JIBK nen SLECHTE TY-ONTYANGST IN AXEL Centrale antenne kan storing oplossen LOF VOOR ST.-JAN TEN STEENE Vergadering De Bruinvis druk bezocht [Druk fractieberaad in Terneuzen Top van ranglijst bedrijfsvolley Geslaagde actie ten bate van clubhuiswerk ongewijzigd bejaarden in Lamswaarde reisje naar buitenland voor stad streek lOON jOt* JOG**1 LITER renen ken men «ETS AK Hoek Kruiningen Graauw IN SAS VAN GENT QVER KANDIDAAT NIEUWE WETHOUDER C£\w"°«en Sluiskil Ternèuzenaar gewond bij aanrijding St.-Jansteen Heikant IN GROEDE Afdeling van Hartstichting kiest bestuur Gehandicapt DOS verloor van Goes Schoolartsen constateren hoofdbas Woensdag 14 februari 1973 (Van een onzer verslaggevers AXEL Een centrale antenne kan een einde maken aan de storing, die bewoners van Axel aan de rand van het industrieterrein de laatste maanden op hun televisietoestellen ondervinden. De storing wordt onder meer veroorzaakt door de nieuwbouw van Pot, maar ook nog door verschillende andere factoren, zo is uit een onderzoek van de PTT gebleken. De gedupeerde bewoners zullen overigens bij de plaat sing van een centrale an tenne niet op financiële steun van de gemeente hoe ven te rekenen, zo is door burgemeester M. K. van Dijke meegedeeld. De ge meente heeft voor de bomv van het bedrijfspand van Pot uiteraard een bouwver gunning verleend, maar is ingevolge de wet toch niet aansprakelijk voor de ge volgen van bouwactiviteiten door anderen. Voor de plaatsing van de tentrale antenne zal bovendien let initiatief van de zijde van de gedupeerde inwoners moe ten kcmien. De mogelijkheid bestaat eventueel om schade vergoeding te claimen van het betrokken bedrijf in kwestie, maar dat zou dan via een ci viele procedure moeten gebeu ren. In een incidenteel geval is volgens de PTT aan de tv- jtoringen een eind te maken door tv-antennes anders te richten. De klachten over de jestoorde tv-ontvangst zijn ien voor het eerst geuit, toen de magazijnen van Pot vverd opgetrokken. „Ons is niet be kend of het betrokken bedrijf aansprakelijk gesteld kan worden Dat zou in ieder geval LAMSWAARDE In aal Heyens in Lams waarde is gistermiddag ie algemene vergade ring gehouden van de Plaatselijke afdeling van de bejaardenbond. Ondanks het bar slechte weer waren er inch nog 65 bejaarden op da vergadering aanwé- Na de diverse jaar verslagen kwam de be stuursverkiezing aan de orde. Er moesten twee nieuwe leden gekozen worden en dat werden tenslotte mevrouw R- °0gaert-de Bakker en heer Jac. de Bóoy. verder werd besloten Ook dit jaar weer een fancy-fair te hou den, Belangrijk is ook dnt de bejaarden dit jaar 'wee reizen gaan organi- !eren. Eén grote tocht, mogelijk naar het bui tenland en een dagreisje .-- de belangrijkste 'Pdustrieën van Zeeuwsch-Vlaanderen, volgens voorzitter H.P. I aessMs js vooral dit Patste voor de 150 leden ea attractief initia- moeetn gebeuren mét een ci viele procedure, waar de ge meente buntein staat", aldus burgemeester Van Dijke. Hij heeft d it meegedeeld op zijn wekelijkse persconferentie. Aan de orde kwamen ook nog de volgende punten. - de gemeênte zal op het kerkbestuur van Zuiddorpe een beroep doen om enkele doop- en trouwboeken uit de zeventiende eeuw aan het gemeentelijke archief in bewaring te geven; - de kelderruimte onder het stadhuis zal worden inge richt als archief. - Gedeputeerde Staten heb ben goedkeuring verleend aan het bestemmingsplan landelijke bebouwingscon- centraties; - de leegstand van woningen in de gemeente Axel beliep per 1 februari een aantal van Vijf goede eengezins woningen; - de Axelse