Terneuzen breidt haven uil Uitspraken kantonrechter in Terneuzen mrmus Ministerie van Landbouw mag niet verdwijnen De Stem/De Vrife Zeeuw IS k Gemeenten praten over veranderde denkwijze inzake woonwagencentra 9 streek )R TEN jongid- letter Ai essen f iken oats. Ledenvergadering handelscentrum Kwartet zong voor scholieren Opening garage Koewacht J aarvergaderin g NKV-Industriebond in IJzendijke Verzek ering MESTSTOFFEN Fa. de Moor- Vlaeminck Voorzitter ZLM: Studiedag voor agrarische werknemers "Woensdag 7 februari 1973 - V aonce in de kraut. et. Igaat adverteren fit). fchet ^hten gaat. anders zijn bejaard..! (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Met man en macht wordt in Terneuzen gewerkt aan de uitbreiding van de kanaalhavens. Op de oostelijke oever van het ka- naai Gcnt-Temeuzcn zijn de verlenging en verdieping van de zuidelijke kan aai haven en de Zevenaarhaven in volle gang. In juli dit jaar moeten deze nieuwe havenwerken voltooid zijn. Het Terneuzense haven areaal zal dan aanzienlijk zijn toegenomen. De grootste ha/venverrui- mimg vindt plaats bij het Ze- venaardok dat bijna tweemaal zo groot zal worden. Strata zal deze kanaalhaven een lengte hebben van 650 meter en een diepte van 10 meter. De zuider- kawaalhaven wordt verruimd tot 600 meter. Deze haven krijgt wee verschillende wa terdiepten namelijk een van 8,75 meter en een van 6 me ter. Terwijl de werkzaamheden aan de Zevenaarhaven en Zuiderkanaalthaven nog an vol le gang zijn staat de aanbeste ding voor de aanleg van een geheel nieuwe ansteefchaven al voor de deur. Dit nieuwste dok wondt gegraven in het terrein waar vroeger de oude staalfabriek stond tussen de Zevenaarhaven en de roll en roll off haven. Binnen enkele jaren tijds heeft het Terneu zense havengebied een nogal opzienbarende ontwikkeling doorgemaakt. Bik jaar weer blijkt de goe- derenomzet dn de Terneuzense havens nieuwe topcijfers te halen. De havenuitbieitfingen zullen gepaard gaan met een vergroting van de goederenop- slagcapaciteit. Ook op het gebied van de wegenbouw wordt er in de omgeving van de nieuwe ha vens alles op alles gezet om de nieuwe aanvoer- en afvoer- wegen tijdig klaar te krijgen opdat de havenuitbreidingen optimaal benut kunnen wor- (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Op maan dag 12 februari houdt het Handelscentrum Terneuzen de algemene ledenvergadering in hotel Rotterdam. De agenda Vermeldt onder andere de jaarverslagen van de secretaris en de penningmeester. De heer ,T. C. ,T. den Toonder, die reglementair aftredend is, heeft zich als lid van het da gelijks bestuur herkiesbaar gesteld. De bestuursleden L. C. Hamelink en U. Westerterp hebben zich niet herkiesbaar gesteld. Het bestuur stelt ter vervulling van deze vacatures Jls kandidaten voor de heren P. Aardewerk, J. Boerbooms, P. Meinhardt en L. Markies. De ledenvergadering zal óch verder beraden over het ko mende actieprogramma van de BCT. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In het ouidlandtheater is het ge- jhnngd vocaal solistisch kwar tet onder auspiciën van de stichting het schoolconcert, ™eemaal opgetreden voor terneuzense scholieren. 's ™orgens werd voor ongeveer «0 leerlingen van de huis houdschool de Leeuwtjes een Programma van korte opera- musicalfragmenten uitge- oerd. 