VATICAAN EN ISRAËL HOUDEN VAST AAN EIGEN STANDPUNTEN Heroïne-handelaar in Manilla geëxecuteerd Meer invloed van Kamer op beleid Kunstenaar betaalt tandarts met schilderij Officiële zitting van „de negen" griephoest? DAF EN VOLVO NAUWER SAMEN commentaar Den Uyi heeft de sleutel Spaarbank voor tweede maai overvallen Ook zij willen met premier praten diversen AAN VOOR 'DE VROUW binnenland Meir bij paus Paulus --Ongebruikelijk" ABDIJSIROOP van ouds vertrouwd Statiegeld flessen niet omhoog Gasunie wil lioge-drukleiding door Vliehors STAKING IN PETROLEUM BEDRIJVEN IN ANTWERPEN BIJ EXTRA-PARLEMENTAIR KABINET OP GRONDSLAG VAN RUPPERT: Grote invloed Grenzen Niet sleclit Politieke kleur Ieder één ADVERTENJIE LEVERDE STROOM VAN REAGERENDE HAAGSE TANDHELERS Per decimeter De romance van prinses Anne Agaat, paars, geel^ jade, bergkristal, groen, opaal heetman^w i| [J !SEN lagelijks van- en opstappen net m.s. ,,Re- ■843022 b.g.g. ie bepaalt u zeil uw ïg in huidverzorging, ïk: 030 31.34.34. gemeente Reimerswaal an artikel 72 a in ver- n 63 en 10 der onteige- issie uit Gedeputeerde Zeeland, bijgestaan door algemeen bestuur aan- en het hoofd van het in het gemeentehuis zal houden op 1 febru- teneinde de bezwaren aan te horen tegen het i de voorgenomen ont- n de provincie Zeeland constructie van het ge- ^nsweert - Yerseke (ter- Zeeland 1968, nr. 301 Boes - Bergen op Zoom 140 bij Yerseke, met bij- de gemeente Reimers- ;hebbenden uit om hun en ure vermeld, monde- n genoemde commissie ld in het eerste en laat- der onteigeningswet ter worden neergelegd ter ïente te Kruiningen, af in, van 18 februari 1973 haar werkzaamheden ïeeft volbracht. ijgesteld van het recht 973 iter van Reimerswaal, Hogeweg) Plnselag 16 januari 1973 (Van onze correspondent) EINDHOVEN-BEESD Als vervolg op de onlangs gesloten overeenkomst op personenau- togebied tussen Daf en Volvo, hebben Van Doorne's personen, autofabriek Daf B.V. en Ni- ham B.V. te Beesd, importrice voor Nederland van Volvo- personenauto's, besprekingen geopend om tot een zeer nau we samenwerking te komen. Uitgangspunten van deze besprekingen zijn dat d,e aan delen van Niham B.V., zonder verkorting van rechten volle dig wordt gehandhaafd en dat DAF de continuïteit van de onderneming van Niham en het door haar gevoerde sociale beleid waarborgt. Heroïne-handelaar Lim Sena aeblinddoekt en geboeid voor het executiepeloton De brandende vraag in de binnenlandse politiek is deze week of dr. Ruppert er in zal slagen de basis te leggen voor de vorming van een extra-parlementair kabinet. Een der gelijk kabinet, dat wellicht kan worden geschoeid op brede leest, dat wil zeggen dat het is samengesteld uit bewindslieden van progressieve en confessionele huize, lijkt in de huidige si tuatie welhaast de enige oplossing om -uit de politieke impasse te komen. Immers, werkbare meerderheden zijn na de verkie zingsuitslag van 29 november niet meer te vormen en minder heidskabinetten lijken in dit tijdperk van polarisatie al even min een oplossing. De kans immers dat ze direct al de eerste dag naar huis worden gestuurd is onomstreden komen vast te staan na Rupperts langdurige, maar ook erg nauwkeurige on derzoekingen. De sleutel voor de nu nog als enige overblijvende oplos sing schijnt te liggen bij de progressieven, in casu bij opposi tieleider Den Uyi. Ruppert aarzelde tenminste niet deze fase van zijn werkzaamheden te betitelen als „de week van