Stichting Zeeland mag verkiezing onderzoeken Weer bioscoopeommissie in Hulst levensjaren. t t zelfstandige vrouw f Café 't BOERTJE GROTE SCHIETING Het R.-K. Ver. Wit Gele Kruis JUBILEUM PRINSENBAL in „De Luifel" Burg. van de Laarstichting EEN LERARES NXX Waterschap Axeler Ambacht Gemeente Axel OPROEP SOLLICITANTEN TYPISTE Middelburg Want moigen moeien we wijzer zijn. Heden overleed tot onze diepe droefheid in het Ignatiusziekenhuis in Breda, voorzien van de Genademiddelen der Zieken, in de leeftijd van 71 jaar, mijn geliefde man, onze onvergetelijke vader, grootvader, schoonvader, broer en oom, de heer ALPHONSIUS JOHANNES DE WINDT echtgenoot van mevrouw Julia Maria Gijsel Wij bevelen de ziel van onze overledene in uwe gebeden aan Hulst J. de Windt-Gijsel Hulst E. Wentzler-de Windt P. Wentzler en kinderen Terneuzen J. de Windt P. de Windt-Bosman en kinderen De familie De Windt De familie Gijsel Hulst, 8 januari 1973 Godsplein 2. Dee plechtige uitvaartdienst zal plaatshebben vrijdag a.s. om 10.00 uur in de parochiekerk van de H. Willibrordus te Hulst, waarna de begra fenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Donderdagavond 11 januari om 19.30 uur H. Eucharistieviering in bovengenoemde kerk. Bijeenkomst heren: achter het ziekenhuis, Ta bakstraat om 9.30 uur. Damees: in de kerk om 9.30 uur. Na de begrafenis condoleren in de „Koning van Engeland", Zij die bij vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Hiermede geven wij kennis van het overlijden van de heer ALPHONSIUS JOHANNES DE WINDT Wij verliezen in hem een zeer gewaardeerde en toegewijde medewerker, die ruim 50 jaar zijn beste krachten aan onze vereniging gegeven heeft. Namens het bestuur en leden Koninklijke Stedelijke Harmonie te Hulst. Sas van Gent, voorheen: Den Rooien Oedt, bij Hogendoorn. Op zaterdag 13 januari 15.00 uur, Vooruit 8 konijnen, panklaar. Inleg 105 frank. Verder gewone verdeling. Puntenverdeling: Grote doos sigaren. Het Bestuur: DE BOERTJES. Het is voor ons een droeve plicht u te moeten mededelen, dat in het Elisabethziekenhuis te Sluiskil, nog gesterkt door het Sacrament der Zieken, na een kortstondige ziekte, plotseling van ons is heengegaan onze lieve moeder, oma, zuster en tante, mevrouw ALICE M. DE ROOS weduwe van Maurice A. M, Femiont op de leeftijd van 67 jaar. Sas van Gent A. Fermont M. Fermont-d'Hondt Lizy en Marie-Jeanne Jetty Fermont Familie Fermont Familie de Roos Sas van Gent, 9 januari 1973 Westkade 102. De Eucharistieviering, waarna begrafenis, waar bij u beleefd wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op zaterdag 13 januari 1973 in de parochiekerk van H. Maria Hemelvaart te Sas van Gent. Vrijdagavond om 19.00 uur een korte gebeds dienst voor de overledene in bovengenoemde kerk. Samenkomst voor de begrafenis om 9.45 uur aan de kerk. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in hotel „Royal", Gentsestraat 12. Zij die bij vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze als zodanig te be schouwen. Afd. Hulst Zaterdag 13 januari 1973 om 20.00 uur De leden worden vriendelijk verzocht de contri butie voor het jaar 1973 ad f 25,te willen be talen door storting op de Amsterdam-Rotterdam bank te Hulst of op onze Postrekening nr. 593633. te Lamswaarde Prins Lamsoor voor den elfden keer prins. Entree 2,50. Toegankelijk voor ieder boven 16 jaar. Goed Carnavalsorkest. Te AMSTELVEEN gevraagd door weduwnaar en 5 kinderen waar van 4 schoolgaand goede die de aangename huiselijke band kan bewaren. Brieven onder no. 24544. Het bestuur van de voor R.-K. Beroepsonderwijs vraagt voor de onder haar beheer staande R.-K. Huishoud- en Nijver heidsschool „St.