'fjeïrëlFd Kennedy„Bombardementen op dijken zijn opzettelijk" WO BETREURT FALEN LIJMPOGING f30." Huisvrouwen met baan vijf jaar eerder dood DEINING ROND VLIEGENDODER f44,- Minder ongelukken in België Italiaan bedreigt I Lagerhuislid 8 Dagen kriskras door 6:] jaar voor Bremer Italiaanse regering in moeilijkheden Nederland HET WEER Eisenhower jr. onderzoekt senator Edward Kennedy heeft de regering-Nixon codering door ambtenaren ten op dijken in Noord vietnam H« reageerde 0P Olietanks in Italië opgeblazen binnenland buitenland v e; e van senator Witte Huis laakt onverantwoordelijk gedrag7 wil IFiï Scherpe reactie Verliezen Na afivijzing steekpenningen Jachthond voordelig uit met NS Geen invalidewageiJ voor miljoen aan spoorkaartjes Kamerlid vindt naam nieuw produkt misleidend Overdosis Vijf maanden voor vrouw die zoutzuur spoot voordelig uit met NS Zaterdag 5 augustus 1972 7 (Van onze Haagse redac tie! DEN HAAG. De tendens van vorig jaar, dat er minder babys in ons land worden ge boren, zet zich in 1972 door. Nederland gaat dit jaar een laagterecord bereiken in het aantal geboorten. Dit verwacht het Centraal Bureau voor de Statitiek. Geboortencijfers over de eerste vijf maanden van dit jaar steunen het CBS in deze mening. Opvallend noemt het CBS het verschijn sel, dat het aantal eerst gebo ren kinderen dit jaar sterk terugloopt, terwijl het aantal huwelijken niet vermindert. In de periode januari mei 1972 werden 94.585 kinderen geboren: dat is 17.1 kinderen per 1000 inwoners. De erva ring leert, dal in het tweede halfjaar altijd veel minder kinderen worden geboren dan in de eerste helft. Deskundi gen houden er rekening mee. dat het geboortencijfer over heel 1972 zal dalen tot onge veer 16 per 1000. Vorig jaar bedroeg het geboortencijfer nog 17,2 per duizend inwoners. Als tweede reden voor de sterke daling van het aantal ;eboorten noemt het CBS nog de wens van de gezinnen om .teeds minder kinderen te krijgen. Na de eerste vijf maanden van 1971 was al sprake van een laagterecord in 'iet aantal geboorten. Toen werden ruim 99.000 kinderen geboren: dat is een geboorten- cijfer van 18,2. Wanneer een geboortencijfer inderdaad terugloopt naar 16 ter duizend, dan is aldus het CSB het een opvallendie da ling. In 1960 lag het geboorten cijfer op 21, in 1964 was er de absolute plek van 30,2 per duizend en in 1965, toen de „pil" meer bekendheid kreeg, werd het cijfer lager: 19,2 in 1966, 18,6 in 1968, 18.3 in 1970 en tenslotte 17,2 in 1971. I WASHINGTON (Reuter) De Amerikaanse gisteren beschuldigd van opzettelijke bombardemen- een verklarinsr van het Amerikaanse ministerie van m- Ui r, hdmtm 4 WASHINGTON John S. Eisen hower, voorzitter van de commissie die onderzocht heeft hoe ambtenaren hun stukken coderen, heeft president Richard Nixon rapport uitgebracht. I De zoon van wijlen J president Eisenhower verklaarde, dat in het kader van de nieuwe voorschriften, gedurende de laatste 1 twee maanden bij #*1 27.348 regerings- l ambtenaren de stempels „top geheim en vertrouwelijk" waren weggehaald. een verklaring van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken dat de dijken slechts op twaalf betrekkelijk onbelangrijke plaatsen getroffen waren bij bombardementen op nabijgelegen militaire doe len, zoals afweergeschut. (Vervolg van pag. I). DS'70-fractieleider Berger lonstateerd'e, dat hij niet on gewild de „Chamberlain van de inflatie" wil worden. Door in te gaan op het voorstel Scholten, meende hij, waren wij niet meer dan verbale in flatiebestrijders geweest. Wij vinden, dat je duidelijk moet zijn in deze zaak, en dat je het bedrijfsleven vooraf ook duidelijk moet maken, dat er ingegrepen wordt als vrijwilli ge matiging niet lukt. KVP-fraetieleider mr. An- driessen