Water polo zal het altijd zwaar hebben Leen Pfrommer: „Nerveus ritje voor Valentijn" RESULTAAT LOTING WK E.K.-SCHAATSEN VRIJ ZEKER VAN DE BAAN Jan de Jong geblesseerd Ajax-Bayern voor Duitsers winterpot f5.- Routiniers nemen afscheid Voordelig en lekker eten? sport Truiden zcgt Maiwald contract op In vorm Dagtaak voordelig uit met NS 26 Zaterdag 3 februari 1973 klas A: Goes 4 - Arne- len 1, Schans - Apollo 3, 2 - MZ 13. klas B: Goes 5 - Apollo 2 imuiden 2 - MZ 12. klas C: Atae 2 - Eff. 5, 1 - AKF, STV 2 - RWS klas D: Excelsior - Aloy fem 3 - SAR 32. Effect 6 - 1. ndelijke junioren: A-klas: 1 - Iduna 1, Wibats - :i, Twenty One Up 1 - 1, Scylla - UBTV, DHC - to 1 B-klas: Wiln-o 2 - Elan - MZ 2, Bruynzeel - Zand 1. impioensklas Meisjes: MZ 1. klas B: Swift 3 - BKC 1. mvogels 1 - Seolto 1. Togo -.nimo 2. klas A: Seolto 3- Ondo klas A: Swift 5 - Atlas 1, to 3 - Zuidwesters 2. nioren IA: Ondo J1 - Jl, Stormvogels J1 - Se- Jl. inioren 2A: Swift J2 - no J2. nioren 2B: Volharding Jl ridwesters Jl, Blauw Wit Togon J3. inioren 2C: Tjoba J2 - Et J4, Togo J4 - Zaamsiag dspiranten 1B: Ondo Al it A2. dspiranten IC: Togo A2 - nslag Al, Volharding Al - »a SA2. dspiranten 2A: Togo A3 - Al. dspiranten 2B: Olympia - Luctor Al, Blauw Wit Tjobo A3. dspiranten 3B: Animo Al - ft A6, Top Al - Zuidwes- A2. dspiranten 3D: Tjoba A4 - Harding A2, Olympia A2 - w Wit A3. ■pillen IB: Togo PI - mslia-g PI. upillen 2A: Zuidwesters PI rmvogels P2. upillen 2B: Swift P3 - 1 P2, Seolto P2 - Animo upillen 2C: Blauw Wdt P2 'joba P3, Olympia PI - tor PI. upillen 2D: Zuidwesters P2 ictor PI, Kporthal Vlissingen: Olym- 2 - Zeeland Sport 1, Ma-ra- n 1 -EMM1. Marathon 1 - ympus 1, Olympus 1 - Zee- d Sport 1, Walcheren 3 - ïland Sport 2, Olympus 2 - rathon 1, Walcheren - In- nos, Olympus 3 - Fortuna 3, mpus 2 - Fortuna 1, Wal- Wen 1 - Fortuna 1, Olympus - Fortuna 1, Olympus 4 - /mpus 3, Marathgn 2 - Zee- d Sport 1. Sporthal Middelburg: EMM Walcheren 1, EMM 2 - ilcheren 2, Walcheren 1 - ■mpus 2, Marathon 3 - Wal- :ren 3, Olympus 2 - Wal- isren 3, DHC - EMM 2, EMM Jlympus, Olympus 1 - Mara- >n 1, EMM 2 - Schelde ort 1, Olympus 4 - Schelde art 2, Walcheren 3 - Olym- 3, EMM 3 - Haringman iporthal Goes: GSC 1 - Del- Sport, GSC 1 - Delta Sport Volharding - Walcheren 2, Cl- Walcheren 1 - Wal- :ren 1, GSC 3 - Operatie Sporthal Bergen op Zoom: •tuna 2 - DHC, Fortuna - ympus, Sios 2 - Sluiskil, -rtuna 2 - Sips 1. Sporthal Terneuzen: Schelde ort - Operatie '71, Schelde ort - Hontenisse 2, Sïuisikü [ontenisse- ramma zwaren maken, omdat dit i Christelijke feestdag is> wijl inkorven reeds op don- rdag op mogelijk nog grote-' bezwaren zal stuiten. Hrt rgramma: oude duiven 23 ril, St.-Ghislain, 5 mei Noy-; 12 mei Compiegne. 19,mei rvilliers 26 mei Corbeil, 1 ni St.-Quentin, 9 juni Orle- s, 16 juni SurvillierS, juni Chateauroux, 23 juni mpienge, 30 juni Chartres, .i Ruffec, 7 juli Corbeil. 14 i Survilliers en 29 juli Ber- :ac. Jonge duiven: 7 juli St.* lislain. 14 juli St.-Quentin, juli St.-Ghislain, 28 juli S'- ientin, 4 augustus Noyon. U gustus St.-Dizier, 18 augus- Noyon, 25 augusts Orle- s. Navluchten: 25 augusrus •ombeek, 1 september St." islain, 8 september St.