RAAD BORSELE STELT SUBSIDIE VAST Ouders nemen opheffing school niet 'S-HEERENHOEKSE NEUZENBAL HAD VERRASSING IN PETTO KERKCRISIS TEN EINDE IN 'S-GRAVENPOLDER j ken aal Pe Zeeuw Zeskampploeg van Kapelle zal het weer tegen IN DRIEWEGEN Dansmariekes maakten hun debuut Hulst steunt actie „Koppelgemeenten Voor museum voor Zuid- en Noord-Beveland Kr HANSWEERT NEEMT AFSCHEID VAN DOMINEE Afscheid van ir. G. Dikötler in Sluiskil stad plwaarde GAF ]ESV0LLE OPVOERING Bedrijf Schoolborden In principe Auto rijdt in rozenperk Ellewoutsdijk Overvallers stellen buit (80 mille) veilig met schot uit sten BETAALD Mavo-reünie m 'uinm gen Judo-examens in Terneuzen Groene zeep Studiedag voor leerkrachten IE Maandag 29 januari 1973 rkestver. Sympfoonia ik Brier. Solisten Le- -vens-Ridderhof (so- en Willem Hilkema Rivièrahal Blijdorp, iur: Wereldvogelten- ng. Sportpaleis Ahoy "Russisch Staatscir- *1 GENT Jilenspiegel expositie xyser, applicaties (t.m. Dagelijks van 9.00- van 13.00-18.00 u., t 21.00 u., zond. van 10 uur, op ma. geslo- TZEN 20.00 uur: Blind Ter- IGEN bra, 20.00 uur: Pop- i touwtje 14 j. RPEN Ned. Schouwburg, r: De keuken van Ar- esker. Vlaamse Kamer - 0 uur: Albert Herring Feestzaal, Silsburg- leurne, 20.30 uur: Con- r het Blaaakwintet van >en met Ph. Mees (pi- ËDE (B.) ie Marg. de Boevé, ex- l-o-hn van Blanken (t.m. Opera, 20.15 uur: Le van H. de Balzac, ed. Schouwburg, 20.00 interieur van Hugo gebroeders Cornelisse :ur aan de achterzijde a conservenfabriek met ezoek vereerd. Dertig met mosselen in het zijn vermoedelijk het De firma Vette en rt, eveneens te Yerse- test het met elf koperen tjes minder doen. Van or de loods geparkeerde »uto werd een tocht- e vernield. n onze correspondent) IELWAARDE Een dtal toneelliefhebbers zaterdagavond in het entrum Vogelwaarde de oering bijgewoond van uk Pension drie" door leelvereniging O.D.I. uit vaarde onder regie van .issen- succesvolle stuk werd ig herhaald omdat bij irste opvoering enkele geleden de belangstel- geweldig was, dat de itverkocht was en er geweigerd moesten Stem B V 7920 (4 tiinen) HULST: i); GOES Klokstraat 1, 0 17 00 uur ïenten Boekhandel Pie- 00 uui tel 01600-22341; zondag 20.00—22 00 uur. of 01150-6297 Midden- kantoor Nieuwstrast 9, jU 5745 algemeen redac- _rumme Weele 4 Middel- 1438 redacteur Midden- 1 Goes tl 01100-8030, meuzen en Kanaalzone: erneuzen tel 01150 7920, Vlaanderen A Verluid, 0 3751 orivè tel 01140- van dei Helm kantoor 20 orivé tel 01150-4865; tel 01155-1367 01155-2237 150-6297. 4316. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND De ge meenteraad van Borsele gaat zich in de vergadering van dinsdag 6 februari uitspreken over een nieuwe subsidierege ling voor het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland. Tot nog toe verstrekte de gemeen te steeds een bedrag van zes tienhonderd gulden. Tijdens het overleg tussen de gezamenlijke colleges vain burgemeesters en wethouders op de Bevelamdem werd de suggestie gedaan dat Goes als vestigingsgameente van het museum vijftig procent vam de exploitatietekorten betaalt. De andere helft wordt diam naar rato van het aantal inwoners door de gradere gemeenten bij gedragen. Het nadelig saldo van het museum bedraagt over 1972 21.900 gulden en wordt voor 1973 op 31.650 geschat. Voor Borsele betekent dit een bijdrage van f 3.659,30 over 1972 en 5.282,12 over 1973. B. en w. stellen de raad voor akkoord te gaan met de^e ma nier van subsidiëring. Het college vraagt de raad verder een voarbereidingsbe- sluit te nemen ter wijziging van het „Uitbreiidiingsplaii 1953 in hoofdzaak" vam de voorma