„Ik wil alleen in A-team spelen DAAN SCHRIJVERS LAAT HOOFD NIET HANGEN DRIE TOPWEDSTRIJDEN IN ZEEUWS AMATEURVOETBAL Goes-team kampt met blessures KONINK REKENT AF MET PA Handel in postduiven in kwaad daglicht Wallenloop AV'56 van Wilhelm Teil aan kop 'n Taal erbij? Leert u gemakkelijk en snel bij BERLITZ® Breuk Somber IHF moet selecteren Moed Gehavend <£1 Erisweer *81 H Ringenboekje SLECHT1 SPIJS VERTERING? CARTERS schrijf nu in K0LLEKTIEVE LESSEN2 maal per week =2x3 lesuren. PRIVE-KURSUSSEN: uurindeling naar wens. NIEUWuw leraar bij u thuis», met de BERLITZ cassetten. PArlltT® Meir 113/115 DCllll^ 2000 Antwerpen Tel 32.54.19 inlichtingen iedere dag van 9 tot 21 uur. (Van onze sportredactie) BREDA Kamer 251 van het Bredase Diaconessenzieken- huis herbergt voor de tweede maal in betrekkelijk korte tjjd NAC-voetballer Daan Schrijvers. Op het eerste gezicht is de gebruinde en kerngezond uitziende ex-international op een verkeerde plaats beland, maar als de dekens wor den omgeslagen en een dik omzwachteld been tevoorschijn komt. is er voor deze optimistische gedachte weinig grond. Dit (rechter) been van Daan Schrijvers is de oorzaak van ruim een half jaar persoonlij ke en voetbalellende. In de eerste competitiewedstrijd te gen Go Ahead Eagles brak de laatste man van NAC dit been op twee plaatsen. De taaie Schrijvers, hij heeft in Zijn schitterende carrière al veel blessures overwonnen, vocht zich door een ietwat moeizaam genezingsproces heen. En toen, op het moment dat hij weer aan voetballen begon te den ken en het gips er afgehaald zou worden, werd Schrijvers opnieuw keihard geraakt. Maar clifanaial niet dowr een tacklende tegenstander, raaair door het nuchtere oordeel van behandelend geneesheer dr, Smithuis. die stelde dat opera tief ingrijpen weer noodzake lijk was. De genezing vam de breuk im het scheenbeen was niet zo goed verlopen als bij die vain hiet kuitbeen, zo luid de de definitie. Schnijvens. is na deze nieuwe Map uiteraard mentaal aangeslagen. En zag de 31-jairige Bredanaar enkele weken terug nog mogelijkhe den voor zijn voetbaltoekömst, nu ziet Schrijvers het niet moer zio zitten. Schrijvers: .,Ik zie het ui terst somber in. Maar voetbal len is niet het eerste waar ik aan wil denken- Laat ik eerst maar eens zorgen dat ik weer behoorlijk kan lopen. Ik kan me wel kopzorgen over voetballen maken, maar daar schiet ik weimig mee op zo lang ik mijn benen nog niet normaal kan gebruiken". De NAC-ved-ette trekt deze som bere conclusie met pijn in het hart- Hij heeft te veel meege maakt in de voetballerij, 25 interlands en Europacupduels, om er weiliicht op zo'n abrupte manier afscheid van te moeten nemen. Maar Schrijvers is te vens een realist die nooit te gen beter weten in gaat han delen. Daarom zal hij zich nooit farceren om toch maar weer te kunnen voetballen. Schrijvers: „Als ik ooit weer ga voetballen, moet ik de ze kerheid hebben dat ik in het A-elftal kan spelen. In een B- ■ettftal wil ik nooit voetballen. Daar wil ik mijn carrière niet (Van onze correspondent) TERNEUZEN In de com petitie van het Zeeuwsch- Axelse schutters kwamen ook gaat Wilhelm Teil uit IJzen- dijke na drie wedstrijden aan de leiding. De IJzendijkse schutters wisten de drie wed strijden alle te winnen. Sint- Albert uit Sas van Gent is tweede met twee gewonnen wedstrijden en een verloren. Het Gulden Schot in Axel staat op de derde plaats met een overwinning, Maar de Axelse schutter kwamen ook nog maar eenmaal in het strijdperk. Breskens haalde totnutoe ook twee punten net als Het Gulden Schot, maar verloor een wedstrijd. De Treffers uit Oostburg doen het niet zo goed. De Oostburgse scherpschutters kwamen drie maal uit en verloren niet min der dan twee keer. Winnetou uit Sluiskil vergaarde nog geen enkel punt uit vier duels. Het programma voor maan dag 8 januari ziet er als volgt uit: Het Gulden Schot (Axel) Sint Albert (Sas van Gent), Breskens - Wilhelm Tell (IJ- zendijke) en De Treffers (Oostburg) - Winnetou (Sluis kil). De drie wedstrijden be ginnen om acht uur. eindigen. Bovendien, wat heb ben die jioinigeras aam een oude re speler. Ik zou afbreuk aam zo'n elftal doen. En bij een amateurolub ga ilk ook niet spelen.'