en betaling Nieuw-Namense raadsleden niet eens met kritiek EMOLIN' Carnavalsstichting en vogelclub in Clinge houden het been stijf Nieuw kanaal naar Schelde „Ge kunt gene betere hebben" OP COLLEGE VAN HULST Bisschop vraagt samenwerking in gezinnen -TAPIJT KORTING CLINGE KORTING MANGNUS ICOLAAS- iESCHENKEN De Mercedes Diesel is opmerkelijk zuinig. Daar is het een diesel voor. Maar hij is daarbij èn veilig èn degelijkèn comfortabel. Daar is het een Mercedes voor. st i- stad r ALE AANBIEDINGEN] Alois Weemaes trots op Barro f EIK A N T lefoon 2675 Vrouwengilde Kj BRT °p bezoek I lep i j oe'c nog winke- I bi, d® vele prachtige win ket „m Bru®sel. Allen hadden ^ctificatie Weer bazaar in Het Trefpunt Arbeidsbureau Hulst moet verhuizen TWEE TOPEVENEMENTEN OP EEN AVOND ONA VOOR VUURPROEF Een rammelvrije carrosserie, die qua constructie op de stille, oersterke en trillingvrij opgehangen dieselmotor berekend is. Een rotsvaste wegligging, krachtige schijfremmen, een befaamde veiligheïdskooi, perfecte stoelen en een zeer hoge ïnruilwaarde. Dat koppelt elke Mercedes Diesel aan zijn opmerkelijke zuinigheid. Dat doet geen andere diesel hem na! Wanneer mogen wij 11 noteren voor een proefrit? Mercedes Diesel. Klasse als geen ander. SCHIETING Graauw JUBILARIS P. D'HONDT HOUDT NIET VAN „POESPAS" Bouw in Plan-Noord vordert Vergadering Wit-Gele Kruis in Axel Aardenburg Viijdag 17 november 1972 (Van een onzer verslaggevers) NIEUW-NAMEN Het Hulster gemeente aadslid voor Nieuw-Namen A. van Duyse is het niet -ens met de be schuldigende vinger, die zijn dorpsgenoten naar het college van b. en w. van Hulst hebben uitgestoken. De gezamenlijke verenigingen hebben, zoals we r^eds eerder meldden, aan het gemeentebestuur een petitie aangeboden, waarin ze een aan tal tekortkomingen signaleren. De heer Van Duyse is het met het antwoord op de schuldvraag absoluut niet eens. Volgens de bevolking van Nieuw-Namen is het de schuld van het huirige beleid, dat een groot aantal voorzie- ningen in het dorp ontbreekt. I Het Nieuw-Namense raadslid j wijst deze uitlatingen resoluut van de hand. „Er zijn door'het voormalige college van b. en w. fouten gemaakt. Daar ligt de oorzaak van de problemen van dit moment. Dat moeten I ze het huidige ooilege niet I verwijten, want de tijd sinds de gemeentelijke herindeling is gewoon tdkort geweest om alle wensen te realiseren", al- dus zijn commentaar. I Nieuw-Namen heeft twee l rvetegenwoordigers in de^raad, I maar ze zijn niet op de hoogte I gebracht van de grieven, zoials I die bij de plaatselijke vereni- uw St.-Nicolaas cadeau- fiien bij ons geven wij jesenteren u diverse Irote keuze in RADIO'S - GRAMMOFOON RECORDERS - VERUCJj - ELEKTR. HUISHOUDER' »P. - HUISHOUDELIJKE At rÜUR enz. EXTRAbij aankoop tova —krijgt u TRANSISTOR RADIO [AU raat 17 VOGELWAAi^ on 01147 - 367 I (Van onze correspondent) CLINGE „Het is bepaald geen gemakkelijke taak om een hond goed af te richten. Het blijven altijd beesten, waarvan je nooit helemaal op aan kunt". Dit vertelt de voorzitter van de F politiehondenclub Saeftingen, Alois Weemaes, die afgelopen week kampioen van zijn eigen club werd. I Hij had dat mede te danken I aan zijn hond „Barro". „Ik I ben njet die overwinning erg I blij", vertelt de eigenaar. Hij I kocht zijn hond in Etten-Leur, I toen hij zes weken oud was. I Zijn opleiding heeft hij hele. I maal van de heer Weemaes ge- I kregen. Zijn vrouw en kinde- I ren mogen er absoluut niet mee I oefenen. I „Ook bulten de normale oe- fadagen doe ik er heel wat 'an. Ik ga dikwijls met Barro wandelen in het