Voldoende interesse bij volwassenen Bol Sport verslaat koploper College wil sta caravans wel toelaten Mogelijk herhaling geldactie in Hulster parochie BEDRIJFSVOLLEY i WHIR NIEUWE CURSUS BRAMATISCHE EXPRESSIE stad streek St.-Jansteen Koewacht Muzikanten uit Heikant spelen in concours te Rosmalen G roede AUTO MET DRAGLINE IN BOTSING Aardenhurg Biervliet Heikant Nieuwvliet VAN OOSTBURG Kapellebrug Koewacht Zuiddorpe Hulst f Bondaféag 18 jsnudw',V973 (Van een onzer verslaggevers) UPLST De creatieve vorming in Hulst start volgende week met een nieuwe cursus „dramatische expressie" voor volwassenen. Dat is het resultaat van een enige weken geleden gehouden open avond, waaruit de behoefte aan een dergelijke cursus voor volwassenen duidelijk naar voren is gekomen. Voorlopig hebben zich tien deelnemers aangemeld, maar de groep kas tot maximaal achttien men sen worden uitgebreid. Overigens is dit niet de eer ste en enige groep, die onder leiding van docent Louis Bruynzeels uit Oosterhout aan dramatische expressie gaat doen. Er zijn al verschillende jongerengroepen en een ploeg met vogels van allerlei plui mage. Dit is wel de eerste keer, dat volwassenen in een nieuwe groep worden verza meld. Volgende week woens dagavond volgt de eerste bij eenkomst. De verwachtingen EHBO De EHBO gaat weer oefenavonden houden in het voormalige gemeentehuis van St.-Jansteen. De data die daarvoor zijn vastgesteld zijn 16 en 30 januari en 13, 20 en 27 februari. Amusement De amuse mentsclub „Steen" heeft haar activiteiten voor de maanden januari en februari bekend ge maakt. Zo zal zaterdag 27 ja nuari in het verenigingsge bouw een dansavond worden gehouden, waarop het orkest van Johnny Contra optreedt. 17 februari zal dan wederom een dansavond worden gehou den met muzikale omlijsting van het Mixer Trio. Kaarten zijn uitsluitend in de voorver koop bij de bestuursleden ver krijgbaar. Smash De jaarlijkse le denvergadering van de tennis club Smash zal maandag 29 januari, aanvang 20.00 uur in café Sport worden gehouden. Op de agenda is een groot aantal punten vermeld, waar onder het benoemen van een nieuwe penningmeester en se cretaris en het benoemen van een feestcommissie in verband met de viering van het 25- jarig bestaan. Ook zal de eventuele deelname aan oom- petitiewedstrijden in KNLTB verband aan de orde worden gesteld. Veilig Verkeer De afde ling Sint-Jansteen van Veilig Verkeer Nederland houdt vrij dagavond in de kleine zaal van het verenigingsgebouw een algemene vergadering. Na behandeling van de jaar verslagen van de secretaris en de penningmeester en het ver slag van de kascontrolecom missie zal een bestuursverkie zing plaats hebben, wegens het periodiek aftreden van de heren W. Roels en W. Wil- laert, die zich beiden herkies baar stellen. Na de vertoning van enkele verkeersfilms doen de filmdienst uit Hilversum zal nog een verkeersquiz met dia's plaats hebben. NKV De afdeling Sint- Jansteen van het NKV houdt zaterdag in het verenigingsge bouw haar jaarlijkse feest avond, waarop de huldiging zal plaatsvinden van vijf leden, die 25 jaar en een lid dat 40 jaar aan het NKV zijn verbon den. Het feestelijk gedeelte wordt verzorgd door Gait Jan Kruutmoes, Drika, de twee Tobo's en het orkest de Bier drinkers. van Louis Bruynzeels zijn voor wat dit initiatief betreft nogal hoog gespannen, zoals uit zijn betoog blijkt. Bij „dramatische expressie" gaat het er niet om, traditioneel toneel te „maken", dat voor andere mensen inte ressant is om naar te kijken. Integendeel. Het gaat juist om de persoonlijke beleving van de deelnemers en daarbij ligt het accent op de bewegings leer. „Het is de bedoeling te gaan werken met woorden, ge baren of muziek en er wordt gespeeld op thema's, die van uit de deelnemers