's Middags trad het wartet met eenzelfde reper- oire op voor een evengroot antal leerlingen van het Zel- denrustcollege, (Vas i °nzo correspondent Qp vrijdag te. ™ari opent burgemees- j c Aschoff van Terneu- hat.ri nieuwe garage Kerck- Terri aan de Rooseveltlaan te heoft ,en' Daze plechtigheid dorp plaa*s om 1.00 uur. Aan teliiW,£lnin® r-ön enkele fees- zaira6 verbonden. „Op oriöni3?' februari wordt een «en«ent vo?r aut0's eehou- «oen araan ieder kan mee- aU ™aarvan zowel start ge zi^.bMe. nieuwe gar ge Ht. n ut meuwe gara- ri verzoivo "iSdag 27 februa" "Wdehuili ir Terneuzense ^a'i nJvh n der Meer dames iin dc garage til On no" jn 'lei"enmoedshow Sfhoolkinrt er bunnen de meedoen dfen om 15-00 uur het beschilrte een "Paint-in" am. n,"deren van een oude van een aut0 ..j'"«I en van ei ju;y on<Jer leiding v i- ,itmi t afe as» Prijskamp De biljartvere niging DVV heeft in het club lokaal bij mevrouw Jansen- Leppens een prijskamp voor Koewachtse spelers gehouden. De uitslag is als volgt: de eerste prijs werd gewonnen door Alb. de Vos-Et. Baes, 2 Th. Rombout - Alph de Gronckel. 3 H. Neelemans - A. van Kerkchkove. 4 Aug. Rombout - J. Herman, 5 M. Thijs' - Alb. Adam. Tevens werd bij kamping gewonnen den met als hoofdprijs een prachtige boerenhesp. Deze werd bij kampioeng gewonnen door A. de Schepper-De Bot De troostprijs, een doos siga ren, was voor H, Neelemans (Van een onzer verslaggevers) IJZENDIJKE De Indus triebond NKV houdt vrijdag in het Ilofzichttheater in IJ zendijke zijn jaarvergade ring. Na afloop hiervan hoopt men nog een tijdje gezellig bijeen te zijn onder leiding van El Cilencio, beter bekend als Tobbetje. Het bestuur ver trouwt erop dat vele leden belangstelling zullen tonen voor deze bijeenkomst. (Van onze correspondent) TERNEUZEN „Dan moet die bromfietser wel als een raket uit de hemel zijn geval len", zei gistermorgen mr. Van Hees, tijdens de zitting op het kantongerecht te Terneuzen tegen de Amsterdamse me vrouw M. K. -M., die op 28 augustus van het vorige jaar nabij Axel een aanrijding had gehad met de bromfietser P. de B uit Axel. Mevrouw was met haar au to, komende vanuit Axel op de Vaartwijk linksaf geslagen, om, over het fietspad, richting Zaamslag te rijden. Hoewel zij heel scherp had uitgekeken, zoals zij zelf verklaarde, en niets had gezien was er plot seling die bromfietser tegen haar auto gebotst. Mr. Van Hees had al zijnoverredings- kraoht nodig en daarbij een aantal foto's van de situatie ter plaatse om aan te tonen dat een bromfiets, die met een snelheid van ongeveer 40 kilo meter rijdt, over een vrij weg gedeelte van enkele honderden meters niet zomaar als een ra- kef uif de hemel kan komen. De off. v. just. mr. W. Mijnssen ergerde zich kennelijk aan de „halsstarrige" bewering van de mevrouw, waarmee hij evenwel bij zijn eis geen re kening wilde houden. Ook de echtgenoot van de dame in kwestie kon de officier noch de kantonrechter overtuigen. De schade aan de (nieuwe) auto was niet onaanzienlijk, f 1800. De eis luidde f 75, de kantonrechter nam met f 50 genoegen. De chauffeur L. C. uit Hulst moest voor het kantongerecht een harde strijd voeren om de kantonrechter en de officier te doen geloven dat de dragline, die hij 's avonds van 7 no vember 1972 over de Clinge- weg op een „dieplader" had vervoerd in de lengte geladen was. Hij had een aanrijding veroorzaakt met een personen auto, waarvan de bestuurder, A v. d. L. uit Hulst, het slachtoffer was geworden, al thans wat zijn personenauto betrof. Hij, en met hem ook de politie, die proces-verbaal had opgemaakt, plus nog en kele niet aanwezige getui gen hadden geconstateerd dat de dragline in de breedte was geladen. Ook verdachte had wel enkele getuigen, maar die waren allemaal in dienst van dezelfde (inmiddels fail liete) werkgever en dus werd die getuigenis met een kor reltje zout genomen. De offi cier was lang niet mals met zijn eis van f 250, maar hij vond een dergelijke situatie dan ook buitengewoon gevaar lijk. Rekening houdende met de precaire financiële toestand van verdachte, maakte mr. Van Hees er f 150 van. De zaak tegen de caféhouder G. L. de N. uit St.