Aanvrage lening' loopt niet meer via raad Axelse raad wil schap voor zuivering OZO-sportterrein krijgt al allure VRAGEN OVER DODELIJK ONGELUK „ZIEKENHUISPLAN VERGT f 1,5 MILJARD Deeli OostI BIJ KOPEN EIGEN WONING Vergadering ZLM-Axel Dokter W. Eysink op EHBO-bijeenkomst in Nieuw-Namen VERBINDII R. de Rijcke schoot konings vogel van Sint- Sebastiaan 1 t Voetbalvelden in zomer tijdelijk gesloten stad streék 1 MESTSTOFFEN Fa. de Moor- Vlaeminck AXEL Koewacht Terneuzen Krabbendijke Groenendijk Nieuw-Namen Hulst Heikant Vogelwaarde ..1 V Woensdag 31 januari 1973 i Woensdag 31 januari 1973 (ADVERTENTIE) Uw concurrerend adres Gentsestraat 30, Hulst Nieuw Tel. nr. 01140-4151 of 4155. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De voetbalvelden in de gemeente Axel zullen in de periode van 12 juni tot 3 augustus worden gestoten om ze voor het volgende seizoen weer in een zo goed mogelijke staat te krijgen. Burgemeester M. K. van Dijke heeft deze -beslissing van b. en w. gisteren meege deeld in zijn persconferentie. Hij heeft daarop verder nog gezegd, dat bij b. en w. het plan bestaat enkele maatrege len voor te stellen ter ver fraaiing van de binnenstad. Zo willen b. en w. de aantrekke lijkheid van de binnenstad van Axel onder meer met het oog op het toerisme vergroten door de mogelijkheid te on derzoeken een aantal terrasjes bij cafés te laten aanleggen, Bovendien wordt er aan ge dacht de Markt vrij te maken van auto's en prettig aan te kleden. Op wat voor manier dit zou moeten gebeuren is nog niet bekend. vonden. De heer Van Dijke merkte naar aanleiding daar van op, dat men het blijkbaar „over verschillende zaken had". (Van een onzer verslaggevers) AXEL De gemeenteraad van Axel heeft gisteravond zjjn fiat gegeven aan een voorstel van b. en w. om reeds nu de betaling van rente en aflossing te garanderen van inwoners van de gemeente Axel, die een lening aangaan voor de bouw of de koop van een eigen woning. Tot dusver was het gebrui kelijk, dat elke aanvraag af zonderlijk in de gemeenteraad werd behandeld, maar het daaraan verbonden bezwaar is, dat daardoor vertrouwelijke gegevens publiekelijk bekend worden gemaakt. Tegen het voorstel om het college van b. en w. in het vervolg met de uitvoering van dit besluit te belasten, bestond nogal wat weerstand van de zijde van de heren Dierick, IJsebaert en Apers. Een bezwaar van de heer IJsebaert was onder an dere, dat de inspraak van de gemeenteraad door een derge lijke delegatie aan b. en w. kleiner wordt. Volgens wet houder D. J. Oggel is daar echter geen sprake van. Door de uitvoering van het raadsbe sluit in handen van het college te leggen kunnen toekomstige procedures zelfs vlotter wor den afgewikkeld. De heer IJ sebaert was niet te overtuigen. „Als de heer Oggel met goe de argumenten zou komen, dan zou hij me misschien kun nen overtuigen, maar nu niet", aldus zijn commentaar. Het raadslid Janssen zag duidelijk voordelen. „Op deze manier komen er in de toekomst ten minste geen zaken meer aan de orde, waarvan het voor dej betrokken personen niet zo; leuk is, dat ze in het openbaar j worden behandeld". Het voor-! stel van b. en w. werd met vijf stemmen tegen, aangeno men. Aan het begin van deze vergadering ontstond er een scherpe woordenwisseling tus sen voorzitter M.K. van Dijke gn het raadslid P. Apers. Dé heer Apers had aan b. en w. gevraagd om inzage