„SLAGVAARDIGHEID TE GERING Vlissingse college kritiseert havenschap ook VOOR OPENING KERN CENTRALE GEEN UITSTEL VERWACHT Aardenburgse ww-woningen opgeleverd Buitenhof stadhuis autovrij Oproep om schade te melden PECHINEY ONDERVINDT HINDER VAN (TIJDELIJK) DALENDE VRAAG STRU STICï VER Boek over Yerseke Trefcentrum voor Goese kerk Diefstal van aardappels beboet Goese 101- jarige overleden „Verplee! Zeeland stad streek Zwaar £ewon d e SUGGESTIE NOGAL LANG Eenrichtings verkeer in Oost-Souburg Eerste paal wooncentriim bejaarden Lamswaarde Kapellebrug Door aanleg Vlaketunnel GASTDIENST V rees Boven normaal Zaterdag 9 december 1972 JfcflWffisg -9 cfeearitw TERNEUZEN, 8 december Per 100 stuks. Glassla 2 1016; per stuk, knolselderij 3135; per bos, selderij 6; per kg, andijvie 4975; boeren kool 4351, breekpeen 6 knolselderij 32, prei 1836 kasprinsessebonen 3,53, sav.- kool 3953, spruiten 2686, uien 534, witte kool 21, wit lof a2 120—124, b 126—129, b2 81128, afwijkend 6893. KAPELLE, 8 december Kroetappelen wit geplukt 39.90, rood geplukt 34.90. Doy- enné du Com. 175 94-95, 170 88-93. 170 -, 165 82-83, 1175 91- 93. 1170 85-91, 1165 72-80, IId60 54-59, 1150-60 25-35, grof 51-60, fijn 27-31, kroet door draai, N.O.Z. 1165 69-71. Gol den Delicious 170-80 67, 165 55, 1170-80 50-55, 1165 46, 1160 40. Geel; 180 72, 170-80 68. 165 54, 160 41, 1180 68-69, 1170-80 64-65, 1165 50-52, 1160 40, Goud renet 185 86, 175 85, 165 71, 1175 74-78. 1165 68-70, lid 52, grof 51-55. Rode Goudrenet 1185 88, 1175 92, 1165 73, lid 57, grof 64-67. Conference rijp; 1160 63, 1155 56, Iïd50 18. Comt. de Paris 1160 63. 1155 5. lid 10. St.-Remy 1170 99, 1160 94-100, 1155 77, 1145 57, grof 73, fijn 27. G. Wilde man 165 136, 160 119-126, 155 108, 150 83, 1155 91, lid 55, (Van een onzer verslaggevers) GOES Het ligt in de lijn der verwachtingen, dat Yerse ke over een tiental jaren de zelfde faam zal krijgen als Veere, Enkhuizen, Hoorn, Sta voren en andere vissersplaat sen, die als gevolg van het ingrijpen van de mens, dode havens, worden. Omstreeks 1 maart zal, als uitgave van het gemeentebe stuur van Reimerswaal een boek verschijnen, dat het Yer seke zoals het was en is in beeld en tekst voor het nageslacht vasthoudt. De opkomst van de schelp dierencultuur uniek in Ne derland wordt beschreven, maar ook het harde levsn aan en op de Oosterschelde ont snapt niet aan de aandacht. Een eigen plaats in het boek is ingeruimd voor de typische Yerseker humor. Het boek be slaat meer dan 600 pagina's en is verlucht met ongeveer 180 Illustraties. Alleen al door zijn omvang en vormgeving be hoort „1000 jaar Yerseke" tot de grootste boeken over een Zeeuws onderwerp, die in de naoorlogse jaren zijn versche nen. fijn 35. Spencer 1170 65, 1165 46. 1160 40. Jonathan 165 61-73, 160 41, 1175 50-58, 1165 37-57 1160 35. Zoete Ermgaard 165 142, 160 134-135, 155 113-116, lid 69. Brederode 170 98, 160 97. Sterappel 1155 16-44, lid 15. Winston 170 69. 