-Jansteen moest opnieuw worden aange houden in verband met het verkrijgen van inlichtingen over het al of niet verzekerd zijn van diens auto, toen hij vorig jaar op 17 april werd aangehouden en. de auto niet verzekerd bleek te zijn. Bo vendien deugden d.e banden niet. De verzekeringsagent, C. d'H uit St.-Jansteen was als getuige opgeroepen. Deze ver klaarde, omdat diezelfde avond de auto van De N. in België in beslag was genomen, eveneens wegens het ontbre ken van verzekeringspapieren, dat hij ook geen „voorlopige verklaring" had afgegeven. Wel had hij een verklaring afgegeven waarop, volgens hem, stond dat de verzekering was aangevraagd. Op grond daarvan had de Belgische dou ane dan tenslotte de auto vrij gegeven. Daar de verklaringen van verdachte en getuige niet klopten (ook de raadsman mr. Van Son, kon er niet mee tot klaarheid komen) werd beslo ten het gewraakte papier bij de Belgen op te vragen en dat was voor mr. Van Hees weer aanleiding om deze zaak op nieuw aan te houden. (ADVERTENTIE) Sla de zekerste Caravan-verzekering aan de haak. 3 c0 °'6 van 'nierpol,s. Conservatory,afl ,5 '•'■«,3 (ADVERTENTIE) Uw concurrerend adres Gentsestraat 30, Hulst Nieuw Tel. nr. 01140 - 4151 of 4155 (Van een onzer verslaggevers) ZAAMSLAG „Het is mo gelijk dat het ministerie van Landbouw voor goed verdwijnt en dat de landbouw wordt on dergebracht bij economische zaken. In dat geval krijgen we een staatssecretaris die onze belangen zal behartigen. Dit zou voor ons ongetwijfeld geen vooruitgang betekenen. Wc zullen ons hiertegen met alle middelen moeten verzet ten". Dat zei de heer J.J. de Regt, de voorzitter van de ZLM in het Wapen van Zeeland te Zaamslag. Volgens de heer De Regt lijdt de landbouw in Ne derland aan twee kwalen. De eerste kwaal is dat er geen evenwicht bestaat tussen pro- duktie en afzet en de tweede is dat het inkomen van de landbouw achter blijft bij dat van andere bedrijfstakken. Ten aanzien van het milieu beheer Is de voorzitter van mening dat ook de landbouw daartoe een bijdrage dient te leveren om ons land leefbaar te houden. Hij vestigde de aandacht op een structuurbe leid dat hoognodig is im de landbouw, namelijk dat het naast voortgang van ruilverka velingen noodzakelijk is met de gevraagde prijzen rente subsidies beschikbaar te stel len „Schaalvergroting en moder nisering van toekomstige be drijven stellen bijzondere ei sen aan de financiering. Ook het ontwikkelings- en sane ringsfonds kan een bijdrage le veren tot snellere sanering van de bedrijven te komen". De heer De Regt meende dat door de toetreding van de nieuwe EEG-partners de Ne derlandse veehouderij er wel bij kan varen. Vooral zuivel en vleeswaren hebben de meeste kansen, hoewel over Denemarken niet te licht mag worden gedacht. De voorzitter betreurde het dat de onwik- kelin-g van vele landbouwbe drijven wat langzaam gaat, met het risico dat er straks gebrek zal zijn aan jonge boe ren. Toch zullen er straks boe ren nodig blijven en deze zul len voor hun toekomst een goede opleiding en maatschap pelijke vorming nodig hebben, aldus de heer De Regt. Bij de bestuursverkiezing werden de heren M. Boogerd en W. Dek ker herkozen. De heer A. Kor- teweg, algemeen secretaris van de ZLM, hield een inlei ding over