VEEL REACTIES OP PROBLEEM: „ZIEK ZIJN EN BUREAUCRATIE" Vijf kerkramen voor skelet van kardinaal Hogere rente èn gratis Spaar-Q-bus voor elke nieuwe spaarder bij deNMB Hogere rente Boomgaardmoordenaar veroordeeld tot 25 maal levenslang BOR GRO TRO IN A GOED JAAR VOOR DE ZERRA RIJSBERGENAREN RUILDEN: Mechelse kerkvorst stierf als balling in Breda DAF-rijders Aanbeveling Oegandese Aziaten leerden Nederlands MIN. VAN VEEN KIEST PARTIJ IN CONTROVERSIËLE ZAAK „HEEL VIETNAM" Runnen Starfighters gemoderniseerd worden? binnenland buitenland van mens tot mens Vlucht Onbezet Nederlander in Zweden veroordeeld Drughandel bestraft met 4lA maand CPN-Kamerlid: Weg vrij voor onderhandelingen EEG - Noorwegen Euthanasie KAMERVRAGEN H< Woensdag 7 februari 1973 12 D<' ervaringen van de heer S. met het GAK en met de Raad van Beroep, zoals die vorige week in Van Mens tot Mens waren be schreven, hebben heel wat los geslagen. We hebben de afgelopen week nogal wat telefoontjes gekregen, ge sprekken gevoerd met men sen die zich eveneens de du pe voelen van instanties, waartegen zij machteloos staan. Men kan zich voorstel len, dat wij een beetje voor zichting zijn met deze zaken: het gebeurt nog wel eens, dat men zich ten onrechte tekort gedaan voelt. Daarom onderzoeken wij deze zaken alvorens ze te publiceren. Met het uitzoeken van de soms zeer ingewikkelde as pecten gaat enige tijd verlo ren. Vandaar, dat wij in deze aflevering nog aandacht aan een paar andere dingen be steden. Voor degenen, die ons hebben benaderd, moge het duidelijk zijn, dat wij hun klachten serieus nemen. Het duurt alleen even voor dat ze in de krant komen. Men hoeft zich daardoor het instrument in handen ge speeld, waarmee ik mijn be trokkenheid bij het milieu, mijn intelligentie en mijn motivering voor de studie kan aantonen. Hiervoor dan ook mijn dankbaarheid". Graag gedaan, zeggen wij dan maar. overigens niet te laten af schrikken om met zijn ver haal naar ons toe te ko men. Jets heel anders. We kre gen een brief van de heer Leyten uit Raamsdonks- veer. Hij stelt zich teweer tegen de laatdunkende uit spraken van de heer Dekker in deze krant over het weg gedrag van DAF-rijders. De heer Leyten schrijft: „Ik ben invalide en rijd nu een jaar auto. In een Daf, die daar voor erg geschikt is. Het is voor mij een zegen, dat ik in staat ben mij te verplaatsen. Mag ik misschien? En mag ik ook een beetje voorzichtig j— zijn. Ik hoef niet zo over de weg te scheuren. Een beetje meer medeleven van andere „gezonde" automobilisten, een beetje meer nadenken, voordat ze beginnen te ver oordelen, zou helemaal zo gek niet zijn". Inderdaad. Voor veel inva- li 'en is het autoritje een van de weinige mogelijkheden, die zij hebben om uit de gekluisterdheid van hun be staan te breken. Wie achter het stuur zit en zoveel haast heeft moet dat maar eens bedenken voordat hij naar zijn voorhoofd wijst, omdat er weer zo'n treuzelaar op de weg zit. et kan soms vreemd lo pen. We hebben al veel meegemaakt, maar dat een brief in Papier voor uw Pen een functie zou vervullen als aanbeveling voor iemand, die een cursus wil volgen, dat toch nog niet. Een van onze lezers heeft een tijd geleden een brief geschreven betref fende de boycot-actie van de VVN. Een paar dagen later had hij een bespreking met de directeur van een school over zijn aanvraag om daar te kunnen gaan studeren. In dat gesprek liet de schrijver zijn ingezonden brief zien. Een dag later al kreeg hij de mededeling, dat hij kon ko men studeren en nog wel een jaar hoger dan hij had ge vraagd. „Ik heb zeer sterk het vermoeden", aldus de briefschrijver, „dat u me door plaatsing van het arti kel een dienst van onschat bare waarde hebt bewezen. Met dit artikel hebt u mij J-Jet gaat niet goed met de nationale loterij voor de kanKerbestrijding. Op 31 maart is de trekking en nor maal is, dat een paar maan den voor