gaf als zijn commen taar van mening te zijn, dat DS'70 nu voor de tweede maal verantwoordelijk is voor de crisis. De heer Berger noemde dat onzin. Hij verwees naar Andriessens grote voorganger Romme, die eens heeft gespro ken van schuld en verant woordelijkheid. Welnu, laat j Andriessen mij dan de schuld maar geven, maar hij is ver antwoordelijk, zo zei Berger. Lonen In zijn eindrapport aan for mateur Biesheuved dat giste ren werd gepubliceerd, consta teert adviseur Scholten, dat de breuk in het kabinet formeel js ontstaan op het budgettaire beleid (bezuinigingen, die örees en De Brauw niet wil den slikken), maar dat de dis cussie inmiddels is verlegd naar het punt van de lonen en Prijzen. Vandaar ook, dat hij de vijf fractieleiders in eerste instantie alleen een stuk over net loon- en prijsbeleid heeft voorgelegd, waarmee de vier instemden en DS'70 niet. Naar net oordeel van de heer Schol- ten zou men het over andere geschilpunten ook wel eens zlJn geworden als dat gelukt was met betrekking tot het toon- en priisbeleid. DS 70-fractieleider was daar 20 z^ker nog niet van. Schol en dacht daar beslist optimis tischer over dan wij, aldus erger. die eraan herinnerde ij 61 weüswaar 70 miljoen gulden extra te verdolen was, maar dat de ministers Drees en De Brauw 250 miljoen gul den nodig hadden. Mr. Schol en heeft in zijn eindverslag an Biesheuvel ooki de conclu de getrokken, dat het misluk- van rijn poging impliciet houdt, dat de politieke wil n met z'n vijven verder te »aan onderbroken heeft. 1 er kiezingen fi?°. ''''ie confessionele frac tieleiders hebben het misluk- 7an (1'' lijmpoging giste- l betreurd. Ook de liberale n„ .Wiegel deed dat, omdat ti Lrt,zi;'.n mening een goed an- 'mnatiehrieid alleen kon net j ri'voet'd met een kabi- tli at. steunt op de vijf par- jJ <t'e daar tot voor komt fori. ,va? uitmaakten. Deze "'ring is volgens waarne mers een indicatie voor de mogelijkheid, dat Wiegel nou niets meer ziet in een vierpar- tijenkabinet. De oppositie heeft er nog eens op gewezen, dat er nu zo snel mogelijk verkiezingen moeten komen, in november. Ook DS'70 vindt dat trou wens. Hij vond dat de internatio nale opnie zich terecht zorgen maakt over de bombardemen ten op de Noordvietnamese dijken. Kennedy noemde het ook een slecht teken, dat pre sident Nixon zo'n uitzonderlijk vijandige, defensieve en geïso leerde hoarding inneemt bij het i weerleggen van de beschuldi gingen. Hij betreurde de „wanhopi ge aanval" van de regering- Nixon op VN-secretaris-gene- raal Kurt Waldheim, toen deze zijn bezorgdheid uitte over de bombardementen op dijken. Kennedy sprak in een debat over een resolutie die aan dringt op het achterwege laten van bombardementen op dam men, dijken en andere water bouwkundige werken in Noord-Vietnam. Het Witte huis heeft de aan val van Edward Kennedy scherp afgewezen. De woord voerder van het Witte Huis Ziegler, herhaalde, dat deze bombardementen niet tot de Amerikaanse politiek behoren. Hij verweet Kennedy een on verantwoordelijk gedrag. Dergelijke verklaringen zo als hij had afgelegid, zijn slechts geschikt om de Noord- vietnamese propaganda te steunen, zei hij. "Washington staat op het standpunt dat in dit jaargetijde steeds delen van Noord-Vietnam worden overstroomd. Schade aan het 2700 mijl lange dijkenstelsel is slechts beperkt en is veroor zaakt door enkele ongelukkige voorvallen. De republikeinse fractielei der Hugh Scott brandmerkte in de senaat de beschuldiging over de bombardementen op dijken als een „vijandelijke leugen". De Amerikaanse luchtmacht heeft sinds de aanvang van het Noordvietnamese offensief begin maart in totaal 213 vliegtuigen in Indo-China ver loren. Dit heeft het Ameri kaanse opperbevel in Saigon gisteren