. Wat die toekomstplannen van Schrijvers dan zajn? ..Uiter aard moet ik eerst en vooral aan mijn maatschappelijke toekomst denken. (Schrijvers its vertegenwoordiger in me dische ziiekenhuisaipparatuur red.) En als bet met voetbal len niet meer wil lukken, dan ga ilk een amiateuirclubje trai nen. Ik volg momenteel de speciale cursus voor A-trainers die de KNVB voor oud-inter nationals heeft opgezet- Zo doende kan ik toch dn de voet ballerij blijven. Ik had me mijn afscheid van de voetbal sport wel anders voorgesteld, miaiair als het zo zou zijn, ban ilk er toch rriet eeuwig hij stil blijven staan." HARRY VERMEULEN 0 Daan Schrijvers is in het ziekenhuis al een oude bekende. (ADVERTENTIE) Wellicht is uw galtoevoer onvol doende - en die is onontbeerlijk voor een goede spijsvertering en het regelmatig functioneren van uw ingewanden. Te weinig gal brengt de werking ervan in de war. U gaat zich loom en onprettig voelen en wordt daardoor humeurig. Doe de kuur met zachte Carters Pilletjes. Zij wekken de gal op en zorgen voor een goede toevoer ervan in de dar men. U voelt zich dan weer prettig, opgelucht en in een beter humeur. PILLETJES Import Benalux: N.V. Odol Company Amsterdam BRUSSEL (Reuter) Bij de internationale hocbeyfederatie in Brussel hebben zich tot dus ver 24 landen aangemeld voor het tweede toernooi om de wereldbeker, dat van 24 augus tus tot en met 2 september in Nederland wordt gehouden. Er zullen echter slechts twaalf landen kunnen deelnemen. De IHF zal op zijn vergadering van 17 maart beslissen welke landen meedoen. Zes zijn er al automatisch geplaatst: Olym pisch kampioen West-Duits- land, Nederland, India, Nieuw- Zeeland, Argentinië en Kenia. Inschrijvingen kwamen on der meer van België, Canada, Frankrijk, Ierland, Italië, Ja pan, Maleisië, Mexico, Nigeria, Polen, Rhodesië, Schotland, Zuid-Afrika, Spanje, Rusland. Wales en Engeland. Pakistan de olympische kam pioen van 1968 en winnaar van het eerste wereldbekertoernooi in Barcelona, is momenteel ge schorst. (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Mochten de weersomstandigheden zich niet al te drastisch wijzigen, dan wordt er komend week einde in Zeeland volop gevoetbald. Tenminste dat wordt op het bondsbureau in Middelburg aangenomen. De KNVB kan echter nog roet in het voetbaleten voor de Zeeuwse voetballiefhebbers gooien, want mocht er alleen in Zee land gevoetbald kunnen worden en vallen de andere pro vincies grotendeels af dan kan de KNVB tot algehele afge lasting overgaan. Een situatie die zich in het verleden wel enkele malen heeft voorgedaan. Maar als we nu eens aan nemen dat er zondag gevoetbald wordt dan springen er voor Zeeland drie wedstrijden uit. Dat zijn: Vlissingen- Terneuzen, Goes-Middelburg (beide in de tweede klas B) en Vogelwaarde-Hontenisse (derde klas D). Voor het eerste van Terneu- zen wordt het zaak om de positieve lijn in het spel van de laatste competitiewedstrijd tegen Dongen en de vriend schappelijke ontmoeting tegen Arnemuiden door te zetten. En diat kan tegen Vlissingen, on danks het feit dat het team van trainer Jo de Waal na een mindere start in deze oompeti tie erg sterk is gaan spelen. In het begin profiteerde Terneu- zen nog door Vlissingen met 1_0 te kloppen, maar of dat zondag weer zal lukken is een