de trekking de lo ten al uitverkocht zijn. Nu zijn er echter nog 100.000 onverkochte loten. Dat is een bedrag van 125.000 gulden, want de loten kosten f 1,25 per stuk. De organisatie heeft ons een dringend ver zoek gestuurd om onze lezers te vragen alsnog loten te ko pen. Dat doen we bij deze. Ze zijn te koop bij de AM- RO-banken en door storting op gir0-1812. REDACTIE VAN MENS TOT MENS BREDA Ruim vijftig jaar geleden, op 26 oktober 1921, was in Rijsbergen een aantal kerkelijke en wereld lijke autoriteiten bijeen voor een wat ongewone ge beurtenis: de opening van een kort tevoren voor dit doel opgegraven loden doodskist. Daarin bevonden zich de stoffelijke resten van Johannes Henricus graaf van Franckenberg en Schellenbach, aartsbisschop van Mechelen, primaat van België. Deze in Gross Glo- gau in Silezië geboren kerk vorst was op 11 juni 1804 in Breda ten huize van de vi caris apostolicus Adrianus van Dongen, 77 jaar oud, overleden en drie dagen la ter in Rijsbergen ter aarde besteld. Dat dit in Rijsbergen ge beurde, terwijl er verder geen enkele relatie met dit dorp bestond, is niet ongewoon: in die dagen namelijk was het gebruikelijk dat vooraanstaan de Bredase families hun doden lieten begraven in Ulvenhout of Rijsbergen. En in Rijsber gen gebeurde dat dan op het „weldoenerskerkhof". De kerk daar is er intussen niet slecht mee geweest, ze hield er vijf gebrandschilderde ramen aan over. En... het been van een linkerbovenarm, maar daar heeft ze wel lang op moeten wachten. Om nu te kunen verklaren hoe het kwam, dat deze Belgi sche aartsbisschop zo ver van huis z'n leven beëindigde, moeten we terug naar het tijd vak, waarin zich dit afspeelde: einde achttiende en begin ne gentiende eeuw. De zuidelijke Nederlanden behoorden toen tot Oostenrijk, wat voor kardi naal v. Franckenberg, toen nog bisschop in België, dit nadeel had, dat hij te maken had met keizer Joseph II, die zich erg veel met kerkelijke zaken be moeide. Dat hoefde op zichzelf nog niet bezwaarlijk te zijn, ware het niet, dat hij dat deed volgens inzichten, die niet overeenstemden met die van de kardinaal. Er deden zich nogal eens moeilijkheden en conflicten voor. Die waren echter klein ver geleken met de strijd, die er kwam, toen de Fransen België binnenvielen. Toen die van de kardinaal ook nog verlang den, dat hij „de eed van haat tegen het koningschap" zou zweren en de kardinaal dat weigerde, was voor de Fran sen de maat vol, hij werd verbannen. De kardinaal vldehtte dat gebeurde op 20 oktober 1797 naar Pruisen. Maar ook daar vond hij rust noch vrijheid. En ook daar werd hij verjaagd. In september 1802 kwam hij „als balling voor geloof en plicht naar Breda, waar de Prins der Kerk", aldus de kro nieken, „met grote eerbied en liefde werd opgenomen in het huis van de Vicaris apostoli cus Adrianus van Dongen". Ook lezen we in de kronie ken nog: „Zijn grote werk zaamheid (de zesenzeventig jarige balling heeft hier in korte tijd o.a. aan twintigdui zend personen het H. Vormsel toegediend), zijn treffend voorbeeld van diepe gods dienstzin, belicht door zijn ho ge priesterlijke waardigheid, houdt Breda in eerbiedige her innering". Deze loop deT dingen was er intussen wel oorzaak van, dat in de St.-Romboutskerk in Mechelen, waar zich de graf kelders bevinden van de Me chelse kardinalen, één plaats in de rij onbezet bleef. Dat irriteerde op d'en duur zo, dat men maar dat was dan pas negentig jaar later besloot eens met het kerkbestuur in Rijsbergen te gaan praten over de mogelijkheid het gebeente van de kardinaal naar Meche len over te brengen. Dit kerkbestuur begreep di rect, dat zich hier een moge lijkheid voor een zeer voorde lig zaakje voordeed: men zou er in Mechelen stellig veel voor over hebben de serie graf kelders volledig te kunnen maken. Het stelde deze ruil voor, jullie het gebeente, wij een nieuwe kerk. Daarmee echter