Onderbezetting bij rijkspolitie Zeeland twintig procent i. BRANDWEER WAPENT ZICH TEGEN RAMPEN IN SLOE Internationale discussie over OosterscheMe Schade Vlake-tunnel MIDDELBURG KRIJGT TOTEMPAAL CADEAU Blauw-algen in Yeerse Meer afgenomen ledental van Groene Kruis gestegen Wartburg niet alïeen om z'n prijs geprezen MAJOOR LANTING TIJDENS INSTALLATIEBIJEENKOMST: positie wdijke Recherche informatie eenheid nodig in Middelburg Regenachtig Vragen over storten afval bij Kemzeke BELG IN PLEIDOOI: Van dankbaar „Jeugdland" Provinciale VVV ontvangt 40 meisjes Winterverlof in de Kempen Vol pension sftacfl VERTROUWEN Hoofdplaat MATERIEEL GASTDIENST Graauw BREEBOS BREEBOS «diensten Gregonus de Gro- L5-1532, zaterdag 19 B en 11 uur. rg: O. L. V. Ten ding zaterdag 19, 10 en 10 uur. H. Maria Onbevl. 11152-382. Zaterdag ag 10 uur. H. Barbara, teL Zaterdag 19 uur, lir. Toeristenkerk. Za- ir, zondag 9 uur. parochie H. Henri- agavond om 19 uur, en 11.30 uur. arpsplein, Zaterdag lag 10 uur. Maria Maagd, tel. Zaterdag 19 uur, en 10.30 uur. „De 'opulierstraat, zon- ,r. H Bavo, te 01171- ag 19 uur. zondag 9 lijk: H. Martanus, 382. Zaterdag 18.30 7.30, 9, 10.30 en 17 •t: O, L. V, Onbevl. •dag 18 uur, zondag 1 uur (en 11.15 uur (en). JioekSint Willi- 105-264. Zaterdag 19 7.30, 9, 10 en 10.30 zand: H. Blasius 1216. Zaterdag 19 g 7.30, 9 en 10.30 Kruiskerk. Zater- iur, zondag 10.30 at; H. Eliglus. Za- ir, zondag 9 uur. Willibrordus, tel. Zaterdag 19 uur, 0, 10, 11.30 en 17 and: (Molenhoek), 0 uur. H. H. Philippus tel. 01146-360. Za- ïur, zondag 8 en 10 dijke: Cultureel Zondag 9 uur kerk- katholieken. lamme: H. Bonifati- 194-219. Zaterdag 19 8 en 10.30 uur. p: H. Eligius, tel. aterdag 19 uur- »rg: r. k. kerk, zon- 10.30 uur. Paroehie- ibartstraat) zaterdag ïdag 10.30 en 19 uur viering. rum de Hoeksteen: glaan) zondag 11.30 ristieviering. H. Eligius, tel. Zaterdag 19 uur, en 10.30 uur. e: O. L. V, Hemel- 01195-214- Zondag 8 11e: zaterdag 19 uur, uur en 10 uur. Sath: (Kerk Honte- erdag 7 uur, zondag Gent: H. Maria He- tel 01158-1661 Za- 15 uur, zondag 8.30, uur. ijke: Dorpsplein 9 uur, zondag 10 ■t: Hulpkerk. Zater- zondag 9 uur. Jan de Doper, tel. Zaterdag 19 uur, 0 en 19 uur. H. Ant. van Padua, 1-418- Zaterdag 19 g 9 en 10.45 uur. en: H. Willibrordus, 0-2327. Binnenstad: 19 uur, zondag 11.45 liteitskerk zaterdag zondag 9 en 10.15 ikerk (Hoek) zondag istandingskerk zater- r. zondag 9.30 en 11 sn: Parochiekerk terdag 19 uur, zon- 10, 12 en 19 uur. kerk Pauwenburg, 19 uur, zondag 11 Martinuskerk, za- uur, zondag 10.30 pe: H. Marta Visit, 3-527. Zaterdag 19 g 8 en 10 uur. ke: O. l«. V. Tenhe- mg. tel. 01176-284. 19 uur, zondag 8.30 H. Anna. Zaterdag iondat 9 uur Voor srmatie 01130-1363 -t). lat: zaterdag 19.15 10 uur. zaterdag 17.15 10 uur. iIJKE De tentoon* „West-Zeeuwach- presenteert", die li at is ingericht in reel centrum te IJ" is vandaag (zater- zondag 17 september laatst te bezichti- ningstijden op beide 1 van 14 tot 16 uur. nstelling heeft grote ling getrokken, zo de zijde van de toe van Zeeuwsch-V!a- rot nu toe werd de Iling bezocht door Zaterdag 16 september 1972 (Van een onzer verslaggeefsters) MIDDELBURG Op de staf van het district Middel burg van de rijkspolitie heeft men dringend behoefte aan een recherche informatie- eenheid. Deze zou de staf die door de instelling van het in stituut van de recherchegroep al heel wat beter dan vroeger voor de misdaadbestrijding is toegerust, moeten complete ren. Dit zei de nieuwe comman dant van het district Middel burg, majoor W.D. Lanting, na zijn installatie in zijn nieuwe functie. Hij verklaarde de noodzaak van een recherche informatieëenheid aan de hand van de cijfers over de crimi naliteit in Zeeland, die tussen 1970 en 1971 met 33 procent is toegenomen. Vooral het aantal diefstallen nam gestadig toe. Ook de verkeersbegeleiding, aldus majoor Lanting, zal in tens aandacht gaan vragen. De motorsurveillance op de een- baanswegeri in de doorgaande verhingen jn Zeeland zal wor den verbeterd en het systema- tosch toezicht, gericht op tijd en plaats waar opgevallen het vaakst optreden, zal worden geïntensiveerd. Vooruitzichten voor zonda-, en maandag opgesteld door het KNMI op vrijdag 18 uur. Opklaringen, plaatselijk en kele buien en aanhoudend vrij koud. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land. Voor zondag: aantal uren zon: 1 tot 8, min. temp: 1 tot 5 graden onder normaal, max. temp: 2 tot 5 graden onder normaal, kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent, kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. Voor maandag Aantal uren zon: 1 tot 8, min temp: 0 lot 4 graden onder normaal, max. temp: 1 tot 4 graden onder normaal, kans op een droge periode van minstens 12 uur: 1 procent, kans op een geheel etmaal: 50 procent. - DEN HAAG (ANP) Kon stanz 313 - 2, Rheinfelden 194 - 6, Straatsburg 176 - 4, Plit- tersdorf 313 - 7, Maxau 364 8. Plochingen 130 - 4, Mann heim 173 - 9, Steinbach 115 - 8 Madniz 195 - 6, Bingen 94 - 8 Kaub 118 - 6, Trier 247 pl 10, Koblenz 133 onv., Keulen f - 7. Ruhrort 249 - 20, Lo- bith 887 - 7, Pannerdense kop 865 - 5t Nijmegen 692 onv., Usselkop 836 pl 7, Eefde IJs- se! 356 onv., Deventer 240 pl 8. Monsin 5444 - 16, Borgharen 3835 - 47. Belfeld 1097 - 5 Grave beneden, de sluis 496 - Morgen, ber. zondag 17 septem- „en op Zoom 9.54 22.38. Hansweert 9.09 en 21.52. Terneuzen 8.42 en 21 25. vlissingen, 8.17 en 20.59. Wemeldinige 9.44 en 22.28. Maandag 18 september. °ergen op Zoom 11.24. hansweert 10.28 en 23.13. Terneuzen 10 1)1 en 22 46. Vlissingen 9 35 en 22 18 "emeldinge 11.14 en 23.58. (Van een onzer verslaggevers) Veere In het district van de rijkspolitie be loopt de personele onderbezetting dit jaar ongeveer 20 procent. Een te groot aantal rijkspolitiemannen in het district is ouder dan 50 jaar. Hier staat tegenover dat het aantal jonge politiemensen aan het toenemen is. Tekorten zullen er voorlopig echter toch blijven bestaan. Uit 117 kandidaten voor dienstneming bij de rijkspolitie in Zee land. die zich in 1971 hebben aangemeld, kon men slechts 17 se lecteren en op de opleidingsschool voor de rijkspolitie plaatsen. Deze gegevens somde de nieuwe commandant van het district Middelburg en rijkspo litie majoor W. D. Lanting op, nadat hij gisteren in het stad huis van Veere in zijn nieuwe functie was geïnstalleerd. Voor deze ceremonie was de algemeen inspecteur der rijks- spoliitie, generaal W de Gast, uit Den Haag overgekomen. Getuigen van de plechtigheid waren burgemeesters uit de Zeeuwse „rijkspolitiegemeen- te", de korpschefs van de ge meentelijke politiekorpsen in Zeeland, en een aantal hoge functionarissen uit Den Haag. Majoor Lanting schetste in een rede, waarin hij vertrou wen de basis van een goed personeelsbeheer noemde, de problemen die de achtergrond vormen van de nijkspolitietaak in Zeeland. Deze problemen, zo zei hij, volgen feitelijk uit snelle ontsluiting en de dyna mische ontwikkeling van de provincie in de laatste jaren. Alleen al de enorme groei van de recreatie betekent een zware uithoudingsproef voor de rijkspolitiemensen. Burge meester A. de ka-m van Veere SDrekend namens de Zeeuwse burgemeesters vergeleek in dat verband de mensen van ae groep Veere van de rijkspolitie met de bakkers die in het toeristen- seizoen hun bed nauwelijks te zien krijgen en die na afloop van de zomer volkomen afge sloofd zijn. In zijn installatie- reden had generaal De Ga>st al Bejaardenvereniging De leden van de bejaardenvereni ging van Hoofdplaat hebben dit jaar hun derde reisje ge maakt. Dit maal werd een be zoek gebracht aan