BRESKENS MET 7-0 GEKLOPT Alles om gaat sensatie ORANJE WEER KANSRIJK RIJ PARALYMPIES Interland in Middelburg TERHOLE START MET 5 TEAMS Berichten over profs verrasten Pfrommer Saman trainer coureurs Drie aan de leiding M REMISE Zwec televi Klacht tej M MEULEMAN MAAKT ZICH NIET ONGERUST Robur 2 won toernooi Nederla Van Keulen winnaar in A-klasse UITSLAGEN ZOMERAVOND RAYON GOES waterpolo Desnoods Badminton- toernooi op schot RTV-allerle 'EEL THEAT 1 priet praat 1 mams - sport TV-VERSCHILLEN IN EUR kijktip IK was VR0E66P zakenreis, daa OPEEN GE6EI/ÊW EEN KANARIE 6E mijn echtgenot OM D'R GEZEtSCHt Woensdag 2 augustus 1972 0 10 „HET LIJKT OP OORLOG" (Van onze speciale verslaggever) MARSEILLE Ontdaan van zijn grimmige gangmakers outfit ziet Gust Meuleman de Belgische entraineur, die zaterdag in Marseille weer eens met name door Jan Oud- kerk werd uitgekreten voor schoft en schurk er alles behalve boosaardig uit. Met zijn voorkomendheid, zijn veelvuldig gelach en vooral zijn zachte blauwe ogen, heeft hij veel meer weg van een vriendelijk baasje op leeftijd. Het is een baasje met een slechte naam. Hij grijpt vaak naar allerlei onjuiste middelen om tot succes te komen. Meuleman ontkent niet wel eens fout te zijn geweest. „In het vuur van de strijd gebeurt er wel eens wat, dat eigenlijk niet door de beugel kaïi, zoals afgelopen zaterdag. Maar zeg eens eerlijk, welke gangmaker is helemaal brandschoon Hij heeft no-g een ander argument waarmee hij hoopt aan te to nen, dat het toch allemaal niet zo'n vaart doopt. „Nqg nooit is er iemand door mijn toedoen gevallen, djus zo'n slechte ben ik echt niet". Deze met veel overtuiging uit gesproken woorden ten spijt is het al herbaalde malen ge beurd, dot Meuleman maar ternauwernood ontsnapte aan dooidlsilag door een getergde renner. De poging van Jaap Oudkerk afgelopen zaterdag om Meuleman een pak slaag te geven omdat hij zich aoo-r hem genomen voelde, was an derhalf jaar geleden al voor afgegaan door eenzelfde soort wraakexpeditie door de West duitser Dieter Kemper, die tij dens het Europese stayerstoam- pioenschap in Dortmund door de Belg de balustrade werd in- gezwiept. Meuleman incasseerde de ene klap op zijn kraak die raak was; zonder commentaar, leg de' het incident een half jaar nadien bij, en is intussen de vaste gangmaker van Kemper geworden. De bijna 35-jarige Westduitser <üe de stayerij er maar zo'n beetje bij doet en het voornamelijk moet hebben van de zesdaagsen, blijkt in Marseille een en al lof voor SOESTERBERG (ANP). Met drie Fökker-Friendshi-ps van de Koninklijke Neder landse Luchtmacht is de Ne derlandse ploeg vertrokken die zal deelnemen aan de 21ste Olympische Spelen voor gehandicapten (de paralym pics), welke van 1 tot en met 10 augustus in Heidelberg worden gehouden. De Nederlandse afvaardi ging bestaat uit 43 deelnemers en 9 begeleiders. Chef de mis sion is de heer A.F. van Vel- sen. In de ploeg bevinden zich kanshebbers voor gouden me dailles, zoals de wereldkampi oene zwemmen (licht gehandi capt) Ingrid van den Benden en mevr. D. Th. van Odorp- Ariens