VAN HET „ELISABETH" IN SLUISKIL Personeel ziekenhuis kiest ondernemingsraad Gemeenschap Sluiskil heeft nieuw bestuur De Stem/De Vrlfe leeuw m Nog geen beslissing over gebruik van kanaalwater Meer publiek voor bibliotheken in Hulst en Kloosterzande Gevaarlijke containers niet gevonden Vergadering Braakman- bestuur KAliO WERD WEL INGELICHT «VER FUSIE ZIEKENHUIZEN stad streek J. van Tatenhove voorzitter Zelzate gaat prins carnaval aanwijzen Speelzaal voor peuters in Hoek Terneuzen Burgerlijke sland Volksdansen in Biervliet Bedrijfsongeval op Zeveuaardok Gesprok ove vaste oever verbinding Sluiskil St.-Jansteen Gezonken ZWEMBAD IN SAS VAN GENT Bromfietser? in botsing Dinsdag 16 januari 1973 4 i 1 (Van een onzer verslaggevers) SLUISKIL In het Elisabeth-ziekenhuis te Sluiskil zijn gisteren ver kiezingen gehouden voor de ondernemingsraad. Van de 270 werknemers waren er 251 kiesgerech tigd. De opkomst van de kiezers, die hun stem uit brachten voor de aanwij zing van de negen leden van de ondernemings raad. was alleszins bevre digend. Er werd gestemd in vijf kiesgroepen t.w. de para-me dische groep, civiele dienst, technische dienst, adminis tratieve dienst en verple gingsdienst. In het cafetaria van het zie kenhuis werden de stemfor- mulieren onder toezicht van een stembureau onder voorzit terschap van drs. F. Berbers in de bus gedaan. Het stembu reau bestond verder uit de he ren L. Heydens, G. Elskamp en F. Dhaene. In de onderne mingsraad zullen vertegen woordigers zitting hebben van de KABO, ABVA, NCBO en KUVV. Vooral in de sector verpleging is in de afgelopen weken veel „stemming" ge maakt voor d,e verkiezing van de ondernemingsraad. Overal in het ziekenhuis wekken plakkaten op te stemmen op een bepaalde kandidaat, of kandidate. Vorige week is de voorlopige ondernemingsraad van het Elisabethziekenhuis afgetreden. Bij verkiezingen voor de on dernemingsraad zijn 208 stem men uitgebracht, dat is 83 9 van het totaal aan lal kiezers. De verkiezing voor de onder nemingsraad had het volgende resultaat Voor de groep Verplegend Personeelzuster Dellaert-De Smet, zuster Caritas-Verswij- veren en broeder Th. de Krij ger. Voor het civiel personeel: de heer F. Dhaene en mej. D. Grawet. Voor het para-medisch per soneel mej. M. Smet en de heer C. Meeuwsen. Voor het technisch perso neel de heer A. Bleijenberg. Voor het administratief en overig personeel de heer G. Maas. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Tijdens de morgen te houden vergadering van het algemeen bestuur van het recreatieschap Braakman zal een voorstel worden ge daan tot het verlenen van goedkeuring aan drie erfpacht overdrachten. Hierbij wordt opgemerkt dat deze verzoeken de norm, dat maximaal 50 procent van de bungalows in handen van bui tenlanders mag zijn, niet beïn vloeden. Voorts za!l ook het voorstel worden behandeld tot wijziging van de erfpachtsca non café-restaurant, die met ingang van 1 januari 1973 diende te worden gewijzigd. De heer G.H. Faas heeft het bestuur verzocht, nu hij voor lopig geen uitbreidingsp'annen heeft, een gedeelte van de na- erfpachtgrond terug te nemen. Tijdens de vergadering zal het bestuur voorstellen aan het personeel een uitkering in eens over 1972 te verlenen Deze uitkering werd ook aan het rijkspersoneel toegekend, wegens het achterblijven van de algemene sala.