau Rothuizen 't Hooft gevestigd was, worden een ex positiezaal en een tweetal ruimten voor het uitleencen trum -Van de stichting Beel dende Kunst Zeeland onderge bracht. De zalen en kamers zijn in een bijzonder korte tijd voor hun nieuwe bestem ming aangepast. Thans zijn er nog schilders, stucadoors, en elektriciens druk aan het werk. De verbouwde bovenruimte is nu reeds voor het publiek toegankelijk. Daar is door het wegbreken van een aantal mu ren een grote ruimte verkre gen, waarin de meeste pronk stukken van het museum ziin opgesteld. Archivaris J. Abelmann is bijzonder tevreden over de deel van de kostuumeollectie willen laten zien. „En dan zouden we alles hebben uitge- nieuw verkregen ruimte. ,We stald. Pas dan kunnen we het kunnen nu veel meer laten zien", zo vertelt hij. „Ik heb nu nog één wens en dat is dat we ook kunnen beschikken over de ruimte beneden ach ter waar nu nog het bureau van het armbestuur gevestigd is. Ik hoop dat we er spoedig over kunnen beschikken zodat de verbouwing voor het zo merseizoen klaar kan zijn. An ders moet dat in het najaar gebeuren, want zomers is het met al die bezoekers niet mo gelijk om te verbouwen." In die ruimte van het armbestuur zou de heer Abelmann graag een om de twee jaar wisselend streekkarakter en de streek geschiedenis goed laten zien", zo besluit hij. De genodigden die woensdag de opening van het museum bijwonen, maken als ze bin nenkomen gebruik van de ou de ingang van het gebouw: door de poort naar het pleintje en vervolgens de trap op. Dan zal eerst de verbouwde boven verdieping worden bekeken. Vervolgens gaat men naar be neden om ook daar een kijkje te nemen. Dan zal tevens de grote deur, die voortaan de ingang vormt, worden geo pend. i GOES, 15 febr. Op mom ste1': Conference kl. I 65-70 94, 60-65 88, 55-60 74, kl. II 65-70 82, 60-65 72, 55-60 62—65, 50- 55 51, 45-50 44, grof 47—52, fijn 1527. Beurre Alex Lu cas U. I 75-85 54, 65-75 53. Kl. H 60-65 34, 50-60 23. Export en industrievelling: diverse rassen appels kroet- wit 45,10 kr-oet-rood 40,50. Golden Delicious kl. II 60-65 46 Golden Delicious kl. II 80- 85 62—75, 75-80 61—71, 70-75 55—66, 65-70 49—56, 60-65 4648. Laxtons Superb kl. I 75-80 93. 70-75 89, 65-70 73, 60-65 52. D 45,10. Kl II 75-80 83, 70-75 65, 65-70 57, 60-65 48 Goudreinette kl. II 85-95 55, 75-85 60-63, 65-75 52. Beurre Alex Lucas kl. II 75-85 47. 65- 75 45, Doyenne du Comice kl. II D 21.90. Totale aanvoer hard fruit 4850 kisten. (Van een onzer verslaggevers) RILLAND De vogelvere niging Zanglust uit Rilland houdt vanavond (vrijdag) in dorpshuis Luctor et Emergo te Riliand-Bath een ledenverga dering. Tijdens deze vergadering, de om halfacht begint, zal de Ambt uit 's-Gravenpolder en kele series kleurendia's laten zien, die zijn gemaakt in en kele natuurgebieden in bin nen- en buitenland. (Van een onzer verslaggevers) GOES De gemeenteraad van Goes heeft gisteravond met 11 tegen 10 stemmen be sloten een initiatiefvoorstel van de raadsleden P. Duinker- ke (PvdA) en G.J. van Wel bergen (VVD) om een krediet van f 134.000,- beschikbaar te stellen, om de stuurgroep die zich bezig houdt met de voor bereiding van de structuur schets voor de binnenstad, in de gelegenheid te stellen hun werk uit te voeren. B. en w. hadden dit voorstel aanvanke lijk ook willen doen, maar naar aanleiding van de discus sies in enkele commissies be sloten ze het voorstel terug te nemen, totdat de raad op in formele wijze had kunnen dis- (Van onze correspondent) LAMSWAARDE De le zing van de heer W. v.d. Veer, docent der rijkspolitie in Gel derland, was een van de hoog tepunten van de zeer geslaag de NCB-gezinsdag te Lams waarde. De NCB-vergadering begon om halfvijf en behandelde maar enkele punten. Na het voorlezen van de diverse jaar verslagen, kwam het belang rijkste punt aan de orde na melijk het