Kappers (zwaar gehan dicapt), beiden wonnen reeds een gouden medaille op, de Spelen vier jaar geleden in Tel Aviv. Bij de heren moet Soen Lie Yap in staat worden geacht om een medaille te veroveren bij tafeltennis. Deze paralympics zijn beter bekend onder de naam „Inter nationale Stoke Mandeville Spelen", die ieder jaar in het Engelse Stoke Mandeville worden gehouden, echter met uitzondering in de olympische jaren, dan zijn de gehandicap te sportmensen uit 50 landen te gast in het land waar de Olympische Spelen worden gehouden. Vier jaar geleden werden de paralympics echter in Tel Aviv gehouden, gezien het grote hoogteversphil in Mexico. In Heidelberg zullen onge veer 1.000 sportlieden elkaar bestrijden op de onderdelen: boogschieten, basketbal, tafel tennis, atletiek (kogelstoten, speer- en discuswerpen), schermen, kegelen, rolstoelsla lom en snooker, een biljart spel. (Van een sportmede werker) VLISSINGEN De motor en automobielclub De Zeeu wen organiseerde voor zijn le den een oriëntatierit voor de A- en B-klasse. Deze rit de tweede De Ruy- territ, was uitgezet door de heer J. C. Kóelseruruyter uit Vlissingen, die er een moeilij ke rit vain had gemaakt. Er waren niet minder dan 60 con troles in opgenomen en er za ten wat man in autosportter men noemt 45 „valletjes" ir. verwerkt- Bovendien reden op datzelfde moment op dezelfde route nog een groot aentai deelnemers die ingeschreven hadden in de toeristenklasse, voornamelijk badgasten. De rid die een lengte had van 42 kilometer voerde voor een groot gedeelte door de straten van Vlissingen. De vereiste gemiddelde snelheid was ge steld op 24 km. per uur, maar dait bleek voor velen miiiet haal baar. De uitslagen waren A- klasse. 1 J- van Keulen, Mid delburg, 2 E. Kupers, Vlissin gen, 3 A. Wauters. Souburg, 4 J. van Hiifte, IJzendiike. 5 J Milhous, Goes. B-klasse: 1 L. Wauters. Sou burg, 2 J. Hamelink, Middel burg, 3 J. Ridderhof. Yerseke 4 I. Bogte, Krumingem. 5 W Beerendank. Vlissitiaen. De ril werd verren en volgens hei nieuwe KNMV-reglement. (Van onze correspondent) BRESKENS Een heldhaf tig strijdend Breskens is gister avond op eigen veld met 70 ten onder gegaan tegen Cercle Brugge, een ploeg die afgelo pen se'zoen in de Belgische eerste klasse als vijfde eindig de. Overigens dreigde er di rect een catastrofe voor Bres- iens. Binnen een minuut na het begin namelijk namen de 3ruggenaren via oud internati onal Bettens de leiding. Door die morele tik wankel de de Breskense defensie in het eerste kwartier. Zeker (Van onzo sportmede werker) GOES Uitslagen zomera- vondvoetbalcompetiüe rayon Goes: Combinatie NS - Inter Scaldis 12, Keurtrappers - Gemeente Werken2 01, Keu ringsdienst - FC Bevelanden 24, Inter Viola 2 - Gemeen tewerken 1 12, Schelde In tern. - Inter Viola 1 01. Programma deze week: In ter Scaldis - Beveilanden, Initer Viola 2 - Gemeentewerken 2, Combinatie NS - Keurings dienst, Keurtrappers - Ge meentewerken 1, PTT - Inter Scaldis. De wedstrijden wor den gespeeld op het terrein achter de melkfabriek. MIDDELBURG Vanavond wordt ln het