Van enke le stukken, die betrekking hebben op het plan over de ziekenhuisconcentratie. De heer Van Dijke was van me ning, dat aan die wens tege moet was gekomen, maar de heer Apers beweerde, de stuk ken waarom hij had ge vraagd, niet te hebben ge- (Van een onzer verslaggevers) i AXEL Met drie van de elf stemmen tegen, heeft de gemeenteraad van Axel zich gisteravond achter het stand punt van b. en w. geschaard, dat er een zuiveringschap moet komen. Het moet belast worden met de taak op het gebied van de actieve zuive ring, aldus dit standpunt. Wethouder D. J. Oggel bleek niet bereid om de afval waterleiding Kanaalzone, zo maar aan de waterschappen op te offeren. B. en w van Axel zijn wel bereid om te praten over integratie van deze AWL in een zuiveringschap. De heer IJsebaert wees wethou der Oggel op een uitspraak van de Terneuzense gemeente raad, die in meerderheid tegen het standpunt van b. en w. bleek te zijn. Dit standpunt is hetzelfde als dat van b. en w. van Axel. Wethouder Oggel over de raadsdebatten in Ter- neuzen: „Daar is op een be paalde manier van water schapszijde gewerkt om een meerderheid te krijgen- Over die informatie beschik ik wel". Volgens de heer Oggel hebben de waterschappen een te geringe bestuurlijke en fi nanciële basis om belast te worden met deze taak. Boven dien was hij van mening, dat de vervuilers straks via de waterschappen een te geringe inbreng zullen hebben. De heer IJsebaert kon het niet nalaten om er toch de functie van wethouder D. J. Oggel al? voorzitter van de afvalwater leiding bij te halen. „U spreekt voor eigen parochie' zo verweet hij de heer Og gel. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De Zeeuwse Land- bouwmaatschappij, afdeling Axel, houdt dinsdag 6 februari in de Halle in Axel een alge mene vergadering. De bijeen komst begint om 14.00 uur. Behalve de gebruikelijke verslagen staat op de agenda een bestuursverkiezing wegens het periodiek aftreden van de heer J. W. de Putter. Hij is herkiesbaar. Bovendien moe ten er afgevaardigden worden benoemd naar de algemene vergadering van de ZLM. De heer M. Boonman, economisch voorlichter van de landbouw organisatie, zal op deze bij eenkomst een inleiding houden over actwele landbouwproble men en de heer G. Lamme- rant, medewerker van de Bel gische boerenbond, spreekt over de Belgische landbouw in West-Vlaanderen. Na afloop is er een koffiemaaltijd. Prijskamp De biljartvere niging „De Ware Vrienden" houdt zondag een prijskamp in het clublokaal bij mevrouw Jansen-Leppens in Koewacht. Aan de prijskamp mag alleen door Koewachtse spelers woir- den deelgenomen. Dit geldt overigens zowel voor het Belgi sche Koewacht als het Neder landse gedeelte daarvan. In schrijving in het clublokaal vanaf 17.00 uur. Aanvang 19.00 uur. Schieting Zondag werd er een pailingschieting gehouden in de zaal bij Alb. Kind, waaraan 76 schutters deelna men. De hoge vogel werd ge schoten door L. Vermue uit Zuiddorpe. Beide zijvogels vielen in handen van Rijmon Bart en C. Gijsel, beiden uit Koewacht, terwijl R. Baert pok de meeste kleine vogels afschoot, namelijk drie stuks. Aan de jubileumschieting. georganiseerd door de schutte rij „Willem Teil" bij P. v. d. Steen in Koewacht-België, hebben 72 schutters deelgeno men. Jac. Martens uit Koe-j wacht kwam met een welge-j mikt schot in het bezit van de hoge vogel. Beide zijvogels