VERGADERING IN GOES D'66 werpt zich op Zeeuwse problemen Alliance francaisc viert zilveren feest Voorbereidingen in Westdorpe Vier afdelingen KVO bijeen in de Jeugdhoeve Bob de Lange schitterde in matig stuk Leden culturele werkgroepen geïnstalleerd Herdenking van watersnoodramp 1 Culturele agenda Vlissingen KREDIET VOOR SPEELVELD IN KRARRENDIJKE stad streek Hanswsert Rilland 's-GravermoMer H^rwstdiw Goes Op 7 februari in Terneuzen Divosa houclt vergadering Kloetinge Zuiddorpe Kloosterzande IN 'S-HEERENHOEK FEESTMIDDAG IN KAJ MUNK Bijeenkomst van De Ruylerscliool BAZAAR IN OVEZANDE IN KRUININGEN Bijeenkomst NCB in Lewedorp Voetganger door auto gegrepen in Scherpenisse Aanrijding in Sas van Gent Droog Vrijdag 2 februari 1973 i J. Roodenburg. markten GOES, 1 februari Op monster: Conference KL I 65- 70 86, 60-65 83, 55-60 65, KL II 65-70 78, 60-65 73, 55-60 58, 50-55 43, 45-50 29, grof 46, fijn 21. Export en industrieveiling: Diverse rassen appels kroet- wit 42,30 kroet-rood 36,90, Golden Delicious KL II 60-65 50,0552,90, Golden Delicious KL I 75-80 71—74, 70-75 68 72, 65-70 56—61 60-65 53—54, KL II 80-85 66, 75-80 61—68 70-75 56—63, 65-70 49—58, 60 65 47—52,90, Jonathan KL I 70-75 70—76, 65-70 62, 60-65 44. Cox's Orange Pippin KL II 70-75 77, 65-70 57—64, Rode Goudreinette KL I 75-85 90, 65-75 61, KL II 75-85 67, Goud reinette KL II 85-95 61—62, 75-85 56—57, 65-75 50, D 42,30. Conference KL II 60-65 62, 55-60 42—44, 50-55 34, 45- 50 23, Saint Remy KL I 70-80 95, 60-70 93. KL II 70-80 93, 60-79 88—91, D 71—76. Doy- enné du Comice KL II 55-60 (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Op de Vlissingse culturele agenda voor februari prijken weer heel wat activiteiten en evene menten. Zo zijn er twee voor stellingen van „de Spaanse Hoer" door de Zeeuwse Ko medie in het vestzaktheater „Edenburg" aan het Bcllamv- park. De voorstellingen wor den gegeven op de zaterdagen 3 en 17 februari om acht uur. Op vrijdag 16 februari wordt in het Scheldekwartier een culturele avond gehouden. Hieraan werken mee het ac cordeonorkest „Accordeola b". de christelijke mandolinevere niging „Con Amore", het christelijke jeugdkoor „Zui- derstemmen", de christelijke zangvereniging „Hosanna", de mannenzangvereniging voor Vlissingen en Souburg, De Volksdansgroep Vlissingen en de brassband en drumband van „Caecilia". De culturele avond begint om acht uur. Op dezelfde avond houdt Eric Ey- chenne van het genootschap Nederland - Frankrijk een le zing over fragmenten uit Mo lière, la Fontaine en Bruye- re. De „Noorder Compagnie" voert op vrijdagavond 23 fe bruari in het Scheldekwartier het toneelspel „de Regenma ker" op. De volgende dag vindt in ,,walk-in" aan de Mi nister Leystraat een folkcon- cert plaats met medewerking van Bruc« Astliey en Huge van Riet. Eveneens op zaterdag 24 februari houdt de muziekvere niging „Vlijt en Volharding" in gebouw „Rehoboth" een solistenconcours, dat om half, vier begint. Op dinsdag 27 fe bruari is in vestzaktheater ,,E- denburg" de film „Easy rider te zien. 2728. Gewone veiling: Gol den Delicious KL II 80-85 66—69, 75-80 62—65, 70-75 59, 65-70 55. Saint Remy KL II 70-80 88, 60-70 85, D 46, grof 68—76, fijn 54—67. Totale aanvoer hard fruit 5500 kis ten. Hartstichting Woensdag 7 februari om 20.00 uur wordt er in het dorpshuils Kaj Munck een voorliiohtiinigsavond gehou den door de Nederlandse Hart stichting. Deze avond woa-dt geihouden op initiatief van de gezamenlijke vrouwen verent g'inigen te Hansweert. De heer De Graaf