ALOYSIUS HAALDE FORS UIT WINST DAMES SLUISKIL Jeugd- dammen Sportpark Bonedijke en clubhuis van Middelburg BKC liet de winst liggen Scheidsrechter staakte maar ging weer verder TITELS AV '56 sport ZESDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 9 OKTOBER 1972 12 Philippine sterker dan Schoondijke: 4-1 (Van onze liandbal- medewerker; VLISSINGEN In de da mesafdeling eerste klas hand bal nam Sluiskil twee punten mee uit Vlissingen, waar de dames bij Olympus op bezoek waren- Van beide verdedigin gen, die in de eerste helft overheersten bleef de verdedi ging van Sluiskil het langst overeind. Van enig krachtsver schil was in de eerste helft dan ook geen sprake, zodat de rust inging met 00. Olympus kwam de tweede helft met grootse plannen het veld in en zo keek Sluiskil met nog 10 minuten te spelen tegen een 20 achterstand aan. Toen de keepster Lies Mast van Sluiskil bij deze stand een penalty stopte, was dit gelijk voor de dames van Sluiskil het sein om er eens wat aan te gaan doen. Els Kips profiteer de goed van een verdedigings- fout en scoorde 21. Het beetje geluk dat Olympus bij de doelpunten had, bleek niet nodig voor Sluiskil, want via een goede combinatie scoorde Ans de Hamer 22. De span ning was zowel bij de speel sters als bij het publiek te snijden. In de voorlaatste mi nuut kreeg Marijke Schelfhout een goede kans en haalde bei- •de punten voor Sluiskil binnen (32). Sluiskil trok zich niet terug in de verdediging zodat bij een vrije worp van Olym pus in de laatste minuut de bal in het bezit kwam van Sluiskil, toen de goed leidende scheidsrechter Schouten uit Vlissingen het einde floot. In de herenafdeling eerste Has gingen bij de ontmoeting GSC tegen Olympus beide punten naar GSC, dat overi gens een vrij matige indruk achterliet. Fortuna uit Ber gen op Zoom had in deze klas weinig moeite met Walcheren 2 uit Vlissingen. Eindstand werd hierbij 277. Fortuna behield hierdoor zijn goede leidende positie in deze klas se. In de dames tweede klas speelden Hontenisse en Delta- sport uit Zierikzee onder de ogen van het goed opgekomen publiek een mooie en goede partij handbal. In de eerste helft behield Hontenisse zich het alleenrecht voor om te scoren via Riet Mei en Anne- marie Hoefijzers maar na rust probeerde Deltasport toch de 20 achterstand weg te wer ken- De wedstrijd werd iets harder, maar bleef sportief. Via Loes van Kruijse en Riet Mei werd het 42, nadat Del tasport eerst het tegendoelpunt gescoord had, Hontenisse bleef toch aandringen en wederom was het Riet Mei, die scoorde. Deltasport kwam weer terug (53). Wederom was heit keep ster Tilly Lauret die steeds voorkwam dat Deltasport dichterbij kwam. Nadat Tilly Vervaet voor 63 had ge zorgd, bracht Deltasport uit eindelijk de eindstand op 64 voor Hontenisse In de heren derde klas be haalde het Temeuzense Schel- desport zijn eerste overwin ning tegen Marathon uit Vlis singen. In een rustige, sportie ve wedstrijd bouwde Schel- desport aan zijn overwinning. F.ddy vsn Oosten en Frans Schijf zorgden in combinatie met de andere spelers voor de goede opbouw zodat een rust stand van 52 kon worden genoteerd. Marathon dat slechts met 6 man speelde, probeerde via goede combinaties de achter stand in te halen, maar het feit, dat er één speler minder meespeelde, speelde te veel parten. In de tweede helft werd de soore door Marathon even overgenomen zodat de stand op een zeker ogenblik slechts 86 voor Scheldesport was. Maar Scheldesport kwam goed