Aardenburg accepteert begroting Kniertje in Goes en Middelburg f 127.- RAAD GEEFT ASIEL GELD AKZO-vuil geen gevaar voor drinkwater De Stem/De Vrije Zeeuw BEZWAREN TEGEN KLEINE POST VOOR „ONVOORZIEN" Winterweekend Sauerland Bond wil meepraten over integratie ziekenhuizen R.LA. heeft nieuwe voorzitter Antwoord Stuyt en Schmelzer W erkvoorziening in Aardenburg baart zorgen LOCO-BURGEMEESTER: stad St.-Jansteen Aardenburg krijgt meer verlichting voordelig uit met NS Sas van Gent Terneuzen Aardenburg Koewacht St.-Jansteen in zeeland Aardenburg Woensdag 10 januari 1973 Receptie Mejuffrouw M. L. P. de Potter uit St.-Jan steen •siert vrijdag haar 40- jarig ambtsjubileum bij het staatsbedrijf dier PTT. De ju- bilaresse die geboren is te St.- Jamsteen kwam op 12 jlamuari 1933 iin dienst bij de PTT als lokale kracht op het postkan toor in St.-Jansteen. Achter- eenvolges werd zij schrijver, bureelaimbteniaar 3 en in 1948 employé derde klasse. Mej. De Potter is steeds te St.-Jamsteen werkzaam geweest- De jubila- resse recipieert vrijdag van 15.30 tot 17.00 uur in het vere nigingsgebouw in St.-Jan steen. (Van onze correspondent) AARDENBURG De raad van Aardenburg besloot gister avond tot uitbreiding van de openbare verlichting aan de scheidingsstraat te Eede. Er was een advies met kostenra ming binnengekomen van de n.v. PZEM .waarbij werd uit gegaan van het plaatsen van zes lichtpunten. Het college stelde voor er drie bij te plaatsen. De raad ging hiermee akkoord nadat de beer Parket nog eens had gewezen op de toenemende kosten voor de openbare ver- Uehting, thans per jaar reeds f 26.000,- Hij was van mening dat men niet te lichtvaardig moest overgaan tot het doen plaatsen van meer lichtpunten- De heer Buiiijck brak een lans voor uitbreiding van de ver lichting van de Zwaanstraat te Eede. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Vrijdag 12 en zaterdag 13 januari zijn de Zeeuwse toneelliefhebbers in de gelegenheid om afscheid te nemen van Beppie Nooy, die op die dagen in haar rol „Kniertje" optreedt. Vrijdag is het de beunt aan de op de Bevelamden samen werkende cultuurinstellingen om Beppie Nooy en het Am sterdams volkstoneel naair Goes te halen, waar het gezel schap optreedt in „De Prins van Oranje". Zaterdag wordt Middelburg, en met name de schouwburg, aangedaan. On dertussen zal het wel bekend zijn om welk toneelstuk het gaat. Wie kent tenslotte „Kniertje" niet in haar rol in „Op hoop van zegen", het meest gespeelde en ook drukst bezochte volksstuk van Her man Heijermans? De reden van Beppie Nooys afscheid is eenvoudig. Het is haar leeftijd. Eens komt ten slotte de tijd van het afscheid, en een goede gelegenheid deed zich in 1970 voor, toen Beppie Nooy de Albert van Dalsuaji- prijs wend toegekend, als be kroning op haar succesvolle carrière. Dat was voor Beppie Nooy dus het geschiktste mo ment om afscheid te nemen. Het Amsterdams Volksto neel bood hatar dan ook dit seizoen de kans om de toneel wereld, en niet in de laatste plaats, het publiek, een vaar wel te zeggen. Dat zij dat zou doen in de rol van „Kniertje" lag voor de band. Dat was tenslotte baar licvelitngsrol. (ADVERTENTIE) Ontdek zelf wat het winterse Sauerland voor u kan betekenen. Proef de sfeer en teniet van het prachtige euvellandschap met zijn witbesneeuwde wouden. Volledig verzorgd, dus inch logies, maaltijden en reis: van elk station. Vertrek op de vrijdagen 12,19 en 26 januari, 2,9,16 en 23 februari en 2 maart. Alle informatie in de brochure „Toeren met NS" op de stations. André van Duin Op 11 januari (morgen) wordt door „Uit in Zeeuwsch-Vlaanderen" in de Speye te Sas van Gent een cabaretrevue gepresen teerd, waarin André van Duin, Conny Vonk, Frans van Dusschoten, een combo en het variété-duo El Mondo optre den. Voorlichtingsdag Morgen (donderdag) wordt in de r.