Gezondheids zorg in in één hand ONVOLDOENDE VOORTGANG VAN INDUSTRIALISATIE Nieuw benoemde burgervader werkte als fabrieksarbeider Terneuzen ontving meer dan 10.000 zeeschepen VOLLEDIGE FUSIE VAN KRUISVERENIGINGEN Auto rijdt op vrachtwagen: Terneuzenaar omgekomen AARDENBURG Directeur havenschap Terneuzen Bibliotheek vraagt geld voor expositie van psalmbundels (4) Wat mankeert Zeeuwsch- Vlaanderen DRS. FRANK IJSSELMUIDEN VERLAAT AXEL stad streek UW JAARS- CEPTIE IN ATENZAAL Om het vriespunt IN HULST NIEUWJAARS RECEPTIE TERNEUZEN Energie Verhuizen De torens van Tiberias montfort tochten WEEKEND- DIENST STEM- REDACTIE Zaterdag 6 januari 1973 8 H. Gregorius de Gro- 31155-1532, zaterdag 19 dag 9 en 11 uur. taburg: O.L.V. Tenhe- ming zaterdag 19, z°n- 30 en 10 uur. iet: H. Maria Onbevl. el. 01152-382. Zaterdag ;ondag 10 uur. ens: H. Barbara, tel- 87. Zaterdag 19 uur, 10 uur. nd: Toeristenkerk. Za- 9 uur, zondag 9 uur. Parochie H. Henri- jterdagavond 19 uur, 8, 10 en 11.30 uur. Dorpsplein. Zaterdag :ondag 10 uur. H. Maria Maagd. tel. (54. Zaterdag 19 uur, en 10-30 uur. „De Populierstraat, zon- IÓ uur. de: H- Bavo, tel. 01171- terdag 19 uur, zondag 9 lendijk: H. Martinus, L48-382. Zaterdag 18.30 ndag 7.30, 9, 10.30 en 17 weert: O.L.V. Onbevl. .aterdag 18 uur, zondag *1 11 uur (en 11-15 uur ningen). erenhoek: Sint-Wilii- 01105-264. Zaterdag 19 dag 7.30, 9.10 en 10.30 censzand: H. Blasius, 106-1216. Zaterdag 19 indag 7.30, 9 en 10.30 H. Kruiskerk. Zater- 9 uur, zondag 10.30 dplaat: H. Eligius- Za- 19 uur, zondag 9 uur. H. Willibrordus, tel- 130,. Zaterdag 19 uur, 9.30, 10, 11.30 en 17 perland (Molenhoek); 10.30 uur. acht: H. H. Philippus obus, tel. 01146-360. Za- 19 uur, zondag 8 en 10 bendijke: Cultureel m. Zondag 9 uur kerk- voor katholieken- iendamme: H. Bonifati- 01194-219. Zaterdag 19 ndag 8 en 10.30 uur- jedorp: H Eligius, tel. 2336. Zaterdag 19 elburg: r.-k. kerk, zon en 10.30 uur. Parochie- (Lombartstraat), zater- uur, zondag 10.30 en 19 icharistieviering. kcentrum te Hoeksteen: nburglaan), zondag 11.30 ucharistieviering. tburg: H. Eligius, tel- ■2003, Zaterdag 19 uur, g 8.3Ó en 10.30 uur- zande: O.L.V. Hemel- tel. 01195-214. Zondag 8 lur. lippine: Zaterdag 19 uur, 7.30 en 10 uur. id-Bath: (Kerk Honte- zaterdag 7 uur, ziondag van Gent: H. Maria He- art, tel. 01158-1661. Za- 19.15 uur, zondag 8-30, 11 uur. oondijke: Dorpsplein, za- 19 uur, zondag 10 kplaat: Hulpkerk. Zater- uur, zondag 9 uur. s: St.-Jan de Doper, teL 208 Zaterdag 19 uur, g 8. 10 en 19 uur. iskil: H. Ant. van Padua, 01157-418. Zaterdag 19 ondag 9 en 10.45 uur. neuzen: H. Willibrordus, 01150-2327- Binnenstad: ag 19 uur, zondag 11.45 Triniteitskerk. zaterdag uur, zondag 9 uur en uur. Kruiskerk (Hoek) g 10 uur. Opstandings zaterdag 17 u„ zondag n 11 u. ssingen: Parochiekerk, :1, zaterdag 19 uur, zon- 8.30-10 en 12 uur. Open auwenburg, zondag 11 en ir. iburg: Martinuskerk, za- 19 uur, zondag 10.30 stdorpe: H. Maria Visit., 01158-527- Zaterdag 19 ondag 8 en 10 uur. ndijke: O.L.V. Tenhemel- ning, tel. 01176-284. Za- g 19 uur, zondag 8.30 en uur. idstraat: Zaterdag 19.15 ondag 10 uur. seke: H. Anna. Zaterdag uur. zondag 9.45 uur- telefonische informatie 1363 (Hansweert). ddorpe: Zaterdag 17.15 ondag 10 