vrije veld. Ik Mem dan vorwerpen mee, die ik verstop of ik laat hem over sloten springen". „Van jongsaf heeft hij goed geluisterd en dat is wel pret- fa", aldus de heer Weemaes. „De verhouding tussen hond en ras moet uitstekend zijn, an te komt er niets van terecht. "I'en zal Barro nooit doen, "at daar ken ik hem te goed voor". Wan onze correspondent) I De leden van het «ttoliek Vrouwengilde in sei een dag naar Drds- a.,se®fe3t, waar zdj een be- -Jf nebben gebraoht aan het e SRT-gebouw. Door het tn aaotaI personen dat de «s meemaakte, er waren 100 2» was gezelschap ge- I e»„ m twee groepen. De I on eroep nam v0,ar de mid- ten? biï de BRT 01 I 8e d Sroep na de middag. I W j8 werden rondgeleid I (vaart?6 vrerschillende studio's, I boe n udleg werd verstrekt I bii n 'n de studio werkte I ka's en yan program- 1 S™gen de dames 'oden gezellig d'a£i!e uit ge' I n een onzer verslaggevers) '6ticht^^£RBE In een 'fa in volksdansfes- faandp ogelwaarde van aan- vap JL„ erdaS, in de krant jjik vermeM jtond abusieve eVc'ksdnn het eigenlii tou b„.;„ansen pas om 23 uur b het p,.nen' da' moment V°Van, el ten einde- Het he'd"rpscenfrum°m 2° gingen leven en zoals ze zijn neergelegd in de petitie. De heeir Henk Vercauteren, een vam de bij deze actie betrok ken personen, vindt het ook niet nodig, dat de betrokken raadsleden daarbij officieel worden betrokken. „Ze had den allang kunnen weten wat hier zoal de problemen zijn. Dat is niet van vandaag of gisteren. Het is er alleen nu pas goed uitgekomen", zo zegt hij. De heer Van Duyse: „Heel die actie is een zuiver politie ke zaak. Ik weet precies uit welke hoek het komt. Ik kan op geen enkel punt de gevoe lens van Nieuw-Namen begrij pen, zoas die nu naar voren zijn gekomen. Het ligt gewoon aan het gebrek aan interesse bij de mensen hier, dat ze verschillende dingen nog niet hebben. Neem nu dat gemeen schapshuis: ze hadden allang een splinternieuw kunnen hebben als ze dat gewild had den. Ik ben intertijd zelf nauw bij de voorbereidingen betrokken geweest en we had den de zaak rond tot op de goedkeuring van CRM na. Ik bein er uiteindelijk maar mee gestopt omdat hier in Nieuw-Namen niemand het zag zitten, maar daar moeten ze dan nu de gemeente geen verwijt over miaken", Is de heer Van Duyse niet bang dat zijn openhartige mening over „zijn" mede-bewoners in Nieuw-Namen zich bij de vol gende gemeenteraadsverkie zing zal wreken. „Ik ben altijd frank en vrij geweest en ik geef mijn eerlijke mening". Volgens de heer Vercauteren zijn er de plaatselijke raads- vertegemwoordigers bewust buiten gehouden, omdat „men niet in ze gelooft". En verder: „Ze weten maar ai te goed wat er aan de hamd is. Van Duyse wist in de vroegere raad van Clinge genoeg te zeggen, maar nou hoor je hem ook niet meer". B. en w. van Hulst zullen naar aanleiding van de petitie eerst contact opnemen met de betrokken actievoerders en daarna een standpunt bekend maken. (Van onze correspondent) AXEL Donderdag 23 no vember wordt in het diensten centrum van de protestants- christelijke stichting voor be jaardenzorg Het Trefpunt de jaarlijkse Trefpunt-bazaar ge- houden- Vele attracties zullen er aanwezig zijn, om de bezoe kers hun geluk te laten be proeven. Zo is er onder andere de befaamde Puut van Jan van Gies. Het belooft weer een gezellige middag en avond te worden. De bazaar begint om twee uur 's middags. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het arbeidsbureau In Hulst moet uitzien naar een nieuw onderkomen, omdat met ingang van april de huur is op gezegd van het pand aan de Steenstraat. Er wordt momenteel gezocht naar een nieuw onderkomen en de mogelijkheid bestaat, dat men dit zal vinden in een deel van de voormalige middelbare landbouwschool, eveneens aan de Steenstraat. Dit gebouw is gekocht door de firma Rade makers uit Kloosterzande en de daarbij behorende direc teurswoning zou worden ver huurd. (Van een onzer verslaggeefsters) BREDA Mgr. Ernst heeft donderdag in Breda, tijdens de jaarvergadering van het Katholiek Vrouwengilde, diocees Breda, %tjn visie gegeven op de verantwoordelijkheid van de vrouw in. de kerk. Mevrouw D. Cornelissen, lid van de Tweede Kamer, sprak over de politieke verantwoordelijkheid, die de Neder landse vrouw volgens haar heeft. Mgr. Ernst zei in zijn inlei ding tot de dames, voorname lijk bestuursleden uit Zeeland en Noord-Brabant, onder an- derei dat de ongelijkheid van man en wouw in de samenle ving ook in de kerk de plaiats van de vrouw heeft beïnvloed. Toch is volgens hem de vrouw bij uitstek degene, die het ge loof overdraagt op de komen de generatie, omdat in haar het geloof meer uitgesproken leeft dan in de man. Ge streefd moet worden naar een samenwerking van man en vrouw die geüitjke verantwoor delijkheid dragen in de kerk, aldus de bisschop. De inlei ding van de bisschop eindigde in een warm pleidooi voor sa menwerking op het vlak van de gezinnen. De grote afstand tussen de generaties die in de geloofsbelijdenis zichtbaar wordt, leidt tot veel schade en leed. De bisschop vond het vain het allergrootste belang dart ouders, die binnen hun gezin het gesprek over geloof en godsbesef hebben weten open te houden, vanuit deze verworvenheid hulp bieden aan anderen, die met dit pro bleem geen raad weten. Uit de vragen bleek duide lijk dat er bij de ouderen een grote behoefte bestaat aan scholing. Het lijkt, zo werd betoogd, hoog tijd dat de eathe- chese voor volwassenen ook in Nederland op grote schaal van de groind komt. Daarbij zou de vrouw, evenals bij andere ta ken bij de kerk, zich kunnen inzetten. Mevrouw Cornelissen, zag de taak van de wouw in de politiek in vergelijking met vroeger meer op het persoon lijke vlak. „Vroeger was de vrouw onderdanig en dienst baar. Ze leefde in een sfeer van ge- en verboden. Nu moet ze op alle gebied zelf beslis singen nemen. Dit is boeiend, maar ook moeilijk. De vrou wen moeten nu srilidair zijn en meehelpen aan de vormge ving van een nieuwe maat schappij, waarin de mensen gelukkig zijn". Aldus het Tweede Kamerlid- Mevrouw Cornelissen zei verder wel in te zien, dat deze opdracht niet eenvoudig is en dat het inder daad plezieriger en veiliger is zich te laten koesteren. Tij dens de discussie, die na de inleiding van het kamerlid volgdle stelde een van de da mes dat dit steven wel mooi is, maar dat toch eerst het rdllenpatroon moet verande ren, omidat men nooit iets be reikt- als de man de wouw alleen maar in het huishouden wil zïeai. BëhafLve de functie van de vrouw in de politiek kwamen onderwerpen als stu diebeurs, belasting, vakbewe ging en misbruik van de soci ale wetten aan de orde. (Van een onzer verslaggevers) CLINGE Er dreigt in Clinge een ware artiesten-oor log. Dat is een gevolg van het feit, dat zowel de carnavals stichting „De Kriekeputters" als de vogelvereniging ,,De Vlaamse Gaai" op 23 decem ber beide een grote show avond op het programma heb ben staan. In het eerste geval gaat het cm een optreden van „Hamny fen de Rekels" ten bate van carnaval en in het tweede gaat het om 'n optreden van Sjakie Schram en Chris Wijnen ten bate van de vogelclub. Het noodlot wil niet alleen, dat