Ander meetprogramma voor lucht Oudejaarsprijsvraaj was erg moeilijk PROTESTMARS TEGEN VERVUILING VAN KANAAL „De Braakman polders" tegen concentratie spaart u gunstig: amro bank Veel begrip voor dieren- Gat van Souburg wordt wandel park SCHOONMAAKSTERS NEMEN WERK TLJDVERK OR TING NIET KOSTEN VOOR 1973: 250.000 GULDEN OPNAME IN NATIONAAL MEETNET Kinderen planten bomen lair op Zoom 4-: StiMliewcekeinde over streekplan O.-Z.-VIaaiuleren Gebouwen gemeente Vlissingen BRILJANT Sluiskilse student eerder vrij Vanuit Temeuzen VAN WATERSCHAPPEN Bevestiging van vonnis gevraagd tegen Terneuzenaar z<* TOCH BEVESTIGING VONNIS GEËIST VAKANTIE VERBAAL VERSTOTEN ns Kath. H. Gregorius de Gro- 01155-1532, z,aterdag 19 jndag 9 en 11 uur. ienburg: O.L.V. Tenhe- ïeming zaterdag 19, zon- 8.30 en 10 uur. vliet: H. Maria Onbevl. tel 01152-382- Zaterdag zondag 10 uur kens: H. Barbara, tel. 1587. Zaterdag 19 uur, 10 uur. sand: Toeristenkerk. Za- 19 uur, zondag 9 uur ge: Parochie H. Henri- Zaterdagavond 19 uur, g 8. 10 en 11-30 uur. e: Dorpsplein. Zaterdag zondag 10 uur. s: H Maria Maagd. tel. -6754. Zaterdag 19 uur, g 9 en 10-30 uur „De 2", Populierstraat, zon- ..30 uur ede: H Bavo, tel. 01171- iaterdag 19 uur. zondag 9 enendijk: H. Martinus, 1148-382. Zaterdag 18.30 ondag 7.30, 9. 10.30 en 17 isweert: O.L.V. Onbevl. Zaterdag 18 uur, zondag en 11 uur (en 1115 uur ningen). eerenhoek: Sint-Willi- s 01105-264. Zaterdag 19 ndag 7.30, 9.10 en 10.30 kenszand: H. Blasius, 1106-1216. Zaterdag 19 zondag 7.30. 9 en 10.30 k: H. Kruiskerk. Zater- 19 uur, zondag 10.30 fdplaat: H. Eligius- Za- 19 uur. zondag 9 uur. t: H. Willibrordus, tel- 2130,. Zaterdag 19 uur, g 9.30, 10, 11.30 en 17 perland (Molenhoek): g 10.30 uur. wacht: H. H. Philippus cobus. tel 01146-360. Za- g 19 uur, zondag 8 en 10 bbendijke: Cultureel rum. Zondag 9 uur kerk- voor katholieken- radendamme: H, Bonifati- el. 01194-219. Zaterdag 19 zondag 8 en 10.30 uur- wedorp: H Eligius, tel. -12336. Zaterdag 19 ddelburg: r.-k. kerk, zon- 8 en 10.30 uur. Parochie- (Lombartstraat), zater- 9 uur, zondag 10.30 en 19 ucharistieviering. "kcentrum te Hoeksteen: nburglaan), zondag 11.30 eucharistieviering, rstburg: H. Eligius, tel- 1-2003 Zaterdag 19 uur, ag 8.30 en 10.30 uur ezande: O.L.V. Hemel- tel. 01195-214. Zondag 8 uur. ilippine: Zaterdag 19 uur, g 7 30 en 10 uur. land-Bath: (Kerk Honte- t) zaterdag 7 uur zondag ur. van Gent: H. Maria He- aart, tel. 01158-1661 Za- g 19 15 uur. zondag 8-30, n 11 uur. oondijke: Dorpsplein, za- g 19 uur, zondag 10 jkplaat: Hulpkerk. Zater- 9 uur. zondag 9 uur. 's: St.-Jan de Doper. tel. -208. Zaterdag 19 uur, ag 8, 10 en 19 uur. Jskil: H. Ant. van Padua, 01157-418. Zaterdag 19 zondag 9 en 10.45 uur. rneuzen: H. Willibrordus, 01150-2327- Binnenstad: dag 19 uur, zondag 1145 Triniteitskerk. zaterdag uur, zondag 9 uur en uur. Kruiskerk (Hoek) ag 10 uur. Opstandings zaterdag 17 u„ zondag en 11 u. issingen: Parochiekerk, el, zaterdag 19 uur, zon- 8.30-10 en 12 uur. Open Pauwenburg, zondag 11 en ur. uburg: Martinuskerk, za ag 19 uur, zondag 1030 estdorpe: H. Maria Visit, 01158-527- Zaterdag 19 zondag 8 en 10 uur. endijke: O.L.V. Tenhemel- -ming, tel. 01176-284. Za ag 19 uur. zondag 8.30 en 0 uur. andstraat: Zaterdag 19.15 zondag 10 uur. erseke: H Anna Zaterdag uur. zondag 9.45 uur- ir telefonische informatie 0-1363 (Hansweert). "iddorpe: Zaterdag II-15 zondag 10 uur. (ADVERTENTIE) FLONKERENDE PRACHT IN VELE FACETTEN UWELIER-HORLOGER NÓB NÏÈÏÏWSTRAAT 26 HULST (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het jaar 1973 brengt, wat de meting van, en controle op de luchtverontreiniging betreft, voor Zeeland een aantal belangrijke wijzigingen. Voor het eerst wordt de provincie opgenomen in het zo genaamde nationale meetnet. De tot dusver, in opdracht van de provincie uitgevoerde, metingen van luchtver ontreiniging, worden aan die nieuwe situatie aangepast. Het dagelijks bestuur van de gemeenschappelijke rege ling „metingen luchtverontrei niging Zeeland" heeft van de provinciale raad inzake de luchtverontreiniging het ver zoek ontvangen om zo snel mogelijk de noodzakelijke meetopdrachten aan een aantal daartoe aangewezen instanties te verstrekken. Met het meet programma voor 1973, is afge zien van de kosten van de metingen door het rijk, een bedrag van ongeveer f 250.000 gemoeid. De provincie Zeeland betaalt zelf het merendeel- De rest wordt door een meerder heid van de Zeeuwse gemeen ten betaald. Het meetprogram- ma voor 1973, zal wat Zeeland betreft, het volgende beeld vertonen: I #Het nationale meetnet. Er komen vijftien meetpunten in Zeeland, waar althans voor lopig alleen zwaveldioxide zal worden gemeten. De plaat sen waar deze nationale meet posten komen bevinden zic'a op Walcheren, omdat daar een stedelijke agglomeratie van meer dan 100.000 inwoners aanwezig is, maar voorts ook langs de Belgische-Nederland- se grens. Daar zal vooral wor den gemeten in hoeverre er sprake is van „grensover schrijdende" luchtvervuiling. Losse meetpunten komen er verder in de kanaalzones Zeeuwsch-Vlaanderen, en in het Sloegebied. In Zeeland zal men in het nationale meetnet graag een zogenaamd „ver- dichtingspunt" opgenomen zien, waarvoor men als plaats van vestiging Arnemuiden op het oog had. Dit kan echter voorlopig niet doorgaan. Het is mogelijk dat de „pro vinciale" metingen naar S02, doordat naar deze stof nu door de rijksmeetpunten wordt „ge snuffeld" overbodig worden. #1n opdracht van de gemeen schappelijke regeling metin- Vooruitzichten voor zondag hi maandag, opgesteld door het KNMI op vrijdagavond om 18-00 uur. Aanhoudend droog weer met op veel plaatsen mist. Meest I normale temperaturen. Weers- vooruitziehte I vooruitzichten in eijfers ge middeld over Nederland. I Voor zondag: aantal uren pon: 0 tot 5. Min. temp.: van ongeveer nortaai tot 4 graden "oven normaal-, max. temp.: omstreeks normaal. Kans op oen droge periode v au min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 90 Procent. Voor maandag: aantal uren on- 0 tot 5. Mui. temp-: van ongeveer normaal tot 4 graden ooven normaal: max. temp.- mstreeks normaa-l; kans op Jti droge periode van min os 12 uur: 95 procent; kans 9n„^n ?eheel droog etmaal: procent. I n. -JrSeni zondag 4 febr HansWert 3.45 en 16.11; ^neuzen 3.01 en 15.27. "issingen 2.34 en 14.55 wemeldmge 4.26 en 16.46 Maandag. 5 febr. fen op Zoom Hansweert 4.21 en 16,48; «rneuzen 3.38 en 16.04 "dingen 3.10 en 15.31; wemeldmge 4.58 en 17 20 4.36 en 5.08 en l47 RHeinfel- fen 173 ie 247 -1- RH' 26 Plitt ,ftraatsburg 136 Maxaii 370 l?1? 