uur. ran onze correspondent) DDELBURG De com- iris van de koningin in md en mevr. van Aart- tap hopen ter gelegenheid de jaarwisseling vanmid- van vier tot zes uur de wj aarsontvangst te houden Statenzaal te Middelburg, ig Abdijplei-n. Het zal op dag wel toegestaan zijn. jenstelling tot alle andere dagen van het buur, de te parkeren op het Abdij' 1975 (Van een onzer verslaggevers) GOES Op 1 januari 1975 zal de volledige samen smelting tussen de drie Zeeuwse kruisverenigingen voltooid moeten zijn. Deze streefdatum is gelijk aan die voor het samengaan van de landelijke verenigin gen. Eind vorig jaar is met het totstandkomen van de stichting „Het Zeeuwse Kruis" een tweede stap in de richting van die volledige samenwerking op provin ciaal niveau gezet. De eerste stap was de op richting van het overleg orgaan „Stichting Zeeuwse Kruisraad", waaraan het provinciale Groene Kruis, het Wit-Gele Kruis en het Oranje-Groene Kruis deel namen. Eind vorig jaar zijn de statuten en de naam ge wijzigd. „Het Zeeuwse Kruis" wordt een uitvoeringsorgaan in plaats van een overleg orgaan. Het doel van de stichting „Het Zeeuwse Kruis" is het bevorderen van de samenwer king tussen de drie provincia le kruisverenigingen, waarbij men, zo vertelde de voorzitter van het Zeeuwse Kruis, de heer D. Boone, vooral de cen tralisatie van de maatschappe lijke gezondheidszorg voor ogen heeft. Die samenwerking zal, naar men hoopt, eindigen in een volledige samensmel ting. Verder zal de stichting op zich nemen het uitvoeren van taken op het terrein van de gezondheidszorg, waarover de kruisverenigingen overeen- Vooruitzichten voor zondag ca maandag, opgesteld door het KNMI op vrijdag om 18.00 uur: rustig weer met plaatse lijk mist. Lichte vorst tot tem peraturen om het vriespunt. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland Voor zondag: aantal uren zon: 0 tot 3; min. temp: van ongeveer normaal tot 5 graden onder normaal; max temp: 0 tot 5 graden onder normaal: kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent; kans op een geheel droog et- J maal 90 procent. Voor maandag: aantal uren zon: 0 tot 3; min. temp: van ongeveer normaal tot 5 graden onder normaal; max. temp: 0 tot 5 graden onder normaal: kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent; j kans op een geheel droog et maal: 90 procent. Morgen, zondag 7 januari Bergen op Zoom 5.30 117.47 I Hansweert 4.41 en 17.04 I Temeuzen 4.02 en 16.26 I Vlussmgen 3.31 en 15.51 Wemeldiinge 5.20 en 17.37. Maandag 8 januari Bergen op Zoom 6.02 e 18.20 Hansweert 6.33 en 18.52 [Temeuzen 4.38 en 17.01 Viissingen 4.42 en 17.03 Wemeldinge 5.52 en 18.10. Konstanz 277 onv.Rhein- felden 177 -3, Straatsburg 144 -4 Plittersdori 294 -7, Maxau 357 plug 2, Plochingen 132 -2, Mannheim 167 onv., Steinbach 1-3 -6, Madnz 191 plus 3, Bin- I gen 91 plus 5, Kaub 109 plus Trier 242 -6, Koblenz 125 plus 9, Keulen 71 plus 2, Ruhr- ort 221 —2, Lobith 846 —4, I "annerdense kop 827 -3, Nij megen 652 -4, IJsselkop 802 - 6. Eefde IJssel 338 -2, Deven- ter 220 onv., Monsin 5474 onv., j Men sin 5474 plus 2, Borgharen J 3892 plus 22, Belfeld 1092 plus j h Grave ben. de sluis 505 plus stemming hebben bereikt en de vertegenwoordiging van deze kruisverenigingen in or ganisaties