* ientin, 15 september St- lislain. In het programma 15 o-g) niet opgenomen de wed* icht vanuit Parkestone, lar hoogstwaarschijnlijk zal ze Engelse vlucht ook dit ir weer gehouden worden en datum daarvoor nog wov» n bepaald. HARRIE VRIEND NIEUW BEGIN (Van onze sportredactie) AMSTELVEEN De wereldkampioenschappen zwem men en waterpolo, welke dit jaar begin augustus in de Joegoslavische hoofdstad Belgrado worden gehouden, wer pen wat de Nederlandse waterpoloselectie betreft al volop hun schaduw vooruit. Harie Vriend, die samen met Jan Bultman de nationale watertop op dit belangrijke gebeuren moet voorbereiden, staat echter een bijzonder moeilijke en ook onzekere toekomst te wachten. Na de uiteindelijk toch nog wat teleurstellende prestaties van de waterpolospeler tijdens de Olympische Spelen van Mun chen, is er in d enationaie top toch nog wel het een en ander veranderd. Een groot aantal routiniers heeft afscheid geno men en dat betekent voor Ha<r- rie Vriend, dat hij voor het wereldtoernooi weer met een bijna nieuwe ploeg moet be ginnen. I Jet Nederlands waterpolo z-a-1 niet altijd moeilijk hebben, 20- [langrtir voor 'de spelers geen goede sociale regelingen zijn getroffen", zegt Haraie Vriend. „Als ik eenmaal een lekker ploegje heb, een groep dus waarmee uiteindelijk iets te I bereiken is, dan valt de zaak luit elkaar, omdat de jongens 1 uiteindelijk toch al op zeer I jeugdige leeftijd aan hun I maatschappelijke positie gaan I denken. En dan blijft er voor een intensieve polo-training Inog maar weinig tijd over. I Daarom hebben ook spelers als lMart Bras en onder andere [Hans Hoogveld zich terugtrok- I ken uit de selectie", vertelt I Harrie Vriend spijtig. het In het verleden de gewoon te, de centrale trainingen In Bussum te houden, thans heb ben de bond-strainers ook de clubtnainers bij hun werk in geschakeld. Onder leiding van de eigen trainers kunnen de jongens nu ook in hun eigen bad zi'ch voorbereiden op het geen uiteindelijk van hen wordt verwacht als lid van de centrale trainingsgroep. „Maar een ideale oplossing is het nog altijd niet", toont Har rie Vriend aan. Door de dik wijls ongelukkige trainingstij den van de verenigingen en de overbezetting van de zwemba den is het meestal niet moge lijk, dat zo'n anderhalf uur per dag kan worden vrijge maakt voor zo'n specifieke po lotraining. In overleg met clubtrainers als Gerrit Jansen (Nept.unus Arn hem), Karei Smits (Zwem- lust), Henk Hermsen (De Rob ben), Nico v. Darn (ZIAN), Marcel Meijer (Nereus) en o.a. •Gerrit Huisman (De Meeu wen), werd toch maar weer besloten, ook nog centrale trai- evenwel duidelijk anders. Was het voorheen de totale setec- tiegroep, die naar Bussuim kwaim, nu wordt de zaak ge splitst. Spelers en trainers van twee verenigingen werken nu bandstrainers. En gelijktijdig komt Harrie Vriend dan met een aantal I vergelijkingen. Overeenko-m- 1 met bijvoorbeeld he Oost" I europese waterpolo, waar ja- Iren echtereen een topple eg on- 1 gewijzigd blijft. „En dat is ui- I 'ers' belangrijk. Waterpolo is 1eenmaal een sport, waa-r- voor je niet alleen technisch bijzonder veel moet kunnen presteren om buj de Europese 'op te komen, maar het is ook een sport, waarin het dikwijls ?D mentale en op psychische 1 tracht aankomt. En het is nu eenmaal in onze sport een be- i *62en feit, dat een geharde, riVaren en,dus niet zo'n jonge ploeg de uiteindelijk beste re- tïornoo'Eevert een s'f°Pen<f i j kondstrainers Harrie en Jan Bultman zijn portgeleden gestart met een 1 «F? gewijzigde trainings- I "en schema, dat belang- t aangepast is aan de weini- riiva'+e Uren van onZe belang- Jttste top-waterpolospelers. DeSB^RTJ?DEN 'Belg-) Tnii.i eersteklasser St.. 