van de Neder landse Hartstichting zaleen toelichting geven op de doel stellingen en activiteiten van deze vereniging. Dokter J. de Bey zai een medische voor dracht geven over het onder werp: „Hiairt- en vaatziekten" Eveneens zullen enkele films worden vertoond. Zanglust Vogelvereniging „Zanglust" uit Rilland heeft een reisje gemaakt naar de wereldtentoonstelling voor vo gels in Rotterdam. Van de vier uit Rilland-Bath afkomstige deelnemers aan de vogelten toonstelling behaalde de heer C. Hillebrand de wereldtitel met een stam rosseicellis, die hem 355 punten opleverde. De heer D.J. Jeremiasse behaalde met een grijze rijstvogel een ereprijs op de wereldtentoon stelling. Gevonden voorwerpen Bij de rayoncommandant der rijkspolitie te 's Gravenpolder zijn gedurende de maand ja nuari 1973 de navolgende goe deren als gevonden aangege ven: 1 bankbiljet; 1 bakkers- kiel voor bakkersleerling. Na dere inlichtingen zijn te beko men bij genoemde rayoncom mandant. Steltkluut De leden van vogelwacht „de Steltkluut' houden zaterdag een excursie naar „de Putting", in de Groot Hengstdijkpolder te Hengst dijk. Het gezelschap verzamelt zich om twee uur aan de kerk te Hengstdijk. Men zal vooral eendensoorten en roofvogels observeren. Sportraad De sectie zaal sporten van de Goese sport raad heeft de heer H. Nelisse van de handbalvereniging Ha- ringman gekozen als kandidaat voor de sportraad. De heer Nelisse zal op voordracht van de sportraad door de gemeen teraad kunnen worden be noemd. Hij komt dan in de plaats van de heer G. van Riet van GSC, die had bedankt. GSC had de heer L .T. Vierge ver als vervanger aangewezen in de sectie zaalsporten. (Van een onzer verslaggevers) GOES De werkgroep provinciale politiek Zeeland van D'G6 zal worden gesplitst in twee subgroepen om de in de provincie voorkomende problematieken en situaties beter te kunnen bestuderen. Daarnaast blijft het openbaar frac- tieberaad gehandhaafd, dat meestal aan de vergaderingen van Provinciale Staten voorafgaat. De werkgroep besloot dit gisteravond tijdens een vergadering in Goes- De ene subgroep gaat zich bezighouden met cultuur, re creatie, maatschappelijk werk. financiën, bootdiensten, ener giebedrijven en onderwijs. De andere ziet zijn taken voorna melijk liggen op het terrein van het milieubeleid, planolo gie, industrialisatie, werkgele genheid, waterstaat en econo mie. Gisteravond werd tevens een aantal eden voor de sub groepen benoemd. Statenlid J. Roodenburg noemde voor ie dere werkgroep al meteen een taak. De eerste zou zich al kunnen gaan bezighouden met de sociaal-culturele ontwikke- lingsschets en de cultuurnota, terwijl de tweede zich al zou' kunnen storten op de vraag aan welke instantie de uitvoe ring van de wet Verontreini ging Oppervlaktewateren moet worden opgedragen. Een van ongeveer twaalf aan wezigen bracht nog naar voren dat de subgroepen zich niet al te veel met louter provinciale problemen moeten bezighou den, maar ook met regionale en plaatselijke. Dit met het oog 00 de verkiezingen m 1974. Dat was overigens ook een van de uitgangspunten van deze avond geweest, of zoals de heer Roodenburg het in zijn openingswoord uit drukte: „Willen we met succes deelnemen aan de verkiezin gen van volgend jaar, dan moet er ook wat gebeuren". De heer F. Bergwerff uit Groede opperde nog de moge lijkheid de verschillende af delingen en werkgroepen in Zeeland te bundelen tot een regio Zeeland van D '66. „We hebben er in de afdeling West-Zeeuwsch-Vlaanderen over gepraat," zo