terug tot een eindstand van 116 voor de Terneuzen- se ploeg. De heren uit Sluiskil hadden ditmaal als tegenstander Sios 2 uit Bergen op Zoom op be zoek. Het ontbreken van oude geroutineerder handbalspelers deed zich ook ditmaal bij de Zeeuwsch-Vlaamse ploeg gel den. De overwinning van Sios 2 kwam dan ook geen moment in gevaar. Eindstand werd 1612 voor Sios. Operatie '71 uit Oostburg bracht de uitwedstrijd tegen Olympus 4 uit Vlissingen niet tot een goed einde. De heren uit Oostburg hadden in de vo rige wedstrijd tegen deze ploeg één ding geleerd, niet te hard in de verdediging inlo pen. In deze gelijkopgaande wedstrijd, waarbij aangete kend dat Olympus in het be gin van de tweede helft een paar doelpunten afstand nam, combineerde Operatie zeer goed, maar doelpunten bleven uit. De heren van Operatie '71 probeerden er alles aan te doen maar de twee punten bleven uiteindelijk in Vlissin gen. (Van een voetbal- medewerker» TERNEUZEN In de eer ste klas van de zondagcompe titie van de KNVB, afdeling Zeeland blijven Philippine en Jong Ambon voorlopig alleen aan de leiding. Jong Am- bon won met 31 van Ria en Philippine met 41 van con current Schoondijke. Robur kwam in Graauw tot de eerste overwinning (13) en Hoofd plaat voegde ook weer een punt aan het totaal toe via een 11 tegen Patrijzen. IJzendij- ke had het niet moeilijk met Walcheren 30 en Luctor won met 2I van Aardenburg. PHILIPPINE - SCHOON DIJKE Een sterker Philip pine won verdiend van Schoondijke. Met de rust had Philippine nog slechts een 1 0 voorsprong door Begijn. Seen maakte na de rust zelfs gelijk 11, maar Philippine besliste de zaak toen via Be gijn, Spuessens en weer Be gun 41. IJZENDIJKE - WALCHE REN IJzendijke was veel sterker. Walcheren was op alle fronten de mindere van de Zeeuwsch-Vlamingen, die met de rust al een 20 voorsprong hadden opgebouwd door de Boevere en een strafschop wegens hands van Guust Voet. Een kwartier na de rust voer de Vap de Voorde de voor sprong op tot 30. HOOFDPLAAT - PATRIJ ZEN Voor de rust een goe de, gelijkopgaande wedstrijd. Hoofdplaat was toen iets ster ker en nam door Vermaire de leiding 10. Na de rust zakte de thuisclub wat terug en kon Patrijzen ook wel verdiend gelijk komen door Traas, al duurde dat tot enkele minuten voor het. einde 11 GRAAUW - ROBUR Een zeer matige eerste helft werd afgesloten met een 01 voor sprong door de Goesenaren door een doelpunt al in de 5e minuut in eigen doel van De Kooning. Robur speelde zeker niet minder dan Graauw, maar mpest na de rust toch terug. Graauw kwam dan ook gelijk door d'Olieslagers 11, maar wilde toen doordrukken. Robur profiteerde hiervan en met twee uitvallen in de laatste tien minuten wist Robur de winst te pakken door Scholten en Krekelberg 13. LUCTOR - AARDENBURG Voor de rust was het niet zo best. AardenbuTg nam al binnen 10 minuten een 0—1 voorsprong door Eric de Cocq. Die voorsprong bleef tot de rust gehandhaafd en een na de rust beter spelend Luctor moest tot een kwartier voor tijd wachten eer Bogaert de stand gelijk kon maken 11 en verdiend kwam de winst nog bij Luctor, toen enkele minuten later Jainsen er 21 van maakte. JONG AMBON - RIA - Voor de rust ging de strijd volkomen gelijk op, met de gevaarlijkste momenten voor het Jong Ambon-doel. In de 10e minuut nam de thuisclub door Pentury de leiding 10. En nog in dezelfde minuut werd het alweer gelijk door Wille 11. RIA was met snel le uitvallen erg gevaarlijk. Na rust drong Jong Ambon sterk aan- Binnen