burgemeester heeft een verzoek van een Belgisch circus om in Axel te mogen optreden afgewe zen, omdat men dit recht wil gunnen aan het Neder landse circus van Toni Bel tint, „Vooral gezien de moeilijke omstandigheden waarin de Nederlandse cir cussen verkeren", zo luidt de motivering; - het Zeeuwsch-Vlaamse Operette-Amateurgezel schap hoeft niet op een subsidie van de gemeente Axel te rekenen voor het uitvoeren van De Zigeuner- baron in De Halle in Axel. Ee: dergelijk douceurtje kan er volgens de burge meester wegens de precaire financiële positie vart de gemeente niét af; - het bestuur van de Christe lijke Nationale Schoolvere niging staat volgens burge meester M.K. van Dijke positief tegenover het idee om in het uitbreidingsplan Sm-itsschorrfe eèn samen werkingsschool te stich ten; - in afwachting van initiatie ven die plaatselijk op het gebied van kabeltelevisie zijn te verwachten van Re giovisie wJlleh b. en w. voorlopig nog nie tingaan op aanbiedingen van buiten e gemeente. Dit is door burgemeester Van Dijke meegedeeld. Dia-vertoning Morgen zal de heef J. Platteeuw uit Ter- neuzeii in de gehoorzaal van het voormalige gemeentehuis te Hoek een voor de bejaarden een dia-vertoning geven over de oorlogshandelingen in de Zeeuwsch-Vlaamse kanaal zond. Gespreksavond Vanavond om acht uur begint er in de jeugdsoos Slophouse een ge sprek over verdovende midde len. De heer R. Visser, direc teur van het Zeeuws Consulta tiebureau voor Alcoholisme en Drugs zal hierover spreken. Eenieder is van harte wel kom. 0 Leden van de toneelclub die op deze archief)-foto aan het repeteren zijn. SINT-JANSTEEN De jongste toneelvoorstellingen van de camere van rhetorica „Sint Jan ten Steene" zijn, zoals we gisteren reeds meld den, een groot succes gewor den. Stuk en uitvoering recht vaardigen echter een meer uit gebreide beschouwing. In deze tijd, waarin het woord „dramatische expressie" „in" is en waarin het woord amateurtoneel soms niet helemaal ten onrechte een wat oubollige bijsmaak heeft gekregen, heeft een groep amateurs in Sint-Jansteen een voorstelling op de planken ge bracht, die meer verdient dan plaatselijke belangstelling._ Onder regie van Piet Ver- wer werd het publiek een stuk voorgeschoteld om de vingers bij af te likken. Hoe wel de bewondering en waar dering van de toeschouwers bij een dergelijk gebeuren in de eerste plaats uitgaat naar acteurs en actrices, willen we niet nalaten om allereerst de vindingrijke en tot in de punt jes verzorgde regie te vermel den Het was duidelijk, dat ook aan de kleinste onderdelen aandacht was besteed. Juist het uitbuiten van deze kleinig heden in iedere rol droeg veel bij tot het succes. Nadat op originele wijze door A. Pollet de spelers aan het publiek wa ren voorgesteld, nam het spel zich afspelend in de huis kamers van de families Foster en Philips een aanvang. De verwikkelingen in „Liefde half om half" draaien om het „slippertje", dat Fiona, de vrouw van Foster, heeft ge maakt met Bob Phillips. Meer ingewikkeld wordt het wan neer ook het echtpaar Feather- stone in het gebeuren betrok ken wordt. Het hoogtepunt speelt zich dan ook af tijdens een etentje in het tweede tafereel, dat er mee eindigt dat de heer Fea- therstone een pan soep over het hoofd en kleren krijgt ge smeten. Het zou geen blijspel zijn als op het eind niet alles op zijn pootjes terechtkwam. Een merkwaardige verande ring heeft zich dan echter bij Featherstone voltrokken. De eerst zo zenuwachtige Mary heeft nu het heft in handen genomen, terwijl William na gelbijtend het toneel verlaat. Frank