zei hij, „om onze afdeling op te heffen en ons aan te sluiten bij ofwel Midden- en Noord-Zeeland, ofwel bij Terneuzen. Ddt idee werd echter verworpen en men kwam men op de vor ming van één regio terecht. Tn die regio zouden dan twee soorten werkgroepen opgericht kunnen worden: plaatselijke en specialistische." De andere elf aanwezigen gaven echter te kenn-n dit thans nog niet te zien zitten. (Van een onzer verslaggevers) GOES De vereniging van directeuren van overheidsorga nen voor sociale arbeid (Divo sa) houdt 21 februari in „de Schakel" aan de 's-Gravenpol- derseweg een ledenvergade ring voor de Zeeuwse afdeling. Tijdens deze vergadering zal de heer L. van der Meer. hoofd van de afdeling bejaar- denwerk van het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, een voordracht houden over „de belangrijkste aspecten van de gewijzigde wet op de bejaar denoorden". Nadat de bezoe kers van de vergadering de gelegenheid hebben gehad de serviceflat „de Schakel" te be zichtigen, wordt er over de voordracht gediscussieerd. Gymnastiek De leden van de Kloetingese gymnastiekver eniging zijn op de jaarverga dering zonder stemming ak koord gegaan met het voorstel van het bestuur om de contri butie te verhogen. Voor de jeugdleden bedraagt de verho ging een kwartje per maand. De juniorleden vanaf zestien laar gaan een gulden meer be talen. De verhoging voor de seniorleden is ook een kwart je- Bij de bestuursverkiezing werd mevrouw Goet.heer- Blomaard als secretaresse her kozen. Het bestuur dat mo menteel uit vijf personen be staat, zal worden uitgebreid met twee leden van de jeugd raad. De vereniging heeft momenteel 152 leden. Hoewel de financiële positie vooral in verband met de belastingen weinig rooskleurig is, is de begroting voor dit jaar toch sluitend. Schieting- In Zuiddorpe werd een bejaardenschieting gehouden waaraan 48 schut ters deelnamen. De uitslag luidt als volgt: De hoogvogel werd geschoten door R. de Guchteneire te Koewacht, de eerste zij vogel was voor J. de Waal te Axel, de tweede zij - vogel ging naar Spiessens te Overslag. De meeste kleine vogels, vijf stuks, werden ge schoten door Alf. Baart te Koewacht. NKV-vergadering De houdt o NKV-afdeling' Kloosterzande houdt op 9 februari in zaal Van Leuven een jaarvergade ring. Op de agenda staat onder meer een inleiding van dis trictsbestuurder G. Jacobs over de democratisering in het bedrijfsleven. Aanvang 19.30 uur. Vrijdag 2 februari 1973 (Van onze correspondent) 'S-HEERENHUEK Vier afdeling van de KVO, namelijk Lewedorp, Heinkenszand, Ovezande en 's-Heerenhoek kwamen voor een culturele avond in De Jeugdhoeve bij een. De hoofdpunten op deze avond, die door 156 dames werd bezocht, bestonden uit zang, voordrachten en rijdan- sen. Na de opening door de kringvoorzitster mevrouw Smits-de Winter, trad pastoor Pii. Pontenagel uit Ovezande niet alleen als geestelijk advi seur, doch ook als conferencier op door het aankondigen van de verschillende nummers. Zes daimes uit Lewedorp beeldden De Fabeltjeskrant uit, terwijl vier dames uit Heinkenszand gekleed iin witte overalls compleet met ruimte helm een voordracht over de ruimtevaart hielden. Van de afdeling 's-Heerenhoek hebben zes dames verschillende liede ren gezongen. Zij voerden daarna een rijdans uit. Enkele dames uit Ovezande declameerden, van wie me vrouw Goense met veel succes „Joane op de brommer" voor droeg. Hierna werd een ten toonstelling van creatief werk voor de Afrikaanse missie ge houden. Na de pauze werd de avond met