-w"v JK HEB MIJN FIETS AL WEER OPGEBORGEN ROTTERDAM FINMPLAATS BV DE TOUR PROBLEMEN BIJ FC DEN HAAG Stap in de spaarweeb mm bi] ons binnen Van Aanbl van ploq Raiffeisenbank Sd Boerenleenbank Alle kandidaten! slaagden voor volleybalexame^ Claeyssens eerste GESTUIT Oplossing sport 1. i m ..ii 'i '.""Bill' JANSSEN HEEFT MEDELIJDEN li dl tuUUI f§ - f 6199 sparen doet u bij de Zaterdag 7 oktober 1972 (Van onze sportredactie) PUTTE-HOOGERHEI- DE De uitlatingen van Harm Ottenbos in het VPRO-tv-programma ,.Het Gat van Nederland", waar in de oud-wereldkampioen onder andere zei dat de mensen voor de tweede keer in een week belazerd zouden zijn als Jan Janssen De Nacht van Breda had gewonnen (Janssen zege vierde daarna in Korten- hoef), hebben Jan Janssen mcewarrig het hoofd doen schudden. „Als een ex-we reldkampioen zulke uitla tingen doet, denk ik bijme- zelf: jongens, jullie graven je eigên graf. Ik vind het zo'n dom gedoe. Een be roepsrenner die zoiets zegt gooit zijn eigen sport te grabbel. Dat vind ik zeer laag. Ottenbros vergat er nog bij te zeggen dat hij vaak genoeg poen van mij heeft gehad". Ottenbros be roept er zich op dat er essentiële zaken uit het in terview zijn weggeknipt. Jan Janssen. OTTENBROS HEEFT ER GEEN ZIN MEER IN (Van onze sportredactie) HOOGERHEIDE „Je hebt negen overwinningen be haald en 42 maal bij de eerste tien gereden. En nog vind je geen ploeg. Dat begrijp ik niet. Ja, ik kan zo voor 10.000 frank in de maand bij Hertekamp komen. Maar daar kun je tegenwoordig toch niet meer van leven". Harm Otten bros is er wat neerslachtig onder dat hij, die een formida bel seizoen had, nog steeds niet onder dak is voor het vol gende jaar. „Het heeft me een slechte moraal bezorgd", al dus de Hoogerheidenaar. „Ik heb m'n fiets al opge borgen. Ik rijd dit jaar geen koers meer. Ik heb er geen zin meer in. Maar ik stop eigen lijk altijd eind september- Ik woon nu vijf jaar hier en in Putte heb ik nog maar een keer gereden. Dat was vorig jaar, toen ik laat in vorm was". In de laatste maanden van het vorige seizoen kwam Harm Ottenbros eindelijk weer uit de grauwe midden moot tevoorschijn, waarin hij al spoedig na zijn in Zolder veroverde wereldtitel (1969) was schuilgegaan. In twee maanden tijd reed hij zich 32 maal bij de eerste tien. Dit jaar zette het herstel zich nog verder voort. Ottenbros werd weer een van de meest voor aanstaande Nederlandse ren ners. Harm Ottenbros heeft zich aan de zuiging van het moeras der naamlozen kunnen ont trekken dank zij een kruiden dokter, de in Leeuwarden wo nende en in heel Friesland vermaarde psycholoog Vee man. Ottenbros had zich al tij den ziek en ellendig gevoeld. Hij was van dokter naar dok ter gelopen. Hij had foto's in het ziekenhuis laten nemen. Maar de medici konden niet ontdekken wat de oud-wereld kampioen mankeerde. Ten einde raad wendde Ottenbros zich tot de Friese kruidendok ter, van wiens wonderlijke ge nezingen hij via een familielid had gehoord. Ottenbros: „Hij keek me goed in de ogen en zei na een poosje: Je hebt twee zweertjes op je dikke darm. Hij gaf me medicijnen en vertelde dat ik nog een maand moest rusten. En toen kon ik al weer gaan trainen- Ik merkte dat het steeds beter ging en daardoor kreeg ik weer zelfvertrouwen. Dat had ik helemaal niet meer. Ik zag het helemaal niet meer zitten. Hij heeft me er bovenop geholpen. Hij heeft ook gezegd dat ik eind vorig jaar weer in vorm zou zijn en dat ik dit jaar een goed sei zoen zou hebben. En volgens hem krijg ik in 1973 een top jaar". Harm Ottenbros heeft een heilig vertrouwen in de krui dendokter en na een gesprek met die man zit de Hoogerhei denaar boordevol moraal. Ot tenbros: „Als