165 64, 160 56. Lomb. Calville 1170 57, 1160 45. Tuinzoet 160-70 Aardappelen' grote 17-21, bon ken 24. Groenten: Bloemkool 18-74. Rodekool 29-30. Sprui ten 36. Prei 18-28. Tomaten Ila 53-54. IIc 42. (Van een onzer verslaggevers) GOES Vandaag (zater dag) zullen de winkelende en wandelende Goesenaren voor de Maria Magdalenakerk Goes een bijzondere autobus zien staan. De bus js eigendom van de jongerenwerkgroep bisdom Breda, die het vehikel in de loop van de zomer heeft kun nen kopen, om hiermee een mobiel trefcentrum te schep pen ten behoeve van de jonge rengroepen in het gehele bis dom, speciaal voor wat be treft: bezinning en actie. De bus rijdt het bisdom rond, be mand door leden van de werk groep, met aan boord allerlei materialen dat een indruk geeft van een bepaald actueel onderwerp. De bagage voor de reis die begonnen is in -Zun- dert en Den Hout en die van daag langs Goes voert, bestaat uit het thema: „meditatie" Tussen 10 en 18 uur zijn alle belangstellenden in de bus welkom. De opzet is, dat door middel van dit -actiecentrum op wielen, contacten worden gelegd met jongerengroepen die op het plaatselijk vlak werkzaam zijn. De jongeren groep van het bisdom Breda is op 17 mei van dit jaar met deze speciale vorm van evan gelische actie van start ge gaan. (Van onze correspondent) GOES Op de Westsingel ter hoogte van de Piet Hein- straat heeft gistermiddag een aanrijding plaatsgevonden tus sen de 16-jarige bromfietsbe stuurder H.R.B. uit Goes en een personenauto bestuurd door A.L.A. uit Goes. De bromfietsbestuurder moest zwaar gewond overgebracht worden naar het Bergzichtzie kenhuis te Goes. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De juri disch deskundige voor de Raad voor de Milieudefensie, Mr. J. de Vos uit Amsterdam, ver wacht niet, dat de minister voor Economische Zaken een vergunning voor de in werking stelling van de kerncentrale te Borssele zal weigeren. Hij acht het wel mogelijk, dat de minis ter enkele nadere voorwaarden aan de vergunning zal verbin den, hoewei ook dat laatste al lerminst zeker is. Om alvast verzekerd te zijn, dat de mogelijkheden voor be roep, die de kernenergiewet biedt, uitputtend zullen worden benut, is gisteravond in Mid delburg een handtekeningen actie begonnen. De mensen, die hun handtekening hebben gezet een kleine honderd zul len als de minister een vergun ning voor de kerncentrale Bors sele afgeeft, in beroep gaan bij de Kroon. De handtekeningenactie werd gehouden tijdens een door de commissie Borssele „ad hoe" georganiseerde, drukbezochte bijeenkomst in ,,de Gouden Poorte". Een panel, van 8 des kundigen, gaf hier toelichting op de bekende en nog niet be kende gevaren van kernener gie als brandstof voor de op wekking- van de electriciteit. Tijdens de vergadering werd, door de heer L. van de Pol, co ordinator voor publiciteit van de Vereniging Milieuhygiëne Zeeland (VMZ), het antwoord bekendgemaakt, dat de minis ter van Economische Zaken heeft gegeven op de protest brief van de VMZ. Het protest van de VMZ gold het feit, dat het tweede veiligheidsrapport over de kerncentrale Borssele, in de Duitse taal is gesteld. Mi nister Langman vindt echter, dat het teveel gevraagd is om tot tweemaal toe alle documen ten, die op de centrale betrek king hebben, in het Nederlands te vertalen. Dat zou niet alleen kostbaar zijn, aldus de bewinds man, maar ook overbodig, om dat deze zeer technische stuk ken toch alleen door deskundi gen kunnen worden gelezen. Overigens was de ter visie legging van het tweede veilig heidsrapport, aldus de minister niet vereist op grond van de Kernenergiewet. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Bij de antwoorden van b. en w. van Vlissingen op de algemene beschouwingen op de begroting van het volgend jaar, bleek dat ook het col lege niet geheel tevreden was met de gang van zaken bij het Havenschap Vlissingen. Woensdag, de da? waarop de fractieleiders hun zegje over de begroting konden doen, was naar voren gekomen, dat de meeste sprekers wel aanmerkingen hadden op het Haven schap en men verwijt dat Havenschap een te geringe slagvaardigheid. Bovendien werd er vol gens de critici niet ver ge noeg in de toekomst geke ken, wat er toe leidde, dat Vlissingen de z.g. roll-on roll-off-schepen niet kon ontvangen. Dat kon pas toen er een deel van de nieuwe loskade in het Sloegebied werd gesloopt, en dat was geldverspilling, waar nie mand wat aan had. De woordvoerders verwij ten het Havenschap, dat zij niet bij machte was om snel veranderende technieken op de voet te volgen. Burgemeester Westerhout kon zich wel in grote lijnen met deze opvatting verenigen Ook hij verweet het Haven schap een te geringe slagvaar digheid en was van mening, dat de handelwijze meer op de toekomst moet worden ge richt. De burgemeester besprak ook de vragen, die vanuit de raad waren gekomen ten aan zien van een informatie die vanwege het Havenschap wordt verstrekt, of die althans versterkt behoort te worden Over die informatie waren sommige raadsleden niet zo content en de burgemeester kon dat wel begrijpen. Hij zal als vertegenwoordiger van de gemeente Vlissingen, de vraag om informatie aan het schan voorleggen, evenals de sugge- (Van onze correspondent) MIDDELBURG Aardap pels, die op het land klaar liggen om te worden afge voerd, zijn tegenwoordig steeds vaker een prooi voor gemotoriseerde dieven. Dat bleek gisteren weer eens op de zitting van de politierech ter in Middelburg, waar twee aardappeldieven, die overigens niet' hadden samengewerkt zich voor hun daden moesten komen verantwoorden. Als eerste was de Souburger A. S. A. L. aan de beurt. Hij verontschuldigde zich voor zijn daad, maar zei dat hij gedacht had dat de rechtmati ge eigenaar van de aardappe len de nog resterende pootgoe- deren niet meer zou komen ophalen. L. vond dit zonde en had zich toen maar over onge veer 50 kilo ontfermd, waar voor de politierechter mr. P van Empel overigens niet zo veel waardering had. Hij vond dat iedere Zeeuw behoorde te weten dat je zomaar geen aar dappelen die een ander toebe horen voor eigen gebruik mag aanwenden. En omdat L. een Zeeuw was kreeg hij een boe te van f 75, geheel in overeen stemming met de gedachte van de officier van justitie, die dat datzelfde bedrag had geëist- Dan was er nog Iemand die had gepoogd goedkoop aan aardappelen te komen, en wel J. E. M. die geprobeerd had een aantal zakken in zijn auto af te voeren. Helaas, voor hem, waren er enkele wakke re lieden die gezien hadden dat er iets niet in de haak was, en zij leverden M. over aan de politie. M. had nog geprobeerd zijn belagers om te kopen door hun duizend Belgi sche franks te bieden, maar dat mocht niet baten. Hij mocht nu wel betalen, maar in dit geval aan de officier va-n justitie, die de f 100 die hij had geëist, ook kreeg van de politierechter. stie die uit de raad kwam om voor tankers, die Vlissingen bezoeken, speciale voorzienin gen te treffen. Ook vraagstukken met be trekking tot het milieu kwa men aan de orde. Relevant in dit verband was de opmer king, die wethouder Smit