bekendgemaakt. Tot deze toestellen behoor den 97 gevechtsvliegtuigen, terwijl voorts 61 helikopters door vijandelijke actie verlo ren gingen. Sinds het begin van de oor log in Indo-China hebben de Amerikanen nu in totaal 8.362 machines verloren: 1554 ge vechtsvliegtuigen werden neergeschoten, terwijl circa 2000 toestellen door andere oorzaken gingen. Wat he likopters betreft waren deze cijfers resp. 2243 en 2565. (ADVERTENTIE) i (Van onze correspondent) LONDEN Na onthullin gen over een poging hein om te kopen heeft een lid van het Britse Lagerhuis een anoniem dreigement ontvan gen. De socialistische afge vaardigde Geoffrey Rhodes heeft Scotland Yard om be scherming gevraagd. „Er is al vastgesteld dat er ver band bestaat tussen het aan bod van steekpenningen en de oudschap dat ik zal wor den vermoord", zei Rhodes gisteren. Rhodes had bekendheid gege ven aan een gesprek met een Italiaans zakenman die hem voorstelde voor onbepaalde tijr een „papieren" functie als adviseur met een inkomen van duizend pond (ong. 7.830,-) per maand te aanvaarden. De 42-jarige Noordengelse poli ticus behoefde slechts één ver plichting op zich te nemen: hij moest ervoor zorgen dat de Britse intercontinentale lucht vaartmaatschappij BOAC een Zuiditaliaanse luchthaven zou gaan gebruiken. Gisteren gaf Rhodes aan de Londense Evening Standard de tekst van een in Londen gepos te briefkaart. „Wij maken je af 'als je in Italië komt. Of eer der", luidde de met scheld woorden aangevulde medede ling. „Je dagen zijn geteld, fas cistische varken. Wij zullen je laten krijsen." 57 17 De naam van de Italiaan die Rhodes het „salaris" in 'het vooruitzicht stelde, is aan mi nister van binnenlandse zaken Robert Carr verstrekt. De man wordt uitgewezen als het aan Rhodes ligt die de reputatie heeft „een puriteinse jacht hond" te zijn. Ook hoopt de Labourman dat alle zakelijke activiteiten van de Italiaan in Londen en zijn eigen land on derzocht zullen worden. 8 Dagen treinen op de tiener- toer voor Extra plussen: half geld op de inter lokale bussen; recht op 't kopen van voordelige koppeling kaartjes voor bijna alle' N S-vakantiedagtochten. In juni, juli en augustus. NS-identiteitsbewijs of pasfoto meebrengen. (Van onze correspondent) BONN Een officieel ver zekeringsinstituut in de Westduitse bondsrepubliek heeft statistisch berekend, dat huisvrouwen die ook in het beroepsleven werkzaam zijn, vijf jaar eerder sterven. Terwijl de gemiddelde levens verwachting voor alle vrou wen 73,5 jaar bedraagt, is die van werkende huisvrouwen slechts 68,5 jaar. De oorzaak hiervan is, dat de meeste van deze vrouwen overbelast zijn en dit leidt op zijn beurt tot lichamelijke en geestelijke ge breken. Zelfs onvruchtbaar heid kan het gevolg zijn van deze overspanning, maar de meest voorkomende sympto men zijn in de rug en sla peloosheid. Mede wegens de omstandig heid, dat in Duitsland nog geen vijf prooent van de man nen bereid is alle werkzaam heden in een huishouding mee aan te pakken, zouden 2,5 mil joen van de 10 miljoen in het arbeidsproces staande huis vrouwen hun beroep het liefst willen opgeven. Een psychische belasting ontstaat ook hier door, omdat verreweg de meeste vrouwen hun, beroep slechts ongaarne uitoefenen. Slechts 17 pet. is met hart en ziel bij het werk. De overigen zoeken een beroep, omdat zij met het huishoudgeld iliet uit komen. De ontevredenheid van de vrouwen wordt ook nog in de hand gewerkt, omdat zij voor hetzelfde werk in door snee 21 pet. minder verdienen dan de mannen. Zij voelen zich hierdoor achteruitgesteld. TRIëST (DPA-AFP) Door sabotage zijn vrijdag in het Italiaanse Triest drie olietanks in brand geraakt. Van een vier de tank, waarbij resten van een springlading zijn gevon den, werd