-k. mavo-school te Temeuzen voor alle derde-klasleerlingen van de Zeeuwsch-Vlaamse mavo-scholen (320) een voor lichtingsdag gehouden in ver band met bun beroepskeuze. Niet minder dan 12 beroeps mensen zullen die dag de leer lingen uitgebreid voorlichten over de vakken, die zij na het verlaten van de mavo kunnen kiezen, (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG Zonder hoofdelijke stemming heeft de raad van de gemeente Aardenburg gisteravond de be groting voor 1973 vastgesteld. Alvorens tot de hoofdstuks gewijze behandeling over te gaan hielden een aantal raads' leden een korte beschouwing. In hun beschouwingen spra ken de henen Van Helden, Ferket, Buijck en Van Belle- gem hun bezorgdheid uit over de post onvoorzien, die zij met een bedrag van 17.606,93 aan de te lage kant vonden. Wet houder Van der Bliek kondig de d.n ook aan dat in ,de volgende raadsvergadering voorstellen de raad zullen be reiken om een aantal gemeen telijke belastingen te verhogen. Hierover zal eerst met de financiële commissie uitvoerig van gedachte gewisseld wor den. Alle raadsleden spraken hun voldoening uit over hetgeen in het afgelopen j<aiar bereikt was Toch waren er nog wen sen. De heer Van Helden zag graag een stimulering van het aantrekken van kleine indus trieën om de penibele arbeids situatie in de gemeente te ver beteren- De heer De Clerck zag voor de werklozen een oplossing in het laten uitvoe ren van die verbouwing van het gemeentehuis en politiebu reau als werkverruimangsob- ject. Hij betreurde bovendien de onverwachte bedrijfsslui ting van Veneco, waardoor veel mensen zonder afvloei ingsregeling op straat kwamen te staan. Bovendien zei de heer De Clerck diat indien men de leef baarheid van de gemeente op peil wil houden men niet aan verhoging van de belastingen kan ontkomen. Hiermee waren de overige raadsleden bet in het algemeen eens. „Wij zul len ons er echter voor moeten hoeden die verhoogde lasten aan bepaalde groepen van de bevolking te laten toevallen", aldus de heer Ferket, die wel pleitte voor een drastische verandering van de reinigings rechten. Hiij vroeg niet teveel lasten af te wentelen op de zelfstandigen, omdat dit een groepering in de samenleving die in het algemeen al moeilijk zit. De hoer Van Bellegem sprak zijn waardering uilt voor het voornemen van het ooilege in de toekomst te komen tot hui zenbouw in de kern Ede. Hij waardeerde deze „omme zwaai" van het college. Dat indertijd die veertien woningen aan de Monseigneur de Backerestraat niet zijn doorgegaan is voor mij nog steeds een moeilijk te verte ren zaak", aldus de heer Van Bellegem, die erop wees dat het later bouwen van wonin gen kostenverhogend werkt. „Hopelijk dat het aantrekken van nieuwe industrieën zdals de overhemdenfabriek in Ee de, stimulerend kan werken op de woningbehoefte in Ee de", besloot de heer Van Bel legem. Oppositiewoordvoerder A. van Paridaen zei veel waarde ring te hebben voor het werk van het ooüege en bracht hen daarvoor dank. Hij zegde toe in de toekomst graag mee te werken aan het goed bestu ren van Aairdenburg. De begroting zelf gaf'weinig aanleiding tot discussie- Even als