zelf komen of die door deskundigen zijn samengesteld", aldus de toe lichting van Louis Bruynzeels. Degenen, die van improviseren houden zullen hun hart de ko mende weken in 't Houten kwartier dus grondig kunnen ophalen. De ervaringen leren, dat veel aspiranit-deelnemers een erg hoge drempel over moeten, voordat ze zich voor deelname opgeven en vervolgens moeten er nog enorme barrières wor den overwonnen op de eerste bijeenkomsten. „De meeste mensen komen in het begin meestal naar zo'n cursus 'met het gevoel, dat ze iets ontzet tends ernstigs gaan doen". De dramatische expressie is niet louter een vorm van vrije tijdsbesteding. Louis: „De men sen zijn tegenwoordig vaak eenzijdig, technisch geschoold. Ze weten vaak nergens anders over te praten dan over hun vak. Daarom moeten ze hun inlevingsvermogen en belang stellingssfeer vergroten. En daarbij bewijst deze dramati sche expressie goede diensten". Belangstellende volwassenen kunnen zich voor dé nieuwe groep op woensdagavond opge ven in 't Houten kwartier of te lefonisch bij Louis Bruynzeels op 01620 5547. Sclileting Aan de bejaar- densohieting bij J. de Guchte- neire is door 45 schutters deelgenomen. De hoge vogel en de eerste zijvogel werden geschoten door J. Ferket uit Stekene. De tweede zijvogel was voor Edm. de Rechter uit Moerbeke in België. Em. van Gaver en René van Gremberg- he, beiden uit Koewacht, na men de meeste kleine vogels voor hun rekening, ieder .drie stuks. De volgende bejaarden- schieting bij J. de Guchteneire is op dinsdag 6 februari. Rouwsclüeting De schut- terssociëteit „De Vrienden- schutters" houdt op maandag 22 januari een rouwschieting ter herdenking van Iiun over leden medelid Th. Mervis. De ze schieting vindt plaats bij J. -de Guchteneire in Koewacht en begint om 15.00 uur. Veilig Verkeer Nederland De afdeling Veilig Verkeer Nederland van Koewacht houdt op 23 januari 's avonds in zaal De Anjer een film avond. die voor iedereen gratis toegankelijk is. De regionale VVN-consulent, de heer Pfann zal deze avond bijwonen. 0 Toneeldocent Louis Bruyn zeels met twee cursisten op de achtergrond. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN In Rosmalen worden zondag 21 januari de kampioenschappen gehouden tussen de r.-k. fe deraties van de muziekbonden Breda en Den Bosch. Ook de r.- k. muziekvereniging Heikant is voor deelname uitgeno digd. Het korps zal optreden on der auspiciën van de Bredase bond en dankt de uitnodiging voor deelname aan het succes, dat op 8 oktober 1972 werd behaald in Etten-Leur, in de tweede afdeling. Daarin haal de het gezelschap 292 punten en dit had promotie tot de eerste afdeling tot gevolg. De muziekvereniging Hei kant onder leiding van direc teur Gustaaf Pilaetin Clinge heeft de laatste jaren mooie successen behaald. Op 29 okto ber 1967 nam men deel aan het muziekconcours in St-Jan- steen in de vierde afdeling. Er werden hier 293 punten be haald en dit betekende de eer ste prijs en promotie naar de derde afdeling. In het muziek concours op 23 juni 1967 in Kloosterzande werd in de der d.e afdeling een eerste prijs behaald met 279 punten. Op 29 oktober 1969 in Clinge een eerste prijs met 284,5 punten en op 14 juni 1970 kwamen de muzikanten uit Sprundel terug met de eerste prijs en 296,5 punten. Alsof dat nog niet ge noeg was behaalde het korps op 24 januari van 1971 nog een eerste prijs met 293 pun ten tijdens een concours van de Bredase tegen de Bossche bond. De muziekvereniging ver trekt zondag, vergezeld van vele supporters, met twee au tobussen om kwart voor twaalf uit Heikant. Om 16.30 uur zal men optreden in het gemeenschapscentrum „De Kentering" in Rosmalen. Oecumenische dienst Op 21 januari wordt in de r.