hadden de Ri'jsbergena- ren zo duidelijk overvraagd dat er aan Mechelse zijde zelfs geen poging werd gedaan om door wat liovan en bieden als nog tot overeenstemming te komen. De onderhandelingen werden afgebroken. Maar de lege plaats bleef de Meohelse kerkelijke hoog waardigheidsbekleders een doorn i»i het oog. Ein toen die opnieuw hinderlijk ging ste ken iln 1920 wais dat stelde kardinaal Mercier de zaak opnieuw aan de orde. Ditmaal leidden de onderhan delingen tot overeenstemming. Rijsbergen zou zeven nieuwe kerkramen krijgen. En zou bo vendien, omdat men toch ook een lijfelijk aandenken aain de bewierookte kardinaal wilde hebben, het linkerbovenarm- bten mogen behouden, Rijs bergen heeft daarvoor een mooie schrijn laten maken met als tekst „Ex ossilbus Card. Franckenberg" hetgeen bete kent „Uit het gebeente van kardinaal Franckenberg". Deze schrijn, met in het midden het wapen van de kar dinaal, bevindt zich nog in de Rijsbergse pastorie. Breda heeft er niet zo veel aan over gehouden. Enkele bezittingen van de kardinaal, o.a. een ka zuifel, z'n wandelstok, een schoen, bevinden zich in het Stedelijk en bisschoppelijk museum aan de Grote Markt. Ook hangt daar een schilderij, waarop de kardinaal is afge beeld. Op 20 december 1922 werd de kist met het gebeente van de kardinaal geopend. Daarbij waren aanwtzig mgr. Van Roey, vicaris generaal en ka- nunik Van Olmen secretaris van het aartsbisdom Mechelen, dr. Xavier Smits en Jos Bae- ten (de latere bisschop van Breda), pastoor J. Serrarens, kapelaan P. Rombouts, burge meester H. Huberts en dokter De Weert, allen van Rijsber gen, ht kerkbestuur van die gemeente, de koster en twee werktuigkundigen. Nadat vastgesteld was, dat alle beenderen aanwezig wa ren, werden die op aanwijzing van dr. De Weert genoteerd, 0 De grafzerk bij de kerk in Rijsbergen met daarnaast nog even zichtbaar de zerk op het graf van de Bredase vicaris apostolicus Adrianus van Dongen. waarna proces-verbaal werd opgemaakt. Een dag later werd de loden kist met het gebeente, waarin nu een lin kerbovenarm ontbrak, naar Mechelen vervoerd. De Mechelse tegenprestatie, de levering van zeven ge brandschilderde ramen, ver liep niet van een leien dakje, onder meer als gevolg van het feit, dat de Belgische frank devalueerde. Na veel heen en weer geschrijf kwamen er tenslotte vijf in plaats van ze ven gebrandschilderde ramen in de Rijsbergse kerk. Dom van der Mey ontwierp ze en Lou Asperslag maakte ze. In 1924 werden ze geplaatst. De zerk boven het lege graf met daarnaast de (gebarsten) zerk op het graf van de vica ris apostolicus Adrianus van Dongen bevinden zich nog bij de kerk van Rijsbergen. Er wordt over gedacht de beide zerken te restaureren en ze vervolgens rechtop tegen een muur van de kerk te plaat sen. BEN HAGENS APELDOORN (ANP) In het kamp Rabbit Hill in Nieuw-Milligen is de cursus Nederlands die is gegeven voor uit Oeganda gevluchte Aziaten afgesloten. De afsluiting van de cursus betekent dat deze mensen nu kunnen gaan solliciteren. Het is de bedoeling dat de in Nieuw-Milligen gehuisveste Aziaten een werkkring vinden in Overijssel, Gelderland of Noord-Brabant. MALMö (Tete) De 23- jarige Nederlander F. van de G. uit Amsterdam is dinsdag wegens narcoticahandel in Malmö veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. Boven dien mag hij tien jaar lang Zweden niet binnenkomen. V. d. G. was op 12 december vorig jaar in Limhamn in Zuid-Zweden gearresteerd na dat 970 gram- amfetamine in zijn auto was aangetroffen. Hij gaf toe dat bij die het land had willen binnensmok kelen. Hij bekende tevens al twee maal eerder narcotica naar Zweden te hebben gesmok keld. Volgens de officier van justitie waren dat 10.000 ta bletten en 50 gram amfetami nesulfaat geweest. De rechter stelde dat het slechts de helft van die hoeveelheid geweest was. ARNHEM (ANP) De rechtbank te Arnhem