bei-de evenementen op dezelf de avond vallen, maar ook na genoeg in dezelfde straat. „Hanny en de rekels" gullen te zien zijn in het gemeen schapshuis „Malpertuus" en Sjakie bij „De Troubadour". Wat nu de oorzaak is wam dit „misverstand" 19 nog niet dui delijk. maar wel staat vast dat geen wan beide organisaties water in de wijn wil doen. Volgens Freddy Ras is de vo gelvereniging het eerst ge weest met het kiezen wan de datum, maar de carnavals- stichting op haar beurt verwijt de vogelclub, dat deze de car navalspromotors bewust in de wielen rijdt. Een poging in het verleden om tot een ak koord te komen is volgens ï'reddy Ras van „De Trouba dours" op niets uitgelopen. De cairnavalsstichting op haar oeurt laat weten, dat het om een probleem gaat waar niet over te praten is. Wel is dui delijk, dat het tussen de beide organisatoren van de twee evenementen niet zo best bo tert, dat iedereen zijn been stijf houdt en niemand water in de wijn wil doen. Een ivoordvoerder van de carna valsstichting heeft het hande len -van de vogelolub en Fred dy Ras omschreven als „een iaag-bij-de-grondse dorpspoli tiek" Als gevolg van de con troverse zal de bevolking van Clinge op 23 december kunnen kiezen uit twee evenementen van formiaat voor zover dat tenminste uit de aankondiging af te leiden valt. Wonderwel twijfelt de carnavalsstichtimg, noch de exploitant van „De Troubadour" aan het welsla gen van hun avonden. Voor „Hanny" zijn alle kaarten op een enkel exemplaar al uitver kocht en voor „Sjakie" zijn er volgens de heer Ras ook ai wat de deur uit. Het commen taar van de caféhouder op de activiteiten wan de stichting: ,Dat flikken ze ons nu elk jaar om het op dezelfde datum te doen. In augustus hoorden we toevallig, dat ze op 23 december ook al activiteiten hadden gepland, maar bij ons stonden de zaken toen al vast. Ze zitten die vogelvereniging gewoon dwars". Waar de waarheid precies Egt is niet helder, want een woordvoer der van de carnavalsstichting richt precies dezelfde beschul diging aan het adres van „De Troubadour". (Van een onzer verslaggevers) HULST De Belgische mi nister van Verkeer en Water staat heeft in antwoord op vra gen van volksvertegenwoordig ster mevrouw Van Eecken- Maes in België bevestigd, dat er plannen bestaan om een ver bindingskanaal aan te leggen tussen het zeekanaal naar Gent en de Schelde. Het kanaal zou geschikt zijn voor schepen van 2000 ton. Hoewel er nog geen defintief tracé is vastgesteld is bij de aanleg van de E 3 en de voor zieningen, die daarvoor getrof fen moesten worden, met 't toe komstige kanaal rekening ge. houden. De'volksvertegenwoor- digster heeft de minister onder meer gevraagd welke nieuwe industriegebieden er aangelegd worden als het kanaal er komt en of landschappelijk waarde volle gebieden als de Durme- 'vallei voro de toekomst behou den kunnen blijven. Volgens het antwoord van de minister is het idee om een verbindingskanaal aan te leg gen niet nieuw. Er wordt al lang aan gedacht. Het verbin dingskanaal zou geconcreti seerd moeten worden in het kanaal „Mendonk-Tielrode". „Dat bij de studie, zowel de mogelijke industriegebieden als de landschappelijk waardevol le gebieden en de bestaande woonkernen niet uit het oog worden verloren is vanzelfspre kend. Ook met de waterafvoer van de gebieden naast de Dur- me en het probleem van de verzanding van deze rivier we gens het verschil van vloed en eb, zal rekening worden ge houden", aldus het antwoord. In het Waasland rond St.