en instellingen Het bestuur van de stichting hoopt door deze statutenwijzi ging te komen tot een reorga nisatie van de maatschappelij ke gezondheidszorg in Zeeland en denkt hierbij met name aan het organisatorisch opne men in de stichting van de thans nog zelfstandig werk zaam zijnde instanties op het gebied van onder andere reu mabestrijding, kankerbestrij ding, geslachtsziektenbestrij- ding, revalidatie, sociaal-geria trische dienst (bejaardenzorg), gezondheidsvoorlichting en op voeding en de nazorg. Het be stuur is van mening dat het dienen van de maatschappelij ke gezondheidszorg in al zijn geledingen door de bundeling van krachten nog efficiënter kan worden gedaan dan in het verleden het geval was. Men zal tot een zekere taakverde ling moeten komen tussen de apparaten van het Groene Kruis in Goes en het Wit-Gele Kruis in Terneuzen. Het ligt in de bedoeling dat er in de toekomst ook hiervoor een coördinerend apparaat komt Het algemeen bestuur van de stichting „Het Zeeuwse Kruis" bestaat uit de be stuursleden van de drie pro vinciale kruisverenigingen. Hierdoor is bereikt dat geno men besluiten direct kunnen worden uitgevoerd en niet, zo als in de kruisraad het geval was, eerst ter goedkeuring moeten worden voorgelegd aan de verschillende verenigingen. Door deze bestuurssamenstel ling is het thans mogelijk ge worden een slagvaardig beleid te voeren, hetgeen gelet op de veranderende omstandigheden waarin de maatschappelijke gezondheidszorg zich bevindt, zeker een eerste vereiste is- Het dagelijks bestuur, dat uit acht personen bestaat, heeft om het geheel werkbaar te houden, een groot aantal taken statutair toegewezen gekre gen. (Van onze correspondent) HULST De 47-jarige J. P. Bos uit Terneuzen is donder dagavond bij een verkeerson geluk in Hulst om het leven gekomen. Het slachtoffer reed met zijn personenauto door onbekende oorzaak tegen een vrachtauto die op een verlich te plaats langs de Geutsevaart geparkeerd stond. Hij overleed ter plaatse. (Van onze correspondent). TERNEUZEN Gistera vond hield het Terneuzense college van burgemeester en wethouders voor de eerste maal in de geschiedenis van Terneuzen. een nieuwjaarsre ceptie. Velen hebben hiervan ge bruik gemaakt. Raadsleden, ambtenaren van diverse ge meentelijke instellingen, gees telijke autoriteiten, vertegen woordigers van handel en in dustrie, HCT en diverse vere nigingen, oud-burgemeesters, en daarnaast oik vrij veel particulieren kwamen het col lege hun beste wensen voor 1973 aanbieden. (Vervolg van pag. 1). ,,'t Is jammer", zegt de heer De Jong. „Ik had een van mijn zoons de zaak willen la ten runnen en Aardenburg had een werkgelegenheid voor 60 mensen behouden". De ondertekenaar van Vene- eozijde, de heer Willemaars in Rijssen, zegt namens de raad van commissarissen gemach tigd te zijn de verkoopakte te ondertekenen. „Ik weet niet beter of het pand in Aarden burg is verkocht", zo zei hij ons verbaasd. „De makelaar heeft gezegd dat de zaak in orde was". Volgens de heer De Jong ligt de fout bij het makelaars kantoor. „Als men de voor waarden goed had gelezen had men ontdekt dat het contract aangetekend en uiterlijk op de 23e december in mijn bezit moest zijn". De betrokken ma kelaar zei hierop „geein com mentaar" te hebben. (Van een onzer redacteuren) TERNEUZEN De vraag „Wat mankeert Zeeuwsch- Vlaanderen is voor de heer W. H. Blok, directeur van het havenschap Terneu zen, niet moeilijk te beant woorden. Zonder aarzeling zegt hij: „Wat Zeeuwsch- Vlaanderen vooral ontbeert is een voldoende continuïteit van de industrialisatie waar door de werkgelegenheid achterblijft". „Overigens is dat niet iets van de laatste tijd. Het heeft Zeeuwsch-Vlaanderen altijd al geschort aan voldoende werk gelegenheid. Voordat in 1960 de industrialisatie hier nieuwe impulsen kreeg, onder meer door de vestignig van Dow Chemical, Philips en nog en kele andere grote bedrijven telde Zeeuwsch-Vlaanderen zo'n tweeduizend werklozen. Gelukkig is, vooral in de jaren 1965-1966 van deze achter stand van de arbeidsmarkt een heel stuk ingehaald". Het havenschap Terneuzen kan een belangrijke bijdrage leveren aan de verbetering van de werkgelegenheid. Maar daartoe zullen havenindustrie en scheepvaart moeten toene men. En daarvoor hebben we weer terreinen nodig. De moeilijkheid is nu juist dat er in Zeeuwsch-Vlaanderen be trekkelijk weinig terrein be schikbaar is waar havenindus trie gevestigd kan worden. Dit jaar krijgen we er in de ka naalzone ongeveer vijftig hec tare haventerrein bij waar in de naaste toekomst industrieën kunnen komen". De heer Blok voegt er direct aan toe dat deze te verwach ten uitbreiding van industrie m de kanaalzone geen basisin dustrie zoals olieraffinaderijen e.d. mag zijn met het. oog op de nabijheid van woonkernen. „Wanneer er over chemische industrie gesproken wordt, denkt men maar al te vaak meteen aan milieuverontreini gende bedrijven. Maar in de chemische sector heb je wel degelijk ook schone industrie- en, zoals je die ook bijvoor beeld in de metaalsector hebt". Voor het de laatste tijd nog al eens opgeworpen standpunt dat Zeeuwsch-Vlaanderen niet geschikt zou zijn voor vesti ging van basisindustrieën in verband met milieuaspecten, kon de heer Blok wel begrip opbrengen. „Maar wil men Zeeuwsch-Vlaanderen verder tot ontwikkeling brengen ,dan zal men niet kunnen ontkomen aan een injectie in de vorm van een behoorlijke zeehaven industrie". Over de plaats waar deze zeehavenindustrie zal moeten komen, bij Osse- nisse of bij Baalhoek, wil de directeur van het havenschap zich liever niet uitlaten in zijn op 19 januari te houden verga dering uitspreken over Baai- hoek of Ossenisse en zijn standpunt vastleggen in een advies aan Gedeputeerde Sta ten van Zeeland. Nadat het havenschap Terneuzen op 1 september 1971 begon te functioneren maakte het scheepvaartver keer in de kanaalzone een spectaculaire groei door. De goederenomzet bedroeg 1,4 miljoen ton meer in 1972 dan in het jaar daarvoor. De heer Blok ziet deze grotere haven activiteiten rfT en om Terneu zen meer als een behoud dan als een uitbreiding van de werkgelegenheid in de ver voerssector. Hij zegt: „Er kan gerust gesteld worden dat, wanneer het scheepvaartver keer niet zo sterk was toege nomen, er ontslagen in deze sector waren gevallen. Als de vergroting van de zuiderka- naalhaven en de Zevenaarha- ven haar beslag heeft gekre gen en de nieuwe insteekha- ven voltooid zal zijn kan een nog grotere toeneming van