lige gemeente Driewegen- In dit plan wil hetaannemersbe drijf Ge'br. van den Dries b.v. een bedrijfsloods aan de Smitsweg bouwen. Het bedrijf gaat akkoord met de heffing van twee gulden per vierkante meter en dis ook bereid om het hele terrein te omzomen met een bepfeintm-gsstrook van mi nimaal vijf meter breed. De vereniging tot het ver strekken van laiger onderwijs op gereformeerde grondslag te 's-Gravenpolder heeft om me dewerking gevraagd voor de aanschaf van leermiddelen, boekenrekken, een kapstok, drie nieuwe schoolborden en nieuwe vloerbedekking in de bestuurs-personeelskamer. B. en w. stellen voor de gevraag de medewerking te verlenen, Dolborden. De stichting „r.-k. kleuter school in de H. Btesiius te vraagt de me de raad voor de aanschaf van een stencdl- madhine, die voor verscheide ne onderwijsdoeleinden ge bruikt zou kunnen worden- Het college stelt voor de me dewerking te verlenen. De stichting cultuursprei ding Zeeland krijgt, als de raad ermee akkoord gaat, een subsidie van 3,345 gul-den voor 1972. B. en w. vragen de raad zileh verder in principe uit te spraken voor een subsidie over dit jiaar. (Van een onzer verslaegevers) KAPELLE Het zat de Kapellese zeskampploeg zater dagavond in de Martinihal in Groningen weer goed tegen. Vrijwel geen enkel onderdeel ging de Zeeuwen goed af. Slechts bij een spel behaalde de ploeg een tweede plaats en vijf punten. Een enigszins ge flatteerde vierde plaats in de totaalstand was het resultaat waarmee de ploeg uit Kapelle naar huis kon. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Op het kruispunt Bachlaan-Roosevelt- laan te Terneuzen verloor de bestuurder van een personen auto, J. K. uit Terneuzen, za terdagnamiddag de macht over het stuur. Hij kwam tenslotte tegen een boompje en in een rozen- Perk terecht. Er was weinig schade. De bestuurder had geen rijbewijs. Bingo-avond De zweai- elub L.E.E. uit Ellewoutsdijk houdt zaterdagavond om acht uur een bingo-avond in de kleuterschool aan de Markt. De toegang is gratis voor le den, donateurs en introducés. (Van een onzer verslaggevers) BIERVLIET De ouders van de 16 leerlingen van de openbare lagere school in Driewegen bij Biervliet zijn niet van plan zich zonder meer neer te leggen bij het besluit van de Terneuzense gemeenteraad, dat dit schooltje om onderwijskundige redenen wordt gesloten. (Van onze correspondent). EINDHOVEN Twee met bivakmusten gemaskerde, met stengun en flobcrtgeweer uit geruste mannen hebben zater dagavond om tien over negen een overval uitgevoerd op het kantoor van bakkerij Etos in Eindhoven. Zij wisten met een huit van ruim f 80.000,- te ontkomen. °P het moment van de overval stond de brandkast, waarin de opbrengst van de oroodverkoop van die dag lag, °Pen. In het kantoor bevonden zich het hoofd van de bewa kingsdienst van Etos en een incasseerder, die hel geld kwam ophalen. De overvallers werden ge stoord door de inzittenden an een laat binnenkomende roodwagen. Met een schot uit oe stengun, dat dwars door de abine van de broodwagen ypog, werd de chauffeur en Tl", bijrijder duidelijk ge- j ZIi Zlch betei' koest inn».»" h?uden- Het viertal oest in het kantoor op èen 'Ubberen mat gaan liggen met Hat §ezl,cbt naar beneden. Na- haald ,brandkast was leegge- vluiht ugen de r°vers op de lucht. Hun auto werd later dfit op de Oirschotse- den 10 dboven teruggevon- De ouders maken vooral bezwaar tegen het uitblijven van concrete toezeggingen van de zijde van het ge meentebestuur met betrek king tot het vervoer van de kinderen naar een andere school. Het merendeel vatn de kin deren woont in de podder