ten G OOK CITY-TAPIJT WIL EEN PROFPLOEG Yan de Bunder favoriet in koers Graauw ATLETEN VOOR Kringvlucht stond lange tijd open TRIGO NOBLE RENNERS NIET IN OSWEGPLOEG $2 P it Belgische formatie voor Gap Zo verloor Spasski IET DP HEI G WK - EMBLiEM DE GRENSWISSELKANTOREN N.V. TAFELTENNISTRAINING SK AMP GIË AARTJE tl IVatney versterkt ZINGEN i Goed werk VOOR UW 1ID I GELD ^Godfried Bomans Zege voor Toine van de Bunder men /Ciudad Bolivar Voetbaltoernooi BEHENDIG HEIDSRACES Doping Herinneringen Vast Vrijdag 28 juli 1972 13 434.875 kinderen gezinnen. Negen- 6 blinden die wer- eigen onderhoud Twintig: 34.112 re- icieren. Eenentwin- 71 hebben daarenbo- 127 mijnwerkers en isleden gratis enkele n gemaakt. vraag van het Ka- lesmarets: ,.Wie be- eigenliijk de volle int woord: „Personen eten hebben ergens ariefsverminderings- i te vragen en toch een rijbsdienstauto iezingen, die in 1963 in oekt een vrouw dekking gtierrillo's en leden van :n partij kandidatuur zul- zien. ien AD rechts van CO- caat en CCN's kracht af- van Jimenez als kandi- kan men zeggen dat in het de presidentiële ver gen betreft, de werkelij- rijd tussen COPEI en de voornaamste linkse par- zal worden gevoerd. De grijkste van die twee is Socialistische Beweging" waartoe het grootste 'an de radicale jeugd be en de militante communis- ,e uit de oude op Moskou inteerde communistische traden. De andere partij et zogenaamde „Derde een verzameling van meer en minder linkse en, die een Allende als daat zoeken maar niet n. Veelbetekend is dat AS-partij dit jaar in de ale Universiteit van Ve la de verkiezingen over- gend heeft gewonnen, issen zullen in stijl met nieuwe Latijns-Ameri- e wachtwoord „geen evo- maar revolutie" de guer- n'ganisaties, welke niet en dat verkiezingen de zijn tot het verkrijgen structurele hervormingen ij nodig achten, hun ge- ladigheid planmatig ten door te voeren. ÜO: ^Cumana" AS Vissers: In principe tegen Skol. Ton (Van onze sportredactie) ROTTERDAM - OISTER- WIJK City-tapijt, een vrij nieuwe firma in vloer bedekking, die negen ves tigingen heeft (waarvan een in Breda) en die zijn hoofd kantoor in Rotterdam heeft, is van plan volgend jaar met een profwielerploeg op de markt te komen. Directeur Eekcl heeft Ton Vissers reeds benaderd of die er niets voor voelt als ploegleider in dienst te tre den bij zijn bedrijf. Ton Vissers staat niet zon der meer afwijzend tegen over het voorstel van City tapijt. Dit weekend heeft hij een afspraak met de twee directeuren van de jonge onderneming. Vissers: „Ik kan er nu weinig van zeggen. Maar ik geloof wel dat het allemaal positief is". City-tapijt moet overigens al met een bijzon der aantrekkelijk aanbod komen, wil Vissers toehap pen. want hij ziet erg veel in de plannen van Skol, dat volgend jaar of in 1974 met een profploeg wil beginnen en dan met de Oisterwijker In zee wil gaan. Vissers: „In principe heb ik ja gezegd tegen Skol. Sterk gaat er mee accoord als ik weg ga. Ik heb ook in mijn contract staan dat ik weg kan als ik wil. Skol wil het heel groot op gaan zetten. Ze hebben ook belangen in Italië en Spanje, zodat het er wel in zit dat er ook Italiaanse en Spaanse renners bijkomen. Het zal waarschijnlijk een ploeg van ongeveer dertig man worden. Ze zijn van plan er een miljoen per jaar In te steken". Overigens zal Vissers goed wikken en wegen voor hij een beslissing neemt. Vis sers: „lk stap niet meer overal zo maar in. Vroeger zou ik op een voorstel zoals nu van City-tapijt komt meteen zijn ingevlogen. Ik ben nu rustiger. Dat kan ik ook zijn, omdat ik momen. teel erg goed zit. Sterk staat garant voor alle evenemen ten. die