een bingospel be sloten. Woensdag 21 maart om 19.30 uur wordt in het vereni gingsgebouw te Lewedorp een volgende krinigbijeenkonist ge- (Van onze correspondent). HANSWEERT Op woens dag 7 februari wordt in het dorpshuis Kaj Munk te 14.00 uur een feestmiddag georgani seerd voor de jongens en meisjes van de gymnastiek vereniging Sportlust. Deze middag zal voor de jeugd op treden de bekende goochelaar Ton Kup, terwijl er verder een prachtige poppenkastvoor stelling zal zijn en eveneens op deze middag de beroemde lopende en sprekende pop Charley op bezoek komt. (Van onze correspondent TERNEUZEN „Wij zou den ons zilveren feest niet kunnen vieren als de mensen vóór mij niet gedurende een groot aantal jaren er heel veel moeite en tijd aan zouden hebben besteed", zegt de hui dige voorzitter van de afde ling Zeenwseh-Vlaanderen van de Alliance francaisc de heer Y. Simfenel. Hij is nu ongeveer vijf jaar voorzitter, maar vol dankbaarheid denkt hij terug aan mensen als de toenmalige leraar Frans aan het Petrus Hondiuslyceum, de heer .T. Huijser, die oprichter en voor zitter van de afdeling' Zeeuwsch-Vlaanderen was. Aan mevrouw W. den Dec ker, die vanaf het begin tot 1967 (het jaar waarin zij Ter neuzen verliet) ais onvermoei bare secretaresse fungeerde, oir. P. Marvin, die na de heer Huijser tot 1967 voorzitter was en mejuffrouw E. Koevoets, die eveneens van 1948 tot 1968 de functie van penmingmeeste- resse vervulde. Na het vertrek van deze bestuursleden kwaim de Alliance frangaise in een impasse en het was de huidige penningmeester, ir. T. Bos, die de afdeling nieuw leven in blies- Dit alles zai ongetwijfeld nog ter sprake komen als op woensdag 7 februari a.s. om halfnegen 's avonds in hotel Rotterdam te Terneuzen de 25e verjaardag van de Zeeuwsch-Vlaamsche afdeling wordt gevierd met het proe ven van wijn en kaïas en de heer Jean Allix, daarbij toe passelijke gedichten zal laten horen. Op verschillende plaatsen wordt in Westdorpe driftig getimmerd en geplakt aan de wagens voor de carnavalsoptocht die za terdag 3 maart zijn ronde door het dorp gaat maken. Onder andere Wordt elk vrij uurtje gesteed aan de grootste wagen van de optocht, die, zoals de foto laat zien, in de garage van de firma Van Esbroek aan de Molenstraatlangzaam maar zeker gestalte krijgt. (Van een onzer verslaggevers) GOES De vice-voorzitter van de culturele raad Goes, ds. B. Prakke, heeft de leden van de werkgroepen „vorming, ontwikkeling, creativiteitsont- wikkeling en beeldende kunst" en „instrumentale en vocale muziek" geïnstalleerd. De werkgroepen gaan de cul turele raad gevraagd of onge vraagd van advies dienen over de op hun terreinen liggende aspecten van het culturele be leid. De heer Prakke stelde tn zijn instaMatiespeech dat de cultuur niet slechts een toegift is op de samenleving. „Dat zou te weinig zijn", zo zei hij. „De cultuur heeft niet alleen een versierende, maar ook een opbouwende taak". Hij advi seerde de led-en van de beide werkgroepen de cultu-ur voor op te stellen en pas in tweede instantie aan de financiële middelen te denken. „Zoek eerst d-e cultuur zelf", zo zei hij, „en het geld zal u ge schonken worden". Nadat fis. Prakke de leden van de werkgroepen had geïn stalleerd, ging wethouder J. P. Lindenbergh van culturele za ken nog even in op de taak van de culturele raad en de werkgroepen die de raad advi seren. „Het belang van uw taak is zeer beduidend", zo zei de heer Lindenbergh. „U krijgt een stukje beleid van de overheid in uw handen" Hij wees