Dorpsraad Zuiddorpe wordt leven ingeblazen KVO-Hulst bracht bezoek aan stadhuis ALLIANCE FRANe VISE VIERDE SFEERVOL ZILVEREN JUBILEUM Woningbouw in Lamswaarde niet vertraagd van in Ee evers Revue pl ïn groed Schoolinterieur herschapen in interieurzaak Oprichting jeugd- carnavalsclub Afdeling Zeeuwsch- Vlaanderen ANDERE SCHOLEN TONEN NU AL GROTE BELANG STELLING IJver miheuverv stad streek DIRECTEUR BEJAARDENCENTRUM: J Geslaagd feest in St. Jansteen Terneuzen Biljarten in Koewacht „De Hoepel" hoogtepunt gezinsdag Nw.-Namen Lamswaarde Avond over historie Sas van Gent Sportinstuif voor 15 - 65 Toelichting op bestemmings plannen van Hontenisse Voormalige landbouw school in Steenstraat Aardenburg gaat boeren I Vrijdag 9 februari 1973 Vrijdag 9 februari 1973 ijwimmui—i—urn» mmi'i'in (Van onze correspondent) HULST De leden van het Katholiek Vrouwengilde uit Hulst hebben een bezoek ge bracht aan het stadhuis te Hulst. De belangstelling was zeer groot, want burgemeester P. Molthoff mocht ongeveer 110 dames welkom heten. Van gemeentetijde waren verder nog aanwezig de wethouders J. Stolte, en P. Brand, ge meentesecretaris Van Dende ren en de chefs van de ver schillende afdelingen. Burgemeester Molthoff zei zich te verheugen over de gro te belangstelling die er bestaat voor het werk van het gemeen tebestuur en dit speciaal van de zijde van de vrouw. Hij voegde er echter ook aan toe dat het steeds moeilijker wordt om deze belangstelling te dragen, omdat er vooral steeds meer kritiek loskomt. Hierna gaf hij een histori sche terugblik op de verschil lende bestuursvormen welke er in de loop der tijden zoal geweest zijn en ook stelde hij de vraag of de huidige be stuursvorm in deze tijd nog wel hanteerbaar is. Tot slot lichtte de burgemeester de verschillende bestuursproble- men en de taak van het ge meentebestuur toe. Nadat hun een kopje koffie was aangeboden, kregen de (Van een onzer verslaggevers) SINT-JANSTEEN De stich ting Steens carnaval en de soos De Kuil en soos Peace hebben gezamenlijk een uitstekend ge slaagde feestavond op touw ge zet. De opkomst was overweldi gend. Er waren zelfs enkele mensen, die meenden dat het een carnavalsbal zou zijn en daarom verkleed kwamen. Dit verhoogde alleen de feestvreug de. Disc-jockey Jean-Claude beet de spits af en zorgde tot negen uur voor vermaak. Om negen uur volgde het debuut van „Bumble Bee", een optreden, dat bijzonder in de smaak viel bij het publiek. Hoe verder de avond vorder de, hoe beter de carnavals stemming werd. Jean-Claude en technicus Picadilly lanceer den als afscheid om elf uur allerlei carnavalshits en Bum ble Bee haakte hierop direct in en zorgde dat niemand op zijn plaats bleef zitten. Filmliga Als hoofdfilm vertoonde de filmliga Ter- neuzen gisteravond „Ma- sculin - feminin" van Jean Luc Godard. Onderwerp van deze film is de hedendaagse Parijse jeugd. Als voorfilms worden vertoond „Hot Apple' van Tony Morgan, die in deze film de gedachten en wensdro men van een mooiie vrouw laat zien en van Johan vn der Keuken, „Bepple", het portret van een tienjarig Amsterdams meisje. Tutti Fruttl" De groep Tutti Frutti uit Terneuzen bracht voor de bewoners van het bejaardentehuis „Vremdie- ke" te Hoek een afwisselend programma van zang, sket ches, clownerie en goochelen. Het programma, waarover de heer J. Dieleman uit Terneu zen de leiding had, werd heel vlot voor het voetlicht ge bracht. De bewoners van „Vremdieke" beloonden elk nummer met een hartelijk en dankbaar applaus. Doorgereden. De in de Axelsestraat geparkeerd staan de personenauto van