tot en met 1975 or ganiseer. En hij bemoeit zich nergens mee. Bovendien kan ik mijn eigen salaris bepa len", aldus de Oisterwijker die zaterdag vijftig jaar wordt. HILVERSUM Tijdens de open internationale tenniskam pioenschappen in Hilversum heeft Marijke Schaar door een 62, 61-zege op Katalin Borka de halve finale bereikt Betty Stöve kwam ook bij de laatste vier door Almut Sturm te verslaan (64, 64). (Van onze correspondent) HEINKENSZAND De voet balvereniging Heinkenszand or ganiseert zaterdag op het ge meentelijk sportterrein een toernooi. In poule A zijn inge deeld: Heinkenszand, Seroos- kerke en Wissenkerke. In poule B is de bezetting: Luctor s Heer Arendskerke en Borsele. De wedstrijden, die om 1 uur bof, innen, worden gespeeld vol gens het halve competitiesys teem. EN I TI I BRIGITHA STAK IN EEN GRANDIOZE VORM UTRECHT (ANP) Temidden van de geweldenaren van de vijfde dag van de nationale zwemkampioenschappen in „Den Bommel" Henny Penterman en Roger van Ham burg die elk het nationale record op de 400 meter wisselslag braken, bleef Enith Brigitha van bloemen verstoken. Toch leverde de sinds twee jaar in Nederland woonachtige Cura- caose in een regenhut van tropische heftigheid, maar aller minst tropische temperaturen, de eerste wereldprestatie van deze „nationale". Terwijl de laatste enthousi asten van de tribunes vlucht ten, reikte Enith in de rustige superieure stijl van de aller grootsten naar eein w%üü-me- ter-vrije-slag-tijd vain 59,7 se conden. Een tiende seconde boven haar eigen nationale re cord. Eens te meer bevestigde de Y-zwemster daarmee, dat ze terecht behoort tot het il lustere drietal Shane Gould, Enith Brigitha em Shirley Ba- bashoff, dat dit seizoen onder de één minuut is gekomen DEN HAAG (ANP). Het bestuur van het Nederlandsch Olympisch Comité heeft op voordracht van de betrokken tonden de volgende sportlie den aangewezen voor deelne ming aan de spelen te München: Wielrennen haan: Sprint: Klaas Balk en Peter van Doom, tandem: Klaas Balk- Peter van Doorn, tijdrit 1 km: Peter van Doorn. Individuele achtervolging: Roy Schuiten, ploegenachtervolging: A. Dek kers, H. Ponsteen, P. Nieu- wenhuis, G. Kamper en N- Bakker, coach: F. Mahn. Wielrennen weg: Fedor den Hertog, Cees Priem, Henny Kuiper, Piet van Katwijk, Ad van der Hoek, Ben Koken en Henk Poppe. Uit deze zeven renners worden te Müncihen de deelnemers gekozen aan de ploegentijdrit over 100 km en de individuele wegwedstrijd, coach: J. Middelink. chef d'é- qnipe van de wielerploeg: A van Vliet. Schieten kleiduiven: B. Pon en H, Swinkels. Atletiek: Dames 100 meter: Wilma van Gooi (al aangewe zen op de 200 meter), dames 400 meter: Truidy Ruth, dames 1500 meter: Berny Boxem en Hia Keizer, chef d'équipe: A. Koomen. coaches nader aan te wijzen. BRESKENS Zaterdag aanstaande wordt er in Bres- kens °p het Oqanjepleim (bij het Casino) een behemdi'g- heidswedstrijd voor auto's ge organiseerd door het WV Breskens en dan wel in sa menwerking met Zeeuws Vlaamse Automobielclub (ZE- VAC). De proeven bestaan uit het rijden van een slalom en een passeerproef. De indeling van de klassen en de proef is dus danig dat hieraan door iedere automobilist kan worden mee gedaan. Er kan gestart worden in een A- of B-klasse. In klasse A de stan daardklasse uitsluitend fa- brieksstanddaarduitvoering behalve radiaalbanden. Geen verdere modificaties aan moto ren, chassis en ophanging van wielen is toegestaan. B-klasse, de spontfclasse. Hieronder val len alle sportuitvoeringen zoals GT-TS alsmede gemodi ficeerde standaard wagens. (Van onze snortredactie) GRAAUW Het wielerco- raité van Graauw is er