Forster, de trimmen de, zelfingenomen, maar o zo verstrooide echtgenoot werd gaaf en met veel verve op de planken gezet door G. Mar tens. Annie Coppieters-Pieters had als Fiona zeker niet het gemakkelijkste deel van het spel: voortdurend angstig, dat haar slippertje aan het licht zal komen wringt ze zich in allerlei bochten voor Frank, die echter zijn eigen conclu sies trekt. Op uitstekende wijze cre- eerde zij het luxueaise vrouw tje, dat voortdurend geïrriteerd wordt door haar sullige nian.' P. Sturms was de jonge Bob Phillips die door zijn onhuise- lijkheid zijn vrouw Terry in alle staten brengt en die Mary Featherstone de stuipen op het lijf jaagt, wanneer hij slechts gehuld in badhanddoek de ka mer binnenkomt. Emmy Verwer speelde op vlotte wijze de opstandige Terru, die er ineens genoeg van heeft om door Bob gerin geloord te worden en die daarom het huis verlaat om de volgende morgen weer liefde vol door Bob te worden ont vangen. Het echtpaar Feather stone zorgde voor het vuur werk tijdens deze voostelling, vooral door de wijze waarop ze vertolkt werden door I. Calle en Chr. Sturms-Van Eek. Beide rollen dwongen bewon dering af door de koddige ty pering, die tot in de finesses was afgewerkt. Dat het gehele stuk met zorg was voorbereid bleek uit de vlotte speelwijze, de goede afwerking en de uit stekende rolkennis. De heer Ch. Martens uit Brussel had gezorgd voor een smaakvol decor-ontwerp. Het was misschien nog meer in ovèreensterriming geweest met de geest van het stuk, wan neer de huiskamer der Phil lips een meer slordige en ver waarloosde indruk had ge maakt. Overigens niets dan lof voor deze met veel vaart en flitsende humor gebrachte voorstelling van „Sint Jan ten .Steene", dat van dit stuk ho pelijk niet de laatste voorstel ling in de streek heeft gege ven. „Liefde half om half' verdient meer dan de over igens goed gevulde zalen in Sint-Jansteen. Frans van den Berg Teerdag De dulvensucië- teit „De Reisduif" hield de jaarlijkse teerdag in de zaal van P. de Oaluwe. Aan de leden werd een maaltijd aan geboden, waarna er gelegen heid bestond voor een gezellig samenzijn. KPJ In het gemeen schapshuis werd een KPJ avond gehouden, waarvoor ook de KPJ-afdeling Terhole was uitgenodigd. De grote opkomst en gezellige sfeer zorgden voor eën geslaagde bij-een komst. Karabijn De karabijn- schietclub Winnetou organi seerde een wedstrijd waaraan door 45 schutters werd deelge nomen. De prijswinnaars wa ren C. Vispoel Uit Moerbeke, N. Willems uit Assenede, B. Droegbroek uit Lovendegem en R. Dobbelaere uit Sas van Gent. Topbiljarten Topbiljart- club De Zan-dbergse Toepers heeft in het café van L. de Roeck een wedstrijd gespeeld tegen Zondagsvermaak uit St. Jansteen. Zondagsvermaak won deze wedstrijd met 7 13. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Grote belangstelling, ook van de ou ders, ondervond men op de vergadering van de zwemclub De Bruinvis te Sas van Gent. Alle verslagen over 1972 wer den goedgekeurd. De heer Wim Remery volgde zijn va der op als voorzitter, die af trad wegens zijn hoge leeftijd. Als nieuwe bestuursleden werden gekozen mevrouw Platschorre, mevrouw De Vos, de heer R. de Bral en de heer W. de la Ruelle. In de pauze werden de diploma's van de clubkampioenschappen uitge- LVan eea onzer verslaggevers* 2NEüZEN In het Ter- I vond I s'a|!huis is gisterena- I'IcUk?