periodiek aftreden van voorzitter J. Joossen. Hij werd met algemene stemmen herkozen als voorzitter. Na de vergadering gingen de leden ook die van KVO en KPJ geza menlijk een mosselmaaltijd ge bruiken. Daarna was het woord aan de heer Van de Veer die een boeiende lezing gaf over het Midden-Oosten en het ontstaan van de staat Israël. De jongeren van de KPJ voerden vervolgens enke le toneelstukjes op. cussiëren over de door de christelijke groepering in de raad voorgelegde „Discussie nota inzake ontwikkeling stadskern Goes" en over de door de stuurgroep op te stel len gespreksnota. Dat informe le overleg werd door alle raadsfracties overigens ver worpen In een toelichting op het voorstel zei de heer Duinker- ke: „Wil men over deze belang rijke zaken zinvol discussië ren dan is er meer nodig dan een nota van de christelijke groepering. Dan zal het rap port wan de stuurgroep als een discussiestuk onmisbaar zijn. Juist daarom dient deze groep o-p voortvarende wijze ha-ar werkzaamheden verder te vol tooien. Het is voor ons volko men onaanvaardbaar dat eerst overleg wordt gevoerd voordat een krediet beschikbaar gesteld wordt. „De PvdA-fractie", a-ldus de heer Duinkerke, „betreurt de opstelling van de christelijke groepering. „Het rapport van de christelijke groepering is wel in schrille tegenstelling tot de waardering die wij heb ben voor het optreden voor de goede orde van noig slechts .ruim 9 maanden van de wet houder van openbare werken, ken. „Er ontstaat niu een levens groot misverstand", aldus re- gaeerde de woordvoerder van de christelijke groepering, de heer J.P.G. van Ooijen. „Ik wiil nadrukkelijk stellen dat wil evenveel waardering heb ben voor de wethouder van openbare werken. Verdergaan de onderzoeken kunnen vol gens om pas worden gehouden als bepaald is van welke be- leidsiiijnen men bij de opstel ling van een binnenstadsplan kan uitgaan". De heer Van Ooijen stelde dat het bepalen van deze lijnen in het open baar moet gebeuren Verder stelde de heer Van Ooijen dat de discussienota voor de chris telijke groepering geen heiliige koe is. eheren denkt". heel anders over (Van een onzer verslaggevers) GOES De gemeentebesturen van Borsele, Goes en Reimerswaal zijn van mening dat de mogelijk heden om huis- en grofvuil uit Midden-Zeeland in de leemputten te Zundert te storten goed onderzocht moeten worden. Dit zou dan moeten gebeuren door de technische werkgroep van de gemeenschappelijke regeling vuilstortplaats Midden-Zeeland Burgemeester G. H. E. M. van Waes van Borsele, die voorzitter wordt van de ge meenschappelijke regeling, gaat volgende week praten met de eigenaar van de leemputten, de B.V. Eerste Zundertse Steenfabriek, waarvan de heren N. van de Meeberg en Joh. van Dueren den Hollander de directie vormen. De heer Van Waes, die het plan „de moeite waard vindt om te onderzoeken", plaatst een groot vraagteken bij het bedrag dat men noemt voor het storten van het vuil in Midden-Zeeland (zoals bekend komt de Middenzeeuwse vuil stortplaats tussen Nieuwdorp en 's-Heerenhoek in de groen- gordel rond het Sloegebied te liggen). „Waar men die acht entwintig gulden per ton van daan haalt, is voor mij een groot raadsel", aldus de heer Van Waes- „Dat moet volgens mij toch wel ongeveer tien gulden lager liggen. En dat betekent dat het storten hier nog altijd vier gulden per ton goedkoper is dan in Zun dert, waar men 22 gulden per ton rekent". Bovendien heeft de burgemeester van Borsele nog vragen over de manier waarop het vervoer van het vuil per container geregeld moet worden. De heer Van Waes is er niet over te spre ken dat de directie van de Zundertse steenfabriek zich in een brief tot alle Midden zeeuwse gemeentebesturen heeft gewend. „Ze moeten toch weten dat een groot aan tal gemeenten al is toegetre den tot de gemeenschappelijke regeling. Daarom