voor zondag in geslaagd een uiterst ^terk deelnemersveld bijeen te krijgen voor de Ronde van Graauw. De grote favoriet is ongetwijfeld Toine van de Bunder, die niet alleen vorig jaar won, maar ook zes weken geleden het avondcriterium van Graauw op zijn naam schreef. De man uit IJzendijke schijnt zich thuis te voelen ou dijken en polderwegen rond Graauw, want in feite kan^ er in dit geval niet van een rcite- rium gesproken worden. In Graauw neigt het meer naar een klassieker met een par koers van meer dian zeven ki lometer lengte. Naast Toine van de Bunder staat ook Roy Schuiten aan het vertrek. Verder schreven onder andere in: Rudi Lie- brecbtis Lau Verwey, Ad van Overveld, Leon Strobbe (maakt zijn rijtrée na zijn ernstige val in Hoofdplaat), Henny Gijsel, Wim Evertse, Peter Gödde, Tonnie Huyzen, Johnny Verbeke, Jan de Vos ((Van onze sportredactie) HULST De amateursfor- matie van Watney is uitge breid met de renners Johan van Waes én Ad Kraus. De eerste komt uit Aardenburg. de tweede uit Oudenbosch. en Grand Thomas. Op de lijst van inschrijvers ontbreken de namen van Wim de Waal, Zeeuws kampioen Jan Raas, Cees Bal en Adri Vasseur. De coureurs rijden zondag honderd kilometer en vertrek ken om drie uur van de Zand berg. Het parkoers is 7200 me ter land. (Van onze sportredactie) ANTWERPEN De Belgi sche Wielerbond heeft zijn se lectie voor de wereldkampi oenschappen bij de professio nals in het Franse Gap op de weg bekend gemaakt. Opmer kelijk daarbij is dat Kamiel van Linden, tweede in het puntenklassement in de Tour de France en winnaar van een rit, niet in de ploeg is opgeno men. Kamiel van Linden staat wel als eerste reserve op de lijst. Verder ontbreekt ook Willy Telminck, de winnaar van drie etappes in de Tour. De ploeg van de Belgen be staat uit Eddy Merckx, Jos de Schoenmaker, Roger de Vla- minck, André Dierickx, Wal ter Godefroot, Jos Huysmans, Roger Hosiers, Roger Swerts, Lucien van Impe en Frans Verbeek. Roger van Hamburg die in de series was gediskwalificeerd, zwom de 400 meter wisselslag later over en vestigde prompt een nieuw record: 4.48,8. Het oude record stond overigens al met 4.48,9 op zijn naam. (Van onze sportredactie) AARDENBURG Groot was de teleurstelling in de gelederen vari Trico Noble, de Zeeuwse ainateurwielerfonnatie, toen gis termiddag bekend werd dat niemand van de „stal" in de Neder landse wegploeg voor de Olympische Spelen zat. (Van onze duivensportmedewerker) ZAAMSLAG Op de wed vluchten vanuit Dourdan rust voor de liefhebbers dit seizoen blijkbaar geen zegen. Ook de ze vlucht verliep weer eens bitter langzaam, met enorme tijdsverschillen. Het duurde dan ook uren eer de prijzen waren verdiend. De kringen West-Zeeuwsch-Vlaanderen en Walcheren hadden 2424 jonge duiven in concours. Slechts een duif maakte meer dan 1000 meter per mi nuut en won daarmee royaal de eerste prijs. Het was er een van J. de Meyer te Sluis. De partij had het volgende verloop: Wit: Fischer. Zwart: Spasski. 1. c2 - c4 c7 - c5. 2. Pbl - c3 Pb8 - c6. 3. Pgl - f3 Pg8 - f6. 4. g2 - g3 g7 - g6. 5 Lfl - g2 Lf8 -g7. 6. 0 - 0 0 - 0. d2 - d4 c5 x d4. 8.Pf3 x d4 Pcf x d4. 9. Ddl x d4 d7 d6. 10. Lel - g5 Lc8 - eti. 11. Dd4 - f4 Dd8 - a5. 12. Tal - cl Ta8 ;b8. 13. b2 - b3 Tf8 - c8. 14. Pf4 - d2 a7 - a0. 15. Lg5 - e3 b' - b5. 16. Le3 - a7 b5 x c4. La7 x b8 Tc8 x b8. 18. b3 X c4 Le6 x c4. 19. Tfl - dl - d7. 20. Pc3 - d5 Da5 x d2. 21. Pd5 x e7 schaak Kg8 - f8. 22. Tdl x d2 KF8 x e7. 23. Tel x c4 Tbl - b8 schaak. 24. Lg2 - fl Pd7 - c5. 25 Kgl - g2 26. e2 '- e4 Lg7 - al. 27. f2 - f4 f7 - f6. 28. Td2 - e2 Ke7 - e6. 29. Te2 - c2 Lal - b2. 30. Lfl - e2 h7 - h5. 