Den Uyi". En Den Uyi heeft gisteren naar het lijkt, niet bij voorbaat alle hoop op het slagen van de nu in gang gezette poging de bo dem ingeslagen. Dat is een hoopvol begin van deze „beslissen de fase in de informatie". Het totstandkomen van een extra parlementaire coalitie op brede basis lijkt namelijk op langer zicht het perspectief te bieden op een duurzame confessioneel- progressieve samenwerking. (Van onze redactie buitenland) VATICAANSTAD Paus Paulus heeft gisteren de Is raëlische premier mevrouw Meir een uur in audiëntie ontvangen. De paus heeft duidelijk gemaakt, dat het Vaticaanse standpunt aan gaande het Midden-Oosten, het Palestijnse vluchtelin genprobleem en het Heilig Land ongewijzigd is. Mevrouw Meir onderstreepte op haar heurt het standpunt van Israël om door onderhan delingen zo spoedig mogelijk tot vrede van het nabije Oosten te komen. Mevrouw Meir heeft in het gesprek ook het toenemende terrorisme in de wereld en de bijzondere posi tie van de joodse gemeen schappen in de wereld aan de orde gesteld. Aan het slot van het ge sprek heeft paus Paulus nog eens de bereidheid van de Hei lige Stoel uitgesproken al het Mogelijke in het werk te stel en op korte termijn een einde san het conflict in het nabije Oosten te maken. Na afloop van het onder houd heeft de perschef van het Vaticaan, prof. Alessamdri- ni, verklaard dat de audiëntie door mevrouw Meir zelf bij de Paus is aangevraagd. Deze ont moeting moet niet gezien wor den als „een verandering in de houding van de H. Stoel inzake de problemen in het Heilige Land"', aldus de perschef. Be paus heeft in dat kader de „onvervreemdbaar gelden de rechten" op Jeruzalem aan geroerd, die christenen, joden en moslems hebben, zei Ales- sandrini, Minder dan een uur nadat mevrouw Meir het pau selijke paleis had verlaten gaf deze Vaticaanse zegsman zijn verklaring uit, waarin in onge bruikelijke bewoordingen wordt afgeweken van de tra ditionele Vaticaanse diploma tieke stijl. Sommige waarne mers noemen de verklaring een „diplomatieke" klan in het gezicht". In die verklaring bij monde van ALessiandiini werd onder meer gewezen op de „warme bebreiklkinigen" van paus Pau lus met de aan Israël grenzen de Arabische landen. Verder verklaarde Alessandrini onder meer, „dat het bezoek van me vrouw Meir niet moet worden begrepen als een gebaar van pauselijke voorkeur voor Is raël". „Paus Paulus heeft koning Hoessein van Jordanië ontvan gen en tal van andere leidende Arabische persoonlijkheden. En zoals bekend onderhoudt de heilige stoel vriendschappe lijke betrekkingen met Egyp te, de Libanon, en Syrië. Voorts onderhoudt het Vati- caan diplomatieke betrekkin gen met Tunesië, Algerije. Koeweit en Irak". Het officiële communiqué dat later werd uitgegeven heeft het Vaticaanse standpunt in iets minder scherpe be woordingen weergegeven. MANILLA (AFP) On geveer vijftienduizend men sen hebben in Manilla de te rechtstelling voor een vuur peloton bijgewoond van een op de Filippijnen wonende Chinees die schuldig was be vonden aan handel in ver dovende middelen. De 53-jiartlge maai Lim Seng, alias Sam So Suo, die voorna melijk in heroïne handelde was dn oktobeir veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf, maar president Marcos maakte gebruik van zijn bevoegdhe den op grond van de noodtoe stand en veranderde het von nis in de doodstraf, naar hij zei om een voorbeeld te stel len. Het was de eerste maal