STORM IN THEEPOT lijster mag nu toch weer 's nachts fluiten Grote kettingbotsing bij Kopenhagen Biesheuvel niet optimistisch „HOGERE SUBSIDIE GEVEN AAN MEER HUURDERS" V.S.-onderminister sluit gebruik atoombom niet uit „BLIJ MET BRIEF BISSCHOPPEN OVER OPEN COMMUNIE" „Euthanasie kan een middel bij stervenshulp zijn Politieke bom Open communie GOLDA ZWAAR BEWAAKT SECRETARIS WILLIBRORD VERENIGING: Vis verkoop loopt iets terug MEDISCH CONTACT: commentaar binnenland C Frites duurder in België Voorstel aan regering: 500.000 Plannen voor vierde piraat TIJDROVEND Militairen zoeken vergeefs Intensieve veehouderij op de korrel Na publicatie Belgisch rapport Zaterdag 13 januari 1973 11 17 (Van onze redactie buitenland) BIRMINGHAM. Zoals duizenden van zijn landgeno ten begint John Simpson in Birmingham in Engeland zijn dag na het opstaan graag met een kop thee. En zoals dui zenden van zijn landgenoten heeft Simpson een automa tisch zetapparaat om de thee te maken. Gisteren liet het verstek gaan. Uren voordat Simpsons wekker zou aflopen begon het waarschuwingslampje van t apparaat te knipperen, ten teken dat de thee klaar was. Waarop: 9 een voorbijrijdende vracht wagenchauffeur het knipper licht inde verder in duister gehulde flat opmerkte en het een zaakje voor de politie vond; 9 die kwam en bonsde op de deur. Wie alleen wakker wer den waren Simpsons buren want, vertelden ze, Simpson zelf is doof; 9 de politie vond het nu een karwei voor de brandweer geworden. Die kwam met een schuifladder en klom naar Simpsons venster. Maar zij zag alleen het knipperlicht en niet veel anders, 9 terug naar de kazerne en 'n 5000-kaars scherpe schijn werper gehaald. Die liet men over Simpsons gezicht spelen en daar werd de man einde lijk wakker van. Hij kwam naar het venster en legde het misverstand uit. „Nee, we vonden het niet erg om voor niks te moeten uitrukken. Voor hetzelfde geld had er iets aan de hand kunnen zijn. Nu, bleek dat de heer Simpson geen hulp no dig had. Hij heeft zich nog eens kunnen omdraaien," zei de brandweerman. (Van een onzer verslaggevers) BRUSSEL Met ingang van 15 januari wordt in België een zakje patates frites 2 franc (15 cent) duurder. De prijs van bijprodukten zoals mayonaise gaat met 1 franc omhoog. De Federatie van Belgische Fritesbakkers heeft tot deze prijsverhoging besloten wegens de verhogingen van BTW, loon kosten en sociale lasten. Inclusief mayonaise, of iets dergelijks, gaat een gewoon zakje frites 15 frac kosten en een grote friteszak 20 franc In Nederlands geld is dat res pectievelijk f 1,10 en f 1,46. (Van onze redactie buiten land) BRUSSEL. De Brugse slager Adolf Willems, die de zo langzamerhand beroemd ste zanglijster van heel Bel gië heeft, behoeft zich voor lopig om zijn troeteldier weer geen zorgen te maken. De be roepskamer van de rechtbank te Brugge vernietigde name lijk het vonnis van de politie rechter waarbij de slager een boete had gekregen vanweg» de fluitlustigheid van zijn vogel. De zanglijster van slager Willems in de Gentpoort straat te Brugge heeft de vrij wel unieke eigenschap dat hij 's nachts even lustig fluit als overdag. Slager Willems is daar zeer gelukkig mee, maar zijn buurman kan er niet van slapen. De buurman diende dan ook enkele maanden ge leden een klacht in tegen de slager. Willems kreeg eerst van de politierechter de gelegenheid een oplossing te zoeken voor het probleem. Toen hem dat binnen een bepaalde tijd niet gelukt was (de slager had ook niet zo hard aan een oplossing gewerkt) vond de politie rechter het welletjes en legde de man een boete op. Willems ging echter in beroep en dat beroep heeft hij gewonnen. Wfetenschappelijk verpakt en vrijwel onzichtbaar heeft prof. W Stevers vermaard deskundige op het gebied van de overheidsfinanciën niet minder dan een politieke bom ge plaatst in de studie die hij voor het Centraal Planbureau maakte, en onlangs publiceerde, over „De druk van de