heeft dinsdag de achttienjarige bar keeper N.A. en de negentien jarige J. van der P zonder beroep uit Nijmegen veroor deeld tot vier maanden en ze. ventien dagen gevangenisstraf met aftrek. Dit betekent dat ze meteen op vrije voeten werden gesteld. De twee Nijmegenaren zou den zich op grote schaal heb ben bezig gehouden met ge bruik, voorraadvorming en verkoop van verdovende mid delen, in het bijzonder van heroïne. Een jongen aan wie ze deze stof hadden geleverd, raakte door overdosering in ernstig levensgevaai De officier had tegen A. ze ven maanden met aftrek, waarvan twee voorwaardelijk gevorderd en tegen Van der P. vijf maanden met aftrek en onvoorwaardelijke terbeschik kingstelling van de regering. _i De schrijn in Hijsbergen, waarin het linkerbovenarmbeen van kardinaal Van Franckenberg wordt bewaard. (ADVERTENTIE) Zo'n gezellige, handige, kleurige spaar- Q-bus. Met een afsluitbaar spaarvak en een open zakgeldvak. Compleet met notitieblokje en ballpoint. Uit Zwitserland, dus precisie-kwaliteit. Staat helemaal gratis klaar bij de NMB voor elke nieuwe spaarder die minimaal 50,- inlegt. Oók voor de jeugdige spaarder, zodat die spelenderwijs kan leren dat zakgeld ook spaargeld kan worden. En dat is dan nog maar één voordeel van sparen bij de NMB. Nóg belangrijker misschien is de De NMB heeft bijna alle spaarrentes verhoogd. Dat is een mooi extra voordeeltje! Bij de NMB kunt u nu zelfs 7% rente van uw geld krijgen! Stap eens binnen bij de NMB voor een spaarrekening. We vertellen graag wat de gunstigste vorm is voor u. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG Het CPN kamerlid Wolff is van mening, dat minister Van Veen met zijn brief aan de Nederlandse scholen om de stickeractie van het comité „Heel Vietnam" onder de leerlingen te bevor deren, als minister van Onder wijs partij heeft gekozen in een controversiële zaak en in wezen afbreuk heeft gedaan aan de noodzakelijke hulpac ties voor Vietnam, die vooral ook plaatselijk gehalte krijgen. Tijdens het mondeling vra genuurtje donderdag a.s. wil hij de minister vragen, of het wel juist is „dat de regering op deze wijze haar autoriteit aanwendt ten bate van een actie, die al op het wantrou wen onder de bevolking is ge- strand". Hij wil de bewindsman er op wijzen dat de brief bij jongeren die hebben meege werkt aan bijvoorbeeld acties van het comité „Jongeren voor Vietnam", niet goed is geval len. Het Tweede-Kamerlid voor de PSP Van der Spek heeft minister Van Veen gevraagd, of hij de adressen van de scholen ook beschikbaar wil stellen voor het „Nederlands Comité Nederland-Vietnam" als dit er om mocht vragen, omdat dit comité in de prak heeft bewezen effectief hulp te kunnen bieden". Deze laat ste vragen waren schriftelijk gesteld, maar de minister is gevraagd ze ook donderdag mondeling te beantwoorden. papier oor uw pen BRUSSEL (ANP). De Europese ministerraad in Brus sel heeft de weg vrijgemaakt voor onderhandelingen met Noorwegen over een akkoord dat moet leiden tot een indus triële vrijhandelszone tussen de EEG en dat land. De Europese Commissie kreeg van de raad een mandaat dat waarschijnlijk nog voor 1 april tot een ak koord kan leiden. Brieven voor dere rubriek moeten met volledige naam en adres worden ondertekend. Bij publikatie zuilen deze vermeld worden. Slechts bij hoge uit zondering zal van deze regel worden afgeweken. Naam en adres zijn dan bij de redactie bekend. Publikatie van brie ven (verkort of onverkort) betekent niet dat de redactie het in aile gevallen eens is met inhoud c.q. strekking. Geboren worden en sterven, de twee poorten waardoor ie der gaat. Begin en eindpunt waartussen de kardinale vraag van: „De zin van het leven?" ligt. Voor het antwoord is ons alleen geloof, hoop en twijfel gegeven. Op weg naar het Grote Licht dat ons straks zal overstralen en alles van en in ons helder zal verlichten. Ik