waren voor V. de Schepper uit Moerbeke en A. Martinet uit Koewacht. De meeste kleine vogels werden geschoten door K. van de Berghe en Em. de Nijs, elk vier stuks en beiden uit Koewacht. Teerdag De spaarkasver eniging Koewacht heeft met 34 leden de jaarlijkse teerdag gehouden in het clublokaal bij mevrouw Jansens-Leppens. Na een welkomstwoord door voor zitter C. v. d. Velde werd de feestmaaltijd gebruikt, waarna een prijskaarting werd gehou den. (Van onze correspondent) HULST Het OZO-sport- terrein in Hulst, voornamelijk bestaande uit het voormalige vliegveld, begint langzamer hand uit te groeien, tot een riante accommodatie. Het bij zondere daaraan is, dat dit sportcomplex een particuliere zaak is, waaraan de gemeente met geen subsidie te pas komt. De twee belangrijkste krachten achter de schermen en tevens initiatiefnemers zijn Benny Warnier uit Hulst en Uwe Wolschendorf, twee jonge kerels met vastomlijnde idee ën, die ze koste wat kost wil len uitvoeren. De afgelopen maanden hebben ze dank zij die wilskracht al heel wat be reikt, ten gerieve van het Oost-Zeeuwsch-Vlaamse vere nigingsleven. Hoofdfiguur in dit sportcomplex is wel de heer Warnier, die op een goe de morgen op het idee kwam om van het al twee jaar niet meer in gebruik zijnde vlieg veld, een sportveld te maken. Benny, die ais het op organi seren aankomt, zijn mannetje staat stapte direct naar de ei genaars van het oude vlieg veld en wierp een balletje op voor zijn idee. Hij kon snel tot een akkoord komen en sinds dat moment is alles vliegens vlug gegaan. Bedrijfsvoetbalteams wer den ingeschakeld. In de kanti ne moest een hoop rommel worden opgeruimd. Het kostte enige moeite, maar met belan geloze hulp werd de kantine in zeer korte tijd herschapen in een kleedaccommodatie. De tweede stap was een telefoon tje van Uwe Wolschendorf naar de heer Warnier met de vraag of hij bereid was om van de oude hangaar een manege te maken. De heer Warnier nodigde hem uit voor een gesprek en meteen werden er spijkers met koppen geslagen- Het ge volg was, dat Uwe met zijn paarden naar het OZO-terrein kwam en er een internationale manege van maakte met 3 ei gen en 7 andere paarden. Uwe heeft zich ontpopt als een goed leermeester. Dat blijkt wel uit het feit, dat hij 'n con tract kreeg aangeboden van de wereldberoemde springruiter Alwin Schockemöhle. Uwe zelf is zoals zijn naam al doet vermoeden van Duitse afkomst. Hij trouwde met een Zeeuwsch-Vlaamse. Uwe: „De mensen in Zeeuwsch-Vlaanderen hebben me zeer goed ontvangen. Dat is me eigenlijk honderd pro cent meegevallen. Ik heb al tijd op eigen benen willen staan en toen ik hoorde- dat op het OZO-terrein die han gaar leegstond heb ik direct conctact opgenomen met de heer Warnier. Toen de zaken goed begonnen te lopen, kwa men ook de protesten. De KNVB protesteerde en ook de gemeente had de nodige be zwaren, evenals diverse voet balclubs, die vreesden dat hun spelers zouden gaan meedoen aan de bedrijfsvoetbalcompe titie. Volgens de heer Warnier is daar geen sprake van en wordt deze zaak nauwlettend in het oog gehouden. Aan de uiteindelijke toe stemming van de KNVB zijn heel wat brieven en telefoon tjes voorafgegaan. Alleen de gemeente Hulst hield het been lange tijd stijf. „Toestemming of geen toestemming", moet Benny Warnier -eens opge merkt hebben, „zondag voet ballen we". Er werd die zon dag ook gevoetbald