-k. kerk in Groede een oecumeni sche dienst gehouden over het thema „enthousiasme" in het kader van de week voor de eenheid. Medewerking ver leent het 80 leden tellende koor Walcheren. Verder zullen leerlingen van basisscholen aan de liturgie deelnemen. (Van een onzer verslaggevers) HELST. „Het heeft er alle schijn van, dat we gezien de omstandigheden, deze actie jaarlijks zullen moeten herhalen, maar of we dat werkelijk zullen doen hangt af van het resultaat van deze week." Dit zegt pastoor R. Verdurmen van de WiHi- brordusparochie over de actie, die deze week wordt gehouden om de parochianen te bewegen hun vrijwillige parochiebijdragc te voldoen. De actie valt in een bijzon dere periode, zo vindt pastoor Verdurmen. „Januari is toch al een dure maand en we hebben onlangs nog de actie „Kom over de brug" gehad. Ook pas toor Verdurmen heeft er geen idee van hoe het initiatief van het kerkbestuur bij de paro chianen zal aanslaan. „Dat wordt een kwestie van af wachten. Ik geloof niet, dat daar voor volgende week al meer van bekend zal zijn." Als de resultaten tegenvallen, zullen er verschillende minder prettige maatregelen genomen moetftt worden. Op de eerste plaats staan er (Van een onzer verslaggevers) TERHOLE De 20-jarig? mej. J.A. uit St. Jaasteen heeft het met haar personen auto moeten afleggen tegen een op een oplegger geplaatste dragline. De autobestuurster kwam met de dragline in bot sing, doordat de rupsbanden van het werktuig aan beide kanten meer dan een meter buiten de oplegger uitsta ken. De wagen was volgens de politie wel voorzien van de gebruikelijke verlichting. Mej A. bemerkte echter te laat wat er aan de hand was, en botste met haai- auto op de uitsteken de delen van de dragline Daardoor werd het linker spatbord van de auto losgerukt en de carrosserie aan de lin kerzijde opengereten. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. Het ongeluk gebeur de onder Terhole. De oplegger met dragline is later onder politietoezicht naar Zaamslag begeleid. De truck werd be stuurd door R.H. uit Clinge- (Van onze correspondent) HELST. Bol Sport zorgde in de heren eerste klasse van de hedrijfsvolleybalcompetitie le Hulst voor een opmerkelij ke prestatie door verrassend koploper Lybcert-Verstraeten met 11 te verslaan. Lybeert bleef desondanks bovenaan staan omdat naast concurrent Luctor PMC 1 niet in actie kwam. De overwinning van Bol was volkomen verdiend en de oud-leeriingen hebben werke lijk een schitterende wedstrijd gespeeld Na de eerste set zag het er naar uit dat Lybeert weinig moeite met hen zou hebben, want het won deze set uiterst gemakkelijk met 155. Bol herstelde zich dan prachtig begon steeds beter te spelen en sleepte na een spannende strijd de 1 -o-ie set met 13 15 in de wwht. In de derde beslissende set was er nog slechts een team op het veld en dat was Bol. Lybeert werd op alle fronten gedomineerd en verloor kansloos met 7—15. Een andere opvallende uit slag was de 21 zege van Wat- neys op Clitex Sport 1. Beide teams ontliepen elkaar niet veel in kracht, hetgeen met zich mee bracht dat ook hier de spannende momenten niet van de lucht waren. Clitex won nipt de eerste set met 1416^ waarna de tweede met 15S naar Watneys ging. In een enerverende laatste set hebben beide teams er alles aan ge daan om de balans in hun voordeel te doen overslaan en het was tenslotte Watneys dat kon juichen na een 1614 set zege. KPJ 1 gaf Ambulo 1, dat nu toch wel erg teruggezakt is, geen enkele kans en stuurde de kampioen van vorig jaar met een 21 nederlaag terug naar huis. Weinig krachtsver schil was er in de ontmoeting tussen de twee zwakke broer tjes Voorwaarts 1 en Ambulo 2, welke na een gelijkopgaande strijd met 22 gelijkspeelden en zo elk een puntje rijker werden. Of dit hen veel zal helpen dient evenwel te wor den