Landbouwmuseum Hulst niet in Stadsboerderij SINT-NIKLAAS KREEG LUCHTFOTO VAN HULST Rondweg Sluis volgend jaar in aanleg c$& Koewacht in het teken van visserij HI-FI 'Jf/ STEREO Op ereplaats in stadhuis Botsing in Breskens Burgemeester Den Boer: ontslag met dankzegging Veel muziek op Overslags kermisfeest stad streek Hulster hond slaagde Zangcluo van wereldfaam op kermis van Stekene (B.) KEIZERS- SCHIETING AARDENBURG GESCHENKEN aibert eggermont TIPPELAARS VOLBRACHTEN DRIEDAAGSE Clinge Maandagavond standpunt bepaling over burgemeester Aardenburg PULLOVERS Structuurplan- commissie komt bijeen Juiiiorenvoetbal in St. Jansteen Axel Zaterdag 9 september 1972 HULST De Duitse herder van de heer G. Blommaert uit Hulst, Boy van Axeler Am bacht, is in het Belgi sche plaatsje Vromde geslaagd voor het certi ficaat V.H. 1 verdedi gingshond. De hond is opgeleid in de V.D.H. De Speurhond te Hulst, onder leiding van de heer R. Sie- rens. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het Hulster college van b. en w. zal de raad in de septembervergadering voorstellen de his torische boerderij aan de Overdamstraat te laten slo pen. „Bij het afbikken van de pleisterlagen is gebleken dat de toestand van de zich daar onder bevindende muren veel en veel slechter is dan werd aangenomen", aldus burge meester P. Molthoff. „Met in begrip van de normale prijs verhogingen zou dit de restau ratie zo'n anderhalf tot twee ton duurder maken", meende de heer Molthoff. Zoals bekend ijveren in Hulst mensen om in de oude stadsboerderij een boerenmu- seum onder te brengen. Voor dat hoerenmuseum nu heeft het college een alternatief. „Wij hebben een ander pand op het oog dat wij willen la ten restaureren, namelijk dat van dokter Legier in de Steenstraat. Dit pand willen wij bovendien zodanig aanpas sen diat daarin het hoerenmu seum kan worden onderge bracht", aldus de heer Mot- hoff die verder opmerkte dat men hiermee twee vliegen in een klap slaat: behoud van dit mooie pand in de Hulster bin nenstad en huisvesting voor het hoerenmuseum. Raadslid W. P. A. Colsen, fervent voorvechter van be houd van de boerderij en het daarin onderbrengen van een hoerenmuseum, noemt de me ning van het college „triest". „Indertijd is door Monumen tenzorg opgemerkt dat de kwaliteit van de oude boerde rij meeviel. Bovendien, waar kun je een hoerenmuseum be ter onderbrengen dan in een oude boerderij Dan komt alles toch veel beter tot zijn recht", zei hij. De heer Col sen wees nog op het fraaie wagenhuis dat bij de boerderij hoort. „Een pracht gebouwtje", meende hij. „Ik vraag mij af of wij in de Steenstraat de oude boerenwagens kwijt kun nen". „Als nu ook de boerderij uit het stadsbeeld moet verdwij nen, waar blijft dan op den duur de sfeer van het oude Hulst?", vroeg hij zich af. IVan een onzer verslaggevers) STEKENE (B) Tijdens ■te jaarlijkse kermis zal het wereldbekende zangduo Mac Katie Kissoon, onder meer bekend door hun song Freedom "Ptreden in het Belgische Ste kene. Het optreden vindt Plaats op zondag 17 september !n het park achter de kerk van Stekene-center en begint aai 20.30 uur. De show, die Watis toegankelijk is- wordt aangeboden door het gemeen tebestuur van Stekene. (Van een onzer verslaggevers) SINT-NIKLAAS-HULST De goede betrekkingen, die bestaan tussen het Nederland se Hulst en het Belgische Sint-Niklaas werden gisteren nog eens