Verkeers- zondaars voor rechter Recreatieteani zet zich in voor vertier kuststrook JONGEREN UIT VS DOEN AXEL AAN Landbouwer importeerde vee zonder vergunning Diamanten paar in Oostburg Bedosan Vervuiling Otheense Kreek straks minder VEROORDEELD TOT BOETE mm WEST-ZEEUWSCH-VLAANDEREN Sorbet Argument Raad van State neigt naar toestemming GEEN BORDEN BIJ OTHEEMSE KREEK voetspray Muzikale groep uil Michigan in Middelburg Festival van de elegantie stad streek Goes Lichte schade na botsing in Sluis Zaak Péchiney Hulst Burgerlijke stand Drie gewonden bij botsing in Vlissingen Vlissingen Sluiskil aanrijding SA.S VAN GENT Lichtgewonde na Woensdag 5 juli 1972 Teamleden bespreken de plannen die in deze vakantie periode tot uitvoering moeten komen. commentaar De Otheense Kreek in Ter- neuzen is een water waar in men beter niet kan gaan zwemmen. Monsters hebben uitgewezen dat dit water daar voor te sterk verontreinigd is. Vandaar dat ook de zwem wedstrijd, die op 19 augustus in dit water gehouden zou worden, niet doorgaat. Hef bureau sportzaken van de ge meente Terneuzen heeft b. en w. geadviseerd bij de Otheen se Kreek borden te plaatsen met daarop de mededeling dat baden in dit water wordt ont raden. B. en w. hebben ge meend dit advies niet te moe ten opvolgen. Het vreemde ar gument was dat in de Otheen se Kreek nauwelijks wordt ge zwommen. Het komt ons voor dat, ook al zouden door die waarschuwingsborden slechts enkele mensen uit het water blijven, de borden hun geld zouden hebben opgebracht. Een dokter vraagt overigens meer geld dan een timmerman (ADVERTENTIE) caloriearm f 1.27 per pakje leuk recept op elk zakje (Van een onzer verslaggevers) zakgeld en vergoeding van de reis- en verblijfkosten. Het werk van de teams wordt betaald door de cam pinghouders, de toeristen, de gemeente Oostbung en de ker ken. De activiteiten, die wor den ontplooid, zijn heel geva rieerd. Er worden spelen geor ganiseerd voor jong en oud, er zijn sportwedstrijden straatte- kènwedstri jd'en. Er worden films vertoond, een zeskamp staat op het programma, er worden nachtwandelingen ge houden, ook aan trimmen wordt gedacht, er zijn speurtochten en speciale evenementen. Voor deze week is dat het optreden van Swiebertje en Bromsnor a.s. vrijdagmiddag in de Strandkerk te Cadzand. Benoeming De heer Fré Smits heeft met ingang van het nieuwe schooljaar een functie anvaand bij de levens school in Bengen op Zoom. De heer Smits was de afgelopen dTie jaar werkzaam als jeugd leider bij de het jeugdwerk van De Veste, Het Honk, en de wijkvereniging Goes-Zuid. Wie de heer Smits zal opvol gen is nog niet bekend. De Amerikanen kregen bij aankomst direct een pleeggezin toegewezen. (Van onze correspondent). SLUIS De Belg J.O.M. uit Knokke-Heyst gebruikte dinsdag zijn vrije dag om bij een bezoek aan Sluis meer al coholhoudende dranken tot zieh te nemen, dan hij kon verdragen. Hij bleek niet meer in staat te zijn, zijn auto, te besturen en botste bij het wegrijden op het Walplein te gen de auto van mej. M.M.V. uit Wilrijk (België) waardoor lichte materiële schade ont stond. De Belg werd door de Rijks politie ter ontnuchtering in gesloten in heit politiebureau te Sluis en hij kreeg, nadat proces-verbaal was opgemaakt, na enkele uren weer zijn vrij heid. (VERVOLG VAN PAGINA 1.) Mevrouw ZandbergenBraat van de Vereniging Milieuhy giëne Zeeland kreeg geen ge legenheid de hele voorgeschie denis van de „zaak-Péchiney" uit de doeken te doen. De raad had daar geen behoefte aan. Ook niet aan het uitgebreide betoog van de heer Goedman uit Middelburg, die namens een groot aantal verenigingen, waaronder Péchiney-Kollek- tief, Zeeuws Aluminiuinkomité en de wereldwinkel Middelburg protest aantekende tegen de vestiging van de aluminiumfa- briek in het Sloegebied. Zijn argumentatie de ves tiging buit de derde wereld waaronder Suriname uit en Péchiney levert materiaal voor oorlogstuig (vliegtuigen) wees de raad van de hand: „Het gaat ons in eerste instantie om het beroep tegen de verlening van de hinderwetvergunning", al dus de heer Stellinga. De heer A. de Jager uit Nieuwdorp, tevens gemeente raadslid van Borsele, deed uit de doeken, dat de omwonenden veel last hebben van de ge luidshinder, wat overigens door mr. Van Ebbenhorst-Tengber- gen weer werd ontkend. De heer Herebau trachtte aan te tonen, dat er iets niet klopt met de vergunning op water te lozen. Hij kon dat echter niet helemaal duidelijk maken. De heer Stam van het Vlissingse gemeentebestuur tenslotte liet weten dat b. en w. geen be zwaar hebben tegen het opleg gen van de voorwaarden, die de directeur-generaal heeft voorgesteld. (Van onze correspondent) AXEL Gistermiddag wer den in hotel Het Wapen van Zeeland door hun Axelse gast gezinnen 22 Amerikaanse jonge ren uit het westen van de V.S. ontvangen. Desgevraagd vertel de de heer De Leegte van het ministerie van Landbouw, die deze groep begeleidde, dat het hier gaat om een bezoek aan Europa in het kader van het uitwisselihgsplan „People to People", dat indertijd door pre sident Eisenhower is ontwor pen. De president was van mening dat wanneer de volkeren el- kaars zeden, cultuur, gewoon ten enz. leerden kennen het ri sico van onbegrip en oorlog veel kleiner zou worden. In het ka der van dit plan brengen deze jongeren een bezoek aan Axel, waar zij in gastgezinnen wor den ondergebracht bij leden van de Plattelands] ongeren-Zuid. De jongeren zijn nu op de helft van hun reis door Europa, die een bustocht door Neder land, België, Zwitserland en München omvat en een vlieg tocht van Kopenhagen via Ber lijn, Moskou, Warschau, Wenen, (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het college van b. en w. van Terneuzen acht het niet nodig om bij de Otheense Kreek de mensen met behulp van borden erop te attenderen dat dit een wa ter is, waarin men beter niet kan zwemmen. Zoals bekend is dit water afgekeurd voor de zwemwed strijd, die De Schelde hier op 19 augustus wilde houden, om dat het water te zeer verontrei nigd was. Het argument van b. en w. van Terneuzen om de borden niet te plaatsen was het naar de smaak van dit college geringe aantal mensen, dat in dit water gaat zwem men. HULST Geboren: Petra dv P. de Schepper en M. v. Avermaete; Annemiek dv E. Biesbroeck em A. Boon: Cindy dv W. Pioavet en P. Baart. Ondertrouwd: Jacques de Bruin en Annelies v. d. Bran den; Frans Asselman en Elly Mahu; Yvo Fassaert en Roset te de Smit. Praag terug naar Amsterdam, om dan weer naar huis terug te keren. De trip duurt in totaal zes weken. Het is nu voor de derde keer dat een dergelijke jongerengroep Axel aandoet. AXEL. De gemeente Ter neuzen heeft bij het bestuur van de afvalwaterleiding Ka naalzone nu officieel een ver zoek ingediend om ook Zaamslag aan te sluiten. Ver wacht wordt, dat daardoor de vervuiling van de Otheense Kreek aanmerkelijk vermin derd