1 FORMIDABELE PRESTATIE VAN DE NESTE Kees Rijk opnieuw kampioen KAVERO-PLOEG MIKT OP DE CRITERIUMS Fraaie winst Robur KAMPIOENSCHAP SCHELDE SPORT Slecht begin van St.-Aloysius-team Degradatie voor dames Marathon Zaamslag maakt misstap Westdorp kampioen sport 0 Jean Marie Ritserveldt: 1 3°eg me om vier uur het bed VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 29 JANUARI 1973 si-' 'S' s'Ï'U-T1" - 1 HOBHHM Maandag 2-9 januari 19/ (Van onze zwemmedewerker) TERNEUZEN Zaterdag avond heeft de 15-jarige Guus van de Neste uit Ter- neuzen tijdens de zwemwed strijden in het overdekte zwembad De Honte voor een formidabele prestatie ge zorgd. Hij won niet alleen de 200 meter vrije slag, maar ook de 100 meter schoolslag he ren in een tijd van 1.17.4, waarmee hij het Zeeuwse herenrecord, dat met 1.18.0 sedert 3- juli 1954 op naam stond van Kees de Rijk uit Middelburg, eindelijk verbe terd. Jarenlang hebben de Zeeuwen geknokt om deze tijd te verbeteren, maar tel kens schoten zij te kort. Nu was het dan Guus van de Neste, die in een duel met Barend Platschorre uit Sas van Gent de 1.18.0-streep pas seerde. Maar ook Rudie Bron uit IJzendijke wilde niet ach terblijven. Op de 100 meter rugslag jongens maakte hij een tijd van 1.11.8, waarmee hij het aspirantenrecord van Tonnie Veerman uit Terneu- zen naar het verleden ver wees. Ook de 13- jarige Ron nie Clemminck (Schelde) bewees zijn goede vorm op de 100 m. vlinderslag die hij won in 1.23.6 en op de 200 m. vrije slag die hij aflegde in 2-33.6. Al deze goede prestaties brachten een groot enthousias me met zich mee in het zwem bad. Bij de dames zwom Els van Tatenhove van de Braakman op de 200 meter wisselslag dames een nieuw aspirantenrecord, maar zij stelde wat teleur op de 100 meter schoolslag waarop zij onlangs een Zeeuws aspi rantenrecord vestigde. Zij werd nu vierde, want zij moest zich tegen Ingrid van Assche (Schelde) gewonnen geven. Overigens moest Zee- lands sterkste schoolslagzwem ster, Marlies Vercruysse, uit Biervliet, alles geven om dit nummer te winnen, daar in een voorgaande serie Olga Hoogeboom (Schelde) een scherpe tijd had gezwommen. De Schelde won verder alle estafettes. Zo vlak voor de Zeeuwse kampioenschappen, die op 3 en 4 februari a.s. in Zelzate worden gehouden, zijn de Zeeuwsch-Vlaamse zwem mers en zwemsters in een uit stekende vorm. In de stand voor de zwemcompetitie is De Schelde verder uitgelopen op de Braakman-ploeg. 200 meter wisselslag dames: 1. E. van Tatenhove, Braak man, 2.52.3, 2. M. Vercruysse, Braakman, 3-03.5, 3. M. Diele- man, Braakman, 3.03.9. 100 meter rugslag jongens onder 16 jaar: 1. R. Bron. ZIJ, 1.11.3 (nieuw Zeeuwsch aspiranten record), 2. R. Clemminck, Schelde, 1.18.2, 3. K. de Hui stere, Bruinvis, 1.25-5. 100 me ter vrije slag meisjes onder 10 jaar: 1. M. Nieuwelinck, Schelde, 1.36.6, 2. A. Bron. ZIJ, 1.48.5, 3. G. Leenhouts. Het Vrije, 2.00.0. 100 meter schoolslag heren: 1- G. v.d, Neste, Schelde, 1.17.4, (nieuw Zeeuwsch re cord) 2. B. Platschorre, Bruin vis, 1.23.0, 3. H. Weeda, Braakman, 1.28.1 vijfmaal 50 meter vrije slag estafette jon gens onder 14 jaar: 1. Schelde, 2.53.8, 2. Scheldestroom 3-02,4, 3. Braakman, 3.05.1, 100 meter vrije slag meisjes onder 12 jaar: 1. K. Clemminck, Schel de, 1.20.5, 2. P. Buysse, ZIJ, 1.22-6, 3. C. de Vos, Schelde, 1.30.9. 