maakte over de aanleg van de rioolzuiveringsinstallatie. Hij zei. dat de installatie, die in 1978 in gebruik moet komen, niet direct noodzakelijk was. Hij meende bewijzen te heb ben, dat het badwater niet na delig wordt beïnvloed door lo zing van „Vlissingens vuile was" op de Westersehelde, en zag de installatie niet als iets dat dwingend noodzakelijk was, maar beschouwde deze meer als een eis van deze tiid. Dat de rioollozing niet ver vuilend zou werken, werd door verschillende woordvoer ders bestreden. De heer Ban nink (D'66) wees erop, dat in de toekomst de hoeveelheid ri oolwater met 4,5 wordt verme nigvuldigd, terwijl als Middel burg en de rest van Walcheren mee zou gaan, doen de verme nigvuldigingsfactor zelfs 10 zou bedragen. Ook bestreed hij de opmerking, dat de in stallatie in 1978 gereed zou komen en wees op een uit spraak van minister Lardinois die gezegd had „dat de instal latie niet voor 1980 in bedrijf zal komen". Wat betreft de groengordels rond het industriegebied, die volgens de raad nogal lang op zich laten wachten, deelde de Vlissingse burgemeester mee, dat binnenkort met de aanleg zal worden begonnen. (Van een onzer verslaggevers) GOES In huize Maria Terweel te Goes is gisteroch tend de oudste inwoonster van Goes, de 101-jarige mevrouw Adriana Maria Buysrogge- Boosten, overleden. Mevrouw Buysrogge voelde zich al geruime tijd niet lek ker. Een paar weken geleden verslechterde haar gezondheids toestand sterk. Haar verjaar dag werd op 1 oktober sober gevierd. Vorig jaar, toen ze 100 jaar werd, werd in Maria Terweel uitbundig feest ge vierd. De loco-burgemeester rijkt aan de eerste bewoners de sleutels uit. VLISSINGEN Deze week word-em in Oost-Souburg de verkeersborden geplaatst die de eerste fase vormen van de invoering van het eenrich tingsverkeer in deze Vlis singse woonkern. Het gaat hierbij om het gedeelte van de wijk, gelegen, tussen Oranje plein, Middelburgsestraat, Mo lenweg, B-urg. Stemerdinglaan en Ritthemsestraat. In- de bin nen dit gebied - gelegen straten mag het verkeer zi-ch slechts nog in één richting bewegen. Tevens geldt daarbij voor deze straten geheel of gedeeltelijk een eenzijdig parkeerverbod. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het bestuur van de humanistische stichting huisvesting bejaarden te Goes organiseert enkele plechtighe den rond het slaan van de eerste paal vor een wooncen- trum voor ouderen, op dinsdag 19 december. Het centrum wordt gebouwd aan de P. J. Troelsitralaan te Goes. De eerste p-aa-l zal de grond in worden gedreven door de heer D. Huisman, hoofdingenieur directeur van de volkshuisvesting en de bouwnijverheid in Zeeland. Nad-at (rond 15.30 uiur) de paa-1 op bevredigende wijze de kleilagen heeft doorboord en op stevige zandbodem rust, wordt in de Prins van Oranje een feestelijke receptie gehou den. Ontslag dirigent Tengevol ge van drukke werkzaamheden heeft de dirigent van Vrijheid Eendracht aan het bestuur meegedeeld op korte termijn ontslag te nemen uit zijn func tie. Het zal voor de vereniging een groot verlies zijn als de heer Pilaet zal vertrekken. (Van onze correspondent) AARDENBURG Gister middag werden in het bestem mingsplan Aardenburg-West 44 woningwetwoningen opge leverd, en bij deze gelegen heid reikte locoburgemeester G. Bonte, de sleutel van de woning Christiaansenstraat 