vijf minuten was de strijd beslist. Met twee doelpunten van P. Telussa won Jong Ambon toch wel verdiend met 31. De stand: Philippine 5-8, Jong Ambon 5-8, IJzendijke 6- 8, Luctor 5-7, RIA 6-7, Patrij zen 6-7, Schoondijke 6-7, Wa- cheren 5-4, Graauw 6-4, Aar denburg 5-2 Robur 6-2 Hoofd plaat 6-2. Wiljried Dumez (Van onze tafeltennismedewerkeri MIDDELBURG —Het is St. Aloysius 1 in de promotie ere- klas tafeltennis gelukt in Vo- lendam tegen Victory-55 de eerste overwinning te behalen. De Zeeuwen waren duidelijk sterker dan de gastheren en zij wisten een snel verkregen .-voorsprong uit te breiden tot 08, waarna Frans van Wa terschoot het eerste en enige tegenpunt incasseerde tegen Kwakman. Dumez en Van Dijk haalden de volle winst. De Volendammiems mannen nu de rodie lantaarn over van St. Alioysius, dat saimien met Scyl- la-2 thainis op die vierdie plaats staalt. ScyBa-2 verloor thuis van het steeds beten- draaiende Maiasbreie met 46. Va'lken- berg-AMVJ gaart ongetwijfeld die verloren poisiitd'e in de ere- klajs weer inniemen, wamt het won opnieuw mielt girote cijfers (19) van muimimier twee No- ad. St. Aloysaius-2 gimig in TH- bung op bezoek biij leider Ire ne-2 en liet daar met 82 de punten, hetgeen de eerste ne derlaag betekende. Het was Paul van Laere, dlie 2 maal tegensooorde. Luto-1 versloeg Gossiiima meit 1-9, terwijl, Wi- barts-4 baj de Sailamianidars-2 de winst weghaaffldie (3-7). St. Aloyséuis-2 ontving het nog on geslagen Scylla-4 in eigen huis en kon niet verhinderen, dat ook nu die Leidienaren het pledit wonnen met 37. Alleen, Jo Bogaert haalde een vol doende door twee partijen te winnen. Ook Wybats-3 bleef ongeslagen en klopte WV met 28. Twenlty-ome Up-2 haalde tegen TSC viia een 64 zege de eerste punten bin nen. (Van onze sportmedewerker) MIDDELBURG Aan het NIEUWE ACCOMMODATIES jeugddamkampioenschap van Zeeland nemen dit keer 24 spelers deel die verdeeld zijn in vier groepen. De eerste twee van elke groep gaan over naar de finale, die op 4 no vember begint. In groep 1 zijn er na twee ronden twee leiders, namelijk F. van Eekihout en J. Rotte, die beiden 4 punten scoorden. In groep twee leiden J. Dek ker en P. Lodder eveneens met 4 punten, terwijl J. Ver ton met 4 punten op kop gaat in groep 3. In groep 4 tenslot te kwam alleen P. Filius tot het maximaal aantal punten van 4. (Van onze sportmedewerker) VLISSINGEN/MIDDELBURG Zaterdagi waren er twee plaatsen op Walcheren waar veel lovende woorden werden gesproken. In Vlissingen gebeurde dit bij de ope ning van het nieuwe sportpark Bonedijke en in de Zeeuw se hoofdstad tijdens de receptie, die de voetbalvereniging Middelburg hield na de opening van het nieuwe clubhuis. Het nieuwe sportpark in Vlissingen heeft drie voethal- en drie hockeyvelden en vooral de sportvereniging Walcheren (900 leden) gaat hiervan profiteren. Burgemeester drs. Th. J. Westerhout van Vlissingen vertelde in zijn openingstoe spraak, dat men reeds in 1960 een plan creëerde voor dit complex, dat door de Neder landse Heide Mij is aangelegd. „Over het geheel genomen mag men in Vlissingen niet mopperen wat betreft de sport accommodaties hoewel er ook hier nog wel behoefte aan ter reinen bestaat", aldus de bur gemeester. De heer Ch. J. Gilissem-Ver- schage, voorzitter van de Stichting Sportbelangen iin Vlissingen deelde mee, dat er naast de 25 bestaande sport velden in zijn stad nog 8 no dig zijn. Nadat de burgemees ter het complex officieel had geopend door het onthullen van