100 meter vrije slag jongens onder 10 jaar: 1. D. de Crane, Het Vrije, 1.15.4,. Vier maal 50 meter wisselslag esta fette meisjes onder 14 jaar: 1. De Schelde, 2.38.9 2. Braak man 2.44-3, 3. Schelde 2 in 3.54.2. 100 meter vlinderslag jongens onder 14 jaar: 1. R. Clemminck, Schelde, 1.23.6, 2. J. de Vries, Scheldestroom, 1.29.0, 3. P. Polderman Schel destroom, 1-34.0. Vijfmaal 50 meter vrije slag estafette da mes: 1. De Schelde, 2.55.9. 2. Braakman, 3.05.5, 3. Schelde 2 in 3.14.8. 200 meter vrije slag heren: 1. G. v.d. Neste, Schel de, 2.25.2, 2. P. Boidin, Schel destroom, 2L27.6, 3. R. Bron, ZIJ, 2.33.5, (Van onze voetbalmedewer- ker). TERNEEZEN- Zaamslag heeft het lelijk laten zitten in de eerste klas van de zater dagcompetitie van de KNVB afdeling Zeeland. DE Zeeuwsch - Vlamingen werden op een driepunten-achterstand gespeeld als gevolg van een onverwachte 3-1 nederlaag in 's-Heer Arendskerke. Colijns- plaatse Boys werd op eigen veld met 0-2 de das omgedaan door Arnemuiden 's-HEER ARENDSKERKE— ZAAMSLAG. Uiteraard beslissen doel punten een wedstrijd, maar Zaamslag speelde zeker geen slechte wedstrijd in 's-Heer Arendskerke. Zaamslag werd wat ongelukkig op een 1-0 achterstand gezet en pas na 2- 0 kwamen de Zeeuwsch-Vla mingen terug. Toen bleek ech ter dat er te veel kansen om zeep werden gebracht om als nog tot puntenwinst te gera ken. Het werd na een half uur stom toevallig 1-0, want toen liet doelman Van der End de zal domweg uit zijn handen vallen waarna deze achter de doellijn belandde. Een kwartier na rust werd het door Koomen 2-0. Toen was het woord aan Zaamslag. Kempe bracht de achterstand terug tot 2-1. maar verder bleven de treffers uit, ondanks een groot overwicht, terwijl even voor tijd bij een uitval Baai- ens nog 3-1 scoorde COLIJNSPLAATSE BOYS - ARNEMUIDEN. 2. Voor de rust was er weinig krachtsverschil maar ook weinig kansen (0-0). In de tweede helft hadden de bezoe kers het beste van het spel. Via Marijs werd het al snel 0- 1 en in de twintigste minuut bracht Van Belzen de voor sprong beslissend op 0-2. De stand: Nieuwland 15-23, Zaamslag 15-20, Wemeldinge 15-20, Nieuwdorp 17-20, Arne muiden 2 17-18, Heinkeszand 15-16, Colijnsplaatse Boys 16- 16, 's-H.Arendskerke 1815, Sluis 16-14, WIK 15-13. Verre 13-12. Waarde 16-9, Meeuwen 2 16-8. (Van ker). onze tlammedewer- 'sGRAVENPOLDER.- Zon der te spelen heeft Kees Rijk zaterdag zijn titel van Zeeuws kampioen geprolongeerd. De enige concurrent van Rijk, Isaak op 't Hof, zag in zijn slotpartij tegen De Wild, een winstvariant over het hoofd. Het werd toen remise, en aan dat ene winstpunt had Op 't Hof niet genoeg om via een beslissingspartij tegen Rijk nog een gooi te doen naar de titel- Op 'it Hof is overigens wel de enige speler die in deze titel, strijd van de hoofdklas onge- slagen is gebleven. De eind stand in de hoofdklas is: 1. Kees Rijk 13; 2. I. Op 't Hof, 12; 3. W. Dekker, 11; 4. J. Veer. hoek, 10; 5. A. Quakkelaar, 9; 6. E. Schuitema, 9; 7. G. Blom, 8; 8. M. de Wild, 8; 9. H. J. de Vliegeg. 