arkt rile Zeeuw EHBO-afdeling St.-Jansteen huldigt leden Installatie van burgemeester IJsselmuiden „Manipulatie na hoorzitting «ns Complex woningen krijgt naam Ankerhof De Hoop huldigt jubilaris Middelburg vervolgt strijd tegen auto Vlissingse ambtenaren moesten hard werken 1 Busdienst naar Breda wordt verbeterd sloot lo in Ie in riool Lrvliet stad streek Terneuzen genoot van Virginia Woolf Droog Demonstratie van Zeeuwen in Gent Indruk Frontaal Beraad Geen licht in overval op postkantoor Gevonden voorwerpen Enkele gewonden bij ongelukken Koewacht Maandag 5 februari 1973 \n gent /ie Uilenspiegel, West- 1. Expositie Peter An- foto - litho's (t.m. 28 Dagelijks van 09.00- Liur -en 13.30-18.00 uur, /an 09.00-12.00 en 13.30- iur, zon. van 14.00-18.00 a. gesloten. EUZEN )r, 20.00 uur: Puppet on 14 j. 1ngen mbra, 20.00 uur: Detec- ute 18 j. erpen Ned. Schouwburg, uur- De keuken" van Wesker. Zaal Kon. Eli- Kon. Astridplein, 20.30 itvoering door het Con- ouworkest o.l.v. Kyrill asjin. Academie v. Schone n expositie Jean Pa- èn Brigitte Kleyn, glas jlptuur (t.m. 13 febr.). ran 10.00-11.00 uure zon. 10.00-13.00 uur, Intern, lentrum., Meir 50, „Der- iënnale der Zuidelijke Landen" (t.m. 11 febr.) van 10.00-18.00 uur. m Horta, Amerikastraat 'ictor Horta" (t.m. 18 Dag. van 14.00-11.00 ip dinsdag gesloten. Opera, 20.15 uur: Thea- cultuur: „Le locataire" De Orton. uur 's avonds niet be- Ibaar zal zijn voor het ■ren. i onze correspondent) kNEUZEN Zondag- tn is w.w. uit Biervliet, bn paar honderd meter |d van de spoorwegover- op de weg Terneuzen- met zijn auto tegen een palen terecht gekomen, Jte vervolgens een slip en Idde in de sloot. De auto ptal-loss. De bestuurder leen verwondingen op. tan onze correspondent) IrNEUZEN Een bewo- I van de Vlooswijkstraat lateerde dat er olie in het T terecht gekomen was. Bij j'zoek bleek dat een firma ■Terneuzen een tank van l liter had moeten vullen, dat de tank was overge- j, en op die wijze 180 liter [afgevloeid in het riool. Ldelwonlng Aan de Sterstraat nummer 1, 'n vliet hebben de Biervliet- bedrijven Lecluyze-Van ren en J. de Block een jalwoning ingericht. Deze J bezichtigen dagelijks van I tot 21.00 uur 's avonds, katerdag en zondag boven- 1 nog van 14.00-11.00 uur s lags. Stem B V. 10-1920 (4 lijnen); HULST: len); GOES' (Clokstraat 1. i 30—17 00 uur. lementen Boekhandel PI®* tl 00 uur, tel 01600-22341; [00. zondag 20.00—22.00 UUt. ol 01150-6297; Midden- (jn, kantoor Nieuwstraat 9, pl 50 5745 algemeen redac- Krommf Weele 4 Middel" |0 1438 i „UacteUr Midden- laat 1. Goes tl 01100- |rerneuzen en kanaalzo Terneuzen te) 0115'0- I Vlaanderen A VeHind, II 140-3751 privé tel 01 var dei Helm, kant** 3 7920 privé tel 01150-4 I n tel. 01155-1367. |l 01155-2287. 01150-6297. 10-4316. MEDICI WOEDEND OP DOKTER NOOME (Van onze correspondent) TERNEUZEN Het was niet moeilijk om te voorspel len dat het Terneuzense Zuid- landtheater tot de laatste plaats zou bezet zijn voor de voorstelling van Edward Al- bee's „Wie is er bang voor Virginia Woolf', dat sedert 1964, toen het in Nederland in première ging door de Neder landse Comedie, volle zalen trekt. Martha (Kitty Janssen) en George (André van den Heu vel) is het echtpaar dat be zoek krijgt van Nick (Frede- rik de Groot) en Honey (Marja Lieuwen). Marth en George zijn er voortdurend op uit om elkaar tot in de kern van de ziel te martelen en al heel spoedig worden ook Honey en Nick in die „spelletjes" be trokken. Medogenloos stelt Al- bee hiermee de decandentie van deze tijd aan de kaak en ondanks de wrange en vaak platte grappen, voelt men zich in een slachthuis waar een flikke lucht van bloed en ver se ingewanden hangt. Dat al les doet natuurlijk niets af aan de kwaliteit van het stuk (een prachtige vertaling van Gerard K. van 't Reve en hgt grandio ze talent