begrijp ik niet dat ze die brief niet naar de gemeenschappelijke rege ling hebben gezonde"" De burgemeester van Rei merswaal, mr. C. Pijl Hoge weg, gelooft ook dat de in de brief genoemde mogelijkheid het overwegen waard „Maar dat moet dan volgens mij wel in het kader van de gemeenschappelijke regeling gebeuren en niet iedere ge meente op eigen houtje". Rei merswaal is nog niet toegetre den tot de gemeenschappelijke regeling. Daarover krijgt de raad in de eerstvolgende ver gadering een voorstel voorge legd. „Overigens ligt onze ge meente wel gunstig om het vuil naar Brabant te laten brengen", aldus mr. Pijl Hoge weg, „maar ik kan me voor stellen dat men daar op Wal- Ook wethouder L.H. de Leeuw van openbare werken in de gemeente Goes vindt dat de mogelijkheid het vuil in Zundert te storten het best door de technische werkgroep van de gemeenschappelijke re geling kan worden onderzocht. Hij dacht niet dat er gemeen ten uit de regeling zouden stappen om individueel hun huisvuil in Brabant te storten. „Het storten van huisvuil en ander vuil is toch maar een tijdelijke zaak", zo zei hij- „Er moet gezocht worden naar een betere verwerking, bijvoor beeld verbranding, en dat zal dan toch weer gemeenschap pelijk moeten gebeuren". De gemeenten die reeds zijn toegetreden tot de gemeen schappelijke regeling zijn zich er wel van bewust dat het storten, verdichten en daarna afdekken van vuil slechts een noodoplossing is, die niet eeu wig kan voortduren. Burge meester Van Waes van Borsele heeft enkele weken geleden nog in De Stem verklaard dat de gemeenschappelijke rege ling reeds tijdens het storten van vuil bij Nieuwdorp gaat onderzoeken welke verwer kingswijze van het vuil ge bruikt moet worden als de stortplaats vol is. Overigens heeft de Goese raad zich gisteravond uitge sproken voor deelname aan de gemeenschappelijke regeling „Vuilnisstortplaats Midden- Zeeland". 0 Burgemeester mr. C. Pijl Hogeweg (midden) gaf zelf het goede voorbeeld. (Van onze correspondent! MIDDELBURG De ge meente Middelburg heeft een boekwerkje over 1972 uitgege ven, waarin allerlei voor de gemeente belangrijke gebeur tenissen staan vermeld, zoals de groei van de bevolking in tabellen wordt weergegeven, en liet aantal sportbeoefenaars wordt gepubliceerd. Er staat trouwens nog meer in, waar onder een overzicht met data van wat er zoal in Zcelands hoofdstad geschiedde aan ope ningen, eerste-steenleggingen en vergelijkbare activiteiten. Een kleine greep uit het overzicht: op 8 april veegden de burgemeester en diverse raadsleden en nog andere ac tieve burgers het centrum van de stad schoon, in het kader van een actie „Houdt uw stad schoon". Op 3 augustus fietsten b. en w. door de Magistraatwijk en Dauwendaele om de ontwikke lingen aldaar van dichtbij te kunnen bekijken. Er wordt ook een beknopt economisch overzicht gegeven. Daarin staat onder andere dat Middel burg ook zijn deeltje kreeg van de stijging van de werk loosheid en dat de conjunctu rele schommelingen in de eco nomie er voor zorgden dat zich weinig bedrijven vestig den op het industrieterrein. Daar staat weer tegenover dat een aantal reeds bestaande vestigingen werd uitgebreid, en dat het terrein op het ogen blik weer iets meer in trek komt. Een belangrijke plaats in de ontwikkeling op economisch gebied wordt ingenomen door het Geereplan. 