e Lange rde in stuk YMZ DIENT AANKLACHT IN TEGEN MINISTER Groepje kooplui voelt benadeeld 1090400 van amp Pleidooi voor stormvloedkering Rechter hield Duitse strafmaat aan College van Borsele: klacht over Iloechst niet ontvankelijk Dief uit drang krijgt boete „Onbehoorlijk bestuur Komst Airco naar Terneu/en nu erg onzeker stad streek [AAR IN 1ZANDE lenkomst in edorp Voetganger door auto gegrepen in Scherpenisse Aanrijding in Sas van Gent VERVREEMD Liclite botsing op kruispunt Philippine Protesttocht hts'ers voor ministerie DOOR ANDERE KRAAMOPSTELEING AXELSE MARKT Medisch Comité p°st Nederland - Vietnam VEERSE MEER-GIDS: Goudkoorts in De Klinge Vrijdag 2 februari 1973 3 fe correspondent) „De kleine hut", 'rins van Oranje in opgevoerd is een de vrij onbekende rijver André Rous- pn in 1911), gepre- oor Bob de Lange, :hoogt, Paul Cam- >n Herman Ouwer- inhoud is ongeveer: een vrouw en de ar, deze vrouw be- [h als schipbreuke- feen klein eiland. La- lOg een zogenaamde in feite de kok rgane schip, het ge- ivullen. Lt om gaat is de [-verhouding. De pmt op het onzalige lover de man van ie, waarmee hij uit- oevriend is, open .[>elen. Hij vindt dit Ins redelijk en lo- tit. In feite leidt dit lurend groteske scè- Is ook de kern van fel. Iedere zogenaam- k consequentie blijkt fn totaal onverwacht >doeld effect te heb- te het stuk vordert, auteur het peil van igheid steeds minder i volhouden. Zodoen- „De kleine hut" als tkaars uit te gaan. komt deze comedie ioven de middelmaat ie bezoekers echter ante avond hebben .noet in de eerste egeschreven worden valiteiten van Bob de e ook de regie van ïeeft en de vertaling emaakt heeft. Pas hij in de persoon van »gen" echtgenoot ten [schijnt, komt het to- tot leven. Een beetje ;teekt Herman Ou- hierbij af, die nog speelde, zolang hij van de „zwijgend»" t vertolkt» H.B. lonze correspondent) „JE De jeugd- De Fazant uit Ove- 5taande uit een veer- Sisjes van 11-15 jaar pe nog vrij korte tijd bestaan voor grote - gestaan. Aanschaf leriaal en uniformen liden vol geld. Ook |ingen en uitbreidin- men nu aan toe is, heel wat kosten ge- rm hierin te voorzien bestuur een bazaar op 3 februari in zaal Jlags is er een kinder- n 's avonds voor vol- Er zijn een groot ■tracties en veel mooie e winnen o.a. een gril utobanden. Aangezien Jband bij de bevolking ■laat, verwacht het be- i grote opkomst. Int dat vlakbij de Ne- Hervormde Kerk L'wijl aldaar door EMM [iningen, bet Zeeuwse 1 werd gespeeld. Langman. n onzer verslaggevers) ilDORI' De kring weiand van de NL p woensdag 28 februa verenigingsgebouw rp een bijeenkomst ie Bevelam e NCB )e voorzitter van a ie heer J. Boonman, z openingswoord een ui ting geven over de ke vorm in Zeeland. Bern komt de heer li, secretaris van de g like raad Zeeland v ndbouwschap. aan Hij zal onder meer over het li provincie over leid J masten en hun schade levolgen, de vergoedm ïi schade meldingen, Iracé, de industrie ge, grondprijzen, onteig de elektriciteitsaan |;en en de onroer®,an I lasting. Na afloop Biding van de heer u I er gelegenheid tot van vragen. De bi] pegint om halfacht- (Van onze correspondent) SCHERPENISSE Bij het oversteken van de Provinciale weg is de 82-jarige voetganger J Bevelander uit Scherpenisse aangereden door een personen auto, die bestuurd werd door J.L. Hage. De bejaarde voet ganger moest met verwondin gen per ambulance overge bracht worden naar het zie kenhuis Lievensberg te Ber gen op Zoom, alwaar hij kort daarna aan zijn verwondingen is overleden. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Om streeks 17.00 uur vond er een aanrijding plaats in de Zand straat te Sas van Gent. Een vrachtauto, die bestuurd werd door H. M. v.d. W. reed vanaf de weg een inrit op en op de inrit stond een personenauto geparkeerd, die bestuurd werd door L. F. B. uit Gent. De vrachtauto raakte in botsing met de personenauto. Er ont stond lichte materiële scha- Droog en later wat minder zacht. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land: Voor zaterdag: aantal uren zon: 0 tot 4- min. temp: van ongeveer normaal tot 5 graden boven normaal, max. temp van ongeveer normaal tot graden boven normaal, kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent, kans op een geheel droog etmaal 89 procent. Voor zondag: aantal uren zon. 0 tot 5. Min. temp: van ongeveer normaal tot 4 graden I boven normaal, max. temp: omstreeks normaal, kans op oon droge periode van min stens 12 uur: 95 procent, kans i °jj een geheel droog etmaal: 90 procent. Moi'gen, zaterdag 3 febr. ?6lfen °P Zoom 4'01 Hansweert 3.08 en 15.33; 'orneuzen 2,25 en 14 51; gingen 1.58 en 14.19; "emeldinge 3.51 en 16.09 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG/AMSTERDAM De Vereniging Milieuhygiëne Zeeland (VMZ) heeft door bemid deling van een bekend advocatenkantoor te Amster dam geprotesteerd bij de Kroon tegen het standpunt van de minister van Economische Zaken, over de ter- visielegging van stukken aangaande de kernenergie centrale te Borssele. Het standpunt van de minister is vastgelegd in zijn brief aan de VMZ van 4 decem- Rheinfiu"2 258 plu= 1, S£den 188 Plus 9 torsdnrfu vnc plus 29' l'lit- 354 pk,. PnS 2°' Maxau Plus 12 M Plochlngen 156 Stembach ™he? 17„2 plus 8' 205 Plus ?n np us 8' Mainz 14 S,®;, Hingen 99 plus 332 nh plus 10- Trier 4'"frier 3,6A K,oblepz 150 i 159 Plus 4 Sr'"8,46' Koblenz I 8 ph Keulen 100 plus bith 874 258 Plus 12, Lo- kop 83s J? Pannerdense Plus 20" US n Ni''m^en 674 E«de ir! f'el,kop 825 Plus 24, venter 224 3,42 P'US 20' 54s« Plus 12P R l4' M°nsin plus 64 r A ®nrsharen 4000 grave lbe fcl 1131 min 2, en' d« sluis 510 plus 7 ber 1972. In het protest wordt de mi nister beschuldigd van een daad van onbehoorlijk be stuur. De rechtsgrond voor deze beschuldiging is gevon den in de wet Administratie ve Beschikkingen In de aangevochten brief van minister Langman wordt uiteengezet, dat de stukken over de atoomcentrale, die ter openbare visie hebben gelegen op het gemeentehuis te Bors sele, zonder bezwaar in het Duits gesteld konden zijn, „Zij, die inzicht hebben in de ingewikkelde materie van kern energie zijn zeer zeker ook de Duitse taal wel machtig", aldus heeft de minister aan de VMZ geschreven. De Vereniging daarentegen is van mening, dat het iedere Nederlandse staatsburger zo gemakkelijk mogelijk gemaakt moet worden om kennis te ne men van de voor hem en ook voor zijn nageslacht belangrij ke gebeurtenissen. Daartoe be hoort zeker het oprichten en in werking stellen van een atoomcentrale. „Wanneer niét de moeite wordt genomen om de terzake doende stukken in de Neder landse taal aan de burger voor te leggen, heeft dit onvermij delijk tot gevolg, dat deze burger zich opnieuw verder vervreemd zal gaan voelen van een overheid, die toch d.oor hem in stand wordt ge houden om het welzijn zo goed mogelijk te maken." al dus het commentaar van de VMZ. Ook het standpunt van de minister, dat