'valdvr-t Mathias Mai- JIa.wald a C0"traot 0Pgezegd. van u» 'e slnds de aanvang Scha Se'ZOen voor Belgi- van „„evemging uitkwam en men y 0rd was overgeno- hehh(,„Z°u meningsverschillen Tfuiden^Di?6 tra'ner van St'" zou 7n meningsverschil de (i' 8 opgelopen zijn dai "valdï! Van de 'lub Mai- ITaH, ontsiageu. mèntnar'lS aiwald naar com- kwestie gevaagd over deze Ik heh k weet van "iets. °ntvaneernn°S gBen beric!lt over wmmenf en. we,ger verder o'aar te geven". Mal- Op deze marnier komen dan uiteindelijk toch nog alle top- speletis op geregelde tijden aan een langdurige, specifieke po- lotraiiraing toe. Daarnaast zijn er dan nog genoeg mogelijkhe den am met de clubtrainers en de jongens de problemen, de vooruitgang en het mogelijk „Huiswerk" door te nemen- De nieuwe regeling lijkt hoewel de praktijk dit nog niet helemaal heeft uitge wezen niet ideaal Maar voor Harrie Vrie d en zijn mannen viel er weimi-g te kie zen of te delen. Enerzijds moest rekening worden gehou den met de vele uren, welke de top-polospelers kwijt waren voor het meerdere malen per week bezoeken van de trainin gen in Bussum, anderzijds bleek, dat de zwembaden van de clubs te weinig uren had den voor een intensieve top- training. Belgrado, maar misschien al de komende oefenwedstrijden van het Nederlands zevental, zulle? uitwijzen of de oranje- ploeg op deze manier nog wel een plaats in de Europese sub top kan behouden. llliijl 0 Leen Pfrommer: „Ik had liever gezien dat Valentijn een tegenstander had getroffen, van wie hij makkelijk kan win nen". (Van onze speciale verslagge ver) OSLO Leen Pirommer was vrijdagavond na de loting voor de wereldkampioenschap pen sprint in Oslo voor 99 procent een tevreden man. Vanwaar die ene dissonant'.' „Het is natuurlijk machtig dat Jos Valentijn uitgerekend te gen iemand als Lasse Efskind moet rijden op de 500 meter, maar als die jongen zijn zenu wen maar in bedwang kan houden. Vooral bij de start zal het een nerveuze toestand zijn. Ik had eigenlijk liever een tegenstander voor hem gehad, die hij gemakkelijker kan hebben. Dan wint hij zich ten minste niet zo op. Maar na tuurlijk moet ik verder zeg gen, dat er enkele hele beste ritten zijn uitgekomen. De te genstanders van Bazen (Iver- sen), Bleeker (Jonland) en Van Helden (Holmgren) zijn stuk voor stuk mensen, die onder de veertig seconden kunnen komen. Zelfs de Zwit ser Widmer die tegen Olof rijdt, haalde onlangs in davos 40.2". Daarnaast mag er zeker in de tweede rit, als de „kilome- tertrein" Johan Granath en Valeri Moeratov elkaar ont moeten, vuurwerk worden verwacht: Overigens zal men ook op Valle Hovin weer ge bruik maken van fotoelectri- sche cellen, die valse starts registreren. „Ik ben daar hele maal voor", aldus Pfrommer, die met zijn ploeg een ander dan het oorspronkelijk uitge kozen hotel binnenstapte we gens slechte ervaringen met de kwaliteit van het eten „Met die cellen is een pikstart eenvoudig onmogelijk. Wel kun je met een beetje geluk een mini-vliegende start ma ken". Ook bij de dames kwam een aantal interessante paringen uit de fraai gestileerde bokaal in een schoolklas naast de kunstijsbaan tevoorschijn. Zo start wereldreco-rdhoudster Sheila Young direct al in de openingsrit tegen de Russische Ljoebo-v Sadsjikova en bomen daarna Trijnie Rep en titel verdedigster Monika Pflug in actie. Elly van de Brom trof het met de snelle Amerikaan se Lea-h Poulos, die bovendien no-g haar vriendin is. De ande re Nederlandse dames hadden minder in het oog springende partners toebedeeld gekregen. Zo moet Atje Keulen aantre den tegen de Poolse Erwina Rys en neemt Sippie Tigche- laar het