Dames Watney-Taktika winnen toernooi VERLIES STERK MARATHON AZVV SUPERIEUR TEGEN CORN ROYS SEOLTO NIET OP DREEF Hontenisse huldigt zijn jubilarissen Uitgekiende spaarders, hier is eenbrkfvooru VAN DE KREEKE NAAR NOORWEGEN F.van Lanschot (Van onze sportmedewerker) HULST Onder een donderend applaus van enkele honderden toeschouwers verlieten zaterdag avond de dames van de organiserende volleybalver eniging Watney-Taktika uit Hulst het veld van de sporthal Den Dullaert in Hulst. In een zenuwslopende wedstrijd tegen Marathon uit Vlissingen, met twee gelijkwaardige teems, had den ze 1-1 gelijk gespeeld. Een gelijk spel dat voor hen voldoende was om, door een beter algemeen setgemiddelde van 71 tegen 42, voor Marathon op de eerste plaats te eindigen. Bij de heren waren het ïto- vok uit Rotterdam en Watney - Taktika die zouden moeten strijden voor de eerste plaats, ook hier twee gelijkwaardige teams die veel variatie lieten zien, maar toch zou Watney - Taktika in de eindfase van beide sets het onderspit moe ten delven. Desondanks speel de Watney - Taktika een grootse wedstrijd. Maar het was vooral de routine van Ro- vok die de doorslag gaf. Voor al in de eerste set gingen de Hulstenaren steeds met Rovok mee en na een 99 stand stoomde Rovok naar zijn eer ste setzege 1015. Ook in de tweede set liet Watney-Takti ka fraai spel zien, maar uit eindelijk zou het toch met 915 de eer aan Rovok moe ten laten. De strijd bij de dames was een complete ze nuwoorlog, Twee teams die el kaar bijzonder weinig toega ven en elke verkeerde bal zou een van beiden naar de neder laag kunnen brengen. Het pu bliek leefde mee vooral als de Hulsterse dames een punt hadden gescoord. Het was een echte cubwedstrijd waarbij bei de teams vliegensvlug van verdediging op aanval over schakelden. Dat er veel op het spel stond was al te merken in de eerste set toen beide teams veel fouten maakten. De zenu wen speelden een belangrijke rol maar beide teams herstel den zich goed. Waitney - Tak tika nam als eerste een kleine voorsprong, maar Marathon kwam steeds goed terug, om uiteindelijk zelfs nog een voorsprong te nemen. Maar de Hulsterse dames kwamen te rug. Het waren vooral De Booy, Ajrts en Ferket die een zeer sterke indruk achterlie ten. Toen de stand 1514 voor Watney-Taktika was scoorde De Booy het laatste punt 16 14. Ook de tweede set bracht veel spanning, het werd een 1614 zege voor Marathon. Maar dat was voor Watney - Taktika niet zo belangrijk, de eindzege was definitief. Schel- desport uit Terneuzen behaal de een fraaie derde plaats bii de heren. Tegen Cactus werd het een 20 overwinning maar tegen Rovok werd met diezelfde cij fers verloren, met als setstan- oorwaarts - Scheldesport in de sporthal in Hulst. (Van onze sportmedewerker) 's-HEER ARENDSKERKE De Zeeuwse schaatskampi oen Ariaan van de Kreeke is vrijdag naar Noorwegen ver trokken. Van de Kreeke zal samen met een groep schaat sers uit de Zaanstreek zo'n dag of tien aan de conditie kunnen schaven in een trai ningskamp te Fagerness. „Vo- |rig jaar is me dat uitstekend bevallen en ik hoefde er dan ook niet lang over na te den ken om ook deze keer ja te zeggen, toen ik een nieuwe invitatie voor deze trip kreeg", aldus Van de Kreeke Zeelands snelste man op de schaats heeft ook ditmaal zijn zomervakantie opgeofferd voor deze schaatstralning in Noor wegen. Van de Kreeke: „Eigenlijk mag ik niet zeggen dat het een offer was, want in Noor wegen kan ik me eens per jaar geheel uitleven in de schaatssport. Maanden tevoren verheug ik me daarop want dat is nu eenmaal mijn grote ideaal". SCHAATSEN Henk Portengen uit Diemen heeft maandagmiddag op de kunst ijsbaan Thialf in Heerenveen een 100-rondenwedstrijd ge wonnen. In een massale eind sprint toonde Portengen zieh de rankte Voor hem en nog |.]