Kerstherberg in Goes Sirtouropa* Festival van uitheemse muziek in Middelburg PPR bestudeert vraag naar industrieterreinen Boer mag vraag naar produkt niet uit oog verliezen In ondei van Cult UITI VAN ZESDU] BOERE] MOETE] -1 VOORBEREIDINGEN VERKEREN IN EINDSTADIUM Veilingen zonder directeur Vakantiewoning geheel in de as „Wild"-viswedstrijd aan zeedijk „Duijnkerke" AlsAirtourNespanda u adviseert: Wat doet u dan? 'n advies van Airtour Nespanda 1 stad streek 1II Raad Kapelle vergadert Vrouwenbond Ovezande tien jaar Hontenisse Vuurvreten Sarangi IR. J. PRINS: com men Nieuwe stijl Droog en mistig Vrijdag 15 december 1972 markten GOES, 14 december Ex port en industrieveiling: Di verse rassen appels: Kroet-wit 40,70, kroet-rood 21„ Cox's Orange Pippin: KL I 75-80 118—128. 70-75 110—122, 65-70 81—88, 60-65, 58—62, 55-60 40,70—44. KL. II 70-75 107— 110, 65-70 72—83, 60-65 55— 59, 55-60 40,70—43, Rode Goud- reinette KL. I 7585 87. 65 75 76, KL. II 75-85, 84, 65-75 (Van onze correspondent) KAPELLE Op dinsdag 10 december om half acht 's avonds zal de raad van Kapelle in openbare vergadering bijeen komen. Op de agenda staan o.a. onderwijsvoorstellen. Zo is er het voorstel van b. en w. om mej. P. K. Koeman uit Waarde te benoemen in vaste dienst als leidster aan de openbare kleu terschool in Kapelle en mej. C.A.W. Kole tot hoofdleidster aan de openbare kleuterschool in Wemeldinge. Voor verschillende personen zal een geldlening worden ge garandeerd voor de bouw van woningen. Het bedrag per leer ling ingevolge art. 55 van d: l.o.-wet dient volgens b. en w. voor de bijzondere scholen te worden vastgesteld op f 160,32 verhoogd met f 11,- administra tiekosten. Dit is ten opzichte van 1972 een verhoging van f 5,39. Een gedeelte van de vuilnis stortplaats te Kapelle willen o en w. verkopen aan het wa terschap dit deze grond nodig heeft voor verhoging, en ver zwaring van de zeedijk bij de Willem Annapolder. B. en w. hebben de raad verder een voorstel gedaan om een veror dening in te stellen tot het hef fen van precariorechten voor hen die de openbare weg ge bruiken voor opslaan van be paalde materialen enz. (Van onze correspondent) OVEZANDE De r.-k. vrouwenbond van Ovezande heeft zijn tienjarig bestaan gevierd. Voor deze gelegen heid hadden de dames hun echtgenoten of verloofden meegenomen. Ook bestuursle den van zusterverenigingen uit de omgeving waren aanwe zig. Na een eucharistieviering verzamelde men zich in zaal Doene, die vrijwel volledig bezet was. Onder leiding van mevrouw Priem-van Tichelen had de avond een reuze gezel lig verloop. Onder het genot van een drankje en een hapje werden aan de hand van zelf gemaakte teksten de voor naamste voorvallen uit de af gelopen tien jaar nog eens naar voren gebracht. Pastoor Pontenagel, die tien jaar gele den op de eerste vergadering van de toen pas opgerichte vrouwenbond de eerste spre ker was, gaf ook nu acte de présence. Na het officiële gedeelte hielden de „Woodpeckers" de aanwezigen met spel, muziek en dans, tot in de kleine uur tjes gezellig bezig. (Van onze correspondent) KAPELLE Per juni 1973 zal de heer A. C. de Klerk zijn dienstverband bij de veilings- vereniging „Kapelle-Biezelin- ge en Omgeving" beëindigen. Zonder verder commentaar is deze mededeling gedaan aan de leden van deze veiling. De heer De Klerk is direkteur van deze veiling evenals van de veilingen te Fjjnaart en Ter- neuzen. Nader vernamen wij nog dat de heer De Klerk per 31 december zijn functie bij de veiling Terneuzen neerlegt Garantie De gemeente Hontenisse is bereid om garant te staan voor een geldlening, die de stichting katholieke openbare uitleenbibliotheek Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen moet aangaan voor 't gebouw aan het Europaplein in Kloos- terzande. Het gaat om 'n geld lening van 105.000 gulden. De gemeenteraad moet woensdag 20 december aan het voorstel nog goedkeuring verlenen. 