de terinzage- legging van de stukken feite lijk overbodig zou zijn ge weest, wordt namens VMZ door het advocatenkantoor te Amsterdam bestreden. De minister geeft nl. in zijn brief toe, dat het oorspronke lijke veiligheidsrapport over de atoomcentrale werd herzien en aangevuld. „Juist daarom", aldus de klacht van de VMZ, „wordt de nieuwe tervisieleg- ging door de 'wet vereist. Dit klemt te meer, omdat thans - zoals gebleken is - ook pluto nium als splijtstof in de kern centrale kan worden gebruikt. Het verdient vermelding - al dus VMZ - dat het aanwenden van plutonium als splijtstof nog uitgebreidere veiligheids maatregelen vereist. Dit is no dig, omdat plutonium, de be langrijkste grondstof van atoombommen, wel tot de ge vaarlijkste stoffen ter wereld moet worden gerekend", aldus VMZ. (Van onze correspondent) PHILIPPINE - Op de krui sing Kasteelstraat-Visserslaan te Philippine ontstond een aanrijding tussen twee perso nenauto's. De bestuurder van de personenauto L. H. v.d. H uit Philippine, die vanuit de Visserslaan de kruising op reed, verleende geen voorrang aan de personenauto, die be stuurd werd door F. S. uit Gent. Hierdoor ontstond een botsing. Er was alleen lichte materiële schade. (Van onze correspondent) DEN HAAG/VLISSINGEN Enige honderden HTS'ers heb ben gisteren in Den Haag yoor het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen gedemon streerd tegen de aangekondig de bezuinigingsmaatregelen, die een verdere verschraling van het hoger technisch onder wijs (HTOtot gevolg zullen hebben, aldus het organiseren de centrale actiecomité. Voorzien van spandoeken, waarmee de minister o.m. werd aanbevolen heen te gaan, en gesteund door enige docen ten wenden spreekkoren aan geheven. Met luide in plaats van de aanbevolen „omfloers te" stem werd in mineur ge zongen, dat minister Van Veen het HTO vermoordt en de stu denten uitwringt. Een delegaiti-e van de de monstranten werd door de mi nister ontvangen. Zij droeg meer dan 7000 handtekeningen en een petitie aan hem over. Hierin stond, dat „beleidsom buigingen" zijn af te keuren. Ze houden in, dat er wekelijks minder lesuren aan grotere klassen worden gegeven en dat het voorbereidende jaar aai. de HTS-en wordt afge schaft. Na de demonstratie werd meegedeeld, dat de selectie be roepsonderwijs van de Alge mene Bond van Onderwijzend Personeel, de vereniging van directies en besturen van HTS'ers, de bond van docenten bij het tertiair onderwijs en het landelijk overleg grondra- Jen per telegram de inhoud van de petitie hebben onder schreven. De bezuinigingsmaatregelen zullen volgende week onder werp zijn op een dds-eussiedag, die zo mogelijk op alle HTS' en wordt gehouden. Drukte op weekmarkt in Axel. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Een kleine groep marktkooplieden van de Axel- se markt is woedend over de wijziging in de opstelling van een aantal kramen. Om meer ruimte in de Noord straat te krijgen is een deel van de weekmarkt naar het Szydlowskiplein verplaatst, waardoor de betrokken groep zich benadeeld voelt. Volgens voorzitter Johnny Janssen van de Axelse marktvereniging is het aantal opstandige marktkooplui be perkt tot drie of vier men sen. Hijzelf geeft ronduit toe, dat hij de problemen niet zo ziet zitten en dat er zeker geen sprake van is, dat er rond deze kwestie onenig heid bestaat binnen het be stuur van de marktvereni ging. Een van de felste oppo santen is kaashandelaar W. Kuyl