30 uit aan het ondertrouwde paar Joos-Lensen uit Sluis en Dina Charite uit Aardenburg, zulks in aanwezigheid van gemeen tebestuurders, architecten en aannemers. Tevoren vond in de raadzaal van het gemeentehuis een of ficiële bijeenkomst met de ge nodigden plaats. Naast eerder genoemden waren daarbij ook aanwezig; vertegenwoordigers van het ministerie van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening. Aardenburgs waarnemend burgemeester sprak zijn vreugde uit over het realise ren van het complex, en zei dat het bestemmingsplan thans een eigen gezicht gekregen heeft, mede ook door de eer der tót stand gekomen wo ningbouw, de bouw van het bejaardentehuis en een open bare bibliotheek. De spreker bracht dank aan de gemeente raad, waarvan die leden van der Bliek, De Clerck, en Fer- ket aanwezig waren, en aan het gemeentebestuur van Sluis, dat 20 woningen toe voegde aan het aan de ge meente Aardenburg toegewe zen contingent van 24, alsme de aan de architecten en aan nemers. Architect van Coolwijk uit Loosduinen prees de goede verstandhouding tussen archi tectenbureau, aannemers en de gemeente Aardenburg. De bouw bleek binnen een jaar te zijn voltooid, geheel volgens het schema. Ook aannemer Leenhouts uit Sluis was zeer tevreden over de gang van zaken rond de bouw. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Burge meester en wethouders van Middelburg hebben besloten dat nog slechts bij wijze van hoge uitzondering op het zoge naamde Buitenhof van het stadhuis (een pleintje met een fraaie pomp en verschillende kostbare beelden) mag worden geparkeerd. De Helm, een sma-1 straatje naast het stadhuis, dat toegang geeft tot het Buitenhof, is na melijk kortgeleden officieel tot voetpad verklaard. Auto's zouden dus voortaan uitslui tend via dit voetpad het Bui tenhof moeten bereiken. Dat is nu verboden. Door deze maatregel hebben de leden van het college zich zelf een voorrecht ontnomen, waarvan zij diverse jaren zelf gebruik konden maken, voor zover zij tenminste per auto kwamen. Dat gebeurde de laatste jaren steeds minder. B. en w. van Middelburg ils na melijk een college, dat li chaamsbeweging, ook voor zichzelf, nuttig en aangenaam acht, en daarom per fiets of te voet naaar en van het stadhuis komt. Er is overigens gezorgd voor een alternatieve parkeerplaats voor de stadsbestuurders^ Op een plek waar automobielen de sfeer, die bij mooie oude gebouwen, zoals het Middel burgse stadhuis behoort aan wezig is, niet verstoort. Schieting. Aan de schie- tiinig op twee liggende wippen in de nieuwe zaal bij café Fabie hebben 102 schutters deelgenomen. De uitslag is als volgt: Op de eerste wip: hoge vogel: A. van Betvelde, St.. Pauwels. eerste zijvogel M. de Kind, Hellestraat, tweede zij- vogel R. de Moor De Clinge, op de tweede wip werd de hoge vogel geschoten door R. de Moor, De Clinge, eerste zij vogel F. Goossens, Hellestraat, tweede zijvogel A. van de Branden St.-Jansteen. Het grootste aantal kleine vogels, nl. 5 stuks, werd afgeschoten door A. Vonck uit St.-Jan steen. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het gemeentebe stuur van Reimerswaal heeft alle eigenaars en bewoners van huizen en gebouwen in de wijde omtrek van de Vlake- brug geadviseerd zich tot de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie te wen den wanneer zij menen in aanmerking te komen voor schadevergoeding in verband met de geconstateerde verzak kingen rond de Vlakebrug. Zoals bericht zijn verzak kingen geconstateerd als ge volg van de bronbemaling, die wordt toegepast met het oog op de aanleg van de Vlaketun nel. De grondwaterstand in de omtrek van het werk is flink gedaald omdat dag en nacht gepompt wordt om de bouw put droog te houden. Zoals bericht vertonen veel gebou wen scheuren. Veel deuren klemmen of kunnen niet, meer dicht. Ook degenen, die geen brief van de gemeente hebben ge kregen en die schade aan hun eigendommen ontdekken als gevolg van de grondwater stand wordt aangeraden daar van melding te maken ter se cretarie. Daar zal bekeken wor den in welke gevallen schade-' vergoeding gegeven kan wor den. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN-OOST Met ingang van het nieuwe jaar zal Pechiney-Nederland n.v. in haar aluminiumfabriek in Vlissingen-Oost de derde van het aantal van vier elektroly- se-gebouwen geheel in bedrijf hebben gesteld. Momenteel wordt in twee en een halve elek- trolysehal (elk uitgerust met 128 smeltovens) aluminium geproduceerd met een zuiver heidsgraad van 99,7 procent. Een en ander vertelde de Nederlandse bedrijfsdirecteur, ir. J. Scheuerman, gisteren tij dens een excursie die het de partement Zeeland van de Ne derlandse Maatschappij van Nijverheid en Handel, aan de gigantische fabriek aan de Sloehaven bracht. Als gevolg van de tijdelijk dalende vraag op de wereldmarkt voor alu minium komt de voltooiing van de fabriek van Péchiney- Nederland (eindproduktie 176.000 ton aluminium per jaar) later tot stand dan aan vankelijk de bedbeling was. Begin volgend jaar bereikt het bedrijf de helft van de ge plande produktie. In de loop van volgend jaar en begin 1974 zal het vierde smeltoven gebouw, dat al wel „onder de kap" is, maar nog niet aan de produktie deelneemt, geleide lijk aan in bedrijf komen. De groei van de aluminiumbe- hoefte in de wereld, die tussen 1940 en 1960 gemiddeld zeven procent bedroeg, is tijdelijk vertraagd. Niettemin, aldus ir. Scheuerman, kan aluminium beschouwd worden als het me taal van de toekomst. De we- reldproduktie aan aluminium bedroeg in 1970 meer dan ne gen miljoen ton per jaar. In 1960 was het niet meer dan 4.6 miljoen ton. Het verbruik van aluminium per hoofd van de bevolking is in Nederland en in de zes EEG-landen, vergeleken met de Verenigde Staten, nog ge ring vandaar ook de ver wachting van een opleving van de vraag. In de V.S. be draagt het verbruik van alu minium per hoofd van de be volking 22,3 kilogram per jaar, in de EEG-landen (de zes) is het 9,4 kilo en in Nederland 5,1 kilogram per inwoner per jaar. In het eindstadium van de produktie zal Péchiney-Ne derland aan ongeveer 750 mensen werk verschaffen. De daarvan afgeleide werkgele genheid meegerekend, bete kent dat in totaal werk voor drieduizend mensen in Zee land. De bezoekers van giste ren, zelf mensen uit industrie en handel, werden geïmpo neerd door het snelle tempo waarin „uit de klei" zoals voorzitter dr. F.P, Hoegen het noemde, een moderne fabriek is verrezen. Op 30 november 1969 werd de eerste paal'voor de aluminiumfabriek geheid, en op 4 april 1970 werden de eerste kilograjpmen vloeibaar aluminium uit de elektrolyse- ovens gezogen. Axel: H. Gregorius de Gro te, tel. 01155-1532, zaterdag 