de scheepvaart in de Zeeuwsch- Vlaamse kanaalzone verwacht worden. Ik schat dat we dan binnen vijf jaar een goederen- omzet van zo'n acht miljoen ton zullen hebben, dat is drie miljoen ton meer dan op het ogenblik. En over een jaar of tien kunnen we mogelijk de tien miljoen ton halen". Voor de heer Blok is er geen twijfel mogelijk dat de werkgelegenheid in Zeeuwsch- Vlaanderen nauw betrokken is en zal blijven bij het reilen en zeilen van de kanaalzone. Wil de ontwikkeling van Zeeuwsch-Vlaanderen in zijn totaliteit echter voortgang kunnen vinden, gepaard met stedelijke voorzieningen van enige omvang, dan zal een nieuwe ontwikkeling van zee havenindustrie tot stand ge bracht moeten worden. De heer Blok zou het dan ook zeer betreuren wanneer deze nieuwe basisindustrie geen kans zal krijgen vaste voet in Zeeuwsch-Vlaanderen te krij gen. In het lukraak afreizen van stad en land om gegadigden te vinden voor haven- en indus trieterrein in Zeeuwsch-Vlaan deren ziet hij weinig nut in dien deze acquisite nut ge richt is op de daadwerkelijke belangstelling van de onderne ming voor dit gebied. „Het heeft volgens mij geen enkele zin bedrijven aan te schrijven of te bezoeken als je niet van te voren weet dat zij interesse hebben voor een vestiging in Zeeuwsch-Vlaanderen. Over het algemeen zijn de grote on dernemingen zelf uitstekend op de hoogte van de vesti gingsmogelijkheden in binnen- en buitenland". De heer Blok betreurt het bijzonder dat het rijk de in- vesteringspremieregeling voor de Zeeuwsch-Vlaamse kanaal zone heeft ingetrokken. „In het recente verleden heeft de ze investeringspremie ertoe bijgedragen dat verscheidene belangrijke ondernemingen zich in de kanaalzone kwamen vestigen. Het is nu eenmaal zo dat bedrijven, die zich ergens willen vestigen, in de eerste plaats uitkijken naar plaatsen of streken die de beste facili teiten te bieden hebben. Door het wegvallen van de investe ringspremie is ook deze moge lijke stimulans voor industrie vestiging in de kanaalzone te niet gedaan". (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) AXEL „De kans van mijn leven". Dit was gistermiddag de reactie van drs. Frank IJs- selmuiden in Axel, nadat hij de mededeling had ontvangen per ingang van 1 februari te zijn benoemd tot burgemeester van Haarlemmerliede en Spaarnwoude, Het is een ge meente van 4500 zielen onder de rook van Amsterdam. Met deze benoeming wordt de heer IJsselmuiden automa tisch voorzitter van de stuur groep van het recreatieschap Spaarnwoude. Het heeft een enorm recreatieproject in voorbereiding voor de drie' hoek Haarlem, Amsterdam en Velzen. In dit project valt het grondgebied van nagenoeg ge heel Haarlemmerliede. Met de uitvoering is een bedrag van om en nabij de 200 miljoen gulden gemoeid. „Het is een nationaal project", aldus de heer IJseslmuiiden, „dat naar mijn idee de bestuurskracht van de gemeenten te boven gaait. Dat is trouwens een van de redenen, dat ik bijzonder gelukkig ben met deze benoe ming". Tot 1 februari blijft hij als chef vam het bureau juri dische en algemene zaken ver bonden aan de Axelse ge meentesecretarie, waarop hij ruim twee jaar werkzaam is geweest. Hij is van oorsprong afkom stig van Arnhem en begon zijn loopbaan in de