21 Augustus is in dit kader een belangrijke datum, want toen besloot het concern van deGruyter zich in Middelburg te vestigen. Wat de woningbouw betreft, in totaal werden 911 woningen afgeleverd, en dat is na de oorlog een record. Het aantal woningzoekenden in Middel burg bedroeg vorig jaar zo'n 800, wat vergeleken met het jaar daarvoor vrij gunstig is, toen waren er nog 1100 wo ningzoekenden. (Van een onzer verslaggevers) YERSEKE. Maandag is in een voorlopige oplage van 25.000 exemplaren de nieuwe Oosterscheldekrant 1973, ais uitgave van de afdelingen Yerseke, Roosendaal en Deurne <B.) van de actie groep Oosterschelde Open, in Yerseke van de pers gerold. De uitgave verschilt van zijn voorganger door een wat actueler op zet en een alleszins duidelijker en overzichtelijker aanpak. Als alternatief van afsluiting van de Oosterschelde noemt de bro chure! verhoging van de dijken tot op deltahoogte, eventueel ge volgd door de bouw van een stormvloedkering die het gehele Oosterscheldemilieu ongeschonden laat. De nieuwe Oosterschelde krant behandelt achtereenvol gens het veiligheidsaspekt, de biologische rijkdom, de recre atieve ontwikkeling, de werk gelegenheid en het standpunt van de waterschappen irizake de afsluiting. Alternatieve plannen zoals gelanceerd door ir. Meijer en de Delftse stu denten vinden de samenstel lers van de brochure niet am bitieus genoeg, omdat ze slechts een deel van de Oos terschelde redden en zelfs dat niet voor honderd procent. Zelf zoeken zij naar oplossin gen die buiten het raam van de deltawet vallen, zoals het na dijkverhoging uitbouwen van de veiligheid door stroom- regulering via strekdammen. In de voordelta is dit ook mogelijk, waarom in de Oos terschelde niet, zo vraagt de actiegroep zich af. In laatste instantie gaat de brochure in op de vraag wat voor organisatie de actie groep Oosterschelde Open ei genlijk is en welke mensen er lid van zijn. „Wie regelmatig de provinciale kranten leest, krijgt de indruk dat wij een stelletje rabauwen zijn, die met bijlen zwaaiend zeeslagen leveren tegen de Zeeuwse au toriteiten. De PZC heeft ons zelfs de naam „Tupamaros" al gegeven", aldus de samenstel lers, die refererend aan de uit spraak van een Zierikzeese kantonrechter in de rechtzaak tegen een demonsterende schipper eind vorig jaar gauw duidelijk maken dat de wer kelijkheid totaal anders is. „Sinds de oprichting in de cember 1970 hebben we met succes geprobeerd om de Ne derlandse bevolking duidelijk te maken, wat er allemaal verloren gaat als de Ooster schelde wordt afgedamd. Met minder succes hebben we tot nu toe de autoriteiten tot in keer proberen te brengen Maar toch, concludeert de actiegroep tevreden het aantal politici dat achter onze wens gaat staan voor een her nieuwd onafhankelijk onder zoek naar de mogelijkheden om de Oosterschelde open te houden, is groeiende". (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG F.A. van Z. uit Terneuzen reed vorig jaar in zijn auto onder in vloed. De bloedproef wees 1,9 pro mille aan. De officier eiste twee weken gevangenisstraf onvoorwaardelijk en negen maanden ontzegging. Van Z. verdedigde zi'ah door te stellen dat hij de auto al leen maar op een parkeerter rein had willen zetten om daarna met een taxi naar huis te gaan. De politierechter ver zachtte de straf tot tien dagen onvoowa-ard-elijk en negen maanden ontzegging uit de rij bevoegdheid, met de bijzonde re voorwaarde dat de man in die tijd alleen met zijn auto mag rijden als hij naar zijn wark gaat. (Van onze correspondent) RILLAND-BATH ,,Hè, hè, dat scheelt vast weer een kilo", pufte burgemeester mr. C. Pijl Hogeweg gistermiddag na een tweede hoogstandje ten behoeve van de fotografen. Als een prima ballerina balan ceerde Reimerswaals eerste burger donderdag op het topje van zijn in witte gymschoenen gestoken tenen, om aldus de cyclus balletlessen die in vijf van de zes Reimerswaaise kernen van start gaan (of reeds zijn gegaan) officieel voor geopend te verklaren. „Geen lint en geen fles champagne, maar spierbeheer- sing en elegance, dat is de ware opening van een ballet cursus", aldus de burgervader. Met aan de linkerhand in- structrice Marijke Hoff uit Hansweert en aan de rechter hand de 11-jarige Myriam Flipse uit Krabbendijke poseer, de hij geruime tijd voor de driftig flitsende fotografen en