19 uur, zondag 9 en 11 uur. Aardenburg: O.L.V. Tenhe melopneming zaterdag 19, zon dag 7, 8.30 en 10 uur. Biervliet: H. Maria Onbevl. Ontv., tel. 01152-382- Zaterdag 19 uur, zondag 10 uur. Breskens: H. Barbara, tel. 01172-1587. Zaterdag 19 uur, zondag 10 uur. Cadzand: Toeristenkerk. Za terdag 19 uur, zondag 9 uur. Clinge: Parochie H. Henri- cus. Zaterdagavond 19 uur, zondag 8, 10 en 11.30 uur. Eede: Dorpsplein. Zaterdag 19 uur, zondag 10 uur. Goes: H. Maria Maagd, tel. 01100-6754. Zaterdag 19 uur, zondag 9 en 10-30 uur. „De Hoogte", Populierstraat, zon dag 11.30 uur. Groede: H- Bavo, tel. 01171- 207. Zaterdag 19 uur, zondag 9 uur. Groenendijk: H. Martinus, tel. 01148-382. Zaterdag 18,30 uur, zondag 7.30, 9, 10.30 en 17 uur. Hansweert: O.L.V. Onbevl. Ontv. Zaterdag 18 uur, zondag 8 uur en 11 uur (en 1115 uur in Kruiningen). 's-Heerenhoek: Sint-Willi- brordus 01105-264. Zaterdag 19 u., zondag 7.30, 9.10 en 10.30 uur. Heinkenszand: H. Blasius, tel. 01106-1216. Zaterdag 19 uur, zondag 7.30, 9 en 10.30 uur. Hoek: H. Kruiskerk. Zater dag 19 uur, zondag 10.30 uur. Hoofdplaat: H. Eligius- Za terdag 19 uur, zondag 9 uur. Hulst: H. Willibrordus, tel- ■01140-2130,. Zaterdag 19 uur, zonidag 9.30, 10, 11.30 en 17 uur. Kamperland (Molenhoek): Zondag 10.30 uur. Koewacht: H. H. Philippus en Jacobus, tel. 01146-360. Za terdag 19 uur, zondag 8 en 10 uur. Krabbendijke: Cultureel Centrum. Zondag 9 uur kerk dienst voor katholieken- Kwadendamme: H. Bonifati- us, tel. 01194-219. Zaterdag 19 uur, zondag 8 en 10.30 uur- Lewedorp: H Eligius, tel. 01196.12336, Zaterdag 19 uur. Middelburg: r.-k. kerk, zon dag 8 en 10.30 uur. Parochie kerk (Lombartstraat), zater dag 19 uur, zondag 10.30 en 19 uur eucharistieviering. Kerkcentrum te Hoeksteen: (Rozenburglaan), zondag 11.30 uur: eucharistieviering. Oostburg: H. Eligius, tel- 01170-2003. Zaterdag 19 uur, zondag 8.30 en 10.30 uur) Ovezande: O.L.V. Hemel vaart, tel. 01195-214. Zondag 8 en 10 uur. Philippine: Zaterdag 19 uur, zondag 7.30 en 10 uur. Rilland-Bath: (Kerk Honte- straat) zaterdag 7 uur, zondag 10 uur. Sas van Gent: H. Maria He melvaart, tel. 01158-1661. Za terdag 19.15 uur, zondag 8-30, 9.30 en 11 uur. Schoondijke: Dorpsplein, za terdag 19 uur, zondag 10 uur- Slijkplaat: Hulpkerk. Zater dag 19 uur, zondag 9 uur. Sluis: St.-Jan de Doper, tel. 01178-208. Zaterdag 19 uur, zondag 8, 10 en 19 uur. Sluiskil: H. Ant. van Padua, tel. 01157-418. Zaterdag 19 uur zondag 9 en 10.45 uur. Terneuzen: H. Willibrordus, tel. 01150-2327- Binnenstad: zaterdag 19 uur, zondag 11.45 uur. Triniteitskerk, zaterdag 19.15 uur, zondag 9 uur en 10-15 uur. Kruiskerk (Hoek) zondag 10 uur. Opstandings- kerk zaterdag 17 u., zondag 9.3C en 11 u. Vlissingen: Parochiekerk Singel, zaterdag 19 uur .zon dag 8.30 10, 12 en 19 uur. Emmanuelkerk Pauwenburg, zaterdag 19 uur, zondag 11 uur. Souburg: Martinuskerk, za terdag 19 uur, zondag 10.30 uur. Westdorpe: H. Maria Visit., tel. 01158-527- Zaterdag 19 uur, zondag 8 en 10 uur. IJzendijke: O.L.V. Tenhemel opneming, tel. 01176-284. Za terdag 19 uur, zondag 8.30 en 10.30 uur- Zandstraat: Zaterdag 19.15 uur, zondag 10 uur. Yerseke: H. Anna. Zaterdag 19.15 uur, zondag 9.45 uur- Voor telefonische informatie 01130-1363 (Hansweert). Zuiddorpe: Zaterdag 17.15 uur .zondag 10 uur. Elke zondag wordt lin een van de Middelburgse kerken een gastdienst gehouden op verzoek van de Raad van Ker ken te Middelburg. Deze dien sten zijn mede bedoeld voor al-Ie belangstellenden, ongeacht hun kerkelijke gezindte. De eerstvolgende gastdienst wordt a.s. zondag gehouden in de Lutherse Kerk, aanvang elf uur. Voorganger is ds. A. Nier- op. DE Russische premier Kosygin zal komend voorjaar een be zoek aan Zweden brengen. Premier Olaf Primo van Zwe den is in 1970 in Moskou ge weest. 