de dieren tuin te Antwerpen. Doordat een trapje nat geregend was tijdens 'n bezoek aan de dieren kwam mevr. wed. M. Sijne- saeld Schram zo ongelukkig te vallen dat ze haar pols brak. Op de terugreis te IJzendijke werd met mevr. Sijnesael aan gegaan bij een plaatselijke arts, die voorlopig hulp ver leende. duidelijk gema-a-kt, dat ook de districtscommandant zoveel ta ken en plichten heeft dat men hem met recht „duizendpoot" kan noemen. De generaal leg de. bij de taakomschrijving van de districtscommandant, speciaal nadiruk op diens be voegdheid om uit eigen bewe ging advies uit te brengen aian allen die het politiebeleid in het arrondissement voeren: de burgemeesters, de commissaris bij de koningin, de officier van justitie. Naimens het hoofd van het arrondissementsparket sprak de Middelburgse officier van jus titie. mr. T. Lebret, die onder meer wees op de noodzaak om in het Belgisch-Nederlandse grensgebied een goede coördi natie tot stand te brengen tus sen de polifieorganen van bei de landen. Over de persoon van de nieuwe distriotscom mamdant merkte hij op: „We wisten reeds dat u een man bent met wie het goed samen werken zal zijn. Wij zijn ver heugd dat u dit moeilijke werk gaat doen". De korps chefs van de gemeentepolitie werden vertegenwoordigd d'oór de Vlissinigse politiecommissa ris de heer J. ,van Marion die recht uit het hart zei: „Onze gelukwensen met uw benoe ming is beslist geen frase" Adj udant Koert, sprekend namens de. groepscommandan ten wVes op de onevenwichti ge levensopbouw van het per soneel in het district Middel burg. .,De groepscommandan ten moeten vaak roeien met de riemen waar de houtworm in zit", sprak hij beeldend. Majoor Lanting het slot woord sprekend, werkte het thema van het personeelste kort nader uit en wees boven dien op de slechte toestand van de groepsbureaus in Zie- rikzee en Oostburg. Met 't ma terieel is het beter gesteld, zei hij. Dat geldt vooral voor de communicatiemiddelen. Het portofoon net is in volle opbouw (in Oost burg is het al officieel geïnstalleerd) en de centrale meldkamer te Middel burg krijgt steeds meer moge lijkheden om te voldoen aan zijn specifieke opdracht: de service aan het puibliek uit te breiden. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De gemeen- tebrandweer van Vlissingen en de bedriifsbrandweren van de grote industrieën in het Slee- gebied werken momenteel aan een regeling voor nauwe sa menwerking bij eveniueie rampbestrijding en hulpverle ning bij rampen in het Sloc. Volgens de brandweercom mandant van het Vlissingse korps, de heer C. Janss, is het brandrisico op het grondgebied van de gemeente Vlissingen door de komst van grote indus trieën sterk toegenomen. In ge val van een bedrijfsbrand of een ramp van andere aard. moet het mogelijk zijn aldus de heer Janse om alle man kracht en materiaal dat in de gehele regio aanwezig is, bin. nen korte tijd in te zetten. Zo wel rijkswaterstaat met zijn blusboten, als de gemeerits- brandweer met zijn rollend ma teriaal en de bedrijfsbrandwe- ren met hun apparatuur, die nen .tot optimale samenwerking, te komen. Een van de voornaamste re denen daarvoor is, aldus brand weercommandant Janse, het ne telige vraagstuk van de grote afstand tussen het industrie gebied Vlissingen-Oost, waar potentiële brandhaarden zich. bevinden, en de brandweerka zerne in Vlissingen. ..En dan is dat nog gunstig uitgedrukt", aldus de heer Jan se. ,.In de toekomst zal er nog meer tijd mee gemoeid zijn, eer de Viissingse brandwer bij een calamiteit in sommige delen van het Sloe-gebied kan ver schijnen, omdat het aantal we gen nogal ingrijpend wordt ver legd". Dp heer Janse vindt het dan ook nodig dat er pasklare „aan valsplannen" worden opgesteld waarin alle beschikbare eenhe den betrokken zijn. „Wij zijn hiermee