ïs-verhogmg en bij de lonenontwikkeling in het particuliere bedrijfsleven in de periode 1 juli-30 juni 1972- Hiermede rekening hou dende zou dit neerkomen op 2,25 procent. In verband met de loonstijging in het tweede halfjaar van 1972, werd even eens besloten aan het over heidspersoneel over de maan den augustus t.m. december 1972 ee.. uitkering imcjns van 4 procent te verlenen. De mi nister van binnenlandse zaken verzocht eenzelfde voorziening te treffen voor het personeel in dienst van het recreatie schap Braakrn n (Van onze correspondent) SLUISKIL Na langdurige voorbereiding heeft het Con tactorgaan Gemeenschap Sluis kil een nieuw dagelijks be stuur gekregen. Als voorzitter werd in de plaats van de heer Strijdonk gekozen de lieer J. van Tatenhove van café-res taurant Atlanta. De heer C.K. van der Gauw, Oostkade 22 is herkozen als secretaris en de heer P. de Wit, Kamaalweg 107, aan vaardde het penningmeester schap. Als algemeen adjunct is benoemd de heer G. Slock. onderwijzer aan de St. Antoni- ussehool. Diverse verenigingen zijn in het algemeen bestuur vain het contactorgaan verte genwoordigd. De eerstkomen de weken zal het programma voor dit jaar worden voorbe reid. 'Van onze correspondent). ZELZATE De verkiezing van prins carnaval te Zelzate zal zaterdag in de Eurohal worden gehouden. Zondag jl. zijn de verkiezingscampagnes begonnen. Er zijn dit jaar zes kandidaten die de een ai meer dan de ander door aanlokkelijke beloften over bierbegrotingen, herziening van „zotte-maandag"-wet en organisatie van plezierige ma nifestaties zoveel mogelijk stemmen trachten te verzame len. Voor de verkiezing van za terdag zijn diverse carnavals prinsen, waaronder ook die uit Sas van Gent, uitgenodigd. Aan elke toegangskaart is een stembiljet bevestigd, waaronj de bezoekers de naam van hun kandidaat kunnen invullen.. Het orkest Edd.y Dellar met.' zang van F'i-ine Chantel zal de -lie veigioten. (Van een onzer verslaggevers) HOEK Na twee jaar van voorbereiding wordt op 23 ja nuari in de voormalige chris telijke kleuterschool aan de Molendijk te Hoek een peuter- speelplaats geopend- De Speel zaal is vier ochtenden in de tveek open. Er zijn twee groepen samen gesteld die onder leiding staan van drie bevoegde krachten. Dit zijn de dames Van de Hove, Lammerts van Bueren en Verhoef. .Zij worden bijge staan door vrijwilligsters. Het medische toezicht is in handen van dolkter Jongsma en zuster Bouwens. Het initiatief voor de stich ting van die peuterspeelzaal in Hoek is van mevrouw Boevie. Donderdagavond kregen veer tig ouders ,n andere belang stellenden een en ander over de peuterspeelplaats te horen tijdens een bijeenkomst in het buurtcentrum de Hoekse rak kers. Geboren: Walter zv M. Fin- ze-de Munck, Alexander zv P Pijpelink 't Gilde, Robibe zv J. Machielsen-Lensen, Anne-Ma- rie dv C. Buijsse-van Waes, Joost zv J. Gremmen-Smit, Stephanie d.v R. de Gesero-de Bruijn, Linda dv F. Asselman- Mahu, Jeltje dv J. Rosen- brand-van Gooi, Anthonij zv A. Willems-Balnikker, Adri- aan dv A. van Dixhoorn-Ha- melink, Andy zv T. de Zoete- de Smet, Suzanna dv P. Ro- meijnsen-de Bruijne, Abraham zv A. Verpoorte-Harte, Cindy dv W. de Kraker-Lippens, Barrij zv O. Slokkers-Hoen- derop, Jarno dv A. van de Plasse-Maas. Ondertrouwd - Michiel van Fraeijenhove, 36 j en Elisa beth Witte, 31 j. Getrouwd - Joost Zegers, 25 j en Nelly Camphens, 23 j. Overleden - Jan Verdoorn 55 