R. R. S. werd door een personenauto aangereden, waarna de be stuurder doorreed. Korte tijd later werd de dader, J. B. de K. uit Terneuzen door de ge meentepolitie in zijn woning aangehouden. Hij bleek onder invloed te verkeren. Tegen hem werd proces-verbaal op gemaakt. The Pup geopend De heer en mevr. J. Biesheuvel hebben hun bar-petit restaurant aan de Nïeuwstraat no, 10 te Terneu zen officieel geopend. Niet al leen was het een komen en gaan tijdens de receptie, die van twee tot vijf uuir werd gehouden. Velen stuurden ook schriftelijke gelukwensen en fraaie bloemstukken. Aanslui tend op deze receptie werd de Zaak toegankelijk gesteld voor ieder, die een kijkje wilde ko men netnen. dames vervolgens gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Een van de vragen was, waarom het enige stukje natuurschoon dat Hulst rijk is, ondersteboven gegooid moest worden voor nieuwbouw. Hiermee werd bedoeld het Moerschansplan. Wethouder Stolte lichtte toe, dat er pas een bebossingsplan voor het hele gebied gereed is geko men, zodat wanneer de huizen over ongeveer zeven jaar zijn gebouwd, de bewoners in een natuur komen, die er nu nog niet is. Verder zal de Moer- schans weer in de oude vorm teruggebracht worden- Andere vragen betroffen on der meer het annexeren van gemeenten, een overdekt zwembad in Hulst waarvoor, zoals burgemeester Molthoff zei, de plannen in een ver gevorderd stadium zijn, het beleid van de ZVTM, de bio scoopcommissie en de gemeen- tefinanciën. Nadat alle vragen waren be antwoord werden de dames in groepen rondgeleid door de verschillende afdelingen, waar hen door de verschillende af delingschefs uitleg werd gege ven. (Van een onzer verslaggevers) HULST In Hulst heeft een aantal jongeren, dat de koppen bij elkaar stak, een jeugdcarna valsvereniging opgericht. Tij dens de oprichtingsvergadering heeft men meteen ook maar een bestuur gekozen. Hiervan is Arjaan Kommers voorzitter, Benno Slok vice-voorzitter, Paul Kerckhaert penningmees ter, Irene Vanderputte secre taresse. De naam van deze jeugdcar navalsvereniging, die inmiddels al negentien leden telt, luidt „De Troeven". Vanuit deze car navalsvereniging wil men een aantal evenementen gaan orga niseren op carnavalsgebied. De ze activiteiten zullen zich ove rigens voor het komende carna val beperken tot het deelnemen aan de traditionele optocht door de straten van Hulst. (Van onze correspondent) KOEWACHT De Koe- wachtse biljartclub DVV heeft in clublokaal Jansen-Leppens de jaarlijkse teerdag gehou den. Om drie uur begon het feest. Na de gezamenlijke maaltijd werd de kampioen 1972-1973 door voorzitter N. Neelemans gehuldigd. De kampioen was D. van Goe them. Daarna werd er een wedstrijd gehouden, waarvan de uitslag luidde: 1. H. Neele mans en Alp. van Darnime, 2. A. Mattele -D. van Goethem, 3 Et. Baes-K. Jansen, 4 G. de Decker-Th- Raes, 5 A. de Schepper-A. van Overloop. (Van onze correspondent) NIEUW-NAMEN Hoofd schotel van de jongste gezins dag van de Boerenbond in Nieuw - Namen is deze keer het optreden geweest van het tien man tellende cabaretge zelschap De Hoepel uit Ter neuzen. De gezinsdag begon om halfzes met een speciale mis voor de tachtig leden. De dienst werd opgedragen door pastoor Mangnus. Daarna ver trok het gezelschap naar zaal Thilleman voor een diner, waarna de gehele boerenbond om 20.00 uur weer present was bij de cabaretvoorstelling van De Hoepel. Voor het caba ret begon sprak voorzitter Henk Vercauteren enkele woorden tot de leden. Hij wenste alle aanwezigen een prettige avond toe. Na afloop van het cabaret