sinds die tweede wereldoorlog dat op de Fillippijmen de vol- (ADVERTENTIE) (Vaai een onzer verslaggevers) ROTTERDAM „Voor ons is op dit moment het plan om het statiegeld op liter- en ge- zinsflessen frisdrank tot 35 a 40 cent te verhogen van de baan". Aldus deelde ons de secretaris van het Bureau Bierhandel en Mineraalwater industrie BBM te Rotterdam, de heer drs. C. Kievit mee. Hij voegde er echter aan toe dat dit niet betekent, dat het plan nu definitief van de baan is. Aan het plan was een half jaar gedokterd. Maar de ver gadering van de frisdranken fabrikanten en groothandela ren in bier heeft besloten de kwestie van de statiegeldver hoging op te schorten. Volgens drs. Kievit zit een verhoging er momenteel gewoon niet in De vergadering had ook geen tijdstip bepaald waarop men op deze zaak zou terugkomen, aldus drs- Kievit. pen trekking van eien dóodvonniis in het openbaar plaatsvond. Men schat dat in de afgelio- jaar op de FilLippjj- sand mensen heroïne zijn - RH er thans een kwart miljoen verslaafden zijn. De autoriteiten spreken van. een epidemie. GRONINGEN (ANP) Bij de Nederlandse Gasunie te Gro ningen bestaan plannen om aardgas te winnen in de Noordzee in de omgeving van Vlieland. Dit blijkt uit een bij het gemeentebstuur van Vlie land ontvangen brief, waarin wordt verzocht om toestem ming tot het leggen van een hogedrukaardgastransportlei- ding vanuit de Noordzee door de Vliehors naar de omgeving van Harlingen. Het gemeente bestuur denkt aan Kimswerd, omdat daar al naar gas is ge boord. Het plan voor deze transportleiding verkeert mo menteel nog in het „potlood stadium". BRUSSEL (ANP) Het personeel van de petroleumbe drijven in Antwerpen is giste ren algemeen in staking ge gaan. Opzet van deze ruim van tevoren aangekondigde staking was kracht bij te zet ten aan de eisen die de vak bonden op tafel hadden gelegd voor een nieuw sociaal ak koord. Werkgevers en werkne mers konden het eind vorige week daarover nog steeds niet eens worden, maar in het af gelopen weekeinde werd een akkoord bereikt. Desondanks gelastten de vakbonden de voor gisteren geannonceerde stakig niet af. Het bereikte akkoord komt in grote trekken neer op een loonsverhoging voor het perso neel in de petroleumnijverheid van ruim 40 cent per uur per 1 januari van dit jaar plus nog eens 4,5 procent loonsverho ging met ingang van het vol gende jaar. Deze overeen komst is gisteren aan de rond 3500 werknemers in de petro leumnijverheid ter goedkeu ring voorgelegd. Gaat het per soneel akkoord, dan is een spoedige opheffing van de sta king te verwachten. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Kabinetsformateur Ruppert staat, zoals hij zelf zegt, voor „een beslissende fase" met zijn poging een grondslag te leggen voor een extra-parlementair kabi net. Om de kans van slagen zo gvoot mogelijk te houden, heeft dr. Ruppert het afgelopen weekeinde voor zich zelf bepaald, wat hij onder een extra-parlementair kabinet verstaat. Zo wil hij hij voorbaat alle misverstanden over de functie van een dergelijk kabinet opruimen. Want zelfs onder de politici bestaan die ook nogal eens. De term „extra-parlementair" is misleidend, vindt dr. Rup pert. Het wekt ook vaak verwarring. Een definitie is dan ook op zijn plaats. pat-stelling, waarin de politiek thans verkeert. Oorzaak daar van is niet alleen, dait de ver kiezingen geen meerderheid van fracties of combinaties hebben opgeleverd. Maar