Middelburgse open zwembad aan de Poelen- daeleslngel een waterpolo- wedstrijd gespeeld tussen de Nederlandse jeugdploeg (on der de 20 jaar) en de nationa le Australische ploeg. De Australische pfoag speelt ter voorbereiding op de Olym pische Spelen in München de ze week 5 wedstrijden in Ne derland tegen de Nederlandss nationale ploeg etn de jeugd ploeg- De zwemsport vereni ging Luctar et Emergo udlt Middelburg is eriin geslaagd een wedstrijd mraair Zeeland te halen. Jaap Oudkerk, hier achter' De Graaf, weet wat hij aan Meulemans heeft. Een nieuw gevecht is dan ook niet uit gesloten. zijn entraineur, die hij als „een der allerbesten" kwalifi ceert. Kemper's ideeën over de streken die Meuleman zo links en rechts uithaalt, blijken sinds de affaire in Dortmund ook daniig veranderd. „Ik vind niet dat zijn optreden de stay ers schade toebrengt. Integen deel de mensen komen tegen woordig toch om een beetje sensatie te zien. Nou, daarvoor ben je hij Meuleman aan het göde adres". Al ontkent Meuleman dat hij met opzet zijn oonourrenten regelmatig op meer of minder ernstige mamier in de wielen probeert te rijden, hij geeft via een omweg toch wel toe des noods naar onregelmentaire middelen te grijpen, om zijn rijder in de gewenste positie te krijgen. Meuleman: „voor mij is iedere stay er wedstrijd een soort oorlog. Ik wil strijden. Als het kan, als het moet ook onrechtvaardig". Het grijze, zo op het oog toch zo vriendelijke baasje, komt ook met de volgende vergelij king °P de proppen: „Een sta dion waarin zes combinaties deelnemen aan een stayers- wdestrijd moet je je voorstel len als een kooi waarin zes leeuwen vechten om één stuk vlees. Een dan is het logisch dat er bij zo'n gevecht de stukken wel eens afvliegen". Maar één ding wenst Meule man bij alles wel voorop te stellen: „alles wat ik dioe, reg lementair of niet, ik sta voor mijn renner. Hij betaalt mij en ik zal zijn kansen altijid voor 100 pet. verdedigen". Van dat laatste zijn zowel Dieter Kern- per als Martin Weistra over tuigd: „je kunt alles van Meu-- leman zeggen, behalve dat hij zijn renner zonder dat die er iets van weet de dias omdoet". Pjrommer DEN HAAG (ANP) Schaatscoach Leen Pfrommer is volkomen verrast door de berichten over de oprichting van een professionele schaats- organisatie. „Ik had er nog helemaal niets van gehoord", zo zei hij. Pfrommer vroeg zich af: „Wie gaan daar dian wel aan mee doen? En als het waar is heeft een dergelijke organisatie dan bestaansrecht". De schaats coach gaf zelf het antwoord „Bij het schaaspubliek spe ten chauvinistische gevoelens de hoofdrol. Dat. is in Noorwe gen nog veel sterker dan bij ons. Als dat er niet meer bij is geloof ik. dat het grote pu bliek de schaatssport de rug toekeert". (Van onze sport- correspondent) tii »19 ob tStJ TERHOLE Emiel Saman, eens de schrik van alle Zeeuwse voetbalverenigingen, als spitsspeler bij de vereni gingen HVV '24 en STEEN, is in zijn woonplaats de initia tiefnemer geweest van de nu ruim acht maanden bestaande voetbalvereniging Terhole. De ze nieuwe vereniging gaat dit