LEIDER Axel met invallers naar Bavel Willy Verstraeten stopt met koersen rg I Nieuw clubhuis I Middelburg HONTENISSE ERG GEHANDICAPT Drie categorieën in volkscross in Hulst Femina25 seen feesti mee temaken Femina L\hm' Rotterdam Zuidplein sport MIE SPELERS ZEKER NIET BESCHIKBAAR Uitslagen volleybal OPENING SPORTPARK BONEDIJKE AIS E 10 amateur voetbal Sfli 28 100 personeelsleden geven iren kunnen brengen, woordelijke werkkring 26.000 hand geschreven solli- e willen richten aan iervoor opgeleid wil rar. ist loon met een aan- k 01683 - 310, vragen iIJK. ;en deze krant. V-ratcèag 6 oktober 1972 19 1 —llilllllll lli 0 Tonny Sheilds: voorlopig uit de roulatie. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN In de tweede klasse B wordt de competitie met de week spannender. Op dit moment gaan namelijk vier clubs aan de leiding. Het zijn Terneuzen, Middelburg, NOAD en VIissingen. Clubs die uit de vijf tot nu toe gespeelde wed strijden zeven punten vergaarden. Achter dit viertal volgen Ba- vel en Axel met zes punten uit vijf wedstrijden. Daarachter zit ten weer RAC en Dongen met vijf punten, maar dan ben je inmiddels in de middenmoot gearriveerd, zodat er bijna niets van te zeggen is. Een club uit de middenmoot kan twee keer winnen en staat dan bovenaan, terwijl een koploper bij twee verlieswedstrijden terugzakt naar de middenmoot. (Van onze sportcorrespondent) HEIKANT Willy Ver straeten uit Heikant, beter be kend als de Beneiuxkampioen van de volkswielrenners en daardoor vooral in het oosten van Zeeuwseh-Vlaanderen po pulair, heeft een punt gezet achter zijn carrière als volks- wielrenncr. Een beslissing, die hij heeft genomen na zijn val in de volkskoers van Boschka- pelle, zijn tweede val dit jaar. Verstraeten: „Hetis hard om tegen mezelf te zeggen: „je moet er mee ophouden", om dat de wielersport me altijd heeft aangetrokken. Maar ik zie geen andere oplossing. De Beneiuxkampioen die sa men met zijn broer een aanne mersbedrijf heeft, staat al ver schillende weken op non-actief en ook nu nog zijn de schou der en arm van Verstraeten dik in het verband gehuld, een sleutelbeenbreuk en verschil lende kneuzingen w.o. enkele ribben. En dat zal voorlopig nog wel enkele weken zo blij ven. De volkskoersen die pas de laatste twee jaar goed in de belangstelling staan, trek ken momenteel elke wedstrijd vele honderden toeschouwers. Vele Belgische trimmers, met soms zelfs actieve wielrenners ertussen, trekken elk weekend de grens over. Dit natuurlijk op de le plaats om een graan- je mee te pikken. Er zijn dan wel niet zulke grote bedragen te verdienen (de eerste prijs schommelt rond de vijftig gul den) maar het zijn vooral de vette premies waar de Belgen op af komen. Bedragen, die grif door particulieren, en vooral middenstanders worden geschonken, want de volks koersen zijn immers spectacu lair. Verstraeten: „Het begon allemaal mooi in de eerste wedstrijden, niet te veel deel nemers en degenen die mee reden konden sturen. Maar het werd later een complete inva sie van de Belgen. Het risico werd steeds groter. Veel men sen denken dat het rijden van zo'n koers maar een peule schilletje is, maar dat is het beslist niet. Men staat er niet bij stil wat de gevaren zijn, of men de stuurkunst nu meester is of niet. Ook een training is noodzakelijk, want je ziet in veel wedstrijden, en dat zijn vooral Belgen, trimmers, die reeds na tweederde van de wedstrijd totaal leeg gereden zijn. En tooh willen ze kost wat kost