was er nog een bal dat tot in de kleine uurtjes duurde. (Van een onzer verslaggevers) ZUIDDORPE Directeur R. Coone van het Zuiddorpse bejaardencentrum is niet van plan om de plaatselijke dorps raad een zachte dood te laten sterven. Binnenkort is er van hem een initiatief te verwachten, waarmee hij de raad nieuw leven wil inblazen. „Als de andere leden er/ niets voor voelen om mee te doen dan a ik alleen verder. De boel moet opengegooid worden. De mensen moeten de gelegenheid krijgen om kandi daten te stellen en dan zal het weer best gaan", aldus de heer Coone, die het op dit gebied „nog helemaal ziet zitten" Anders is dat met de overige leden van de raad, die ruim twee jaar geleden met tal van plannen enthousiast startte, maar vervolgens als een kaar tenhuis in elkaar zakte. De heer Van Waes is wel lid van de raad, maar zegt eigen lijk niet precies te weten of de raad nog wel of niet meer bestaat. Een ander lid, de heer Th. van Haelst, bevestigt het bestaan van de raad, maar voegt er aan toe, dat er geen activiteiten meer worden on dernomen- Hij schrijft dat toe aan het „gebrek aan medewer king van Axel". De heer Coone is het daarmee bepaald niet eens. „Dat is een onzinni ge bewering", vertelt hij. „We hebben de afgelopen maanden echt wel wat bereikt. Dank zij de inspanningen van de dorps raad heeft de gemeente hier nu veertien bejaardenwonin gen gebouwd". De heer Coone heeft weinig bewondering voor de negatie ve instelling van de overige Jaarvergadering De bond van bejaarden en gepensio neerden, afdeling Lamswaar de, zal op dinsdag 13 februari in zaal Van Oevelen een jaar vergadering houden. In ver band met het vertrek van twee bestuursleden naar el ders zal tijdens deze vergade ring worden getracht om in de bestuursvacatures te voorzien. Tijdens deze bijeenkomst houdt de heer C. van Aert uit Sint-Jansteen, kringleider van de bejaardenbond oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen, een le zing over het open bejaarden- werk en over de aow-uitke- ring. NCB Donderdag 15 fe bruari houdt de afdeling Lamswaarde van de NCB een algemene vergadering. Tijdens deze bijeenkomst zal de heer W. van de Veer, docent maat schappelijke vorming bij de rijkspolitie, een lezing houden over de situatie m het Midden- Posten. De vergadering begint om 16.30 uur in café Heijens leden. „Degenen, die de raad indertijd met zoveel animo hebben opgericht, trekken zich nu terug. Maar ik zeg u: we gaan er mee dooir. De gemeen te Axel juicht het bestaan van zo'n raad toe, vooral als die beschouwd kan worden als een adviescollege, waar de mensen wat meer bij betrok ken worden. De dorpsraad moet meer democratisch wor den. Je moet je ook weer niet teveel opdringen bij de bevol king en in principe moet het zo zijn, dat iedereen, die er graag wil inzitten, zich als kandidaat kan opgeven". Ook voorlichtingsambtenaar C. Smies van de gemeente Axel begrijpt de verwijtende uitlating van de heer Van Haelst niet. „B. en w. hebben de dorpsraad steeds als vol waardige gesprekspartner be schouwd, waar dat mogelijk was. Er is ook een bespreking geweest en de raad krijgt nog steeds alle convocaties van openbare commissie- en raads vergaderingen toegestuurd". De heer Van Haelst toont zich overigens niet bereid om verder in te gaan op zijn be zwaren- „Ik wil er helemaal niets over zeggen. Ik sta er buiten". Ook de heer £oone bevestigt de indruk te hebben, dat de gemeente wel degelijk rekening probeerde te houden met de wensen van de raad. Hij geeft toe, dat de dorpsraad daarom nog steeds bestaans recht heeft. „Let