en sinds dien hebben er zich geen pro blemen meer voorgedaan. De accommodatie breidt zich in middels al aardig uit. Men be schikt over vier velden, waar van een verlicht met 4000 watt. Over enkele weken komt daar nog eens 4000 watt bij. „En als het me dan nog niet aanstaat, gooi ik er in september of oktober nog eens 4000 Watt bij. Dan wordt het nog lichter dan overdag", al dus de heer Warnier. Dat de OZO-faam al tot over de gren zen is gewaaid blijkt uit de belangstelling uit België. De heer Warnier: „We krijgen aanvragen uit Antwerpen- Zei- zate en Kieldreeht, maar ook uit Bergen op Zoom, Middel burg en zelfs Limburg. Dit jaar zijn er al 650 wedstrijden geboekt. Uwe: ,,'s Zomers ziet het zwart van de Belgen: alle maal paardenliefhebbers, die hun kinderen ook mee bren gen." Uwe heeft ook nog een woord van kritiek. Hij vindt, dat er meer samenwerking moet komen tussen de mane ges: „Nu doen ze te weinig voor elkaar. Gezamenlijk is er toch veel meer te bereiken. Denk maar eens aan het orga niseren van toernooien". Bin nenkort wordt de sportaccom modatie uitgebreid met een baan voor homdendressuur. Milieuprobleem Tijdens de openbare vergadering, die de Terneuzense afdeling van de PvdA woensdagavond om half acht in de bovenzaal van lunchroom Van Assche in de Noordstraat te. Terneuzen houdt, komen Zeeuwsch- Vlaamse milieuproblmeen aan de orde. Na inleidingen over dit onderwerp door bioloog G. Sponselee uit Hulst en ir. A. Broekmans eveneens uit Hulst, volgt een discussie. Informatie Voor de infor matieavond, die de regionale opleidingscommissie Zeeuwsch-Vlaanderen van de stichting vakopleiding bouw bedrijf in Terneuzen hield voor patroons, leermeesters en ouders en leerlingen, was maar een geringe belangstel ling. Over het doel en de aard van de opleidingen werd in formatie verstrekt en na alle uiteenzettingen beantwoordde een forum de vragen. Afscheid Schoolhoofd B.J. Eibers van de christelijke ba sisschool De Hinkelinge te Krabbendijke beeft op een feestelijke bijeenkomst in te genwoordigheid van bestuur en collega's afsheid genomen van Zeeland. Per 1 februari vertrekt hij naar Zwijndrecht. De heer Eibers is bijna vijf jaar schoolhoofd geweest. In zijn welkomstwoord tevens afscheidstoespraak benadrukte voorzitter H.A. Guiran van het schoolbestuur de groei van De Hinkelinge van een school met vier leer krachten verdeeld over twee gebouwen, naar een jonge vijf- klassige school in een nieuw, modern en goed geoutilleerd gebouw. Als blijk van waarde ring voor het echtpaar Eibers, werden namens het schoolbe stuur een bloemstukje en ca deau overhandigd. Een bloem stukje was er ook als welkom voor het echtpaar Knook uit Sleeuwijk. De heer Knook treedt per 1 maart in functie als opvolger van de heer El bers. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het onderzoek naar de oorzaak van het onge luk in Heikant, waarbij het afgelopen weekend de 16-jari- ge Paul Wagenaers uit Hulst om het leven kwam, heeft nog geen gegevens opgeleverd om trent de juiste toedracht. Paul zat achterop de brom fiets van zijn 18-jarige broer Willy op het moment, dat ze in aanrijding kwamen met een Voikswagenbusje. De politie vermoedt, dat de bromfiets geen voorrang heeft verleend, maar hoe de zaken zich pre cies hebben afgspeeld is nog niet helemaal duidelijk omdat Willy Wagenaers in het zie kenhuis in Hulst nog steeds niet