de meet halen. Het is tegenwoordig zo, vandaag om een fiets in de winkel en drie dagen later gaat men van start in een volkskoers." Wat moet en wie moet er wat aan gaan doen? Verstrae ten: „Ja dat wordt het, wie zal er wat aan gaan dioen. Het is wel hard nodig. Door heel de vo.kswieirennerij aan de bant te zetten, dupeer je ook de renners die het kunnen en het uiteindelijk voor de sport doen. De renners van de toer club Hu'lst. een onderdeel van de wielervereniging Zeeuwseh-Vlaanderen, hebben over conditie niet te klagen, want buiten de traditionele weekendrit, gaan de renners die de wedstrijden rijden nog veile kilometers trainen". „Bij verschillende wedstrij den laat de controle van voor al de kruispunten veel te wen sen over", zegt Verstraeten. „Je ziet dan zo'n jeugdige per soon met een rode vlag staan. En ik vraag me dan dikwijls af of het verkeer dat er aan komt wel rekening houdt met wat er gebeurt. Volgt men de aanwijzingen van die persoon wel op? Wordt hierdoor de veiligheid van de renners, bij elke volks koers rijd je voor eigen risico wel op het voorplan gesteld? Sommige organisatiecomités werken erg slecht weinig of helemaal geen hekken aan de eindmeet, en dan te weten dat men altijd een hoop volk kan verwachten. Mij is het risico te groot geworden. En ik ben er dan ook van overtuigd dat als het zo doorgaat er nog meer zullen stoppen". O Willy Verstraeten: „Het risico is mij te groot" DOOR ROB VAN DEURSEN Dat het een spannende com petitie is, heeft bijvoorbeeld Middelburg goed gemerkt. Vo rig seizoen, toen de Middel burgers de degradatie niet meer konden ontlopen, lieten de supporters het groen-witte team vaak al te duidelijk in de steek. Maar nu Middelburg in de top van de tweede klas meedraait komt de belangstel ling langzaam maar zeker weer terug. Secretaris Van Halen: „We begonnen tegen Goes, een derby. En dat was een geluk. Toen hebben de mensen niet alleen zeven doelpunten gezien, maar ook veel spanning en sensatie meegemaakt. Na die wedstrijd ia de gang er weer in gekomen. De belangstelling is nu zo groot, dat wij hebben moeten besluiten voor de thuis wedstrijd tegen Vlissingen over veertien dagen, voorverkoop- I adressen in Vlissingen en Mid- delburg in te stellen. En dat is natuurlijk een goed teken", i Middelburg speelt zondag te gen Dongen uit. Een partij, die door de Zeeuwen gewonnen moet kunnen worden. Zeker als I blijkt, dat linker vleugelverde- I diger Gerard Rijn zondag be- I schikbaar zal zijn. Rijn viel in de wedstrijd van afgelopen zon dag tegen Bavel (4—3 winst ;Voor Middelburg) uit, maar tij dens de trainingen bleek dat de Middelburg-verdediger wei- uig last had van die blessure. i/r°j Schoenmakers, Middelburgs centrale verdedi ger, liep wat te trekken met z«n rechterbeen, maar van (Van onze sportredactie) MIDDELBURG - De voet balvereniging Middelburg opent in de persoon van ere- "Witter Sal Simonse mor genmiddag om drie uur het nieuwe clubhuis bij het sport complex Nadorst van Middel burg. Na de officiële opening geeft het bestuur van Middel burg van half vier tot vijf uur een receptie. hem verwacht van Halen even eens, dat hij kan spelen. In de tweede klas heeft Axel voor zondag meer zorgen. De pupillen van trainer Toon van de Velde trekken naar Bavel zonder Tonny Sheilds, wiens blessure aan de rechterknie niet genezen bleek in het tref fen met RKTVV. Verwacht wordt dat het een langdurige zaak zal worden. Zeker gezien het feit, dat Sheilds voor RKTW al