POSTGIRO 7600 BANKGIRO 345 KOM OVER DE BRUG 27 voorbeelden uit 744 projekten: De kerken in Afrika, Azië en Latijns-Amerika willen niets liever. Doorgaan! Met het verlossende Woord te spreken. Met dienstbaar zijn aan enkeling en gemeenschap. Met werken aan gerechtigheid. Met vernieuwing van de samenleving. Wij mogen hen daarbij helpen. Hun zorg zal ons een zorg moeten zijn. Want zij zijn arm. Wij niet. Zevenhonderdvierenveertig projektèn wil "Kom over de Brug" helpen ver wezenlijken. Op deze pagina vindt u er een aantal voorbeelden van. Het gaat om een totaal van 50 miljoen gulden. Dat vraagt om een echt offer. Om 1% van het jaarinkomen van de leden der deelnemende kerken. Dat mag in termijnen. Waar een wil is, is een weg. Laat ze in Gods Naam doorgaan. Laten wij hen in Gods Naam helpen. Kom over de brug! Vrijdag 15 december 1972 Projekt B 102: steun aun modelboerderij in Naga- malai, India, f 55.0U0.-. Projekt A 100: Opbouw van het radiowerk van de Indonesische kerken. f300.000.-. Projekt B 222, B 223 en B 224: vluchtelingenhulp en wederopbouwwerk in Vietnam. f700.000.-. Projekt B 133: aanschaf van een vliegtuig voor de Missionary Aviation Fellowship, Oost-Kaliman- tan. f 200.000.-. Projekt B 244: bijdrage aan jeugd- en buurtwerk in Sao Paulo, Brazilië. f300.000.-. ding van bijbels in Nigeria, f 105.000.-. kom over de brug In deze akfie werken samen: De Nederlandse Hervormde Kerk; De Gereformeerde Kerken in Neder land; De Rooms-Katholieke Kerk; De Doopsgezinde Broederschap; De Remonstrantse Broederschap; De Evangelisch Lutherse Kerk; De Evangelische Broedergemeente; De Unie van Baptisten Gemeenten; De Vrije Evangelische Gemeenten; De Oud-Katholieke Kerk; Het Leger des Heils. De leden van bovengenoemde kerken kregen dezer dagen een envelop met uitvoerige dokumentatie thuisbezorgd. Daarbij is ook het materiaal waarmee zij hun bijdrage kunnen toezeggen, contant beta len. of overmaken via bank of giro. Op vrijdag 15 december halen tienduizenden vrijwilligers over het gehele land deze reakties op de aktie weer op. Als u zich door "Kom over de Brug" voelt aangesproken, maar niet bij één der deelnemende kerken bent aangesloten, is uw gift ook van harte welkom. Hetzelfde geldt, als u, om welke reden dan ook, bij de bezorging bent overgeslagen. U kunt uw gift dan heel eenvoudig rechtstreeks aan ons overmaken. De volledige projektenlijst van "Kom over de Brug" (744 projekten in bijna 80 landen) wordt gratis toegezonden aan alle belangstel lenden. Een briefkaart aan Postbus 7600, Oegstgeest, is voldoende. Leidsestraatweg 13, Oegstgeest, Telefoon 01710-52340 ASSEPOES en de schoentjes, door het Teuzd Theater, morgen, dag om 10 en 15 uur ml Antwerpse KNS. Iets voor i| kinderen? CIRCUS in de sta schouwburg van Eindhov omdat dit het vorig jaar EOed beviel. Van 21 tot december om 14.30 en 20 i internationaal programma n paarden, wilde beestf clowns, acrobaten etc. 0 MEERTJE Kaal en Gr( van Amstel met gouaches wandkleden in het Meyhi te Helmond tot en met 2 jar ark 0 LIEFDESBRIEF van V meer in gerestaureerde voi blijft in het Rijksmuseum iJ Amsterdam te zien tot 11 bruari i.p.v. 7 januari. 0 RETROSPECTIEVE de Amerikaanse schilder Reinhardt van 15 december i 28 januari in het Van Abb| museum te Eindhoven. Tege] pool van de collectieve crea'! viteit van een samenleving z als in De Straat-expositie. 0 FAUST, opera van Go nod, vanavond en morgen vond om 20 uur in de ArJ werpse Opera. Zondag om en 20 uur. 0 HOBSONS Dochters (v; Brighouse) blijspel, iede avond om 20 uur bij de KN Antwerpen. Zondag ook n| om 15 uur. 0 RENé Wagemakers exp. seert aquarellen en schilden en in Achter de Stadsw| Markt 27, Den Bosch. 0 MIREILLE Mathieu tree: op in Tilburg op 17 januari e in Rotterdam op 15 januai Juliette Gréco in Breda op 1 december en in Rotterdam o 21 december. Schumann: Pianotrio's no. in d op. 63: no. 2 in F op. 8(j nr. 3 in g op. 110; Clara Schr mann: Pianotrio in g op. 17. Hi Beaux-Arts-trio (Menahei Pressler, piano; Isidore Coheq viool; Bernard Greenhous cello) Philips 6700 051). De betekenis van sommigil muziekwerken kan soms al leen blijken door puntgavr uitvoeringen. Dat is zeker he geval met de drie pianotrio'; van Robert Schumann en he ene van zijn vrouw Clara, die van het Amerikaanse Beaux Arts-trio een toegewijde er liefderijke vertolking ontvin gen: een model van ragfijnf kamermuziekkunst. Bij deze twee-platen-dooi hoort een toelichting van d< musicoloog