en daar legt dr. Ruppert toch wel erg de nadruk op er is nu bijna geen fractie of com binatie, die niet onderling ver deeld is op vaak essentiële punten. In deze impasse-situa tie lijkt een brugfunctie nodig. In het verleden kon een min derheidskabinet die rol ver vullen, maar toen werd er minder gepolariseerd da» nu Een extra-parlementair ka binet betekent geenszins uit schakeling van parlementaire invloed. Integendeel. Die in vloed kan juist veel groter worden, omdat er geen bin dende fractie-afspraken be staan. Misschien zelfs nog be ter dan wanneer (alle) leden van regeringsfracties van te voren gebonden zijn aan gede tailleerde regeer-akkoorden. Het parlement zou weer meer greeo op het regeringsbeleid kunnen krijgen. Alle fracties, Het eerste misverstand is, dat het extra-parlementair ka binet over en zonder het par lement zou kunnen regeren. Alle kabinetten zijn parlemen tair in die zin, dat géén kabi net tegen de uitgesproken wil van een parlementaire meer derheid kan regeren. Een ex tra-parlementair kabinet is dus ook parlementair. Zo'n ka binet moet óók opstappen, als het parlement dat verlangt. Tweede misverstand, is dat een extra-parlementair kabi net geheel of grotendeels sa mengesteld is uit niet-politie- ke figuren. Dat kan, maar het hoeft niet. Er zijn tal van extra-parlementaire kabinetten geweest, die geheel of bijna geheel uit politici bestonden. Ook het tegendeel (géén poli tici) heeft zich voorgedaan (kabinet - De Geer in 1926). Wat wel het criterium voor een extra-parlementair kabi net is, heeft te maken met de verhouding tussen dat kabinet en de fracties in de Tweede Kamer. Het kenmerk van een zuiver extra-parlementair ka binet is volgens dr. Ruppert, dat aan het kabinet geen enkel akkoord met de fracties ten grondslag ligt. Parlementaire kabinetten variëren van een zeer beperk te, raadpleging van de fractie voorzitters tot het sluiten van een akkoord tussen partijen. Omgekeerd zijn er ook veel variaties in extra-parlementai re kabinetten: van geen enkel contact met fracties of frac tieleiders tot een overleg in hoofdlijnen met alleen de fractieleiders. De grens tussen beide soor ten kabinetten is soms moei lijk te bepalen, maar, ondanks de talloze tussenvormen blijft er een belangrijk onderscheid tussen beide kabinetten. Rup pert wijst dat onderscheid aan met betrekking tot het voor overleg met de fracties. Vormt dat de basis van elk parle mentair kabinet, voor een ex tra-parlementair kabinet ko men de fracties er in feite niet aan te pas: dat wil zeggen: haar goedkeuring ervoor .is niet nodig. Er bestaat geen enkele grond om een extra-parlemen tair kabinet van mindere waarde te achten dan een par lementair kabinet. Ook histo risch gezien. In Nederland zijn over het algemeen bepaald geen slechte ervaringen met dergelijke regeringen opge daan. Overigens blijft het for meren van een extra-parle mentair kabinet voor informa teur Ruppert een „laatste mo gelijkheid, een laatste redmid del". Pas als alle andere (par lementaire) mogelijkheden zijn mislukt, komt het extra parlementaire kabinet aan de beurt. Dat al die andere mogelijk heden onmogelijk zijn geble ken, bevestigt alleen maar de zelfs de kamerleden afzonder lijk, kunnen het beleid dan volgens haar eigen overtuiging zakelijk beoordelen en be- invloeden. Een extra-parlementair ka binet zou zowel kamerleden als partijen voor een keus stellen. Men kan zich dus niet