-Angela", Zuid-Oost singel 45 te Bergen op Zoom, zo spoedig mogelijk voor 12 lessen handenarbeid. Sollicitaties te richten aan de direc tie van bovengenoemde school. Inlichtingen bij de directie, telefoon 01640-34385. De dijkgraaf van het waterschap Axeler Am bacht maakt bekend, dat op donderdag 18 januari 1973, des namiddags 3 uur een vergadering zal worden gehouden van de Algemene vergadering van voornoemd waterschap in het Cultureel Cen trum „De Halle", J. F. Kennedylaan 2 te Axel. Axel, 8 januari 1973. De Dijkgraaf voornoemd, P. VAN HOEVE. Ter gemeentesecretarie van Axel kan op de typekamer een accurate typiste worden ge plaatst, die tevens belast zal worden met de bediening van de boekhoudmachine. Bezit van diploma MAVO IV, goede typevaar digheid en enige kennis van boekhouden is vereist. Salarisgrenzen: 783,— - 984,—. Voor medewerksters beneden 21 jaar geldt een jeugdloonregeling; deze varieert van 459,— voor 17-jarigen tot 701,— bij 20-jarigen. Sollicitaties met vermelding van referenties, te richten aan de burgemeester van Axel, worden gaarne ingewacht vóór 20 januari 1973. (Van onze correspondent) MIDDELBURG G.S. van Zeeland staan geheel achter het verkiezingsonderzoek dat het provinciaal opbouworgaan Stichting Zeeland op 29 no vember heeft verricht. Dit blijkt uit de beantwoording van de vragen die de dag voor de verkiezingen aan G.S. ge steld werden door het VVD- statenlid ir. W. Landheer, die nu wel eens van G.S. wilde weten of de stichting wel aan gewezen was om dat onder zoek te verrichten, of het veel geld gekost had, en of andere projecten niet ten koste van het onderzoek gingen. G.S. hebben de heer Land heer gerust kunnen stellen. Hoewel G.S. betwijfelen of een dergelijk verkiezingson derzoek in eerste instantie een taak voor de stichting is, zijn zij wel overtuigd van het nut van dit onderzoek. Deze ver kiezingen werden namelijk met meer interesse bekeken dan de voorafgaande, omdat nu een nieuwe groep kiezers zijn stem mocht uitbrengen. G.S. stellen wel dat het als een taak voor de stichting ger- zien kan worden om een on derzoek in te stellen naar be langrijke, maatschappelijke verschijnselen, en de verkie zingen behoorden zeker tot die categorie. Wat de kosten betreft, delen G.S. mee dat die aan de lage Kant waren en dat de voorbe reidingen weinig tijd in beslag nemen en in de vrije tijd van de medewerkers werden ge maakt. Daarom hoeft de heer Landheer er ook niet voor be zorgd -te zijn dat andere werk zaamheden van de stichting door het onderzoek in het ge drang zouden komen. (Van een onzer verslaggevers) HULST De gemeente Hulst beschikt sinds kort weer over een bioscoopcommissie. De commissie is afgelopen vrijdag door burgemeester P, Molthoff beëdigd. Er zitten vertegenwoordigers van de ge meenteraad in, een vrouwen organisatie en de jeugdraad. Het allereerste probleem, waarmee de commissie bin nenkort geconfronteerd wordt, is dat van de sex-cinema's. Een van de exploitanten heeft namelijk bij de gemeente een verzoek ingediend voor een bioscoop-vergunning en vol gens de wet moet daaTOver advies worden uitgebracht door een commissie. Hulst had wel zo'n commissie, maar die stond al zolang op non-actief, dat men zich eigenlijk nog nauwliiks de namen van de leden kon herinneren. Nu het nrobleem van de Hulster sex- bioscopen actueel is geworden, breekt er een drukke tijd aan. De kersverse commissie zal nog deze maand voor het eerst vergaderen. Als er advies is uitgebracht zullen b en w moeten besluiten of de betrok ken Hulster sex-bioscoop al dan niet in aanmerking komt voor een vergunning. Enkele van de voorwaarden daartoe zijn dat de gebouwen aan bepaalde eisen moeten voldoen en verder, dat de te vertonen films tevoren ge keurd dienen te worden. Dit betekent waarschijnlijk, dat de sex-cinema in kwestie het programma wel enigszins zal moeten aanpassen, maar de exploitant in kwestie heeft eerder al laten weten wel ge negen te zijn om te volstaan met de goedgekeurde films die in Nederland in roulatie zijn. Daarin komt uiteindelijk ook genoeg „bloot" voor om grote groepen mensen te kun nen boeien, zoals dat in de Hulster sex-cinema's nu ook gebeurt- Als de betrokken ex ploitant zijn' vergunning al dan niet krijgt zijn overigens de problemen de wereld nog niet uit, want daarnaast zijn er in de vestingstad nog ver schillende cinema's in bedrijf, waarvan de eigenaars niet eens een vergunning hebben aangevraagd. Het zijn formeel besloten clubs. Wat hiermee gaat gebeuren wordt nog bezien. Alle sex- cinema's hebben een aantal maanden geleden van de ge meente