j, Honorina van Regenmor tel, 84 j, Louis Naeije, 58 j, fan Jansen van Rosendaal, 65 j, Hendrika Flipsen, 78 j, Flo- rentinus de Rooy, 78 j, Elisa beth Groenink, 61 j, Janneke Openneer, 86 j, Maria Feij, 79 J- Drs. F. Berbers, economisch directeur van het Elisabethzie kenhuis te Sluiskil, brengt zijn stem uit bij de gisteren in het ziekenhuis gehouden verkie zingen voor de ondernemings raad. (Van onze correspondente) BIERVLIET De jongeren groep van de vereniging Hava Naguila uit Vogelwaarde heeft in t buurthuis De Pereplu in Biervliet een demonstratie volksdansen gegeven. Hoewel er in het begin van de avond enige schroom be st snd om mee te dansen werd het enthousiasme van de be zoekers steeds groter naarmate de avond vorderde. Besloten werd in Biervliet een volks dansgroep op te richten. Be langstellenden kunnen zich wenden tot mevrouw Wil Kes in het buurthuis De Pereplu. (Van onze correspondent). TERNEUZEN Maandag middag om 12 uur is een werknemer van de combinatie Bos en Kalis J.O. uit Rotter dam, met een been tussen twee stalen platen bekneld ge raakt tijdens werkzaamheden aan de verlenging van het Ze- venaardok. De man moest per ambulance naar het Juliana- ziekenhuis worden overge bracht. (Van onze correspondent). TERNEUZEN De Neder landse Maatschappij voor Nij verheid en Handel houdt woensdag van 12.00 tot 14.00 uur in hotel Rotterdam te Terneuzen een lunchbijeen- komst, waarbij de vaste oe ververbinding over d.e Wester- schelde onderwerp van ge sprek zal zijn. Kaarting Aan de kaarting in café Dallinga ten bate van Herwonnen Levenskracht na men 77 personen deel. De eer ste prijs, een radio, ging naar B. Wieles, 2. mevr. De Maay- er, 3. A. van de Voorde, 4. ,1. Kopmels en 5. G. Meertens. Voorzitter Buying dankte na afloop van de prijsuitreiking de middenstanders van Ter- neuzen en Sluiskil voor het beschikbaar stellen van de prijzen. Wipschieting Bij café Dallinga namen 36 schutters deel aan de wipschieting. De hoge vogel werd geschoten door de heer Obrie uit Zand straat. Rechtse zij vogel was voor de heer Boelens uit Sluiskil. De linkse zijvogel werd een prooi voor de jong ste deelnemer Vermeere jr. uit. De Valcke (B). L. de Schep per uit Sluiskil schoot de meeste vogels (3). Karabijn In café Dallinga werd door de karabijnvereni ging Winnetou een internatio nale wedstrijd gehouden met 42 deelnemers. De uitslag was: 1. Fr. Harms uit Gent. 2. J. Vispoel Moerbeke, 3. O. de Jaeger uit Sas van Gent. NK\'-dames De dames van de afdeling Sluiskil van het NKV hebben verscheidene activiteiten op het programma staan. Op woensdag 17 januari wordt in het gildehuis een kien- en kaartavond gehouden. De avond van vrijdag 2 maart staat in het teken van carnaval. Dan is er in oafé Atlanta een feest van lol en leut met medewerking van het orkest The Williams. Aanvang 20.30 uur. Jaarvergadering Vrijdag 16 februari houdt de industrie bond NKV afdeling Sluiskil de jaarvergadering in café Daillinga, De vergadering, die om 19.30 uur begint, vermeldt onder meer de huldiging van jubilarissen en een inleiding van de ddstrictsvoorzitter de heer Ed van Hilst. Periodiek aftredend zijn de heren Weze-1 poel en Simonse, die zich als bestuurslid herkiesbaar heb ben gesteld. Verder moet een nieuwe kascontrolecommissie worden benoemd. Na het offi ciële gedeelte volgt een bal met medewerking van het or kest Ottjens. HarmonieDe r.