alleen een ventiel beschadigd. De toestand werd in de loop van de dag kritiek toen een van de brandende tanks ont plofte. De vlammen sloegen vierhonderd meter hoog uit. De brandende ruwe olie zette een tank. die al flink verhit was, eveneens in brand. Hui zen in de buurt zijn uit voor zorg ontruimd. Dertien mensen, onder wie tien brandweerlieden zijn ge wond. De tanks liggen aan het beginpunt van een buisleiding, die via de Alpen naar Ingol- stadt in Zuid-Duitsland loopt, met een aftakking naar We nen. De leiding, die niet be schadigd is, is bekostigd door de dertien grootste oliemaat schappijen. Op het terrein liggen nog 25 tanks, die elk 65.000 ton olie kunnen bevat ten. (Van een onzer verslaggevers! UTRECHT Hoe het idee in de wereld komt mag Joost weten maar het is niet waar. üude kaartjes hebben geen waarde (behalve als oud panier)". Aldus het blad De Koppeling het officiële personeels blad van de Nederlandse Spoorwegen. Daarmee reageert de Spoorwegen op een hardnekkig ge rucht dat nu al enige tijd in Nederland rond waart. Volgens dat ge rucht zou NS een invaïi- dewagen beschikbaar stellen. ais men in Utrecht oude spoorkaar tjes kon inleveren met een totale waarde van één miljoen gulden. Het blad vermeldt dat enige tijd geleden de zusters van een Limburgs kloos ter ook bij NS aanklop ten met een vracht spoorkaartjes. Ook zij kregen te horen dat NS daar. ondanks hei sym pathieke doei, niet aan kan beginnen. De zus ters hoefden echter niet lang te treuren, want een onbekende die het verhaal iiad gehoord, stelde wel een invalide- wagen beschikbaar. Vol gens NS is het echter neit waarschijnlijk dat dit vaker zal gebeuren. DE Amsterdamse havenrecher che heeft 15 kilo marihuana gevonden in een kabelgat van het Indonesische schip Johan nes Lartuharhari, maar kon memand arresteren, voor het in bezit hebben ervan. WASHINGTON (DPA). Kort nadat een jury de 21- jarige Arthur Hernan Bremer toerekeningsvatbaar had be vonden toen hij 15 mei de aanslag op gouverneur George Wallace pleegde, heeft rechter Ralph Powers in Upper Marl boro (Maryland) hem gisteren tot 63 jaar gevangenisstraf veroordeeld. De jury had slechts honderd minuten nodig om tot een een stemmig oordeel te komen. (Van een onzer verslaggevers) DOORN Met zijn „elektrische vliegenvanger" heeft vormgever C. J. van Dalen uit Doorn bij het publiek in (ie roos geschoten. Dit nieuwe apparaat vin tl gretig aftrek. „Er zijn er al honderdduizend verkocht", vertelt hij. „Er moet snel een nieuwe partij gemaakt worden om aan de Relgi'0 liaaill vraag te kunnen voldoen". chloorvos. Die stof verdampt vervolgens en die damp kan via een regeling in vier standen in de kamer gebracht worden. Deze damp doodt de insecten". Niettemin is het op een ver grote stekker lijkende produkt Tweede Kamerlid Wiebenga ■sg uagejA reisruiui op tja-aif steld. Volgens hem is de naam „elektrische vliegenvanger" misleidend. De parlementariër wijst erop dat insecten en vlie gen gedood worden met een ook onderwerp van kritiek, chemische stof (dichloorvos). Vormgever Van Dalen is dat met hem eens. Maar hij be grijpt niet waarom sommigen daarover trammelant maken. „Twintig jaar geleden probeer den mensen met een vliegen mepper vliegen dood te slaan. Daarna ontdekten chemici de spuitbus en de strip. Wij zijn juiist naar iets anders gaan zoeken, omdat we de spuitbus en strip gevaarlijk vindien". „De spuitbus leidt tot overdo sering, er wordt in één keer een grote concentratie losgela ten en je vinger blijft bij het spui-ten niet brandschoon. En een strip dampt door in een omgeving waar mensen moe ten ademen". „Ons uitgangspunt was een veilige zelfdooerende en af te sluiten insectendoder te ma ken", zegt de vormgever. „Na vier jaar werken in