-Ni- kl'aas bestaat voor deze kanaal plannen een grote belangstel ling voor de mogelijke conse quenties daarvan voor deze streek. (Van onze correspondent) e HULST De Hulster top- bdjiartclub ONA staat zaterdag aanstaande in de topbiljart- competitie Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen voor de eerste vuurproef. Dain komt namelijk Marionette naar café Wentzler om zo mogelijk een of twee punten aan haar totaal toe te voegen. Het vorige week zo teleurstellende STC ontvangt in eigen huis KOT uit Hulst. TopbËjiairtelub 't Centrum dat het tot nu toe ook voortreffe lijk doet is zaterdag vrij en kan toezien wat de concurren tie dk>et. Het volledige pro gramma ziet er als volgt uit: ONA - Marionette, 't Anker - BC 't Raeclhuys, STC KOT. (ADVERTENTIE) GARAGE 'T WESTEN B.V., Oostburg, Breedestraat 23, tel. 01170-2255. KOEWACHT Vreugde heerste gisteren .alom op de lagere school van Koewacht in verband met de officiële hero pening afgelopen woensdag. Na de genodigden, die bij de ze plechtigheid aanwezig wa ren, was het gisteren de plaat selijke jeugd, die aan haar trekken kwam. In de schooi konden de leerlingen meedoen aan alle mogelijke spelletjes onder leiding van het onder wijzend personeel. Dat het een gezellige boel was hoeft geen betooig. (Van onze correspondent) HULST In café W. Blom- maert te Hulst wordt zaterdag a.s. een grote prijsschieting gehouden op de liggende wip. Er wordt geschoten op twee wippen. De schieting begint om drie uur. Uitstapje De bejaarden van Graauw hebben een dag reisje gemaakt met bussen naar Antwerpen. Er werd een bezoek gebracht aan de ijsre- vu-e. (Van een onzer verslaggevers) NIEUW-NAMEN „Ge kunt gene betere hebben", zo kwalifi ceert een vaste klant van het loonbedrijf Verbiest-Baecke in Nieuw-Namen chauffeur-monteur P. d'IIondt. Hij is afkomstig uit Graauw en staat deze maand bij het loonbedrijf in het mid delpunt van de belangstelling, omdat hij er precies 25 jaar in dienst is. Op 23 november zal dit feit op passende, maar bescheiden wijze worden gevierd, want de heer d'Hondt houdt niet van al die „poespas", zoals 'hij zelf zegt. Toeh hangt er wat in de lucht, Maar wat dat precies zal zijn moet tot 23 november een verrassing blijven, vertelt mevrouw C. Baecke in haar keuken aan de Koninginne straat. „Het is een zeer ge waardeerde kracht", vertelt ze in een rad taaltje. „Hij is in al die tijd, dat hij bij ons werkt nog nooit een dag te laat ge weest en alles bij elkaar nog geen week ziek". P. d'Hondt weet na 25 jaar waarover hij praat als hij het over zijn werk heeft. Hij is nu 38 jaar en dat betekent, dat hij er 13 was, toen hij zijn eerste schuchtere stappen bij dit be drijf zette. Voor die tijd was hij kort in dienst geweest bij een krooibaas. Hij vertelt, dat dit werk hem best bevalt. „Och", zegt hij, „het is nogal afwisselend. Je komt eigenlijk in de hele omgeving en je zit lekker in de vrije natuur". „Hij staat voor honderd procent achter zijn werk", vertelt een van de klanten, die toevallig op bezoek is. „Wat ie doet, doet ie goed". Meivrouw Baecke: „Hij is een erg rusti ge kerel: ik heb hem nooit tegen een klant horen opspe len". Chauffeur-monteur d'Hondt beaamt, dat hij het allemaal liever erg rustig houdt- „Geen officiële huldiging, daar ben ik niet op gebrand". Praten met inwoners van Graauw en Nieuw Namen betekent praten over het Baalhoekkanaal en de industi'ie. Daar ontkom je ge woon niet aan, vooral niet als je op bezoek bent bij een bedrijf, dat zo nauw met de landbouw verbonden is. Me vrouw Baecke toont zich niet al te ongerust over de komst van het kanaal- „Als die industrie maar wegblijft, dan zal het allemaal