sprak vanuit die positie de aanwezige ouders en aspirant balletdanseressen toe. „Dames en heren, u zult zich afvragn waarom die opening helemaal hier in Riliand-Bath moet plaatsvinden. Dat komt omdat Rilland tussen de andere ker nen de spits heeft afgebeten. Een woord van dank aan het adres van mevrouw Glas, die samen met de plattelandsvrou wen het initiatief nam is wel op zijn plaats," aldus de bur gemeester, die zich voor deze gelegenheid geheel in het wit gestoken had. De aanwezige kinderen die in een grote kring om hem heen stonden, konden deze geste van hun opperhoofd best waarderen. De opening vond plaats in het dorpshuis Luctor et Emergo, (Van onze correspondente) MIDEELBURG De 22-ja- rige J.C. van D. en de 19- jarige F.S. beiden uit Hoofd plaat haalden op 26 november twee reddingsboeien weg van een in de haven van Terneu zen liggend schip. Een van de twee werkte aan boord ais matroos- Hij kreeg op staande voet ontslag en donderdag kregen ze allebei nog eens l 100 boete opgelegd. Schieting Bij de heer A Janse gaf de handboogvereni ging „Soranus" een schieting op de liggende wippen. Van de 14 verenigingen waren 69 schutters opgekomen. Uitslag van de eerste wip. Hoofdvo gel: P. Rijk van Vios uit 's- Heerenhoek. 1ste zijvogel E. Verdonk van Vios uit 's-Heer enhoek; 2de zij vogel Ko Ver- muë van Jacoba van Beieren uit Goes; 1ste bovenkal H. Steenbakker van Victoria uit Kwadendamme; 2de bovenkal J.v. Doorn van Spes-Nostra uit Ovezande; 2de onderkal C. Bek van Spes-Nostra uit Ove zande, bij loting; 1ste klep William Voet van Soranus uit Heinkenszand; 2de klep P. Oostdijk van Willem-Teil uit Ovezande; 3de klep P- Rijk van Vios uit 's-Heerenhoek. Meeste kleine vogels A. de Jonge sr. van Soranus uit Heinkenszand, zeven vogels, De vliegende vogelprijzen wa ren voor W. de Jonge van ADLM uit Kwadendamme. W. Voet van Soranus uit Hein kenszand en H. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande, Uitslag van de tweede wip- lste hoofdvogel W.J. voet van Soranus uit Heinkenszand; 2de hoofdvogel; W. de Jonge van ADLM uit KwadendanuW lste zij vogel P. Rijk van Vios uit 's-Heerenhoek; 2de zijvo gel C. Brand van Vooruitgang uit Kwadendamme; 3de zijvo gel J. v.d- Walle van Een dracht uit Vlissingen; 4de ah vogel A. Boonman van Vrije Schutters uit 's-Heerenhoek, bij loting; lste kal R. Verdonk van Vios uit 's-Heerenhoek, 2de kal P. de Koster van So ranus uit Heinkenszand; kal A. de Jonge-Rijk van Wil lem-Teil uit Ovezande. Meeste kleine vogels J.v. Doorn van Spes-Nostra uit Ovezande, vil' vogels. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In de I komende weken zal een ge denkwaardig jubileum in de provincie worden gevierd. Zowel de Economisch-Tech- nologisch Instituut voor Zee land als het Provinciaal Op houworgaan „Stichting Zee land" bestaan binnenkort 25 jaar. Het jubileum zal, zo deelde de directeur van het ETI, drs. M. C. Verburg ons in een interview mee, door I de beide diensten in een ge- I meensehappelijke bijeen» I komst worden gevierd. „Een leuke uitdaging voor ons allemaal", zegt de heer Verburg, doelend op het gangbare begrip, dat het ETI zich alleen om de welvaart en de Stichting Zeeland zich alleen om het welzijn zou bekornnreren, hetgeen voor de beide instellingen intus- sen niet opgaat. Het komende jubileum was aanleiding voor ons om drs I Verburg, die praktisch d.e I volle 25 jaar directeur van I het ETI is geweest, te vragen I of het mogelijk is een balans van de afgelopen kwart eeuw ETI-werk op te ma- I ken. J a o V ii v t< d v d di d: d w hé va vo mi va oo te vo scl He! wa ge< voi Dat blijkt praktisch onmo- gelijk. Een studiedienst is I geen produktiebedrijf. Wel is Ihet mogelijk de zin van het «werk van het ETI aan te geven". „U moet het ETI voor Zee- I land beschouwen als een re- I gionaal planbureau, verge- I „Inbaar