£»<rer, - --o—A een tnd genoteerd van 1.04.43 uur. den 1512 en 1510. Tegen buurman Voorwaarts uit Axel kwam men niet verder dan een 11 gelijk spel maar IJVC uit IJzendijke kreeg een 2—0 nederlaag te slikken. Tegen Watney Taktika was men niet opgewassen, het werd een 20 nederlaag met als set standen 158 en 158. Uitslagen heren: Rovok - IJVC 11, Voorwaarts - Ro vok 02, Scheldesport - Cac tus 20, Watney Taktika - Rovok 02, Watney-Taktika - Voorwaarts 20, Cactus - Voorwaarts 11, Rovok Schelde Sport 2—0, Watney- Taktika - IJVC 1—1, Voor waarts - Scheldesport 11, IJVC - Cactus 11, Watney- Taktika - Scheldesport 20, Watney-Taktika - Cactus 2 0, IJVC - Voorwaarts 11, Scheldesport - LIVC 20. Cac tus - Rovok 02. Uitslagen dames; Marathon - White Star Tissac 20, De Kikkers - Rovok 02, Watney - Taktika - De Kikkers 11, Asterix - Marathon 11, Ro vok - Asterix 20, Marathon - De Kikkers 20, Watney - Taktika - Rovok 20, De Kikkers - Astrix 02, White Star Tissac - Rovok 02, Wat ney-Taktika - Marathon 11, Watney-Taktika - Asterix 2 0, Watney-Taktika - White Star Tissac 20, De Kikkers - White Star Tissac 02. Na afloop van het toernooi sprak voorzitter Prouvoost van Watney-Taktika uit Hulst de deelnemende verenigingen toe. Het was J. Meulenmeester die namens de sponsor van de Hulsterse vereniging de prij zen uitreikte. EINDSTAND HEREN: 1 Ro vok Rotterdam 9 punten, 2 Watney-Taktika Hulst 7, 3 Scheldesport Terneuzen 5, 4 Voorwaarts Axel 3, 5 Cactus De Klinge (B) 2. Dames: 1 1 Watney-Taktika Hulst 8 pun ten, 2 Marathon Vlissingen 8, 3 Rovok Rotterdam 6, 4 Aste rix Kieldrecht (B) 5, 5 White Star Tissac Gent (B) 2, 6 De Kikkers Aardenburg 1 punt. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN AXEL KLOOSTERZANDE Ver schillende Zeeuwsch-Vlaamse voetbalverenigingen maakten van het laatste weekend van 1972 gebruik om hun conditie op peil te houden door het spe len van vriendschappelijke wedstrijden. Tweede klasser Terneuzen speelde thuis tegen Arnemuiden en kwam ondanks een licht veldoverwicht na de rust niet verder dan 1-1. Voor de rust was het een gelijk op gaande strijd, met kansen aan beide zijden. In de 15e minuut was De Rid der dan alleen doorgebroken, maar werd in het Terneuzense strafschopgebied onderuit ge haald. Meerman kende geen ge nade en schoot de toegekende strafschop feilloos in, 0-1. De bezoekers probeerden door te drukken maar de Terneuzense verdediging hield stand. Na de rust was het al gauw gelijk toen Lauret raak schoot. AZVV uit Axel liet Corn. Boys kansloos. Werd het uit eindelijk dan maar een kleine 2-1 zege, deze was dik verdiend AZVV was over de gehele wed strijd duidelijk de beste ploeg. Het begon met een geweldig of fensief dat reeds na tien minu ten resulteerde in een doelpunt. Het was Van Brogt die een ko gel afvuurde. Corn. Boys-doel man Sarneel moest de bal los sen en F. Hanny was er als de kippen bij om de stand op 1-0 te brengen. Net voor rust maak- tte Van Kerckhoven gelijk. Na de rust weer een beier AZW, Van Tatenhoven scoorde 2-1. AZW 2 maakte er tegen Corn. Boys 2 een waar schuttersfes- tijn van, eindstand 12-0. AZVV 3 verloor met 0-5 van Corn. Boys 3. Terneuzense Boys kwam in het veld tegen Sluis kil en hier werd het een 2-2 ge lijk spel. De thuisclub nam eerst een 2-0 voorsprong, maar kon niet verhinderen dat Sluis kil op gelijke hoogte kwam. Een juiste uitslag voor twee gelijkwaardige ploegen. In Kloosterzanden speelden het eerste en tweede elftal van Hontenisse tegen Kemzeke 1 en 2. Hontenisse 1 verloor met 1-5. De Belgische vereniging was hier duidelijk de beste ploeg. De ex-Terneuzen-speler J. Dooms nam het