Hanspeter Krell- man, die zich beijvert on 'Schumann te ontdoen van he vage en weinig-zeggende eti ket „romantisch" om tot een objectieve muzikale waarde ring te komen. Voor hem i: Schumann meer een classicus^ die zich in het zoeken naar vernieuwingen soms een vrije re vormgeving aanmat. De ap preciatie blijft toch een sterk persoonlijk feit. Krellman' schaart zich in de rij dergenen die Schumanns laatste trip een teken van diens verzwakte geestkracht vinden. Zelf meen ik dat juist in het eerste en derde deel elementen voorko men die op beklemmende wij ze een ondergangsstemming verstaanbaar maken.Voor mijr gevoel zijn deze fragmenten van niet minder niveau dan d« dooreen pregnante innigheid gekenmerkte middelen van het tweede trio of het over rompelende begin van het eer ste. De toevoeging van het .be koorlijke trio van Clara .is een aardig curiosum, maar een op name van de eerder ontstane Fantasiestukken voor pianotrio van Robert zelf had ons logi-f scher gebleken. JOOP BARTMAN Boccherini: Six Symphonies (Philips 6703 034) De naam van Boccherini is nogal sterk gebonden aan zijr. Menuet, dat niet meer weg te poetsen lijkt. Omstreden om de waarde van zijn oeuvre is| hij wisselend afgewezen er bewonderd. De zes symfonieën op 12, die op 3 lp's (voor f 49) hier bijeengebracht zijn, be wijzen zowel het een als het ander. Het is vooral de wijze van uitvoering door het Nev, Harmonia Orchestra o.l.v. Ray mond Leppard, die een plei dooi betekent voor de lichte Boceherini-revival. Charme, patie en vlotheid, gevangen m lekker lopende melodieën, die enigszins preludiëren op b.v. Mozart, maken van deze symfonie een vooral stemmig muzantesk stuk. Iedere symfo nie heeft zijn eigen karakte ristiek, gevormd door het han teren van stemmingen, tegen stellingen en instrumentatie, die je als het ware dwingen om tot een herwaardering vooi Boccherini te komen. De fijn zinnige doorzichtige uitvoerini drukt je met de neus op de feiten, op de wijze waarmee de componist met de verschil lende instrumenten (b.v. mei de cello, die een accent krijgt) wist te spelen. Niet van hu P01-verstoken hanteerde Boc cherini vele vormen, die hij knapper wist te verstrengelen, dan doorgaans en op het eer ste gehoor wordt aangenomen. Leppard maakt je weer Boc- cherini-bewust en, achteraf 2eg je: dat was niet zonder reden. H.E. Projekt D 107: uitbouw van de landbouwcoöp eratie "San Juan de la Gosta" t.b.v. de Mapuche- Indianen in Chili, f 35.000.-. Projekt B 83: bijdrage aan de hulpverleningspro gramma's voor vluchtelingen in het Midden-Oos ten. f250.000.-. Projekt A 197: radio-zendappavatuur voor het bisdom Port-Vila, Nieuwe Hebriden. f ïo.ooo.-. Projekt B 146: uitbouw van de kraamkliniek "Dharma Kasih" in Djakarta, f 100.000.-. Projekt A 3: studiebeurzen voor de "Sisters of Ma ry" voor de vorming van Afrikaanse zusters. f39.500.-. Projekt A1: steun aan het regionaal oecumenisch verband Afrika ter stimulering van het eigen ker kelijk leven, f 40.000.-. Laat ze in Gods Naam doorgaan! Projekt B 101: watervoorziening voor het vluch- telingentehuis voor Birmaanse weeskinderen in Madras, f 24.000.-. Projekt B 64: uitbreiding van een dorp voor we zen en verlaten kinderen in Tsjaad, f 30.000.-. Projekt D 87, D 89. D 95, D 97: steun aan de "Op eratie Hoop" van Dom Helder Camara. f 182.500.-. Projekt A 110: modernisering bibliotheken van theologische scholen in Indonesië, f 70.000.-. Projekt B171: steun aan centrum voor totale ver zorging van geestelijk gehandicapte kinderen in Pakem, Indonesië, f 40.000.-. Projekt A193: bouw van een centrum voor slads- zending in Paramaribo. f270.000.-. Projekt B 70: landrover voor ziekenvervocr in het gebied vanBasankusi, Zaire, f 10.000.-. Projekt A 50: twee leslokalen voor katechetisch onderwijs in Ouagadougou-Paspanga, Opper- Volta. f20.000.-. Projekt D134: hulp bij de opbouw van een nieuw bestaan voor de Indianen in de Gran Chaco van Paraguay, f 240.000.-. Projekt D 11: bijdrage aan het centrum voor christelijk lektuurwerk voor Afrika in Yaounde, Kameroen, f75.000.-. Projekt B 226: hulp aan het programma "Vrouw in Kerk en Maatschappij" in Latijns Amerika, f 30.000.-. Projekt C 9: scholing van leidinggevend onderne- mingspersoneel in Bolivia en Chili, f 30.000.-. Projekt B 219: bouw van een gemeenschapscen trum in Lahore, Pakistan. f21.000.-. Projekt B 230: steun aan het samenstellen van radio-vormingsprogramma's in Bolivia. f25.000.-.

de Stem | 1972 | | pagina 14