verhoord kan worden. Zijn toestand is wel iets ver beterd. Enkele minuten voor het on geluk gebeurde, moet een nog niet bekende automobilist het tweetal op de brommer heb ben gepasseerd. Dat kan afge leid worden uit een verklaring van de bestuurder van de au to, waarmee de twee jongens j uit Hulst in botsing zijn geko-; men. Deze heeft verteld, dat hij kort voor het ongeluk ter! hoogte van een stoffenhandel I in Heikant heeft moeten dim-1 men voor een tegemoetkomen de auto. De familie doet een beroep op deze,.automobilist zich bij de politie te meiden, omdat hij mogelijke aanwijzingen kan geven over de weg, die Paul en Willy even voor het onge luk volgden of wilden volgen. Deze informatie is namelijk be langrijk om precies te kunnen bepalen hoe het ongeluk zich heeft afgespeeld. Ook de politie geeft toe, dat deze informatie waardevol kan zijn en vraagt de betrokken automobilist eveneens om con tact te zoeken met het groeps- bureau in Huist. Voorts is be kend, dat de twee broers eveneens kort voor het onge val ergens in Hulst of Sint- Jansteen 1000 franken hebben gewisseld. De- familie zou- graag willen weten, waar men dit geld heeft gewisseld. De jongens waren respectievelijk gekleed in een zwart leren jack en een petroleumkleurig regen-wind-jack. Op het moment van het on geluk reden ze op een grijze Ziindapp-bromfiets. Het onge luk gebeurde zaterdagavond en het geld is waarschijnlijk rond 18.00 uur gewisseld. Het tweetal kwam uit de richting Sint Jansteen en reed naar Heikant. Schieting In café Morcus te Groenendijk werd een be- jaardenschieting gehouden waaraan 41 schutters deelna men. De uitslag luidt als volgt: De hoogvogel werd ge schoten door Jos Vermeire te Hulst, de eerste zijvogel door Jos de Waal te Groenendijk, de tweede zijvogel was voor E. Herrewegh te Heikant. Het grootste aantal kleine vogels, drie stuks, werd geschoten door Jos Burm te Groenen dijk, F. Jansen-Verplanken te Groenendijk en L, Romeyn te Ossenise. NKV-feest De afdeling Nieuw-Namen var/ het NKV heeft de jaarlijkse feestavond, gehouden. De bijeenkomst be gon met een mis in de paro chiekerk, gecelebreerd door pastoor Magnus. Daarna wet\3 een gezamenlijke maaltijd bij R. Thilleman gehouden en vervolgens had de huldiging plaats van de heer Th. van Roeyen, die 65 jaar lid is van de afdeling bouwvakgroep. De heer L. Pauwels, voorzitter, prees de jubilaris om zijn vele werk. Duivendag De c.c. Hulst hield een duivenkampioenen- dag in café W. Blommaert te Hulst, waarop de kampioen duiven van de drie Hulsterse Teerdag De duivenvere- niging „De Postduif' in Hei kant heeft haar jaarlijkse teer dag gehouden. Er werden bil jartwedstrijden gehouden en gekaart. De uitslag van het biljarten was als volgt: 1. J. Rottier, 2. Eduard Verscheuren, 3. E. van Goethem, 4. Jan Leenknecht, 5. A. van Bunde ren, 6. Theo de Block. Kaar ten: 1. J. Rogiest-A. Pieters; 2. B. Verdurmen-G. de Rechter; 3. M. de Bloök-L. de Bruin. Vrouwenvereniging De vouwenvereniging van het NKV, afdeling Vogelwaarde, houdt woensdag 31 januari de maandelijkse bijeenkomst. Tij dens deze avond worden een quiz en een kaartwedstrijd ge' houden. (Van een onzer verslaggevers) NIEUW-NAMEN Als zie kenhuizen met minder dan 200 bedden in de toekomst niet meer in staat zijn een optima le gezondheidszorg te waar borgen, zoals door de werk groep „ziekenhuisvoorzienin gen" in Zeeland