inkomstenbelas ting in de komende jaren". De cijfers en grafieken die de spring stof camoufleren zijn voor leken en voor vele deskundigen zelfs, niet gemakkelijk te begrijpen. Ze leiden echter, onder andere, tot de opvallende conclusie, dat het budgetmechanisme in ons land, zoals de hoogleraar zelf desgevraagd toelicht, is dolgedraaid. De in de loop der jaren steeds sterkere progressie in ons systeem van inkomstenbelastingheffing, heeft dat systeem vrijwel onhanteerbaar gemaakt voor een overheid, die ook via die inkomstenbelasting een groot deel van haar financiële mid delen moet verwerven. Uit die cijfers blijkt b.v. dat zelfs de kleine inkomens via de loon- en inkomstenbelasting over de top van hun inkomen een bijna ondraaglijke schep belasting moeten betalen. Men kan ze er niet van vrijstellen via verhoging van het niveau van de be lastingvrije voet, zonder meteen voor de volgende groep al terecht te komen in de steile progressie. Bovendien, ook een van de onplezierige conclusies, werkt ons systeem door die steile progressie sterk inflatiebevorderend. Er zijn, zo menen wij te weten, Haagse toppolitici, die nogal verontrust hun licht bij de deskundigen zijn gaan opsteken over de betekenis van deze studie. Men heeft ze niet gerust kunnen stellen. Integendeel, die deskundigen moesten vertellen dat er uit de impasse maar een weg is. Die weg voert naar een aanzien lijke vermindering van de progressie, of opschuiving van de progressielijn als men uit sociale overwegingen de belasting vrije voet wil verhogen. Een politiek nogal rigoureuze maat regel. Los nog van de onprettige financiële consequenties voor de overheidskas. Men mag aannemen dat de consequenties van de door de Tiiburgse hoogleraar gesignaleerde feiten de politici bepaald niet enthousiaster hebben gemaakt hun partij regeringsverant woordelijkheid te laten dragen. Want wat prof. Stevers aan kondigt is niets meer of minder dan het faillissement van ons huidige systeem van inkomstenbelastingheffing. Dat is als de feiten kloppen - geen kleinigheid, omdat alternatieven tot op dit moment niet gegeven zijn. TTet standpunt van de Nederlandse bisschoppen ten aanzien van de „open communie", zoals deze week neergelegd in een brief, is voorzichtig, maar anderzijds toch opmerkelijk ruim. Da bisschoppen stellen zich in feite achter open communievie ringen, zoals die twee jaar geleden tijdens de week der ge- oeden in Breda in veel kerken is gepraktizeerd. Mede-christenen uit andere kerken worden uitgenodigd in de eigen dienst (eu charistie- dan wel avondmaalsviering) en zijn welkom aan de H. Tafel, als ze zich kunnen vinden in de opvattingen van hun gastheren t.a.v. eucharistie, resp. avondmaal. Verder willen de bisschoppen echter nadrukkelijk niet gaan. Het lijkt ons ook onnodig en onverstandig om verder te willen gaan in het samen vieren, omdat de huidige stand van de oecu mene dit nauwelijks rechtvaardigt. Er is op bescheidener niveau nog genoeg te timmeren aan de katholiek-reformatorische sa menwerking. Aan de top is er al veel gemeenschappelijks, maar in de gewone parochies en gemeenten blijft het al jaren bij zeer bescheiden en sporadische experimenten, zoals gemeenschap pelijke kerkenbouw. Om van open communievieringen nog maar te zwijgen. Overigens mag het opmerkelijk genoemd worden dat de bis schoppen hier tot een unaniem standpunt zijn gekomen, dat ook nadrukkelijk niet definitief is en verdere ontwikkelingen op dit terrein openlaat. Met name dat laatste is belangrijk. De bis schoppen hoeven zelf toch helemaal niet zo hard voorop te lopen,- dan rest het „kerkvolk" niets anders dan erachter aan te gaan. Wanneer de bisschoppen echter duidelijk ruimte laten, dan bestaat in ieder geval voor de gelovigen de mogelijkheid om zelf stappen te zetten. Mogelijk draagt dit ertoe bij dat er „aan de basis" meer dan tot nu toe gaat leven. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Vanat 1976 moeten meer huurders in aanmer king komen voor een hogere (huur) subsidie. Huurders van alle soorten huizen moeten onder de nieuwe re geling van individuele huursubsidies vallen. Verhoging van de huidige maximum-inkomengrens, waarbij nog individuele subsidie kan worden verkregen van f 18.000, tot f 26.000,—. Uitbreiding van het systeem van individuele huursubsidies tot hen, die een beroep doen op de bijstandswet en eigen woning bezitters. Deze voorstellen heeft een werkgroep (o.l.v. prof. Hartog) in een (tweede) rapport inge diend bij minister Udink en staatssecretaris Buck (beiden Volkshuisvesting en Ruimtelij ke Ordening). De Tweede-Ka merleden hebben dit rapport ook ontvangen. Het rapport adviseert de nieuwe wijze van berekening van de kosthuurprijs pas vooir in 1974 te bouwen huizen toe te passen. Achtergrond van het voorstel om vanaf 1976 alle huurders in aanmerking te la ten komen voor een hogere sub sidie het te verwachten huurpeil in 1976. De gemiddelde huren zijn in dat jaar namelijk afhankelijk van de in 1975 en 1976 gereed gekomen woniin- gen. aan nieuwbouw voor verbete ring van de kwaliteit. Het aantal huurders, dat over drie jaar voor individuele huur subsidie in aanmerking komt, wordt geschat op 500.000. Hier voor is 450 miljoen gulden sub sidie nodig. Naast de belangrijkste aan bevelingen staan in dit rapport nog enkele adviezen, zo-als o.a. Gemeentelijke garantie voor rente en aflossing van hy pothecaire leningen verho gen van 90 tt 100 procent. o Geen subsidie van de eigen woning aan eigenaars-bewo ners met een inkomen van f 25.000,of hoger, maar subsidie afgestemd op het inkomen. Daarnaast wordt voorgesteld meer subsidie toe te kennen (Van onze redactie buitenland) WASHINGTON. De door president Nixon benoemde on derminister van' defensie, Wil liam Clements, wil de moge lijkheid van het gebruik van atoomwapens in Vietnam niet uitsluiten. Hij verklaarde dit tegenover de senaatscommissie voor de strijdkrachten, die zijn benoeming moet bevestigen. Toen de democratische sena tor Hughes vroeg of Clements zou instemmen met het gebruik van kernwapens in Vietnam als bij de huidige onderhande lingen in Parijs geen regeling voor het conflict werd bereikt, antwoordde Clements: „Dat hangt af van de omstandighe den." Clements zei wel Nixon „altijd te zullen steunen", als de president de beslissing zou nemen atoomwapens te ge bruiken tegen Noord-Vietnam. De perschef van het Witte Huis heeft gisteravond laten weten dat Nixon „et- niet aan denkt" kernwapens te gebrui ken in Vietnam. Perschef Zieg- ler zei dat Nixon al verschil lende keren duidelijk te ken nen heeft gegeven dat kern wapens niet tot de middelen behoren die hij in Vietnam zal gebruiken. De mededelingen van Cle ments hebben veel beroering gewekt. Radio-Hanoi sprak zelfs van „chantage om Noord- Vietnam tot compromissen te dwingen." In Parijs worden vandaag de besprekingen tussen Kissinger en Le Due Tho voortgezet. De twee onderhandelaars hebben gisteren zes uur met elkaar ge sproken. Intussen hebben B-52-bom- menwerpers gisteren weer grote hoeveelheden bommen laten vallen op Noordvietna- mese troepen die zich hebben ingegraven rond de Zuidviet- namese stad Tay Ninh. Vol gens het Amerikaanse opper bevel waren het de zwaarste luchtaanvallen op het gebied sinds twee maanden. Honderden autos' zijn vrij dag betrokken geraakt bij een enorme kettingbotsing op de grote verkeersweg ten westen van de Deense hoofdstad Ko penhagen. Op het moment van het ongeval was het wegdek spiegelglad en hing er ter plaatse een dichte mist. Vol gens de politie kwamen twee personen om het leven en lie pen vijf ernstige verwondin gen op- Vele tientallen werden licht gewond, 33 auto's waren zodanig beschadigd dat ze moesten worden wegge sleept. De „kettingreactie" begon toen een tankwagen ging schuiven en dwars over de rijbaan kwam te staan. Het gevaarte blokkeerde drie files van de