311 PHB, 148 -8 M P l8" Plochingen SteinK ManPheim 182 pl.10, fcfoinbaeh 137 pU, Mainz 211 l28'Pu?geJ. 109Pi-TO, Kaub blenP V73 ,er 360 PH28, Ko- ®'-28 Rnh F'o23' KeuIen 128 885 olu 8 Pl-13, Lobith 868 OllO N- annerdenSe k°P IJsso?W 837 mffon 689 pU5' sel 350 837 PU2, Eefde IJs- Pl.16 mJP- Deventer 240 «n 3971 on484 "2- ®or§ha- Pl.26 cl, BelfNd 1157 512 Pl.2, keileden de sluis gen luchtverontreiniging zal het instituut voor gezondheid, techniek TNO op 15 plaatsen metingen verrichten. De meet punten staan in Vlissingen, Oost-Souburg, Middelburg, Ar nemuiden, Nieuwdorp, Borsse- ie, Lewedorp 's-Heerenhoek Nieuwdorp, Ritthem, Veere, Nieuwland, Heinkenszand en Goes. In 1973 wordt aan deze collectie bovendien toege voegd: Vrouwenpolder, Ter- neuzen, Sluiskil, Hulst, Sas van Gent en Westdorpe. Het instituut voor planten- ziektekundig onderzoek uit Wageningen heeft veertien meetpunten, alleen in het Sloegebied. Er komt van deze instantie echter ook een meet net voor de kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen, waar elf meetpunten zullen worden gemstalleerd. Het IPO onder zoekt vooral de gevolgen van fluor-emissies door de indus trie. De stichting gezondheids dienst voor dieren in Zeeland heeft elf meetpunten in het Sloegebied, waar eveneens naar fluor wordt gezocht. In het najaar zullen op elf vee houderijbedrijven in het Sloe gebied urine- en botmonstors van vee worden genomen, om het fluorgehalte daarin te be palen. De gezondheidsdienst voor dieren heeft verder een meetstation in Sas van Gent en omgeving. De kosten van de metingen in dit geval wor den betaald door de N.V. Zuid-Chemie. (Van onze correspondent) TEKNEUZEN De jeugd- natuurwacht Terneuzen en de gemeentelijke plantsoen dienst hebben een plan opge steld, waarin de kinderen van de Terneuzense basisscholen meer zullen worden betrokken bij de aanleg van plantsoenen en beplantingen. Op donderdag 8 februari zal een groepje kinderen van de Onnesschool een aantal bomen planten bij het stadhuis. Op 15 februari zullen leerlingen van de St.-Willibrordusschool hel pen bij de aanplant van het wilgenplantsoen, terwijl een klas van de Willem Alexan- derschool op 22 feburari gaat zorgen voor de aanplant van de Industrieweg nabij Driewe gen. Op donderdag 1 maart start een plantproject in de Serlippenspolder door kinde ren van de Hervormde School aan de Leeuwenlaan. Voordat de kinderen gaan planten zal er eerst met hen worden gesproken Deskundi gen van de gemeentelijke plantsoenendienst zullen laten zien hoe het hele beplantings- plan voor de betrokken wijk er uit ziet. Zij leggen daarbij uit hoe zo'n plant tob stand komt ein hoeveel die beplantin gen kosten. Ook over de bomen en planten zelf wordt dan de no dige informatie gegeven. Het ligt in de bedoeling dit Initiatief regelmatig navolging te doen krijgen in andere wij ken en met andere scholen. IVan een onzer verslaggevers 1 SLUISKIL De 25-jarige student Albert Bouchaut, die afkomstig is uit Sluiskil maar in Nijmegen studeert, is ver vroegd uit de gevangenis van Cadiz in Spanje ontslagen. De jongeman zat daar een straf van 5 maanden uit wegens het smokkelen van 1200 gram liasi uit Noord-Afrika. Aanvankelijk kreeg hij een jaar ceel met aftrek van vier maanden voorarrest, maar hem werden 3 maanden kwijtge scholden wegens goed gedrag. Kennelijk is het goede gedrag van Albert Bouchaut voor de Spaanse autoriteiten aanlei ding geweest zijn gevangenis- stiaf opnieuw te korten, want dezer dagen