meer verschuilen achter bin dende afspraken etc. Een der gelijk kabinet moet dan ook gaan z ena cmfa iwcmfw niet te snel met portefeuilles gaan zwaaien en het „onaan vaardbaar" mag bepaald niet voor in de mond van de minis ters liggein. Kleurloos hoeven extra-parlementaire kabinetten ook niet te zijn. Integendeel: het is zelfs zeer waarschijn lijk, dat in de huidige politie ke situatie een politiek kleur van groot belang zal zijn voor de tot standkoming van dat kabinet. De acht fractieleiders, met wie de informateur komende dagen gaat praten, zullen dan ook de vraag moeten beant woorden, of zij hun geestver wanten al dan niet zullen ont raden deel te nemen aan een extra-parlementair kabinet. Dat antwoord kan geclausu leerd zijn, Dr. Ruppert gaat daar bij voorbaat al vanuit. Men kan zich voorstellen, dat Pv.d.A.-leider drs. Joop den Uyi, gezien de politieke situa tie van dit moment, ja zegt, mits er bijvoorbeeld geen libe ralen in dat kabinet zullen ko men. En andersom. Een poli tieke kleur zal het extra-par lementaire kabinet van dr. Ruppert gesteld dat hij zou slagen in ieder geval heb ben. (Van onze redactie buitenland) BRUSSEL De Europese ministerraad is gisteren in het Brusselse Egmontpaleis zijn 223e ziting begonnen, de eerste officiële ministerraad van de nu uit negen lidstaten bestaan de Europese Gemeenschap. De Engelse minister van buitenlandse zaken, sir Alec Douglas Home, heeft ver klaard dait Engeland vanaf het begin af aan volledig de haar toekomende rol in de gemeen schap wil spelen. De minister raad werd ook toegesproken door de ministers van buiten landse zaken van de twee an dere nieuwe leden - Ierland en Denemarken. De Deense minister Ivar Noergaard zei onder meer: „Een dringend probleem dat al leen op communautair niveau kan worden opgelost, wordt gevormd door de invloed van sterke, anonieme economische krachten, zoals de multi-natio- nale ondernemingen. Sommige daarvan hebben een jaaromzet, die groter is dan het bruto nationaal produkt van sommi ge lidstaten. Er moeten doel treffende stappen worden on dernomen om via samenwer king tussen onze gemeen schappelijke instellingen toe zicht te houden op deze multi nationale ondernemingen". (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De Haagse kunstschilder Aat Verhoog heeft een middel gevonden om zijn werk onder de mensen en zijn gebit in orde te krijgen. De tandarts, die hem en zijn vrouw behandelt, hoeft geen rekening te sturen, maar kan eens langs komen om een aardige tekening of schilderij van de kunstenaar uit te zoeken. Een systeem, dat tot ieders te vredenheid werkt, in ieder ge val tot dat van Aat, die er niet van wakker ligt, dat de residentie zeker tien tandart sen tekort komt. De kunstschilder kwam enkele weken geleden een beetje om hoog te zitten, omdat zijn tand arts overleed. Om in die la cune te voorzien plaatste hij zaterdag jl. een advertentie in een weekblad met de tekst: Welke tandarts, die belangstel ling heeft voor mijn werk, zou het ook kunnen opbrengen be langstelling voor mijn gebit te hebben. „Op die manier", zegt hij, „blijft het een vrijblijven de zaak om de ruilhandel op te zetten. Ik vond het namelijk vervelend om ze gewoon aan te sprekien.Ja, er zijn veel tandartsen diie kunst verzame len en die op deze manier hun rekening incaeseren". gen, dat we heel aardige gebit ten hebben", aldus de kunste naar, „maar zelfs daarin val len op den duur