6; 10. J. Huigens, 4. Voor de strijd in de eerste klas hebben in groep I vier finalis-- ten geplaatst, namelijk Duse- bout, Van Soelen, Bronke en Van Akkeiren. In groep 2 zijn dat: Hollestelie, Van de Velde en Koppejan. Met deze finale is zaterdag een aanvang gemaakt. De resultaten waren: Van Ak keren - Bronke 20; Dusebout - Koppejan 20 en Van de Vel de Van Soelen 11. (Van ker) onze biljartmedewer- KWADENDAMME- Kees Westdorp uit 's Heerenhoek is zaterdag in café Doene te Kwadendamme biljartkampi oen hoofdklas libre geworden van het district Walcheren - De Bevelanden. Westdorp gaat het district vertegenwoordigen in het gewestelijk kampioen schap, dat op Schouwen-Dui- veland wordt gehouden. Voor de ddstrictskampdoen- schappem bestond overigens van de zijde dier deelnemers zeer wedndlg beDlangstelliinig. Al leen Kees Westdoinp en Kees de Jonige uit Hedinikenszand hatdden ingeschreven. Te elf der ure had mien Bennie Ver meulen (Ovezainde) en Piet Boiene (Kwadendaimime) twee eersteklassers nog kunnen ■aantrekken om voor wait te genwicht te zorgen- Piet Doe ne werd echter in de afgelo pen week ziek, en was zater dag tiljidlems de finale niet pre sent. De Jonge, die zaterdag in 23 beurten zijn finalepartij won vain Westctorp .ontkwaim daardoor ternauwernood aan degradatie. Westdorp had daarvoor al zoveel pamten ge sooord, dat de titel hem niet meer kon ontgaan. Eindstand: l.Kees Westdiorp, OBK, 's Heemenhoek, 138817392 8.028; 2. Bennie Vermeulen. DOS.Ovezamde 1186195 386.086; 3. Kees de Jonge, HEC, Heinkenszand 1290 174—73—7.41—4. -v- i* 1 0 Dc nieuwe -ploeg van KAVERO. Zittend v.l.n.r. Oscar Hellemons, Wim de Wilde, Wim Westdorp, Hans Hellemons; staand v.l.n.r, ploegleider Chris de Jonge, Ad van Overveld, KAVRRO-directeur Holm, Piet Franken, Joost Voesenek, Tini van Hasselt, Arie Deu- sing, Ko Tolhoek, Adrie Vasseur en assistent-ploegleider Wim Evertse. (Van onze sportredactie). ZIER1KZEE De zaterdag in Zierikzee aan het publiek voorgestelde nieuwe wieler ploeg van KAVERO kan dit komend wegseizoen in Zee land en West-Brabant een be langrijke rol gaan spelen. Im mers, wat criteriums betreft heeft Trico Noble niet zoveel trek meer en de ploeg van Victoria zal zich ook meer op de klassiekere gaan toeleggen. Daardoor krijgt ploegleider Chris de Jonge met zijn assis tent Wim Evertse de kans in het Westbrabantsc en in het Zeeuwse in de criteriums een belangrijke rol te spelen. En dat is kennelijk het streven want het programma van de versterkte KAVERO-ploeg is helemaal gericht op de „koer sen rond de kerktoren". Op het programma staan na melijk „slechts" de verplichte vijf klassiekers, die elke ama- teursponsor per seizoen moet afwerken. Chris de Jonge had oorspronkelijk Midden-Zee land op zijn programma staan, maar zaterdagmiddag liet Cees Overkleeft tijdens de vergade ring van de „Belangengroep van de amateursponsors" we ten, dat Midden-Zeeland al- leefl open staat voor vereni- gingspioegen. Waarschijnlijk zal De Jonge nu de Omloop van Zeeuwsch-Vlanaderen als vijfde klassieker opvoeren. De andere zijn: Omloop van de Braakman, ronde van Gelder land, Omloop van de Kempen en de Kersenronde. Verder bestaat ereen kans. dat de ge hele KAVERO-ploeg vier da gen naar Noorwegen