werd hij uit de gevangenis van Cadiz ontsla gen. Oorspronkelijk zou de student pas in mei worden vrijgelaten. Gisteren is Albert Bouchaut. die aan de universi- 'eit van Nijmegen pedagogie studeelt, in deze stad terugge keerd. Tweede prijs. Onze oudejaarsprijsvraag blijkt erg moeilijk te zijn ge weest. De opdracht om vijftien krantefoto's uit 1972 thuis te brengen heeft nie mand feilloos kunnen uitvoe ren. Naast de foto-opgaven werd ook nog gevraagd een oordeel te geven over de krant, over wat daaraan naar uw mening goed is en wat verbetering behoeft. De ana lyse van deze tweede op dracht is nog niet geheel vol tooid. Dat komt eigenlijk wel goed uit want ook de hoofd prijs, een in brons gegoten beeldje van een krantelezer, is nog niet klaar. Het uit klei geboetseerde beeldje zit op het ogenblik te verstenen in de oven. Wanneer het uit de oven komt gaat het naar de bronsgieter, die er nog heel wat werk aan heeft voor hij het tenslotte in brons kan afgieten. Wel klaar zijn de tweede en derde prijs (zie foto's). Het zijn terracotta beeldjes van krantelezende figuren. Ze zijn evenals de hoofd prijs, gemaakt door Truus de Liet-Zöllner uit Breda. 0 Derde prijs. (Van onze correspondent! TERNEUZEN Een actie groep heeft het plan opgevat om op zaterdag 17 februari in Terneuzen een protestmars te organiseren tegen de vervui ling van het Kanaal Gent-Ter- neuzen. In de week van 5 februari zal de bevolking uit de Zecuwsch-Vlaamse Kanaal zone per pamflet worden uit genodigd aan deze protestmars deel te nemen. Het ligt in de bedoeling op zaterdag 17 februari om 13.00 uur met enkele vrachtauto's vanuit Sas van Gent te vertrek ken om via Philippine en Sluis kil en Hoek, Terneuzen te be reiken. De tocht te Terneuzen gaat vanaf de Kerkhoflaan, via de Noordstraat naar het kanaal, waar aan de deelnemers gas maskers zullen worden uitge reikt. Na de mars zal in het gebouw «De Schakel" in de Kerkhoflaan een meeting wor den gehouden waar de heren Van der Lek (PSP) professor Voets uit Gent de heer G. Sponselee, bioloog te Hulst, dokter F. Puylaert uit Sas van Gent en mevrouw mi'. Kanne- gieter, oud-voorzitster van de VMZ, het woord zullen voe ren. Ook huisartsen uit de Ka naalzone zullen worden uitge nodigd! De Terneuzense gemeente politie, gemeenteraden en di verse andere instanties zullen aan de protestmars hun mede werking verlenen. Door de CPN worden enkele geluids wagens ter beschikking ge steld. Leerlingen procestechniek van de Terneuzense mts heb ben monsters kanaalwater genomen en zijn evenals reeds zoveel anderen na "de analyses tot ontstellende ont dekkingen gekomen. Verdere inlichlingen kunnen worden verkregen, bij het Zeldenrust- coUega, (ADVERTENTIE) IVan een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT-HOEK De twee districten van het waterschap De Verenigde Braakmanpolders zijn niet overtuigd van het nut van een verdere concentratie van de (Van onze correspondente) MIDDELBURG De 60-ja- rige landbouwer H. R. B. uit Terneuzen was al op 24 febru ari 1972 door de kantonrechter van Terneuzen veroordeeld tot f 80 boete. Hij zou op 15 november 1971 een stukje het kruispunt St.