75, Goudreinette KL. II 75-85 77—83, 65-75 67—81. 55-65 4861, Lombartsealville KL.I1 75-80 63, 70-75 61, 65-70 54. 60-65 43, Zoete Ermgaard KL.I 65-70 154, 60-65 132, KL. II 55- 60 109—111, 50-55 100, Golden Delicious KL.II 80-85 73—80, 75-80 59—78. 70-75 61—74, 65 70 43—58, 60-65 40,70—42. Doyenne du Cornice KL.I 80- 85 91, 75-80 86. 70-75 86—91 65-70 71, KL.II 75-80 80—82, 70-75 80—82, 65-70 64—66, 60- 65 50—54, 50-55 29—42 Con ference KL.II 60-65 91, 55-60 67, 50-55 4350, D 30. Saint Remy KL.II 70-80 92—95, 60- 70 84—95. 50-60 67—73. Gewo ne veiling: Cox's Orange Pip pin KL.I 75-80 128, 70-75 108, 55-60 45, KLII 75-80 94—109. 70-75 93—108, 65-70 77—78, 60-65 59, 55-60 40,70—42, grof 48—52, Goudreinette KL.II 75- 85 80, 6575, 65, fijn 45. Jo nathan KL.II 70-75 57, 65-70 47, 60-65 30, Winston KL.II 60-65 40.70-43, 55-60 40,70. Saint Remy KL.II 60-70 81— 87. grof 5256, fijn 35. Gieser 55. 42. Totale aanvoer hard fruit 6000 kisten. (Van een onzer verslaggevers) GOES De voorbereidingen voor de kerstherberg, welke dit jaar voor het eerst in Goes wordt gehouden, zijn bijna klaar. Eigenlijk hoeft alleen nog het ontmoetingscentrum De Veste aan de Keizersdijk waar iedereen die zich eenzaam voelt op eerste en tweede kerstdag terecht kan, op stemmige wijze worden versierd. En dan moeten er natuurlijk nog broodjes gesmeerd worden, en koffie gezet. (Van onze correspondent) GOES In de nacht van 13 op 14 december is een vakan tiewoning, eigendom van een Belgische familie, en gelegen aan de Staaldijk, geheel door brand verwoest. De heer L. van H. die in het huisje aanwezig was, werd om half een in de nacht wakker door rook en vuur en zag dat de petroleumkachel was gaan branden. Een poging zelf het vuur te doven mislukte. De man is toen naar de camping Klein Stelle gegaan om de brandweer te waarschuwen. De brandweer van Wemeldin ge heeft het vuur met vijf stralen bestreden, maar kon niet voorkomen dat het pand geheel uitbrandde. Maar verder is alles en ie dereen klaar. Er staan zeven tig vrijwilligers klaar om de mensen op te vangen, er is geld beschikbaar en de eerste mensen die de kerstherberg willen bezoeken hebben zich al aangemeld. Het idee om ook in Goes een kerstherberg te beginnen is geboren bij de ge reformeerde jeugdvereniging Ichthus die ermee naar de stichting Sociaal Cultureel Werk in Goes stapte. Die stichting verleende alle mede' werking en speelde de organi satie weer terug naar Ichtus. „Dat wij als gereformeerde jeugdvereniging een kersther berg op touw zetten,, wil niet zeggen dat het ook een zuiver gereformeerde aangelegenheid wordt", zegt Iehthusvoorzitter Ron de Reus, „dat is bepaald niet de bedoeling. Iedereen is welkom,- of hij er nu een be paalde godsdienst op na houdt of niet, het maakt allemaal niets uit. De kerstherberg is er gewoon voor mensen die zich juist met Kerstmis, als iedereen het gezellig heeft, eenzaam voelen". De kerstherberg gaat in de kerstnacht om twaalf uur open. De eerste ploeg van vrijwilligers staat dan al klaar om iedereen te voorzien van koffie en een broodje en om te praten met de mensen die daaraan behoefte hebben. Bij het samenstellen van de vrij- willigersploegen (mensen die op deze manier een deel van hun kerstfeest voor anderen willen opofferen zijn van har te welkom) is rekening gehou den met het gemêleerde pu bliek dat men in de kersther berg denkt te ontvangen. „Je kunt een eenzame man van een jaar of veertig natuurlijk niet laten praten met iemand van vijftien a zestien jaar", verklaart Ron de Reus. ..Er is ook nog flink wat geld binnengekomen. De stich ting Sociaal-Cultureel Werk, de hervormde kerk de gere formeerde kerk, de vrij-evan gelische kerk en i emand die onbekend