uit Axel, wiens kraam niet is verplaatst, maar die wel een aantal goede buren heeft zien vertrekken. De wijziging scheelt hem, zoals hij zelf vertelt, een aanzien lijk bedrag aan inkomsten en hij is niet van plan dat zon der meer te nemen. De marktvereniging, die omtrent deze wijziging heeft geadvi seerd, verwijt hij „vriendjes politiek", evenals de markt- commissie. Johnny Janssen wijst alle beschuldigingen van de hand. De argumenten van de tegenstanders snijden geen hout, zo vindt hij en hij is ook niet van plan om er veel woorden aan vuil te ma ken. Volgende week wordt de ledenvergadering gehou den van de marktvereniging en daarop zullen dan ver moedelijk enkele harde no ten worden gekraakt, maar daarna zal de storm weer wel gaan liggen, zo wordt verondersteld. Ook midden stander Piet Vasseur, lid van de Axelse marktcommissie, tilt niet zo verschrikkelijk zwaar aan de woede van die enkele marktkooplieden. Ze hebben alleen oog voor hun persoonlijk belang, zo meent hij. Hij ziet ook de bezwaren tegen verplaatsing niet zo zitten, geeft hij eerlijk toe. „De nieuwe indeling is ge maakt door de marktmensen zelf in samenwerking met de marktmeester. In de markt commissie zijn tegen het nieuwe plan geen bezwaren ingediend. Ik kan me wel voorstellen, dat er gemop perd wordt. In deze tijd van het jaar is de kooplust nooit zo groot als anders en dat wordt nu door die kooplie den toegeschreven aan de ge wijzigde opstelling. Eerlijk gezegd geloof ik niet, dat het er iets mee te maken heeft", aldus het commentaar van de heer Vasseur. Kaashandelaar Kuyl: „Ik geloof niet dat ik naar de ledenvergadering ga, want er is al zoveel ruzie over gemaakt. Bij het minste harst de bom en dat wil ik maar liever voorkomen. Ik heb tegen de gang vrn -aken in ieder geval al geprotes teerd". (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Na de be richten vorig jaar over de mo gelijke vestiging van het Amerikaanse bedrijf Airco in Terneuzen, is over deze plan' nen niets meer vernomen. Air co, een bedrijf dat zich specia liseert in de produktie van koolzuur, zou zich willen ves tigen binnen het bestaande in dustriecomplex van Dow-Che. mical. Het benodigde terrein zou dan van Dow worden ge huurd. Bij Dow zelf zegt men niets naders te weten over de vestigingsplannen van Airco in Terneuzen. De heer J. Robesin van het bureau voorlichting van de gemeente Terneuzen, zei ons dat Airco in ieder geval nog geen bouwvergun ning heeft aangevraagd. Hij kon de geruchten niet bevesti gen dat de bouwplannen varr het Amerikaanse bedrijf tot nader order zijn uitgesteld. Gezien de huidige slechte situatie op de Zeeuwsch- Vlaamse arbeidsmarkt behoeft het geen betoog dat de bouw van een Airco-fabriek in Ter neuzen met name voor de toe leveringsbedrijven bijzonder welkom zou zijn. (ADVERTENTIE) giro ten name van M.C.N.V. Amsterdam onder nummer C 33. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In „De Veerse Meer-gids" een semi-officieel blad van het rechtspersoonlijkheid bezittend lichaam Het Veerse Meer wordt door de visserijmedewerker Cor van Heugten, een pleidooi gevoerd voor het inbouwen van een stormvloedkering in de Oosterscheldedam. Door middel van dit kunstwerk, over de kosten waarvan Van Heugten geen uitspraak doet, is het moge lijk aldus het artikel om in een groot deel van liet toekom stige Zeeuwse Meer, zowel een zoutwaterregiem als de getij beweging te handhaven. In het artikel in „De Veerse