jaar zijn competitiedebuut ma ken. Emiel Saman. trainer- speler van de Belgische vere niging Meerdonck, is degene waarop het bestuur dat bestzat uit P. Tieleman (Voorzitter), J. de Silva (secretaris), en H. Colsen (penningmeester) van Terhole kan verder bouwen. Vorig jaar, toen Saman nog veel furore maakte bij St. Gil- lis-Waes, hield hij zijn condi tie thuis op oen, door 's avonds de nodige kilometers te I-open. Voor ae plaatselijke jeugd, waarvan verschillenden hij omliggende clubs speelden, wend het een traditie om 's avonds met Saman de polder in te trekken. Het aantal groeide steeds en daarom be sloot Saman te proberen in Terhole een voetbalclub van de grond te krijgen. Hij nam contact op met de o-ud-eerste- elftal speler van Hontenisse de heer Tieieman. die er zelf ook wel wat voor voelde. In sep- tember 1971 werd de eerste informatieve vergadering be legd. Voorzitter Tielemain: „Ie dereen was zo enthousiast, zo wel jong ais oud, dat op 10 november de voetbalvereni ging Terhoie definitief be stond. Hier moet ik wel aan toevoegen, dat Cor Steenbak ker ons veel hulp heeft ver leend, want uiteindelijk was het voor ons toen nog een doolhof". Kwam de nieuwe vereniging gauw tot stand, de moeilijkhe den kwamen pas later. Tiele man: „Want al hadden we toen reeds voldoende spelers materiaal, e-en veld ontbrak nog. Ons eerste verzoek aan de gemeente Hontenisse werd afgewezen en ook de andere vielen negatief uit. We kregen van de gemeente Hontenisise te horen dat we maar moesten gaan spelen op de velden van I-Iontenisse of Vogelwaarde. Voor de senioren zou dat dan nog bunnen ,maar ik zie die junioren in de winter al naar Hontenisse of Vogelwaarde gaan om te trainen". De gemeente besloot later wel Terhole een subsidie van f 8000 te geven. Tieleman: „G.S. moeten hier hun fiat nog aan geven, maar h-et bestuur ziet dat met vertrouwen tege moet. Van dat bedrag zal dan een perceel grond bewerkt moeten worden tot speelveld". of er genoeg geld voor is, is echter de vraag.' Tieleman: „Het zal wel krap zijn, maar we willen het toch proberen. En als er niet ge noeg is, gaan we opnieuw n-aar de gemeente". Dankzij de medewerking van de heer Warnier, de orga nisator van de OZÖ-bedrijfs- voetbaloompetit-ie kan de vere niging Terhoie zijn eerste competitie spelen op de terrei nen o-p het oude vliegveld Hulst Terhole gaat aan de compe titie deelnemen met vijf elf tallen, twee seniorenteams, één b-junioren-elftal en twee pupillenelftallen, Het. eerste is ingedeeld in de 3e klasse KNVB-afd. Zeel-and. Terwijl het tweede elftal een klas lager zit. Als tenue heeft het bestuur gekozen een paars shirt met witte diagona le streep, witte broek en paar se kousen met een witte oms lag. Tieleman: „Toen eenmaal bekend was dat Terhole een voetbalclub had, kwamen ver schillende sipelers, die in een andere club speelden maar in Ter-hole wonen, bij ons Onder meer waren dat M-aas (ex- SDO) en Urgert (ex-Clin- ge)". Terhole dat nog geen sterren heeft, hoopt toch te kunnen meedraaien. Tieleman: „Een plaats in ae middenmoot, en we zijn dik