55 (Van een onzer verslagge GOES Wat aarzeleni dat bij sommige leden vrees voor de toekomstige wikkelingen was te bespe heeft het algemeen bestuui de stichting „Verpleeg- en huizen Zeeland" gistermi het besluit genomen om rooms-katholieke volksdeel Zeeland te betrekken in werk van deze stichting De katholieken krijgei het stichtingsbestuur s| drie zetels. Dit. houdt nic dat het stich+ingsbe; wordt uitgebreid, want aantal vertegenwoordigers de hervormde kerk zal zes naar vier worden ter bracht en het aantal afge1 digden van de gereform kerk zal van drie rfear dalen. De statutenwijziging, toe in verband met de dee me van de katholieken ren "werd besloten, zal o gens pas op 1 januari 1974 kracht worden. Ondertf kan rustig de bestuurstal ging of zoals voorzittel Kaland het noemde „de I vloeiingsregeling"wol voorbereid» Een ander belangrijk ba dat door het algemeen besl van deze stichting gists werd genomen was schrappen van het artikel de statuten op grond waar de instemming van elk stuurslid afzonderlijk nodij voor het nemen van bes ten. Alhoewel iedereen van ring was dat dit ondemocr sche artikel eigenlijk nooit de statuten had mogen wori opgenomen, waren enkele den toch wat bevreesd v het schrappen ervan. Met name ir. P. Stoter u de vrees dat straks moge een kerkgenootschap met tweederde meerderheid, nu voor het nemen van bes ten nodig is, gewipt kan w den. Uiteindelijk stemden t alle aanwezige bestuurslee voor een democratischer fun- Vooruitzichten voor zond en maandag,opgesteld door l KNMI op vrijdag om 18 ui tijdelijk regen en tempera; ren meest boven norma Weersvooruitzichten in cijfi gemiddeld over Nederland. Voor zondag: aantal ur zon: 0 tot 3. Min. temp.: 0 1 4 graden boven normaal. M; temp.: van ongeveer normt tot 4 graden boven norma Kans op een droge perio van minstens 12 uur: 60 pi cent. Kans op een gehi droog etmaal: 30 procent. Voor maandag: aantal ur zon: 0 tot 3. Min. temp.: 1 t 5 graden boven normaal. Ma temp.: 0 tot 4 graden bovi normaal. Kans op een dro, periode van minstens 12 uu 70 procent. Kans op een gi heel droog etmaal: 40 pre cent. Morgen, zondag 10 decerr ber op Zoom 6.15 e Bergen 18.34 Hansweert 5.32 en 17.55 Terneuzen 4.54 en 17.16 Vlissingen 4.26 en 16.46 Wemeldinge 6.05 en 18.24. Maandag, 11 december ÏOIO1'®611 °P Z°°m 6'5° Hansweert 6.07 en 18.34 Terneuzen 5.31 en 17.57 Vlissingen 5.04 en 17.27 Wemeldinge 6.40 en 19.00 walpr-n.,, tl Konstanz 334 onv., Rhein lelden 257 -4, Straatsburg 261 Phttersdorf 428 -11, Maxa 490 -22, Plochingen 155 pl-1 Mannheim 334 -5, Steinbac] pl-2, Mainz 330 pl.5, Bin gen 211 pl.3, Kaub 246 pl.( icle£ 333 pl.30, Koblenz 244 .eulen 241 "6, Ruhrort 41 Pl-4, Lobith 1043 onv., Panner ?5"se koP 1009 onv., Nijmegei -7, IJsselkop 900 -2, Eef tie ÏJssel 432 -14, Devente onv., Monsin 5484 pl.3' 119QS A" 3970 P1-50- Belfeli 508 10 Grave ben- de slui

de Stem | 1972 | | pagina 2