in een vergevorderd stadium van overleg", aldus de Viissingse dant. brand weercomman- Elke zondag wordt in een vap de Middelburgse kerken een gastdienst gehouden op ver zoek van de raad van kerken van Middelburg. Deze diensten zijn mede bedoeld voor alle be langstellenden, ongeacht hun kerkelijke gezindten. De eerstvolgende gastdienst wordt gehouden zondag in het kerkcentrum „De Hoeksteen", aanvang 9.30 uur. Voorganger is dominee Elshout (gerefor meerd). (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG/MIDDELBURG Het Zeeuwse PvdA-Kamerlid P. A. Roels heeft de ministers van Volksgezondheid en Mili euhygiëne en van Buitenlandse Zaken, gevraagd of zij bereid zijn het storten van chemisch afval bij Kemzeke (België) te doen stoppen, als dit afval wer kelijk gevaren voor de drink watervoorziening in Zeeuwsch- Vlaanderen blijkt te gaan op leveren. In zijn mede door mevrouw Epema-Brugman ondertekende vragen, informeert de heer Riels verder, of de ministers de gevens over de bemonsterin gen van het grondwater, die bij Kemzeke zijn gehouden, aan de Kamér wil overleggen. (Van een onzer verslaggevers) BRUGGE De Belgische waterstaatsingenieur André Mertens heeft een dezer dagen in een brief gezegd dat op internationaal niveau een discussie tot stand zal moeten komen over de vraag of de Oosterschelde wel of niet zal moeten worden afgesloten. Direct na de installatie werd er op koffie en een heerlijke koek getrakteerd. Als hiertoe wordt overge gaan dan zullen de werkzaam heden. die nu al ter voorberei ding van de afsluiting worden uitgevoerd, naar de mening van ir. Mertens moeten wor den stopgezet. In zijn brief, (Van een onzer verslaggevers) GOES De commissie „wa teronttrekking Vlake-tunnel" heeft gisteren voor het eerst gesproken over de schade die door de bronbemaling voor de aanleg van de Vlake-tunnel aan een tiental huizen is veroor zaakt. De commissie, waarin des kundigen op het gebied van de grondmechanica, drinkwater voorziening, cultuur-technische dienst en vertegenwoordigers van rijkswaterstaat zitting heb ben, gaat de klachten op twee maniere nafhandelen. De urgen te, zoals het voormalige café aan de oostkant van het kanaal, dat binnenkort nog meer gestut zal moeten worden, krijgen een zo spoedig mogelijke behande ling. De minder urgente geval len, zoals klemmende ramen en deuren, kleine scheuren en schade aan de landbouw, wor den door een expertisebureau onderzocht, waarna de te ver goeden schade zal worden vast gesteld. (Van onze correspondent). MIDDELURG Een dezer dagen zal in een openbaar ge bouw of in een school, ergens in Middelburg, een totempaal worden geplaatst. Deze totem paal is gistermiddag door een delegatie van „Jeugdland" be staande uit 3 jongens en 3 meisjes aan de burgemeester van Middelburg drs. P.A. VVolters, in de burgemeesters kamer aangeboden De kinderen hebben de to tempaal, een groot, veelkleurig werkstuk, uit gips en kippe gaas n-o.-~ -let aangeboden uit dank voor de door de gemeente verleende subsidie, waardoor de bestaande financiële moei lijkheden van Jeugdland kon den worden opgelost. Naast de totempaal overhandigden de kinderen de burgemeester, die was vergezeld van de heer W.M. van Groesen. ambtenaar van jeugdzaken, ook nog twee foto's. Een van deze foto's toonde de kinderen, terwijl zij aan de totempaal werkten, dc andere gaf het beeld van het optreden van Swiebertje, deze zomer in „Toorenvliedt". De kinderen werden op limonade getrakteerd. Burgemeester Wolters ,rees de vele positieve kanten aan het werk van „Jeugdland", waar de jeugd zich kon ver maken met diverse spelletjes, zoals: hutten bouwen, panne koeken bakken, fietsen in elk aar zetten en zelf een krant verzorgen. Hij prees ook de enthousiaste medewerkers van het „Trefpunt", dat vertegen woordigd werd door