wenst te blijven zijn allemaal al goed gebleken voor een flinke gift. Er wor den nog meer giften verwacht op gironummer 50817 van de bank voor Zeeland (met ver melding Kerstherberg '72). Het onder de Goese midden stand verspreide verzoek om een bijdrage van een tientje is blijkens de reeds binnengeko men bijdragen ook erg positief ontvangen. Organisatorisch 'is alles klaar om eenzamen uit Goes en omgeving ten minste twéé dagen van het jaar wat gezel ligheid en warmte te bieden. Men verwacht dat het wel druk zal worden. Alle infor maties over de Kerstherberg '72 zijn te verkrijgen in De Veste aan de Keizersdijk in Goes (telefoon 01100-8142). (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK Tij dens de matig bezochte jaar vergadering van de 's-Heeren- hoekse hengelsportvereniging de „Leeglopers" in hotel de „Korenbeurs" te 's-Heeren- hoek werd bekendgemaakt dat A. J. de Vos uit Heinkenszand met 474 punten clubkampioen 1972 was geworden. No. 2 werd J. J. Oele uit Goes met 440 punten en no. 3 werd J. Walhout uit Heinkens zand met 429 punten. Bij de jeugdleden werd de beker ge wonnen door M. A. Bouwense uit 's-Heer Arendskerke met 229 punten. Tenslotte werd op deze jaarvergadering bekend gemaakt dat op zondag 17 de cember van 10-13 uur aan de zeedijk „Duijnkerke" te Bors- sele een „wild"-viswedstrijd voor de leden zal plaatsvin den, die tevens het einde van het clubseizoen zal betekenen. Om 19 uur vindt in hotel de „Korenbeurs" de prijsuitrei king plaats. (ADVERTENTIE) haal'n kerstkado voor uw zomervakantie Even verder lezen.Want een advies van Airtour Nespanda kan je niet zo maar in de wind slaan. Immers, Airtour Nespanda bezorgde honderdduizenden mensen in de afgelopen jaren een zeer prettige vakantie. Daarom is het een goed advies een kerstkado te halen. Speciaal voor uw zomervakantie. Wat het is? Wel, ondermeer de kennismaking met een nieuwe naam: Airtouropa. Wanneer u morgen die naam noemt bij uw boekingskantoor, krijgt u een geweldig kerstkado. U moest het maar doen, vindt Airtour Nespanda. Want dan weet u morgen meer over... (iv: fff5"!S f:- A Maker Akili op de Viduth (Van onze correspondent) MIDDELBURG Er is weer eens een festival in de Middelburgse Schouwburg, een festival van uitheemse muziek. Dit festival op 30 de cember a.s. hoort eigenlijk bij het Jazzfestival en het film festival, die dit seizoen ook in Middelburg gehouden werden, maar het moet vooral niet ge zien worden als een vervolg op die festivals, want daar is in ieder geval geen sprake van. Dit festival is eigenlijk het vervolg op het Inclusiefcon- cert, dat zo'n twee jaar gele den plaats vond. De bedoeling van dat concert was toen om de aanwezigen zoveel mogelijk verschillende muzieksoorten te bieden. Om maar eens een voorbeeld te noemen, zowel Theo Olof, die klassieke mu ziek voor zijn rekening nam, als Willem Breuker, den be kende jazz-musicus, waren aanwezig. Nu is de opzet wel ongeveer hetzelfde, alleen is de muziek heel anders. De organisators, Jeugd en Muziek en de ZVU, hebben deze keer een aantal musici uit alle vier de wind streken naar Middelburg ge haald, om de muziek uit hun cultuurpatroon ten gehore te brengen. Er wordt ook, en in tamelijk grote mate gedanst en' wel door een aantal danseres sen uit Ba-l-i. Nu zijn er na tuurlijk een aantail mensen die de Balidansen met de Java- dansen vergelijken, maar die vlieger gaat niet op. De Bali dansen zijn visueel namelijk veel aantrekkelijker dan de Java-dansen, waarbij veel met het hoofd en de handen wordt gewerkt. De danseressen wor den in Middelburg begeleid door een bandrecorder, omdat het gewoon financieel niet op te brengen was om de vaste begeleidingsgroep ook naar Nederland te laten komen. De muziek is echter dezelfde, en daar gaat het tenslotte om. Mochten er mensen zijn, die