grootste aan tal doelpunten van zijn reke ning. Dat waren er voor rust reeds twee. Na rust verkleine Van Kruysen de achterstand tot 1-2, maar Kemzeke drukte toen nog even door. Ook Hon tenisse 2 kreeg een 1-4 neder laag te slikken en J. v. Kerk hoven zorgde hier voor de Hon- tenisse-treffer. HVV speelde te gen de Belgische vereniging Ertvelde en won met 2-1. HVV was de gehele wedstrijd de beste ploeg en Jac de Booy bracht na 20 minuten spelen zijn ploeg op een 1-0 voor sprong. Voor de rust zou Ert velde op gelijke hoogte komen maar na rust zorgde weer De Booy voor de beslissende tref fer 2-1. Het eerste elftal van Clinge reisde naar Middelburg om daar tegen de hoofdstede- lingen aan te treden. Middel burg was een stuk beter en won met 5-1. (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN In de Zeeuwse micro-korfbalcompe- titie zijn de meeste teams op de helft van het aantal wed strijden gekomen en in de meeste klassen heeft dat een duidelijke afscheiding in de kop van de ranglijsten veroor zaakt. Voor de laatste plaatsen is overal nog een felle strijd aan de gang, die waarschijn lijk tot de laatste wedstrijddag zal aanhouden- -In de eerste klas B had Seolto ook nu weer de nodige moeite met Togo 2. Deze ploeg schijnt de Vlissin- gers niet erg te liggen. Toch behaalden ze de overwinning, maar 63 was weer niet over tuigend. Ook de andere koplo per kon tegen Swift 3 geen royaal aantal doelpunten op haar naam schrijven. Animo 2 was wel een stuk sterker dan Swift, maar het schieten was hopeloos. Swift kon hiervan echter niet profiteren, want de verdediging van Animo gaf niet veel kansen weg en heeft in feite de 31 overwinning gemaakt. Stand: Seolto 1 6-12, Aniipo 2 6-10, Stormvogels 1 5-6, BKC 1 5-3, Togo 2 5-1, Swift 3 5-0. In 2A bleef Animo 3 aan de leiding. Ondo 2 spartelde wel heftig tegen, en bleef steeds in de buurt, maar de kwaliteit van de Souburgers stond ga rant voor de 42 overwin ning. Ook Blauw Wit behaalde dezelfde cijfers tegen Animo 4. Deze wedstrijd was echter heel wat minder van kwaliteit. Volharding had aan Seolto 2 een gemakkelijker tegenstan der, die vooral verdedigend niet zo veel problemen gaf. Volharding bleef met 14 in het goede spoor. Stand: Animo 3 5-8, Volharding 1 5-T, Wit 2 5-6, Ondo 2 5-5, Seolto 2 5-2, Animo 4 5-2. In 3A bleef Zuidwesters zonder punten verlies aan de leiding. Storm vogels 2 deed wat het kon om nog aansluiting te krijgen, maar het mocht niet baten, Zuidwesters 2 speelde te ge routineerd om deze wedstrijd uit handen te geven- Met 4—2 behielden ze de punten. Swift 5 bleef goed volgen. Seolto 3 kon niet veel meer inbrengen dan enige verre schoten, waar van er toch nog twee de korf doorboorden. Swift 5 kon dat echter niet deren, want met 6—2 bleven ze aan de goede kant van de score. Stand: Zuidwesters 2 4-8, Swift 5 4-6, Stormvogels 2 4-3, Atlas 1 3-1, Seolto 3 3-0. Bij de junioren kreeg BKC een flinke alstraf- fing. tot nu toe waren ze zon der puntenverlies gebleven, maar Swift kwam geladen in het veld, met de gedachte dat er niet verloren mocht wor den, wilde men niet te ver achter raken. BKC kreeg geen moment de gelegenheid in zijn normale spel te komen en moest het afleggen. Het betere spel van de Middelburgers werd met 61 beloond. Ondo haalde tegen puntloos Seolto de eerste punten binnen. In een wat rommelige wedstrijd deden ze het nog het beste en wonnen met 42. Stand: BKC J1 4—6, Swift J1 3—5, Storm vogels J1 33, Ondo J1 32, UITSLAGEN le klas B: Seolto 1 - Togo S 63, Animo 2 - Swift 3 3 1. 