gaat om daar in enkele wedstrsjden uit te komen. KAVERO, dat afgelopen sei zoen dertien overwinningen boekte (Ad van Overveld al leen zorgde voor zeven over winningen), heeft voor het ko mend seizoen vijf nieuwe krachten aangetrokken. Onder die vijf Tini van Hasselt uit Roosendaal, die weer heeft be sloten te gaan fietsen. De andere vier zijnArie Deusinig, Ko Tolhoek. Florus Vasseur en Joost Voesenek. Gebleven zijn Piet Franken. Oscar Hellemons Hans Helle mons, Ad van Overveld. Wim Westdorp en Wim de Wilde. WIELRENNEN. De Zeeuwse crosser Guido Paridaen klas seerde zich zaterdag als acht ste In een wedstrijd voor profs en amateurs in het Belgische plaatsje Wervik. Van de 25 deelnemers was Eric de Vla- minck de snelste. Hij noteerde over de 23 kilometer een uur en 10 seconden. De amateur Eric Desruelles werd op tien seconden tweede. (Van onze voetbalmedewerker) TERNEUZEN In de eer ste klas van de zondagcompe- tite van de KNVB-afdeling Zeeland zorgde Robur voor een verrassing. Leider Jong Ambon werd met 21 versla gen. IJzendijke won met 40 van Patrijzen en Aardenburg speelde 22 tegen Walcheren. De rest werd afgelast. IJZENDIJKE - PATRIJZEN Een gemakkelijke overwin ning. De rust ging in met 20 door Van de Voorde en Van Waes. Ook in de tweede helft had IJzendijke het gemakke lijk. Ronnie van Poucke zorg de voor 30 en Willy Deseijn bracht de eindstand op 4u. AARDENBURG - WAL CHEREN Aardenburg ver keek zich op Walcheren. De Vlissingers namen door Dinge- manse een 01 voorsprong, maar de Zeeuwsch-Vlamingen kwamen terug door De Croock er> De Cocq (21). In de tweede helft was het weer Walcheren, dat het heft in handen nam. Na een kwartier werd het gelijk door Dinge- manse (2—2). Het Aarden- burgse offensief hierna lever de niets meer oo. ROBUR - JONG AMBON Een bijzonder goede wedstrijd met aantrekkelijk voetbal. Ro bur had de beste kansen. Rust 00. Ook na rust was Robur het meest in de aanval, maar via een strafschop van Manu- huwah kwam Jong .Ambon toch op 01. In het laatste kwartier greep Robur nog de volle winst. Eerst maakte Scholten gelijk (11). en en kele minuten voor tijd kon Krekelberg nog voor de verdiende overwinning zor gen (21). De stand: Jong Ambon 1524, Philippine 14 18, Schoondijke 1517, IJzen dijke 1515, Walcheren 15— 15, Hoofdplaat 1513, Aarden burg 1413, Patrijzen 1513, Graauw 1513, Luctor 1412, Robur 1612. Ria 1311. Het meisjes-juniorenteam van Schelde Sport, dat de titel veroverde. (Van onze tafeltcnnismedewcrker) MIDDELBURG In de eerste competitiewedstrijd die St.-Aloysius 1 speelde voor de promotie ereklas, zijn de Zeeuwen niet goed uit de verf gekomen. In Graauw ontving men het Brabantse JCV 1 uit Vught. dat uitkomt met Henk van der Zee, Paro en Van Ham. De Zeeuwsch-Vlamingen keken al spoedig tegen een 02 achterstand aan, waarna Wilfried Duinez in zijn eerste partij tegen kom scoren. Maar toen ook het dubbel spel verloren werd en de daarop volgende partijen steeds in de derde game verlo ren gingen, grepen de Braban ders bij 16 reeds de volle winst. Waarna René van Dijk nog eenmaal kans zag een par tij op zijn naam te brengen. Daarna voerde JCV de stand op tot 28, hetgeen een slech te start betekende voor