van voornamelijk N;tty Jansen en André van den Heuvel. Vooruitzichten voor dinsdag jw woensdag, opgesteld door tot KNMI op zondag om 18.00 uur. Voornamelijk droog met en- Kele opklaringen en hogere temperaturen. Weersvooruitzichten in cij- land gem^ehl over Neder- Voor dinsdag: M,vanlal uren 20n: 1 tot 5. temp.: o tot 4 graden t„,ve.n normaal. Max. temp-: 0 v Sraden boven normaal. v,„ ,°P een droge periode ««stens 12 uur: 95 pro- dmL ns op een geheel °3 etmaal: 80 procent. v«or woensdag: Mitant.al uren 20n: 0 tot 5. boven p,: 1 tot 8 graden Mven normaal. Max. temp.: 0 Kan ^aden boven normaal. ^eCal:6O0Pproecennt.geheeI ^°°9waler Mwgen, dinsdag 6 febr. Wil?1 °P Zoonl 5.44 Hanswi Term 'e«t 4.53 en 17.20: Vlissi 'euzen 4.10 en 16.38; Gemeld, «gen 3.42 en 16.05; «ge 5.34 en 17.49. (Van onze correspondent) ST.-JANSTEEN „Het mag gerust gezegd worden, u doet het vuile werk". Maar daar zijn wij als landelijk be stuur en ook zeer zeker uw af deling heel trots op. Niets is u teveel, en steeds bent u bereid iedereen de helpende hand te bieden- Met deze woorden prees de landelijke voorzitter van de Katholieke Nationale Bond der EHBO, L. Daelman uit Hulst, Omer Weemaes uit St.-Jan- steen, bestuurslid van de plaatselijke EHBO-afdeling. Daelman: „Het landelijk be stuur en de afdeling St.-Jan steen hebben dan ook besloten u het zilveren insigne van verdiensten te geven". Onder (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Het college van burgemeester en wethouders van Sas van Gent heeft besloten het complex be jaardenwoningen aan de Basti onstraat dat nu is gereedgeko men, „Ankerhof" te noemen. In die naam komen zowel de plaats van ligging als de be stemming van de woningen tot uiting, zo meent het college. Bovendien vormt het com plex een geheel met het plant soen, waarin het gedenkteken met het daarbij behorende an ker staat. De dorpsraad van Philippine heeft desgevraagd medegedeeld deze naam zeer passend te vinden. B. en w. van Sas van Gent delen de raad mede dat de heer H. Aal, Europalaan 53 te Sas van Gent een beroep heeft ingediend tegen de afwijzing van de aangevraagde doorstro mingspremie. B. en w. be schikten reeds op 9 januari hier afwijzend op, omdat de huur van de te verlaten- wo ning f 219,90 per maand be draagt hetgeen volgens b. en w. niet in overeenstemming is met de „verordening doorstro ming", die de huur bepaalt op f 160,- per maand. Verzoeker beroept zich er op, aldus het college dat het hier gaat om het doel, n.l. het vrijkomen van goedkope huurwoningen. B. en w. stellen tenslotte de raad voor dit beroep onge grond te verklaren. donderend applaus speldde hierna de heer Daelman een wat verschrokken O. Weemaes het insigne op. Ook G. van Dosselaer werd gehuldigd, i.v.m. zijn 25-jarig lidmaatschap. Voorzitter Dael man noemde hem een voor beeld voor iedereen. Nadat hij ook de heer Van Dosselaer het insigne had opgespeld, en beide EHBO'ers had gefelici teerd, sprak hij nog over de Steense afdeling. Dit alles vond plaats tijdens de algemene jaarlijkse leden vergadering van de EHBO af deling St.-Jansteen in café De Kroon in St-Jansteen. De heer Daelman: „Als ik een afdeling van het jaar zou moeten aanwijzen, dan zou dat ongetwijfeld die van St.-Jain- steen zijn. Ook dr. L. Adraan- sens van St.-Jansteen prees de kleine maar actieve EHBO af deling van St.