betwijfeld. Lybeert-Ver- straeten wilde zich geen twee keer laten verrassen waarvan CVC het slachtoffer werd, de Clingenaren verloren kansloos met 40. PMC wordt sinds kort gesponsord door coverbe drijf en autobandenhandel Luctor uit Hulst en heet nu Luctor PMC. Tweede klasse: het was af gelopen week blijkbaar de week van de gelijke spelen, want in deze klasse eindigden twee wedstrijden op een pun- rigoureuze bezuinigingen te wachten, maar dat is een mid del, waarnaar men pas op het laatste moment wil grijpen. Bovendien mogen die' bezuini gingen dan nog niet ten koste van de zielzrog. gaan. Pastoor Verdurmen („Ik kan me in denken, dat we dan erg moe ten gaan bezuinigen op de kerkverwarming. Die brandt nu dagelijks, maar wellicht, dat we daar in de toekomst iets aan zullen moeten doen." Zoals we gisteren al meldden vertoont de begroting over 1972 een fors tekort. Het kan worden gedekt als alle 2200 parochianen hun parpchie-bij drage trouw voldoen. Op dit moment zijn het er nog maar 850, die dat doen. Hartverwarmend vindt pastoor Verdurmen de medewerking, die het kerkbestuur bij deze actie krijgt van het vrijwilli- gers-team van 74 mensen. Ze zijn gedeeltelijk aangezocht via het zangkoor en verder individueel benaderd. Vol en thousiasme gaan ze deze week op pad. Een van hen: „Ik ben voor „kom over de brug" op stap geweest en dan kun je dit toch moeilijk weigeren." 0 Met kwartjes en dubbeltjes moet het gat op de begroting worden gestopt. A.B.C. Uitslag van de le bolling die^ de Aardenburgse Bolders Club in het nieuwe seizoen heeft gehouden. 1. O. Dhoore-C. Rijckaert, 2. Mevrouw Van Hof-A. Leliaert, 3. H. Vasseur-F. van de Wa-lle, 4. F. Maenhout-F. de Geeter. Aqua-dest Vrijdagavond om acht uur verzorgt Aqua- dest in de Pereplu te Biervliet een drive-in-discotheek met lichtshow. Knorhanen Op de jaar vergadering van de zeehen- gelclub de Knorhanen in het clublokaal bij A. Bogaert kon voorzitter Fr. de Neve een groot aantal leden welkom he ten. Na enkele discussies over clubwedstrijden werd het be stuur gemachtigd deze wed strijden vast te stellen. De contributie werd voor de jeugdleden vastgesteld op 7,50 gulden en voor de overige le den op 10 gulden per jaar. Op 25 augustus van dit jaar wordt wederom een wedstrijd in het verwerpen gehouden met- na afloop een gratis mosselmaal tijd- voor de deelnemers. De zeehengelclub De Knorhanen bestaat nu vijf jaar en ter gelegenheid daarvan zal men een wedstrijd houden met toe kenning van extra prijzen. De algemene feestavond wordt gehouden op 24 november. Nieuwe leden worden nog steeds aangenomen en kunnen zich meldden bij het bestuur of aan het clublokaal. Tegen boom Tengevolge van opvriezing van de weg is mevrouw Den D. uit Sluis nabij Nieuwvliet tegen een boom te rechtgekomen. Materiële scha de was hiervan het gevolg. *-■ tendeling. WC stond na drie sets met 12 voor tegen Jan- senius maar liet de zege toch nog ontglippen. Jansenius won de korte vierde set met 92 wat de eindstand op 22 bracht. Luctor PMC 3 snoepte onverwacht een punt af van het sterke Voorwaarts 2 dat de pombinatie een 22 gelijk spel1 moest toestaan- Voor de Axelaars die nog volop in de titelstrijd gemengd zijn b.etekende dit geen al te beste zaak. Zoals verwacht was Ambulo 3 niet opgewas sen tegen GVC, het lerarente am moest met 13 zijn meer dere erkennen in de Graauwe- naars. PVK won reglementair met 40 van Clitex Sport 2 wegens niet opkomen van het Clingse team. Racing Daf ten slotte heeft zich tot 't uiterste verdedigd tegen leider KPJ 2, maar de katholieke platte landsjongeren behaalden toch een logische 12 zege. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBERG Het Oost- burgse college van b. en w. wil op elk kampeerterrein in de gemeente met 'n minimum- oppervlakte van 1 ha staca ravans toestaan. Die mogen dan maximaal 50 procent van het beschikbare terrein in be slag nemen. Het college spreekt er zich niet over uit of deze stacaravans ook buiten het seizoen kunnen blijven staan. Dit schrijven b- en w. van Oostburg aan de raad, die vanavond in vergadering bij eenkomt. Tot nu toe kende Oostburg campings waar uit sluitend linnen tenten en toer- caravans geplaatst mogen wor den. Veel campinghouders hebben aangedrongen op een vergunning voor stacaravans. Nog deze week publiceerden wij het bezwaarschrift van I. Cijsouw uit Nieuwvliet, wie een vergunning voor stacara vans was geweigerd en daar door een grote klant dreigde te verliezen. Het college is na ampele overweging tot de conclusie gekomen dat de campingex ploitant het voor een niet on belangrijk deel moet hebben van de recreant die zijn cara van gebruikt als, tweede wo ning. En juist deze recreant gaat er meer en meer toe over een stacaravan aan te schaf fen. Juist daarom is het colle ge tot de conclusie gekomen dat stacaravans moeten wor den toegelaten. Voorwaarde is wel dat deze stacaravans bui ten het seizoen van de terrei nen verdwijnen en, voorzover het het grondgebied van de gemeente Oostburg betreft, zo danig dienen te worden opge borgen dat ze vanaf de open bare weg niet meer zijn te zien. „Wij vrezen dat in ons boomarme landje de vele sta caravans in de winter een sto rend element in het landschap zullen vormen", aldus b. en w. Het probleem met de staca ravan is dat het dezelfde func tie vervult als een kampeer- huisje, het begrip stacaravan kent het streekplan niet. In een brief aan de subcom missie voor de gemeentelijke bestemmingsplannen heeft het Oostburgse college de zaken rond de campings in de ge meente nog eens op een rijtje gezet. Gesteld wordt dat het Zeeuwsch-VIaamse kustgebied 's zomers een rommelige in druk wekte, iets wat door de stacaravans buiten het seizoen niet verbeterde. Gewezen wordt op de steeds meer toenemende tendens van kamperen en de noodzaak van saneren van de campings, wat op twee manieren kan worden bereikt. Of je ontwerpt een aantal planologische maatrege len waarbij van de ideale toe stand wordt uitgegaan en slechts ten dele rekening wordt gehouden met de be staande situatie, waardoor be staande campings in sommige gevallen niet kunnen uitbrei den met als consequentie het moeten sluiten van de cam ping en het verlenen van schadevergoeding, of men gaat uit van de huidige situatie met het ideaalbeeld voor ogen en men werkt daar naar toe- Carnaval Ter viering van carnaval in zaal Fabie op za terdag 3 en zondag 4 maart is er een carnavalsvereniging op gericht, die de naam draagt van „d'Oun Kapel' De prins en raad van elf moeten nog worden gekozen. Schieting De schutters maatschappij „Thuis Weg' heeft een schieting gehouden in het clublokaal bij G. van Ruimste, waarvan 66 schutters hebben deelgenomen. De hoge vogel werd geschoten door H. Maes uit Hellestraat in België De beide zijvogels vielen in handen van C. Mervis uit Klein Sinaai en G. Baert uit Terneuzen, terwij] de meeste kleine vogels werden gescho ten door Aug. de Waele uit Koewacht en G. Millio uit Ste kene in België, elk vier stuks. Biljarten In café Centraal bij de heer Vermue te Zuid dorpe werd een prijskamp op het groot biljart gehouden voor de eigen leden, door de bil jartclub Zuiddorpe. Voor deze prijskamp, waaraan 16 spelers deelnamen, waren jonge hanen als prijs beschikbaar gesteld De hoogste serie werd ge maakt door E. Waelput met 21 caramboles. Verhuizing —Het Hulster arbeidsbureau is verhuisd. Het bureau is nu gevestigd in de Steenstraat 23a. Dit is slechts enkele panden verwijderd van het voormalige kantoor. Dulvenshow Zesenzeven tig duiven waren te bezichti gen op de