is gesteld, en derhalve vervangen dienen te worden, dan betekent dit vol gens de berekeningen van dokter W. Eysink uit Hulst een investering van 1,5 mil jard gulden. Deze investering zou nog eens komen boven op de ge bruikelijke uitbreiding en aan passing van bestaande zieken huisvoorzieningen. De heer Eysink wil met deze bereke ning aantonen, dat deze stel ling van de werkgroep econo misch geen haalbare kaart is. Hij heeft een en ander gister avond gezegd, aan het eind van een bijeenkomst van de EHBO in Nieuw-Namen, waar hij een analyse gaf van de in Axel gehouden hoorzitting. De bijeenkomst werd ook bijge woond door verschillende ver tegenwoordigers van vereni gingen. Volgens de heer Ey sink, die deze gegevens ont leent aan de „verslagen en rapporten" van het ministerie van Volksgezondheid, waren er in 1970 in Nederland 200 algemene ziekenhuizen, waar van 71 met een beddenbestand van minder dan 200. Deze 71 ziekenhuizen waren op dat moment bij elkaar goed voor ruim 10.000 bedden. „Wanneer men nu de stelling van de werkgroep, dat ziekenhuizen met een capaciteit van minder dan 200 bedden in de toe komst niet meer in staat zijn een optimale gezondheidszorg te waarborgen, wil doorvoe ren, dan betekent dit in 10 jaar de vervanging van het totale beddenbestand van 10.003 bedden", aldus de heer Eysink tijdens zijn betoog in Nieuw-Namen. Hij ziet daarin verschillende praktische be zwaren. „De begroting van volksgezondheid zal de ko mende jaren nog wel eens ex tra bezwaard worden door de instelling en oprichting van de medische faculteit in Maas tricht en de uitbreiding van drie academische ziekenhui zen. Ook dat zal bedragen in de orde van miljarden ver gen", aldus de heer Eysink, die de stelling van de werk groep „een dwaasheid" noemt. Tijdens zijn analyse heeft de heer Eysink er gisteravond nog op gewezen, dat tijdens de hearing nagenoeg alle sprekers met uitzondering van de beide gefuseerde Kanaalzone ziekenhuizen ervan over tuigd waren, dat er in Zeeuwsch-Vlaanderen plaats is voor drie gelijkwaardige (el- ziekenhuizen. „Wanneer men in alle ernst de kwaliteit en de functies van de sprekers op deze hoor zitting mee wil laten tellen bij een conclusie van deze hoor zitting, dan zal het voor Gede puteerde Staten niet moeilijk zijn om de meerderheid van de meningen (verwerpingen van de begrippen flankzieken huis en bevriezen )tot de hare te maken", aldus de heer Ey sink, die met name de houding van dokter W. W. Stevens op de hearing laakte. De heer Stevens lid van de werk groep bleek niet bereid in te gaan op een uitnodiging van geneesheer-directeur J. van Kalmthout van het ziekenhuis in Hulst om dit ziekenhuis te bezoeken. En de heer Stevens liet bovendien tevoren duide lijk weten dat zijn mening daarover toch niet beïnvloed zou worden door een dergelij ke excursie. De discussie hier over ontstond toen werd ge sproken over de begeleiding van hartpatiënten, die volgens dokter Stevens alleen door hooggespecialiseerd personeel gegeven kan worden. Dokter Van Kalmthout wees hem er op, dat het Hulster ziekenhuis op dit punt uitstekend functio neert. De eindconclusie van dokter Eysink: het ziekenhuis plan moet voor Zeeuwsch- Vlaanderen herschreven wor den. Zoals bekend zijn er ook vanuit Nieuw-Namen bezwa ren gerezen tegen het plan om het Hulster ziekenhuis te be vriezen. duivensportverenigingen „de Hulsterse