-Pietersdijk bij Hoofdplaat zijn opgereden, toep hij door de van rechts komende personenauto A. L. uit Breskens werd gepakt. De officier van justitie vroeg be vestiging van het vonnis van de kantonrechter. Enkele ge tuigen bevestigden nogmaals dat L. na een inhaalmanoeuvre nog met de twee linkerwielen op de verkeerde weghelft reed, juist op het kruispunt waar de landbouwer de weg wilde oprijden. Dat kon allemaal wel wa.ar zijn, zei de officier van justi tie, maar het gaat hier niet om wat het slachtoffer verkeerd deed, er vielen verschillende gewonden bij dit ongeval, maar dat B. geen voorrang gaf waar het wel moest. Hij heeft het kruispunt blijkbaar niet helemaal vrij gelaten. Deze feiten maakten samen, dat de officier van justitie de feiten bewezen achtte, en bevestiging van het vonnis van de kanton rechter vroeg. Uitspraak op 15 februari aanstaande. waterschappen in Zeeuwsch- Vlaanderen. Gezworene drs. R. Barbé verklaarde in Hoek dat de tijd nog niet rijp is voor een dergelijke samensmelting. Ook gezworene R. den Boer liet zich in Sas van Gent in dezelfde geest uit. Het waterschapsbestuur zal zich echter loyaal opstellen te genover de werkcomimissie die een onderzoek instelt naar de mogelijkheden van een con centratie van waterschappen. Het waterschap van de Braak- mïanpolders zal dit jaar ver schillende verbeteringen aan waterlopen aanbrengen. Zo zal de waterloop aan de binnen dijk van de Lovenpolder bij Hoek worden hersteld. Moge lijk kan dit werk plaats vin den in DACW-verband, waar door tot 70' procent van de kosten door het rijk wordt vergoed. Beide districtsbestu. ren konden zich scharen ach ter het standpunt van Gedepu teerde Staten van Zeeland dat de actieve zuiveringstaak op grond van de Wet Zuivering Oppervlaktewater opgedragen dient te worden aan de water schappen. Bij de Amro Bank hebt u de keus uit tien verschillende spaarvormen. Van een spaarboekje met 4% rente tot een spaarrekening met een vaste looptijd van 5 jaar,die nu zelfs een gegarandeerde rente biedt van maar liefst Laat u bij de Amro Bank vrij blijvend adviseren over de voor u meest geschikte spaarvorm. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De sectie vorming en ontwikkeling van de Zeeuwse Culturele Raad zal een subsidieverzoek van de Zeeuwse Vrouwenraad on dersteunen. Dit verzoek heeft betrekking op een bedrag van f 900 dat zal worden gebruikt voor het organiseren van een studiedag over het ontwerp- streekplan Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. De organisatie van deze dag is in handen van de Zeeuwse Vrouwenraad. Voor de finan ciering van zijn activiteiten heeft de vrouwenraad boven dien een subsidie van f 5200 gevraagd. Ook tegenover dit voorstel staat de sectie posi tief. Hetzelfde geldt voor het verzoek om een gekwalifi ceerd medewerkster aan te stellen beslast met de coördi natie en communicatie tussen de drie in Zeeland werkzame vormingscentra: het Van Eeg- henhuis te Aardenburg, Hede- nesse te Cadzand, en Het Zil veren Schor te Arnemuiden. (Van onze corresPondente) MIDDELBURG Marie de Rijke, de dierenvriendin uit St.