op verscheidene kilometers af stand van die sch-otol in Drie wegen, Varaa-vond wordt ten huize van mevrouw D. Dek ker-De B-ruijne in de Oranje polder een vergadering belegd van ouders met h-1 doel de te niemen verdere stappen te be spreken. Mevrouw Dekker- zei dat het niet uitgesloten is dat de sluiting van het schooltje dn Driewegen met de daaraan vastzitten-de vervoersproble men voorgelegd zal worden aan de VARA-oinbudsman Marcel van Daim. Mevrouw Dekker heeft z-eif drie kinderen op de school in Driewegen. Ze zegt: „Wanneer -de kinderen naar een andere school inoetem zullen ze een drufc-k provinciale weg moe ten oversteken. Vender zullen de kinderen tussen de middag ndiet thuiis kunoen komen om een boterham te eten. Ze zul len op school moeten blijven. D-ait zijn afllem-alal extra kosten M°i'gen, dinsdag 20 jan. ?3 04en °P ZQOm 00-37 Hansweert 12.09 Terneuzen 11.40 Vlissingen 11.11 cn 23.49 Wemeldinge 00.27 en 12.54. (Van onze correspondent) SLUISKIL Het bestuur van de stichting Eiisabethzic- kenhuis te Sluiskil zal op vrij dag 9 februari ir. G. Dikötter van 17.00 tot 19.00 uur in het restaurant an h-et ziekenhuis een afscheidsreceptie aanbie den. ter gelegenheid van het feit dat de heer Dikötter per 1 januari jl. zijn bestuursfunctie heeft neergelegd. De heer Dikötter was gedurende een 25-tal jaren voorzitter van de stichting Elisabethziekenhuis. diiie door de ouders betaald moeten worden- Wilj orujdtens pikken dat niet. Wij zijn vain mening dat de gemeente, die de school geslo ten heeft, ook verantwoordelijk is voor de daaruit voortvloeien de gevolgen. Die kunnen niet zomaar afgeschoven wórden op de ouders", ten heeft, ook veramt (Van onze correspondent) KRUININGEN In Ons Dorpshuis te Kruiniiigen is za terdagavond een reünie gehou den van de oud-leerlingen en leraren en -leraressen van de gemeentelijke mavo te Krui- nimgen. De bijeenkomst stond in het kader van het 25-jarig bestaan van de mavo en van het tienjarig bestaan van het huidige schoolgebouw. Onder de aanwezigen waren de bur gemeester van Oostburg en voormalig burgemeester van Kruiningen met diens echtge note, de heer en mevrouw Schipper. De belangstelling voor de reünie wa-s overweldigend. De grote zaal van het Dorpshuis was tot de laatste plaats bezet. De avond werd geopend met een optreden van J-ain Rotte en M. Scheel-e. Hierna werd het woord gevoerd door der school, d-e heer veld, die de het hoofd H. Niiet- vain de liet pas- Na het muzikale optre- geworden duo van oud-leerlin gen Max en Olga werd een eenacter opgevoerd. Daarna kwam de pauze. Hierna tnaid Rinus Scheele uit Yertseke op met een aantal moppen. Na en instrumentaal hebbend volgde er een bal ter afsluiting met The Gold De nieuwe dansmariekes van 's-Heerenhoek. In het midden de leidster Corrie Hoondert. 's-HEERENHOEK Met een driewerf „Alaaf" ver welkomde prins Janus 2 van Paerehat tot Koenkelpot za terdagavond de talrijke Pae- rehatters en Keuzedraegsters op het Neuzenbal in de 's- Heerenhoekse Jeugdhoevc. De prins maakte even van de gelegenheid gebruik zijn Paerehatters te danken voor de financiële steun die de carnavalsstichting tijdens de huis-aan-huis collecte had ontvangen. De stemming zat er zater dagavond al spoedig in. Met een na de toespraak van prins Janus kwam de boe- renkapel De Peestekers on der leiding van Cees Traas binnen. Na enkele carnavals krakers zat de sfee-r gebak ken. Wilm van Zeel-and, alias „de zingende dorsvlegel", voor de gelegenheid uitge rust met een echte dorsvle gel, waaraan een pils-je hing, zong het enige echte Paere- h-atse carnavalslied „Hee