gaten". De afrekening wordt geba seerd op de tegenwaarde van de door de tandartsen gelever de en in geld uitgedrukte pres tatie. De tekeningen en schil derijen van Verhoog hebben onderhouden is, kan hij protes teren. Zijn tekeningen echter zijn boven elke kritiek verhe ven. „De prijs daarvan", zegt hij, „hangt niet af van goed of slecht. De galerieën hebben de prijs van een tekening bepaald op vierhonderd gulden en van de schilderijen op twaalfhon derd gulden per vierkante hal ve meter. Maar je moet er na- del" zien. Het is in ieder geval origineel genoeg om ook tand artsen uit het buitenland be gerig naar een nieuwe patiënt te maken. Een Belgische ge bitsverzorger beldie, toen hij te horen kreeg dat de familie voorzien was, teleurgesteld af met de mededeling: „Nou ja, dan kom ik wel gewoon naar uw werk kijken en dian laat ik Tot Aats grote verrassing le verde die advertentie een stroom van reagerende tandhe lers op. „Maar", peinst hij, „het is in feite voor beide par tijen een aantrekkelijke zaak". Omdat de schilder en zijn vrouw het jammer vonden zo veel tandartsen te moeten af wijzen, hebben zij er ieder één genomen. Rijk zullen de h.h, tandheelmeesters er niet aan worden, want de echtelieden beschikken beiden over een best gebit. „Ik mag zelfs zeg- een vaste, door de Nederlandse kunstwereld bepaalde prijs per vierkante decimeter en de tandarts kan dus zelf uitreke- waar hij recht op heeft Een klein voordeel haalt ue kunstenaar er toch well uit, want als zijn gebit niet goed tuurlijk wel van uitgaan, dat de tandarts zelf mag komen uitzoeken en dat hij dus kiest wat ie mooi vindt. Bovendien gaat het allemaal op vriend schappelijke basis en kijk ik ook niet op een gulden" Een economische filosofie wil hij dan ook niet als aanleiding tot dit „terug naar de ruilhan- uw gebit buiten beschouwing". Voor hem, en voor de afgewe zen Nederlandse tandartsen is er nog hoop. Het echtpaar Verhoog heeft twee kinderen, die voorlopig nog door de Schooltandheelkundrge Dienst behandeld worden. Maar als ze daar te oud voor zijn, zul len het wel geen fondspatiën tjes worden. LONDEN (AFP) Volgens het in Londen verschijnende dagblad „Sun" van gisteren brengen koningin Elizabeth en prins Philip vain Engeland te gen 15 juni een bezoek aan de ouders van luitenant Mark Phillips, de jonge officier op wie hun dochter Anne verliefd zou zijn. Het Britse koninklijke paar bezoekt op 15 juni de RAF- basis van Lyneham in Wiltshi re. De Sun merkt op, dat het vandaar gemakkelijk is Great Someford, waar de ouders van de luitenant wonen, te berei ken. Lyneham ligt op een twaalftal kilometer van Great Someford. De verloving vam de prinses met Phillips wordt volgens het dagblad omtrent Pasen ver wacht. Intussen doet de luite nant dienst bij zijn in West- Duitsland gelegerde regiment ROTTERDAM (ANP) De Spaarbank van Rotterdam j«i de Engelsestraat is gistermor gen voor de tweede maal in anderhalve week tijd door een gewapende man overvallen. De buit bedroeg dit keer fl. 9.000. Vrijdag een week geleden gin gen twee mannen er vandoor met f 4.500. De politie kon de dader gisteren snel inrekenen. Hij had het geld bij zich. Er zijn enkele schoten gelost. Nie mand werd gewond. De gearresteerde is de 32- jarige varensgezel M.K.P.W. uit Berlijn- Hij heeft bekend, dat hij het filiaal van deze spaarbank tot twee keer toe heeft overvallen. De man die hem de eerste keer hielp is nog voortvluchtig. De