op tegen de Noorse Cecilie Funnemark. Sijtje van der Lende moet het in de vijftiende en laatste paar zelfs helemaal alleen zien te doen. De loting voor de 1000 meter dames en heren zal pas zater dag direct na het resultaat van de 500 meter worden verricht. Men gaat dan uit va-n de uit slag, zodat de concurrenten tegen elkaar zullen rijden. (Van onze speciale verslaggever! OSLO De loting voor dc strijd om de wereldkampi oenschappen voor sohaats- sprinters had vrijdagavond in Oslo het volgende resul taat: 500 meter heren: eerste rit: Immerfall, VS Knauer, DDR; tweede rit: Johan Gra nath, Zwe - Valeri Moeratov, SU: derde rit; Wallberg, Zwe - Bj-oerang, Noor; vierde rit: Cassan, Can - Szandala, Po len; vijfde rit: Valentijn Ned - Efskind, Noor; zesde rit: J-oeri Moeratov, SU - Su zuki, Japan; zevende rit: Hu- janen, Fin - Freese Wdld; achtste rit; Bazen, Ned - Iversen, Noor; negende rit: Marshall, GB - Cassidy, Can; tiende rit: Widmer, Zwits - Olof, Ned; elfde rit: T-rzebu- nia, Polen - Kobayashi, Jap; twaalfde rit: Coates, Austr - Sunde, Noor; dertiende rit: Oloph Granath, Zwe - Koma- rov, SU; veertiende rit: Brychcy, DDR - Claeson, Zwed; vijftiende rit: Lich- tenstern, Wdld - Rinne, Fin: zestiende rit: Jonland, VS - Bleeker, Ned: zeventiende rit: Holmgren, Zwe - Van Helden, Ned; achttiende rit: Lind, Noor - Lanigan, VS; negentiende rit: Veistola. Fin - Kasjej, SU. 500 meter dames: eerste rit: Lj-oebov Sadsjilova, SU - Sheila Young, VS tweede rit: Monika Pflug, Wdld - Trijnie Rep, Ned; derde rit: Yosh-iko Onozawa, Japan - Sylvia Burka, Can; vierde rit: Vera Krasnova, SU Ane Sofie Jaernstroem, Zwe; vijfde rit: Sigrid Sundby, Noor - Kay Lunda, VS; zes de rit: Erwina Rys, Polen - Atje Keulen, Ned; zevende rit: Monika Stuetzle. Wdld - Lisbeth Berg, Noor achtste rit: Eliy v. d. Brom, Ned - Leah Poulos (VS); negende rit: Sylvia Filipsson, Zwe - Connie Carpenter, VS; tiende rit: Wamda Krol, Polen - Ve ra Soerovikina, SU; elfde rit: Catherine Priestner, Can - Satomi Koilce, Japan; twaalf de rit: Sippie Tigchelaar, Ned - Cecilie Funnemark, Noor; dertiende rit: Alla Boetova, SU - Len-a Anders- son, Zwe; veertiende rit; Peggy Crowe, VS - Gayle Gordon, Can; vijftiende rit: Sijtje van der Lende (Ned) alleen. (Van een onzer verslaggevers) OSLO Naar alle waarschijnlijkheid zullen er in de toe komst geen Europese schaatskampioenschappen meer wor den gehouden. Hiervoor in de plaats zal dan komen een serie wedstrijden, met een Europacup als inzet. Een en ander is neergelegd in een voorstel, dat de Zweedse schaatsbond, met steun van o.a. de KNSB, aanhangig maakt op het komende congres in juni van de Internationa le Schaatsunie, dat in Kopenhagen wordt gehouden. Henny Roos, vice-voorzitter van de ISU, vertelde gisteren in Oslo zich achter dit voorstel te zullen scharen Dit Europacup-toernooi zal ook met forse geldprijzen ge doteerd worden. Sprake is bij voorbeeld van een eerste prijs van 25.000,en een tweede van 20.000,De bedoeling is, dat dit geld niet direct aan verbleef6 'n Amersfo»r( ',at ziin'ennt t e n0g wel Oen tn "tr.act met locn - f'"de van het sel- I-'i> liep. 0 Harrie Vriend: „Voor een intensieve waterpolo-training blijft in de meeste gevallen weinig tijd over." de betrokken prijswinnaars wordt uitgekeerd, maar in de kas van de nationale bonden wordt gestort. De bonden op hun beurt betalen via een be paalde verdeelsleutel dit geld aan de l-eden van de kernploeg uit als een vergoeding voor loonderving. Volgens plan zal het