groot vraagteken. Han van der Hooft bijvoorbeeld is er niet zo gerust op. Hij heeft als Terneuzenaar veel respect voor het spel van Vlissingen. Van der Hooft: „Vlissingen heeft een technisch goed elf tal. Het speelt verzorgder voetbal als wij. Je merkt soms een iets professioneler inslag. Niet alleen bij de spelers maar in de hele structuur van de club. Ons voetbal is meer gebaseerd op „pats" en lopen maar, terwij, die jongens lek ker kunnen schuiven". On danks zijn twijfels heeft het Van der Hooft daarentegen goed gedaan dat Terneuzen in de vriendschappelijke ontmoe ting met Arnemuiden overeind bleef bert is nog steeds niet hersteld van de blessure die hij tegen MOC opliep. Onzeker zijn bij Vogelwaar de voor zondag Stallaert, Lau- ret en Van Damme. De drie hebben wel getraind, maar niet op volle kracht. Hontenis- se moet ook al een belangrij ke speler missen en dat is rechterspits Johan de Rijck, die zaterdag in de oefenwed strijd tegen Kemzeke zijn sleutelbeen brak. Voetballief hebbers die deze wedstrijd zondag gaan bijwonen bunnen overigens genieten van de ex tra service van Vogelwaarde die door de leden zelf tot stand is gekomen. De leden hebben namelijk in het clubgebouw centrale verwarming aange- legd, zodat er gelegenheid be- staat zondag de verkleumde ledematen even te warmen. De rest van het programma in de derde klasse D ziet er als volgt uit: NSV - Noormannen, Meto - RCS, Dosko - HW'24, Vosmeer - MOC en Cluzona Bresikens. In de vierde klasse H spelen Steen en Clinge thuis. Steen ontvangt DFS, terwijl Clinge als gastheer fungeert van Biervliet. Corn Boys reist naar Domburg en Zeelandia ont vangt Hansweertse Boys Koe wacht is vrij. Het werd 11 en dat heeft de spelers van het eerste moed gegeven. Van der Hooft: „Ja, vooral omdat Arnemuiden volgens ons het beste efltal van Zeeland heeft. Het is voor mij zelfs nog beter dan Vlis singen. En dan die Joost de Ridder, echt die vent is niet te stoppen." Een geruststelling voor Terneuzen is ook dat het zonder geblesseerde spelers naar Vlissingen kan reizen. Een gegeven wat aan de an dere kant weer problemen kan geven, want Terneuzen be schikt nu eenmaal over veel potentiële eerste elftalspelers. Maar daar is intussen een op lossing voor gevonden, want bij Terneuzen geldt nu de re gel dat wje het meest komt trainen zondags speelt. Goes kampt wel met gebles seerden. Centrale verdediger Jan de Roo is voor het treffen met Middelburg niet beschik baar. De plaats naast routinier Nico Krijger zal nu waar schijnlijk worden ingenomen door Van der Merwe. Daar naast is ook spelverdeler Cees van der Sluys van Goes niet helemaal fit, al ziet secreta ris Zwartepoorte van Goes Van der Sluys zondag wel spelen. De twee geschorste spelers Lamain en Maasman zijn zondag wel weer beschik baar maar of zij zullen spelen is de vraag. ZwartepoOTte: „Volgens mij komt Goes met het efltal, dat Vlissingen be dwong en daar waren Lamain en Maasman niet bij." De an dere Zeeuwse vertegenwoordi ger in de tweede klas B moet het zondag thuis opnemen te gen VCW. En dat betekent dat Axel een zware kluif krijgt te verwerken, want de VCW'ers praten al weken over het tref fen met Axel en zij zullen echt geladien in het veld ko men. Vogelwaarde-Hontenisse is dè wedstrijd in de derde klas D. Niet omdat het belangrijk is voor de directe bezetting van de eerste plaats in deze klas, maar omdat er bij deze streekderby nogal eens wat emoties willen loskomen. Van de twee kemphanen komt Vogelwaarde zondag het meest gehavend aan het „vertrek", Muiier brak zoals bekend in het treffen voor kerst met MOC zijn been en Ronny Lam- Good old Nico Krijger zal het zondag in het treffen van Goes met Middelburg zonder zijn vaste buurman Jan de Roo in de defensie