uitverkoop is weer be gonnen. Wij kunnen natuurlijk niet achterblijven. Vandaar de volgende aanbiedingen. Unieke aanbieding, enig exemplaar: een vrede in Viet nam. Voor slechts 4000 doden. Vraag speciaal naar nummer B-52. Dit moet in één klap weg!!! Een mooi stuk autoweg op het kruispunt van de Gouden Delta. Spotkoopje: maar 152 dode weggebruikers. Drie vaten vergif. Lichte waterschade. Voor enkele lief hebbers gratis en voor niks. een pak brandbommen, rook gordijnen en lichtkogels. Eveneens lichte waterscha de. Wie geen lood in de schoe nen heeft kan er vlug bij zijn: tegen weggeefprijzen zootje vis met kwikzilveren buikjes. Eet u rond en kom rap onder de grond. Voor de liefhebbers van exotische dieren: muizen met kwikstaartjes. En het allernieuwste menu! de „kwik-lunch" (met vis). Aanbevolen voor doe-het- zelvers een oud vijfpartijen kabinet. Is wat uit elkaar ge vallen. Meester Ruppert kon het niet meer lijmen. Voor de meerderheid. Sportievelingen, hier een knal-aanbieding. Voor in de winter, na het schaatsen: prof- fertjes met slagroom. Nog in ruime voorraad aan wezig. Na 1 januari kan Euro pa er ook van meegenieten: Engelse griepbacillen gratis. Vraag aan het Farce-forum: „Is het niet merkwaardig dat Nobel-prijswinnaar Willy Brandt zwijgt over de Ameri kaanse bombardementen"? Antwoord Farce-forum: „Mevrouw, dat moet op een misverstand berusten. Brandt denkt natuurlijk dat-ie niet meer mee mag doen, nu hij eenmaal een prijs heeft ge wonnen". In Rio de Janeiro heeft een politieagent het openbaar ver voer danig ontwricht. Agent Edgar Carvalho bemerkte tij dens een rit in de stadsbus dat hij zijn portefeuille miste. Prompt arresteerde hij de hele bus. Alle 112 u leest het goed) passagiers, onder wie zwange re vrouwen, kinderen en man nen werden naar het bureau gereden en aldaar gefouil leerd. Tot groot verdriet van de Argentijnse Sherlock Holmes bleef zijn portefeuille echter zoek. Onze ruimte is ook uitver kocht. Kijk hier maar eens onder MERIJN BIJ kledingmagazijn Blijde- steijn in Tdel is voor 20.000, gulden aan bont- en suède jas sen gestolen. In de Betuwe worden de laatste jaren gere geld klediingdiefstailen ge pleegd. (ADVERTENTIE) In één ring? Ja, wantu verwisselt veilig en vlug da groene jade voor het flonke rende bergkristal met ons passe-partout systeem. edelsteenkundige f.g.a. diamantexpert g.i.a. Lijnbaan 92 - Oostzeedijk 155-157 Te/. 116670 Rotterdam. PARAMARIBO (ANP) De Surinaamse prostituées hebben een organisatie opgericht waarbij zich op het ogenblik driehon derd vrouwen hebben aangesloten, zo weet het Surinaamse dag blad „De Vrij Stem" te melden. Enkele vertegenwoordigsters van de beoefenaarsters van het oudste beroep ter wereld verklaar den dat zii aan vele gevaren bloot staan. „Wij doen het niet voor ons plezier, maar omdat we nergens een betrekking kunnen krij gen en we hebben geld nodig om onze kinderen te verzorgen". Zij willen nu „erkend en beschermd" worden. De leden van de organisatie zeggen het instituut van souteneur te verwerpen, om dat deze mannen sterk genoeg zijn om zelf te werken. De dames pleiten dan ook voor de oprichting in Paramaribo van een ver zamelplaats voor publieke vrouwen zoiets als het Campo Alegra op Curasao. De vrouwen, die reeds contributie betalen aan de organisatie, willen op korte termijn een onderhoud met de Su rinaamse minister-president dr. Jules Sedney. V

de Stem | 1973 | | pagina 9