FRISOL WIL PRIEM NIET KWIJT ANIMO 2 OP TWEEDE PLAATS VOLLEYBAL TOERNOOI IN ZELZATE TENNISTOERNOOI IN VLISSINGEN De Bakker winnaar EMIEL SAMAN SCOORT BU MEERDONCK WEER ALS VANOUDS THUY TOONT ZICH WEER SUPERIEUR DRAMA M0NT sim: GE KW an: Er is altijd plaats vooreen droogautomaat vanErres. Breskens speelt voor Hoofdplaat Problemen na de finish Zigzaggend sport Uw droogproblemen zijn de wereld uit met Donderdag 28 december 1972 14 Donderdag 28 dece (Van onze sportredactie) AARDENBURG De kans. dat er volgend seizoen naast de forse profploeg van Ton Vissers en die van Kela-tapijt nog een derde profformatie op de wielermarkt verschijnt is rond Kerstmis weer toegenomen. Deze week namelijk zullen Frisol en Trico Noble weer contact met elkaar zoeken om te onderzoeken of er volgend seizoen niet alsnog met een kleine en dan vooral jonge prof- ploeg kan worden begonnen. Het initiatief daartoe is genomen door Piet Liebergts ploegleider van Frisol. Een initiatief waar Frans van Turenhout in principe nog steeds voor voelt. Hij zegt: „Het is geen geheim meer dat er over een jonge profploeg met mij te praten valt". De reden waarom Frisol nu plotseling toch weer haast zet achter de profplamnan is iti de week voor Kerstmis duidelijk geworden. „Vedette" Cees Priem heeft namelijk laten weten in. een gesprek met di recteur De Vrieis viain de Dordtse benmnemaiatschappij dat hij beslist vain plain is om volgenid seizoen de gelederen van de, beroeps te glaiain betre den. En dat bij ook die aiarabie- ding van Rokadlo uiterst se rieus neemt. Frisol is daair kennelijk toch wel van onder de indruk, want de volko men stilgelegde activiteiten Van Turenhout kreeg immers de mededeling, dat de Vries (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN In de Zeeuwse micro-korfbalcompe- titie is slechts een zeer be perkt programma afgewerkt. Alleen in de Vlissingse sport hal werden er wedstrijden gespeeld. Desondanks was er een belangrijk treffen in de eerste klas. Leider Seolto mocht toezien, hoe de beide achtervolgers Animo II en Stormvogels I het elkaar lastig gingen maken. Het werd al spoedig duidelijk, dat Storm vogels wat te kort zou komen, maar toch weet men het bij micro nooit. Animo II bleek echter toch te sterk en het had te veel routine om de wed strijd uit handen te geven. Stormvogels moest met 14 het hoofd buigen en dat houdt in dat voorlopig enkel Animo II nog een bedreiging vormt voor Seolto. Stand: Seolto I 5-10, Animo II 5-8, Stormvogels I 5-6, BKC I 5-3, Togo II 4-1, Swift III 4- 0. In 3A bleek Seolto III niet sterk te zijn. Het toch ook niet al te sterke Stormvogels II bleef vrij gemakkelijk de baas en het gaf Seolto vrijwel geen \kans. Zelf schoot Stormvogels ook al niet al te best. Het werd daarom slechts 03 in het voordeel van Stormvogels. De stand: Zuidwestrs II 3-6, Swift V 3-4, Stormvogels II 3- 3, Atlas I 3-1, Seolto III 2-0. In 4A gaat Blauw Wit III het steeds beter doen. Nu werd medeleider Tjoba V stevig te ruggewezen in een op behoor lijk peil staande wedstrijd. Tjoba kwam duidelijk te kort en Blauw Wit maakte daar goed gebruik van. Met 62 trok Blauw Wit aan het lang ste eind en het gaat daardoor nu met twee punten voor sprong op datzelfde Tjoba aan de leiding. De stand: Blauw Wit III 4-8, Tjoba V 4-6, Luc- tor III 3-2, Animo V 