actuele landbouw vraagstukken. Geboeide aan dacht kreeg ook de lezing van de heer J. Scheele over zijn reizen naar Noord- en Zuid- Amerika waarbij hij dia's ver toonde. (Van onze correspondent) TERNEUZEN In hotel Rotterdam te Terneuzen houdt het zuidwesten van de katho lieke bond van personeel in agrarische voedings- en genot- middeienbedrijven een studie dag op zaterdag 10 februari. De leiding berust bij de be stuurder, de heer P. M. Ken ter. Om kwart over tien houdt de directeur van de levens school te. Hulst, de heer G. Maas, een inleiding over „vor mingsonderwijs voor de wer kende jongeren". Na de kof fietafel licht de heer M. Krij ger de aanwezigen in over de bijdrage-regeling oudere agra rische werknemers en de af vloeiingsregeling van de EEG". Voorts worden twee films vertoond: „Waar blijft het afval" en „Duizend won deren, duizend plagen". Na elke inleiding heeft er een groepsbespreking en een gedachtenwisseling met de in leider plaats. BERGEN OP ZOOM Roxy, 14.00 uur: De avontu ren van Pietje Bell a.l. 20.00 uur: De peetvader 14 j. Gem. Museum Markiezen hof, expositie Ver Geschopt, bodemvondsten uit Bergen op Zoom (t.m. 11 febr.). Dage lijks van 14.00-17.00 uurr. Hal Stadhuis, kunstwerk van de maand van Hein Ghering (t.m. 28 febr.). Ma. t.m. vrijd. 8.30- 12.30 en 13.30-17.30 uur. GOES Grand, 15.00 uur: Dik Trom en het circus a.l. KKUININGEN Galerie Fluctus Cantibus II- lusi, expositie, kunstwerken van Teun Gijsen, dag. geopend van 12.00-20.00 uur. Zondags gesloten. MIDDELBURG City, 20.00 uur: Women in love 18 j. Rijksarchief, expositie Ge schiedenis als hobby (t.m. 24 febr.). Maandag t.m. vrijd. van 9.00-12.30 en van 13.00-17.00 uur, zat. van 9.30-13.30 uur ROTTERDAM De Doelen (hal), 12.45 uur: Koffieconcert Concerto Rotter dam. De Doelen (grote zaal), 20.15 uur: Rotterdams Philhar- monisch Orkest o.l.v. Ferdi nand Leitner. Sofist Siegfried Palm (cello). Hofplein Thea ter, 20.15 uur: Seth Gaaikema. Piccolo Theater, 20.15 uur: „Op leven en dood" door To neelgroep Appel. Schouwburg, 20.15 uur: „Schuld en boete" van Dostojewski door het Am sterdams Toneel. SAS VAN GENT Galerie Uilenspiegel, West kade 71, expositie Peter An- drimga, foto-litho's (t.m. 28 febr.) Dagelijks van 9.00- 12.00 uur en 13.30-18.00 uur, vrijd. van 9.00-12.00 en 13.30- 21.00 uur, zond. van 14.00- 18.00 uur. Ma. gesloten. ANTWERPEN Kon. Academie v. Schone Kunsten, expositie Jean Pa- roubek en Brigitte Kleijn. glas en sculptuur (t.m. 13 febr.). Dag van 10.00-17.00 uur, zond. van 10.00-13.00 uur. Intern. Cult. Centrum, Meir 50, derde Triënnale der Zuidelijke Ne derlanden (t.m. 17 febr.). Werkd. van 10.00-18.00 uur. Museum Ilorta, Amerikastraat 25, Victor Horta (Lm. 18 maart). Dag. van 14.00-17.00 u" .r. Op dinsdag gesloten. BRUGGE Kon. Stadsschouwburg, 14.30 uur: Opvoering van de 20.000 Goudstukken van Toreinstad, sprookje bewerkt door Jan Sa- venberg door het School jeugd- leater Brussel. GENT Kon. Opera, 20.00 uur: Ont dek de wereld: Papua en Nfeuw-Guinea, het ontwaken uit de oertijd". (Van een onzer verslaggevers) AXEL B. en w. van Axel willen voorlopig nog geen stand punt innemen met betrekking tot het plan om vergoedingen te geven aan fracties in de gemeenteraad. Het Axelse college wil daaromtrent eerst het advies van de Vereniging voor Neder landse Gemeenten afwachten. Op korte termijn worden over deze zaak. die op landelijk ni veau speelt, voorstellen ver wacht. Overigens zijn enkele gemeenten er al toe over ge gaan om de raadsfracties ver goedingen te geven. Een en an der is door burgemeester