/ verscheidene raads- 1 'inwii E overleg over dc r'nj> van een kandidaat I lel. »„e„,vaca'ite wethoudersze- ijtr p bekend heeft wet- 'tieii jA- Lindenbergh ®rukke werkzaamhe den i "n's|ag ingediend. Na toeij t eren was men niet Severe£enover onze verslag- ïeggen of een heslis- MW«Udida'. Namens de fracties van de VCP, GPV, SGP, VVD en Boerenpartij die zich gemeen schappelijk over deze kwestie beraden, deelde mevrouw Doppegieter-Thiel, fractievoor zitster van de VCP mee dat men fatsoenshalve eerst de overige raadsleden wilde in lichten alvorens de naam van de kandidaat-wethouder aan de openbaarheid prijs te ge ven- Op onze vraag of er dan toch reeds een kandidaat was aapo'-wezen wilde mevrouw Di 'gieter niet ingaan. Ze zei a'leen „Wij staan met bei de benen op de grond". Na afloop van de gezamen lijke vergadering van de rechtse fractie in de gemeen teraad heeft het bestuur van' de kieskring Groot-Terneuzen van de CHU onder voorzitter schap van mevrouw L. van der Plas-Tanis een aparte ver gadering over de wethouders kwestie belegd. Bij het ter perse gaan van deze editie was het resulaat van deze be spreking nog niet bekend. Zo als wij eerder berichtten zou den voor de opvolging van wethouder Lindenbergh in aanmerking komen mevrouw van der Plas-Tanis (VCP, en CHU-lid), mevrouw Doppegie- ter-Thiel (VCP en KVP-lid) en de heer P. J. Huijbrecht, lid van de PvdA-fractie. Vol gens onze inlichtingen zou de heer Huijbrecht de meeste kans maken de nieuwe wet houder in het college van b en w. te worden. Met hem zou dan de tweede PvdA-wethou der zitting hebben in het da gelijks bestuur van de ge meente Terneuzen. (Zie ook pag. 5). reikt. Tevens werden de pres- tatieprijzen van 1972 uitge reikt. De prestatieprijs was voor Ria Bral, die de grootste vooruitgang had geboekt in 1972, terwijl Koen de Hulsters en Bennie Durichel een met Bruinvis gegraveerde vier kleuren-ballpoint mochten ont vangen, omdat zij in de strijd om de prestatieprijzen respec tievelijk tweede en derde wa ren geworden. Verder werden lange-baan-bekers uitgereikt aan respectievelijk vrije slag dames: Ria Bral, schoolslag dames: Helene de Braai en schoolslag heren: Barend Plat schorre. Aan het eind van de avond dankte de aftredende voorzitter nog de scheidende sportambtenaar de heer De Mayer, voor zijn inzet voor de zwemsport en de nieuwe voorzitter stelde voor om de prestatieprijs in de toekomst te noemen naar de aftredende voorzitter: Michel Remery-tro- fee. Ook de heer De Vries betuigde zijn dank voor de aan hem betoonde kameraad schap die hij mocht ondervin den in de veertig jaar dat hij aan de vereniging verbonden is. Scliieting Aan de schie ting op de liggende wip bij cfafé Dallinga namen 52 schutters deel. De hoge vogel was voor P. Oosting uit Axel. Zij vogels kwamnen op naam van E. Louwijns uit het Belgi sche Waarschoot terwijl de meeste vogels werden gescho ten door A. Schelfhout uit Lamswacrde. (Van onze correspondent) HULST Bij een aanrij ding tussen twee personenau to's gistermiddag op de krui sing Rijksweg 60 - Absdaalse- weg nabij Hulst, werd een der bestuurders, A. V. uit Terneu zen, zodanig gewond dat hij naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. V. werd met oen hersen schudding en enkele gebroken ribben naar het ziekenhuis in Terneuzen vervoerd. Het ongeluk gebeurde door dat F. de D. uit Axel, komen de van Hulst, geen voorrang verleende aan A. V. die over de rijksweg reed vanaf de richting Perkpolder. (Van onze correspondent) HULST De situatie boven aan de ranglijst in de heren eerste klasse van de bedrijfsvolleybalbond te Hulst bleef onge wijzigd. Ciitex Sport deed Lybeert-Verstraeten in 't zand bijten, wat waarschijnlijk een streepje door de rekening van het team uit Kapellebrug was. Nochtans