u maar op. Binnenkort hoort u er nog wel meer van". O Zuiddorpe: Nieuw leven? (Van onze correspondent) TERNEUZEN Het be stuur van de Oudheidkundige Kring De Vier Ambachten or ganiseert vrijdag 16 februari a.s. om 20.00 uur in hotel Rot terdam te Terneuzen een avond gewijd aan de geschie denis van Sas van Gent. Het geheel draagt de titel: „Van schutsluis tot industrie centrum". De heer Slock uit Sas van Gent zal de aanwezi gen inleiden in de geschiede nis van Sas van Gent, terwijl de heer Sanneel een en ander zal toelichten door het tonen van een aantal dia's over oud Sas van Gent. (Van onze correspondent) VOGELWAARDE In het dorpscentrum Vogelwaarde wordt zaterdag a.s. een sport instuif gehouden, waaraan ie dereen tussen de 15 en 65 jaar kan deelnemen. Het deelne- mersgeld bedraagt f 1,per persoon. Op het programma staan: van 13.00-14.00 uur badminton (eigen racket meebrengen) van 14.30-16.00 uur volleybal en van 16.00-17.30 uur wordt er gekorfbald. Voor diegenen die aan een van deze takken van sport meedoen, is het dra gen van gymschoenen ver plicht. (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE Burge meester mr. M. Somers zal volgende week woensdag in hotel Van Leuven in Klooster- zande een toelichting geven op twee bestemmingsplannen, die nog tot 21 februari ter inzage liggen, alvorens de raad er een oordeel over moet uitspre ken. Het gaat om de bestem mingsplannen Buitengebied en Landelijke Bebouwingsconcen traties. Om de toelichting was van landbouwzijde gevraagd. De bijeenkomst begint op 14 februari om 19.30 uur. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Met grote dankbaarheid jegens zijn voor gangers, de voormalige voor zitters, ook huidige, secretaris sen en penningmeesters (on der wie diverse dames) heeft de voorzitter van de afdeling Zeeuwscli-VIaanderen van de Alliance Francaise, de heer Y. Simenel, met een groot aantal leden het zilveren jubileum van zijn afdeling herdacht. Ook dankte de heer Simenel die leden, die reeds meer dan twintig jaar trouwe aanhan gers van de Alliance Francaise zijn en in het bijzonder het gemeentebestuur van Terneu zen, bedrijven en instellingen, die hun onontbeerlijke steun verlenen. De voorzitter memo reerde dat in het kader van de EEG waarin Zeeuwseh-Vlaan- deren een zeer belangrijk achterland heeft - België en Noord-Frankrijk het uit wisselen van o.m. culturele programma's „important" kan genoemd worden. „De Alliance Francaise" is met zo'n 1200 afdelingen in 120 landen over de gehele we reld verspreid en tracht, mede door het onderwijs (voorna- (Van een onzer verslaggevers) LAMSWAARDE Volgens directeur Th. van Rooy van de Regionale Zeeuwsch-VIaamse woningbouwvereniging is er geen sprake van enige vertra ging bij de bouw van tien nieuwe woningen in Lams waarde. „Het is goed mogelijk, dat men in het bouwschema even moet wachten tot er een vol gende ploeg aan het werk kan, maar de bouw gaat in ieder geval gewoon door", aldus de- heer Van Rooij, die daaraan toevoegt, dat het feit, dat de bouw op dit moment tijdelijk stilligt niet ook automatisch stagnatie van de werkzaamhe den betekent. Wanneer de tien woningen opgeleverd kunnen worden is nog niet bekend, maar vast staat wel, dat er een redelijke belangstelling voor bestaat. De Regionale Zeeuwsch-VIaamse Woning bouwvereniging heeft op dit moment zes tot acht serieuze kandidaten en verwacht wordt, dat het weinig moeite zal kosten om alle huizen te verhuren. „Als die kans er geweest zou zijn, dan waren we daar met de bouw niet eens begonnen. De kandidaten, die we nu hebben, zijn