een brief gekregen met de mededeling, dat ze een vergunning dienen aan te vra gen. In verschillende gevallen is door de politie ook proces verbaal opgemaakt. Wat de le den van de Hulster bioscoop commissie betreft: op verto ning van een legitimatiebewijs hebben ze toegang tot de in Hulst aanwezige bioscopen. Ze moeten uiteindelijk in de gele genheid zijn om controle uit te oefenen. Het legitimatiebewijs fungeert overigens niet ais „toegangsbewijs" tot de Hul ster sex-cinema's, omdat die nog steeds niet als officiële bioscopen te boek staan. Als ze wel vergunning krijgen, mogen de leden van de com missie in het vervolg ook daar binnen. Gevonden voorwerpen De commissaris van gemeentepoli tie, maakt bekend dat in het tijdvak van 1 december-31 de cember 1972 als gevonden voorwerpen zijn aangegeven- diverse portemonnees met en zonder inhoud, diverse sleutels en sleutelbossen, diverse wan ten en handschoenen, groen gele sjaal, bruin oranje sjaal, hoed kindel-fietsje, bidon, ge luidsband. diverse verzeke ringsplaatjes, groen kindersok je, schellekoord, armbandhor loge, hondje, sok-ophouders, pak inh. kleding, herenhoirloge, diverse bankbiljetten, mond- harmonika. zwarte schoen, witte muts, padvindersriem, rood kinderlaarsje, etui met shag, paraplu, gasaansteker, fietspompje, zilveren armband, rozenkrans, 2 gouden arm bandjes, blauwe slipper, zilva- ren bedelarmband, paar zwar- te motorhandschoenen, t-v.-an- tenne, zilveren broche en zwart tasje. Inlichtingen omtrent boven- genoemdé voorwerpen zijn ta verkrijgen op iedere zaterdag tussen 19.00-20.00 u. aan het bureau van gemeentepolitie achter De Houttuinen 10 te Middelburg. fiihlitatif aangeboden dooi dit blad|in5amenwerkipgmetdeStichtingldeeleReclam& SIM Misschien heeft u wel altijd gedacht dat intelligente kindertjes het meestal wel goed doen op school, want domme kindertjes doen het slecht En tenslotte word je intelligent geboren en dan is dat een zegen of je wordt dom geboren, dat is pech. Maar in het laatste geval kun je dan nog met twee rechterhanden geboren worden en dan word je misschien een goeie vakman. Zo dachten we toch, nietwaar? Nou was het maar waar, dan zouden onze schoolproblemen heel wat eenvoudiger zijn op te lossere In werkelijkheid zijn er ontelbaar vele kindertjes in ons land geboren, die gewoon intelligent zijn, maar waarvan niemand dat weet, zijzelf ook niet. Kindertjes, die allemaal ingenieur, kunstenaar, leraar, bouwkundig tekenaar, kleuterleidster, analyst kunnen worden als ze maar kunnen en willen leren. Maar waarom kunnen en willen ze dan niet leren? Het antwoord is gewoon dit: omdat ze uit minder ontwikkelde gezinnen komen. Meestal zijn dat ook de gezinnen met de lagere inkomens. Nu vraagt u zich af wat dat ermee te maken heeft, want iedereen-heeft toch de mogelijkheid om te leren? En dat is. juist niet waar, want in die minder ontwikkelde gezinnen leren de kinderen minder woorden en begrippen dan kinderen in een meer ontwikkelde omgeving. Er worden minder^ intelligente spelletjes gedaan, vaak helemaal geen spelletjes. Er zijn nauwelijks of helemaal geen boeken in huis en vaak zelfs geen potlood of pea Als die kindertjes dan naar school gaan, zijn ze al meteen achter bij de anderen. En dan zitten ze ook in een school waar teveel kinderen in de klas zitten. De onderwijzer, die wel beter weet en beter wil, kan onmogelijk de aandacht geven, die elk kind nodig heeft, want hij moet werken met onderwijsmethoden, die hem dat onmogelijk maken. Het erge is, dat we op de drempel staan van een nieuwe tijd, waarin bijna alle eenvoudige werkzaamheden door geautomatiseerde machines zullen worden verricht Een tijd, waarin we een grote behoefte zullen hebben aan goed opgeleide mensen en helemaal geen behoefte aan ongeschoolde. Het erge is, dat we nu al bezig zijn de werkelozen van de toekomsl te kweken. Daarom moet er wat gebeuren met ons onderwijs en daarom moeten de ouders en de kinderen zelf ook beseffen dat ze zoveel mogelijk moeten doorleren; beter nu wat minder geld en later meer. Haal ze niet van school af, ga niet van school af.

de Stem | 1973 | | pagina 4