zich op den duur bij de Bali dansen gaan vervelen, dan kunnen zij in die benedenfoye-r van de -schouwburg terecht. Ze kunnen daar dan genieten van het ritmische geweld van een steelbaod. Vanaf 4 uur 's middags, wanneer het festival begint, kunnen de bezoekers tot onge veer 12 uur 's nachts in de gehele schouwburg terecht, waar so-ms gelijktijdig twee of drie verschillende groepen op treden. De middag wordt geopend door de popgroep Sail, die zich niet makkelijk in een hokje laat stóppen, maar die het best als een folkgroup om schreven kan worden. Tegelijkertijd wordt er in een andere zaal een Chinese film vertoond, waarin haast van zelfsprekend de revolutie en de gedachten van voorzitter Mao de hoofdmoot vormen. D-a-t is echter miet ten koste ge-gaan van de artistieke kwa liteit van de film, maar dat is aan de toeschouwers om te beoordelen. Twee Nederlandse musici, Kees Otten en Manlus van A'ltena, brengen muziek uit de Middeleeuwen en de Renaissance, en maken daarbij gebruik van de echte „ouwe" instrumenten, zoals bomhardt, kortholt, worstfagot en zink. De beide musici mak-en deel uit van een vier man tellend ensemble, waarvan echter twee leden elders vertoeven, dat zich op het spelen van historische muziek heeft toe gelegd. Er zijn ook twee enge man nen, die zich doorsteken met ijzeren pinnen, vuurvreten, messen werpen en op spijker bedden liggen. Een van de twee heet zeer toepasselijk Mister Saté, de ahideir is Ma- dralbasj genaamd. Zij verzor gen het spectaculaire gedeelte van het festi-val. Uit Syrië komt de bekende jonge luitspeler Maher Akili, die bekend is om zijn onge kende originaliteit en zijn in spirerend vermogen. De mu ziek die diep geworteld is in Arabische tradities uit de ze vende en achtste eeuw, wordt desondanks toch beïnvloed door de stromingen in de mo derne muziek. Naast de Bali-danseressen komt uit India de veel gepre zen danseres Saroja, die al ve le malen officieel door de In dische regering is' uitgezonden om op te tred-e-n bij speciale gelegenheden. Zij wordt bege leid door vader en zoon Khan, waarbij Khan senior een snaarinstrument, de sarangi, bespeelt en junior de tabla, twee veltrommels, voor zijn rekening neemt. Tijdens de maaltijd treedt een groep zigeuners o.l.v. Gre gor Serbian op. Voior de aller kleinste belangstellenden is er een crèohe ingericht, voor de ouderen die van buiten Mid delburg komen is er, w-at een goede traditie begint te wor den, weer een busdienst. De toegangsprijs, die dank zij de steun van overheid 5 gulden bedraagt, is zeker niet te veel voor het-festival, uniek in Zeeland en misschien wel rn Nederland. HANS LAROES (Van een onzer verslaggevers) HULST De Zeeuwse PPR-statenleden zijn momen teel samen met hun Brabantse geestverwanten aan het bekij ken op welke wijze op een zowel voor Zeeland als voor Brabant interessante wijze aan een eventueel in de toekomst te ontstane vraag naar terrei nen voor zeehavenindustrie in Zuidwest-Nederland kan wor den voldaan. De voorkeur van de Zeeuw se PPR-statenfractie gaat hier bij beslist niet uit naar de monding van het Baalhoekka- naal of naar Ossenisse. Men meent dat er in Zeeuwsch- Vlaanderen in diverse opzich ten geen plaats is voor zeeha venindustrie. Wel denkt men aan een mogelijk als zeeha venindustrieterrein aan te wij zen gebied tussen Rilland- Bath en Woensdreeht, een ge bied dat volgens PPR-Zeeland zowel voor Brabanders als voor Zeeuwen (waaronder dan na de aanleg van de vaste oeververbinding ook de Zeeuwsch-Vlamingen gere kend kunnen worden gmeak- kelijk bereikbaar is. Een der gelijke visie ontvouwde gister- avond PPR-statenlid C. van Waterschoot tijdens een open bare PPR-verga-dering in Hulst, waar van gedachtefi werd gewisseld over onder werpen, die volgende week tijdens de provinciale begro tingsdebatten