2e klas A: Seolito 2 - Vol harding 1 14, Animo 4 - Blauw Wit 2 24, Animo 3 - Ondo 2. (ADVERTENTIE) De jubilarissen van Hontenisse in de bloemetjes. Op de voorste rij J. Voet en J. Boogaart met hun echtgenoten. (Van onze sportmedewerker) KLOOSTERZANDE De voetbalvereniging Hontenisse heeft zaterdagavond op een grootse wijze het 45-jarig be staan gevierd. Het rijke verle den was natuurlijk het onder werp van gesprek tijdens deze feestelijke bijeenkomst in de kantine. Hontenisse-voorzitter C. Schelfout opende de avond. Het hoogtepunt van de feesta vond was de huldiging van twee bestuursleden J. Boo- gaert en J. Voet. Twee be stuursleden die al 43 jaar deel uitmaken van het bestuur van Hontenisse. Schelfout: „Een tijd om toch wel even bij stil te sta-an. Twee mensen die steeds in de branding voor Hontenisse hebben gestaan. Bestuursleden die hun sporen al dubbel en dik verdiend hebben en ook nu nog steeds bijzonder veel werk verzetten Zij hebben er uiteindelijk voor gezorgd dat de voetbal sport in Hontenisse is blijven bestaan. Uit de handen van voorzitter Schelfout mochten beide bestuursleden een fraaie oorkonde in ontvangst nemen. De heer L. Roeland, hoofd van de scheidsrechtersaanstellin- gen in Z.-Vlaanderen had nog iets speciaals voor de heer J. Boogaert. Roeland: „De ma nier waarop de scheidsrechters bij Hontenisse ontvangen wor den is werkelijk af te noemen. De COVS heeft dan ook ge meend u hiervoor te moeten huldigen", wa-arna hij aan Boogaert een paar fraaie man chetknopen overhandigde. Hierna was het de beurt aan Boogaart, B. Pauwels en P. de Feyter, die sinds hun b-junio- ren tijd bij de VV Hontenisse spelen. Schelfout: „Een voor beeld voor alle leden van Hontenisse. Niet alleen door nun lange tijd maar vooral om hum sportief gedrag". De nieuwe Spaarbrief van F. van Lanschot, Bankiers, is een waardepapier „aan toonder". Van Lanschot's Spaarbrief kunt u gewoon aan de kas van iedere vestiging of spaaragentschap van Van Lanschot kopen met een looptijd van 1,2 óf 3 jaar. Waarden: f 1.000,-, f 2.500,-, f 5.000,- en f 10.000-, Deze bedragen, plus uiteraard de rente-welke afhankelijk van de looptijd momenteel varieert van 57e tot 6V2%-worden u uitgekeerd aan het einde van de gekozen periode, op basis van rente op rente. Vervroegde oppame is - in principe mogelijk - bij aankoop van onroerend goed. Voor een uitvoerige informatie of het verkrijgen van een uitgebreide folder over deze nieuwe spaarvorm bent u van harte welkom bij F. van Lanschot, Bankiers. bankiers Kantoren:'s-Hertogenbosch, Hoge Steenweg 27-31, postgiro 1117570, te1.(04100>22321, Amsterdam, Herengracht 199-201, postgiro 3656, gemeentegiro A13656 lel. (0201-24 84 86 Paulus Potterstraat 30A, postgiro 3656, gemeentegiro A13656, tel. (020)-76 28 01Den Haag, Lange Houtstraat 8, postgiro 473501tel. (070)-l 16620, Breda, Veemarktstraat 44, postgiro2275570, tel. (01600)-25844, Eindhoven, Keizersgrachtl7enLiinburglaan20A, postgiro 1130570, tel. (040)-27442, Roosendaal, Molenstraat 8, postgiro 1065831, lel. (01650)-4 09 70/4 09 71, Tilburg, Stationsstraat 17, postgiro 1140570, lel. (013)-438745,Vught, Van Voorst tot Voorststraat 1, postgiro 1104500 tel. (04100)-616 62. Spaaragentschappen over heel Nederland. Spaaragentschappen; Axel, Administratie-en Assurantiekantoor De Ridder, H.P.L. de Ridder, Kanaalkade 92, tel. (0IÏ55 )-1443. Bergen op Zoom, Henning Smout Makelaarskantoor A.J.P. Henning, Stationsstraat 8, tel. (016401-33970. Dongen, Assurantiekantoor C.van Dongen, Julianastraat 43,tel.(01623)-2490. Etten-Leur,Roels'Assurantiën, Markt 42,teI.(01680)-2230. Halsteren,Assurantiekantoor M.van Elzakker en Zn., Dorpstraat 21,tel.(01641)-2562. Middelburg, Assurantiekantoor Walcheren, P. J. Vergouwe, St. Pieterstraat I, tel(01180J-3662. Zevenbergen,De Jong Assurantiën, P.G. de Jong, De Donk 18,tel.(01680)-3417.

de Stem | 1973 | | pagina 8