31. Tc2 - d2 Lb2 - a3. 32. f4 - f5 schaak g6 x f5. 33. e4 x f5 schaak Ke6 - e5. 34. Tc4 - d4 Ke5 x f5. 35. Td4 - d5 schaak Kf5 - e6. 36. Td5 x d6 schaak Ke6 - e7. 37. Td6 - c6, zwart geeft het op. Ploegleider Henny Schouten: „Ach, natuurlijk valt zoiets al tijd tegen, maar eigenlijk is het wel, te begrijpen. Wim de Waal zat in de eerste plaats niet bij de selectie voor München, maar in die voor de Tour de 'lAve- nir. Ten tweede was het zo dat Toine van de Bunder met die sleutelbeenbreuk heeft geze ten. Waarbij nog kwam dat er een mogelijkheid bestond dat hij nog verder zou moeten rus ten. En Cees Bal rijdt de laat ste tijd niet zo sterk als hij m het begin van het seizoen heeft gedaan. Dat alles bij elkaar maakt het voor mij wel enigs zins begrijpelijk dat ze er niet bij zijn". van een seizoen een inzinking heeft. En dat diezelfde Bal er ook elk jaar weer na een paar weken overheen is". Frans van Turenhout was vooral niet te vreden over de algehele gang van zaken. „Als men bij de KNWU ergens geld voor nodig heeft, dan weten zij Trico No ble altijd wel te vinden, maar nu zal blijken dat wij als eni gen van de topsponsors in Ne derland in München niet ver tegenwoordigd zullen zijn. Ik vind het voor de provincie Zee land een grote klap. Goed, Priem is er dan bij, maar er wordt toch altijd gesproken en geschreven over de vier talent volle Zeeuwen. Waar zijn die andere drie nu"? ROB VAN DEURSEN. (ADVERTENTIE) ADVERTENTIE) aan- en verkoop van alle vreemde valuta tegen de officiële koersen alle courante valuta dlrekt leverbaar ook voor reis-, betaal- en Euro cheques alle reisverzekeringen spaar-, salaris- en depositoreke ningen aan-en verkoop gouden en zilveren munten 60 vestigingen op N.S.-stations en aan de grenzen. Ruime openingstijden, ook 's avonds en in het weekend. Vestigingen o.m. te: BREDA - Postpa- viljoen Stationsplein; VLISSINGEN - station N.S.; HAZELDONK-E10 - grenskantoor; NISPEN, PUTTE en WERNHOUT - douaneposten. Samenwerking van: N.V. Nederlandse Spoorwegen, Am0v en Pierson, Heldring Pierson. ■Yentraal Station, Amsterdam. Tel.: 020-2213 24. Wat Henny Schouten echter niet goed kon begrijpen, was het feit dat Piet van Katwijk in de Olympische formatie staat. Schouten: „Een man die een maand schorsing krijgt we- 10peD gens dopinig is in mijn ogen JV,-. de «BgL—- voor het Nederlands Olympisch Comité geen geschikte kandi daat. Het schijnt dus dat de mannen geen bezwaar hebben gemaakt". Behalve zijn eigen coureurs miste Hanny Schouten nog meer namen in de groep. Zoals die van Schür en Hassink. Schou ten: ,Maar bij een Olympische ploeg op de weg moet je niet vergeten, dat de mannen die de ploegentijdrit rijden, ook al tijd individueel willen vertrek ken. Op een of andere manier krijgen ze dat nog voor elkaar ook". Ploegleider Henny Schou ten mag dan enig begrip kun nen opbrengen voor de samen stelling van de Olympische wegploeg, de Trico Noble spon sor Frans van Turenihout kon dat grotendeels niet. Vierde druk a Van Turenhout: „Ik wil niet zeggen dat ik er vast op gere kend had dat er een van ons bij zou zijn, maar een bonds coach van de KNWU mag er van mij toch wei een beetje rekening mee houden dat een Cees Bal altijd in het midden Het indrukwekkende j geschreven portret - met vele verrassende leanten- van deze I geliefde schrijver. I Met bijdragen van de broers en Zuster van Godfried Bomans, Simon Carmiggelt, Kees Fens, Karei Jonckheere, Harry Mulisch, A. Roland Holst, Herman van Run, Kees Verwey, Victor E.van Vrieslanc en vele anderen. Samengesteld onder redactie van Michel van der Plas. Met een keuze uit Godfried Bomans' mooiste