tevreden". Emiel Saman zal in zijn vrije uren de spelers van Terhole trainen. toen de Deen Nielsen een schot uit de tweede lijn van Bettena van ri<jhtin-g veranderde, waartegen Jan Manneke Bres kens doelman njet bestand bleek. Een achterstand van 2-0 dus binnen een kwartier. Maar Breskens zou Breskens niet zijn, als het de klap niet te. boven kwam. De ploeg van trainer Smits ging niet terug, maar zocht de aanval. In eer ste instantie wat paniekerig, maatr later toch met overleg. En dat betekende dan, dat spits Joop Hoefnagel enkele malen in stelling werd ge bracht. Hoefnagel kreeg zijn kans een kwartier voor het einde van de eerste helft. Hij verscheen alleen voor Cercle- doelman de Kousemaeker- Hoefnagel aarzelde echter en dat was voor de Belgische doel. man voldoende om zijn li chaam voor de bal. te werpen. Cercle, dat Pierre Hamel hal verwege moest missen wegens een liesblessure (Bettens nam zijn plaats in de achterste lijn in, tenvijl Peter de Quant diens plaats op het midden veld ging bemannen) moest zelfs ver terug. De combinaties tussen de Denen Nielsen en Olsen, die in het begin op rechts zoveel gevaar hadden gesticht in de Breskense defensie, -stokten. Maar voor rust kreeg de Zeeuwsch-Vlaamse 3e klasSer geen loon naar werken. Schoten van Fenijn en Hoefnagel von den namelijk geen genade in de ogen van doelman de Kou semaker. Na de rust viel Breskens begrijpelijk wat terug. De be tere conditie van de Belgen gaf de doorslag. Nielsen zorg de voor 03 en 04. Peter de Quant voor 05, invaller van Haecken voor 06 n tenslotte Nielseen voqr 07. (Van onze badmintonmedewerker) ZIERIKZEE. In het sport centrum Onderdak in Zierik- zee wordt 5 augustus een va- anOebadmintontoernooi ge houden. De wedstrijden begin nen om IU.U0 uur. Er wordt gespeeld in de jaargroepen jeugd t.m. 16 jaar, reereatiespelers van 17 t.m. 35 jaar; recreatiespelers boven 35 jaar en wedstrijdspelers. (Van ker) een voetbalmedewer- (Van onze sportredactie) BREDA De strijd om de eerste plaats in het Vlaande- rcn-klassement van de Breda 3ier-competitie is bijzonder spannend. Drie renners delen de eerste plaats met 72 pun ten, t.w. Toine van de Bunder, vVim de Waal en Ad van Overveld. In het West-Bra- lant-klassement heeft Bert Broere de leiding en Henk Stander bezet de eerste plaats in het Schelde-Delta-klasse- ment. De standen zijn: Schelde-Delta-klassement: 1 H. Stander Oude-Tongq 84 lunten. 2 R. Schuiten Zan-d- voort 80, 3 C. v. Dongen Oud- Gastel 75, 4 A. v. d. Hoek Dirksland 65, 5 A. v. Overveld Zegge 51, 6 B. Broere Ouden- oosch 49, 7 P. Franken Ooster- ïout 45. 8 G. St. Nicolaas 's- Graven-deel 42. 9 W. de Waal \xel 33, 10 P ^gierse Den Haag 36. 11 J Dijk Ulven- hout 32, 12 H. Hellemons Roosendaal 30, 13 H. Prinsen Han-k 29, 14 S. v. d. Burg Berkel 29, 15 J. Raas Hein- kenszand 26, 16 F. Bolluit Dinteloord 26, 17 A. Kra-us Oudenbosh 26. 18 L. Verwey Piijnaeker 24, 19 K. St. Nico laas 's-Gra-vendeel 24, 20 B. Geense St. Phi-lipsland 22, 21 W. Dielemans Prinsenbeek 21, 22 F. Schür Hoogezan-d 20, 23 A. Dekkers Udenihout 20. Vlaanderen-klassement: 1 A. v. d. Bunder IJzendiike 72 punten, 2 W. de Waal Axel 72 punten, 3 A. v. Overveld Zeg ge 72. 