4-2, Swift VI 3—0. (Van onze sportredactie) BRESKENS Het eerste van Breskens speelt vanavond - de wedstrijd begint om half acht - een vriendschappelijke wedstrijd tegen 't eerste van Middelburg. De opbrengst van deze wedstrijd komt ten goede aan het opbouwfonds van de voetbalvereniging Hoofdplaat, de club die zoals bekend en kele weken paleden werd ge troffen door brand. volgend jaiair augustus met hem willde praten werden driftig hervat. Maar diat neemt niiiet weg, dat Fnaras vatn Turenhout nog val vraagtekens zit. Van Tu renhout: „Liebregts heeft mij voor die Kerst giebolid en toen heb ik hem gezegd, diat ik en iln principe voor voel. Maar toen noemde hlij ween namen van eventuele kandidaten, die mij niilet aanstonden.. Ik begin gewoon niet aian een ploeg met renners die al twee drie jaar rondrijden bij do profs en die niets gepresteerd hebben. Daarnaast kan ik nu Cees Bal niet meer losweken. Maan als er gedacht wordt aan Aad vam dien Hoek, een Adriie Duyker en een Peter van (ten Donik, dian voel ik er wel wat voor. Dat weet ik wat voor vlees ik in die kuip heb, maar met mislukte profs do® ik het nooit". Volgens Frans van Turen hout zit Frisol flitaik in die maag zover dat mogelijk is waar een bemzinemaatschappiij met de mededeling van Priiem dat hij beslist prof wil wonden. Van Turenhout: „Voor zover ik het begrijp is het een flop voor Frisol ais het vol gend seizoen Priem verliest. Want men is kennelijk van plan alles te doen om hem te houd®n". Priem zefof is die mening ook toegedaan, want hij zei tweede kerstdag vooir de cross in. Axel: „Ik geioaf dat ze mij een beetje aan het lijntje wil len "houden". Maiair Priem be sefte terdege dat hij toch een dezer dagen een beslissing moest nemen. Want bij Roka. do vertrekken die mannen be gin februari al naar een trai ningskamp in het warme zui den en als hij overstapt zijn wij Priem dat toch wel graag meemaken. Vandaar dat de Goese bouwvakker nog steeds hoopt dat hij vrijdag in Den Haag tot zaken kan komen met Rokado. Frans van Turenhout is altijd bereid om met Frisol te praten over het oprichten van een prof ploeg. (Van onze sport mede werk er) HULST Het district Zee land van de Nederlandse vol- leybalbond houdt in samen werking met de volleybalvere- niging SAVOK uit Sas van Gent op 6 januari een groot jeugdvolleybaltoernooi dat plaatsvindt in de sporthal in het Belgische Zelzate. Omdat de gemeente Sas van Gent geen sporthal of zaal rijk is waar deze tak van sport beoe fend kan worden moesten de organisatoren naar België uit. wijken. Buiten alle Zeeuwsche jeugd- teams, ongeveer veertig, ne men ook nog een tiental Belgi sche verenigingen deel, zodat het geheel een internationaal karakter krijgt. De deelne mende teams, worden ver deeld in vier categorieën, jon gens aspiranten, jongens junio ren, meisjes -aspiranten en meisjes junioren. Bij de jon gens junioren is ÉWC uit Vlissingen de grote favoriet, maar het zal op een sterke tegenstand van vooral Waitney- Taktika uit Hulst moeten re kenen. Bij de jongens aspiran ten is Watney-Taktika uit Hulst het te kloppen team. De grootste concurrent is hier on getwijfeld het Belgische team Atheneum u-iit St.-Niklaas, dat misschien -wel eens voor een verrassing zou kiunm-en zorgen. Bij meisjes junioren zijn De Kikkers ui-t Aardenburg de grootste favorieten. Maar Sa- vok uit Sas van Gent en St.