-Anna ter Muiden zocht gistermorgen haar recht in hoger beroep voor de meer voudige raadkamer van de rechtbank te Middelburg. Ondanks het feit dat van de zijde van de justitie alle be grip werd getoond voor de handelwijze van Marie, vroeg de officier van justitie toch bevestiging van het vonnis, dat de kantonrechter van Oostburg op 26 oktober van het vorige Jaar had op gelegd. Dat vonnis hield in: verbeurdverklaring van alle 42 honden, die in en om het huis van Marie de Rijke aan wezig waren. In de open hokken lag een 15 centimeter dikke modder laag, waarin de honden moesten slapen en eten. Er was door de buurt al geld bijeengehaald voor de hoogstnodige voorzieningen, maar de politie vond toch dat de toestand niet langer houdbaar was. Waar blijven mijn medeplichtigen, zo vroeg zij de president van de rechtbank. Al die mensen die hun hond bij mij afgeven, of er over meepraten, want en kele dagen geleden telde hij weer 24 honden in de rennen bij Marie, U moet toch weten dat de honden liefderijk worden opgenomen in het asiel van Terneuzen, voegde de president van de recht bank, mr. P. van Empel, haar toe. U kunt zich niet voor stellen, verweerde Marie zidh, wat diaar in Zeeuwsch- Vlaanderen op dit gebied nog een onbeschrijfelijke toe stand heerst. In Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen is zelfs helemaal geen opvang voor dit soort beesten. ze gewoon maar los laten, als ze met vakantie gaan. Dat zijn de ware schuldigen, van deze nare situatie. Iedereen weet dat ik geen hond aan zijn lot zou overla ten, en eike keer gebeurt het weer opnieuw, dat mensen zwerfhonden naar me toe brengen. Zelfs deze week ge beurde het weer. Als bewijs stuk haalde Marie een oud stuk gerafeld touw te voor schijn. De opper, die het verbaal dit keer had opgemaakt, kon De advocaat van Marie, mevrouw Jansen-Van Oosten, zei over haar. cliënt: „We hebben hier te maken met een lieve, zorgzame vrouw, die alles doet, en heeft ge daan, voor dieren die door anderen zijn verstoten. Marie weet zelf ook dat de situatie niet ideaal is". Ook de raads vrouwe vroeg zich af, of haar cliënte wel de enige schuldige was. De drie rech ters hebben elf dagen de tijd, namelijk tot woensdag 14 februari, om tot een uit spraak te komen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Een aan tal dramatische gebeurtenissen uit de eerste jaren van onze jaartelling drukken hun stem pel op ontwikkelingen, die ty pisch bij de 20ste eeuw horen. Eenvoudig gezegd: omdat de bewoners van Walcheren in de eerste eeuw na Christus, een beschermende wal hebben op geworpen tegen de herhaalde lijk op rooftocht zijnde Noor mannen, is het thans niet mo gelijk in het hart van Walche ren, in Oost-Souburg, een win kelcentrum te stichten. Souburg vertoont, uit de lucht gezien, een enorm, rond gat, alsof er in een ver verle den een atoombom in het dorp is ontploft. Dat gat, waarop men praktisch geen bebou wing aantreft, zou zo wil den het de plannen van enkele jaren geleden worden opge vuld met hypermoderne gebou wen, zoals winkelcentra. Oost- Souburg zou op deze wijze weer een „hart" krijgen, meende het gemeentebestuur van Vlissingen, de stad waar van Oost-Souburg als woon kern deel uitmaakt. De archeologen, en met na me ir. J- Trimpe Burger van de rijksdienst voor het oud heidkundig bodemonderzoek, hebben daar een stokje voor gestoken. Het gat van Sou- „burg" was waaraan het dorp wist dat het de zogenaamde „brug" was waaraan he dorp zijn naam dankt, blijkt histo risch van onvervangbare waarde te zijn. Het is de plaats waar in het verre v 'e- den de Souburgers hun ,e lijf en hun have en goed pro beerden te redden als de Vi kingen Walcheren weer eens aandeden. Ir. Trimpe Burger heeft zelfs een heel systeem van weger, in het gat van Souburg ontdekt. De