de heer Oostrom, die zich gedurende de zomermaanden, geheel voor „Jeugdland" hebben ingezet. „Volgend Jaar weer een Jeugdland", zei burgemeester VVolters. waarmee hij meedoet aan een op gang zijnde discussie in Belgische kranten over het af sluiten van de Oosterschelde, laat ir. Mertens duidelijk doorschemeren dat België het initiatief voor dit internatio naal overleg over de Ooster- schelde-kwestie zal moeten nemen, omdat juist België naar zijn smaak de gevolgen van het afsluiten van de Oos terschelde zal merken. Of België dit initiatief ook zal nemen is ook voor ir. Mer tens de vraag. „Dit veronder stelt voldoende beslagen en absoluut betrouwbare deskun digen van onzentwege. De be sloten besprekingen en dineet jes moeten ambtshalve worden uitgesloten", is zijn mening. Volgens ir. Mertens zijn de gevolgen van de afsluiting vam de Oositerschelde voor het re giem van de Westersehelde niet te overzien. „Ieder ingrij pen, zowel afwaarts (buiten gaats) als opwaarts (Saeftin- ge-doorsteek), zou fataal kun nen zijn voor Antwerpen en zijn reeds teruglopende haven- fabrieken", zegt ir. Mertens over de Westersehelde. Hij wijst, erop de Belgische autori teiten al jarenlang op deze ge varen te hebben gewezen. Zonder resultaat, naar zijn smaak. Hij zegt hierover namelijk: „Een beetje meer deskundig heid en groepsbewustheid van Vlaamse zijde zou zeker moe ten leiden tot een officieel verzoek aan de Nederlandse regering om de Oosterschel- desluiting vooralsnog niet ver der te realiseren, zolang de gewijzigde problematiek en het gewijzigde inzicht terzake niet gezamenlijk en onder in spraak (zoals te Hulst nopens de iinkeroeverplannen) uitge -diept zijn, wetenschappelijk, sociaal-economisch en bijge volg ook inzake het leefmi lieu*'. (Van een onzer verslaggeefsters) MIDDELBURG Maandag en dinsdag zal een veertigtal cursisten van de stichting vak opleiding VVV-informatrice in Den Haag, in het kader van hun studie, een werkbezoek brengen aan de provincie Zee land. Op deze dagen zijn zij te gast bij en worden zij rondgè- leid door de provinciale Zeeuwse VVV. Op de eerste dag van het bezoek wordt vooral belang stelling besteed aan de delta werken en de toeristische be tekenis daarvan., 's Middags wordt- een rondrit gemaakt over Schouwen-Duiveland en Walcheren, 's Avonds wordt de kennis van Zeeland ver groot door een lezing met di a's. Op de tweede dag maakt het gezelschap een excursie naar Zeeuwsch-Vlaanderen en Zuid-Beveland. In het stadhuis van Terneuzen wordt een tweetal inleidingen gehouden oVer de betekenis van het toe risme van Oost- en Wesl- Zeeuwsch-Vlaanderen. liet1 werkbezoek vormt een onder deel van de leerstof voor het behalen van het diploma VVV- informatrice. Excursie De afdeling Graauw van de boerinnenbond heeft met veel van de leden een excursie gemaakt na-ar de nerts- en vossenkwekerijen van de fa. Melchers, in Koe wacht. Uitgebreid namen de dames de werkwijze en het resultaat van deze fokkerij in zich op. (Van onze correspondent) 's-HEER ARENDSKERKE Sedert 1 maart van dit jaar houdt de afdeling milieu-onderzoek van de Deltadienst te 's-Heer Arcndskerke zich bezig met een studie van het fosfaterings- verschijnsel in het Zeeuwse Meer. Volgens ir. R. Klomp zijn de onderzoekingen tot nu toe over het algemeen gunstig ver lopen. Zijn verwachtingen omtrent de ontwikkelingen in het toekomstige Zeeuwse Meer zijn dan ook hoog gespannen. „We hebben geconstateerd, dat de blauwalgenbloei in vergelijking met voorheen sterk verminderd is", aldus ir. Klomp. „Natuurlijk hoeft dat niet alleen aan die fosfaten te liggen, maar het heeft er in ieder geval wel mee te maken. Eigenlijk is het nog te vroeg om daar al iets over te zeggen, omdat de onderzoekingen nog fifi .nrtom CA— (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Het