vorig jaar sprak de heer Ferket zijn bezorgdheid uit over de hoogte van de post salarissen voor het gemeente- personeel. (Van onze correspondent) AARDENBURG De Aar- denburgse gemeenteraad is gisteravond na uitvoerige dis cussie akkoord gegaan met het voorstel van b. en w- om ge durende een periode van drie jaar een bedrag van dertien cent per inwoner per jaar als subsidie te verstrekken aan het dierenasiel voor Zeeuwsch-Vlaanderen te Ter- neuzen. Het voorstel van b. en w. werd gesteund door leden van Helden, van Iwaarden, de Kierck, Ferket, Van der Bliek, en Bonte. En tegen waren de heren Paridaen, Lampo, Buijck en Van Bellegem. Voor het echter tot stemming kwam deed iedereen zijn zegje. Raadslid Lampo opende de lij met de uitspraiak dat „men sen die honiden of batten in de steek laten, zelf in een asiel moeten worden gestapt, wamt iedereen heeft wel familie of vrienden die een tijdje voor hun huisdier willen zorgen." Hij sprak van een „zotte opga ve". om het dierenasiel te sub sidiëren. De afstand van Aar denburg naar Terneuzen was zijns inziens te groot en men zou daar toch kosten moeten maiken. Zijn fractiegenoot Pa ridaen meende dat met een asiel de problemen van loslo pende honden en katten niet werden opgelost. Hij verklaarde zich al direct tegen het verle nen van subsidie. De heer Van Bellegem meende dat iemand die tijdens de jacht een wilde kat aantreft of een vreemde hond in zijn kippenhok, daar zelf wei weg mee weet. Raadslid Buijck adviseerde om bij het aantreffen vam zwerfdieren een spuitje te vragen aam de dierenarts- De heer De Kierck was vam me ning dat degenen die dieren houden er zelf voor moeten zorgen. De gemeenschap moet weer betalen voor degenen die kwaadwillig zijn. De heer Ferket schaarde zich aanvanke lijk ook niet achter het voor stel vam het college, maar wij zigde zijn mening nadat hem duidelijk was geworden dat er in de toekomst geen gelden meer zullen worden gevraagd, omdat het asiel self-supporting zou zijn. De heer Van Iwaarden acht te het vervelend wanneer Aar denburg achter zou blijven, te meer omdat de overige Zee- lanrise gemeenten al hun steun hadden verleend. Ook hij achtte de afstand maar Terneu zen maar zo zei hij: „Het is een oplossing." De heer Lamp zei in laatste instantie nog eens dat iemand die een vreemd dier aantreft op zijn terrein dit niet naar de politie brengt maar er zelf wel een oplossing voor weet. Wethouder Van der Bliek brak nog een lans voor het wel verlenen van subsidie en Zei dat wanneer Aardenburg geen subsidie zou verlenen, de gemeente toch kosten zou moeten maken als er dieren werden gebracht. Nadat alle vragen over de loslopende honden en poezen op het Aar- denburgse gebied de revue waren gepasseerd ging het voorstel van het college erdoor met bovenstaand resultaat. Feestavond Zaterdag 20 januari wordt in café De Schepper in Koewacht door de afdeling vrouwen van het NKV. de Industriebond en de Kabo voor de leden een feest avond gehuoden, waarop ook de respectievelijke echtgenotes en verloofdes welkom zijn. Topbiljart De topbiljart- club Zondagsvermaak speelde In café Sport een biljartwed strijd tegen de topbiljartelub de Gouden Poort uit St.