-Jansteen. „Ik dacht dat de 50 geslaagde jeugdleden hier wel een goed voorbeeld van zijn". (Van een onzer verslaggevers) GENT (B) Zaterdag heb ben 25 Zeeuwen in Gent een protestoptocht gehouden te gen het feit dat de Belgische arts, dr. Peers in de gevange nis zit na te hebben toegege ven bij diverse vrouwen abor tus te hebben toegepast. De tocht door Gent was ge organiseerd door de B.S.P. en de Nederlandse progressieve drie, waarvan de Zeeuwse af delingen meededen. Men start te zaterdag in Terneuzen. In de Belgische grensgemeente Zelzate werd een petitie-actie gehouden, waarna men per au to werd vervoerd naar Gent. In deze Belgische havenstad begon de eigenlijke voettocht, waarbij pamfletten werden uitgedeeld met daarop de eis dat in België abortus gelegali seerd dient te worden. Dat er naast de 25 Zeeuwsch-Vlamingen weinig Belgen meeliepen werd, aldus de organisators tijdens een persconferentie na de tocht, veroorzaakt door eenzelfde de monstratie die tegelijkertijd in Antwerpen werd gehouden. Van de daar betogende 1500 mensen kwamen er enkele honderden uit Gent. De heren Schipper en Ver beek, respectievelijk van de BSP en de PvdA Zeeland zei den dat in België in korte tijd een progressieve actie tot stand was gehouden. De open bare mening in Zeeland zou gemobiliseerd worden tenein de dr. Peers vrij te krijgen. Zij verklaarden ook dat door vier partijen (ook afgevaar digden van de CPN waren aanwezig) een sympathie- adres was gericht aan het Gentse comité „Dr. Peei's abortus vrij". (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG/OOSTBURG/HULST In medische kringen in Zeeuwsch-Vlaanderen is grote verontwaardiging ontstaan als gevolg van uitlatingen die dokter G. J. Noome, de voormalige voorzitter van de werkgroep „Ziekenhuis voorzieningen Zeeland" tegenover het in Zeeland verschij nende dagblad de PZC heeft gedaan. Met name in de regio Hulst, maar eveneens in Oostburg, heeft men het gevoel dat er na de hoorzitting op 19 januari j.l. in Axel, gemanipuleerd wordt. Deze gedachte kon postvat ten, zo vernemen wij in krin gen van hen die vechten voor het behoud van de ziekenhui zen in Huist en Oostburg, doordat dokter Noome in een interview verklaarde, dat Wj (tijdens de hoorzittingen maar ook daarvoor) feitelijk achter de ziekenhuizen in Oostburg en Hulst is gaan staan. „Maar dat is bij d'e betrokkenen blijk baar niet overgekomen", aldus dokter Noiome. „Met zulke uitlatingen wordt de indruk gewekt dat dokter Noome alsnog de be leidsvorming bij het college van G.s. op dit moment wil beïnvloeden", aldus enkele woordvoerders van de omvang rijke groep, die in Axel een felle aanval op het door de werkgroep-Noome geschetste ziekenhuisbeleid voor Zeeuwsch-Vlaanderen heeft geopend. „Onze verbazing is nog ver groot toen wij vernamen dat het vraaggesprek dat de Wal- chers georiënteerde PZC met dokter Noome had, plaatsvond na overleg met het provinciaal bestuur van Zeeland", aldus een van de Zeeuwsch-Viaamse huisartsen, die ook op de hoorzitting te Axel het woord hebben gevoerd. Verontwaar diging is ook ontstaan, omdat dokter Noome al geruime tijd geen voorzitter van de, ge makshalve, naar hem genoem de werkgroep meer is. Hij woont zelfs niet meer in Zee land. Hij spreekt dus geheel voor eigen rekening", aldus zijn Zeeuwsch-Viaamse oppo nenten. „Wat hij aan de openhaar heid prijs gaf is bovendien verbijsterend. Is de overstel pende tegenspraak op het con- cept-proefplan dat dokter Noome in Axel verdedigde, hem dan helemaal ontgaan? Het was toch niet minder dan een frontale aanval"! aldus hoort men in medische krin gen in Zeeuwsch-Vlaanderen oPmerken. Men neemt het dokter Noome kwalijk dat hij de opmerkingen die op de Axelse hoorzitting zijn ge maakt, als „emotionele uitbar- (Van onze correspondent) TERNEUZEN Tijdens een bijeenkomst in de be drijfskantine is de heer F.L. van den Hemel, vertegenwoor diger van De Hoop b.v. (Stati onsweg, Terneuzen) gehuldigd wegens zijn zilveren dlenstju- bileum. Hierbij waren ook zijn gezinsleden aanwezig en voorts de raad van bestuur, de directie en verdere genodig den. Het lid van de raad van bestuur, de heer G.K. van der Peijl, liet in zijn toespraak zijn zeer grote waardering blijken voor de wijze waarop de heer Van den Hemel gedu rende een