Jan, pak es an", en enkele and-ere nummers u-it zijn repertoi re. De nieuwe groep dansma riekes, die zich tijdens het Neuzenbal presenteerde, stal de harten van vele manne lijke Paerehatters. De acht nieuwe d-aosmariekes maak ten hun debuut met een dansje, dat zo-rgvpldig onder leiding van Corrie Hoondert uit Övezan-de was ingestu deerd. De meisjes hadden trouwens nieuwe kostuums aan. Deze waren gemaakt door mevrouw W. Zwe-mer uit Oudelande. Een rood met goud-draad gegarneerd jasje, een wit truitje, een wit rokje, witte laarsjes, een witte pruik en een driekan tig met wit bont afgezet rood hoedje maakten het' da-ns-m-ariekeskorps tot een bezit waar heel carnaval vie rend 's-Heerenhoek met recht trots is. „Irma and the Hilltops" de Peestekers en „de zingende dorsvlegel" zorgden er voor dat de Paerehatters en Keu zedraegsters weldna een dei nende massa vormden, die onder het motto „We gaan d'r met z'n allen tegen an", tot i-n de kleine uurtjes in een uitbundige stemmi-ng doorgingen. De grammofoonplaat met het carnavalslied, die tijdens het Neuzenbal werd ver kocht, ging even-als het bier grif van de hainid. Opmerke lijk was dat veel carnavals vierders van buiten 's-Heer enhoek het Neuzenbal kwa men meemaken. (Van een onzer verslaggevers) HULST Hulst zal in Bangladesh een noodlijdende gemeente adopteren in het ka der van het landelijke project Koppelgemeente. De raad heeft daartoe unaniem beslo ten met uitzondering van wet houder P. Brand, die zich om princi-iële redenen tegen dit voorstel verklaarde. Over het voorstel is ook binnen b. en w. onenigheid geweest, zo bleek. Om die reden wilde waarne mend voorzitter Stolte behan deling uitstellen tot burge meester P. Molthoff terug is van vakantie. De heer R. Ee- man drong evenwel aan op behandeling en kreeg voldoen de steun. De gemeenteraadsvergade ring van Hulst heeft weer bol gestaan van d-e kritiek op de nieuwe dienstregeling van de ZVTM. Men is van mening, dat de busonderneming nog steeds niet alle toezeggingen is nagekomen. Onder anderen het raadslid G. Staal had zo zijn bedenkin gen. Hij wees er op, dat be jaarde mensen, die met de Breda-bus meemoeten daar voor een wandeltocht van en kele kilometers van de nieuwe wijk naar het oude station moeten overhebben. Ook het ontbreken van abri's op be langrijke punten ontlokte enige kritiek en de heer Colsen merkte nog eens op niet te snappen waarom de ZVTM- bussen niet meer in de bin nenstad kunnen komen". Hij pleitte voor verkeersmaatrege len waardoor dit weer wel mogelijk zou zijn. (Van een onzer verslaggevers) 's-GRAVENPOLDER El- is een definitief einde geko men aan de al lang slepende crisis in de Nederlands Her vormde Gemeente van 's-Gra- venpolder. In het mededelin genblad „Het Klankbord" van de Hervormde Kerk in Zuid- Beveland-West maken kerke raad, kerkvoogdij en de nota belen gezamenlijk bekend, dat het Algemeen College van Toezicht van de Nederlands Hervormde Kerk in Zeeland Indertijd een goed financieel beleid heeft gevoerd. Zoals bekend werd de kerk voogdij er indertijd van be ticht, een financieel wanbeleid te hebben gevoerd en zelfs malversaties te hebben ge pleegd. Dit is toen aanleiding geworden van een diepgaande scheuring in de plaatselijke Hervormde Kerk in 's-Graven- polder. Vooral de toenmalige, inmiddels met emeritaat ver trokken, lokale predikant deed van de kansel en in het ker- keblaadje felle beschuldigin gen aan het adres van de kerkvoogdij. De kerkvoogdij trad toen in zijn geheel af, een groot deel van de kerkeraad eveneens. Inmiddels is een nieuwe predikant beroepen en dat vormde voor