ledental van het Groene Kruis in Zeeland is in 1971 toegenomen met 993 en bedroeg eind december 53.710, verdeeld over 69 plaat selijke verenigingen. De kruis vereniging had vorig jaar de 1 beschikking over 63 wijkver pleegsters tegen 58 in 1970. Dit staat te lezen in het jaarverslag van de provinciale Zeeuwse V ereniging „Het Groene Kruis". In dit verslag wordt verder melding gemaakt van een groot aantal moeizame besprekingen, zowel in het be stuur van de Zeeuwse kruis- raad- als in het bestuur van het Groene Kruis over de in- terkruiselijke samenwerking. In de vergadering van de al gemene besturen der drie Zeeuwse kruisverenigingen, waartoe deze besprekingen hebben geleid, is gesproken over een door een statuten commissie neergelegde ge- dachtengang om te komen tot een gewijzigde opzet van de stichting Zeeuwse kruisraad ten einde tot een meer slag vaardig interkruiselijk beleid te komen. In het jaarverslag wordt de fusie tussen de Groene Kruis verenigingen te Rilland, Krab- bendijke, Waarde, Yerseke, Kruiningen-Hansweert-Scho- re en de vereniging christelij ke wijkverpleging te Yerseke tot „het Groene Kruis oost Zuid-Beveland" gememoreerd. Het Groene Kruis beheerde vorig jaar 130 consultatiebu reaus voor zuigelingen, 120 voor kleuters en zes voor pre natale zorg. In het vorige boekjaar werd het nieuwe wijkgebouw in Breskens in gebruik genomen. Het aantal wijkgebouwen bleef op 66. Nog enkele kruisverenigingen hebben plannen voor een nieuw wijkgebouw. De jaar vergadering van het provincia le Groene Kruis wordt gehou den op 25 november in dorps huis De Wimpel in St. Philips land. maar een halfjaar lopen". Verder is gebleken, aldus Klomp dat het polder- en afvalwater voor wat betreft de fosfaten sterker is verontrei nigd dan het Rijnwater. Ge dacht is daarom aan de moge lijkheid het polder- en afval water slechts oppervlakkig te zuiveren en vervolgens op de Noordzee te lozen. Een de- fosfateringsinstallatie bij de. inlaatsluizen van het Zeeuwse'. Meer zou de schadelijke stof fen aan het Rijnwater moeten onttrekken, voor de overige werkzaamheden rekent de Deltadienst op doorspoelings mogelijkheden en het zelfrei nigend vermogen van de afge- sloten Oosterschelde. In (hoe verre het fosfaatgehalte van het Zeeuwse Meer zal kunnen worden gereduceerd is jlog niet bekend, bij welke gehalte de blauw-algen het leven la- ten, evenmin. Een derde onbe kende factor in het fosfaatge halte van de zeebodem. De meningen van de biologen daarover zijn nogal verdeeld. Wel is men het erover eens, dat het afsterven van de blauw TI algen nu slechts van tijde- ',->v lijke aard is en bijgevolg geen tï reden tot optimisme geeft. Vooral in een slechte zomer als deze, gedijen ze niet zo best, maar als de weersom standigheden volgend jaar wat gunstiger zijn zullen ze in gro ten getale terugkomen. Waar men de fosfaten na zuivering laat tenslotte, is ook nog huis werk voor de Deltadienst. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) incf. BTW. Sifómninte VOo°r 5 P®r!,on6n portieren reusachtige kofferruimte echteruit- flfiBS®" 2-sneiheden ruitenwissers voorwïelaandrljving vc verstelbare koplampen* Maak een proefrit. imporiricB en dealer De Binckhorst Auto en Motor Import N.V. voor Den Haag e.o.: Blnckhorstlaan 312-322 Den Haag tel. 070-855100 Enig in België. Verblijf in luxueuze huis jes in Noorse stijl, met li ving, ingerichte keuken en badkamer en prima ver warming. in ons restaurant met zelf bediening. RECREATIECENTRUM 30 ha groot, overdekt ver warmd zwembad, roeivij- ver, kinderspeelgelegen- heid, café en shopping, ruime wandelmogelijkhe den in de Kempische bos- Vraag vandaag nog inlich tingen en folder, bel nr. 0932/3/145956. RECREATIECENTRUM Merksplassesteenweg 53 2310 Rijkevorsel

de Stem | 1972 | | pagina 3