geloof dat je de ver schrikkingen van de oorlog mee moet hebben gemaakt, met alle geweldadig ingrijpen in leven en dood om beter te begrijpen. Zou het niet zo zijn dat we door een examentijd heen moeten, een examen van maximaal 70-80 jaar of zoveel- minder als nodig wordt ge acht. Alle opgaven van dat examen zijn zinvol, ook al be grijpen we die zin nu nog niet of niet helemaal, geen enkele opgave gaat boven onze kracht, alle vraagstukken moeten we oplossen met be perkte vermogen, geleid door Goddelijke aanwijzingen die geen verboden maar aanwij zingen zijn, verkeersregels welke ongelukken moeten voorkomen. En in deemoed aanvaardend dat recht van Leven en Dood niet in onze handen is; „Gij zult niet doden" is zo'n regel, kort, duidelijk en gepolari seerd. Niet doden door abor tus, niet in twist, niet in oor log, niet bij doodstraf, en ook niet bij euthanasie- Alle leven heeft zin en alle dood is zinvol, we aanvaarden leven als een geschenk en zijn voor dood dankbaar als een verlossing. Omdat alles zin heeft voor kijkers en spelers, voor acteurs en publiek, voor sprekers en toehoorders. Alles heeft zin, ook het mo ment van leven en het mo ment van de dood omdat dit past in het weefsel van het groot tableau van evenemen ten en omstandigheden die de basis zijn van onze examenop gaven in onze korte tijd. Wal zullen wij, microben in een druppel tijd, ingrijpen in on begrijpelijke scheppingsenormi teiten van leven en dood. OOSTERHOUT J. STRAETER FAIRFIELD (Californië) (RTR) De „boomgaard moordenaar" Juan Corona is in Fairfield in Californië tot 25 maal levenslange gevange nisstraf veroordeeld wegens moord op 25 landarbeiders, maar niemand kan zeggen hoe lang hij in feite in de gevan genis zal moeten blijven. Het is niet duidelijk wat het vonnis nu precies betekent. De 38-jarige Mexicaanse Amerikaan was op 18 januari schuldig bevonden aan 25 ge vallen van moord in de eerste graad. Hij had 25 zwervende losse landarbeiders doodgesto ken en aan stukken gehakt en daarna in een boomgaard be graven die bekend werd als „de boomgaard der doden". Wanneer iemand levenslang heeft moet hij minimaal zeven laar in de gevangenis blijven. Gemiddeld wordt dit echter twaalf jaar en mensen die veroordeeld zijn voor het do den van een politieman moe ten wel 18 tot 20 jaar uitzit ten. De rechter sprak het vonnis uij na een dag vol verwarde tegenstrijdige getuigenverkla ringen, zoals tijdens het proces ol herhaaldelijk was voorgeko men. De rechter wees voorts de eis van advocaat Richard Hawk voor een nieuw proces van de hand en beval hem onmiddellijk voor 54 dagen gevangen te zetten wegens 18 gevallen van minachting van de rechtbank. De verontwaar digde en geschokte advocaat werd prompt weggevoerd. Hij zei dat hij geen tijd gehad had om op de beschuldigingen te antwoorden omdat hij het te druk had met de verdediging van Coron». Volgens de rechter waren de beschuldigingen al twee maan den oud. Zij waren het gevolg van zijn optreden tijdens het proces van het feit, dat hij een verbod van de rechter op het geven van persconferentie had overtreden. De zaak Corona begon in mei 1971, nadat in de vochtige perziken en pruimenboomgaard langs de rivier Feather, onge veer 40 km ten noorden van Sacramento, de graven van 25 landarbeiders waren gevonden. De slachtoffers waren op wre de manier gedood. Corona werd gearresteerd nadat er elf lijken waren opgegraven. Voornaamste bewijzen tegen hem waren de vleesbonnen op zijn naam, die op de lijken werden gevonden, een „doden lijst" met de namen van zeven slachtoffers, en een met bloed besmeurde machete (kapmes) dat in het huis van Corona werd gevonden. DEN HAAG (ANP) Het Tweede-Kamerlid K. A. Keu- ning (DS '70) heeft minister De Koster van Defensie Se' vraagd, of de „Startighter" F- 104 g, die bij de Nederlandse luchtmacht in gebruik is, te" gen gelijke kosten en met ge lijk resultaat