kerkeraad, kerkvoogdij en notabelen aan leiding om een punt achter de zaak te zetten. „Wij zouden het namelijk betreuren, indien een nieuwe predikant zijn werk zou moeten beginnen in een gemeente, waar de sporen van bovenbedoelde gebeur tenissen nog niet volledig zijn verdwenen. Het is in Het Klankbord verzuimd om de einduitspraak van het Alge meen College van Toezicht in deze kwestie te publiceren, in tegenstelling tot de vele daar aan voorafgaande stukken. Be halve de in de aanhef al ver melde conclusie, komt het Al gemeen College nog tot de volgende slotsommen: op geen enkele wijze is gebleken dat gelden, bestemd voor de restauratie, aan hun bestemming zijn onttrokken. het gebezigde systeem van overboeking van posten heeft geen enkel nadelig gevolg ge had. de door de kerkeraad in gebrachte bezwaren zijn onge grond bevonden. (Van onze correspondent HANSWEERT In de Ne derlands hèrvormde kerk le Hansweert is gistermiddag' een dienst gehouden ter gelegen heid van het afscheid van ds. B. v.d. Lelie. Deze zal op 11 februari om halftwaalf geïn stalleerd worden als predikant van de hervormde gemeente te Raamsdonk en Raamsdonks- veer. De kex-k was helemaal vol. Onder de belangstellenden waren de collega-predikanten, burgemeester mr. C. Pijl Ilo- geweg, wethouder C. Slabbe- koorn, vertegenwoordigers van andere kerken, waaronder de r.-k. kerk te Hansweert, het bejaardenpension Mariaoord te Hansweert, oud-kerkeraadsle- den, afgevaardigden van Raamsdonksveer enz. Na geloofsbelijdenis en ge bed Volgde de schriftlezing, die was genomen uit Joh. 8, verzen 12 en 16. De predikatie had als thema Johannes 35. Ds. van der Lelie wees er op dat wij thans nog in het licht wandelende zijn en deze tiid zullen moeten gebruiken om als ware volgelingen van Je zus in gedrag en vliit door het leven te gaan. Hierna werd gezongen „Ik wandel in het licht met Je zus". Ds. B. v.d. Lelie sprak toen zijn afscheidswoord, waarin hij allen dankte die naar deze afsch-eidsdienst wa ren gekomen. Speciaal dankte hij allen die hem liet verblijf te Hansweert te zamen met zijn echtgenote, op prettige wijze hadden mogelijk ge maakt. En hij dankte allen die op kerkelijk gebied hebben meegewerkt en speciaal de kerkeraad en de kerkvoogdij, In zijn dankwoord dankte hij tenslotte allen die hadden ge zorgd dat zijn echtgenote en hij pastoraal werk hebben kunnen verrichten zoals dit be hoort. Ds. H. Bossenbroek uit Kruiningèn sprak eveneens dankwoorden en als consulent sprak hij de hoop uit dat hij het werk van ds. v.d. Lelie te Hansweert zo goed mogelijk Zal waarnemen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN In de dojo van de sportschool „Staf de Moor" tt Terneuzen slaagden de volgende leerlingen van de Terneuzense levensschool voor de gele band judo. De examens werden afgenomen door de as sistent van de heer De Moor, de heer H. Schuit uit Terneu zen. Terneuzen: P. v. d. La-vo-ir, J. Pijnen, D. Leeman, W. Moes, J. de Vos en K. v. d. Bent. Sluiskil: H. Ras en R- Vermeire. Hoek: T. Grim- bergh. Zaamsla-g: T. Dobbe laar. Sas va-n Gent: G. Wul- faert, H. Kooyman, E. Obrie, P. Rogier en S. de Bruijne. Kloosterzande: S. yam Leuven en P- Ferket. Hu-l-st: R. v. d. Waille en W. Scheffers. IJzen- dijke: J. de Smit. Oostburg: C. v. d. Velde. Groede: M. Jan sen. B-resken-s: H. Vergouwe. Goes: C. Roest. Zelzate (B): J- Meyvasrt. Er speelden zaterdag nog zes teams mee van de negen die in september begonnen waren. Dat waren: Raalte, het Land van Heusden en Altena, Kapelle, Zandvoort, Geleen en Hoogeveen. De wedstrijden stonden deze keer in het teken van de huishouding. Het