aan de orde zul len komen. De heer Van Waterschoot stelde wat de reservering van zeehavenindustrieterrein be treft voorop dat uit een nader peilen van de voor de toe komst reëële behoefte aan ter reinen voor zeehavenindustrie zal moeten blijken dat die be hoefte inderdaad in die mate aanwezig is dat daarvoor in Zuidwest-Nederland nog meer ruimte gevonden moet worden. Zal een dergelijk in dustrieterrein als een soort omgeklapt Reimerswaalplan in oostelijk Zuid-Beveland wor den aangelegd dan zullen vol gens de heer Van Waterschoot heel strenge milieu-eisen aan de daar komende bedrijven moeten worden gesteld omdat men ditchtbij het dichtbevolk te Westbrabantse gebied zit. Kritische kanttekeningen werden door de heer Van Wa terschoot geplaatst bij de plannen voor de bouw van kerncentrales en bij de on langs verschenen Zeeuwse zie kenhuisnota, waarvan hij het een kwalijke zaak vond dat hierin haast uitsluitend een Middenzeeuwse visie wordt gepresenteerd. Tijdens de ko mende statendebatten zal de PPR-fractie, zo deelde de heer Van Waterschoot althans mee onder meer pleiten voor een nauwere samenwerking tussen de Zeeuwsch-Vlaamse ziekenhuizen en die te Ant werpen, Gent en Brugge. Statenlid J. van de Voorde was gisteravond wegens ziekte afwezig. Dit tot zijn eigen te leurstelling, want het was zijn bedoeling geweest om bepaal de geruchten te ontzenuwen en te ste'len dat hij zich bin nen de PPR wel degelijk thuis voelt. (Van een onzer verslaggevers) GOES „Pas er voor op de vraag niet te verspelen door je niet aan te passen aan hetgeen er aan de vraagzijde leeft- De boer zal enkele van zijn eisen en verlangens opzij moeten zetten om zich aan te passen, want de consument doet dat natuurlijk niet", dit zei ir. J. Prins van de Cebeco-handels- raad (en oud-voorzitter van de ZLM) gistermorgen tijdens de jaarlijkse studieda gvan de drie plattelandsjongerenorga nisaties- die in de Prins van Oranje te Goes werd gehou den. Het thema van de dag was ..de afzet". Over dit on derwerp werden eerst twee inleidingen gehouden en 's- middags discussieerden de deelnemers aan de studiedag erover- Ir. Prins begon zijn inlei ding voor de ruim veertig aan wezigen door te stellen dat het begrip afzet eigenlijk meer in houdt dan het verkopen al leen. „De afzet is met een eenmalig iets, het is geen af wachten ma-ar actie. Je moet continuïteit brengen in de af- zetpolitiek". De heer Prins wees er verder op dat de marktpositie van de akker- bouwprodukten een van de belangrijke élementen in de afzetpoitótiek is. „Die marktpo sitie is dit jaar betrekkelijk gunstig", zo zed hij, „je zou het de zilveren rand aan de owerprodukitiiewolk kunnen noemen. Het suifcefoverschot is met dertig procent teruggelopen, de graanmarkt in de EEG on dervindt indirect gevolgen van het teruglopen van de wereld voorraad en de aardappelprijs is th-an-s weer lonend voor de boer". De heer Prins noemde dit belangrijke ontwikkelin gen, die de boer zeker zal merken in zijn portemonnee. Hij schetste verder de wissel valligheid in de marktpositie van tarwe en aardappelen. Bij dat laatste wees hij erop dat in Polen meer aardappelen ge produceerd worden dan in alle negen EEG-la-nden samen. Dit zal voor de afzet zeker invloeden gaan hebben. An dere elementen die op de afzet inwerken zijn de kwaliteit, vorm, verpakking, kleur en dergelijke van het produkt en de veranderingen in de detail handel, welke laatste steeds meer bepaald ga-an worden door de grootwinkelbedrijven en de inkoopverenigingen. Aan het eind van lijn be toog gaf ir. Prins zijn mening over de verschillende afzetmo gelijkheden. Nliet erg te spre ken bleek hij over de indivi duele verkoop tegon dagprij zen- „Wie wil gokken moet deze methode maar kiezen", zo zei hij. „Ook individuele jaar contracten zijn niet alles, omdat men