kwart eeuw zijn werkzaamheden heeft verricht. In een gesprek met de jubila ris werden veel interessante gebeurtenissen uit zijn loop baan opgehaald. Namens de vereniging van handelaren in bouwmaterialen in Nederland overhandigde de heer Van der Peljl de jubilaris de gedenk penning en de daarbij beho rende oorkonde. Als blijk van waardering werd de heer Van d.en Hemel een geschenk aan geboden en ook mevrouw kreeg een verrassing. Tenslotte dankte de heer Van den Hemel voor de wijze waarop zijn jubileum was her dacht. De bijeenkomst werd besloten met een zeer druk bezochte receptie. stingen" beschouwt. „Er is wel degelijk cijfermatig bewezen met name door twee Zeeuwsch-Viaamse medici dat de visie van de werkgroep niet met de feiten in Zeeuwsch-Vlaanderen over eenstemt", aldus verklaarde ons een der deelnemers aan de hoorzitting, de Hulster huls arts dokter Eysink. ue opmerkingen van dokter Noome in het interview met de PZC zijn daarom zo slecht gevallen omdat zij bij de niet- aanwezigen op die hoorzitting, de indruk wekken dat er in Axel geen tegenspraak te be luisteren is geweest. „Er was niets anders dan tegenspraak", aldus dokter Eysink. „De kruitdamp is, zoals de PZC zelf schrijft, pas na weken op getrokken". De direct betrokkenen tn de Zeeuwsch-Viaamse zieken huiskwestie beraden zich thans over de wenselijkheid van een eensgezind en officieel standpunt hunnerzijds, dat cor rigerend zou kunn enwerken. „Hoewel wij van mening zijn dat de werkgroep-Ziieken- huisvoorzieninigen niet aan sprakelijk is voor wat dokter Noome persoonlijk verklaart, menen wij toch nog eens dui delijk te moeten stellen, dat het Walcherse ziekenhuisre- eept voor de jaren 1973-1985 er bij ons niet ingaat. Boven dien is nog steeds de kern vraag niet beantwoord: wat is het gevolg van bevriezing van de bestaande ziekenhuizen in Oostbui-g en Hulst (is dat niet het begin van hun liquidatie?) en wat houdt het begrip „flankziekenhuis" in concreto in"?, aldus de Zeeuwsch- Viaamse opponenten van het concept-pro efplan. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het ge meentebestuur van Middel burg zal een volgende, voor zichtige stap zetten naar het toekomstideaal van een auto vrije binnenstad. Aan de stedelijke verkeers- oommissie is het voorstel ge daan, op de donderdagavond, wanneer er markt in Middel burg wordt gehouden de rij baan van de Markt, voor „de stoep van het stadhuis" voor alle verkeer af te sluiten. Bovendien zal er in Middel burg een werkgroep „openbaar vervoer' 'worden ingesteld. De verkeerscommissie die woens dag aanstaande in het open baar vergadert zal ook beraad plegen over een nieuwe route voor bussen van de n.v. Streekvervoer Walcheren. In verband met de aanleg van de zogenaamde verkeerstangent langs het stadscentrum en de bouw van het warenhuis van de Gruyter aan de rand van de binnenstad, dienen de bus sen een andere route te gaan volgen. (Vain een onzer verslaggevers) CLINGE Ondanks ver woede naspeuringen afgelopen weekend is de rijkspolitie er niet in geslaagd meer licht te brengen In de overval op het Clingese postkantoor. Zoals gemeld verdween vrijdaga vond een overvaller met onge veer 1000 gulden, die hij de kantoorhouders tegen sluitings tijd van het postkantoor af handig wist te maken. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Aan het bureau wan de gemeentepoli tie, Rosegraebt 15, kunnen in lichtingen verkregen worden omtrent de volgende gevonden voorwerpen. 