gemeente Bergh, waar hij ongeveer twee jaar werkzaam is geweest. Voor die tijd studeerde hij onder meer in Straatsburg een jaar Frans, en in Londen En gels. Kort nadat hij staatsexamen hbs had gedaan, is hij onge veer zeven maanden als fa brieksarbeider werkzaam ge weest in een transformatoren- fabriek. „Ik wilde na mijn vijf entwintigste niet meer op de zak van mijn vader teren. Nou moet ik eerlijk zeggen, dat hij dat eigenlijk ook niet meer wilde. Op die fabriek heb ik lopende band werk gedaan. Ik heb er ontzettend veel dingen gezien, waarmee ik normaal gesproken nooit in contact zou zijn gekomen. Het is een zeer leerzame tijd geweest". In Axel heeft Frank IJssel muiden een zeer actief en in ventief leven geleid. Hij is onder meer bestuurslid van de middenstandsvereniging het Streekcentrum en mede-op richter van de informatie- en bemiddelingsgroep Axel. Als hij hier vertrekt laat, hij verschillende problemen onop gelost achter, maar in zijn nieuwe gemeente liggen er on getwijfeld weer evenveel te wachten. „Ik vind dit de kans van mijn leven, omdat je als kandidaat voor een burge meesterschap meestal hooguit een plaatsje van 5000 zielen krijgt. In dit geval krijg ik dé kans om mee te praten over problemen, waar je anders lang niet aan te pas komt. Ik werk erg graag, maar als het flutdingen zijn, moet ik mijn energie ergens anders kwijt". Overigens is hij niet van zins om Axel snel te vergeten. „Het is niet de bedoeling, dat met mijn vertrek de deur voor Zeeuwsch-Vlaanderen dicht klapt- Ze kunnen altijd een beroep op me blijven doen. Ik weet dat hier een aantal zaken nog op een oplossing wacht, maar als ik zou moeten wach ten tot alle problemen opgelost zijn, d-an kom ik nooit weg". Frank IJsselmuiden is een groot voorstander van door stroming van jonge ambtena ren. „Ik heb ernstige kritiek op het feit, dat veel gemeente besturen trachten om bepaalde ambtenaren aan de secretarie te binden. Zo'n vent roest vast en ziet of hoort op een gege ven moment niets meer. Dat is naar mijn smaak verkeerd". Zijn bezwaren richten zich vooral tegen het feit, dat vaak jonge ambtenaren te lang op bepaalde posten blijven zitten. „Maar dat komt misschien wel omdat de impulsen om te ver anderen vaak ontbreken". Hij kan nu in ieder geval aan de wijziging in die situatie als burgemeester een bijdrage trachten te leveren. De feest stemming in huize IJsselmui den was gistermiddag goed merkbaar. Er stroomden van alle kanten gelukstelegram men binnen van bekende en minder bekende mensen. On der de gelukwensen waren er ook van zijn toekomstige nieu we collega's. De heer IJsselmuiden: „Kijk, zoiets is nou leuk". Woensdag gaat hij naar zijn nieuwe gemeente voor een eerste kennismaking met zijn wethouders. Wanneer het ge zin naar Haarlemmerliede zal verhuizen is nog niet be kend. De torens van Tiberias, de vroegere rabbijnensiad, weerspiegelen zich in het meer van Galilea. Prachtig gelegen aan de voet van het gebergte heerst daar nog de stilte, rust en eenvoud van zo'n 2000 jaar geleden. Ook dit jaar organiseren wij 15-daagse reizen naar het H. Land en wel op: 13/3; 20/3; 27/3; 3/4; 10/4: 17/4; 24/4; 15/5; 5/6; 12/6; 3/7; 10/7; 11/9; 2/10; 16/10; 23/10 en 6/11. Diverse van deze tochten gaan ook naar Jordanië. Stuur onderstaande bon voor volledige dokumentatie in aan: Berg en Dal Meerwijkselaan 5 - tel. 08895 -1900. lk wil 9raa9 near weten over Uw speciale reizen naar Israël/Jordanië. Naam Adres Woonplaats F 1 (in blokletters s.v.p.) I I I I Drs. Frank IJsselmuiden. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Voor het eerst in de geschiedenis van de Terneuzense haven zijn in het afgelopen jaar meer dan tienduizend zeeschepen in de sluizen geschut. Het precieze aantal dat in 1972 het Terneu zense sluitencomplex passeer de was 10.408. Het hoogste aantal geschutte zeeschepen in een jaar bedroeg in 1971 9.865. Het totale scheepstonnage dat in 1972 werd geschut bedroeg 28.417.330 tegen 24.109.480 in 1971. In 1972 werden in Terneu zen 71.951 binnenvaartscnepen met een totaal laadvermogen van 40.590.996 ton geschut. In 1971 bedroeg dit 71.231 sche pen met totaal 40.773.489 ton laadvermogen. De brug bij Sluiskil ging in 1972 7913 maal open (in 1971 7859 keer). De veerpont te Sluiskil vervoerde vorig jaar 992.593 voetgangers, 413.119 fietsen en 210 andere voertui gen. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De provinciale bibliotheek van Zee land en de centrale muziekbibliotheek hebben aan de pro vinciale staten medewerking gevraagd voor de totstand koming van een tentoonstelling die gehouden moet worden ter gelegenheid van de uitgifte van het kerkliedboek Jubi late Deo. Die medewerking zou dan moeten bestaan uit het aan passen van h-et te verwachten tekort, diat f 12.000,. zal be dragen. Zoals gezegd zal de tentoonstelling georganiseerd worden ter gelegenheid van het uitkomen en de officiële aanbieding van het nieuwe liedboek voor de kerken, dat de psalmen- en gezangenbun dels die nu in de Nederlandse hervormde kerk, de gerefor meerde, de evangelisch-luther- se kerk, de doopsgezinde broe derschap en de remonstrante broederschap worden gehan teerd, moet vervangen. Volgens de bibliothecaris, die een schrijven aan de sta ten heeft gericht, is het ver schijnen van dit boek een ker kelijk gebeuren van groot be lang. Naar aanleiding van die gebeurtenis acht de provincia le bibliotheek het zinvol en op zijn plaats om een tentoonstel ling te organiseren, die be trekking zal hebben op de ge schiedenis van het protestant se kerklied in Nederland. Op de tentoonstelling zal een aan tal werken te bezichtigen zijn dat al gedurende een groot aantal jaren in de kluizen van de provinciale bibliotheek ligt. Er zijn werken bij van Da theen en van Marnix van St- Aldegonde. De bibliotheek verwacht veel belangstelling van het publiek omdat psalm en gezangenbundels al van ouds sterk in de belangstelling staan van de Zeeuwse bevol king. Ni-et alleen de bevolking is belangstellend, want radio en televisie, met name het IKOR, zijn erg geïnteresseerd in de plannen die door de bibliotheek ontwikkeld zijn. De tentoonstelling zal, als pro vinciale staten hun medewer king verlenen, in de Wandel- kerk gehouden worden. TERNEUZEN Voor redactionele aangelegen heden kunt u vandaag en morgen contact opne men met de heren B. Jansen tel. 01100-7007, 01100-8030 of 01180-6550 (voor Midden-Zeeland) en G. van Berkel, tel. 01150-4866 (poor Zeeuwsch-Vlaande-

de Stem | 1973 | | pagina 3