van Goes moeten doen. De Roo is geblesseerd en wordt waarschijnlijk vervangen door Van der Merwe. (Van onze correspondente) VLISSINGEN De 18-jarige Frank Koninik uit Amsterdam heeft donderdag opnieuw afge rekend met zijn rivaal Jaap Panmann uit Schiedam. Hij deed dit in de kwartfinales van het indoor jeugdtennistoernooi, dat deze week in Vlissingen wordt gehouden. Met 61, 6—2 bewees hij dat zijn overwinning bij de nationale jeugdtennis- kampioenschappen op Jaap Panmann wel degelijk ver diend was. Frank Konink speelde een aanvallende en bijzonder at tractieve partij. Vandaag komt hij in de finale uit tegen Loek Klippel uit Den Haag, René Gorter, de tengere 14-jarige Amsterdammer, won van Hans van Loo, een van de twee pu pillen, die door de vader van Tom Okker worden gecoacht. Theo Gorter, de oudere broer van René wees in de kwartfi nales jongens t/m 16 jaar Win- koelhuisboter. fried van de Stadt uit Amers foort terug met 62 60. De 17-jarige Vlissinger Hans Fe- lius verloor van Loek Klippel met 62 63. De kwartfinale partij bij de meisjes t/m 16 jaar gaf een bij zonder leuke strijd te zien tus sen Arda Krediet uit Vlissin gen die won van Karin Marke ring in 3 sets met 67, 61 64. De Zeeuwse Annelies Prins, de nationale jeugdkam pioene, won in een slopende strijd met 61, 26 75 van Yvonne van Eekhout uit Am sterdam. Joke Thiele uit Vlissingen verloor op haar verjaardag de kwartfinale tegen de Middel burgse Pauline van Bergen met 26 63 6—3. De finale partijen geven ten nis op hoog niveau te zien. Zo moest b.v. Bart v. d. Veen uit Goes ervaren, dat het aanval lende spel van Ronald van der Horst uit Castricum altijd de beste verdediging is. Met 6—4 64 moest hij de eer laten aan zijn tegenstander. In tegenstelling tot de voor- en troostronden werd er tijdens de kwart- en halve finale par tijen wel in volledige sets ge speeld. Een enkele keer moest de beslissing vallen door een ty-break. Dit is het beslissen van een set door middel van het achter elkaar over en weer serveren. Vandaag worden in Vlissin gen de finalepartijen ver speeld. Om half vier zal dr. J, Stuijman, bondsgedelegeerde van de KNLB de prijzen uitrei ken. (ADVERTENTIE) (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN Jaarlijks worden door de Nederlandse postduivenhouders ruim een miljoen duiven die niet meer of fn het geheel niet voor de wedstrijdvluchten of voor de kweek geschikt zijn afge dankt- Deze worden door de liefhebber gedood of de vogel wordt weggegeven aan een vriend of kennis of hij brengt de duif naar de poelier en zal dan in het gunstigste geval er f 1,50 voor ontvangen. Maar dan moet hij tegelijk de onze kerheid met zich mee nemen van wat er nu verder met de duif gaat gebeuren. Als de vo gel inderdaad voor de con sumptie wordt bestemd kan men er over het algemeen nog wel vrede mee hebben. Er doen echter hardnekkige geruchten de ronide dat er bui tenlandse firma's die via op kopers duizenden afgekeurde maar ook opgevangen Neder landse postduiven naar Frank rijk importeren om daar als levende schietschijven bij wedstrijden te worden ge bruikt inploiats van kleiduiven. Dat dilt de handel dn postdui ven in een kwaad daglicht heeft gezet behoeft geen niaider betoog. Onlangs heeft het Tweede Kamerlid, de heer Voogd van de PvdA. hierover vraigen gesteld aan de betrok ken minister. Het antwoord hierop is weliswaar nog niet gegeven miaiar wordt met meer dan gewone belangstelling af gewacht, ook door het bestuur van de Nederlandse Postdui- venorganiiisatie, aldus voorzit ter Jennebens te Valkenburg. Jennekens deelde ons des gevraagd mee dat het afschie ten van postduiven plaats vindt. Of het echter in Frank rijk in die miate en op die wijze gebeurt als sommigen be weren. kon hij niet zeggen. Het is mo-edlijk te bewijzen.