-Ni- klaas. Na veertien gespeelde partijen wist Zondagsvermaak met 1513 de overwinning te behalen. (Van een onzer verslaggevers) SLUISKIL In een verga dering met personeel van het Elisabethziekenhuis te Sluiskil heeft de heer W. Pijnacker, districtsbestuurder van de Ka tholieke Bond van Overheids personeel, zijn teleurstelling uitgesproken dat deze vak bond niet is ingelicht over de integratie van het Elisabeth ziekenhuis en het Juliana- ziekenhuis te Temeuzen. De heer Pijnacker hoopte dat de KABO alsnog door het mieuiwe ziekenhuisbestuur geïnformeerd zal worden. „Het zou erg dom zijn indien de ziekenhuisbesturen het alleen willen doen buiten onze vak organisaties om", aldus de heer Pijnacker. Als voorbeeld van de goede inbreng door de KABO noemde hij het feit dat en Vlissingen per 1 januari 1973 een rechtspositie voor het personeel van het Simt-Jozef- Betheeda-ziekenhuis van kracht is geworden. De heer Pijnacker zei ver der zeer benieuwd zijn wat de in Axel te houden hearing over het concept-plan zieken huisvoorzieningen Zeeland ml opleveren. De vergadering ginig er mee akkoord dat de KABO op deze hoorzitting als haar stadpunt naar voren zal brengen dat de integratie vam de ziekenhuizen in de kanaal zone als een voldongen feit wordt beschouwd. Verder wordt gepleit voor een nieuwé samenwerking met de ziekenhuizen in Hulst, Oostburg en België, Maandag aanstaande zal het personeel van het EHsabethziekemhuiis in Sluiskil een ondernemingsraad xiezen. (Van onze correspondent) WESTDORPE Met het oog op zijn gevorderde leeftijd heeft de heer G. C. van Haelst zich kortgeleden teruggetrok ken als voorzitter van de voet balvereniging R.I.A. te West- dorpe. Meer dan veertig jaar heeft hij het voorzitterschap vervuld. Tijdens een ledenvergade ring van R.I.A. in „Het Oud Raedhuys" is de heer Roger Spuesens met overweldigende meerderheid gekozen tot voor zitter. De nieuwe voorzitter beloofde alles te doen om de vereniging tot grote bloei te brengen. De heer Spuesens heeft zijn sporen in de West- dorpse gemeenschap ruim schoots verdiend. Hij heeft zitting in de be sturen van verscheidene plaat selijke verenigingen. Spelers, het bestuur en de leden van R.I.A. toonden zich bijzonder ingenomen met de verkiezing van de heer Spuesens. De jaarlijkse feestavond is bepaald op zaterdag 27 janua ri. Uitvoerig is in de vergade ring aandacht gewijd aan de accommodatie van de sportvel den, die al geruime tijd verbe tering behoeft. Het bestuur van de Voetbalvereniging ziet er thans als volgt uit: voorzit ter R. Spuesens, ondervoorzit ter A. Thomas, penningmees ter A. Antonissen, secretaris L. Audenaerd, commissarissen C. Dellaert, A. van Laere, F. Adam, W. van Haelst en A. van Paemel. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De drinkwa tervoorziening in Zeeuwsch- Vlaanderen loopt geen enkel gevaar door het storten van AKZO-afval in de Belgische plaats Kemzeke. Dat antwoor den minister Stuyt (Volksge zondheid en Milieuhygiëne) en diens college Schmelzer (Bui tenlandse Zaken) op vragen van de socialistische Tweede- Kamerleden mevrouw Epema- Burgman en de heer Roels. Het is de bewindslieden wel bekend, dat door het bedrijf Vemeca tussen juli en septem ber vam het vorig jaar in to taal 550 ton chemisch afval van de AKZO Zout Chemie te Delfzijl zijn gestort op een stortplaats te Kemzeke. Deze storting had de goedkeuring van de Belgische regering. Door de N. V. Watermaat- scbappij Zeeland (WMZ) is een monster genomen van het uit de bewuste kleigroeve ge pompte overtollige water dat op het oppervlaktewater wordt geloosd. Duidelijke conclusies over de samenstelling van dat water heeft de WMZ echter niet kunnen trekken. De WMZ neemt uit de Gentsevaart water in ten be hoeve van de kunstmatige in filtratie op de waterwin plaats