zal kunnen worden. Hoogstwaarschijnlijk zal de AWL Kanaalzone voor de voorbereiding van dit werk een deel van de bestekken kunnen gebruiken, die al klaar zijn gemaakt door de afvalwa terleiding „Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen". Zoals bekend is Zaamslag na de gemeentelijfee herindeling overgegaan naar Terneuzen en tevens uitgestre den uit de AWL voor Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen, waar al enige tijd werd gewerkt aan plannen voor aansluiting. Vol gens voorzitter D.J. Oggel is de AWL Kanaalzone daarmee niet doorgegaan, omdat officië le opdracht van de gemeente Terneuzen daartoe ontbrak. Over de problemen, die er tussen de besturen van beide afvalwaterleidingen bestaan over de overname van bestek ken, heeft de heer Oggel gis teren opgemerkt: „Het d'eel, dat voor ons bruikbaar is wil len we wei overnemen en na tuurlijk ook betalen. Maar de AWL Oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren moet goed begrijpen, dat de bestekken, die zij hebben laten maken, voor ons natuur lijk niet dezelfde waarde hebben". Mededelingen als zou mede als gevolg van de strub belingen rond de overname van deze bestekken, op 19 au gustus De Schelde-race op de Otheense Kreek niet door kunnen gaan, hebben de ge-, meente Terneuzen en de heer Oggel tegengesproken. Deze mededelingen werden gepubli ceerd als gevolg van een on volledige voorlichting van de gemeente Terneuzen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Het is ge woon stom toeval geweest", zo verdedigde de Hulstenaar Hu- go M. zich gisteren voor de Terneuzense kantonrechter voor een ongeluk, waarbij hij enige weken geleden in Sint Jansteen was betrokken. Hij werd schuldig bevonden en diep tastend in zijn geldbui del, waaruit een boete van 60 gulden moest komen, verliet hij de rechtszaal. Het ongeluk gebeurde, door dat M. miet zijn auito in een bocht van een w eg in Sant Jansteisn in een slip was ge raakt en daardoor een tegen ligger frontaal ramde. De be stuurder werd gewond en de schade beliep 6000 gulden. M. bleek niet van mening onvoor zichtig gehandeld te hebben. De officier dacht daar iets an diers over. „Ik vind het ook een beetje vreemd, dat M. zegt daar nog nooit gereden te hebben, want hij woont toch in Sint Jan- steen". Hij eiste 80 gulden. H. H. uiit S-as van Gent werd veroordeeld tot 35 en 5 gul den, respectievelijk, omdat hij bij zijn aanhouding op 19 mei in Sas van Gent het kenteken bewijs van zijn aituo niet bij zich bleek te hebben en omdat hij weigerde zijn rijbewijs te tonen. Bovendien bleek het kentekenbewijs nog steeds op de naam van de vorige eige naar van zijn auto te staan. „Het was die dag zulk mooi weer. De zon scheen. Ik heb er niet meer aan gedacht", al dus H., die volgens de rechter beter aan de verleiding van het mooie weer had kunnen weerstaan en niet met zijn auto had moeben gaan rijden zonder papieren en zeker niet zonder papieren, die nog niet helemaal in oirde waren ge maakt. Het feit, dat H. die zelfde dag zijn kentekenbewijs nog had laiten overschrijven, pleitte gisteren voor hem. (Van een onzer verslaggevers) HULST/CLINGE „Echt, ik ben er kapot van geweest. Die kalveren terugbrengen was ook al zo leuk niet. Ik heb er echt mijn best voor gedaan om de zaak op te lossen en daarom ver ontwaardigt het me te meer, dat ik hier moet verschijnen". Zo gaf landbouwer P. M. uit Ciinge kantonrechter mr. Van Hees gis