3 autosleutels, aan een sleu telring in de vorm van een stuurrad met opschrift „world fashion" verm.v.e. Toyota. Belgische wolfshond, brom- fietsverzekeringsplaatje qzq 912 Ned. 1972; klein rood-wit- te portemonnaie met inhoud; rechter kinderhandschoen; bromfietssleutelcontact; stok met vlag; ijsmuts; 1 b.b.ijs- muts met rood-groene kwast; rechter grijeleren handschoen gevoerd met bont; paar wan tjes (rood met figuurtjes) rechter groen-zwarte kinder- want; fiat-sleutelring met 5 sleutels; sleutelhanger met 4 fiat-sleutels, rode plasti czakj met damesjurk; langharig klein bruin hondje met riem en halsband; 2 witte kinder wantjes met wit-blauw muts je; zilveren kinderarmband; armband met plaatje „frank"; rode sjaal; rode kinderporte- monnee met inhoud; lichtbruin hondje; blauw met rood-witte strepen wollen sjaal; indenti- teitskaart tramweg mij, sleutel no. 423130; double dameshor loge; merk „almco" met zwart bandj e; damesportemonnee met inhoud; hoofddoek zwart met rode bloemetjes; 3 b.b. met inhoud herstel 3 b.b. glas en ring van een fietskoplaml; herenportefeuille met inhoud; wollen kindermutsj e rood groen-blauw; 1 b.b. gouden medaillon met ketting met naam ,mirjam'; ribfluwelen herenhoed; brandplusapparaat merk ,benor'; kinderarmband- je; rood-witte kindermutsje; lassiehond; goudkleurige ova len broche met donkerrode steentjes; zwarte heren hand schoen; gouden armband met veiligheidsslot; lonker leren dameshandschoen; paars da meshorloge; rood-groen ge blokte sjaal; blauwe porte monnaie met inhoud rechter zwarte handschoen; veilig- heidsbril; zilveren kinderarm bandje met rozen en beeltjes erop; jongenshorloge met brui ne band; 1 b.b. donkerblauw met rood-wit jongensmuts; 1 m.b. kartonnen doos met stof fen; bruine portemonnte met inhoud; 20 rittenkaart van prov.boot. (Van onze correspondent) GOES Zaterdagmiddag te 16.00 u. heeft te Gapinge op het Kerkplein een eenzijdig ongeval plaatsgevonden waar bij een personenauto bestuurd door de heer F. uit Zoutelandc uit de bocht raakte en waarbij drie personen werden ge- wdnd. Op de secundaire weg num mer 7 te Goes heeft zondag nacht te 02.40 u. een frontale aanrijding plaatsgevonden tus sen de bestuurders van een bromfiets en een motorfiets te weten J. P.K. uit Hoedekens- kerke en J.W.C. uit Goes. De heer J.W.C. uit Goes moest met een hoofdwonde worden opgenomen in het ziekenhuis te Goes. Excursie Dertig leden van de vrouwenafdeling van het NKV uit Koewacht zullen dinsdag 6 februari een bezoek brengen aan de dsd Tricot nv in Hulst en aan de meubelfa briek Morres. Samenkomst op het kerkplein in Koewacht om 12.30 uur. EMM De fanfare EMM uit Koewacht zal 25 februari op uitnodiging deelnemen aan de cavalcade van Moerbeke in België. Het gezelschap neemt ook deel aan de carnavalsop tocht van 3 maart in St.-Jan- steen. (Van een onzer verslaggevers) HALFWEG/AXEL Drs. Frank IJsselmuiden uit Axel Is zowel door zijn collega's van omliggende gemeenten als de inwoners van zijn eigen gemeente, bijzonder hartelijk ontvangen. Afge lopen zaterdag is hij op het gemeentehuis van de gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude, in Halfweg, geïnstalleerd als burgemeester. Tijdens de installatiebijeen komst werd hij door tal van collega's, onder wie burge meester Samkalden van Am sterdam, toegesproken. De beëdiging had een zeer spon taan karakter. Na de bijeen komst bezochten honderden inwoners van de kleine ge meente (5000) zielen de re ceptie om kennis te maken met hun nieuwe burgemeester. Tijdens de bijeenkomst in het gemeentehuis is ook gebleken, dat de heer IJsselmuiden „niet voldoet" aam de profiel schets, die het gemeentebe stuur van hun nieuw te benoe men burgervader aan de com missaris van de koningin had gegeven. Aan de nieuwe burgemees ter werden namelijk de vol gende eisen gesteld: van mid delbare leeftijd, maar liefst niet boven de vijftig en mini maal 40, ruime bestuurserva- ring en minimaal een middel bare opleiding („maar een academische opleiding mag ook", stond er op de lijst). Dit bracht een van de wethouders van de gemeente tot de uit spraak, dat de commissaris het kennelijk oneens was geweest met