werk. 304 blz., met vele illustraties, ïn stempelband 17,50 Bij elke boekhandel AXEL Leden van de Axelse ponyclub De Kleppertj es hebben afgelopen week druk gewerkt aan een paradenummer. Morgen vroeg vertrekken zij name lijk naar Apeldoorn om daar op uitnodiging van het New Forest-Stamboek een demonstratie te geven. Om goed voor de dag te komen voor de ogen van de ken ners hebben de leden van de Kleppertj es deze week stevig getraind op hun parade, die bekend staat als een van de moeilijkste onderdelen van deze sport. Onder leiding van instructeur De Feyter werd de parade verschillende keren afgewerkt. Op de foto is men met de training voor Apeldoorn bezig. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Aanstaan de zaterdag vertrekt een twin tigtal talentvolle junioren van ie tafeltennisvereniging Mid delburg-Zuid naar een trai ningskamp in Roelofarends- veen. De aldaar gevestigde ta feltennisvereniging De Tref fers, beschikt over een bijzon dere accommodatie waar, on der leiding van gediplomeerde trainers, de jeugd van Middel burg-Zuid zich gaat voorberei den op het komende tafelten- nisseizoen. De trainers hebben voro deze opzet gekozen, ener zijds omdat het in de bedoe ling ligt in het komende sei zoen met drie teams deel te ne men aan de landelijke jeugd- eompetitie, en anderzijds om dat de vereniging gedurende de zomermaanden zes weken lang geen gebruik kan maken van de gemeentelijke gymnastiek zalen. Spannender was het voor de tweede en derde prijswinnaar. Met eenhonderdste meter per minuut klopte H. Mookhoek te Breskens (994,57 meter per minuut) A. de Lijzer te St.- Kruis (994,56 meter per mi nuut). 4 J. Quaars, Breskens; 5 A. Peters, Souburg; 6 P. Pladdet. Biervliet; 7 J. Rijn- ders, Vlissingen; 8 J. Visser, Cadzand; 9 I. van de Slikke, IJzendijke; 10 R. Velthuizen, Souburg. Met 1147 oude dui ven, hoogste snelheid 1032,43 meter per minuut. 1 en 2 A. Duininck en zoon, Cadzand; 3 L. de Ruijter, Vlissingen; 4 A. Abee, Middelburg; 5 J. de Vreeze, Eede; 6 J. van de Plasse. Cadzand; 7 A. Ver- straete, Eede; 8 M. de Bree, Vlissingen; 9 J. Tienpond, Vlissingen; 10 A. Merrelaar, Groede. Het concours sloot op een snelheid van 808 meter per minuut. Uitslag wedvluchten van kring centrum Zeeuwsch- Vlaanderen vanuit Compiègne. Met 578 jonge duiven. 1 L. Taalman, Philippine (1205 me ter per minuut), 2 J. den En gelsman, Axel; 3 J. van de Graaf. Terneuzen; 4 R. van Acker, Westdorpe; 5 J. Haak, Hoek; 6 en 7 J. Acke, Sas van Gent; 8 W. Verhaegen, West dorpe; 9 F, Serrarens, Stoppel dijk; 10 R. Geernaerdt, Sas van Gent. Met 147 oude dui ven. 1 B. van de Berghe, Sas van Gent (1229,4 meter per minuut); 2 gebrs. Audenaerd, Westdorpe; 3 L. Lauret, Boschkapelle; 4 O. Haers, Phi lippine; 5 R. Goethals, West dorpe; 6 E. de Smet, Westdor pe; 7 en 8 P. de Lavoir, Sluis kil; 9 O. Martens en zoon; 10 G. Serrarens, Stoppeldijk. Uitslag wedvlucht vanuit Bergerac. „De Vrede", Sas van Gent. Deelname 53 oude dui ven. 1 J. Buijze, Zaamslag ge klokt te 13.15 uur. 2 J. Ele- geert, Koewacht; 3 combinatie Lensen-Visser, Axel; 4 en 5 J. du Puy, Sluiskil; 6 en 9 H. van de Hemel, Philippine; 7 P. van de Bulck, Terneuzen; 8 L. Moerman. Hoek; 10 J. Haak. Hoek. (Van onze sportredactie) ANTWERPEN Toine van de Bunder heeft zijn veertien de zege van dit seizoen bin nen. Deze week zegevierde de coureur uit IJzendijke in het Belgische Herzele. Van de Bunder had voor de 125 kilometer een tijd van drie uur en 15 minuten nodig. Tweede wend de Belg Jack in dit geval niet van een crite- als achtste. In totaal waren er 21 vertrekkers in het criteri um.

de Stem | 1972 | | pagina 13