was deze uitslag opnieuw een bevestiging van het geringe krachtsverschil tussen de teams in de bovenste regionen van de ranglijst. De ene week verliest de een, terwijl de week daaron weer een ander team het hoofd moet buigen. Watneys T. behield met 28 punten de eerste plaats, het wordt op de voet gevolgd door Luctor, PMC 1, Clitex Snort 1 en Lybeert-Verstraeten CVC werd twee punten rij ker dank zij een verdiende 31 zege op Voorwaarts 1- Luctor PMC 1 omzeilde zeer gemakkelijk de steeds lastige klip Bol Sport. Het combina tie-team overtrof de oud-leer lingen op alle fronten en dit leverde hen een 12 overwin ning op. Ambulo 1 viel veel te licht uit tegen het in vorm zijnde Watneys T. dat zonder moeite zijn tegenstander met i0 de baas bleef. Zoals viel te verwachten was Ambulo 2 niet opgewassen tegen KPJ 1, het onderwijzersteam verloor met 03. Ambulo 2 liet ook de kans om tenminste de eer te redden in de derde set ont glippen. Het stond op een ge geven moment met 122 voor, maar liet zich de set toch nog met 1416 ontglippen. Carnaval Ook de stich ting Steens carnaval, bestaande uit prins Carlos van Inghelo- senberge, nar, hofdames en de volledige raad van elf met da mes, zullen aan de uitnodiging van de Vara en de BRT ge volg geven en aanwezig zijn bij de televisie-uitzending vanuit Sas van Gent. Jaarmarkt Het jaarmarkt comité van St-Jamsteem houdt donderdag 1 maart haar tradi tionele jaarmarkt. Ook nu wordt er een grote aanvoer van vee verwacht. Om de on kosten te dekken is er een grote loterij op touw gezet, waarmee mooie prijzen te winnen zijn. Tijdens de jaar markt worden er in cafés schietingen gehouden en 's avonds is er gelegenheid tot dansen. Actie Het kerkbestuur uit St,-Jansteen gaat deze week een actie voeren voor de fi nanciële bijdrage aan de paro chie van Johannes den Dooper te St.-Jansteen. Het kerkbe stuur houdt vanavond voor be langstellenden om 20.00 uur een bijeenkomst in het vereni gingsgebouw te St.-Jansteen. Dit om de actie nader, toe te lichten. I Exploitant Door het ver trek van de heer Traas naar België wordt de heer A Merckx uit St.-Jansteen de nieuwe exploitant van het Steense café Chassee. NCB De NCB Boeren bond afdeling Heikant houdt vanavond haar jaarlijkse feest avond in het lokaal bij Th. de Block- De avond begint met een heilige mis om 19.00 uur in de plaatselijke kerk die door pastoor H. van Leemput zal worden geleid. Voor de aanvang van het feestelijke gedeelte vindt eerst de alge mene jaarlijkse vergadering plaats. J. Mangnus, voorzitter van de afdeling Heikant moet perio diek aftreden,maar is herkies baar. Er vindt verder een be stuursverkiezing plaats. Tij dens het feestelijke gedeelte waarbij ook de echtgenoten zijn uitgenodigd vindt er een huldiging plaats van de heer J. de Rechter, die 25 jaar se cretaris van de afdeling Hei kant is. Hierna volgt er een diner, waarna een gezellig sa menzijn is. (Van onze correspondent) GROEDE Door de leden van het clubhuiswerk te Groe- de is een actie gehouden om hun clubhuis aan te kleden. Door ongeveer 20 leden is een huis-aan-huis-actie gehouden waarbij allerlei materiaal met auto's en karren werd opge haald, nadat eerst in de afge lopen week een stencil was verspreid waarin werd mede gedeeld wat er zoal nodig was om het clubhuis aan te kle den. Door verschillende inwoners van Groede is van deze inza melingsactie dankbaar gebruik gemaakt omovertéollig huis raad en materiaal op te rui men. Ondanks het slechte weer heeft men in het alge meen we! Dositief gereageerd. Ook zijn financiële giften tot een bedrag van ongeveer f 700,- binnengekomen. Zater dagmorgen om 11 uur zal bur gemeester A. Schipper van Oostburg de officiële opening van dit club- en buurthuis werk in Groede verrichten, Dit club- en buurthuiswerk richt zich tot de gehele bevol king van Groede, dus zowel tot de jeugd als de ouderen. 