dezelf de die zich tevoren ,al hebben opgegeven", aldus de directeur van de bouwvereniging. In Lamswaarde worden de vor deringen in het uitbreidings plan van dag tot dag met de grootste belangstelling ge volgd. Het is voor het eerst sinds lange tijd, dat er in het dorp weer woningwetwonin gen worden gebouwd. Voordat het zover kon komen heeft de bevolking eerst verschillende acties moeten voeren. Een van de bezielende krachten daar achter was pastoor C. Knip- scheer. In het dorp ontstond de afgelopen dagen plotseling enige onrust, toen enkele be woners tot de ontdekking kwamen, dat de bouw al weer verscheidene weken stilligt. De heer Van Rooy bevestigt uitdrukkelijk, dat er niets aan de hand is en er binnen af zienbare tijd weer wel een ploeg bouwvakkers .aan het werk zal gaan. Lamswaarde is overigens niet de enige plaats, waarop dit moment door de regionale woningbouwvereniging wordt gebouwd. Last van een grote leegstand blijkt de regionale nog niet te hebben, blijkens het commentaar van de heer Van Rooy. „Het kan bij nieu we complexen wel voorkomen, dat ze gedeeltelijk even leeg- blijven, maar van de bestaan de woningen staan er hoege naamd geen leeg", aldus zijn commentaar- Het totale wo ningbouwprogramma zal voor lopig nog niet worden ver traagd. zo is meegedeeld. „We blijven bouwen, zolang er be hoefte bestaat en die behoefte gaat nog steeds door. We bou wen niet om te bouwen, maar uitsluitend voor de volkshuis vesting", aldus de directeur tot slot. melijk te Parijs) aan studen ten van zeer uiteenlopende na tionaliteiten de Frgnse taal en cultuur steeds meer bekend heid te geven. De heer Sime nel las een felicitatietelegram voor van de algemeen secreta ris te Parijs en stelde een cabaretvoorstelling dor studen ten voor de'opening van het seizoen 1973-1974 in het voor uitzicht. De benedenzaal van „Hotel Rotterdam" was eenvoudig en smaakvol versierd met af beeldingen van Franse kaste len- Op de tafels kleine Franse kazen versierd met Franse vlaggetjes, stokbrood en fles sen wijn, die de gasten ter gelegenheid van dit zilveren jubileum werd aangeboden. De heer Jean Allix uit Pa-1 rijs, eveneens verbonden aan de Alliance Frangaise, vertelde in een geheel eigen stijl, gees tig en uitvoerig, over de avond te nuttigen wijn (Saneerre), afkomstig uit een gebied van nauwelijks honderd ki lometer langs de, Loire tussen Nevers en Orleans. Hoe wijn moet geproefd en gedronken worden. Over de streek waar de daarbij behorende kaas soort (Reblochon) vandaan komt en daarbij droeg hij en kele gedichten voor (van Co- lette). Het was allemaal heel in tiem, ongedwongen, sfeervol kortom gezellig. De pittige witte Saneerre gaf er juist dat vleugje charme aan, waardoor deze jubileumviering- voor alle gasten een bijna dierbare her innering zal blijven. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het gebouw van de voormalige middelbare landbouwschool aan de Steen straat in Hulst is de afgelopen weken herschapen in een mo derne zaak, waar alles op het gebied van interieurinrichting aan de man wordt gebracht. Bovendien is er een behang- boetiek in-ondergebracht. Met de aanpassing van het oude gebouw, dat ook nog eni ge tijd leeg heeft gestaan, zijn enkele maanden gemoeid ge weest. Binnen de muren is de indeling ingrijpend gewijzigd, maar aan het extarieur is van deze gedaanteverwisseling niet erg veel te zien, omdat er naar is gestreefd het gebouw zoveel mogelijk intact te houden Bij die opzet is men zeer goed geslaagd, zodat het straatbeeld van de Steenstraat de afgelo pen weken nauwelijks enige wijziging heeft ondergaan. Aan de voorgevel is een van de oude ramen tot aan de grond weggebroken, waardoor een ruime ingang tot het stati ge pand ontstond. Achter die ingang ligt een portiek, waar langs de etalages zich uit strekken, die dus vanaf de straatzijde nauwelijks te zien zijn. De voormalige directeurs woning bij de middelbare landbouwschool is inmiddels in gebruik genomen door het arbeidsbureau. Voor deze dienst kwam de verkoop van het gebouw zeer gelegen, om dat men het pand teger ver de basiliek moest verlaten Op enkele tientallen meters af stand daarvan heeft het bu reau nu een nieuw onderko men gekregen, zodat op dit punt nauwelijks van een in grijpende wijziging gesproken kan worden. Het voormahe- schoolgebouw is nu in handen van de firma Rademakers B.V. uit Kloosterzande. Het is de tweede zaak van dit be drijf. Vandaag zullen de deu ren om 17.00 uur officieel opengaan. Het statige winkelpand is bepalend voor de sfeer in de Steenstraat en om die reden is het behoud waardevol. Nadat de middelbare landbouwschool geruime tijd geleden de deu ren wegens gebrek aan leer lingen moest sluiten, heeft bet gebouw enige tijd leeggestaan. In die periode is het schoolbe stuur verschillende keren 'n onderhandeling geweest me' serieuze kandidaten. De leer lingen, die op het moment van de liquidatie van de school nog een cursus volgden, heb ben die indertijd in Goes kun nen voortzetten. (ADVERTENTIE) (Van een onzer v EEDE De r.-k. lagere scht zich momenteel trotse bezitter documentatiecentrum waarvan dat er in Zeeland weinig zijl gespecificeerd als die in Eede. dagen besteed aan het opzette Gedurende 26 weken (een fe halt jaar) hebben tientallen 1 ouders vele uurtjes vrije tijd tei besteed om het documentatie- hc centrum een onontbeerlijk sc middel bij het geven van rao- ge dern onderwijs, gestalte te ge- ce ven „Er is in die tijd ontzet tend veel werk verricht", al- dus de heer Staelens. W1 Zo zijn er bijvoorbeeld 5.000 uU zuivelstraat 17 b.op zoo"1 (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG De ge meente Aardenburg gaat zelf een stuk grond beboeren. De raad gaf hiervoor in zijn laat- /ersadering toestemming. Gebleken was dat het aanvan- 'dee het stuk grond, van de heer Lou- "L.tc., verpachten aan de waftbiedende onmogelijk f' omdat hiervoor de nor male pachtregels in acht geno men moesten worden. nalsf als,We het formeel ver- nek ifVen wiï ons tot de W„I de zorgen", aldus loco- burgemeester Bonte. Een vondWi>üü°b'eem dat dinsdaga- de i pdoemde was wie van te het sTl.615 de gemeen- jremef,* grond voor de heer i? Woet bewerken. De Pasklar» Vani Iwaarden had een 'oon4aerrekeTTnSingrt "Er is T die d:t - de gemeente •'ad heeftar .fff1 genslag ge- Werk nu dle man het voor p'voeren", zo stelde hij "e« deze mPaar collega's d««l- den er .11, f' anderen wil den. Een e e.erst "ver bera- werd donr Clgende discussie afgekant fritter Bonte brekens kZS zal wat hoofd- zl.in" dachf n" V°°r We er uit •De best» ?e raadsvoorzitter- raad 0p!assing was als de ehend De h» f r' zei hi' Ia" te het collefFerket wens- j jaar". egc een goed „boer (Van ppw n sCHOONDllRperSlassevers) '>ng West y De afde- ren van o»£uwsch-Vlaande- fen Zuid de attelandsjonge- tle van de I •longerenorganisa- 1 ?aar keer ml*'' Ileeft al een toneelavoiuf vee' succes een I ®n nog tweeVerïorgd" Nu res" !1Jk op 9 (L optredens, name- '1 zaal Beun *ari (vanavond) I ;Sl°tuitvoerinl Groede en de a zaal Brack op 16 februari De voor bente biervliet. 5611 revue ®Ulfg bestaat uit - twee eenakters

de Stem | 1973 | | pagina 6