onderstreept. Giste ren werd een gesprek gevoerd tussen het Hulster college en dat van Sint-Niklaas, iets wat regelmatig gebeurt. Alvorens echter het overleg te beginnen bood burgemeester P. G. Molt. hoff van Hulst zijn Belgische ambtgenoot F. van Dorpe een grote luchtfoto van Hulst in kleur aan. een plaats in de grote zaal, waar ook het monumentale schilderij hangt van de eedaf legging van prins Willem van Oranje in Brussel. „Hier ko men verder diverse oorkonden te hangen en herinneringen aan onze vijf zustersteden", aldus de heer Van Dorpe. „Hulst is dan officieel wel geen zustergemeente van Sint- Niklaas maar er bestaat desal niettemin toch een zeer goede verhouding. Wij zijn goede ge- buren". Burgemeester Molt hoff knikte instemmend. Na dit korte intermezzo gingen de colleges in bespreking. (ADVERTENTIE) Op de foto: burgemees ter F. van Dorpe van Sint-Ni klaas dankt de heer P. G. Molt hoff voor de fraaie foto van Hulst. De beide colleges schaarden zich om de foto voor een fur.o. (Van onze correspondent) BRESKENS Op het kruis punt Buitenlust -Rijksweg 58 te Breskens zijn twee personen auto's met elkaar in botsing gekomen toen J.V. uit Cad- zand met zijn personenauto geen voorrang verleende aan J. A. te C. uit Sluis. Beide voertuigen Hepen materiële schade op. (Van onze correspondent) AARDENBURG Zondag middag om half twee begint voor de Zeeuwsch-Vlaamse verenigingen een keizersschie- timg in Aardenburg. Deze wordt gehouden op de Gaai- pevswei aan de Herendreef. Staande op de trappen van het Sint-Niklase stadhuis be wonderde het gezelschap be staande uit beide colleges, de fraaie opname. Burgemeester van Dorpe dankte zijn Neder landse collega van harte en verzekerde hem dat de foto een opvallende plaats in zijn stadhuis zou krijgen, „Daar waar zeker veel mensen ko- fnnn" D„ foto 'c ij gr vermoedelijl KQRTE NIEUWSTRAAT 21 HULST Telef. 2478 - 3558, b.g.g. 2309 (Van onze correspondent) SLUIS De rondweg oin Sluis zal nog dit jaar door rijks waterstaat worden aanbesteed en zal in 1973 grotendeels gereed zijn. Dit deelde de burgemeester van Sluis, mr. H. P. L. van den Beid, mede in de gemeenteraadsvergadering bij de behandeling van de klacht van een aantal inwoners van de Hoofdstraat, over het verkeer in die straat. Dit betekent dat het onge rief dat de Hoofdstraatbewo ners door het steeds toene mende zware verkeer onder vinden nog minstens één jaar zal voortduren. De gemeente raad besteedde veel aandacht aan deze klacht waarin met nadruk werd gewezen op de sc scheuren welke als gevolg van trillingen, veroorzaakt door het zware verkeer in hun huizen ontstaan. Er werd ge steld dot door het onlangs door het gemeentebestuur in gestelde parkeerverbod de on gemakken zijn toegenomen, doordat hierdoor de snelheid van het verkeer hoger is ge worden. Bovendien passeren de laat ste maanden dagelijks 15 zan- cauto's met een lading van 20 t 30 ton, wat de klachten ze ker niet deed verminderen. Burgemeester van den Beid deelde mede dat hij de be trokken Belgische transporton- (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De negen Zeeuwen die deelgenomen heb ben aan de driedaagse wandel tochten in het Oostenrijkse Knittefeld hebben allen deze ware bergtochten volbracht. Het zijn mej. M. L. Waterschoot uit Kloosterzande, mej. L. Ver hulst uit Middelburg en de he ren J. van Voorenberghe uit IJzendijke J. van Houte uit Rilland-Bath, J. van de Parel uit Kruiningen, A. Hinden- bossch uit Serooskerke, P. Schipper uit Yerseke, P. Jopse uit Kruiningen en J- van Houte uit Zuidzande. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Bij K.B. is aiain R.A.J. Den Boer op zijn verzoek met ingang vain 1 oktober 1972 thans offi cieel eervol ontslag verleend als burgemeester vain de ge meente Sas van Gent, met dank voor de langdurige dien sten als burgemeester bewe zen. Aldus de Staatscourant van gisteren. Bejaardenrels De bejaar den maakten dit jaar hun jaarlijkse uitstap in het nabu rige België, 's Morgens om halfnegen vertrok het gezel schap, dat bestond uit 160 per sonen, via St. Niklaas en Tem- se naar Brussel. Hier werd een bezoek gebracht aan de voornaamste gebouwen, zoals het paleis van justitie. Door de druiverastreek bij Overijssel ging het naar Namen, waar- een bezoek werd gebracht aan de citadel. Ook de grotten van Dinant werden bezocht. Ten slotte werd de terugreis gere den dooi- de Belgische Arden nen. Omstreeks 11 uur 's avonds arriveerden de bussen in Clinge. sen, waar omstreeks half zes ook de prijsuitreiking zal ge schieden. Verder zijn er nog drie hoofdprijzen te verdienen. De viswedstrijd begint om 14.00 uur en eindigt om 16.00 uur. Voorzitter R. Lammens van de Koewachtse hengelvereniging verwacht bij mooi hengelweer 150 a 175 enthousiaste hengel- liefhebbers. „Ieder jaar komen er henge laars uit Brussel, Antwerpen en Gent, Brugge en Knokke naar hier om eens een dagje heerlijk te ontspannen, want als men vist kan men zich heerlijk ontspannen van de vermoeienissen van de hele week", aldus deze sympathie ke en enthousiaste voorzit ter. dernemei-s heeft aangeschre ven om voortaan van de Hoog straat geen gebruik meer te maken. Hij verwachtte hier van een gunstig resultaat. Burgemeester en wethouders stelden in hun verweer dat de klachten grotendeels worden veroorzaakt door de slechte staat van het wegdek. Met de aanleg van de rondweg in de nabije toekomst wil het ge meentebestuur geen grote in vesteringen meer doen om de Hoofdstraat geschikt te maken voor het zware wegverkeer, Zolang de rondweg niet ge reed is zal het doorgaande verkeer niet alleen in de Hoofdstraat maar ook in over ig Sluis moeilijkheden opleve ren, zo stelden zij. Gemeenteraadsleden, hoewel zij begrip toonden voor de bij zondere situatie waarin de be woners van de smalle Hoofd straat verkeren, gingen uitein delijk akkoord met het uitge breide verweer van burge meester en wethouders. Ook het parkeerverbod werd niet ingetrokken. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG Maandag avond komt de raad van Aar denburg om half acht bijeen in het gemeentehuis. Op deze niet voor het publiek toegan kelijke vergadering zal de raad van Aardenburg zijn standpunt bepalen ten aanzien van de nieuwe burgemeester, die in Aardenburg benoemd moet worden. Zoals gemeld komt donderdagmiddag de commis saris van de koningin, mr. J. van Aartsen, de gevoelens van de raad inzake de nieuwe bur gemeester polsen. (ADVERTENTIE) Met U-hals en korte mouw om te dragen over blouse of jum per speciale prijs 12.50 normaal 17.50 Breda -Tilburg Goes Roosendaal Middelburg (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De com missie ae hoe voor het struc tuurplan Terneuzen komt op 26 september om 19.30 uur in het stadhuis bijeen. Indien in deze vergadering het gesprek over het structuurplan wordt afgerond zullen b. en w. de discussienota met de struc tuurschets aanbieden aan de Ternenzense gemeenteraad met het voorstel deze als uit gangspunten te beschouwen voor een afgerond structuur plan. Wanneer de raad ermee ak koord gaat ligt het in de be doeling het structuurplan toe te zenden aan de gemeentebe sturen van Hontenisse, Axel, Sas van Gent, en Oostburg, de vier waterschappen in Z.