Europa- cupt-oern-ooi vijf wedstrijden tellen. Vier v-a-n de vijf banen zijn, zij het officieus, al be kend. Die vier zijn: Deventer, Oslo, Davos en Inzeil. Waar het finaletoerno-oi zich zal af spelen, zal nog nader worden bekeken. Behalve dit Zweedse voorstel zal er door de heer Roos óók een nieuw plan worden gelan ceerd. Hij wil in maart 1974, na afloop van het eigenlijke zeizoen dus, een wedstrijd or ganiseren tussen Nederland en de „rest van de wereld". Roos: „Vier sprinters en zes all-rounders moeten er dan in actie komen. Dat lijkt me een interessante krachtmeting" Hoe het programma er precies uit zal zien, ka-n hij nog niet zeggen. Wel dat er in ieder ge val ook enkele achtervolgings races zullen worden gehouden. Ook over de plaats waar dit evenement zal plaatsvinden bestaat nog onzekerheid. Roos: „Om de rijders in de gelegen lieid te stellen eventueel nieu we records te rijden, zal de keuze in ieder geval op een hooglandbaan vallen. Mis schien wox-dt het Davos, mis schien Alma Ata". 0 Jan de Jong: Blessure aan kniebanden. (Van onze sportredactie) BREDA NAC moet zon dag in Nijmegen zonder Jan de Jong aantreden tegen NEC De Dordtenaar bles seerde zich gisteren tijdens de training. Dokter Smit huis achtte de blessure van dien aard dat hjj oordeelde dat De Jong zondag niet kan spelen. Wat Jan de Jong precies heeft, kon dokter Smithuis gisteren nog niet vaststellen. De NAC-doeiman heeft ver draaide of gescheurde knie banden. Hij moet dinsdag bij dokter Smithuis terugkomen. Mari van Dongen zal Jan de Jong waarschijnlijk vervan gen. Efskind „Let op Bjoerang" (Van een speciale verslaggever) OSLO Lasse Efskind, de enige amateur die wereldre cords bezit, geeft zichzelf niet veel kans op het wereldkam pioenschap vöor sprinters. De lange Noor, die volgende maand 29 jaar wordt, voelt zich niet zo goed in vorm als op die gedenkwaardige dertiende januari, toen hij in Davos het wereldrecord op de 500 meter evenaarde met 38.0 sec. en op de 1000 meter met 1.17.6 het wereldrecord tot zijn privébezit maakte. „Ik lieb zo'n gevoel dat ik niet op de hoogste plaats van het podium zal komen", aldus Efskind donderdag na een training op de kunstijsbaan Valle Hovin, die Bislet als to neel voor het toernooi om de wereldkampioenschappen sprint heeft verdrongen. Ko ning winter wilde het schaats- mekka van Oslo maar niet van een redelijke ijslaag voorzienp waardoor de organisators let terlijk gedwongen waren een kunstgreep toe te passen. Efs kind kan wel een reden opge ven voor zijn onzekerheid. „Een week geleden ben ik verkouden geworden en ik ben er eigenlijk nog niet helemaal af", zegt hij, prompt hoestend. „Denk echter niet dat ik daar door niet mijn best zal doen. Ik zal proberen mij zo goed mogelijk te concentreren en dan maar hopen dat ik ver kom". 0 Jos Valentijn, een van de kanshebbers voor de sprint- titel. Efskind tipt wel een anderé Noor als mogelijke overwin naar. „Let op Per Bjoerang. Die komt steeds beter in vorm. Kortgeleden heb ik zelfs voor het eerst dit seizoen weer van hem verloren. Ik geloof, dat Bjoerang een heel goede kans maakt dit week einde. Overigens zijn er ze ker vijf of zes kandidaten voor de titel. Ik noem naast Bjoerang nog Moeratov. Johan Granath en jullie Jos Valentijn. Daar heb ik tijdens de nieuwjaarswed strijden van verloren. Ik weet echter niet of hij zijn vorm heeft kunnen vasthouden". Lasse Efskind gaat al heel wat jaartjes mee in de schaatswereld. Maar nog nooit beleefde hij zulke successen als dit