- Jozef Mavo uit Hulst mogen ook tot de kandidaten gere kend worden. Bij de meisjes aspiranten is Watryey's-Takitika uit Hulst een van de favorie ten. Verder zijn er in de ver schillende categorieën een aantal Belgische teams inge schreven, waarvan de sterkte nauwelijks of niet bekend is. Hierdoor zal het aan nodige spanning zeker niet ontbreken, wat het gehele toernooi zeker ten goede zal komen. (Van onze tennismedewerkster) VLISSINGEN Van 2 tot en met 5 januari wordt er in Vlissingen een jeugd-indoortennistoernooi gehouden. De deelnemers aan dit toernooi komen uit het gehele land. De districtstennistrainer, de heer W. Bos uit Vlissingen heeft dit toernooi twee jaar geleden op poten gezet. In het hele land kreeg dit evenement, mede dank zij de bijzonder goe de sfeer, grote bekendheid. De heer Bos moest de organi satie dit jaar uit handen geven wegens drukke werkzaam heden. De Vlissingse tennisvereni ging DOS heeft nu de organi satie van dit toernooi op zich genomen. De belangstelling van de zijde van de tennisspe lers was deze keer zo groot dat men heeft moeten beslui ten het open tennistoernooi om te zetten in een invitatietoer- nooi. Alle districtstrainers en alle jeugdcommissies van Ne derland hebben een uitnodi ging ontvangen hun beste pu pillen naar dit toernooi af te vaardigen. Dit heeft het grote voordeel dat tijdens dit toer nooi op hoog niveau kan wor den gespeeld. Voor de organi satie brengt deze manier van opzet grote problemen mee. Het aantal jeugdige tennissers die van ver moeten komen, is (ADVERTENTIE) Regen opwasdag. Dat probleem lost u op met een droogautomaat, maar u hebt er gelijk een nieuw probleem bij: waar laat ik hem in m'n overvolle keuken? Met een Erres droger is dat geen punt meer. Er zijn 2 Erres droogautomaten: Ivoor 4 kg en 1 voor 7>h kg droog- gewogen wasgoed. De laatste kunt u eventueel - met behulp van een apart te leveren ophangset-heel slim ophangen boven bijvoorbeeld uw wasautomaat. Meer weten? Dan 'n briefkaartje naar: Erres Nederland B.V., Postbus 1481afd. D., Rotterdam. Erres droogautomaten: reeds vanat f449,-(bruto adviesprijs). enorm toegenomen. Er moeten dit jaar in totaal 53 jongelui bij pleegouders ondergebracht worden. Het organiseren van een dergelijke indoor-tennistoer- nooi kan, mede door de steeds stijgende kosten bijna niet meer door één vereniging worden gedragen. Volgend jaar zal er dan ook gezocht worden naar een of meer sponsors, die geld in dit toer nooi willen stoppen. Het is natuurlijk nooit mogelijk de stijgende kosten, zoals b.v. de ongelooflijk hoge zaalhuren en kantinehuren, en dat geldt vooral voor de sporthal van de Zeevaartschool, op de deelne mers van zo'n toernooi te ver halen. Het gaat hier om schoolkinderen tussen 12 en 18 jaar. Het wordt ook steeds moeilijker de deelnemers bij pleegouders onder te brengen. Veel beter, en -waarschijnlijk veel efficiënter, zouden zij on dergebracht kunnen worden in jeugdherbergen, waar behoor lijk toezicht wordt uitgeoe fend. Het toernooi wordt alle vier dagen in de sporthal van de Zeevaartschool en dinsdag middag en woensdag in de (Van onze sportmedewerker) VOGELWAARDE De derde Kerstpuzzelrit van Hon- tenisse, die gewonnen werd door De Bakker uit Hengstdijk is in alle