Luchtbode", „de Herleving" en „De Vitesse" te bezichtigen waren. Er werden ongeveer tachtig duiven ten toongesteld. Voetbal De voetbalclub fc Oemoemenoe uit Hulst heeft in de sporthal Den Dullaert met 20 gewonnen van de firma Van Geyt. De zaalvoet balwedstrijd stond op een hoog peil. Het was nog een geluk voor de firma Van Geyt, dat de fc nog nooit in een zaal gevoetbald had. Het waren vooral Miet Roltier, Loe War nier, Nioo Nagtzaam en keeper Dirk Aardoom, die in goede vorm waren. Schieting In café Seraph. Blommaert te Hulst werd een prijsschieting gehouden op de liggende wip, waaraan 39 schutters deelnamen. Er werd geschoten op een wip. De uit slag luidt als volgt: de hoogvo gel werd geschoten door E. Boussen te Kapellebrug, de eerste zijvogel was voor P. de Koster te St.-Jansteen, de tweede zij vogel ging naar P. Boenne te Hulst. De meeste kleine vogels, vier stuks, wer den gescehoten door J. Cocq- heyt uit Absdale, P. Reyns te Kapellebrug en E. Neefs uit Hulst. De volgende schieting wordt zondag 11 februari ge houden. Topbiljart De Hulster topbiljartclub 't Anker heeft in het café van Eddy Wauters in Hulst een vriendschappelij ke wedstrijd gespeeld tegen Den Dullaert eveneens uit Hulst. Topbiljartclub 't Anker won deze wedstrijd met 14 Feestavond middenstand De middenstandsvereniging St.-Paulus uit Heikant en Sint Jansteen heeft haar jaarlijkse feestavond gehouden in café Du Commerce van Theo de Block in Heikant. Voorzitter P. Polspoel opende de avond met de vraag of „ieder zijn plaats had gevonden". Het was een bijzonder geslaagde bij eenkomst met verschillende traktaties zoals gebakken en gekookte mossels en paling. Tijdens de vergadering werd er overigens ook aandacht be steed aan wat meer serieuze zaken. Zo is er onder meer gesproken over het streven naar specialisatie in de win kels. Een ander punt van be spreking was de industrialisa tie van Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren. De heer Polspoel heeft in zijn toespraak gewezen op de voordelen van industrialisa tie voor dit gebied, maar ook aan de nadelen ging hij niet voorbij. Biesbroeck De slagerij van Theo Biesbroeck uit Hulst bestaat dit jaar 85 jaar. Ter gelegenheid daarvan is het be drijf grondig gemoderniseerd en wordt er vandaag van 19.00 tot 22.00 uur gelegenheid ge boden het bedrijf te bezichti gen. Lezing Op 13 februari wordt door pater Pirenne van de Maristen uit Hulst een le zing gehouden voor de leden van de katholieke vrouwenor ganisatie, afdeling St.-Jan steen. De lezing heeft als thema: de christelijke achtergronden van het huwelijk. Na de le zing wordt een forum ge vormd door pater Pirenne en de Hulster huisarts W. Eysink. Na afloop kunnen er vragen gesteld worden. Dokter Eysink houdt een lezing met als on derwerp „wat men tenminste moet weten". De bijeenkomst wordt gehouden in het vereni gingsgebouw in St.