Meer-gids" wordt een tot dus ver zelden door milieubewuste auteurs gebruikt argument voor een geperforrcerde Ooster scheldedam aangevoerd; „door de getijbeweging kan de Oos- terschelde worden benut als koelwaterreservoir voor... kern energiecentrales". Dank zij eb en vloed, aldus het artikel, zou de zogenaamde thermische (Van onze correspondent) MIDDELBURG De uit Duitsland afkomstige K.H.J., die zich voor de Middelburgse politierechter, mr. P. van Em- pel, moest komen verantwoor den voor het feit dat hij dron ken achter het stuur had geze ten, kwam er betrekkelijk goed af. Dat had hij dan hoofdzakelijk te danken aan het Duitse strafsysteem. In de Bondsrepubliek is het namelijk niet gebruikelijk dat een dronken automobilist de cel indraait. Gewoonlijk krijgt de dronken Duitser een fiks» geldboete. Mr. Van Empel hield daar in zijn vonnis wel enigszins re kening mee, en veroordeelde de Duitser naar Duitse maat staven. Dat deed echter niets af aan het feit dat de Duitser wel degelijk dronken achter het stuur had gezeten, hoewel J. beweerde dat hij niet ve»' had gedronken. „Uw manier van rijden trok toch we] de aandacht van de politie", merkte mr. Van Em pel op. Daar had J.- echter een goede verklaring voor. Op het moment dat de politie J. in de gaten kreeg, was hij net bezig zijn jas uit te trekken, en als je rijdt gaat dat niet zo ge makkelijk. De officier vond deze ver klaring echter niet waterdicht en achtte alle kenmerken die bewezen dat J. iets te veel op had, wel degelijk aanwezig. Hij eiste tien dagen gevange nisstraf en een ontzegging uit de rijbevoegdheid in Neder land, voor de tijd van negen maanden. Zoals gezegd hield mr. Van Empel het op een geldboete. Een vrij forse overigens: f 750. Daarnaast bestond de straf uit een week voorwaar delijke gevangenisstraf en een ontzegging voor negen maan den, waarvan drie maanden voorwaardelijk, dat alles met een proeftijd van twee jaar. Enigszins tegemoetkomend was de politierecher ook voor P. M. uit Arnemuiden, wiens zaak in eerdere instantie was aangehouden om het Zeeuws consultatiebureau voor alcohol en drugs de gelegenheid te geven een rapport over M. op te stellen^omdat er sprake zou zijn van zeer bijzondere om standigheden. M„ die vroeger de alcoholica veelvuldig liet vloeien, moest dan ook voor komen omdat hij onder in vloed had gereden, heeft de sterke drank helemaal in de steek gelaten. Het rapport dat nu gereed was, concludeerde dat er zich inderdaad bijzon dere omstandigheden hadden voorgedaan, (wat die waren werd niet bekend gemaakt), maar officier m-r. Blok vond dat geen reden om een beetje soepeler op te treden. Hij eiste tien dagen voorwaardelijk, toezicht van het consultatiebu reau, en een ontzegging uit de rijbevoegdheid van negen maanden. M. toonde een brief van zijn werkgever, waarin deze de politierechter verzocht een beetje clementie te betrachten, omdat hij M. zo hard nodig had als chauffeur. Mr. Van Empel hield daar een klein beetje rekening mee,en ver oordeelde M. tot 'tien dagen voorwaardelijk en een ontzeg ging voor een jaar. Hij bouw de echter een bijzonder ele ment in de straf, want M. mag wel voor zijn werkgever blij ven rijden. Uitstapjes met de auto op zaterdag en zondag zijn er echter niet meer bij. Dan was er nog de in Hon garije geboren G. S. J. die zo slingerend met de fiets door de Vlissingse binnenstad reed dat de politie het maar beter vond hem over te brengen naar het bureau, waar