wel meevallen. Ik geloof niet, dat we er veel last van zullen ondervinden, ook niet als er landbouwbedrijven gaan ver dwijnen", aldus de opinie van een van de bezoekers, die daaraan toevoegt er wel van overtuigd te zijn, dat enkele kleinere bedrijven het onder spit moeten delven. Ook de heer d'Hondt ge looft niet, dat het kanaal er snel zal komen. „Wat er ook gebeurt", voegt hij daaraan toe, „de Graauw zal toch wei blijven bestaan". Het gesprek gaat over op een ander onder werp: het slechte weer. Even is het stil en dan ze-gt er iemand." „I-n de zo-mer is het hier op dit land goed werken; maar nou met die regen: ver domme...". (Van onze correspondent) ZUIDDORPE Al heeft de bouw van veertien woning wetwoningen in 't plan-Noord, waarvoor de grond reeds vijf tien jaar geleden bouwrijp is gemaakt, lang op zich laten wachten, nu is men er toch mee begonnen. Alle bij de woning behorende bergplaatsen zijn al klaar en de binnenmuren hebben de hoogte van de balkenlaag ai bereikt. Overigens wordt niet ver wacht, dat de woningen voor nieuwjaar gereed zullen zijn. (Van onze correspondent^ AXEL Maandag houdt de afdeling Axel van het Wit Ge le Kruis de jaarlijkse algeme ne ledenvergadering, die be gint om half acht, en wordt gehouden in het WGK-gebouw in de Walstraat te Axel. Daar zal zoals gewoonlijk weer ope ning van de stand van zaken worden gegeven over het voorafgaande boekjaar, en te vens de plannen worden be sproken voor het komende jaar. Alle leden worden dan ook uitgenodigd hun stem te laten horen. Het ledental blijft stij gen, mede dankzij de inspan ningen van de propaganda- commissie, bestaande uit drie leden, die alle nieuw ingeko- menen bezoekt. Verwacht wordt dat in 1973 het 500e lid wordt ingeschreven. De sa menwerking met de afdeling Koewacht en Zuiddorpe is zeer intensief. In deze drie woonkernen werken thans twee wijkverpleegsters. En de vakantie- en weekeindendien- sten worden zelfs met de zus terorganisaties van het Groene Kruis te Axel en Zaamslag geregeld. Deze samenwerking heeft bovendien tot resultaat gehad dat voor het jaar 1973 niet tot contributieverhoging zal moeten worden overge gaan. Een prettige omstandig heid in een tijd waarin dage lijks de prijsverhogingen aan de orde zijn. Het bestuur hoopt dan ook dat de leden de vereniging trouw blijven steu nen zodat het onmisbare Kruiswerk onverdroten voort gang kan vinden. Nieuwe leerkracht Maan dag krijgt de vierde klas van de r.-k. lagere school een nieuwe leerkracht in de per soon van H. Verstraete uit Aardenburg- De heer Ver straete werd reeds eerder dit jaar benoemd doch moest eerst voldoen aan zijn militaire ver plichtingen. Sedert de aanvang van het nieuwe schooljaar werd hij vervangen door D. Hollevoet uit Sluis. Dansavond Disco „De Tor" houdt zaterdagavond om 20.00 uur een dansavond voor jong en oud in de ontmoe tingsruimte aan de Sassen- straat te Aardenburg. Toegang staat open voor personen bo ven 18 jaar. Muzikale mede werking wordt verleend door H. de Ruijsscher uit Hoofd plaat, orgel. Muziek De koninklijke Aardenburgse fanfare zal met drumband en majoretten een rondgang maken door Aarden burg. Men begint om 14.15 uur. Toneel De leden van de Aardenburgse muziekvereni ging verzorgen op 8 en 9 de cember hun traditionele win- teruitvoeringen in de zaal van de „Sociëteit". Op het pro gramma staan toneel en mu ziek, respectievelijk onder lei ding van de heren W. van Helden en A. Verschuur. Inge studeerd wordt het blijspel in twee bedrijven van B. Steaertl „Geen bruidspaar in duplo". ■MÜ

de Stem | 1972 | | pagina 7