opzichten een succes geworden. Een bijzonder groot aantal deelnemers had zich voor deze rit laten inschrijven. Zo konden de heer en me vrouw Rieken uit Vogelwaar de, de organisatoren en te vens de uitzetters van deze rally terugzien op een ge slaagde rit. De drie extra prijzen voor de snelste tijd waren als volgt: 1 L. Lambert met 1 uur 7 min. 2. L. Tieleman uit Wal soorden 1.27, 3 J. de Kort uit Vogelwaarde 1.49. De wissel beker kwam in het bezit van de heer K. de Bakker uit Hengstdijk. UITSLAGEN: 1 K. de Bak ker Hengstdijk 91 p. 2 L. Mangnus, Vogelwaarde 86 p. 3 B. Dobbelaer, Vogelwaarde 81 p. 4 A. Roctus, Kloosterzande 81 p. 5 J. Boushaut, Kloos terzande 81 p. 6 S. Jocheim, Vogelwaarde 81 p. 7 R. Bis schop, Vogelwaarde 81 p. 8 H. Scheerders, Vogelwaarde 81 p. 9 A. de Deijne, Axel 76 p. 10 T. de Dalie, J. Verlinden 76 p. 11 A. Strobbe, Vogelwaarde 76 p. 12 A de Burm, Vogelwaarde 76 p. 13 F. Lambert, Vogel waarde 76 p. sporthal van de Zeevaartschool en dinsdagmiddag en woens dag de gehele, dag in de ge meentelijke sporthal te Vlis singen gespeeld. De recreatie commissie houdt de jongelui twee avonden bezig in de kan tine van de Zeevaartschool en in het wijkcentrum Het Open Hof. De deelnemers zijn in drie leeftijdsgroepen verdeeld. Na melijk tot en met 14 jaar, tot en met 16 jaar, en tot en met 18 jaar. Naast vele prominente jeugdspelers zoals Frank de Koning, René en Theo Gorter uit Amsterdam, Loek Klippel uit Den Haag, Yvonne van Eekhout, uit Amsterdam, zul len ook verschillende veelbelo vende Zeeuwen aan dit toer nooi deelnemen, onder wie de Zeeuwse kampioen Bart van der Feen uit Goes, Pauline van Bergen uit Middelburg, Marian Krediet en Joke Thiele uit Vlissingen. De sporthal staat op 2, 3, 4 en 5 januari voor iedere be langstellende gratis open. De Vlissingse tennisvereniging DOS wil dit toernooi, ondanks de grote financiële moeilijkhe den, voor Zeeland blijven be houden. Er gaat namelijk van een dergelijk toptennistoernooi een grote stimulans uit voor de Zeeuwse tennisjeugd. DOS heeft namelijk in het afgelo pen jaar diverse tennisdemon- straties georganiseerd, waar. aan verschillende bekende Ne derlandse tennissers deelna men. Enkele weken geleden werd nog in de Vlissingse ge meentesporthal een indoor, competitiewedstrijd gespeeld. De belangstelling voor dit soort tennisevenementen blijkt steeds weer bijzonder groot te zijn. Zeeland telt momenteel 2900 georganiseerde, en nog zo'n 600 ongeorganiseerde ten nissers. Dat betekent dat meer dan 10 procent van de Zeeuw se bevolking tennisenthousiast is. Een toernooi zoals dat de komende week in Vlissingen wordt gespeeld, betekent dan ook een flinke stimulans voor de Zeeuwse tennissport. (Van onze sportmedewerker) TERHOLE Emiel Saman uit Terhole, eens een ge vreesd spitsspeler voor alle Zeeuwsch-Vlaamse voetbal verenigingen en ook ver daarbuiten, maakt nu weer furore bij zijn nieuwe Belgi sche vereniging Meerdonck, waar hij de functie bekleedt van transferspeler. Een func tie die hij bezet sinds de nieuwe Belgische voetbal competitie. Miel Saman heeft het er verschrikkelijk naar zijn zin en dat is volkomen begrijpelijk, want het kleine clubje heeft zich nu plotse ling naam verworven in Bel gië, want uit het niets is het naar de top van de afdeling geklommen. Saman mag dan misschien