4 W. Evertse Tholen 63, 5 R. Schuiten Zandvoort 56, 6 J. Raas Heinkenszand 50, 7 W. Westdorp Heinkenszan-d 48, 8 C. Bal Kwadendamme 46, 9 T. Huyzen Kloetinge 40, 10 J. Verbeke IJzendijke 39, 11 P. Gödde Hardinxvel-d 38, 12 C. Priem Goes 36, 13 R. Ferket Stekene België 35, 14 G. Min- neboo Geervliet 34, 15 W. v. Stenis Hoog Blokland 32, 16 G. Thomas Philippine 31, 17 K. To-lhoek Yerseke 30, 13 L. Strobbe Lamswaarde 29, 19 J. Marijs Souburg 25, 20 W. de Feber Sluiskil 24, 21 A. v. d. Hoek Dirksland 24, 22 H. Pronk 't Zand 20, 23 M. Venix Zevenbergen 20, 24 H. v. Don gen Prinsenbeek 19, 25 B. Sluys Alblasserdam 19. West-Brabant-klassement: 1 B. Broere Oudenbosch 56 pun ten., 2 H. v. Dongen Prinsen beek 41, 3 H. Stander Oude- Torage 38, 4 A. Da-men Ulven- hout 36, 5 J. v. Dijk Ulven- hout 36, 6 P. de Vos Aalsmeer 35, 7 T. Joore Raamsdonksveer 34, 8 W. v. Stenis Hoog Blok land 34, 9 C. v. Dongen Oud- Gastel 28, 10 P. Franken Oos terhout 27, 11 C. v. Bragt La-ge Zwaluwe 26, 12 H. Hellemons Roosendaal 25, 13 P. Maas Heerle 24, 14 A. v. Overveld Zegge 24, 15 L. Boosse Brielle 24, 16 J. Voesenek Prinsen beek 23, 17 A. Kraus Ouden- bosoh 21, 18 A. v, d. Bunder IJzendijke 20, 19 B. Geense St. Fhilipsla-nid 19, 20 A. Deu- sing Halsteren 18, 21 H. Per- fors Rotterdam 17, 22 N. Hen driks Heemskerk 16. OVEZANDE In het kader van zijn achtste jubileum or ganiseerde Volharding '32 in Ovezande een toernooi voor lagere elftallen. De uitslagen poule A: Vol harding 2 - Goes 4 10, Goes 4 - Groede 2 14, Groede 2 - Volharding 2 .10, Poule B Patrijzen 3 - Lewedorpse Boys 3 02, Robur 2 - Lewedorpse Boys 3 10, Patrijzen 3 - Robur 2 04. De strijd om de vijfde en zesde plaats tussen Goes 4 en Patrijzen 3 eindigde in 11. Strafschoppen moes ten de beslissing bren-gen wie als vijfde en wie als zesde zou eindigden. Eerst bij de achten twintigste strafschop slaagde Patrijzen er in de balans in zijn voordeel te brengen. Om de derde en vierde, plaats speelden Lewedorpse Boys 3 en Vol-harding 2, welke wed strijd door eerstgenoemde met 20 werd gewonnen. De fina le tussen Robur 2 en Groede 2 eindigde in 00. Ook hier moesten dus strafschoppen d» beslissing brengen. Robur be sliste deze strijd in zijn voor deel. De eindstand: 1 Robur 2, 2 Groede 2, 3 Lewedorpse Boys 3. 4 Volharding 2, 5 Pa trijzen 3 6 Goes 4. Emiel Saman Wil nu als trainer roem verwerven. REYKJAVIK. De in de negende partij met zwart spe lende Robert Fischer hield Spasski in bedwang. Na 29 zetten werd remise overeenge komen. De negen partij had het vol gende verloop: Wit: Boris Spasski (Rus). Zwart: Robert Fischer (VS). 1. d2 - d4 Pg8 - f6, 2. -c2 - c4 e7 - e6, 3. Pgl - f3 d7 - d5, 4. Pbl - c3 c7 - c5, 5. c4 x d5 Pf6 x d5, 6. e2 - e4 Pd5 x c3, 7. b2 x c3 e5 x d4, 8. c3 x d4 Pb8 - c6, 9. Lfl - c4 b7 - b5, 10. Lc4 - d3 Lf8 - b4 (schaak), 11. Lel - d2 Lb4 x d2 (schaak), 12. Dd% x d2 a7 - a6, 13. a-2 - a4 0 - 0, 14. Dd2 - c3 Lc8 - b7. 15. a4 x b5 a6 x b5, 15. 