oude burcht, zo werd verder ontdekt, was door een aarden wal omgeven. Zou dit unieke gebied nu worden volgebouwd, dan kon den latere generaties ons daar wel eens heel boos om aankij ken. Er is nu dan ook een nieuw pl-an voor de brug ontworpen. Uitgaande van het wegenpa troon dat de verre voorzaten van de Souburgers hebben uit gezet, zal er nu in plaats van w'nkelcentra en parkeerplei- nen een parkgebied in het centrum van Souburg komen. Er zijn zelfs plannen om de oude wallen in hun oorspron kelijke staat te herstellen. Het gehele centrale gebied van Oost-Souburg heeft nu in een nieuw bestemmingsplan, dat geheel Oost-Souburg om vat, de aanduiding „b schermd natuurgebied" gekregen, waar mee het voor lange tijd veili;f is voor ambities van grootwin kelbedrijven en andere bouw- lustigen. In het nieuwe bestemmings plan wordt er ook van uitge gaan, dat de smalle, ijzeren brug over het kanaal door Walcheren, een ondergeschikte functie zal krijgen. De bewus te brug is vorig jaar onder werp geweest van felle discus sies, omdat zij namelijk de enige verbinding vormt tussen Oost-Souburg en het westelijk van het kanaal gelegen deel van deze kern- Men vreest in Souburg nog steeds dat de smalle brug zal moeten worden „ingeleverd" als het besluit valt om enkele kilometers verderop, een tweede kanaaibrug te bouwen, ter ontlasting van de Vlis- singse Keersluisbrug. Een be slissing hieromtrent is nog niiet "genomen, .naar juist daar om is de aansluiting van de functie van' de brug in het bestemmingsplan van niet ge ring belang voor de Soubur- gers. De Vlissingse raad moet het nieuwe bestemmingsplan voor Oost-Souburg binnenkort goedkeuren. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De ruim 40 schoonmaaksters die belast zijn met het schoonmaken van de Vlissingse gemeentescholen en kantoren, vinden de per 1 januari j.I. ingevoerde werk tijdverkorting, die 30 procent bedraagt, onaanvaardbaar. De protesterende schoon maaksters zijn in dienst van het Haagse schoonmaakbedrijf Senft, dat enkele jaren gele den door de gemeente Vlissin gen met de schoonmaaktaak werd belast, omdat dat goed koper was dan het zelf, door gemeentewerken .reinigen van de gebouwen. De bezuinigingsdrang van de gemeente Vlissingen leidde echter tot de werktijdverkor ting, omdat het Haagse schoonmaakbedrijf niet meer in staat is voor het bedrag dat de gemeente nu wil betalen, het werk in de oorspronkelijke werkuren uit te voeren. Van daar de werktijdverkorting. De schoonmaaksters vrezen daar echter de dupe van t.e worden. Allereerst verdienen zij een stuk minder, en boven dien zijn zij in de hun nu geboden tijd niet in staat hun werk naar behoren te verrich ten, zodat zij bang zijn ontsla gen te worden. NVV-districts- bestuurder Van Dijk stelde de dames op een protestavond ge rust door hun aan te raden bij een eventueel ontslag het NVV te waarschuwen. Die or ganisatie zou dan haar invloed aanwenden om het ontslag on gedaan te maken. Wat de reiniging van de go- bouwen betreft, volgens de Vlissingse schoonmaaksters gaat het hun collega's in Mid delburg veel beter af. Daar heeft gemeentewerken de zaak in handen, waardoor veel goedkoper gewerkt kan wor den. Een van de dames merkte nog op: „Volgens mij verdie nen de bedrijven er dik aan. Vlissingen is niet goedkoper, maar duurder uit".

de Stem | 1973 | | pagina 3