Simt Jamsteen. Lozing van overtollig verontreinigd wa ter uit de Belgische kleigroeve op het oppervlaktewater in de buurt van die groeve zal de kwaliteit van het water in de Gentsevaart echter niet beïn vloeden, omdat de groeve in een andere afwateringseenheid ligt ais de Gentse vaart. Bk bestaat, aldus beide be windslieden, ook geen gevaar dat het grondwater, dat de WMZ ook op de waterwin- plaats Sint-Jans'een pompt, door grondwater uiit de groeve verontreinigd zal zijn. Rond de groeve ligt namelijk een dikke, slecht doorlatende klei laag, die voorkomt dat het eventueel verontreinigde wa ter door de WMZ wordt opge pompt. Er is volgens beide mi nisters dan ook geen enkele reden om verontrust te zijn, hoewel zij wel toegeven, dat de totstandkoming van wet gevende maatregelen op het gebied van chemische afval verwerking moeten worden versneld. BERGEN OP ZOOM Roxy, 20 uur, Fritz the cat, 18 j. HULST Boekh. Van Geyt, Steen- straat 20, expositie „Kunst '73" (t.m. 15 jan.), werkd. van 9.00-12.00 en 13.00-18.00 uur, zond. van 14.00-17.00 uur. KRUIN1NGEN Galerie Fluctus Cantibus n- lusi, expositie kunstwerken van Teun Gijssën dag. geo pend van 12.00-20.00 uur, zon dags gesloten. MIDDELBURG City, 20 uur, Le Boucher, 18 Coffeeshop St.-John, exposi tie grafisch werk van Gerard Wiegmans. Rijksarchief, expo sitie „Geschiedenis als hobby" (t.m. 24 januari). Maand. t.m. vrijd. van 09.00-12.30 en van 13.30-17.00 uur, zat. van 09.30- 12.30 uur. Stadhuis (Vleeshal), kerstexpositie met o.a. goua ches, beeldhouwwerk, kera miek, wandkleden enz. (t.m. 13 jan.). Dagelijks van 14.00- 17.00 uur. ROTTERDAM De Doelen (Hal) 12.45 u Koffie concert. Ensemble Boismortier. De Doelen (Grote zaal), 20.15 uur, Rotterdams Fhilharmo- nisch Orkest o.l.v. Jean B'our- net. Solisten Andor Foldes (piano) en Gerrit Oldeman (altviool). De Doelen (Kleine zaal), 20.15 uur, „Neerlands Hoop in Panama" met Freek de Jonge en Bram Vermeulen. Piccoli Theater, 20.15 uur, „The Family", deel II door het Amsterdams Toneel. Schouw burg, 20.15 uur, uitvoering door de Toneelgroep Theater met „Buitenmotel". Theater De Lantaren, 20.30 uur, „Fun- house", revue met o.a. Rob van Houten, Feike Boschma en Rob Krop. SAS VA NGENT Tijl Uilenspiegel: expositie Carry Duyser, applicaties (t.m. 31 jan.), dagelijks van 09.00- 12.00 en 13.00-18.00 uur, vrijd. tot 21.00 uur, zond. van 10.44 - 18.00 uur, op ma. gesloten. ANTWERPEN Prov. Centrum Arenberg, 20.15 uur, Cabaret Seth Gaai- kema. BRUGGE Kon. Stadsschouwburg, 17.30 uur, kleinkunst- en jazz-avond met resp. Jan de Wilde en het „Willy Roggeman Jazz Lab". Korrekelder, Kraanplaats, 20.30 uur, opviering van „Een eindeloze liefde" van André Roussin. GENT Kon. Opera, 20 uur, Explo ration du monde: „Touaregs du Hoggar". (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG „De werkvoorziening in onze gemeente baart ons grote zorgen. Per 1 januari 1972 hadden wij 110 werk lozen, een aantal dat op 1 juli vorig jaar was teruggelopen tot 60. Per 31 december uiteindelijk bedroeg dit aantal alweer 95. Ik ben blij dat wij nu zijn gekomen tot intergemeentelijk overleg tussen de acht Zeeuwsch-Vlaamse gemeenten en ik hoop dat het pro bleem van de werkvoorziening spoedig onderwerp van gesprek mag uitmaken." Dit zei gisteravond loco-bur gemeester C. F. Bonte van Aardenburg in het openings woord van de eerste raadsver gadering van dit jaar in Aar denburg, waarin hij alle aan wezigen een voorspoedig nieuwjaar toewenste. In vogel vlucht