-Vlaanderen, de eerst aanwezend ingenieur der ge nie en de provinciale planolo gische commissie met het ver zoek hun mening over het structuurplan op korte termijn kenbaar te maken. Ongeveer tegelijkertijd zal in de infor matiekrant van de gemeente Terneuzen een uiteenzetting van de structuurschets worden gegeven. Er zal tevens op een nog vast te stellen datum een algemene informatieavond over de schets worden gehou den. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg, Dok ter N. Rijk, Oude Kerk straat 2 te Aardenburg. tel. 01177-1466. Axel, dokter W. Kok. tel 01155-1555. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen dijke, dokter Chr. Kalkman, Burg Maarleveldstraat. 5 tel. 01152-345. Borsele en Nieuwdorp, de prak tijk van dokter Gelderblom wordt waargenomen door dokter Kiviet te Borsele. tel. 01105-203. Breskens en Groede. dokter van de Maas te Breskens. tel. 01172-1466. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande, dokter de Meijer te Sluis. tel. 01178- 1366. Driewegen, Hoedekenskerke, 's-Heerenhoek en Ovezande, de praktijk van de huisart sen G. Geldhf, J. Kole en H. Zwartelé wordt tot maandagochtend 8 uur waargenomen door dokter S- Wöstmann, Nieuwstraat 18a, te Ovezande. tel 01195- 450. Goes, dokter S. Buijs, J. Val- ckestraat 3, tel. 5462. Hulst, dokter W. Eysink. tel. 2060. Kloosterzande, dokter R. Bu- walda, tel. 01148-277. Tot maandagmorgen 8 uur. Koewacht, Clinge en St. Jan steen, doter Adriaanssens, tel. 01140-2928. Middelburg, dokter M. Reyer- se, Seisweg 29, tel. 3458 (zaterdag) en dokter A. Boerwinkel, Noordweg 214, tel. 2460 (zondag). Reimerswaal, dokter P. Pol derman te Yerseke, tel. 01131-1300 en dokter J. Kamps te Rilland-Bath. tel. 01135-343. Sas van Gent e.o., dokter E. du Puy, Stationsstraat 26 te Sas van Gent, tel. 1777. Sluiskil Philippine, en Hoek, dokter Van Haelst, Spoor straat 46a, te Sluiskil, tel. 01157-444. Terneuzen, dokter H. van Herk, Mich, de Ruytersingel I, tel. 01150-4000. Vlissingen, dokter E. Kant, tel. 3987 (tot zaterdag 24 uur) en dokter A. Mijnlieff, tel. 2525 (van zaterdag 24 uur tot zondag 24 uur). Wolphaartsdijk, 'e-Heer Arendskerke, 's-Heer Hen drikskinderen en Heinkens- zand. dokter H. van Maanen te Heinkenszand, tel. 01100- ia?4. Zaamslag, dokter C. Verboom, Axeisestraat 2 te Zaamslag, tel. 01153-377. TANDARTSEN O.Z. Vlaanderen, tandarts P. van Mieghem, Scheldekade 58 te Terneuzen, tel. 01150- 2685. (zaterdag van 10-10.30 uur en van 18-18.30 uur, zondag van 12-12.30 uur). W.Z. Vlaanderen, tandarts A. Streefkerk te Breskens, tel. 01172-1498. (zaterdag en zondag van 12-12.30 uur). Walcheren, tandarts A. Oort, Tobagolaan 6 te Vlissingen, tel. 01184-4390 (zaterdag van 9-10 uur, zondag van 11-12 uur). Z. en N. Beveland, tandarts E. Klinkert, Turfkade 15 te Goes, tel. 01100-6504 (zater dag en zondag van 9-10 uur). DIERENARTSEN Axel en Zaamslag, dokter J. de Haas te Zaamslag, tel. 01153-366. N. en