de Graauwenairen, die het dit sei zoen erg moeilijk zullen krij gen om zich te handhaven. Het protest dat Noad contra Scylla 2 had ingediend, uit de vorige competitie, had tot re sultaat dat eerstgenoemd team zich alsnog via een extra wed strijd in deze klas wist te handhaven. De eêrste wed strijd van de Schiedammers tegen Valkenberg AMVJ 2 ging echter met 28 verloren. Tempo Tea-m 2 zag kans in eigen huis met 64 Phoenix te kloppen, waardoor het thans met Valkenberg, AMVJ 2 en JCV ongeslagen aan de leiding gaat. St.-Aloysius 2 blijkt een der sterkste teams in de overgangsklas F, en be- vestige dit door in eigen huis met 82 de baas te blijven over Steeds Hoger - TSB 3, waarbij zowel Matthijsen als Van Laere ongeslagen bleven. Concurrent Avanti 1 klopte met 28 TCS 1, terwijl het tweede Zeeuwse team Big Smash 1. goed partij gaf aan Belcrum 2, dat echter in Stuif meel een te sterke speler had. Jan Meyer en Joost Kleinepier scoorden elk eenmaal, zodat de nederlaag tot 28 bleef beperkt. De uitslagen van de in de landelijke juniorencom petitie spelende Zeeuwse te ams zijn: A-klas: Wibats - MZ 1 4—6, Wilno 1 - Twenty One Up 82, B-klas: Elan - Wilno 2 4—6, MZ 2 - De Victory 6— 4, De Palm - Zand 1 73. Kampioensklas meisjes: MZ 1 - MegaclM 7—a. (Van onze handbalmede- werkerl TERNEUZEN In de da meshandbal eerste klas, waar de kampioen reeds bekend is GSC, speelden de onderste twee ploegen Marathon uit Vlissingen en Hontenisse uit Kloosterzande tegen elkaar. Marathon, dat af en toe laat zien dat het toch beter kan spelen, liet het deze keer af weten. Het kon het in de eerste helft wel klaren, maar vooral Riet Mei en Ineke van Heese kregen te veel ruimte. Via de ze speelsters kon Hontenisse de ruststand in zijn voordeel bepalen 32- Na rust was Marathon machteloos en moest toezien hoe Loes van Asselman en Riet Mei, de eindstand op 63 bepaalden. Door deze uitslag kan Marathon de lantaarn niet meer overdoen aan Hontenisse en degradeert. Delta Sport ontving Olympus 2 uit Vlis singen. In een bijzonder leuke wedstrijd hebben de dames van Delta Sport hun kans ge grepen om een plaatsje te klimmen. Nadat Delta Sport via Ria Schaalje en Nel Ver- hey (2x) op een 30 voor sprong kwam, vocht Olympus goed terug naar 32. Delta Sport liep via Witzke Vos. de speelster die steeds beter gaat draaien, toch naar 53 uit. Olympus bepaalde de rust stand op 5—4. Na rust had Delta Sport het even zwaar nadat Olympus weer op gelij ke voet kwam (66), maar Witzke Vos en Nel Verhey drukten voor Delta Sport goed door naar 86. Olympus bracht de stand op 8—7, wat ook de einduitslag werd. In de heren eerste klas had GSC tegen stadgenoot Volhar ding het in de eerste helft stukken gemakkelijker dan in de tweede helft. In de eerste helft kon opbouwer Wim de Vrieze menig doelpunt op zijn naam brengen. Frank Thiery en Jan Boutens assisteerden diverse keren erg goed en konden hun ploeg naar een goede ruststand spelen. Na rust bleef dit tot de vijftiende minuut hetzelfde, maar bij de stand 2010 raakte GSC ge dupeerd. Speler Frank Thiery ging voor de rest van de wed strijd naar de strafbank. Door dat Jan Boutens zijn taak als cirkelspeler weer goed uit voerde, werd de afstand