er op dat de ge- me .itelijke overheid met het in handen geven van het cul tuurfonds aan de culturele taak, een belangrijke verant woordelijkheid had gedele geerd. Verder wees hij er o-p dat het cultuurbeleid niet kan worden opgelegd, maar dat het van onder af moet komen. „En daar begint uw taak", aldus de wethouder tot de leden van de werkgroepen. De samenstelling van de werkgroep „instrumentale en vocale muiziek" is als volgt: mevrouw I. Steen-huis (het Zeeuws Orkest), J. J. Rijn (tamboer- en trompetterkorps „Excelsioi"), K. Schout (Fan fare „De Echo", Wilhelmina- dorp), A. J. Blok (brassband „Excelscior", Kloetinge), P. Knuist (fanfa-re „Euphonia", Goes), C. S. Ding-emanse (fan fare „Oefening en Uitspan ning"), mej. I. Kole (brass band Excelsior", 's-Heer Arpmdskerke), L. de Kok (Goese Operette Vereniging) A. L. Kampman (stichtinf Goese beiaard), G. C. van Loo (commissie Zeeuws brassband festival), A. A. Verburg (ac- cordeonclub WIK), L. J. Hille brand (comm. Goese muziek avonden), T. Walhout (chris telijk gemengd koor „Jubilate Deo"), F. J. Hoek (christelijke oratoriumvereniging „W. 't Hooft"), mej. drs. J. Jansen (stichting Zeeuwse Koor school). De samenstelling van de werkgroep „vorming, ontwik keling, creativiteitson-twikke- ling en beeldende kunst": B. C. van Tienhoven (Pliil-ateli- oa"), mevrouw Meeuwse-Dij- kam (Nederlandse bond van plattelandsvrouwen), P. C. van Belzen (stichting Zeeuwse Muziekschool), mej. A. v-an de Plank (stichting „Ons Dorps huis", Wolpha-artsdijk), A. van der Kuijl (stichting Zeeuwse volksuniversiteit), drs. G. R. He°rebout (groep .Web"). houden, die het karakter va-n een ontwiikk-elingsavond za-1 hebben. Ir. Schretler houdt dan een inleiding over boedel scheiding en erfrecht. De af deling 's-Heerenhoek van de KVO houdt op woensdag 21 fe bruari om 19.30 uur in De Jeugdhoeve een bij een-komst, waarbij zu-ster Franks uit Heerenhoek za-1 spreken ove«r Arbeid in ons leven. (Van een onzer verslaggevers) YERSEKE Een krediet van f 17.100,- stelde de ge meenteraad van Borsele be schikbaar voor de aanleg van een speelveld in het gebied tussen Oostweg J.W. Friso- straat en de Rijksweg in Krabbendijke. Dit gebied heeft een industriële bestem ming, maar naar verwacht, wordt, kan het nog wel even duren voor dat er inderdaad industrie komt. De heer J. Griep (VVD) vroeg zich af of het nu wel zinvol is een dergelijk bedrag te steken in een speelveld, dat wellicht spoedig weer plaats moet ma-ken voor industrie. Hij zette nogal een breed be toog op, hetgeen burgemeester mr. C. Pijl-Hogeweg deed vra gen of hij bezig was aan een algemene beschouwing en of hij zich aan de orde wilde houden. De heer Griep zweeg toen beledigd. Toen de heer Pijl Hogeweg aan de beant woording toekwam, zei de heer Griep: „U hoeft me niet meer te antwoorden". De burgemeester: „Dat doe ik wel, u hebt een vraag ge steld." Op een vraag van. de heer J. Lako antwoordde de burgemeester, dat het speel terrein bedoeld is voor de wat oudere jeugd, die er met fiet sen wil rijden en er eens een balletje wil trappen. Wethou der Slabbekoorn voegde er nog aan toe, dat de gemeente er zoveel mogelijk naar streeft in iedere kern minstens één speelveld aan te leggen. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De vereni ging van oud-leerlingen van de „De Ruyterschool" in Vlis singen houdt zaterdag in de „De Ruyterzaal" van hotel Britannia te Vlissingen de nieuwjaarsbijeenkomst. Deze begint om acht uur. Het echt paar Boesman zal een lezing houden en films vertonen over ballonvaren. Vanaf halfelf volgt een gezellig samenzijn met dans en bingo. (Van onze correspondent) GOES „De kleine hut", dat in de Prins van Oranje in Goes werd opgevoerd is een blijspel van de vrij onbekende Franse schrijver André Rous- sin (geboren in 1911), gepre senteerd door Bob de Lange, Hetty Verhoogt, Paul Cam- mermans en Herman Ouwer- sioot. De inhoud is ongeveer: een man, een vrouw en de minnaar var, deze vrouw be vinden zich ais schipbreuke lingen op een klein eiland. La ter komt nog een zogenaamde „inboorling", in feite de kok van het vergane schip, het ge zelschap aanvullen. Waar het om gaat is de man-vrouw-verhouding. De minnaar komt op het onzalige idee tegenover de man van zijn geliefde, waarmee hij uit stekend bevriend is, open kaart te spelen. Hij vindt dit een alleszins redelijk en lo gisch besluit. In feite leidt dit tot voortdurend groteske scè nes. Dat is ook de kern van het blijspel. Iedere zogenaam de logische consequentie blijkt in feite een totaal onverwacht en niet bedoeld effect te heb. ben. Naarmate het stuk vordert, blijkt de auteur het peil van deze geestigheid steeds minder te kunnen volhouden. Zodoen de dreigt „De kleine hut" als een nachtkaars uit te gaan. Daardoor komt deze comedie ook niet boven de middelmaat uit. Dat de bezoekers echter een amusante avond hebben beleefd, moet in de eerste plaats toegeschreven worden aan de kwaliteiten van Bob de Lange, die ook de regie van dit stuk heeft en de vertaling ervan gemaakt heeft. Pas wanneer hij in de persoon van de „bedrogen" echtgenoot ten tonele verschijnt, komt het to neelstuk tot leven. Een beetje schriel steekt Herman Ou- wersloot hierbij af, die nog het beste speelde, zolang hij de rol van de „zwijgende" echtgenoot vertolkte H.B. (Van onze corresnondent) OVEZANDE De jeugd drumband De Fazant uit Ove zande bestaande uit een veer tigtal meisjes van 11-15 jaar heeft in de nog vrij korte tijd van zijn bestaan voor grote uitgaven gestaan. Aanschaf van materiaal en uniformen kost handen vol geld. Ook vernieuwingen en uitbreidin gen waar men nu aan toe is, gaat met heel wat kosten ge paard. Om hierin te voorzien heeft het bestuur een' bazaar op zaterdag 3 februari in zaal Doene. 's Middags is er een kinder bazaar en 's avonds voor vol wassenen. Er zijn een groot aantal attracties en veel mooie prijzen te winnen o.a. een gril en 4 autobanden. Aangezien de drumband bij de bevolking wel aanslaat, verwacht het be stuur een grote opkomst. (Van onze correspondent) KRUININGEN In ver band met het feit dat 20 jaar geleden de watersnood plaats greep werd op initiatief van de overheid in de Nederlands Hervormde Kerk te Kruinin- gen een herdenkingsbiieen- komst gehouden waarvoor enorm grote belangstelling be stond- Als afgevaardigde der provincie was aanwezig de ge deputeerde J. van Geesbergen. Burgemeester mr. C. Pij] Ho geweg las. alvorens aan zijn toesDraak te beginnen, een boodschap voor van hare ma jesteit de koningin. Deze luid de: „Ik leef met u mee in uw gevoelens bij uw terugblik naar de onheilsnacht en dagen van 20 jaar geleder} en bij het herdenken van uw doden. Ook denk ik met ontroering en dankbaarheid aan de eensge zinde hulp uit ons land en de wereldwijde bijstand die de randgebieden mochten ontvan gen. Daardoor kon herstel ko men en zelfs de grondslag voor een verbetering in menig opzicht worden gelegd. Het is een geruststellende gedachte dat verhoogde dijken nu uw veiligheid naar menselijke he- rekening waarborgen of