0 - 0 Dd8 - b6, 17. Tal - bl b5 - b4, 18. Dc3 - d2 Pc6 x d4. 19. Pf3 x d4 Db6 x d4, 20. Tbl x b4 Dd4 - d7. 21. d2 (schaak), 12. Ddl x d2 a7 Dd7 x d3. 23. Dd2 x d3 Td8 x d3. 24. Tb4 x b7 g7 - g5. 25. Tb7-b8+, Ta8xb8; 26. Tblx b8+, Kg8-g727. f2-f3, td3-d2; 28.h2-h4, h7-h6; 29. h4xg5, h6x g5. Remise. (Van onze correspondent) HEIKENSZAND Het voetbaltoernooi van de zater dagclub Heinkenszan-d is ge wonnen door 's-Heer Arends- kerke, dat in de finale Wis- ;enkerke met 20 versloeg. Weststrate was de maker van de doelpunten. Op de derde plaats eindigde Heinkenszand, dat na straf schoppen van plaatsgenoot Luctor won, Borssele eindigde op de vijfde plaats na een 2— 1 ze-ge op Serooskerke. De Uitslagen waren in poule A: Heinkenszand - Serooskerke 00 Heinkenzand Wissenkerke 01, Wissenkerke - Seroos kerke 3—1. Poule Z Luctor - Borssele 10, Borssele - 's- Heer Aren-dskerke 1—1. VOETBAL Europacup- houder Ajax heeft zijn oefen- campagne voortgezet met een wedstrijd in Veghel tegen de amateur-derdeklasser Blauw Geel '38. De Amsterdammers wonnen met 142 (rust 5— 0). FC Den Haag won in Sit- tard van de eerste divisieclub FSC met 20. Van Eeden en Mansveld scoorden. [Woensdag 2 augustus 1972 AAMTAI. TV-TOESTELLEM PER 100 I Zweden Engeland W-Duüslard Denemark.' Nederland Noorwegen België Frankrijk Tsjechoslow.' Italië Spanje Sowjeiunie Polen Joegoslavië rje NOS zendt vanavoni een aflevering uii van de Ronnie Barker Show, een van de tal rijke comedyseries die Engeland rijk is. De af levering van vanavont er komen er meer speelt zich af in het jaar 1899, het jaar waarin adelijk en zelfs konink lijk Londen wordt opge schrikt door mysterieuze aanslagen. Scotland Yard inspecteur Alexander (Ronnie Barker) krijgt opdracht deze zaak uit te zoeken. Het science fiction-achtic Duitse tv-spel „das Millionei spiel" wordt eind deze maan op een wereld-tv-festival Hollywood vertoond. Het oir streden spel werd bij on'z oosterburen al twee maal o het scherm gebracht. Vori jaar werd het bekroond met c Prix Italia. Het tweede Duitse net hei haalt binnenkort acht afleve ringen van de fameuze Brits tv-serie „The Prisoner". Vans 27 augustus wordt er om d dag een aflevering op hc scherm gebracht, meestal ron half elf 's avonds. De Duits titel luidt „Nummer Sechs' ÏIJMEGEN De kans is groot, dat een groot aantal Ne derlandse theaterbureaus bin nenkort zijn deuren moet slui- jten omdat ze niet aan de eisen van de wet voldoen. Het gaat bier om bureaus, die artiesten »an werk helpen zonder dat deze in dienst zijn van dit bu reau. De Nederlandse Toonkunste- paarsbond in Amsterdam is net een actie gestart om deze, wat zij „ongeoorloofde' 'prak- noemt' de k0» i" r ukken. Aanleiding hiervan was een oublikatie in dit blad Fan 24 juli over het „Amuse- jnentsbedrijf Nijmegen". Hier- V^laarde directeur Frans I Dlik onder meer. dat hij arbeidsbureaus in Neder- afstroopte om er wpi-uv,- !L,a'„tie3te,n weg te halen en I aan werk te heloen". S aanleiding van dit artikel een aantal bezorgde Nij- FRIE I ZOU JE DB GEPA ICOMElJ.t urrpez TROD'

de Stem | 1972 | | pagina 10