iets van zijn klas se verloren hebben, hij is er nog steeds niet te beroerd voor per wedstrijd een paar doelpunten te scoren. Van daar dat zijn naam veel ge noemd wordt in Belgische sportbladen. De naam Emiel Saman kreeg in Zeeuwscih-Vlaande ren vooral bekendheid, toen hij reeds op zeventienjarige leeftijd in het eerste van Siteen vele defensies de schrik in het lijf joeg. Als een aal zo vlug gleed hij door de verdedigingen, vuur de harde en gerichte schoten af en als hij een aanval met zijn hoofd afrondde wist elke doelman zich bij voorbaat knasloos. Hij kreeg aanbie dingen van verschillende Belgische verenigingen, want de Belgische scouts waren toen al erg actief in Zeeuwsch-Vlaanderen, maar hij bleef voorlopig waarhij was. Hij stuwde Steen steeds naar de top van de ranglijst, maar een kampioenschap kwam er niet van. Uiteinde lijk besloot hij dan toch zijn geluk ergens anders te gaan zoeken en hij maakte het overstapje naar HVV. Sa man: „Hulst speelde toen tweede klas en daardoor lag het spelpeil toch wel iets ho ger dan bij Steen". Met Sa man reikte HW direct naar het kampioenschap. Saman: „Dat was een gouden tijd. Later heb ik nooit meer in zo'n elftal gespeeld. In de strijd om de beker moesten alle verenigingen er aan ge loven. Zelfs RBC. Tot NAC ons tenslotte wipte". Zoals het zo vaaik gaat ge beurde ook in dat kla-sserijke team van HW. Er kwamen meningsverschillen en spe lers van naam zoals Van der Poel, Moens en Neefs ver trokken. Saman zelfs kreeg last van een flinke blessure, die hem drie maanden van de grasmat hield. Er werd in Zeeuwsch-Vlaanderen zelfs aangenomen dat zijn voetbal carrière voorbij was. Saman zelf kon zich er niet bij neerleggen, trainde erg hard en liet zich overschrijven naar Steen. Hij werd uiter aard met open armen ont vangen. En Steen daverde met Saman direct naar het kampioenschap vam de vier de klasse. Ook in de compe titie daarop volgend stoomde Steen door, maar voor het tweede klasserschap kwam het net wat punten te kort. Saman: „Na dat seizoen was het helemaal niet mijn be doeling om Steen te verlaten, maar ik kreeg zo'n geweldig aanbod van Smt-Gillis-Waes, dat ik niet kon weigeren." Zijn eerste seizoen bij Sint-Gillis maakte Saman zich onmiddellijk waar, want hij scoorde niet minder dan dertig treffers. Hij werd tot „held" gebombardeerd en hij scoorde het tweede seizoen bij Sint-Gillis 24 maal. Maar uiteindelijk werd het harde Belgische spel op de man hem fataal, want in het be gin van zijn derde seizoen bij Sint-Gillis scheurde hij zijn enkelbanden. Saman sukkelde heel wat af, maar zag toch nog kans om in dat seizoen veertien doelpunten bij elkaar te frommelen. Ook in het afgelopen seizoen 71- 72 was hij nog produktief maar toch verliet hij de gele deren van Sint-Gillis. Sa man: „In Terhole was inmid dels een voetbalclub opge richt en ik kreeg het verzoek om die jongens te trainen, een verzoek waar ik gelijk aan voldaan heb. Daarnaast vroeg Meerdonck of ik er niets voor voelde om als trai ner-speler te fungeren bij die club en ook daar heb ik ja op gezegd. In eerste in stantie wilde Sint-Gillis Sa man niet laten gaan. Ook niet toen Clinge en Steen infor meerden, maar na lang pra ten mocht Saman dan toch naar Meerdonck vertrokken. „Saman: „Ik hoorde in die tijd dat Woytal van Steen