drukke „Vestmotorvej" die naar en van de hoofdstad leidt. AMSTERDAM (ANP) Als de plannen van de Am sterdammers Emile Otten (59) en Frank Roller (27) doorgaan komt er voor de Nederlandse kust een vierde zendscliip te liggen. De bedoeling is het schip uit te rusten met een 100 kilowat zender, zodat de programma's niet alleen in Nederland en België maar ook in Engeland en een deel van Duitsland te beluisteren zullen zijn. De Amsterdammers zeggen te werken in opdracht van een 20-tal bedrijven die gezamen lijk een reclame-budget van ca f 5 miljoen per jaar heb ben. Hiervan zouden zij f 2,5 miljoen willen afsplitsen om in een piratenschip te investe ren. (Van onze correspondent) PARIJS Mevrouw Golda Meir is vrijdag aangekomen op de Parijse lucht" aven Orly, waar een ongekende politie macht op de been was om haar tegen mogelijke aansla gen te beschermen. Men vermoedt dat mevrouw Meir op de Israëlische ambas sade verblijft (geen enkel ho tel heeft het aangedurfd haar onderdak te bieden, omdat al de hotels die in aanmerking kwamen dreigbrieven ontvan gen hebben) maar daarover bestaat geen zekerheid- De overheid heeft elk soort beto ging op straat van vrijdag tot zondag verboden. Geen enkele persvertegen woordiger zal toegelaten wor den in het senaatsgebouw, waar de zgn. socialistische in ternationale (waaraan me vrouw Meir op uitnodiging van de Franse socialistische leider Francois Mitterrand deelneemt) gehouden zal wor den. (Vervolg van pag. 1) CH-fractieleider Tilanus schaarde zich achter de proce dure, zoals die door de KVP is voorgesteld: eerst een extra parlementair kabinet bekijken, pas daarna (opnieuw) een christelijk-liberale coalitie. Overigens pleitte de CH-Ieider bij Ruppert voor dé vorming van een nationaal kabinet, om dat de sociaal-economische en financiële situatie van ons land uiterst kritisch is. Het is niet duidelijk, waarom ook AR - fractieleider Biesheuvel, die zich gisteravond erg opti mistisch uitliet over de kansen op de vorming van een extra parlementair kabinet, zich achter de nu te volgen proce dure heeft geschaard. Bij de informateur heerst de opvatting, dat Biesheuvel een christelijk-Iiberaal minder heidskabinet op dit moment ook niet helemaal ziet zitten, vooral nadat de AR-leider de ze week in botsing kwam met de meerderheid van zijn frac tie, aangevoerd door minister Boersma. Biesheuvel is er niet hele maal zeker van, dat het uiter ste is gedaan om een herstel van het oude kabinet met DS'70 mogelijk te maken. Bin nen de fractie is men zeer ontstemd over deze opvatting van de fractieleider- Op een gegeven moment dreigde Bies heuvel zelfs te zullen aftreden als fractieleider. Biesheuvel voegt daar zelf aan toe: „Je mag niet te vroeg de partijen uit elkaar jagen. Onderhande lingen mogen niet voortijdig worden afgebroken. Je kunt elkaar later nog wel eens no dig hebben". De AR-leider had wel de indruk dat infor mateur Ruppert te snel werkt. Een extra-parlementair ka binet is in feite een kabinet, dat geen vaste bindingen heeft met de partijen in de Tweede Kamer. Er zijn echter talloze varianten mogelijk, die de zaak voor de informateur al leen maar moeilijker maken, Zo zijn er extra-parlementaire kabinetten met een linkse po litieke kleur, of kabinetten die duidelijk een rechtse signa tuur hebben. Daartussen zijn nog talloze mogelijkheden. De informa teur wil het ""weekeinde ge bruiken om voor zichzelf pre cies uit te maken, wat hij onder een extra-parlementair kabinet verstaat. Op basis daarvan gaat hij met de frac tieleiders praten. Eigenlijk, al dus dr. Ruppert, klopt het woord extra - parlementair niet. Dat neemt niet weg dat de informateur nu aan een tijd rovende „bezigheid" gaat be ginnen, die, zoals hij zelf zegt, misschien nog wel langer zal duren dan de informatie nu al oud is. ASSEN (ANP) Driehon derd militairen uit Steenwijk hebben vrijdag in de bossen rond het verpleegtehuis „Bea- trix-oord" in Appelscha