ik met hem pra-at dan groeit mijn zelfver trouwen enorm". „Ik ben er van overtuigd dat als die man je een paar weken zou bege leiden, je geen koers meer verliezen kunt. Hij hypnoti seert je gewoon". Een advies van de kruiden dokter zal Harm Ottenbros echter niet zonder meer opvol gen: na het volgende seizoen stoppen. „Hij heeft me gezegd dat ik na m'n topjaar zou moeten stoppen, omdat ik, als ik door zou gaan, ik door mijn wilskracht mijn lichaam zou verwoesten. Maar zolang ik nog dik brood met het wiel rennen kan verdienen wil ik er nog wel tien jaar mee door gaan. En als ik toevallig vol gend jaar wereldkampioen zou worden ga ik net zolang door tot ik weer twee zweertjes heb", aldus de 30-jarige Otten bros, die volgend jaar best weer voor een kleine ploeg wil rijden. „Voor hetzelfde geld en pre miestelsel zou ik best weer bij een kleine ploeg willen zitten- Ik heb bij Wybert goed ver diend en ik kon koersen waar ik wou. En de grote ronden heb ik bepaald niet gemist. In twee en een halve Tour ver diende ik f 4800,-. Als je dan nagaat dat ik dit seizoen na bijna elke koers met 800 a 900 gulden naar huis ging Alle overwinningen hebben Harm Ottenbros nog maar weinig zekerheid gebracht. IffuwI'lMiwn' niet alleen om z'n prijs geprezen incl. BTW. o.a.: ruimte voor 5 personen 4 portieren reusachtige kofferruimte achteruit- rijlampen 2-snelheden ruitenwissers voorwielaandrijving verstelbare koplampen. Maak een proefrit. Importrice en dealer De Binckhorst Auto en Motor Import N.V. voor Den Haag e.o.: BincHhorstlaan 312-322 Den Haag tel. 070-855100 Arie Delmotte zal Jeuring hoogstwaarsc Jeuring leidt de FC Twente-aanval* hijnlijk moeten uitschakelen. (Van onze sportredactie) BREDA De onverbid delijke topper in het be taalde voetbal is dit week einde uiteraard de confron tatie tussen de FC Den Haag en Feyenoord. De Rotterdaamse formatie die met drie punten voorsprong op het inmiddels wat hau taine Ajax de ranglijst aan voert kan in Den Haag op het Zuiderpark aantonen dat de koppositie met ere wordt ingenomen. Immens nog altijd wordt beweerd dat er een groot verschil bestaat tussen de grote twee en de subtop. Dat bewijs moet morgen wederom worden aangedra gen. Om echter niets aan het toeval over te laten heeft trainer Happel zijn mannen maar weer mee naar Zeist genomen- Het sportcentrum van de KNVB is de plaats waar de Maas stedelingen zich concentre ren. De opstelling wordt, zo als in dit soort duels van al- fcire gebruikelijk is, nog even geheim gehouden. Veel verrassing kan er in de Feyenoord équipe echter niet schuilen want Boskamp en Ressel zijn evenals Isra ël nog altijd geblesseerd. Bij de FC Den Haag kan nen wel de nodige surpri ses worden verwacht. Ma nager Eddy Hartman: „Er zijn grote problemen. De Caluwé kan niet spelen. Hij was onze tweede rechtsback, maar heeft nu last van een knieblessure. Van Wijngaarden ligt nog voor obervatie in het zie kenhuis. Paul Roodnat kampt met een dijbeen blessure, en Van Eden zal naar het ziekenhuis moeten voor een operatie. Trainer Teunissen moet naar pro beren een schaduw elftal in het veld te brengen. Ais het tegenzit kan Fuglset ook niet spelen. Die heeft tijdens de interland Noor wegen - België weer een tik tegen zijn enkel gekre gen". FC Den Haag dat niets van een trainings kamp moet hebben („Alles gaat bij ons volgens de nor male regels") heeft één meevaller. De belangstelling voor het duel met Feynoord is groot. Alle zitplaatsen zijn weg- Er resteren alleen nog maar een paar staanplaat sen. Een van de eredivisie wedstrijden die eveneens met meer dan gewone aan dacht zal worden gevolgd is de krachtmeting tussen de FC Twente en NAC. Het dappere Bredase