o ver zou gaan naar Clinge en ik heb onmiddellijk Meer donck getipt. Het bestuur is mat hem gaan praten en op die manier is ook hij de grens over gegaan". Saman vertelt dan nog vain de moei lijkheden die er ontstonden rond de overgang van Woy tal. Zeker rond het wel of niet transfervrij zijn. Maar die problemen werden opge lost en nu zal Meerdonck er beslist geen spijt van hebben dat het de twee Zeeuwsch- Vlamiïigen inlijfde. Meer donck staat namelijk niet al leen aan de leiding, maar Woytal scoorde deze compe titie al zeven maal en Sa man.... 21 keer. Emiel Saman: Dit seizoen weer succesvol schutter bij Meerdonck. (Van onze sportredactie) HULST Tijdens wedstrij den op rollen voor trimmers in café De Ster in Hulst moest Theo van de Branden uit Hei kant weer het hoofd buigen voor Gaston Thuy uit St-Jan steen. De wedstrijden waren georganiseerd door toerclub Hulst, met als hoofdnummer het duel tegen de trimmers van de Wielertoerist uit het naburige Belgische De Klinge. Maar de Belgen lieten niet zo'n sterke indruk achter. Het waren Thuy, v.d. Branden en De Block die voor het hoofd nummer moesten zorgen. Thiuy reed zijn eerste reeks in een tijd van 11.0 sec terwijl zijn rivaal Van de Branden dezelfde ijtd nodig had. De Block uit Heikant, het grote toekomstige talent voor de rol len en eveneens in de volks- koersen zorgde voor een grote verrassing. Hij legde de 250 meter af in een tijd van 10.5 sec, en geen van de dertig deelnemers zou in staat zijn deze tijd te verbeteren. Met grote spanning werd uitgezien naar de tweede reeks, die Thiuy reed in 11.2 sec. Tb. v.d. Branden haalde er alles uit maar deed er uiteindelijk 0.2 langer over. De Block bleef in zijn tweede reeks ver onder de maat. Hij had er 12.3 sec voor nodig. De Belg De Bin reed de tweede reeks in 10.9 sec en was uiteindelijk goed voor een gedeelde derde plaats. UITSLAGEN: 1 G. Thuy St.-Jansteen totale tijd 22.2 sec; 2 Th. v.d. Branden, Hei kant 22.4 sec; 3 en gelijk E. de Block Heikant en R. de Bin, De Klinge (B) 22.8 sec; 4 Maes Hulst 22.9 sec; 5 W. van Foec- ke Koewacht 23.0 sec; 6 G. de Moor De Klinge 23.1 sec; 7 G. van Hoey, De Klinge 23.2 sec; 8 P. Everaard, Hulst 23.3 sec; 9 en gelijk G. Wijnacker, Koe wacht, P. Kas Hulst en W. Martens, Hulst 23.6 sec; 10 L. van Haverbeke De Klinge 24 sec; 11 W. Gijsel, Heikant,! 24.8 sec; 12 H. Maas, De Klin ge (B) 25.3 sec; 13 J. Wenze- ler, Hulst 25.5 sec; 14 R. Wee- maes, De Klinge 25.7 sec; 15 J. Thiuy, St-Jainsteen 25.9 sec; Eindstand toerclub: 1 Hulst 30.56.4 min; 2 De Klinge 40.11.7 min. (Van onze sportmedewerker) MIDDELBURG. De kerst- wildrit van de Motor- en Auto club „Scheldegouwen" leverde voor de meeste van de zestig deelnemers het grootste pro bleem op toen de finish al was gepasseerd. Men moest toen het gewicht raden van een grote kaars en voor elk misgeraden grammetje kreeg men een straf- punt. Dat kon flink doortikken. De laag geplaatste equipe de heer en mevrouw Goudzwaard hijvoorbeeld liepen 3670 straf- punten op. Een uniek record, maar het mocht de pret niet drukken, want voor allen die aan deze oriëntatie- en puzzelrit meede den was er een prijs. Iedereen heeft dan ook een groot of een kleiner kerstboutje op tafel kunnen brengen. De hoofdprijs bestond uit een kalkoen met een gewicht van 10 kilogram. Die ging