M. K. van Dijke gistermiddag op zijn wekelijkse persconferentie meegedeeld. Aan de orde daar op kwamen verder nog de vol gende punten Het eerstvolgende Interge meentelijk overleg is op 16 fe bruari in Terneuzen. Een van de onderwerpen waarover ge sproken moet worden is een voorstel tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling woonwagencentrum De rege ling moet gewijzigd worden, omdat men inmiddels is afge stapt van het idee om in Zeeuwsch-Vlaanderen 'n groot woonwagencentrum te vestigen. Er komt nu een centraal woon wagenkamp, aangevuld met kleinere. De „belangengroep Spui" wil op korte termijn met het gemeentebestuur van gedach ten wisselen over een aantal problemen in dit dorp. De wen sen van de bevolking' liggen on dermeer op het gebied van de riolering en meer van dit soort zaken. De groep zal voor een gesprek met wethouder Diele- man uitgenodigd worden en bekeken zal worden of aan be paalde verlangens tegemoet ge komen kan worden, aldus bur gemeester Van Dijke. Axel heeft nu ook een com missie van advies voor de be jaardenoorden. Voorzitter is wethouder Dieleman van socia le zaken 'en verder zitten er vertegenwoordigers in van be jaardencentra binnen de ge meente, de Wit-Gele Kruis verenigingen, het Groene Kruis en de stichting maatschappelij- ke dienstverlening Midden- Zeeuwsch-Vlaanderen. Er zal een verbinding tot stand gebracht worden tussen de Walstraat en de Szylowski- straat. Deze voorziening komt vooral ten goede aan kerkgan gers en de bezoekers van de bej aardensociëteit. De Oranjevereniging zal een voorstel indienen met betrek king tol de viering van het re geringsjubileum van koningin Juliana. examens UTRECHT Applicatiecur sus bedrijfseconomie R. Her man te Hulst. UTRECHT Applicatiecur- sus bedrijfseconomie J. de Rijk te Sas van Gent Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN: TERNEUZEN Nieuwstraat 9, tel 01150-7920 (4 lijnen); HULST: Steenstraat 14 tel 01140-3751 (3 lijnen); GOES Klokstraat 1, tel 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN: Maandag t.m vrijdag 8 15—12 30 en 13 30—17 00 uur. HULPKANTOOR OOSTBUKG: Voor aanname advertenties en abonnementen. Boekhandel Pie- ters. Brouwerijstraat 4 tel 01170-2791. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE EXPLOITATIE: Breda maandag t.m vrpdag 19 00—21 00 uur, tel 01600-22341: zaterdag 9 00—12 00 uur. tel 01600-49900, zondag 20.00—22.00 uur. tel. 01600-22341 BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen: tel 01140-3751 ol 01150-6297; Midden. Zeeland 01100-4944 HUIS AANSLUITINGEN: REDACTIE: Chel Zeeuwse redactie: S C. Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9 l'erneuzen tel 01150.7920 privé tel 01150 5745 algemeen redac teur Zeeland A f Koopman kantoor Kromme Weele 4 Middel, buig. tel 01180-7764 privé tel 01180-7438 redacteur Midden. Zeeland B Jansen, kantoot Klokstraat 1, Goes tb 01100-8030 privé tel 01100-7007 redecteur te Terneuzen en Kanaalzone: G. van Berkel, kantooi Nieuwstraat 9, Terneuzen tel 01150-7920 privé tel 01150-4866. redacteur O Z-Vlaanderen: A Verhnd.' kantoot Steenstraat 14. Hulst tel 01140-3751 privé tel 01140- 3103; redacteur W Z -Vlaanderen R van der Helm kantoor Nieuwstraat 9. Terneuzen. tel 01150 7920 privé tel 01150-4865* sportredactie Zëeland R van Deursen. teL 01155-1887. FOTOJOURNALIST ZEELAND: C. J de Boer Trumanlaan 10 Axel. tel 01155-2237. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: P. Konings. tel. 01150-6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: C. Menu. tel 01100-4316.

de Stem | 1973 | | pagina 5