de agenten constateerden dat hij in ieder geval onder invloed van sterke drank verkeerde. J. ontkende dat, maar deed dat niet zo erg overtuigend zodat de politierechter besloot f 100 van J. te vragen, geheel in overeenstemming met de ge- dachtengang die de officier van justitie zich ten aanzien van dit feit had gevormd, om dat hij dat bedrag even daar voor ook had geëist. (warmte)-verontreiniging van het Oosterscheldewater, tot eer minimum worden terugge bracht. Het genoemde artikel, dat tot titel heeft „Laatste kans op „open" Oosterschelde", geeft een optimistisch beeld van de milieusit latic in het inmiddels van de zee afgesloten Greve- lingenbekken. Men vindt daar, mede dank zij het feit dat de wind het stilstaande zoute wa ter blijkbaar flink in bewe ging houdt, allerlei tekenen van herstel van de onderwa terflora, die er voor de afslui ting van de Grevelingen werd gevonden. „ue afgesloten Gre velingen is uit milieu-oogpunt geen zinkput geworden", schrijft de heer van Heugten. „Integendeel: er is een grotere soortenrijkdom". Deze uit zich overigens niet in de aanwezigheid van veel .oorten vis. Behalve wat plat vis, forel en aal, is er voor de sportvisser niet veel te bele ven. De situatie wat betreft het Plankten is evenwel gun stig, aldus de visserijmede- werker van de Veerse-Meer- gids, die dit meedeelt op ge zag van het Hydrobiologisch instituut te Yerseke en de mi lieuafdeling van de Deltadienst Rijkswaterstaat. Het artikel in l,De Veerse Meer-gids" merkt ook nog iets op over de politieke strijd rond een open Oosterschelde. „De verspreide acties van een stel oppositie-jongens verpes ten alleen de kansen op een verstandig compromis omdat de regeringspartners sommige acties voor de open Ooster schelde ais opportunistische stemmenwinst-stuntjes zien. (Van een onzer verslaggevers) BORSELE-MIDDELBURG Het college van b. en w, van Borsele heeft het bestuur van de Verenigde Milieuhygië ne Zeeland (VHZ) niet ont vankelijk verklaard in zijn eis, dat voor de tweede fosfor- oven van Hoechst-Hoiland te Vlissingen-Oost een nieuwe hinderwetvergunning moet worden afgegeven. Zoals bekend heeft zich in het ovenhuis II, een onderdeel van de tweede fosforoven, kortgeleden een explosie voor gedaan, als gevolg waarvan een deel van de installatie vernieuwd moest worden. Vol gens de hinderwet is, zo meende de VMZ, nu een nieu we vergunning voor het be trokken deel van de installatie nodig- B. en w. van Borsele hebben echter meegedeeld, dat een eventuele nieuwe vergunning niet door dit college, maar door G.S. van Zeeland moet worden afgegeven. De fabrie ken van Hoechst vallen sinds de inwerkingtreding van de Wet op de Luchtverontreini ging onder het toeziend oog van de provinciale overheid. De Vereniging Milieuhygië ne Zeeland zal zich, naar wij vernemen, naar deze n-nwp situatie richten en zich tot G.S. van Zeeland wenden. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De 19-ja- rige W. W. B. heeft een grote fout. Hij kan met zijn handen niet van spullen afblijven die te maken hebben met radio's of televisies. Een paar maan den geleden was het weer zo ver. Bij een kennis nam B. een rotor voor een televisie- antenne mee. De zaak kwam echter uit en gisteren stond B. dus voor de politierechter om verantwoording voor zijn da den te komen afleggen. Er valt echter een verbete ring' in het gedrag van B. te constateren, vooral nu hij bij de kerncentrale in Borssele werkt, waar hij