^ Wat hem overigens bevreemdt is het feit dat de duiven zo gemakkelijk de landsgrens kunnen worden overgebracht door de betrokken exporteer- der. Hij is van mening, dat als hieraan een wat strengere con trole wordt toegepast de inter nationale (ongewenste) handel wordt teruggedrongen. Immers als de NPO, of de bij deze organisatie aangesloten bonden in het vliegseózoen duiven be stemd voor de wedvluchten de grens overbrengt moeten alle bescheiden, zoals een certificaat van herkomst, autorisatie- en invoer- of zelfs doorvoerver- gunmiingen in orde zijn. Ook bij de NPO-secnetairis die heer Van Hout te Mill, die deze functie nu een hialf jaar be kleedt heeft het probleem de voLle aandacht. Hij doet een. beroep op de eerlijkheid van, alle iilefihebbens om tijdens de wedvluchten verdwaiülide, en opgevangen diuiiiven te melden. „Als iedereen <Jat doet zajn we al een héle stap in de goede richting"- Hij wees verder op het fdt dat dit jiaar voor het eerst een zogenaamd ringenboekje dloor het NPO is uitgegeven waarin men aan de hand van het rangnummer kan zien aan wie de duif toebehoort, als ze wordt gevangen of bij een liefhebber op het hok komt aangevlogen. Ook is hij een voorstander van het oprichten van z. g. centrale hokken waar verdwaalde postduiven kun nen worden afgegeven en ver- zorgld ondanks het feit diait dit veel geld zal gaan kasten en door de NPO betaald zal moe ten worden. Tegen de legale handel ta postduiven valt weinig te doen. Erger is echter diat ook tegen de illegale handel (nog) geen doeltreffende middelen bestaan. Elk idee hiertegen is de NPO-secretaris welkom. Een wettige bescherming van de vaste voetring zoals begin van dit jaar werd voorgesteld door de heer Kerkwijk te Dubbeldam, biedt op zich geen voldoende zekerheid Men kan die ring gewoon doorknippen. Zelfs een verbod op het ver voeren of verhandelen van postduiven zonder in het bezit te zijn van het eigendomsbe wijs kan die zaïak alleen maar omslachtiger maken, zonder voldoende zékerheid wat er met de vogels gaat gebeuren. Pluimveehandelaar en poelier J- de Letter te Climige ver klaarde ons uitdrukkelijk dat alle door hem gekochte duiven in Clinge worden geslacht al vorens ze door hem naar Bel gië worden uitgevoerd. In Ne derland is de markt hiervoor niet Lonend. Wel zegt hij dui ven te kopen van iedereen, ate ze maar geschikt zijn, liefst zo vet mogelijk. Naar dé her komst wordt niet gevraagd: „Ik ben tenslotte geen ambte naar", zegt hij. (Van onze atletiekmedewerker) GOES Na een onderbre king van drie jaar houdt de Goese Atletiekvereniging AV'56 zaterdag voor de twaalfde keer de Goese wal- lenloop, onder auspiciën van de Goese Sportraad. Moeilijk heden voor het verkeer in de binnenstad bij dit atletiek- evenement waren er de oorzaak van dat men een paar jaar tevergeefs zocht om de proble men op te lossen. AV'56 is dan ook ingenomen met het feit dat de Goese Sportraad de verantwoording op zich heeft genomen voor een gedeelte van de organisa tie. Met de wedstrijdonderde len wordt om halftwee begon nen. Burgemeester Huber geeft het startschot. Na de wedstrijdloop volgt om kwart over drie een prestatieloop over 1300 meter (een ronde) voor de jeugd tot en met 12 jaar en om kwart voor vier kunnen zij die boven de twaalf jaar zijn deelnemen aan een prestatieloop over 3900 meter. Het wedstrijdpro gramma ziet er als volgt uit: 13.30 uur pupillen en meisjes D (600 meter); 13.40 uur meisjes C (1000 meter); 13.50 uur pupillen en jongens D (1000 meter); 14.00 uur jon gens C (1300 meter): 14.15 uur dames en' meisjes A en B (1300 meter); 14-30 uur jon gens A en B (2600 meter); 14.45 uur senioren (7800 me ter). i School of languages

de Stem | 1973 | | pagina 12