het naambord op het kleedgebouw voerden nog di verse sprekers het woord, on der andere de heer De Jager van de Ned. Heide Mij., de heer A.F. van der Pluym na mens de afdeling Zeelattd van de KNVB en de heer Van Hijfte als oud-voorzitter van Walcheren. Het is de bedoeling, dat er bij het sportveldencomplex nu snel een clubhuis komt van 12 bij 25 meter. De plannen zijn in een ver gevorderd stadium. Na het officiële gedeelte wer den er nog voetbal, korfbal en hockeywedstrijden gespeeld opgeluisterd door het rrompet- ter- en jachthoornkorps Oranje Nassau. De ere-voorzitter van Mid delburg Sal Simonse draaide het slot om van het nieuwe clubhuis der groen-witten, waarna hij burgmemeester drs. P.A. Wolters ais eerste binnen leidde. Deze herinner de er aan, dat in 1965 de eerste mogelijkheden zich voordeden voor de stichting van een dergelijk clubhuis op deze plaats omdat toen het Ambonezenkamp verdween. Overigens heeft de gemeen te Middelburg niets of althans maar heel weinig gedaan aan de realisering van dit club huis. Dit bleek tenminste uit de toespraak van Sal Simonse, diq namens leden en donateurs een girokaart van 1000 kwam aanbieden en f 10 in baar geld. .,Het is de plicht van alle leden om in de toe komst de lasten van het be stuur te verlichten", aldus Si monse die het gemeentebe stuur adviseerde om de par keerruimte rondom het club huis te asfalteren en van ver lichting te voorzien. Het schil- ZAALHANDBAL Swift Roermond heeft zaterdagavond in West-Berlijn een zaailhand- balwedstrijd tegen een Ber- lijmse damesseleotie met 137 verloren. Bij de rust leidde West-Berlajn reeds met 53. dersbedrijf De Kok kwam met een geschenk dat evenals dat van Simonse vele handen op elkaar bracht. De heer De Kok bood een driejarig contract aan om het buiten-schilder werk aan het clubhuis voor drie achtereenvolgende jaren te verrichten. Voorzitter I.W. Bakker van de KNVB, afdeling Zeeland noemde Middelburg niet al leen een olub maar ook een familie en stelde voorts: „Bij dit fraaie gebouw past geen 2e maar een le klasser". Verder voerden onder andere het woord de heer Kiepe namens de landelijke Bond van ama teurverenigingen, drs. M.C. Verburg als voorzitter van het clubhuiscomité (die vertelde dat er rond f 20.000 binnen is aan obligaties en giften) voor zitter L. Buts van Vlissingen en M.C. de Kok van Goes. Middelburg voorzitter C. de Keijzer, die reeds een wel komstwoord had gesproken had deze middag een veelom vattende taak. Hij beant woordde niet alleen alle spre kers maar moest ook diverse eigen mensen die hun bijdrage hadden geleverd voor dit club huis in de bloemetjes zetten. De heer J.C. de Hooge kreeg een bijzondere pluimen ontving een horloge met inscriptie. Tijdens de receptie werden vele geschenken en bloemstuk ken binnengebracht. 9 Sal Simonse, de erevoorzitter van Middelburg opende zaterdag het nieuwe clubhuis van zijn vereniging. Op de foto boven krijgt Simonse de sleutel om de opening te kunnen verrichten. Op de foto onder het nieuwe clubgebouw van Middelburg. (Van een voetbalmedewerker) TERNEUZEN In de eer ste klas van de Zeeuwse za terdagcompetitie kwam Zaamslag na een emotionele wedstrijd tegen 's-Heer Arendskerke niet verder dan 11, waardoor de aansluiting met de top weer enigszins verloren ging, want Nieuw- land won bij Veere 01 en Nieuwdorp speelde tegen Waarde teleurstellend 22. WIK stuurde Heinkenszand met een 31 nederlaag naar huis en Meeuwen 2 verloor met 4 2 in Wemeldinge. Amemuiden 2 en Colijnsplaatse Boys kwa men niet verder dan 00. ZAAMSLAG -v 's-HEER ARENDSKERKE Voor rust was er niets aan de hand. Zoals gebruikelijk was Zaam slag sterker en probeerden de bezoekers slechts sporadisch bij een uitval succes te halen en dat lukte zelfs een keer, waardoor 's-Heer Arendskerke met de rust met 01 de lei ding had. Vijf minuten na rust begon de ellende. Een hoge voorzet voor het 's-Heer Arendskerke-doel bracht de nodige verwarring, waarbij de keeper van de bezoekers ten val kwam en Zegers 1-1 scoor de. Aanvankelijk keurde scheidsrechter Wolfert dit doelpunt goed, maar tijdens het verzorgen van de 's-Heer Arendskerke-doelman werd hij tot andere gedachten ge bracht (de doelman zou zijn neergeslagen) en hervatte de wedstrijd met een vrije trap voor 's-Heer Arendskerke. Dit namen de Zaamslag-spelers weer niet en de van de kook gebrachte scheidsrechter liep toen van het veld. Na veel aandringen werd de wedstrijd dan toch nog uitgespeeld en kon Zaamslag door een bui- tenspeldoelpunt van Timmera nog op 11 komen NIEUWDORP WAARDE De thuisclub was voor de rust sterker. Er waren echter te veel kansen nodig en ver der dan 10 door Joosse kwam Nieuwdorp niet, waar van Braam profiteerde door een strafschop wegens hands te benutten 11. Na rust nam een feller Waarde door Bom zelfs de leiding 12, maar vijf minuten voor tijd kwam de verdiende gelijkmaker van Adrie Schoolmeester 22. VEERE - NIEUWLAND AI zeer snel kwam Nieuwland op een 01 voorsprong door een strafschop van Siereveld. Zelfs toen kort voor rust Din- gemanse het veld moest verla ten wetens natrappen was Nieuwland niet aangeslagen en met tien man werd Veere nog vrij gemakkelijk bedwon gen. De overwinning is dan ook verdiend. WIK - HEINKENSZAND Vooral voor rust speelde WIK een goede wedstrijd. Het werd 1o door Kooman, maar Bak ker maakte gelijk 11. De rust ging in met 21 door een strafschop van De Boer. Na de rust was Heinkenszand de be tere ploeg, maar het vizier van Piet Mculpolder was verkeerd gericht, waardoor WIK aan nog een doelpunt van Kooman genoeg had 3L WEMELDINGE MEEUWEN Met een geflatteerde 20 stand brak de rust aan. Gijsel en De Vos hadden daarvoor gezorgd in een periode, dat Meeuwen toch verrassend goed speelde. Het werd na de thee door Flipse zelfs 21, maar met twee doelpunten van De Vos was er geen twijfel meer 41. Pattenier kon er dan nog 42 van maken. ARNEMUIDEN 2 - COLIJNS PLAATSE BOYS Een harde wedstrijd met weinig of geen doelrijpe kansen. De 00 geeft de verhouding het beste weer. De stand: Nieuwdorp 8-11, Nieuwland 7-10, WIK 8-9, We meldinge 6-8, Zaamslag 7-8, Veere 7-8, Arnemuiden 2 8-8, Colijnspl- Boys 6-7, Heinkens zand 6-6, Sluis -6, Waarde 6-5, 's-Heer Arendskerke 7-4, Meeuwen 2 7-9. (Van onze korfbalmedewerker» TERNEUZEN In do Zeeuwse korfbalcompetitie trok de Zeeuwsch-Vlaamse der by Luctor tegen BKC in de tweede klas de nodige aan dacht. In Terneuzen zou Luc tor, zo werd algemeen aange nomen, een gemakkelijke zege moeten kunnen behalen. In de eerste helft deed een Luctor- overwicht dit nog verwachten, maar men liet vele goede kan sen onbenut en ging slechts met een 32 voorsprong rus ten. Na rust zakte Luctor weg en BKC greep deze gelegen heid dankbaar aan. Met nog een kwartier te spelen stonden de Breskensen met 35 voor. Piet Geene bracht echter via een doorloopbal en een goed genomen vrije worp toch nog een puntje bij Luctor, zodat nu All Ready de lachende der de is. Atlas speelde tegen Volhar ding een goede eerste helft. Atlas nam daarin zelfs een 5 1 voorsprong. Na rust liet men het wat zitten en daardoor kon Volharding terugkomen tot 5 3. Toen Atlas er tegen bet einde 63 van maakte, was de tegenstand definitief gebro ken. Stand: All Ready 1 5—9, Luctor 1 47, Olympia 1 46, BKC 1 4—4. Atlas 1 4—4, Animo 3 - 43, Togo 2 42, Blauw Wit 2 41. Volharding 1 3—0. In de eerste klas had leider Tjoba 2 het niet erg moeilijk tegen Stormvogels 1. Vrij ge makkelijk wonnen de groen- witten met 93. De twee an dere kolopers hadden' het veel zwaarder. Seolto 1 wist in ei gen huis zich Animo 2 maar nipt van het lijf te houden. Hoewel het veldoverwicht be hoorlijk was wisten de Vlis- singers maar net met 54 te winnen. Ook Zuidwesters I won slechts met een doelpunt verschil. Blauw Wit is sterker uit de bus gekomen dan werd aangenomen. Via 20 en 22 bij de rust werd het 76 in een spannende, op goed peil staande wedstrijd. Togo 1 maakte zich wat los uit de onderste regionen. Hoewel het tegen Ondo geen spel van kat en muis was verdiende Togo de overwinning met 6—8 vol komen. Stand: Tjoba 2 510, Seolto 1 58, Zuidwesters 1 58, Swift 3 55, Togo 1 4 4. Blauw Wit 1 43, Stormvo gels 1 42. Ondo 1 62, Ani mo 2 62. In de derde klas A haalde Noad 1 fors uit. Het arme Swift 4 kreeg in eigen huis een 018 nederlaag te slik ken. Ook Atlas 2 was verre de mindere van haar tegenstander Zuidwesters 2. Hoewel het verschil niet zo groot was werd het toch 4II. Animo 4 en Seolto 2 ontliepen elkaar niet zo veel. De thuisclub was de gelukkigste ploeg en won met 32. Stand: Noad 1 48, Zuidwesters 2 46, Animo 4 56, Tjoba 3 34, Stormvo gels 1 3—4, W Seolto 2 4—2. Atlas 2 42. Swift 4 50. In 3B viel Top wat tegen. Weliswaar wonnen de rood- witten gemakkelijk in Terneu zen van Luctor 2, maar van da leider was toch meer ver wacht. Vooral het scheppen van doelrijpe kansen ging stroef. Niettemin ging Top met een 3—9 zege naar huis. Volharding 2 had het tegen Noad 2 niet licht. In een vrij forse wedstrijd gingen de pun ten met 35 toch mee naar Yerseke. Zaamslag kon tegen Olympia het kalm aan doen. Op deze manier vergaarde Zaamslag met 25 de punten, die nodig waren om niet ver der achterop te raken. Stand: Top 1 5lö, Tjoba 4 46- Zaamslag 1 46, Volharding 2 46, Noad 2 43, Luctor 2 42, AU Ready 2 41, Olym pia 2 50. (Van onze snortmediewerker) GOES De Goese atletiek vereniging AV'56 heeft haar onderlinge clubkampioen schappen 1972 verwerkt. Be gunstigd door fraai herfstweer namen 67 leden deel aan deze kampioenschappen, die op de sintelbaan van liet gemeente lijk sportterrein Het Schenge te Goes werden gehouden. Het is nog vrijwel nooit voorgekomen dat in elke cate gorie voldoende deelname was en zelfs ook bij de veteranen. Een teken diat hert 16-jarige AV'56 een volwassen vereni ging is geworden. Daar het atletiekseizoen ten einde is, waren de prestaties allemaal aan de matige kant. De wed strijden werden verwerkt over drie of vier meerkampen af hankelijk wain de leeftijd. De clubkampioenen 1972 werden hij: jongens pupillen: Gert-Jian Nijssen 1889 punten; jongens D: Paul Sturm, 2298; jongens C: Onno Sturm 2297; jongens B: Frans den Boer 1821; jongens A: Jan Evers- dijk 2216; heren: Niek Flipse 2282; heren veteranen A. L. do Munck 877; meisjes pupillen: Machtiald Spelier 1785; meisjes D: Lisa Aarden 1587; meisjes C: Diana Roose 1570; meisjes B: Anja de Munck 1955; meis jes A: Jacqueline Hamellink 1961; dames: Anneke Hamo- linik 1447.

de Stem | 1972 | | pagina 12