seizoen- „In 1961 werd ik Noors jeugdkampioen in de allroundklasse. Een aparte sprintklasse had je toen no niet. Maar het is er daarna niet erg uitgekomen. Pas voz-ig jaar boekte ik wat redelijke uitslagen en plaatste me voor de Olympische Spelen in Sap poro, daar werd ik twaalde op de 500 meter". De wereld records, die hij in Davos op het ijs legde, hebben hemzelf wel het meeste vei'baasd. „Ik had nooit gedacht dat ik daar toe in staat zou zijn, vooral daar mijn voorbereiding deze zomer zeker minder goed is geweest dan daarvoor. Ik snap er eerlijk gezegd niets van". Efskind, die getrouwd is en een zoontje heeft, is biochemi cus op de researchafdeling van een ziekenhuis in Oslo en heeft als zodanig een volledige dagtaak. „Maar ik krijg alle medewerking om te trainen en wedstrijden te rijden", zegt hij tevreden. „Deze winter was dat vaak het geval op het kunstijs van Valle Hovin, waar donderdagavond ook de juist uit Hamar ovei""skomen damesploeg van Gerard Maar- se trainde. De Nederlandse heren ver bleven nog in het plaatsje Gol en zouden vi-ijdag arriveren. Overigens vei-wacht men beide dagen ongeveer 6.000 bezoe kers, hetgeen een half vol sta dion zou betekenen. Als de wederwaai'digheden van de profgroep ter sprake komen, raakt Efskind, die dit jaar voor het eerst de vroegere coach van Keiler- Thormod Moum als trainer heeft, in vuur en vlam. „Ik ben feï tegen die broodrijdei-s, dat mag je gerust weten, er zit mij te veel show omheen. Het is bijzonder slecht voor het aanzien van de schaatssport. Het gaat alleen om het ver diende geld en ik acht dat een slecht voorbeeld voor de jeugd- Bovendien is er in de profgi-oep van enige democra tie geen sprake". Efskind kan maar een titel bedenken voor beroepsrijders als Schenk, Verkerk en Groen void: „Weet je hoe ik ze altijd noem? Coca Colarij ders". (Van onze correspondent) BONN De Duitsers zullen hoogstwaarschijnlijk o-o-k de wedstrijd van Ajax tegen Bay- ern München op 7 m-aai-t in Amsterdam niet op de tel-evisie te zien krijgen. Op dezelfde avond vindt te Gels-enkirchen namelijk de Cupwedstrijd tus sen Schalke '04 en Spa-rtak Praag plaats en d-e Duitse voetbalbond schrijft voor, dat in lergelijke gevallen een in het buitenland gespeelde wed- ctrijd niet recthsitreeks o-p de televisie m-ag komen. Pogingen o-m Schalke te bewe gen, haar ontmoeting uit te stellen, zijn op niets uitgelo pen, Schalke kan bovendien de latere uitzending van een film van de wedstrijd blokkeren, o-m-dat deze alleen ma-ar met haar toestemming uitgestraald mag worden. Wei-gei't de club dit fiat te gaven, d-an krijgen de Duitse toeschouwers niets van de ook hi-er met spamnin-g verwachte ontmoeting te zien. Ook het geschil tussen de Du'tse televisie en Bayern München over de uitzending van Ajax' uitwedstrijd in Mün chen op 21 ma-art is nog lang niet opgelost. De „ZDF", het tweede programma, wil voor de tv-rechten slechts 75.000.betalen, terwijl voorzitter Ne-ud-ecker van Bay ern een bedrag van liefst 175.000,eist. Het ziet ernaar uit, dat hij hard zal blijven, want hij heeft intussen de voorzitters van de mees-te Westduitse Li gaclubs achter zich gekregen. Om Neudecker enigszin-s tege moet te komen, verhoogde de televisie het bod tot 80.000,met d-e motivering, d-at men niet meer wil en kan betalen. Ook hier schijnt men het laatste woord gesproken te hebben. (ADVERTENTIE) Vraag naar de Voor slechts inclusief een heerlijke, Hollandse maaltijd. Bij de meeste stations restaurants.

de Stem | 1973 | | pagina 27