veertien dagen rust nam en hij toch na een kwar tier vervangen moest worden. Axel kan zondag verder niet beschikken over middenvelder Jan de Regt, die geen kans ziet vrij te krijgen van dienst. Het is waarschijnlijk dat Wim de Koeijer zijn plaats weer zal in nemen, terwijl Toon van de Velde een van de gebroeders Marjus waarschijnlijk zal aan wijzen als linker spits in de plaats van Sheilds. Terneuzen, dat zondag thuis speelde tegen RAC en niet tegen Bavel zoals hier en daar in Terneuzen wordt aangeno men heeft geen probleem. Trainer Cas Hubregtse heeft zijn volledige selectie tot zijn beschikking. Goes dat steeds verder in de put dreigt te raken, moet het zondag thuis opnemen tegen RKVVU, dat tot nu toe twee punten meer veroverde dan de formatie van Tery van de Vel de. Goes heeft het geluk, dat centrale verdediger Maarten de Kok weer op volle kracht kan spelen. Daar staat weer te genover dat de voorhoede en met name Simon Harinck niet zo draait als het zou moeten. Voorzitter De Kok: „In het veld zijn wij helemaal niet de mindere van onze tegenstan ders, maar als het op doelpun ten maken aankomt dan falen wij. „Opvallend is ook bij Goes, dat sommige spelers zich nogal snel laten intimideren door een fors spelende directe bewaker. De Kok: „Cees van der Sluis krijgt elke wedstrijd een mannetje en daar kan hij niet zo goed tegen. Als die knaap wat harder zou worden dan is er al heel wat gewon nen". Vlissingen ten slotte ont vangt zondag op eigen veld VOW, de uit de eerste klasse gedegradeerde formatie uit het Westbrabantse Wagenberg, die het tot nu toe maar povertjes doet. (ADVERTENTIE) 0 Joop Hoefnagels: gewoon niet". „We krijgen kansen genoeg, maar het lukt (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Breskens- Hontenisse is zondag onge twijfeld in de derde klasse D de partij waar de meeste be langstelling naar uit gaat. Het is een duel met een tra ditie. Een traditie, die ove rigens voor Hontenisse niet zo fijn is, want de ploeg van trainer Ronny Bouchaut speelt meestal zijn slechtste wedstrijd van het seizoen in Breskens en dat terwijl het elftal van Breskens tegen Hontenisse juist altijd fors uithaalt. Beide teams komen zondag vrij gehavend aan de start". Hontenisse is er het ergst aan toe. Ruud van Kerckbo- ven, de voorstopper, Benny Pauwels, de laatste man in de defensie en Ferry van Kruys- sen, die de laatste weken weer aLs spite opereert, kunnen ze ker niet spelen. Van Kerckho- ve kampt nog steeds met zijn tegen Vogelwaarde opgelopen blessure-spierscheuring in de kuit terwijl Vam Kruyssen en Pauwels afgelopen zondag in het treffen met Cluzona een lichte hersenschudding oplie pen. Van Kruyssen tijdens een botsing met de doelverdediger (Van onze sportcorrespondent) HULST. De toerclub Hulst, een afdeling van de wielerver eniging Zeeuwseh-Vlaanderen viert zaterdag zijn eerste volks koers, die verreden zal worden in Hulst. Het wordt een inter nationale koers, want buiten alle Zeeuwsch-Vlaamse ren ners hebben ook tientallen Bel gische trimmers ingeschreven. Om aan ieders wensen te vol doen, hebben de organisatoren besloten om drie categoriën van start te laten gaan, die kunnen rekenen op een goed gevulde premiepot. De eerste categorie bestemd voor de jeugd uit de gemeente groot Hulst, gaat om 14.00 uur van start. Het bestuur van de toerclub heeft besloten dat ook de trim mers van de toerclub, mensen die anders niet in volkskoersen starten, de kans krijgen om in deze oategorie van start te