niet het nationaal Planbureau", zegt drs. Ver- I burg. „Sinds het einde van de tweede wereldoorlog was het voor de provinciale besturen I in ons land niet langer vol- I doende om met smeekschrif- I ten naar de regering te trek- I Ken, om daar om rijkssteun I om desnoods wat meer actie ve belangstelling te bedelen. I flee, je moest de dingen die I je als provincie wenste, re- I i5dig kunnen waarma- ar2umenten, in de I ««a va? rekensommen, die fZfeel'd ?ijn op modellen, leveren de ETI's in de diver- 1 se provincies". I reide?; Verb"rs trof als di- een -Vian het Zeeuwse ETI licht w gewest aan- wel- NerLM zeldzaamste van tenslntt Zeeland was tenslotte een eilandenrijk, het mp van 1973 en nomenaDeit»niUitvoering ge" zel1 minder J plan maar niet aan! Ivan een ,de aanwezigheid kom: I dig rivterbekken volle- naar ^andTre/AU^--3-3" het maar le wijzigingen, I °ok de ontwikkelings in wa vez ove ver de als Het is jub Z pak ties, hoo: van han. voel. van wete voor zaterdag ^""Ttifzichten opgesteld door het uUr '>r' <lom,eitïaff om 18.00 dr°0g -e- ty peraturen. Ir--iehten in cii' [land. 'l<l over Neder- (Van een onzer verslaggevers) GOES De gewestelijke raad voor Zeeland van het landbouwschap wil op korte termijn gaan praten met Ge deputeerde Staten en de direc ties van Hoechst en Péchinej over de situatie van de veebe drijven in Nieuwdorp. Dit naar aanleiding van het door dr. J. Tesink, directeur van de gezondheidsdienst voor dieren, uitgebrachte rapport over de luchtverontreiniging in het Zuid-Sloe en de gezondheid van de veestapel. De Iraad heeft verder uitvoe rig van gedachten gewisseld met vertegenwoordigers van de PZEM over de noodzakelij ke opvoering van de capaciteit ten behoeve van de agrarische bedrijven. Zodra de uitslag van de thans in bewerking rijnde enquête bekend is zul len nadere voorstellen worden uitgewerkt door 'n werkgroep waarin naast vertegenwoordi gers van de PZEM zitting zul len hebben de voorzitter var de landbouworganisaties en de gewestelijk secretaris van het landbouwschap. Met instemming heeft de gewestelijke raad voor Zee land kennis genomen van de bereikte resultaten met be trekking tot de vergoedings regeling voor de aanleg van de Total-leiding. Men besloot de belanghebbenden te adviseren tot het aangaan van de over eenkomst voor het vestigen van een zakelijk recht. De ver- 1 gadering toonde zich bereid tot het aanvaarden van be paalde bestemmingen voor de vestiging van nieuwe bedrij ven rond de woonkernen, maar sprak zich uit tegen een eventuele belemmering die be staande bedrijven in hun ont wikkeling zou kunnen afrem men. De gewestelijke raad van het landbouwschap beslool verder contact op te nemen met de hoofdingenieur-direc teur van de rijkswaterstaat over de problemen die door dc ingebruikname van de paral lelweg ten noorden van dc- rijksweg Schoondijke-Oost burg voor het landbouwver keer zijn ontstaan. De werd gewestelijk secretaris aangewezen als verte- saties vragen. genwoordiger van de 'a"?, bouw in de door rijkswtfJJ staat ingestelde werkg' amovering, in het kader de plannen voor de aanlet het Baalhoekkanaal. Nol I. r oeslissing nam de raad eventuele invoering van in. aardappelteeltregeling, die noudt, dat uitsluitend !eD gemaakt kan worden van elk geval te velde door NAK goedgekeurd P°ot' Hierover zal men eerst <j® ning van de landbouw ^°°r zaterdag- i ntal uren hmp': ome0n:, 0 tot 4' Min" Üax' temp s normaal. BW. Kans nr, omstreeks nor- si van m- een droge peri- Ër°<*nt. Ka" ns 12 uur: 99 r°°getmaal-S60? een §eheel OU procent. °°r zondag: ntal uren „?p,: omatl?n:, 0 tot 4- Min- bX; temp normaal. j?al- Kans én °mstreeks nor- van m- een dvoge peri- latent 12 uur 90 etmaal-S7ft°P een §eheel <u- fU procent. Mor, Berger Hansw neuzen gen l.i 3.40 er DE je vallei dan 4 het le slachto is veel

de Stem | 1973 | | pagina 2