het gemeentebestuur. Het enthousiasme was er zaterdag niet minder om. Overigens wees het oudste raadslid, de heer Gijzel, er de heer IJsselmuiden wel op, dat zijn uitlatingen over de ge- westvörming in een krantenin terview „hard zijn aangeko men". Burgemeester Samkal den zei te hopen, dat Haar lemmerliede met een nieuwe burgemeester aan het hoofd zich „niet zou afzetten tegen Amsterdam". Hij gaf er blijk van bijzonder geporteerd te zijn voor een goede onderlinge verstandhouding met zijn klei ne buurgemeente. Overigens bekende hij: „Ook wij hadden een andere burgemeester ver wacht. U bent I jaar jonger, dan mijn zoon, maar daar kan ik het ook goed mee vin den." Onder de aanwezigen was ook de burgemeester Van Bergh, G.H. van Breemen, de gemeente waar de heer IJssel muiden zijn ambtelijke loop baan is begonnen. Burgemees ter M.K. van Dijke ontbrak wegens ziekte aan het appel. In Halfweg was het de heer W. Dieleman van de stichting streekeentrum Axel, die 'n ka rakterschets van de heer IJs selmuiden gaf. Hij omschreef hem als een man met een duidelijke wil, vriendelijk van aard, maar een „doorduwer met het vermogen om mensen in nood tussen olie ambtelijke wetten door snel te helpen". „Het is een van de weinige ambtenaren, die zich in dienst voelt staan van de bevolking in plaats van omgekeerd", al dus de heer Dieleman. Burgemeester mr.dr.L. de Gouw van Haarlem sprak de hoop uit, dat de heer IJssel muiden aan de gewestvorming zou meewerken en op dit punt het beleid van zijn voorganger zou doorzetten. Dat hij wilde meewerken, bevestigde de nieuwe burgervader, maar dat hij dit zou doen in de geest van zijn voorganger kon hij uiteraard nog niet beloven. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De ZVXM is voornemens in de loop van dit jaar de busdienst Oost- Zeeuwsch-VIaanderen Breda te verbeteren door een meer gelijkmatige verdeling over dag van de drie ritten vice versa. Op andere trajecten zullen eveneens verbeteringen worden doorgevoerd. In de diensten ten oosten van de lijn Perkpolder-Hulst zullen ech ter, als gevolg van de geringe bezetting, beperkingen moeten worden ingevoerd. Dit deelde de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch- Vlaanderen, de heer F. de Vos mee in de vergadering van deze kamer te Terneuzen. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De ambte naren van de gemeentelijke sociale dienst in Vlissingen worden door overbelasting be dreigd. In de loop van het jaar 1972 is het aantal cliënten, dat de hulp van de dienst moest inroepen, met enkele duizen den gestegen. Vooral de ambtenaren die bij de zogenaamde „centrale intake" (het eerste adres waar de cliënten zich plegen te ver voegen) betrokken zijn, kun nen de wassende stroom van bezoekers niet meer baas. Bo vendien ontstaan er, ten nade le van de cliënten, lange wachttijden, vooraleer er hulp kan worden geboden. Mr. Os- terman, de directeur van de dienst, zegt in een overzicht van de gang van zaken in 1972, dat het totale aantal aan vragen om voorzieningen in het materiële vlak, van 4453 is toegenomen tot 6668 een stij ging met maar liefst 49,7 pro cent. Als kenmerkend verschijn sel van een dalende conjunc tuur springt vooral de toename van het 'aantal aanvragen voor uitkering envolgens de werk loosheidswet in het oog. De stijging bedroeg in deze cate gorie 132,5 procent, (van 216 aanvragen in 1971 naar 502 in 1972), Mr. Osterman heeft, om de steeds groeiende stroom be zoekers te kunnen opvangen uitbreiding van zijn dienst met drie ambtenaren ge vraagd. De raadscommissies en gemeenteraad zullen daar bin nenkort een beslissing over moeten nemen. Totdat die be slissing er is, zullen rijen wachtenden in het bureau van de sociale dienst een dagelijks, zij het triest, verschijnsel blij. ven.

de Stem | 1973 | | pagina 3