eer ste spel werd meteen al een fiasco voor Kapelle. De Zeeu wen moesten aantreden in de eerste manche van het was ophangen. Met behulp van een trampoline moest iedere ploeg een meisje met tien stuks wasgoed na-ar een hoog opge hangen waslijn springen. Pas i-n de laatste fase vam de strijd slaagde Ineke de Putter uit Kapelle erin een hemd aan de lijn te krijgen. Aangezien het Land van Heusden en Altena er helema-al niets van kon, w-erd Kapelle nog vijfde en kreeg twee punten. Beter ging het met de levende stofzuiger. Dit spel, waarbij Kapelle tweede werd-, leverde vijf punten op. Ook in het boxspel was Kapelle een matige mid denmoter. In een reusachtige box ston den voo-r Kapelle de „baby's" Hans Ganseman en André Jooss-e („de eerste in het rose, de tweede in het blauw," zoals commentator Barend Barendse toelichtte) om de blokken die door meisjes van de andere ploegen im de box werden gegooid, er weer uit te smij ten. De moeilijkheid daarbij was dat de vloer van de box met groene zeep was inge smeerd en dat de voeten van de baby's -aan elkaar waren gebonden. Een vierde plaats en drie punten waren het re sultaat voor de blokkenwer- pende baby's. -De Kapellenaren bleken ook niet bijster vaardig te zijn met het striikijzer. In d-e race met dit huishoudelijke apparaat werden ze één na laatst: twee punten. Het moet dan ook ge zegd dat het geen gemakkelij ke race was. Het levensgrote strijkijzer moest worden voortbewogen door twee man nen en twee meisjes, door middel van een pl-ank die op de bodem van het apparaat lag. Met de telkens terugkerende rallycross zit het voor Kapelle ook nog steeds niet goed. On danks het nieuwe wagentje bracht Anneke Tissing het niet verder dan een vijfde plaats (een punt) en Jaap Moelker werd vierde (ander halve punt). Het laatste spel van deze uitermate sportief en correct verlopen zeskamp (er werd geen enkel strafpunt uit gedeeld) was het inrichten van een kraakhuis. In Kapelle zijn er weinig huizen te kra ken, dus daarin hadden de Zeeuwen geen ervaring. Dat bleek dan ook wel uit de uit slag: een vierde plaa-ts met drie punten. De totaalstand luidt: 1. Raal te 29 punten, 2. Geleen 25,5 punten, 3. Zandvoort 21 pun ten, 4. Kapelle 17,5 punten, 5. Hoogeveen 17 punten, 6. Land van Heusden en Altena 16 punten. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De leer krachten van de Terneuzense Zonneschool organiseerden een studiedag voor alle onderwijs krachten van de openbare ba sisscholen in Groot-Terneuzen. Het gezelschap bracht eerst een bezoek aan de basisschool Nobelhorst te Hulst, waar de- bezoekers werden ingedeeld in zeven groepen om in de eerste tot en met de derde klas van de school een les bij te wonen in Denken en rekenen (zg. wiskundig rekenen). Na deze les hielden de be zoekers met de leerkrachten van Nobelhorst een uivoerige discussie over dit onderwerp, waarbij niet alleen uitvoerige inlichtingen werden gegeven, maar ook heel wat vragen werden gesteld. Terug in De Zonneschool te Terneuzen gaven het hoofd van de openbare basisschool te Hoek. de Wegwijzer, de heer J. v.d. Lijke, met zijn leer krachten een uiteenzetting over het leesvoorwaardenon- derzoek, hetgeen betekent dat een kind op dit gebied eerst wordt getest, voor het in een basisschool zijn intrede doer. Vervolgens werd aan de leer lingen van de eerste klas van De Zonneschool een zangles gegeven door de heer Cor Schijven, musicus te Oostburg, volgens zijn nieuwe methode van muziekonderwijs voor ba sisscholen. Op 22 februari wordt een tweede studiedag georganiseerd. t i i I I

de Stem | 1973 | | pagina 3