-k. harmo nie uit St.-Jansteen heeft in het sportpaleis in Antwerpen muzikale medewerking ver leend aan de wielerwedstrij den, die daar zijn gehouden. Voorlopig is daarmee nog geen eind gekomen aan de activitei ten van ■.het korps, want er zijn uit België alweer ver schillende uitnodigingen bin nengekomen van comités, die cavalcades en andere feeste lijkheden organiseren. Overi gens is nog niet beslist aan welke uitnodigingen gehoor gegeven zal worden. TERNEUZEN De intensieve speurtocht naar de drie containers met zeer explosieve en brandbare rookbommen, lichtsignaienfakkels en vuurpijlen die zondag- midadg door een ma troos van het Engelse vrachtschip „Ixia" op de Westerschelde per onge luk over boord werden gezet de man wist niet dat er explosief ma teriaal in zat heeft gisteren geen resultaat opgeleverd. Van de zijde van de rijkspolitie te water werd medegedeeld dat er rekening wordt ge houden met de mogelijk heid, dat de containers 45 bij 20 centimeter groot, zijn gezonken. Volgens de berekeningen zouden zij, indien zij zijn aangespoeld, moeten zijn terechtgekomen tus sen de Hoek van Baar land en Borsele. De rijks politie te water en de rijkshavendienst uit Vltssingen hebben giste ren bijna de gehele dag met twee schepen de Westersohelde afgezocht. Bovendien hebben twin tig mensen van het wa terschap en van de rijks politie over een zeer grote afstand de glooiing tussen de Hoek van Baarland en Borssele ge controleerd. maar ook deze actie heeft geen re sultaat opgeleverd. De rijkspolitie te wa ter wees er nogmaals nadrukkelijk op dat de containers, die een grauwgrijze en een groengrijze kleur hebben en waarvan de doppen rood zijn, uiterst gevaar lijk zijn, te meer daar ook kinderen gemakke lijk de doppen kunnen verwijderen. Eventuele vinders worden dan ook dringend verzocht zich onverwijld met de rijks politie te water of met de politie in hun woon plaats in verbinding te stellen. (Van een onzer verslaggevers) SLUISKIL Gebleken is dat het hoofdbestuur van de Katholieke Bond van Over heidspersoneel (KABO voor 19 december 1972 schriftelijk is ingelicht over de integratie per 19 december van het Eli sabethziekenhuis te Sluiskil en het Julianaziekenhuis in Ter- neuzen. Tijdens de dezer dagen ge- houden bijeenkomst van per-: soneel van beide ziekenhuizen! in Sluiskil had KABO-dis-j trictsbestuurder W. Pijnacker! kritiek geleverd op het feit' dat de KABO van deze inte gratie niet op de hoogte was. De KABO blijft het echter betreuren dat niet voor de de finitieve integratie op 19 de cember een overleg heeft plaatsgehad tussen de bestu ren van de ziekenhuizen en de KABO teneinde over de be langen van het personeel te spreken. Hoewel het zieken huisbestuur toezegde dat de KABO direct na het integra- tiebesluit uitgenodigd zou worden voor een bespreking is deze uitnodiging tot op heden niet ontvangen, aldus de heer R. Clemminck namens de af deling Sluiskil van de KA BO. BERGEN OP ZOOM Roxy 20.00 uur: Au-pair girls 18 j. Schouwburg Luxor 20.00 uur: Operette „Die Blume von Hawaii" door de Bergen op Zoomse Operette Vereni ging. Gem. Museum Markiezen hof, expositie „Ver geschopt, bodemvondsten uit Bergen op Zoom (t.m. 11 febr.). Dage lijks van 14.00-17.00 uur, Etce tera, Molstraat 10a, expositie Mari Andriessen, retrospectief in kleinplastiek (t.m. 4 febr.). Dagelijks van 13.30-17.00 uur, vrijd, zat. en zond. van 13.30- 17.00 en van 19.00-21.00 uur. GOES Grand 20.00 uur: A clock work orange, 18 jaar. HULST Bioscoopgebouw 15.00 uur: Pippi Langkous, a.l. 20.00 uur: De inbreker 14 j. KRUININGEN Galerie Fluctus Cantibus II- lusi, expositie kunstwerken van Teun Gijsen, dag. geopend van 12.00-20.00 uur. zondags gesloten. MIDDELBURG City 20.00 uur: Woeste hoogten 18 jaar. Coffeeshop St.