teamver band hebben we dat gevonden. Het gebruik is eenvoudig. Je stopt de stekker in het stop contact, er gaat een Ipnpje branden en een verwarmingse lement straalt hitte uit in de kern van een patroon met dli- „Missehien is elektrisch-che- mische vliegenvanger een be tere naam", moet de heer Van Dalen de critici toegeven. Maar voor hem is die naam niet het belangrijkste. „Ons doel is geweest een veilig ap paraatje te maken. Dat hebben we nu. Je kunt het afsluiten en je kunt niet aan de stof ko men". Bij de ontwikkeling is steeds contact geweest met het minis terie van volksgezondheid en milieuhygiëne. „Alle aanwij zingen zijn opgevolgd", zegt de ontwerper. „De handelsor ganisatie Intras brengt het ap paraatje op de markt onder de naam DS 1. We laten het in Duitsland maken. Alleen zeg gen we liever de naam van de loonfalbrikanten niet. Mis schien maak je dlan de concur rentie wakker. Een fabrikant van chocolade-repen vertelt ook niets, als hij een goed adres weet voor voordelige ca caobonen." Om verdere misverstanden te voorkomen heeft ontwerper Van Dalen besloten contact op te nemen met kamerlid Wie benga. Hij zegt: „Ik wil ieder- eên verteilen hoe het in elkaar zit. We hebben niets te verber gen. DS 1 is volgens ons een uitkomst. Van het ministerie hebben we trouwens veel me dewerking gehad. Het is lo gisch dat de ambtenaren ze kerheid willen hebben, als je iets op de markt brenigt". Ontwerper Van Dalen heeft zijn vliegenvanger bij KEMA laten onderzoeken. „Wij willen graag een KEMA-keur heb ben," vertelt hij. „Daar wor den zeer zware eisen aan ge steld. Op het ogenblik is liet onderzoek nog aan de gang." Bij de KEMA wilden de on derzoekers nog niets oyer de proeven vertellen in dit stadi um. SCHEVENINGEN De grammofoonmaatschappij Ne gram heeft een Beach Party georganiseerd op de Scheve- ningse Pier ter ere van de we reldbekende popgroep „The Beach Boys", die in ons land verblijft en in de rustbrengende Hollandse sfeer een „Hollands" dubbel album gaat uitbrengen. Binnenkort zal aan het persen van de platen worden begonnen. Hier zien we de Beach Boys met hun gezelschap. ROME (RTR-ANP). De Italiaanse centrum-coalitiere gering die nog geen 6 weken ge leden beëdigd werd, ziet zich geplaatst voor een belangrijke begrotingscrisis na nederlagen in beide huizen van het parle ment bij de behandeling van een nieuwe pensioenwetge ving. De regering verklaarde dat het wetsontwerp, dat drastisch gewijzigd werd door amende menten van de oppositie op nieuw aan de kamer zou wor den aangeboden met een be roep om het in de oU'de vorm te herstellen. Het belangrijkste amande menit dat werd aanvaard schijnt het gehaald te hebben met behulp van overlopers van linksgerichte lelden van de coalitie. DORDRECHT (ANP) --De 35-jarige fabrieksarbeidster J. H. R. uit Dordrecht is gisteren door de rechtbank te Dor drecht tot vijf maanden met aftrek veroordeeld. Zij heeft haar vroegere Turkse minnaar door de brievenbus zoutzuur in het gezicht gespoten. Hij is aan een oog blind geworden. De eis was zeven maanden eveneens met aftrek. Geweren gestolen RHENEN (ANP) In de nacht van donderdag op vrij dag zijn uit het Ouwehands Dierenpark in Rhenen een ka rabijn en een injectiegeweer ontvreemd. Beide geweren stonden in een hoek van het directiekantoor om ze, indien nodig, direct bij de hand te hebben. Wie 8 dagen lang veel in ons land wil reizen, is het voordeligst uit met een 8-daags kriskras-abonne ment. Kinderen 4 t/m 9 jaar half geld. En als extra plussen: half geld op de inter lokale bussen: recht, op 't kopen van voordelige koppeling kaartjes voor bijna alle NS-vakantiedagtochten. NS-identiteitsbewijs of pasfoto meebrengen. Mijn trouwe viervoeter is verliefd. En niet zo'n klein beetje