naar de equipe J- TuinmanJ. W. Minnaar, dat slechts 29 strafpunten incas seerde. De uitslag was verder: 2, De heer en mevrouw S. L. Elf ring, 84 pnt.; 3. P. C. Louwerse—J. Hofman, 95 pnt.; 4. de heer mevrouw J. Dusebout, 127 pnt.; 5. C. Boogaard, 138 pnt.; 6- A- M. Westveermevrouw Holle- stelle, 145 pnt.; 7. mevrouw SeitsRudi Seits, 153 pnt.;8- de heer en mevrouw D. Goede- gebuure, 167 pnt.; 9. de heer en mevrouw L. de Nooyer, l88 pnt.; 10. de heer en mevrouw M. van Eijseren, 192 pnt.; H- L. G. Vader—C. Vader, l84 pnt.; 12. M. Baert—P. Poelman. 235 pnt.; 13. M. Coppens— Gernaert, 240 pnt.: 14. de heer en mevrouw C. Gunter, 244 pnt.; 15. M. NeeleB. Hoek 265 strafpunten. De dertiende juli '67 's ochtends vroeg de hit loom boven de Franse h| venstad Marseille. Ton Simpson was als één dd eersten aan de start van 13e Touretappe naar Ca pentras. Bij een hek stonde twee Engelse toeristen m. wie hij enige tijd sprak. Tor was in een stralend humen Hij lachte veel en maakt; grapjes met de toeristen. Kennelijk boezemde hem Mont Ventoux, op wiens zuufl stofarme flanken in het verll den zovele renners in moe lijkheden waren gekomen, geel vrees in. De renners gingen pad. Het werd een martelga in een hitte van 38 graden. Tenslotte berekite de kard vaan de voet van de Mont Ver toux, een berg die na het paa seren van de boomgrens el uitziet als een maanlandschap! Met grauwe steenmassa's, zon der een spiertje groen, biedg deze Reus van de Provenc een onheilspellende aanblik' Aan de voet van de Ventoul demarreerde de Spaanse klin mer Julio Jimenez. Lichtvoetil maakte hij zich los uit het pa loton, achtervolgd door Ray! mond Poulidor. Tommy Simp son was de eerste die dé vluchtelingen trachtte te ach' terhalen. In het begin lukte di vrij aardig. Onder zijn impull viel het peloton in stukken uit; een. Maar drie kilometer onl der de top begon het dramf Simpson zich af te tekenen Hij reed plotseling zigzaggeni over de weg en viel. Zijl ploegleider Alec Taylor en d<- mecaniciens Harry Hall er Ken Burd, die in een auto ach ter hem reden, waren in eer ommezien bij Simpson. „Put hje on my bike", stamelde hij Men hielp hem weer in het za del en Tommy zette zijn mar- trigang nog enige tientallen dieters voort. Hij viel opnieuw van ajn fiets en bleef stil lig gen. Een Belgische volger pas je als eerste mond op mond- „f^denung toe. Wat latei erd hij afgelost door een der "«Tleegsters van de medische stat in de ronde. Tommy Simp- daar in die broeienc z?-n 'n coma- Hij ademde eo^Wu ï- s meer. Snel were wola i£opter opgeroepen en Simpson overgebracht r het Centre-Hospitaal ir t Jf'?Pn\ He Tourarts Macorit 'te ln de helikopter tever- t» levensgeesten weer ot te wekken. Om 17 uur 40 die dood T?mmy Simpsor nvoS'-J 4 nieuws van zijn feta .'iden had een shock-ef- +ori in karavaan. Journalis- Tom- j?rslaSen bijeen nada tour-directeur Felix Lévitan waa>. Tperszaal te Carpentras aiJ Janssen de rit ge zou c" het gerucht als! sest„ pson op de Ventoux gestorven zijn, kwam bevesti-l nenuit 6rS barstten in traJ o°ganisatlfde avond gaven de iüt „^toren een communiqué dat do werd meegedeeld m!Ld®ai:tsen geen toestem- graflXvoor een be- derzopïf' zou eerst een »n- Siml„ "aar dp d00d van mmpson worden ingesteld. O-" dopin-> ment vie' het woord

de Stem | 1972 | | pagina 14