tever geefs gezocht naar de op 2 december van het vorige iaar plotseling verdwenen achttien jarige leerling-ziekenverzorg- iter Klaasje van der Wind rit Joure. (Van een onzer verslag geefsters) DEN HAAG. Gisteravond heeft prof. dr. S. Hofstra, voor zitter van de Nederlandse Ver eniging tot Bescherming van Dieren, de commissie „inten sieve veehouderij" geïnstal leerd. Deze commissie is een direct gevolg van een studiedag die in april j.l. door de dierenbe scherming werd georganiseerd. Op deze studiedag werd een film vertoond die een beeld gaf van de erbarmelijke om standigheden waaronder var kens, kippen en kalveren in sommige gevallen op de inten sieve veehouderijbedrijven moeten verkeren om tenslotte te dienen voor consumptie. De commissie heeft tot taak berichten te geven over de om standigheden waaronder deze dieren leven. Ook zal zij trach ten deskundig advies uit te brengen teneinde zo snel mo gelijk een verbetering in deze situatie te brengen. IN de Antwerpse haven zijn zojuist een tweede grote por taaikraan en 11.000 vierkante meter nieuwe container-„par keerruimte" gereed gekomen Daarmee zijn de laad- los- en opslagmogelijkheden voor con tainers in de Antwerpse ha ven verdubbeld. DRIEBERGEN (KNP) „Een kranig stuk werk. Meer dan een compromis, een ge durfde beleidslijn". Aldus ty peert pastoor C. Roeleveld, se cretaris van de Willibrordver- eniging (het officiële adviesor gaan van de bisschoppen inza ke oecumene), de gisteren ge publiceerde brief van het epis copaat over de open commu nie. Secretaris Roeleveld vindt het zeer goed dat de brief duidelijk aangeeft dat de oe cumene in fases verloopt, „dat de bisschoppen met de ge loofsgemeenschap willen blij ven zoeken en dat zij niet bij voorbaat afwijzen" Ook acht hij het heel be langrijk dat het geloof in de eucharistie niet statisch wordt weergegeven, maar dat de brief stelt dat het niet de be doeling is om t.a.v. de sacra mentele tegenwoordigheid een bepaalde filosofisch - theologi sche interpretatie op te leg gen. Pastoor Roeleveld is tevens blij dat de brief geen juridi sche termen bevat. Over de open communie constateert C. Roeleveld dat de voorkeur van de bisschop pen hier niet naar uitgaat. „En dat moeten zij als bisschoppen zeggen, maar wij krijgen geen afkeuring. En om goedkeuring hebben we niet gevraagd. We vragen gewoon een stuk open heid en ruimte en die is ons geboden". (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG Voor het eerst heeft de Nederlandse mossel en vishandel gevolgen onder vonden van de publikatie, waarin de Belgische verhruiks- unie eerder deze week stelde dat in mossels te veel kwik zou voorkomen en waarschuw de tegen het eten van te veel vis. De export naar België van vis en mosselen was, blijkens in lichtingen van het produktschap voor Vis en Visprodukten, deze dag belangrijk minder dan men gewend was. Ze is echter niet geheel stil komen te liggen. Op de visafslag te Stellen dam was er minder belangstel ling van Belgische kopers dan gewoonlijk. Klachten van detailhandela ren in vis over verminderde omzet hebben op deze vrijdag - traditionele viseetdag - het produktschap bereikt uit het zuiden des lands, o.m. uit Hoensbroek. Nederlandse onderzoekingen van vis op kwikgehalte hebben volgens het produktschap ook niets verontrustends aan het licht gebracht. Nu hebt u het Zelf kunnen lezen. De krant wordt gevre ten! Goed, door koeien. En daar schrijven we hier de kra/ivt toch niet voor ttol, zult u zeggen. Nee, maar weet u, alle begin is moeilijk, en het begin is er. Wie uwer mocht denken, dat ik nu toch wat oneerbiedig omspring met de gevoelens van de lezer, bedenke dat hij altijd nog op de eerste plaats komt, de lezer. Maar dan komt de koe. Oude kranten, zo hebben ze in Birmingham ontdekt, ver mengd tot een papje met zwammen smaken voortreffe lijk. Haha, brult natuurlijk een vervelende vogel: gezwam stmt er in die kranten ook genoeg. Laat