gaan. De totale afstand voor hen bedraagt 10 km. De jeugd van elders (onder de 16 jaar) en boven de 35 jaar komen om 15.00 uur aan de beurt. Voor hen bedraagt de afstand 25 km. De trimmers zullen als laatste van start gaan, om ongeveer 16.00 uur. Bij de trimmers is de Hulste naar R. Verstraeten, die de koers in Boschkapelle won, een van de favorieten. Gemakkelijk zal hij het echter niet krijgen, want alle grote mannen, zoals Van de Branden uit Heikant, Thuy uit St. Jan steen en Wijnacker uit Koe wacht zijn van de partij. De voornaamste deelnemers van Belgische zijde zijn: Maes uit Kemzeke, Steensens uit Beveren en Jacobs uit Merk- sem. De start is aan de sporthal Den -Dullaert in de Sportlaan, en het parkoers loopt verder als volgt; Vondelstraat, Jacob Catslaan, Friscostraat, en terug Sportlaan. van Cluzóna en Benny Pau wels bij een botsing met ploeggenoot Cees de Frel. De laatste kan overigens zondag wel spelen. Verder is het nog niet helemaal zeker of doel man George van Damme van Hontenisse helemaal fit is. Za terdag keert hij in Klooster- zande uit militaire dienst te rug en dan zal bekeken wor den of hij wel of niet kan spelen. Breskens heeft echter ook zorgen. Trainer De Smit kan in ieder geval niet rekenen op Isaak Verduijn, die in het treffen met MOC van afgelo pen zondag geblesseerd raakte. Vrij ernstig zelfs. Ad de Kruyter vormt in de selectie van Breskens een vraagteken. Ook hij raakte in Bergen op Zoom geblesseerd, maar haal de trekkebenend het eindsig naal. Of de Kruyter zondag kan spelen kon secretaris Van Heek gistermiddag nog niet zeggen. In Breskens kijkt men overigens ondanks de goede resultaten toch wel een beetje tegen het treffen met Honte nisse op. Immers, de ploeg van De Smit draait niet zoals men gewend is en met name de voorhoede wil op beslissende momenten nogal eens een steekje laten vallen. Joop Hoefnagel, de spits van Bres kens: „Echt, we krijgen kan sen genoeg, maar het lukt ge woon niet". Hoefnagel heeft tegen zijn gewoonte in dit seizoen bijna nog geen doelpunten gemaakt. Op de topscorerslijst van de derde klasse D van De Stem komt hij in ieder geval in de „kopgroep" niet voor. Hoefna gel: „aarvoo'r krijg ik in elke wedstrijd een te zware bewa king. Maar als ik twee drie man bij mij heb, dan moeten de anderen toch kunnen sco ren? Ik sta toch niet alleen in de voorhoede? Of wel soms". (ADVERTENTIE) nog over Ook trainer Van der Meij- den van Vogelwaarde heeft nog immer zorgen, want voor het treffen met het steeds be ter draaiende Noormannen kan de Vogelwaarde-trainer steeds niet beschikken zijn topdoelman De Schepper, en niet over Lauret en Cap- pendijk. Dat Vogelwaarde in de overschrijvingsperiode ech ter in d breedte sterker is ge worden blijkt wel uit het feit, dat ondanks de drie invallers er gewonnen werd van HVV en uit tegen RES een gelijk spel uit het vuur werd ge sleept. Zondag zal Van Es- broeck weer in het doei staan en waarschijnlijk de talentvol le Van Damme in de linker- Bij HVV, dat uit tegen Clu- zona speelt, zijn er vraagte kens rond Étienne. De Bruijn, die de laatste weken scoorde, tegert Vosmeer zelfs het enige en winnende doelpunt. De Bruijn moest afgelopen zondag vlak na rust vervangen wor den met een blessure en vana vond zal blijken of hij zondag kan spelen. Gisteren is De Bruijn in ieder geval naar de specialist geweest, die de be slissing moest nemen. De rest van het programma in de derde klas ziet er als volgt uit: DOSKO-Meto; Vos- meer-RCS, en N.S.V.