-Jansteen. Aanvang 19.30 uur. Kaarten De kaartclub Ce cilia te Hulst hield een compe- titiekaairting in café Ron de Vilder, waaraan 26 kaarters deelnamen. De uitslag was als volgt: 1- A. Reyns, 2. G. Gij sel, 3. L. Lebbinck, 4. J. van de Voorde, 5. P. van Kerkho ven, Sjoelen De sjoelclub „Wij Blijven Actief" organiseerde een sjoelwedstrijd in café Ron de Vilder te Hulst. De uitslag is als volgt: 1. mevr. E. Ver- meeren-Kaijser, 2. mevr- M. van de Kelen-Schauwaert, 3. mevr. Potfliet-Kaijser, 4. mevr. De Vilder-Van Kerck- hovon, 5. mevr. Kadjser-Pien- broeck. Koop Zij het niet zonder enige reserve, heeft de ge meenteraad van Hulst besloten het historische pand van Seyd- litz aan de Markt in Hulst, voor drie ton te kopen- Het is de bedoeling daarin te zijner tijd gemeentelijke diensten on der te brengen. (Van een on: OOSTBURG „De eerste id| grootscheepse oefening wel is we nog veel moeten leren met bindingen. Het gebruik van de wat te wensen over. Maar daar Dit zei gisterochtend de heer A. de Munck, die nauw betrokken is geweest bij de vredesrampoefening die in Oostburg werd gehouden. Zo als bekend werd aangenomen dat een vliegtuig was neerge stort op een in vol bedrijf zijnde landbouwpraktijkschool in Schoondijke. „Bij dit soort calamiteiten, mochten ze onverhoopt in werkelijkheid voorvallen, is het zaak zo spoedig mogelijk alle informatie door te spelen naar het coördinatiecentrum, dat dan alle mogelijke assis tentie kan inroepen", vervolgt de heer De Munck. De oefening zal op 12 febru ari nog eens doorgepraat wor den met de kaderleden van brandweer, B.B. en Rode Kruis- „Dan laten we de gehe le oefening nog eens de revue passeren, bekijken de afschrif ten van alle doorgegeven be richten en dan kunnen wij daaruit wel bepaalde conclu sies trekken. Van een oefening als deze kun je alleen maar leren. Overigens zal nog dit jaar opnieuw een soortgelijke oefe ning worden gehouden. ,-De diverse onderdelen die be hulpzaam zijn bij vredesram pen moeten steeds beter op elkaar ingespeeld raken", al dus de heer De Munck, die met name de coördinatie bij hulpverlening erg belangrijk vond. De stemming onder de deel nemers was na afloop positief, „Iedereen heeft echt mee kun nen doen. Opvallend was het enthousiasme van de B.B.'ers Het is algemeen bekend dat mensen die voor de B.B. wor den opgeroepen niet overlopen van enthousiasme. „Maar daar aan heeft het maandagavond AARDENBURG Met een welgemikt schot in de vierde ronde wist de Aardenburgse schutter Rob de Rijcke de hoogvogel neer te halen. Dit heuglijke feit betekende dat de heer De Rijcke zich in 1973 koning mag noemen van de Aardenburgse handboogmaat schappij Sint-Sebastiaan. In totaal 23 schutters namen aeel aan de wedstrijd. Grote atwezige was de heer R. Mou- de koning van 1972, die Dn titel dus met kon verdedi gen. uitslag van de hierna g houden vriendenschieting d„ n' volgt: Hoogvogel: H. ae Rijcke, zijvogels: Th. Lan- (R?f ,,en P' van de Walle (Breskens), kallen: H. Lip- -pS'„n H' de Rijcke. hr.it1- deze voor Sint-Se- eiW?" belangrijke verent ten Sb3!- Werd ook een P"n" tenschietmg gehouden. Hierbij gewoneen jelfts blauw bord die door Jan Jansen, sch,,i? Punten de jeugd- Huih ,oban Lannoye en voor yai?Jwaarden net wist won w en' Hi:i de Rijcke was ir!fcnhnSi nog een PASS die P vrt w°n door de heer Pens l t terwijl H. Up- en Joh ,Jansen. Alfr. Dhondt gels Hi ,Vannoye vier Prijsvo- terskorn'no°°ï de nieuwe schut- gesteli? u beschikbaar waren gegeidwisten neer te halen. met een -was begonnen nageHailt ahanstieviering ter Sen ledenenT1S yaS. de overle- Lippens A J3cke en Fr' feestmnóit-j Av°nds vond de de dam Plaats' waarvo°r wareri „iwes I-an de schutters kelen aiRnodlgd' Na nog en- zijn sewoo^t ?ezelli§ bijeen te aan tern^f k°" Sint-Sebasti- da..Sint-leMaiï-ndapfaag- di cl SC el v< bl h; H le ze nc J. G. de H. G. G.

de Stem | 1973 | | pagina 6