tus sen de twee ploegen niet klei- 0 De Sluiskildame» op foto na het behalen van het kampioenschap. ner. Daarbij kwam nog dat Ton Melsen een prima partij stond te keepen. Toen het laatste fluitsignaal klonk was de stand 2313 en GSC was weer een stapje dichter bij het kampioenschap. In Zierikzee speelden de nummer twee Fortuna 2 tegen Delta Sport. Zonder Hans van Urk en Henk Verwey had Delta Sport het vooral in de tweede helft bijzonder zwaar tegen Fortuna 2. In de eerste helft hieven beide verdedigin gen goed sluiten, zodat de ruststand verdiend 44 bleef- Het bleef een sportieve wed strijd, waarbij het betere For tuna tenslotte met II7 tri omfeerde. In de dames tweede klas afdeling speelde kampioen Sluiskil thuis tegen stadgenoot Schelde Sport. De dames van Sluiskil speelden evenals de vorige wedstrijden een min der goede eerste helft. De ge vaarlijke Betsie Dubois kreeg van haar tegenstandsters te veel vrije ruimte en die be nutte zij prima. Krampachtig bood Schelde Sport tegenstand maar Sluiskil liet de overwinning niet lol Het werd tenslotte 85 voor Sluiskil. In de derde klas dames ju nioren behaalde Schelde Sport uit Terneuzen het kampioen schap door voor de tweede keer in veertien dagen Sluis kil terug te wijzen. Marie Therese Cousin, de gevaarlijk ste speelster van Sluiskil, kreeg de hele wedstrijd door een straffe mandekking van Inge Jansen. Het feit dat Schelde Sport-keepster Nora Vinke aan haar rechterhand geblesseerd was. werd door haar verdediging door goed blokken geholpen. Vooral in de eerste helft speelde Schel de Sport te paniekerig, waar door Sluiskil de score laag kon houden. Pia Jansen kon nu slechts eenmaal met haar af standsschoten scoren. Myrjam v. Damme en Greet van Straten benutten op de vleugel goed de vrijheid die zij kregen, en via uitgekookte stuitballen scoorden zij. Ruststand: 3—0 Voor Schelde Sport. In de tweede helft probeerde Marie Therese Cousin via schijnbe wegingen verdedigster Inge Jansen te verschalken, maar dit lukte haar niet. Pia Jansen benutte in deze helft haar lengte en kon driemaal scoren, via afstandsschoten. Inge Jan sen bracht tenslotte de eind stand op 70 door een hoek* schot, dat door de goed keep ende Anne Marie Bommelijn te veel was. Door deze over winning is Schelde Sport on bereikbaar voor de ander» ploegen geworden, en behaal de via deze wedstrijd het kampioenschap. 0 Zo zag Jean Marie Ritsè nog niet weer met koers\ Wieze uit: dik geworden OPHASSELT Het 18-jarige Jean Marie Ri ners op kop in een lief drie persten alles uit li het peloton te behouden veldt aan de leiding, ne Plotseling volgde de kl tegenovergestelde richtii in. De coureurs smakten Marie Ritserveldt waren een pols en een duim, z splinterd en het aantal tellen. De al snel gestelde conch van de behandelende gene heer: „Ge zult nooit m kunnen koersen" kwam h aan voor Jean Marie Rits veldt. Als kleine jongen al 1 hij zich tot doel gesteld in voetsporen te treden van 2 vader. Een illustere vac want Albert Ritserveldt, g in zijn tijid als een van beste coureurs ter wereld, schreef onder meer twee et pes in de Tour de France zijn naam, eindigde een k tweede in het bergklossem

de Stem | 1973 | | pagina 8