clubje dat Ajax zo wreed tot de wer kelijkheid terugbracht, staat voor de immens zwa re opgave de FC Twente in eigen huis te bestrijden. En hoewel de Enschedeërs in de beginfase van de compe titie' niet zo sterk draaiden als iedereen daar gewend is, toch is daar eens in de veertien dagen een ploeg aan het werk die het ver trouwen volledig geniet. De belangstelling is er dan ook naar. Trainer Spitz Kohn is daarover verheugd en wil zijn trouwe aanhang met successen verblijden. Daarom ook neemt hij geen enkele wedstrijd licht op. Ook niet het treffen met NAC. „Die zege van NAC »p Ajax geeft te denken. Het kan misschien een uit schieter zijn, maar zo'n on verwachte overwinning geeft die mannen natuur lijk moed. Zoiets kan door werken. Wellicht komen zij ineens met veel meer ver trouwen in het veld en dan moet je toch maar een ma nier zien te vinden om de overhand te houden". Spitz Kohn ziet daarvoor wel mogelijkheden. „Ik heb van mijn spion bericht gekre gen hoe NAC speelt. Ik stuur trouwens altijd een mannetje naar de volgende tegenstander van de FC Twente- Dat heeft veel zin. En aan de hand .van de gegevens dacht ik te mogen zeggen dat er kansen voor ons zijn. Maar gemakkelijk zal het niet worden". Dat laatste komt onder meer omdat het nog lang niet zeker is of Wiliy van de Kerkhof zal kunnen spelen. De minst snelle van de voetballende tweeling tobt met een dikke teen. Het is nog niet zeker of hij zondag in actie zal kunnen komen. Na de warming up voor de wedstrijd zal de beslissing worden genomen. Wellicht zal hij een injectie krijgen om de pijn te ver doven. Verwacht mag des ondanks worden dat Twente in de normale op stelling in het veld zal ko men. Bij NAC liggen de zaken eigenlijk niet anders. Hoe wel trainer Ben Peeters traditiegetrouw weigert veel los te laten mag wor den aangenomen dat dezelf de brigade die Ajax zo ver rassend wegspeelde, ook te gen Twente mag aantreden. Arie Delmotte zal daarbij wel weer als voorstopper fungeren. Trainer Peetere: ,Jn principe wil ik hem wel als voorstopper hand haven. Ik wil eerst echter alle dingen nog eens over denken alvorens meer te zeggen. Er zijn op dit mo ment geen blessures. Alles is rustig". ROTTERDAM (ANP) De directe omgeving van het Rot terdamse sportpaleis „Ahoy" is door de stichting Tour de Fran ce 1973 gekozen als finishplaats van de eerste halve etappe in de ronde van Frankrijk van het volgend jaar. De tour 1973 begint op zondag 1 juli in Scheveningen, waar de kara vaan de avond tevoren een in dividuele tijdrit van acht kilo meter op de boulevard rijdt. Het is de bedoeling dat het tour-circus op de eerste dag twee halve etappes rijdt. In de morgenuren zal het eerste ge deelte gaan over een afstand van ongevéer tachtig kilome ter. De route voert van Sche- 0 Felix Léüittm. SKOPJE (ANP) Na drie voorgaande overwin ningen is het Nederlandse schaakteam in Skopje, in de negende ronde van het Olympiade-toernooi, gestuit door Polen. De eindstand was 22. Door deze remise moet Nederland zijn negen de plaats op de ranglijst nu delen met Spanje, dat met 2i/2—1/2 (een partij afgebro ken) won van Argentinië. Hockey Het Neder landse hockeyelftal heeft de eerste wedstrijd van het toernooi om het internatio nale militaire hockey-kam- pioenschap met 12 van België verloren. verdingen door Den Haag via Rijswijk door het Westland naar Hoek van Holland waar na koers gezet wordt naar Maassluis en Vlaaringen. In Vlaardingen passeren de ren ners de Beneluxtunnel waarna het gaat in de richting van het Rotterdamse sportpaleis. De fi nish van het eerste gedeelte zal rond een uur in de middag zijn. Twee uur later wordt de etappe voortgezet met een rit naar