zullen waarborgen. Moge de moed waarmee u onder Gods leiding het leven temidden van de rampspoed toch weer hebt op genomen ons een voorbeeld blijven". Na afloop van de dienst vond er een kransle«<dng plaats door burg -meester Pijl Hogeweg bij het watersnood - monument dat vlakbij de Ne derlands Hervormde Kerk staat, terwijl aldaar door EMM uit Kruiningen, het Zeeuwse volkslied werd gespeeld. (Van een onzer verslaggevers) LEWEDORP De kring Zuid-Beveland van de NC8 houdt op woensdag 28 februari in het verenigingsgebouw te Lewedorp een bijeenkomst voor alle Bevelaiu e NCB-Ie- den. De voorzitter van de kring, de heer J. Boonman, in zijn openingswoord een uit- teenzetting geven over de be stuurlijke vorm in Zeeland. Na hem komt de heer Goeman, secretaris van de ge westelijke raad Zeeland van het Landbouwschap, aan be woord. Hij zal onder meeï spreken over het onderkou met de provincie over leid®" gen en masten en hun schade* lijke gevolgen, de vergoedin gen en schademeldingen, wegentracé, de industrie het Sloe, grondprijzen, onteige ningen, de elektriciteitsaaf sluitingen en de onroereno goedbelasting. Na afloop va de inleiding van de heer Go man is er gelegenheid tot stellen van vragen. De bijee komst begint om halfacht- 9 hangman. (Van onze correspondent) SCHERPENISSE Bij het oversteken van de Provinciale weg is de 82-jarige voetganger J. Bevelander uit Scherpenisse aangereden door een personen auto, die bestuurd werd door J.L. Hage. De bejaarde voet ganger moest met verwondin gen per ambulance overge bracht worden naar het zie kenhuis Lievensberg te Ber gen op Zoom, alwaar hij kort daarna aan zijn verwondingen is overleden. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Om streeks 17.00 uur vond er een aanrijding' plaats in de Zand straat te Sas van Gent. Een vrachtauto, die bestuurd, werd door H. M. v.d. W. reed vanaf de weg een inrit op en op de inrit stond een personenauto geparkeerd, die bestuurd werd door L. F. B. uit Gent. De vrachtauto raakte in botsing met de personenauto. Er ont stond lichte materiële scha de. TTïïiïlïï [tl iuliiiiiini Droog en later wat minder zacht. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land: Voor zaterdag: aantal uren zon: o tot 4- min. temp: van ongeveer normaal tot 5 graden boven normaal, max. temp: van ongeveer normaal tot 3 giaden boven normaal, kans 1? eelf „droge periode van min- tens 12 uur: 95 procent, kans P een geheel droog etmaal: «0 procent. 7„y°°A zor|dag: aantal uren z™. 0 tot 5. Min. temp: van bnvo^601" normaal tot 4 graden nm.f normaal, max. temp: erna, normaal- kans op ,°ge Periode van min- on Li u"r: 95 Proeent. kans 9<> procent dl'°°g 0tmaal: en hoogwater Morgen, zaterdag 3 febr. hii9en °P Zoom 4.01 Hansweert 3.08 en 15.33; terneuzen 2.25 en 14-51; WemÏÏ!?n t'58 e" 14.19 emeldmge 3.51 en 16.09 WaterslancJc «fe^en 188 o?1"8 i' j tersdorf3o5 Plul 29,S PRt- plus ?iUSM13- Pp"ochingena?56 Stetoiach a!34her 172 plu* 8- 1 205 Plus 20 US 8' ivIainz H Kaub 117 Li"®6" 89 Plus 332 plus 46 L ÖUS 10- Trier 4- Trier 38? Lble?z 150 Plus 159 Plus 4 S-lus, 46- Koblenz 8' Ruhrori ?L fn 100 Plus Mth 874 p!us 25 PlUS 12' L°- k?p 892 plus ?4 Yr annerdense PMs 20 ?T« Nijmegen 674 EeIde ij feSrel34?P f5 plus 24' venter ?24 pIus 20> °e- f86 Plus 12 rS l4' Monsin Plus 64 d;?;. Borgharen 4000 Gra»eLfe,el "31 min 2, en- de sluis 510 plus 7; SI tc a n d u V r< ai st Q b( m Dl dii po pe de ke tei go< ho he Bo nil drt int drt gei r zij: kei de sta af we het J. hat toe

de Stem | 1973 | | pagina 2