dan geen enkel resultaat heeft van het beter worden van de prijzen. Een betere methode is al het ver kopen via collectieve meerja rige contracten"- De allerbeste methode is volgens de heer Prins wel het overdragen van de vex'koop aan bedrijven of organisaties die zich op de af zet gespecialiseerd hebben. Vervolgens voerde de heer C. Zee, secretaris van de Zeeuwse melkfederatie, het woord over de afzet in de zuivelsector. Hij begon met te stellen d-at Nederland vergele ken met het buitenland geen gak figuur slaat dankzij de goede kwaliteit en de gedegen vakkennis van de onderne mers. „Na Ierland en Frank rijk is Nederland het 1-and waar de melkproduktie het snelst stijgt", zo zei hij. De heer Zee wees erop dat het verschil tussen de industriew a-arde en de con- sumptiewaarde va-n de melk goed moet worden gezien. Ook hij stelde- „We moeten ons aanpassen aan de wensen van koning klant. Dat kunnen we alleen collectief doen. Maai" dat is juist voor de melk- en zuivelsector een grote omscha keling. Hij hoopte gat er in de uitgebreide EEG een goede marktbeheersing komt, „want anders komen er moeilijkhe den. De boer is niet gebaat bij een voortdurende afwisseling van noge en lage prijzen". Na de koffietafel die op de beide inleidingen volgde, wis selden de deelnemers in klei ne discussiegroepen van ge dachten over de met de afzet samenhangende problematiek. Een forumdiscussie vormde het besluit van de studiedag. De Zeeuwse Culturele het verzamelen met van een omvangrijk collec; veerde mensen elkaar plac' ties gevormd die zich op viteit toeleggen en hun t naar een overkoepelend lil de „oude" Culturele Raad Een der interessantste g< is, behalve het opkomen v de geleidelijke ontwikkelincj tie van „de provincie" in h Er is, sinds jaren, een di deiburg tot het cultuurcentn had een aantal praktische Steeds veelvuldiger hoort Culturele Raad stemmen op tuurbeleid ook decentralisa te beschouwen en te best Zulks kan wijzen op eer in een aantal (sinds kort in land. Vroeger, zo kan men meenten te zwak om met e, standje te pleiten, waardoor diverse taken van de pro „De regio", zoals men gemakshalve aanduidt, scl wat van niet minder bela wordt deze ontwikkeling ni Dat bovengeschetste tend< we stijl het eerst zichtbaa de stijl i-nderdaad „nieuw" met vreugde. (Van een onz TILBURG Binnen vijf boerenbedrijven in Braban Nijmegen, het werkterrein nen. Dat is ongeveer ééndi bedrijven. Oorzaak: de eigej jaar of ouder zijn, hebben Voonuitzichiten voo-r zaterda, en zon-diaig, opgesteld door hel KNMI op donderdag om 18.0( uur: Droog en nevelig weer. Tem peraturen iets boven nor maal. Weeirsvooruiitziehten in cij fers gemiddeld over Neder land. Voor zaterdag, anta-1 ur- som: 0 tot 3. Min. temp.: 1 toj 5 graden boven normaal. Max temp.: 0 tot 4 graden bovei normaal. Kans op een dro] periode vain minstens 12 uu 95 procent. Kans op een ge heel droog etmaal: 80 procent. Voor zondag. Aantal uren zon: 0 tot 3. Min. temp.: 0 tot 4 graden boven normaal. Max temp.: 0 tc*t 4 graden boven normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur} 95 procent. Kans op een ge heel droog etmaal: 80 pro cent. waterstanden Konstanz 320 -1, Reheinfel- den 241 -2, Straatsburg 258 onv., Plittersdorf 419 -9, Maxau 480 -4, Plochingen 160 -6, Mannheim 312 -18, Stein- bach 133 plus 9, Mainz 319 12, Bingen 203 -9, Kaub 236 - 12, Trier 329 -1, Koblenz 262 - Keulen 251 -15, Ruhrort 428 -9. Lobith 1059 -11, Panner- dense kop 1022 -10, IJsselkop 912 -9, Eefde IJssel 456 onv., P®yenter 330 ónv„ Monsin 5478 -4, Borgharen 3966 -14, Belfeld 1155 plus 3, Grave ben. de sluis 514 onv. hoogwater Morgen, zaterdag 16 december Bergen op Zoom 11.19 en 23.58 Hansweert 10.31 en 23.19 lemeuzen 10.01 en 22.48 vbssingen 9.34 en 22.18 Wemeldinge 11.09 en 23.48

de Stem | 1972 | | pagina 2