het gezwam wezen, spreekt de koe, als het maar smaakt. U ziet, hiermee zijn we op de consumptietoer, zo als dat heet. In dit kader moet ik nog even opmerken dat de koe al les vreet rijp en groen, links en rechts. Ik moet er niet aan denken dat ik een glas melk voor me krijg na een maaltje rechtse concurrentie. Die hogere pensioenpremie is toch wel een ambteNARE zaak. Voorts zijn de Belgische en Kabeljauwse twisten weer hoog opgelaaid. Maar de vis wordt duur betaald, want straks is er helemaal geen vis meer, niet met kwik, niet zon der. Van berichten over vis sterfte schrikken we niet eens meer. Dat vind ik nou erg. I Als doordraver van de week wordt unaniem aanbevolen de levensgevaarlijke heer W. Cle ments, de door Nixon zojuist benoemde onderminister van defensie, die heeft gezegd het gebruik van kernwapens atoombommen dus in Viet nam niet te willen uitslui ten. Ik moet er niet aan denken. Hoe durft iemand de woorden in zijn mond te nemen. Terug naar het vaderlandse erf, waar Se KVP uit een onderzoek heeft moeten verne men, dat het voor tweederde vrouwen zijn geweest die de KVP bij de jongste verkiezin gen de rug hebben toegekeerd. Een fiks blauwtje, dat mr. Frans gelopen heeft. En nu heeft de KVP boven dien nog de VVD de rug toe gekeerd, waarop juist zoveel vrouwen (vanwege de jonge heer Wiegel) hadden ge stemd. Het liefdeleven van de KVP gaat niet over rozen, zal ik u eens wat vertellen. De KVP heeft liefdesverdriet. Ga maar uithuilen bij ome Joop, Frans. Prettig den. weekeinde, vrien- MERIJN (Van een onzer redacteuren) BREDA Medisch Contact, het orgaan van de Kon. Ned. Maatschappij tot bevordering van de geneeskunst, is deze week geheel gewijd aan het vraagstuk van de euthanasie. In het begeleidend hoofdartikel merkt Medisch Contact op, dat „euthanasie een middel bij stervenshulp kan zijn". In het hoofdartikel, wordt ge constateerd, dat wij in 'n cul tuur leven die de dood uit haar leefpatroon verdrukt. De pati ent, die medisch gezien is op gegeven wordt gekoesterd in een wanhopige hoop. Hoop doet immers leven, aldus Medisch Contact, dat vervolgt: „Dit af wijzen van de dood hangt sa men met onze eigen doodsangst. Door de medische macht wordt het aantal genezingen steeds talrijker, maar ook het aantal gedeeltelijke genezingen neemt toe genezingen, die soms zo gedeeltelijk zijn, dat van gene zen nauwelijks sprake is. Angst voor de dood lijkt dan ook meer te worden een angst voor het proces dat aan de dood voorafgaat. Het lijden, de ont- takeling._ het langdurig sterf bed: daar ligt voor velen de angst. „Het blijkt dat de mens en vooral de stervende mens er behoefte aan heeft op zijn ei gen wijze te sterven. Een wijze, die in zijn ogen waardig is. Voorwaarde is dat de patiënt alle informatie krijgt die hij vraagt en inspraak heeft in zijn' behandeling. Medisch handelen zou niet moeten verplichten tot het aanwenden van alle mid delen om leven te rekken. De dood heeft in vele gevallen het pleit al gewonnen, al onze po gingen ten spijt. Wij moeten dat aanvaarden. Maar alleen als wij in staat zijn alle hulp te bieden die door de patiënt wordt gevraagd. Euthanasie kan een middel bij stervens hulp zijn. Het bepalen van de grenzen, waarbinnen dit mid del mag worden gebruikt zal een diepgaande bezinning nood zakelijk maken", aldus Medisch Contact. Een aantal Friese artsen (27) hebben in een brief aan het artsenechtpaar Postma-van Bo ven te Noordwolda verklaard dat zij „eens" euthanasie op een patiënt heben gepleegd Dit heeft dr. C. P. van Heel, voorzitter van de afdeling Hee renveen van de maatschappij tot bevordering van de genees kunst vrijdagavond verklaard. Het besluit de brief te schrij ven werd genomen tijdens een vergadering van de afdeling waar werd gesproken over dé rechtszaak in februari waar mevr. Postma-van Boven te rechtstaat, omdat zij euthana sie gepleegd zou hebben op haar oude zieke moeder.

de Stem | 1973 | | pagina 11