liet de heer Bonte de voornaamste gebeurtenissen van het afgelopen jaar de re vue passeren. Verheugd toonde hij zich er over dat in dat jaar op cultu reel vlak in Aardenburg veel te doen is geweest. Naast de traditionele Matthaus Passion Toneel In het bejaarden tehuis Coensdike hebben leden van de kring west van de katholieke plattelandsjon geren een drama in drie be drijven opgevoerd van Jan Le- maire jr. De première van „Op drift" werd door de aan wezigen op hoge prijs gesteld, wat onder meer tot uitdruk king kwam in het dankwoord van zuster M. Blondeel. De regie van het stuk was in handen van J. van den Bun der. waren dat onder meer drie concerten en verschillende tentoonstellingen. Het bezoek aan het gemeen temuseum toonde een stijgen de lijn. „Gezien de vele activiteiten genieten de plaatselijke vere nigingen kennelijk een grote bloei, en ik verheug mij voorts over het vele en goede werk van de speciale commissie van advies en bijstand voor het jeugdbeleid", aldus de heer Bonte. De waarnemend burgemees ter stipte nog even het vertrek van burgemeester M. van Ber- kel aan en sprak de hoop uit dat op korte termijn een nieu we „vlotte en flinke" burge meester in Aardenburg be noemd mag worden. „Aarden burg blijkt steeds meer in trek te zijn voor het z.g. ver- blijftoerisme", aldus de heer Bonte, die ook de recreatie even in zijn beschouwing be trok. Hij stipte voorts aan dat af gelopen jaar de streek VW in West-Zeeuwsch-Vlaanderen van start komt. Het gemeente bestuur toonde zich voorts blij met het feit dat het de agrariërs het afgelopen jaar wat beter is gegaan dan voorgaande jaren. „Wij zijn een agrarische ge meente en gelukkig is het sombere beeld voor onze agra riërs wat opgeklaard", zo zei hij. Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RA YONRANTOREN: TERNEUZEN: Nieuwstraat 9, tel. 01150-7920 (4 lijnen); HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN: Maandag t.m. vrijdag 8 1512.30 en 13.3017.00 uur. HULPKANTOOR OOSTBURG: Voor aanname advertenties en abonnementen: Boekhandel Pia. ters. Brouwerijstraat 4. tel. 01170-2791. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Breda: maandag t.m. vrijdag 19 0021 00 uur, tel. 01600-22341; zaterdag 9 0012 00 uur, tel. 01600-49900; zondag 20.0022.00 uur, tel. 01600-22341. BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen: tel. 01140-3751 of 01150-6297; Midden. Zeeland 01100-4944. HUISAANSLUIT1NGEN: REDACTIE: Chef Zeeuwse redactie: S. C. Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel 01150-7920, privé tel. 01150-5745 algemeen redac teur Zeeland: A. F Koopman, kantoor Kromme Weele 4. Middel, burg, tel. 01180-7764, privé tel. 01180-7438: redacteur Midden- Zeeland: B. Jansen, kantoor Klokstraat 1, Goes. tL 01100-8030, privé tel. 01100-7007; redecteur te Temeuzen en Kanaalzone: G. van Berkel, kantoor Nieuwstraat 9, Temeuzen. tel. 01150-7920, privé tel. 01150-4866: redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Verlind, kantoor Steenstraat 14, Hulst. tel. 01140-3751, privé teL 01140- 3103: redacteur W Z.-Vlaanderen: R. van der Helm, kantoor Nieuwstraat 9, Temeuzen. tel 01150-7920. privé tel. 01150-4865; sportredactie Zeeland: R van Deursen. teL 01155-1367. FOTOJOURNALIST ZEELAND: C. J. de Boer. Trumanlaan 10. Axel. tel. 01155-2237. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: P. Konings. tel. 01150-6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: C. Menu. tel. 01100-4316.

de Stem | 1973 | | pagina 5