zich uit kan leven op technisch gebied. Mr. Van Empel „beschuldigde" B. er toen ook nog van het milieu te verontreinigen, maar B. was er van overtuigd dat de cen trale volkomen veilig werkt. Over drie maanden moet B. in dienst, en de reclassering -zal er voor zorgen dat hij hij de verbindingstroepen terecht komt, zodat hij daar dus ook het nuttige met het aangename kan verenigen. Mr. Van Empel wilde B .nog wel een kans geven zijn leven te beteren, mede gezien het feit dat de vooruitzichten vrij gunstig zijn. Hij veroordeelde B. tot een geldboete van f 100. De officier van justitie mr. Blok, had f 200 meer geëist. Er was ook nog iemand die misbruik had gemaakt van de Nederlandse sociale wetge ving: de invaliede ex-kok W. uit Schouwen-Duiveland. Hij was een poosje werkloos ge weest, toen zich een nieuwe kans voordeed. Hij kon gaan werken in een restaurant. Eerst moest hij echter een paar kleinere klusjes opknap pen waarvoor hij een geringe vergoeding kreeg. W. was ech ter het slachtoffer van zijn werkgever, omdat hij niet vast in dienst was aangenomen. Op het werkloosheidsformulier had W. ingevuld dat hij geen vergoeding kreeg voor de werkzaamheden die hii ver richtte. Dat klopte dus niet. Hij had echter zo gehandeld omdat hij bang was wanneer hij de waarheid zou spreken, zijn he le uitkering te verliezen. Mr. Blok zag in dit geval een bewijs dat er in Neder land op grote schaal misbruik wordt gemaakt van de sociale wetten, en zag het als een zuivere toevalligheid dat W.'s bedrog ontdekt was. Hij wilde W.'s oplichting honoreren met een gevangenisstraf van twee weken. Mr. Van Empel wilde deze keer volstaan met een geld boete van f 200 en daarnaast een voorwaardelijke straf van twee weken, met een proeftijd van twee jaar. Een boete van in totaal f 400 was weggelegd voor J. J. P. uit Loosdrecht die een on geluk had veroorzaakt, en daarna was doorgereden. Vol gens P. zelf was hij echter in het geheel niet schuldig aan het hem ten laste gelegde, en wist hij niet dat je moest stoppen na een, zij het klein, ongeluk, wanneer er geen sprake was van schuld. Er was echter een neutrale getuige die P. achterna was gereden om zijn kenteken op te ne men. Mr. Van Empel was van mening dat P. daarom schul dig was. Hij veroordeelde P. tot een boete van f 400 con form de eis van mr. Blok. (Van onze correspondent) DE KLINGE Dat het niet allemaal goud is, dat er blinkt, hebben enkele inwoners van De Kiinge en Kemzeke onder vonden. Geruime tijd geleden stalen ze uit het ruim van een schip in de haven van Ant- we>-p«n een „gouden" herte- kop, die ze uit voorzorg op het kerkhof van De Kiinge be groeven. Over de echtheid van het sieraad ontstond in een plaat selijke kroeg een discussie. Er werd een weddenschap geslo ten. De dieven stapten naar een juwelier om daar vervol gens te horen, dat het geen goud. maar brons was, waarop ze zich hadden verkeken. La ter probeerde een van de da ders een heler om de tuin t.p leiden door goudschilfers van een horloge te laten zien, die- werden gepresenteerd als on derdeel van de „gouden" he>-- tekop. Overigens zijn ze van het vermeende goud niet rijk geworden, want voordat er geld op tafel kwam, werden dc zeven avonturiers door de politie aangehouden. Hun zaak. is deze week in Antwerpen berecht. De Kiinge heeft sinds kort last van goudkoorts, nu verhalen de ronde doen, dat er op het kerkhof gouden herte koppen worden gevonden.

de Stem | 1973 | | pagina 3