België. Waar daar de fi nish zal zijn is nog niet be kend Er zijn vijf plaatsen kan didaat: Zolder, St. Niklaas, Bergen, Antwerpen en Tienen. Felix Levitan, de directeur sportief van de tour, heeft het parkoers door het Westland ge keurd. Het enige probleem was het passeren van twee spoor wegovergangen, waarvoor het organisatiecomité nog een op lossing moet zien te vinden. „Half november", kondigde Levitan aan, „moet het route schema van de tour rond zijn". In het schema van etappeplaat sen ligt alleen nob maar Mul house vast. Er zal aan de tour van het volgend jaar zeer waarschijn lijk geen Nederlandse prof- ploeg deelnemen. Nd het ver dwijnen van Goudsmit-Hoff is er geen Nederlandse formatie meer. Penningmeester P. Ver- seveld van de stichting Tour de France 1973: „We betreuren in hoge mate het verdwijnen van de ploeg van Pellenaars. Het is voor ons een groot na deel". Op een vraag of een eventu ele Nederlandse formatie nog een kans zou krijgen om deel te nemen antwoordde Felix Levitan: „Ik dacht dat het te laat was om nog een nieuwe ploeg te formeren. Alle goede Nederlandse renners zijn reëds contractueel gebonden aan buitenlandse mérken. Voor een B-ploeg is in de tour geen plaats omdat onze wedstrijd uitsluitend open is voor de elite van de wielersport. Als Fedor den Hertog nu prof zou wor den en er zou rond hem een goede ploeg met kwaliteit wor den geformeerd, dan valt er natuurlijk altijd nog te praten. Binnenkort ïg het weerSpaarweek. Vanaf 23 tot en met 27 oktober, met nog een extra dag op maandag 30 oktober (Wereldspaardag). Zes dagen in het teken van sparen bij de Raiffeisenbank en de Boerenleenbank, waar bijna half Nederland al spaart. Dat zijn zes miljoen mensen, die sparen volgens hun eigen wensen en mogelijkheden. Omdat zij konden kiezen uit 8 verschillende spaar- mogelijkheden. Een voorbeeld om na te volgen. Stap daarom in de Spaarweek (of op Wereldspaardag) even binnen bij een Raiffeisenbank of Boerenleenbank. Met 3000 vestigingen in Nederland is er altijd wel een bij u in de buurt. Zaterdag 7 oktober BR IJZENDIJKE affaire Trico Noble coureur uit IJzend volgende seizoen sta Aardenburgse stoffel terug komen op zijr waarde". Maar dat Bunder heeft nu all voor het volgend seizcj te kunnen profiteren, aangetekende brief hij bedankt als lid zijn, dat een eventue| den aan de KNWU zijn formatie te moge^ men die drie duizend kelblok. Thutis in die ouidierMjkl mimig in. het knusse IJzel zegt Van die 'Bunder: ,T Ramde van Bulgarije al I ik een aambdiediimg van hof. De verzorger va ploeg was daar bij ons zei, dait de drieduizend (Van onze volleybalmedewerker) BRESKENS Het ex van de cursus voor voII<| scheidsrechter C, werd tel Scaldis te Breskens men. Er werden 53 cu verwacht, evenals de 4 vl gaande cursusavonden, 01] 60 minuten durende ex af te leggen. Om half kregen ze een 53 vrage Jende multiple choise over de geschiedenis en I nisatie van de volleyb: Nederland, alsmede de s| gels van de volleybalt Het resultaat was dat al| kandidaten slaagden. (Van onze corresponded SAS VAN GENT li derde klasse kader 38-2 het district Zeeuwsch-Vl deren van de KNBB h heer R. Claeyssens van uit Sas van Gent in de v wedstrijden op de ee plaats geëindigd. Er werd dubbel rooster gespeeld, w in elke speler uitkwam in partijen. In een wedstrijd 'met winnaars van de wedstri in de andere districten za moeten worden uitgem welke acht spelers zullen 1 nen meedoen aan de natio finale. De eindstand: 1 R. Cla sens van KOT uit Sas Gent; 2. M. Verlinden van jartvereniging Axel; 3 R. muz van KOT uit Sas Gent; 4 F. Rijk van HBC Hulst. (ADVERTENTIE) de bank voor iedereen 3000 vestigingen

de Stem | 1972 | | pagina 20