'Men kan er handvaardigheids- werken doen en knutselen en gezelschapsspelen. Het is de bedoeling dat men op deze manier het contact in G =de onderling zal behouden en verstevigen. Tweede klas: Clitex Sport 2 speelde een verdienstelijke wedstrijd tegen Racing Daf, maar kon een 21 nederlaag tegen de automobielmannen niet vermijden. KPJ 2 had het al heel gemakkelijk om zijn gunstige positie aan de kop te consolideren, het won regle mentair met 40 van Luctor PMC 3. Voorwaarts 2 bleef de Katholieke Plattelands Jonge ren goed volgen, de Axelaars zegevierden onbedreigd met 30 tegen Ambulo 3. WC Ontgoochelde enigszins tegen GVC, gans de wedstrijd wer den de Hulstenaren door het Graauwse team gedomineerd. Een en ander resulteerde in een vrij gemakkelijke 30 overwinning van GVC. In de wedstrijd tussen PVH en Jan- senius zag het er op een be paald moment maar somber uit voor PVH. Jansenius stond toen met 02 voor en de wed strijd leek beslist. Hét ge meenteteam bleef echter door vechten en slaagde er op de valreep alsnog in een niet meer verwacht 22 gelijk spel uit het vuur te slepen. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT De on langs opgerichte afdeling van de Nederlandse Hartstichting te Sas van Gent, die de naam draagt Vrienden van de Hart stichting heeft een bestuur ge kozen. De opkomst voor het kiezen van een nieuw bestuur viel tegen maar ondanks alles is men er toch toe gekomen om een bestuur te kiez dat uit de volgende personen bestaat: nog steeds als voorlopig voor zitter de heer A. de Block daar mevrouw Asseltnan, die voor deze functie uitverkoren werd niet aanwezig kon zijn door omstandigheden. Als se cretaris werd gekozen de heer W. vau de Winckel, als pen ningmeesteres mevrouw An- driesen-van Assche en als ad viseurs treden op de heer Marks en de heer A. de Block. Het eerste manifest dat op het programma staat is een voor lichtingsavond die in de ma-and september gehouden wordt. Men streeft er naar zo'n 200 mensen te kunnen ontvangen. (Van) een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM Een gehandicapt DOS de Bergse damvereniging, dat bij de bor den een en vijf noodgedwon gen een invaller moest plaat sen, heeft het niet kunnen k'iren tegen de sterke sport- broeder uit, Goes. Met 146 werd deze laatste wedstrijd in de hoofdklasse van de Zeeuw se dambond verloren. De overwinning ging geheel terecht naar Goes. De wed strijd was overigens niet meer va-' belang voor de stand op de ranglijst. Desondanks werd er door beide partijen enthou siast gespeeld en liet de Berg se vereniging zich tegen deze sterke tegenstander niet hele maal onder de voet lopen. Brauroer, Van Beeek, Suur- land en Hollesteile zorgden vo^r vier tegenpunten terwijl 'ileen Wagenaar twee match- punten ip de wacht wist te slepen. ARNHEM (ANP) —School artsen in Arnhem hebben ge constateerd, dat er in verschil lende haardossen hoofdluis voorkomt. Volgens de artsen woorden de haardossen te wei nig gekamd, geborsteld en ge wassen. Hierdoor wordt het ontstaan van hoofdluis in de hand gewerkt. Mensen die door hoofdluis geplaagd worden hoeven ech ter niet meer kaalgeknipt te worden. Volgens adjunct-di recteur G Jebbink van da Arnhe GG en GD bestaat er nu een afdoende haarwp. ter

de Stem | 1973 | | pagina 7