-John, exposi tie grafisch werk van Gerard Wiegmans. Rijksarchief, expo sitie Geschiedenis als hobby (t.m. 24 jan.). Maand. t.m. vrijd. van 9.00-12.30 uur en van 13.30-17.00 uur, zat. van 9.30-12.30 uur. OOSTBURG Ledeltheater 20.00 uur: Blue Movie 18 j. ROTTERDAM De Doelen (Grote zaal) 20.15 uur: Living Blues en So lution. De Doelen (Kleine zaal) 20.15 uur: Pro Arte serie. Paul Tortelier (cello) met begeleiding van Maria de Ia Pau (piano). Hofplein The ater 20.15 uur: „Met blote voeten in het park van Neil Simon door het Rotterdams Toneel. Schouwburg 20.15 uur: Nederlands Danstheater. Theater De Lantaren 20.30 uur: Popmuziek. SAS VAN GENT Tijl Uilenspiegel, expositie Carry Duyser, applicaties (t.m. 31 jan.). Dagelijks van 9.00- 12.00 en 13.00-18.00 uur, vrijd. tot 21.00 uur, zond. van 14.00- 18.00 uur, op ma. gesloten. TERNEUZEN Luxorthealer 20.00 uur: A clockwork orange 18 j. VLISSINGEN Alhambra 20.00 uur: Veel liefs uit Moskou, 14 j. ANTWERPEN Zaal kon. Elisabeth, Kon. Astridplein 20.30 uur: Phil- harmondeconcert o.l.v. Fran cois Huybrechts. Solist Josef Suk (viool). BRUGGE Kon. Stadsschouwburg 20.00 uur: „Hobsons dochters" van Harold Brighouse door K.N.S. Antwerpen. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT In de gemeentebegroting van Sas van Gent voor 1973 betwijfelt het college van burgemeester en wethouders of het kanaal water. waarvan de kwaliteit in zo'n sterke mate is achter uitgegaan, in 1973 nog voor hi zwembad gebruikt zal kunnen worden. Desgevraagd zei men ons, van de zijde van het gemeentebestuur dat hier over nog geen beslissing is gene""u, daar het nog onge veer drieëneenhalve maand duurt voor het badseizoen wordt geopend. „Maar ais er in de kwaliteit van het kanaal water geen verbetering komt, zal men verplicht zijn over te schakelen op leidingwater. De aanwezige zuiveringsinstallatie is in deze ontoereikend. Men zou zich kunnen afvragen wel ke zuiveringsinstallatie dat wel is". Over de kosten van sociale zorg zeggen b. en w. dat deze zich in sterk stijgende lijn be wegen. De categorie bijstands- gevallen van 65-piussers loopt aanmerkelijk terug. Dit vindt zijn oorzaak in de sterke stij ging van de aow-uitkeringen, waardoor het inkomen boven de bijstandsnorm komt te lig gen. Daartegenover is het aan tal cliënten van beneden de 65 fors gestegen. Deze tendens is alom in den lande te bespeu ren. Deze verhoging is in Sas van Gent vooral gelegen in het gereedkomen van een groot aantal woningwetwonin gen in de nieuwe gemeente Sas van Gent en waarvan de bewoners grotendeels afkom stig zijn van buiten Zeeland. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE/HULST. De openbare bibliotheken in Hulst cn Kloosterzande hebben in 1972 een stormachtige ont wikkeling doorgemaakt. Vooral in Hulst is er een grote voor uitgang geboekt, ondanks de slechte huisvesting en de geringe bekendheid. Het nieuwe gebouw in Kloosterzande heelt Inmiddels al bewezen hoe hard het nodig was. Het aantal leden van de bibliotheek in Hulst is in 1972 ten opzichte van het jaar daar voor met 359 of 32 procent gestegen. Het totale aantal ging van 1109 naar 1468. Het aantal uitgeleende boeken in Hulst bedroeg in 1971 40.094 en vorig jaar 60.119. Dit is een stijging van 56 procent. In Kloosterzande steeg het leden aantal van 424 tot 675 en deze plaats steekt daarmee Hulst procentsgewijs de loef af, want dit komt neer op een stijging van 62 procent. Het aantal uitgeleende boe ken ging van 17.186 in 1971 naar 37.398 in 1972 en dit is een stijging van maar liefst 118 procent. In de beide bibli otheken zijn het afgelopen jaar zo'n 40.000 meer boeken uitgeleend dan in 1971. In de eerste twaalf dagen van dit nieuwe jaar heeft men voor Hulst alweer 132 nieuwe leden kunnen noteren. Inmiddels is men de 1600 gepasseerd. In 1970 waren het er slechts 1000 Dc bibliotheek in Hulst be schikt op dit moment over 13.500 boeken en die in Kloos terzande 7.000. Van het totale aantal leden in Hulst kan 33 procent gerekend worden tot de jeugdlezers en gelijke per centages zijn middelbare scho lieren en volwassenen. Voor de bibliotheek in Kloosterzan de liggen die cijfers iets an ders. Ongeveer 45 procent van het ledenaantal is jeugd, 25 procent middelbare scholieren en 30 procent volwassenen. (Van onze correspondent! TERNEUZEN Bij een in haalmanoeuvre op de Axelse- straat zijn maandagmorgen om acht uur de bestuurders van een bromfiets, A.S. en M.N. uit Terneuzen met elkaar in aanraking gekomen. N. kwam zodanig te vallen dat hij per ambulance naar het Juliana ziekenhuis moest worden overgebracht- Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN: TERNEUZEN Nieuwstraat 9. tel 01150-7920 (4 li' f: Steenstraat 14. tel 01140-3751 (3 lijnen); GOES rv. ....„ai 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN: Maandag t.m vrijdag 8 15—12 30 én 13 3017 00 uur. HULPKANTOOR OOSTBURG Voor aanname advertenties er abonnementen: Boekhandel Pie- ters. Brouwerijstraat 4 tel. 01170-2791. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE EXPLOITATIE: Breda maandag t.m vrijdag 19 00—21 00 uur, tel 01600-22341; zaterdag 9.00—12 00 uur. tel. 01600-49900, zondag 20.00—22.00 uur, tel. 01600-22341, BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen: tel. 01140-3751 of 01150-6297; Midden- Zeeland 01100-4944. HUISAANSLUITINGEN: REDACTIE: Chef Zeeuwse redactie: S C. Augustijn kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel 01150-7920. privé tel 01150 5745 algemeen redac teur Zeeland' A F Koopman kantoor Kromme Weele 4 Middel burg, tel. 01180-7764 privé tel. 01180-7438 redacteur Midden- Zeeland B Jansen, kantoor Klokstraat I. Goes tl 01100-8030, privé tel 01100-7007. redecteur te Terneuzen en Kanaalzone: G van Berkel. kantooi Nieuwstraat 9. Terneuzen tel 01150-7920, privé tel 01150-4866. redacteur OZ Vlaanderen- A Verlind, kantoor Steenstraat 14 Hulst tel 01140-3751 orivé tel 01140- 3103: redacteur W Z -Vlaanderen R van dei Helm, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen tel 01150 7920 privé tel 01150-4865; sportredactie Zeeland R van lleursen tel 01155-1367. FOTOJOURNALIST ZEELAND: C. J de Boer. Trumanlaan 10 Axel tel 01155-2237. ABONNEMENTEN EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland' P Konings tel 01150-6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: C. Menu. tel 01100-4316.

de Stem | 1973 | | pagina 4