te moderniseren is als de „Starfighter" CF-104, waarvan Noorwegen er twin tig van de Canadese luciit- maciit zal overnemen en ver beteren. Het Tweede-Kamerlid wijst op publikaties over de „gehei me" transacties van de Noroi en vraagt de minister oi dit betekent, dat de voorgenomen vervanging van de „btarfigh" ters" van de Noorse lucht macht door een moderner type vliegtuig van de baan is. 0» wil de neer Keuning van de bewindsman weten of liet overleg tussen de regeringen van Australië, Nederland West-Duitsland en Noorwegejj over de „Starfighter"-vervan* ging is afgebroken. Woensdag 7 febru. (Van onze ROTTERDAM Bijna a. tiek Associatie) aangeslotei deel aan de Europese indoor: tiek, die op 10 en 11 maart i terdam worden gehouden. A kije sturen geen afvaardigin en Liechtenstein nog geen b (Van onze gymnastiekmede- werker) KAPELLE 35 Verenigin gen waren aanwezig op de jaarvergadering van de Zeeuws Brabantse Turnkring, die in De Vroone te Kapelle werd gehouden. In zijn ope ningswoord kon de kringvoor zitter de heer A. Knol mede delen dat 1972 voor de Zebra een goed jaar is geweest. Na de toetreding van de Sportver eniging Borsele en de Clingen- se Gymnastiekvereniging zijn per 1 januari '73 in totaal 51 verenigingen met 11326 leden, bij de Zebra aangesloten. Het Zebrabestuur heeft goede hoop op zeer korte termijn weer 2 nieuwe verenigingen te kun nen verwelkomen. De vorige maand gestarte jeugdvoorturncursus voor jon gens en meisjes van 12 tot en met 15 jaar haalde in totaal 100 inschrijvingen uit 21 vere nigingen. Aangezien een grote re deelname dan 50 cursisten niet verantwoord is, heeft een selectie moeten paats vin den. Bij de volgende jeugd voorturncursus welke waar schijnlijk nog dit jaar zal wor den georganiseerd, hebben de niet geselecteerden voor rang. Financieel staat de Zebra er niet slecht voor. De begroting voor 1973 beloopt in totaal f 29245,-. Over de samenwerking met het Provinciale Bestuur en de gemeentebesturen is de Zebra tevreden, al blijven er nog meerdere wensen. Tijdens de behandeling van het jaar verslag bracht de heer Boon van Sportlust uit Hansweert de grote contributieverhoging van het Kon .Nederlands Gymnastiek Verbond ter spra ke. De heer Knop deelde naar aanleiding hiervan mede dat door meerdere kringen, waaronder de Zebra, hiertegen de nodige bezwaren zijn inge diend en voorstellen ter ver lichting yan deze contributie- druk zijn opgesteld. Deze k°0?tellen zÜn door het oondsbestuur niet overgeno men. De Zebra stelt' zich op standpunt, dat de topsport met ten koste van het andere bondswerk mag gaan. De heer knej vestigde er de aandacht dat door de hogere bonds- „ril ook de kringen wat meer financiële armslag niiff-fi?' zal de kringadmi- j door het verbond «n betaaid. Het Zebrabe- i. .f blijft in deze actief en j n<?§ deze maand een ver- bondsbebs?reking mCt h6t De bestuursverkiezing verliep T v naar wens. Mevrouw neri„a^<lW6gt"®cllouwenaar, de meestpS aftredende penning- dorh SS,e' werd herkozen, don„ V® ?e vacature ontstaan seerd Su 2 p,aatsen. gereali- door 'w waardering voor de richtto V?or de Zebra ver vin u werkzaamheden ont- geschpüvw. rouw sturm een men n en een bos bloe- i H li g n dl sc m ze Pi st tc re bi ki tis m be m: ko tri ko ka onveran^er,kprogramma werd voornaamst ^gekeurd. De zijn- aamste evenementen den im-, maart beuzewedstrij- Deltasport S7°epe"' organisatie Vereni ui™ Zlenkzee, 19 mei Hendrik IfWaedst,rijden Prins dag DOK n li juni ieu§d- tofer Oostkapelle, 27 ok- tot en JT^Smgswedstrijden s'hgen n V1 ja,ar VTV Vlis- wenwèrlJ p°vember huisvrou- strijden MTV '69 JfiddelburgJ 24 MTV '69 ^pémP44nscC^nber yomeldiLe" fhrk'asse WIK gei wa tot is op ga: af ficj vo< mo me I ger wa dui koe aar bui Dui is c wai sta. eel Dj satil titel scha schj den Liss Ahc met lijk gele strij daai naai treil baar is a guar zelf<

de Stem | 1973 | | pagina 12