termorgen te kennen, wat hij dacht van zijn dagvaarding. Hij stond terecht voor het feit, dat hij in maart dertien kalveren in Nederland had in gevoerd, zonder dat het daar bij noodzakelijke gezondheids certificaat in orde bleek te zijn. „Edelachtbare: ik was helemaal te goeder trouw. Ik wist daar niets van", aldus het verweer van P. M„ die nog duidelijk onder de indruk was van de gebeurtenissen, die voor hem een behoorlijke schadepost waren gebleken. Hij had de dertien kalveren gelioeht bij een handelaar in België, in de veronderstelling, dat alles iin orde was. De dieren werden ook zon der problemen ingevoerd. Veertien dagen daarna kreeg hij, aldus zijn betoog, van een officiële dienst te horen, dat hij buiten zijn boekje was ge gaan. Het gezondheidscertifi caat bleek niet te voldoen aan de daarin in Nederland gestel de eisen. Hoewel dit voor M. een onaangename verrassing betekende, nam hij onmiddel lijk contact op met de leveran cier van de kalveren, die bereid bleek om ze terug te nemen. P. M. werd trouwens ge dwongen de kalveren terug naar België te sturen. Tot zijn verrassing kreeg M. toch nog een dagvaarding en dat bleek heim dinsdagmorgen helemaal niet lekker te zitten. Hij pro beerde de rechter uit te leg gen, dat hij bij zijn aankoop toch niet over één nacht ijs was gegaan. „Ik ben niet zo maar naar België gegaan", al dus M„ „ik hou helemaal niet van al die fratsen en daarom heb ik me vervoegd bij een officiële instantie". Hoe overtuigend de land bouwer zijn betoog ook pro beerde te voeren, het hielp hem niet, Zowel de officier als de rechter bleken van mening, dat M. toch wel wait onzorg vuldig had gehandeldd door de dieren zonder voldoende waar borgen naar Nederland te ha len. De officier eiste een boete van 300 gulden en nog eens 100 gulden voorwaardelijk. De kantonrechter vonniste omge keerd en eiste 100 gulden en 300 voorwaardelijk. Het laat ste woord van M.: „Het spijt me bijzonder. Heit vailt me veel te zwaar". Landbouwer Van H. uit Hulst werd bij verstek veroor deeld tot een boete van 50 gulden met nog eens 50 gul den voorwaardelijk, omdat hij een kalf had ingevoerd waar bij de gezondheidscertificaten evenmin aan de Nederlandse eisen bleken te voldoen. (Van onze correspondent). VLISSINGEN Dinsdag te 17.50 uur heeft op de kruising Troelstraweg-Van Bossestraat een aanrijding plaatsgehad, doordat dé bestuurder van een Duitse personenauto, de heer D.B. uit Mebusch-Lank geen voorrang verleende aan de personenauto, bestuurd door V.O. uit Vlissingen. De a-uto van V.O. is gekanteld, hierbij werden 3 personen gewond en zij moesten worden overge bracht naar het Bethesda zie kenhuis te Vlissingen. De bei de personenauto's werden ge heel vernield. Zomerexpositie Burge meester d-rs. Th. J. Westerhout van Vlissingen zal vrijdag 7 juli om half vier de zomerex positie van de Zeeuwse Kunstkring openen. Deze ten toonstelling van de Vereniging van Zeeuwse Beeldende Kun stenaars heeft plaats in 'het Vlissingse stadhuis en duurt van 8 juli tot en met 30 juli. De openingstijden zijn: dage.- liijks van 9-12, 2-5, en 7-9 uur, zondags gesloten. Hengelen De zeehengel- club Sluiskil houdt zondag 9 juli een internationale zeehen- gel wedstrijd nabij de waterto ren in Terneuzen Verwacht wordt dat hieraan behalve door Nederlandse sportvissers ook door veel Belgen en Fran sen zal worden deelgeno men. Het echtpaar Holte. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Op het kruispunt Driekwart - rijks weg 252 ontstond gistermorgen een botsing tussen een perso nenauto en en bromfietser. De bestuurder van de auto, de heer P. de P. uit Hoek verleende geen voorrang aan de brom fietser mejuffrouw M. J. P. v. A. uit Sas van Gent. Mejuffrouw Van A. is met lichte kneuzingen voor enkele dagen in het St. Elisabethzie- kenhuis te Sluiskil opgenomen. De auto werd licht beschadigd, de bromfiets had zware scha de. VLISSINGEN Grand Ho tel Britannia te Vlissingen start donderdag met een nieuw zomer-evenement: het „Festival d'elegance". Iedere donderdagavond in juli en augustus zullen de nouveauté's in de mode wor den gepresenteerd door Bouti que Flair, Mi-ra Mioid, Hardy Optiek, Roovers Lederwaren, Bont, ctameskaipsialon La Per- ruque en Hollaars Verberkt. De „festivals" van de elegantie beginnen om negen uur 's a- vonids en worden opgeluisterd door het muzikale trio Ange- lo Tonoli. De zomershows zijn vooral bedoeld voor de toeris ten. (Van onze correspondent) OOSTBURG In het be jaardencentrum De Burcht te Oostburg heeft het echtpaar W.J. Hoste-Masclee het feit herdacht, dat het 60 jaar geie- den in Zuidzande in het hu welijk is getreden. Gedurende hun leven hebben zij in de landbouw gewerkt. Hoste is 86 jaar en zijn vrouw 83. Zij genieten nog een vrij goede gezondheid voor hun leeftijd In de morgenuren was er voor de bewoners een gezellig sa menzijn in de recreatiezaal, waar wethouder J. Vergouwe namens het gemeentebestuur felicitaties en een bloemstuk aanbood. Ook sprak de hew Vergouwe namens de directie van De Burcht. De bewoners van De Burcht werden tijdens deze bijeenkomst getrakteerd. Namens de bewoners-commis sie sprak de heer Robijn en bood het echtpaar een bloem stuk aan. 's Avonds was er een drukke en gezellige recep tie, waar vele bekenden en vrienden hun opwachting kwamen maken met cadeau's. Het echtpaar heeft één dochter en 2 kleinkinderen. (ADVERTENTIE) Pedosan verfrist en verkoelt vermoeide en branderige voeten snel en bestrijdt doeltreffend transpiratiegeur. UNICURA N.V. Amsterdam (Van een onzer verslaggevers! MIDDELBURG The Handbell Ringers and Singers is de naam van een muzikale jeugdgroep uit Michigan in de Verenigde Staten, die donder dag om drie uur 's middags in de Koorkerk te Middelburg een gratis toegankelijk concert zal geven. Na afloop van het concert zal de groep door het provin ciaal bestuur in de Statenzaal wan de abdij ontvangen wor den. De groep bestaat uit 44 jongeren en verblijft van 5 tot en met 10 juli in Brouwersha- ve, in het kader van het uit wisselingsprogramma van Mu sical Youth International. De stichting Open Jeugdwerk Ka- pelle heeft evenals de twee voorgaande jaren de organisa tie weer in handen. Het is voor de derde achtereenvol gende keer al dat een Ameri kaanse muziekgroep in de va- kantietijd in Middelburg een concert geeft. In 1970 was het de Blue Lake Fina Arts Camp International Choir en vorig jia-a-r traden koor en orkesit van The Musical Youth Internatio nal op. CADZAND Het recrea tieteam van de interkerke lijke recreatiecommissie West-Zeeuwsch-Vlaanderen is bezig aan de tweede van de zes weken, waarin ge tracht wordt de in de Zeeuwsch-Vlaamse kust strook verblijvende toeristen zinvol vertier aan te bieden. Omdat in verband met het slechte weer er vorige week weinig toeristen waren te bekennen, kwam ook het werk van het team niet he lemaal uit de verf. