„Vader van Maigret" zwijgt voortaan Bonden blijven bij eisen Induslriebond-NKV gaat [stappa ondernemen tegen Unie-voorzitter II1 MOEDER VROEG OM DE DOOD" POLITIE SLAAT IN OP STAKERS IN DURBAN 'rchips URGENTIEPROGRAM VASTGESTELD Bijna gehele Kamer .voor open overleg met ambtenaren Frans van de Moosdijk terug in Nederland 1 m Euthanasieproces Niemand stopte l'oedvoi! Boersma praat met bedrijfs leven Leven in Ulster lag dag stil binnenland buitenland (iaar-plaatjes /erschilleride [schappen. Limburg SPIERPIJN*? 95 ENORME WIL SER Brand in Parijs: mogelijk 22 doden 6I3e STAATSLOTERIJ Tweede klasse UIT LIEFDE OPWELLING VELE VISIES Stakers ontslagen in Geel (B.) Toestand in Paramaribo gespannen Donderdag 8 februari 1973 j r— ieau 98 GREEN RIVER (Rtr.). Bij Green River in de Amerikaanse staat Wy oming heeft een jonge automobilist zich voor het hoofd geschoten om dat niemand voor hem stopte toen hij met zijn defecte auto tijdens vorst langs een verkeersweg was gestrand. De politie vond de man met het volgende briefje naast zijn lijk: „Ik heb elf uur getracht iemand tot stoppen te bewegen. Ik kon de kou niet lan ger verdragen en zij blij ven maar doorrijden." (Van onze correspondent) LAUSANNE. De in 1903 geboren schrijver Georges Si- menon, „de vader van commis saris Maigret", heeft het schrij ven opgegeven. In een vraaggesprek met het in Lausanne verschijnende blad „24 heures'' zegt hij: „Ik heb besloten geen roman meer te schrijven. Het is de eerste keer dat ik daarover spreek. Voortaan zal op mijn paspoort staan: zonder beroep." De schrijver zei dat hij in het vervolg, zonder naar iets te kijken, in een gemakkelijke stoel wil zitten en dat hij zich zelf verhalen zal vertellen die hij „meteen wil vergeten". Het secretariaat van Georges Simenon bevestigde dat hij be sloten heeft zich niet meer aan de literatuur te wijden en dat hij geen vraaggesprek meer zal toestaan. Anderzijds is uit welinge. lichte bron vernomen dat Si menon zich op het ogenblik in een kliniek bij Lausanne be vindt, waar hij, zoals elk jaar. een volledig medisch onder zoek ondergaat. Simenon, die maandag zijn zeventigste verjaardag zal vie ren, zei dat hij zijn landgoed aan het Meer van Gerieve had verkocht, teneinde een huis in Lausanne te kopen waar hij de rest van zijn dagen in vrede en rust zou kunnen leven Simenon werd in februari 1903 op vrijdag de dertien de geboren, maar daar zijn moeder nogal bijgelovig was, werd opgegeven dat hij op 12 februari het levenslicht zag. In 1922 verhuisde hij naar Pa rijs en na de oorlog vertrok hij voor een aantal jaren naar de VS en Canada. Later kwam hij naar Zwitserland. In het vraaggesprek met „24 heures" deelde hij mee dat hij sedert november 1971 leed aan aanvallen van duizeligheid. Ofschoon hij hiervan in een kliniek in Lausanne gedeelte lijk was genezen, viel 't schrij ven hem steeds moeilijker. „Ik moet om te schrijven voor hon derd procenj in vorm zijn. Daarom besloot ik ermee op te houden. Mijn laatste boek was „Maigret en meneer Charles" dat ik in februari vorig jaar schreef." DEN HAAG Hoewel het I yerbondsbestuur van het Ne derlands Katholiek Vakver bond zich angstvallig ont houdt van elk commentaar op de onenigheid tussen de I Industriebond NKV en de I beambtenbond Unie BLHP, wordt achter de schermen druk gewerkt aan een oplos sing van dit interne conflict, I Die oplossing zal echter, wat Industriebond betreft, al- I leen maar kunnen inhouden dat de Unie BLHP terug komt op haar standpunt inza ke het metaalconflict, terwijl I men bij de Industriebond ook graag zou zien, dat er I maatregelen genomen zullen I worden tegen unie-voorzitter I Anton Hubben. Pas gisteren is bekend ge worden dat Hubben vorige Iweek vrijdag langdurige ge- I sprekkcn heeft gevoerd met s werkgeversvoorzitters, drs I Bakkenist en mr. Van Boven. Tijdens dat geheime overleg zou Hubben beide werkge- I vers hebben toegezegd, dat de Unie BLHP niet zal nvichten voor de druk van de industriebonden en zelfs niet voor die van het NKV zelf, Dat zou een van de I redenen zijn, waarom Bakke nist en Van Boven afgelopen I maandag een hijzonder felle aanval deden op de indus triebonden en hen de hou ding van de Unie BLHP ten I voorbeeld stelden. Diezelfde dag kwam Hubben raet de opzienbarende uit- I spraak, dat de werkgevers niet mogen zwichten voor de eisen van de industriebon- I den. Met name deze uit rak en de houding van I Hubben tijdens het C.A O.- overleg metaal hebben bij de zusterbond kwaad bloed ge- I zet. Industriebondbestunrder Bode „De actie van Hubben IK een messteek in onze rug en dat nemen we niet". Binnen de industriebond wordt momenteel druk over- d wat de bond nu te doen staat. Allereerst wil men een gesprek hebben met Hubben zelf. Levert dat niets op, dan zal het verbondsbestuur de zaak binnen de vakcentrale brengen. Voor Hubben zelf zou dat een onaangename zaak kunnen worden, aange zien praktisch alle andere voorzitters van bij het NKV aangesloten bonden het op treden van de unie-voorzitter scherp veroordelen. Men ver wijt hem niet alleen een soort „werkgeversmentali- teJt", maar ook, dat het woord solidariteit blijkbaar niet ln zijn woordenboek voorkomt. Ook binnen de unie zelf zou men minder gelukkig zijn met het optreden van Hubben, vooral zijn gesprek met beide werkgeversvoor zitters. Morgen zal de onder handelingsdelegatie van de unie naar de c.a.o.-ümderhan- delingen in de metaal ver antwoording moeten afleggen aan de bedrijfsgroepencen trale. Overigens schaart unie-bestuurslid Laurier zich helemaal achter Hubben. Als de NKV-industriebond vol gens hem blijft volharden in het standpunt dat nu is inge nomen, dan blijft er voor de unie weinig anders over om het NKV te verlaten en een categorale bond te worden. Hubben zelf heeft dat reeds hij de start van de c.a.o.- onderhandelingen gesugge reerd. Hoe dit conflict zal aflopen wordt waarschijnlijk volgen de week dinsdag al duide lijk. Dan geeft het dagelijks bestuur van de Industrie- bond-NKV onder leiding van Piet Brussel in het Limburg se Nuth een persconferentie. Volgens het bestuurslid Bode zal dan duidelijk gemaakt worden, hoe de verhouding tot Hubben en zijn unie zal zijn en welke maatregelen de industriebond eventueel nog nodig zal achten. 'lan onze parlementaire redactie) BB HAAG De Tweede Inipm 1 Deiktisch «na- lfrarii a"0f,n de tweemans lier™ Van het GPV stemde lant: - een motie van de laaïva- o na'r Roolvink ring B waarin °P tle regg- I gedaan A er.istrg beroep wordt I da ami°Pen overleg met ■Penen aren,,onden te hero- _W£VERTENTIE) S^a 1 De eerder door minister Geertsema genomen beslissing de premies voor de pensioenen met 2,5 procent te verhogen, moet bij dat overleg ter dis cussie worden gesteld. De Ka mer vond het niet noodzake lijk. dat de getroffen maatre gel moet worden opgeschort of ingetrokken- Twee moties, in die richting een van de communist Meis gesteund door het PPR-Ka merlid Van Gorkum. en een van de socialist Laban werden verworpen. Meis vroeg de re gering de pensioenmaatregel in te trekken. Laban alleen om opschorting. Hoewel Roolvink eerder hed laten weten na de toezeggm gen van minister Geertsema zijn motie te zullen intrekken, kwam hij daar gisteren op te rug. Hij vindt dat het klimaat tussen overheid en overheids personeel zo verpest is, dat een motie van de Kamer dt- bewindsman er aan zal blijven herinneren, hoe het parlement daarover denkt. De vijf centrales van over heidspersoneel zullen zich vrijdag beraden over hun re actie op het aanbod van minis ter Geertsema om het overleg met de cent'- uvet de vei 'og van i' vatten. UTRECHT- (ANP) On verkorte handhaving van het trendbeleid voor het overheidspersoneel en een partiële leerplicht voor 15- jarigen in 1973 van twee da gen per week, tenzij dat aan toonbaar in bepaalde gebie den om technische redenen niet verantwoord mogelijk is. Dat zijn twee punten uit een urgentieïijst" die de' drie vakcentrales gisteren m Utrecht hebben opgesteld voor het regeringsbeleid in 1973. Spectaculaire nieuwe zaken komen op deze lijst niet voor. Er zijn alleen punten in opge nomen waarover het nieuwe kabinet zich nog vóór 1 Juli zal kunnen uitspreken: niet verwezenlijkte punten van de urgentieIijst-1972 en zaken die al aan de orde zijn of waaro ver toezeggingen zijn ge daan. De urgentieïijst omvat etsen op tal vain terreinen. Op het punt van internationale zaken verlangen de vakcentrales on der meer uitbreiding van de bevoegdheden van het Europe se parlement, directe verkie zingen, Voor wat onderwijs betreft, moet volgens de vakbeweging worden doorgevoerd verlaging van de leerlingenschaal basis onderwijs tot-35 en vergroting van de klassen voor ieder tot deelname aan onderwijs op elk niveau. Op het punt van de volkshuisvesting staan op de urgentieïijst hoog genoteerd j de bouw van 3.500 a 4.000 j gesubsidieerde woningen meer, invoering huuriiberalisa tie alleen als in de lagere huurklassen sprake is van een redelijke woningreserve en géén eenmalige huurverhoging van 20 procent. Een kreet uit de ambtenaren- demonstratie van dinsdag j.l. heb en blij/ ik onthouden: „Kom eruit, duitendief". Dat iuas gericht tegen Molly" Geertsema, de bewindsman die alreeds getergd door de opstand zijner horden, des avonds ten einde raad door de al knikkende knieën ging te genover de volksvertegen woordiging. (Van onze rechtbankverslaggever) LEEUWARDEN Was er nog hoop Had de ernstig zieke mevrouw M. van Boven-Grevelink nog een kans op h< stel, toen haar dochter, de als arts werkzame mevrouw G. E. Poslma-van Boven (45), op uitdrukkelijk verzoek van haar 78-jarige moeder euthanasie toepaste door deze een dodelijke 200 mg morfine-injectie te geven De beide partijen in het gis teren in Leeuwarden gehouden euthanasieproces waren het er niet over eens. „Ja," zei dr. J. Gol, genees heer-directeur van het ver pleegtehuis Mariënhof in Oos- terwolde. „Mevrouw Van Bo ven had er weer bovenop kun nen komen. We hadden haar weer kunnen revalideren, zo dat ze zich na verloop van tijd met behulp van een stok weer kon voortbewegen. Maar men heeft ons eenvoudigweg de tijd niet gegeven om aan deze re validatie te beginnen." „Nee", zeiden de gedagvaarde Geertruicta Ebeldinga Postma- Van Boven en haar raadsman mr. A. T. Vos. „Mijn moeder was altijd een heel actief mens. Ze was een vrouw waar je rekening mee moest houden. Een vrouw met een enorme levenswil. Totdat ze getroffen werd door een be roerte. Vanf dat moment was ze verlamd aan een zijde, ze moest vastgebonden in een stoel zitten, ze kon nauwelijks nog wat zien. Ze was zeer hardhorend, kon nauwelijks nog praten. Dat alles bij elkaar plus het uitzichtloze ziektebeeld maak ten, dat zij er niet meer tegen- Zuidafrikaanse politiemen sen slaan in Durban een sta kende gemeentearbeider tegen de gt-ohdï De vakcentrales menen ver der, dat de SER nog dit jaar een open advies moet worden gevraagd over een herziening van de wet op de onderne mingsraden, onder meer met betrekking tot de bevoegdhe den van de ra ,d. 'p de urgentieïijst is ook de snelle invoering opgenomen van een verbod om werk neemsters te ontslaan wegens huwelijk, zwangerschap en be valling. Voor wat het inkomensbeleid leid betreft vragen NVV, NKV en CNV van de regering een strikte „bewaking" van de in komensontwikkeling van zelf standige beroepsbeoefenaren, betere informatie over de niet- cao-inkomens, een wettelijk geregende openbaarheid van alle inkomens en alsnog optrekking van de structurele verhoging van he minimunm- komen van de inmiddels ver wezenlijkte 3 procent tot 5 procent. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Boersma (Sociale Zaken) en diens collega Langman (Eco nomische Zaken) willen vol gende week met werkgevers n werknemers in de Stichting van de Arbeid gaan praten over de uitleg van het centraal akkoord. Beide bewindslieden willen tijdens die bijeenkomst trachten de verschillende in terpretaties van het centraal akkoord onder één noemer te brengen. Zij willen op die manier voorkomen, dat de arbeidson rust als gevolg van de harde, haast onverzoenlijke standpun ten van werkgevers en werk nemers verder zai toenemen. Het initiatief van minister Boersma komt nadat die ar beidsonrust gisteren gestalte kreeg in het losbarsten van een nieuw conflict in de me taal (zie pag. 1). Centraal zal tijdens het gesprek in de Stichting van de Arbeid staan de uitleg die aian het centraal akkoord gegeven wordt, wat betreft -i" kwestie centen-pro centen. (Van een onzer verslaggevers) DEN BOSCH Frans van de Moosdijk, de 51-jarige broer van de kruidendokter uit Casteren, is gisteren rond het middaguur via de grens post Vaals uitgeleverd aan de Nederlandse juslili Gisteren middag nog is hij voorgeleid aan de rechter-commissaris in Den Bosch. Over dit eerste verhoor zijn geen mededelin gen verstrekt. Wel heeft mr. H. Hulleman, officier van justitie te Den Bosch, gistel-middag gezegd weinig of niets te verwachten van de verklaring van Frans van de Moosdijk tegenover de Westduitse politie dat hij be reid is de plaatsen aan te wij zen waar de buit van de roofo verval op een employé van de Grenswisselkantoren te Eind hoven in de bossen rond Ves- sem is verstopt. Zoals bekend is op aanwij zing van de kruidendokter in deze bossen og maar f 250.000,- van de totale buit van ruitn f 1,2 miljoen terug gevonden. Wannéér de bossen van Vessem met behulp van Frar - van de Moosdijk op nieuw zullen worden door zocht kon mr. Hulleman nog niet zeggen. De kruidendokter werd op 15 november van het afgelo pen jaar, vijf dagen na de overval, in zijn huis gearres teerd. Zijn broer Frans werd eind november tijdens een routinecontrole in Neurenberg aangehouden. (Van onze redactie buitenland) BELFAST De Noordiersc steden toonden gisteren, op een stakingsdag vol inciden- en, het beeld van lege stra ten, gesloten winkels en scho len en niet-werkende fabrie ken. De protestantse oproep het werk neer te leggen werd vrijwel algemeen opgevolgd. Het ernstigste incident deed zich voor in Belfast waar on bekenden het vuur openden op een begrafenisstoet. Drie men sen werden gewond Bij een vuurgevecht tussen Britse militairen en sluip schutters is een man om het leven gekomen. Het gevecht met de protestantse sluip schutters deed zich voor tus sen brandende winkels. (Van onze redactie buitenland) DURBAN De Politie van de Zuidafrikaanse havenstad Durban heeft gisteren traangas gebruikt toen alle 16.000 zwar te gemeente-arbeiders zich bij de al vier weken durende sta king aansloten. De granaten werden afge vuurd op een groep van onge veer 200 stakers die zich van een grote groep had afgezon derd en in de richting van fabriekspoorten trok. De sta- kerj weigerden het versprei dingsbevel van de politie op te volgen. De politie arresteerde later 150 Afrikanen die door het centrum van Durban trok ken en op vele bouwwerken zwarte arbeiders zouden heb ben geïntimideerd. Tot nu toe waren alle stakingsacties be perkt gebleven tot de belang rijkste industriële wijken, verscheidene kilometers van het stadscentrum. Nu liep een groep stakers door de voor naamste zaken- en winkelwij ken en joeg een groot aantal zwarte arbeiders van de bouwwerken. De autoriteiten stuurden eerder al politieversterkingen naar Durban. De situatie in de stad was dinsdag gespannen geworden na de eerste gevech ten tussen stakers en politie. De politie sloeg met stokken in op de stakers. Het gaat hun om een forse loonsverhoging, tn navolging van de blanke werknemers in o.m. de havens en de gemeentelijke diensten. Terwijl de vakbondsraad van Zuid-Afrika pleitte voor mati ging aan beide kanten liet zijn voorzitter horen dat het be langrijk is dat Afrikanen, die geen lid mogen zijn van vak bonden en ook niet mogen sta ken. via de gevestigde vak bonden toch een onderhande- lingssteni krijgen. PARIJS (RTR-UPI) Hui lende ouders hebben de hele nacht bij de rokende resten van een gymnasium in Parijs gewacht waar mogelijk 22 kinderen en leraren zijn om gekomen. Vaststaat dat acht tien de dood vonden. Er zijn vier vermisten. Negen kinde ren zijn met brandwonden en verschijnselen vas rookvergif tiging in ziekenhuizen opgeno men. Voorts werd een brand weerman bij het blussings- werk ernstig gewond. (ADVERTENTIE) Prijzen van 15 zijn gevallen op nummers eindigende op 50 zijn gevallen op nummers eindigende op 50 zijn gevallen op nummers eindigende op 100 zijn gevallen op nummers eindigende op 100 zijn gevallen op nummers eindigende op 200 zijn gevallen op nummers eindigende op 400 zijn gevallen op nummers eindigende op 1.000 zijn gevallen op nummers eindigende op Een prijs van 2.000 is gevallen op het nummer 2.000 is gevallen op het nummer 2.000 is gevallen op het nummer 2.000 is gevallen op het nummer 2.000 is gevallen op het nummer De prijs van 5.000 is gevallen op hef nummer 50.000 is gevallen op het nummer En extra prijs van 100.000 is gevallen in de serie T op het nummer En een troostprijs van 2.000 op nummer van elk van de andere series. En extra prijs van 100.000 is gevallen in de serie K qp het nummer En een troostprijs van 2.000 op nummer van elk van de andere series. Let wel op een met een gemerkte nummers is ook een van de lagere prijzen gevallen. 6 57 80 045 781 316 709 5008 087457 007822 088345 053982 068648 045136 010676 036199 036199 084374 084374 opkon. Dat ze ons gevraagd eeft, bij herhaling gevraagd heeft zelfs, om er een einde aan te maken. Wij hebben li t eerst niet wil len doen. Wij hebben haar ge zegd, dat het in strijd met de wet was, maar ze bleef er om vragen. We' hebben toen contact opge nomen met de behandelend ge neesheer dr. Gol. Die toonde zich geen tegenstander van het toepassen van euthanasie, maar hij durfde het niet aan, o.a. gezien de mogelijke reac tie van het personeel van het vex'pleegtehuis. Daarop hebben we het tenslotte maar zelf ge daan". Over de intentie achter deze daad was iedereen het gisteren wel eens. Mevrouw Postma had gehandeld uit liefde jegens haar moeder. Ze had hoe dan ook integer gehandeld. Alleen de manier waarop was voor de officier van justitie mr. Nubé gisteren aanleiding voor vele twijfels. Zo zou me vrouw' Postma tenslotte tot haar injectie gekomen zijn, na dat haar moeder, naar eigen zeggen, een poging tot zelf moord had gedaan. Ze zou zich uit haar bed hebben laten vallen, met de bedoeling zo -a-r.l haar hoofd te stoten op de stenen vloer, dat de dood onvermijdelijk was. Officier Nubé geloofde niet zo in die zelfmoordpoging. Hij dacht, dat er meer sprake was van een ongelukje. Bovendien betwijfelde de officier of me vrouw Van Boven wel beseft had waar ze om vroeg. Had zij het verzoek niet in een op welling gedaan omdat ze inderdaad ernstig, zij het geestelijk, leed. Nee, zei mevrouw Postma, ge steund door haar raadsman m,A. T. Vos uit Groningen Reeds vanaf het moment, dat de echtgenoot van mevrouw Van Boven in 1961 na langdu rig lijden overleed was eutha nasie een gespreksonderwerp geweest en had de moeder haar dochter gezegd: „Wan neer het met mij nog eens zo ver komt reken ik op jullie". Een ander bezwaar van de of ficier: dr. Gol had nog toe komstmogelijkheden gezien voor zijn patiënte. Volgens dr. Gol waren er wel ernstiger Da- tiënten dan zij. Dus, zo con cludeerde de officier, had men in Mariënhof dan om het cru te zeggen over moeten gaan tot een „massale slach ting" Hij achtte dr. Gol spe cial t genoeg o-m een oordeel te kunnen veilen. Daarom nam de officier het - evrouw Postma eens te meer kwalijk, dat zij op het moment van de injectie niet eerst nog gevraagd had om een onder zoek naar de lichamelijke en geestelijke gezondheidstoe stand van haar moeder, wver het achterwege blijven /an zo'n verzoek zei de offi cier: „Dat lijkt me om het zacht uit te drukken in strijd met de medische ethiek". Naast het strafbaar zijn in de zin van de wet had de officier nog enkele bezwaren. Zo zou de zus van de medica, de als getuige gedagvaarde Geesje van Boven, niet op de hoogte geweest zijn van de concrete plannen, al had ze wel haar Instemmmg betuigd met het idee om euthanasie toe te pas sen op haar zieke moeder. Zij het dan na rijp beraad en in ziende, dat de situatie inder- ..a-a hopeloos was. Zowel de officier als de raads man gingen uitvoerig in op de juridische aspecten van deze zaak en kwamen op de proppen met de visies van een groot aantal juristen, ethici en mo raaltheologen, maar zij kwa men daarbij tot andersluidende conclusies. Zo meende de raadsman, dat zijn cliënte ontslagen meest wirden va»n rechtsvervolging, omdat de daad „materieel niet wederrechtelijk" was. De officier daareot°gen meen de juist van wel. Öok al om „niet anderen op een idee te brengen" vond de officier dat hier gestraft moest worden. Hij koos tenslotte voor een maanr voorwaardepik met een proeftijd van twee jaar om de straf niet te zwaar maar ook niet te licht te maken. „Miin ks mo°t 1 -i, s, r.j cier. „Duitendief", dat kan alleen een ambtenaar op het Binnen hof gaan staan roepen. Een pracht woord. Onverbloemd, en toch netjes. Helemaal op de golflengte van „Molly". Hele maal Wassenaars. Ik ben ervan overtuigd: toen hij 's middags dat woord had gehoord, wist hij dat hij die zelfde avond door de knieën zou gaan. Bijna 50.000 ambtenaren de straat op. En een paar weken geleden liepen er in Utrecht zo'n 50.000 te demonstreren. Tegen de bombardementen op Vietnam, weet u nog? Zo'n progressieve ambtenaar loopt toch. maar wat af. Het begint erin te zitten dat we een Burger-lijk kabinet krijgen. Met aan het hoofd: Neer- lands Joop tn bange dagen. Nu een sterk verhaal dat echt gebeurd is. In Tilburg zo vertelde gisteren een onzer zeer gewaardeerde medewer kers. Deze manv had deze week op een avond zijn hond uitgelaten en merkte op dat bij thuiskomst de hond onrustig snuffelde aan de stortkoker van de flat, waar onze man woont. De man luisterde (ja, je kunt toch niet gaan snuffelen) en hoorde uit de diepte gejank en gepiep. Niet gerust op dit vreemde verschijnsel belde hij de politie op, die even later met een patrouillewagen langs kwam. Wat onze zegsman niet ge lukt was, lukte ook de politie mannen niet: de stortkoker kon niet open. De politieman nen vroegen daarop assistentie van de brandweer; die spoedig met loeiende sirene en zwaai licht de hele flatbevolking uit de slaap wekte. De brandweer mannen hadden in een mum van tijd de koker open en vonden.... Twee pasgeboren hondjes Tja, er zijn mensen die zich zelf zo fijngeVoelig vinden dat ze zulke kleine weerloze beestjes niet te kopp willen aanbieden of ze desnoods af maken en dan zoeken ze deze oplossing. Bredanaar: Ik wou dat ze de Mark eindelijk revalueerden. En de Dintel ook maar meteen. Groeten. MERIJN. BRUSSEL (ANP) De di rectie van de „Velasques"-si- garenfabrieken in het Belgi sche Geel heeft ongeveer 200 stakende nersoneelsleden een ontslagbrief gestuurd. Reden voor het ontslag is „werkwei- gerinsr" De stakers, allen tewerkge steld in een Bepaalde afdeling van het bedrijf, legden op 25 januari het werk neer nadat ze eerder al kleinere stakin gen hadden gehouden. De sta king is een protest tegen de atmosfeer in de desbetreffende afdeling. De werknemers vin den het daar te droog en te warm. (Van onze redactie buitenland) PARAMARIBO De Suri naamse vakbonden hebben gisteren tijdens een gezamen lijke vergadering besioten de maandag begonnen staking uit te breiden tot alle sectoren van het bedrijfsleven. De staking moet ingaan om 00.01 uur plaatselijke tijd in de nacht van donderdag op vrijdag. De Surinaamse regering was gistermorgen in spoedberaad biieen gekomen nadat stakers enkele ministeries hadden be zet. De bezetting duurde onge veer een uur Ook het ont vangstkantoor en het douane kantoor op de nieuwe haven van Paramaribo werden bezet, evenals de redactielokalen van het ochtendblad „De ware tijd". De toestand ;n de Suri naamse hoofd-tnd wordt ge spannen génoeiii.i.

de Stem | 1973 | | pagina 11