duivententoonstel- Ling welke in café P. Wentzler te Hulst werd gehouden dooi de plaatselijke duivensport- vereniging „De Vitesse". De inzendingen waren van de kampioenen van het seizoen 71-72 van Vitesse. Topbiljart De Hulster topbiljartclub de Lustige Toe pers heeft in het café van L. de Roeck te Graauw een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tegen de Zandbergse Toepers. De Lustige Toepers won deze wedstrijd met 717. De persoonlijke uitslagen: C. Bakker - W. Dobbelaar 11, J. Schelfout - P. Blommaert 11, J. van Boven - A. van Dorsselaer 11, C. Caale - F. Freyser 02, W. Strobbe - W. Bracke 02, E. Lievens - A. Lybaart 02, De Rijck - A. de Bilde 20, R. Verstraeten - C. Herkelma-n 0—2, J. van Haage - W. Dobbelaar 11, Smolders - A. de Bilde 0—2, G. de Bakker - A. van Dorsselaer 02, Schilleman - W. Bracke 1—1. Jongerenkoor Het jonge renkoor Hulst verzorgt zondag 21 januari een eucharistievie ring in St.-Jansteen. Het the ma van deze dienst is „kerk van de grond". De lezingen en gezangen zijn gegroepeerd rond dit thema dat verband houdt met de financiële toe stand van de plaatselijke ker ken in Nederland. Deze eucha ristieviering kwam tot stand in samenwerking met de paro chie van St.-Jansteen, die on der andere de lezingen zal verzorgen. In de afgelopen jaren heeft het jongerenkoor Hulst in tal van plaatsen in en buiten Zeeuwsch-Vlaanderen gezon gen, waarbij men vooral in de eigen parochie actief is. Het eigen instrumentale combo zal het koor begeleiden in de ei gentijdse, ritmische gezangen. De dienst in St.-Jansteen be gint om halftwaalf. Aan de ingang van de kerk zijn tekst boekjes te verkrijgen. Schieting Aan een schie ting op de liggende wip in café W. Blommaert te Hulst namen 47 schutters deel. Er werd geschoten op twee wip. pen- Meest succesvolle schut ters waren V. de Vos uit Hulst en R. van Steenbergen uit De Klinge België, met respectie velijk een hoog- en zijvogel en twee zijvogels. De uitslag luidt als volgt: Wip 1: De hoogvogel werd geschoten door L. Prenen te Hulst, de eerste zijvogel door R. van Steenbergen te De Klinge, de tweede zijvogel ging naar V. de Vos te Hulst. De meeste kleine vogels, vijf stuks, werden geschoten door A. van Goethem uit St.-Jan steen. De gratis hoogvogel werd geschoten door Th. Baart te Terneuzen. Wip 2: De hoogvogel was voor V. de Vos te Hulst, de eerste zijvogel voor R. van Steenbergen te De Klinge, de tweede zijvogel was voor J. Baart te Terneuzen. De meeste kleine vogels, vijf stuks, wer den geschoten door A. de Koek, C- van de Walle en C. Mahu alle drie uit Hulst. Teeravond De kaartclub Cecilia te Hulst houdt zater dag de jaarlijkse teeravond in clublokaal café Ron de Vilder; Eerst wordt aan een diner aangezeten, waarna de avond besloten wordt met een groot bal. Collecte In_ Hulst is een actiecomité Vietnam gevormd waarin naast de wethouders J. Stolte en J. Blommaert, ver schillende raadsleden, leraren en geestelijken zitting hebben genomen. Het comité heeft voor zaterdag een collecte op touw gezet waarvan de op brengst bestemd is voor het medisch comité Vietnam. De collecte wordt gehouden in Hulst, Axel, Terneuzen en als er voldoende collectanten zijn waarschijnlijk ook in Honte- nisse. Jaarvergadering. Vrüdag zal de personeelsvereniging van de gemeente Hulst in de stadsherberg haar jaarvergade ring houden. Na een verslag van de kascommissie en de verkiezing van een nieuwe kas commissie zal een bestuurs verkiezing gehouden worden wegens het periodiek aftreden van mej. Claeys en de heren W. Everaard, A. Reyns en R. van Craenenbroeek Alle aftre dende bestuursleden stellen zich herkiesbaar. Op deze ver gadering wordt ook de begro ting voor 1973 behandeld en zuller de activiteiten worden besproken.

de Stem | 1973 | | pagina 7