Z. Beveland, dokter A. Noordenbos te Heinkens zand, tel. 01106-1290. W.Z. Vlaanderen, dokter W. Kapsenberg te Sluis, tel. 01178-1225. WIIJKVERPLEGING Aardenburg, Cadzand, Oost burg en Sluis, zr. Lensen te Aardenburg. tel 01177- 367. Axel, Koewacht, Zaamslag en Zuiddorpe, zr. M. Geensen- Delnad, Bachtstraat 61 to Axel, tel. 01155-2145. Biervliet, Breskens, Groede, Hoofdplaat, Schoondijke en IJzendijke Zr. Adriaanse te Groed€ tel. 01171-367. Ellewoutsdijk e.o., zr. J. Bo- lier, Elenbaasstraat 2 te 's- H. Arendskerke. tel. 01106- 1303. Goes. zr. Vos, tel. 8549. Hulst en Hontenisse, zr. C. Verver, tel. 01148-220. Terneuzen, zr. L. Claeijssens, J. v. Lennepstraat 85. tel. 2706, bgg. 01158-1781. Wemeldinge, Kapelle-Biezelin- ge, Kloetinge, 's-H. Abtsker- ke, 's-Gravenpolder Hoede kenskerke en Baarland, zr. P. de Munck, Pr. Beatrix- weg 58. te Wemeldinge. tel. 01192-213. APOTHEKEN Goes, Goese apotheek, tel. 7104. Middelburg, apotheek L. v.d. Boogert. Korte Delft 12. tel. 2789. Terneuzen. apotheek Hamann, tel. 2060. Vlissingen, apotheek J. v.d. Sanrie. Badhuisstraat 22-24^ tel. 2066. (ADVERTENTIE) tVan onze correspondent) SINT JANSTEEN Het bestuur van de voetbalvereni ging Steen heeft van de Zeeuwse afdeling van de KNVB het verzoek gekregen om voor maandag 25 septem ber op het terrein van de v.v. Steen een voetbalwedstrijd te organiseren tussen een Bra bants en een Zeeuws junioren elftal. Dat de KNVB Sint- Jansteen voor deze wedstrijd heeft uitgekozen komt voorna melijk dooir het feit dat het terrein van v.v. Steen uitste kend verlicht is en in een prima staat verkeert. (Van onze correspondent) OVERSTAG-WACHTEBF.- KE Het programma van de feestelijkheden in verband met de kermis te Overslag, georganiseerd door de Jonge renvereniging Overslag Vlaan deren Zeeland, zit vol mn- ariek. Zaterdag musiceert de muziekvereniging „Concordia" tijdens een optocht met het carnavalscomité te Wachtebe- ke. Zondagmiddag om drie uur verzorgen de muziekverenigin gen uit Sas van Gent en West- dorpe, beiden met drumband een optreden. Te 14 uur gaat een toeristische fietsennally van start in een parcours dat zowel op Belgisch als Neder lands grondgebied verreden zal worden. Te 19 uur begint een kermiisball in discotheek „Snoopy" terwijl om 20.30 uur in een optreden met lichtshow wordt verzorgd door de drum band „Ons Genoegen" te Zuid dorpe op het Kerkplein, 's Morgens te 10 uur wordt in de de kerk te Overslag een ritmi sche dienst gehouden verzorgd door het jiongerenkerkkoor en -orkest Klapband Vanmiddag toen mevrouw L.A. uit Axel met haar personenauto van de Buitenweg af de Giesteilalaam in draaide, klapte een band. De auto reed de stoep op. Mevrouw L.A. kwam met de schrik vrij. (Van onze correspondent) KOEWACHT Zondag 10 september staat Koewacht in het teken van de visserij. Dan wordt namelijk een internatio naal hengelconcours gehouden. Dit hengelconcours zal plaats vinden op de beide viswate ren, nl. „Het grote gat" en „De konijnenputten". Het inschrijfgeld is gesteld op f 3,50 of b.frs. 50. De Koewachtse hengel vereniging heeft bekers beschikbaar ge steld als extra prijzen voor de lste geplaatste Nederlandse. Belgische, Koewachtse en da mes deelnemer (ster). Men kan zich vanaf 's mor gens 10 uur laten inschrijven in het clublokaal, café K. Jan- Hoofdstraat 16 St. Janataen - Huiat tel. 01140-Ï491

de Stem | 1972 | | pagina 7