ook. Op zijn buur vrouw, een bruin-witte schoonheid. In die tijden is de metis hard voor zijn dier. Want het „kan" niet. Ik ben speciaal bij mijn buurman gaan vragen. Is het wel juist, vroeg ik, dat uw loopse hond moederziel alleen mijn trouwe viervoeter loopt te verleiden? Want dat deed de wit-bruine schoonheid. Met de bekende middelen, waaro ver een teefje dan pleegt te beschikken. Maar mijn buurman vond het beter van niet. En dus moest ik mijn trouwe viervoe ter wegvoeren van de plaats waar zovele pleziertjes wacht ten. Dat ging moeilijk. Zeer moeilijk. Thuisgekomen keek mijn viervoeter me verwijtend aan. Zacht jankend en loerend op een kans om buiten te komen zette hij zich bovenaan de trap. Ik ben benieuwd of hij me begroet als ik thuiskom. Een collega had een aardige ervaring met een overheidsin stantie om eens op een heel ander onderwerp over te gaan. Hij had een inlichting nodig op financieel gebied en belde daarom de boekhouder. Die zei echter niets over fi nanciële zaken te mogen ver tellen en verbond hem door met de directeur. Deze vertel de dat hij daar niet zoveel van wist, maar dat hij hem de man zou geven die de contac ten met de pers onderhoudt. Deze vertelde tenslotte dat hij het even aan zijn chef, de boekhouder, zou vragen, want die wist er alles van... H. Wiegel, liberaal fractie leider van de VVD is onge twijfeld de enige, echte door draver-van-de-week. Eugène W. Phillips struikel, de en viel van zijn veranda. Hij kreeg de punt van zijn stok in zijn rug en hij sloeg met zijn hoofd tegen de grond. En dat was het mooiste dat hem ooit overkwam. Phillips was het grootste deel van zestien jaar blind ge weest. Het ongeluk van een week geleden maakte hem weer gedeeltelijk ziende. „Het leek wel een wonder", zei de 60-jarige voormalige rodeo-ar tiest. ,Ik werd de ochtend er na wakker en dacht dat ik de muren van mijn kamer zag. Dat was ook zo en toen ik naar buiten keek, zag ik een gebouw aan de overkant." Phillips dokters vermoeden nu dat de val een membraan losmaakte die ooit de oogze nuw had afgdekt. „Phillips verloor het zicht 20 jaar gele den bijna geheel toen hij in een oog de hoorn van een stier kreeg. Het andere oog ver zwakte geleidelijk. Enkele ja ren later onderging Phillips een hoornvliestransplantatie. Hij kreeg het gezicht terug, maar verloor het weer toen de oogzenuw het begaf. Waarna ik u groet en een prettig weekend toewens. MERIJN max. temp. Aberdeen regen 13 Athene licht bew. 35 Barcelona onbewolkt 24 Berlijn zwaar bew. 20 Bordeaux half bew. 27 Brussel regen 20 Frankfort zwaar bew. 21 Genève zwaar bew. 24 Helsinki regen 19 Innsbruck licht bew. 19 Kopenhagen zwaar bew. 19 Lissabon onbewolkt 30 Locarno zwaar bew. 26 Londen licht bew. 19 Luxembui-" zwaar bew. 20 Madrid onbewolkt 32 Malaga onbewolkt 28 Mallorca onbewolkt 27 München licht bew. 18 Nice half bew. 27 Oslo zwaar bew. 14 Parijs licht bew. 23 Rome onbewolkt 26 Split licht bew. 27 Stockholm onbewolkt 21 Wenen zwaar bew. 19 Zürich zwaar bew. 20 Casa Blanca half bew. 25 Istanboel licht bew. 34 Tunis onbewolkt 29 BRUSSEL (AP) In België is het aantal verkeersongelukken gedaald sinds bepaald werd, dat op alle wegen, behalve de vierbaanswegen, een snelheidsverbod ging gelden tot 90 km. Het aantal doden en zwaargewonden daalde in het jaar dat het verbod er kwam met 2,7 procent. Toen het verbod pas was ingegaan, werd de veiligheid opmerkelijk groter, daarna ging men zich er weer minder van aantrekken. Er worden in België pogingen gedaan om het gebruik van veiligheidsgordels verplichtend te stellen. In alle nieuwe auto's moeten de gordels aanwezig zijn, maar slechts ongeveer 6 procent de automobilisten gespt ze ook inderdaad pm tijdens de rit.

de Stem | 1972 | | pagina 7