-MOC. In de vierde klasse H draaft het eerste van Steen maar door. Tien punten uit vijf wedstrijden is dan ook niet gering. Zondag speelt de for matie van trainer-speler Piet Wissel bijna even produc tief als topscorer Henk de Fe- ber thuis tegen Hansweert- se Boys, dat tot nu toe erg tegenvalt. Koewacht, dat zon dag de eerste winstpunten binnen haalde van dit seizoen, gaat uit tegen Domburg een tegenstander waar zeker een punt te halen moet zijn. Clin- ge speelt net als Steen thuis en wel tegen het zwakkere DFS. Corn. Boys-Biervliet ten slotte is een derby, waarvan niets te zeggen valt. Veel, héél veel inzendingen die de show stelen. Wie dit jaar Femina bezoekt, ontdekt er extra veel Interessante inzendingen, nan aties mem je uat het een jubileum-beurs is. Tal van stands staan in het teken van aktuele onderwerpen. Voor de man is er menige doe-het-zelf inzending. En wie in woninginrichting is geïnteresseerd, komt x» gewoon niet uitgekeken. Héél bijzonder is ook de grote stand over Noorwegen. Kortom, 1J(3 Orfl fffiySf ftlïl Femina 25 is een beurs, nee een féést om mee te maken. Femina vindt: 'n goed bègin is 't halve feest Daarom wordt u bij de ingang verwelkomd door maar liefst 5000 sonia-rozen. Voor de 40.000ste bezoeker, de 80.000ste, de 120.000ste, enz. is het èxtra feest. Zij krijgen een* ECHTE KLEURENTELEVISIE. Ja, ja, Femina 25j is goedgeefs in geuren en kleuren. Kom dat feest meemaken. Methet hele gezin. Tof kijk op Femina 25. W Legio attracties die een feest op zichzelf zijn Femina 25 is een internationaal gezelligheidspaviljoen rijk. 'n Paviljoen waar gedurende de hele beurs de evenementen niet van pis lucht zullen zijn. M van 6 t/m 17 oktober iedere dag 10-17 uur 's avonds 19-22.30 uur 's zondags 10-17 uur entree f4,- kinderen f 2,50 met U-hals en lange mouw om te dragen over bloese of jumper. Speciale prijs 13.50 normaal 18.75 Breda-Tilburg-Goes Roosendaal Middelburg Dames le klas: Savok - Ar- dito 0—3, 10—15, 11—15, 5— 15, IJVC - PZEM 3—1 15—9. 12—15, 15—8, 15—5. EGVC - EVVC-M 0—3, 11—15, 6—15, 915. Marathon II - Schelde- sport, geen juiste uitslag ont vangen. Heren le klas: Mara thon - Watneys-Taktika 32 12—15, 12—15, 15—10, 15—13, 15—4. OVC - EWC-M II 3—1. 8-15, 15-11, 15-9, 15-4. Kikkers - Egaspo 2—3, EGVC - Voor waarts 30 1513, 153, 15—7. Dames 2e klas: OVC - WIK 3—0 15—7 15—5 15—6. SSV - Even Kijken 0—3 9—15 11—15 1—15. Scheldesport II - Savok II 3—0 15—0 15—5 15— 12. Ardito - Wiska uitgesteld. Egaspo - Marathon III 13 10—15, 15—7 14—16 6—15, EWC-M II - Ovisa 3—1 15—4 15—10 11—15, 15—13, EVVC- M III - PZEM II 1—3 4—15 15—10 12—15 10—15. Heren 2e klas: Even Kijken - IJVC II 3—0 15—6 15—2, 15—11. Scheldesport II - Savok II 3 1 14—16, 15—10 15!0 15—5. Kikkers II - SSV 3—0 Wiska - Ardito 2—3 9—15, 15—11, 15— 13, 10—15, 9—15. C.L.V.Z. - E.G.V.C. II 2—3, 15—3, 5—15, 3—15, 15—13, 10—15 heren 3e klas: OVC II - WIK II 0—3, 5—15, 12—15, 5—15, De Sterre - Nivo 3—1, 15—13, 12—15, 15 —10, 15—4. (Van onze sportredactie) VLISSINGEN Burge meester drs. Th. J. Westerhout van Vlissingen opent morgen middag om twaalf minuten over twee het nieuwe Vlis- singse sportpark Bonedijke. Nadat de burgemeester het park geopend heeft, staat de middag verder in het teken van de sport. Zo wordt er gevoetbald, gehockeyd en ge korfbald. Tussen de wedstrij den door treedt het trompet ter- en jachthoornkorps Oranje Nassau met medewerking van een majorettenpeloton op.

de Stem | 1972 | | pagina 19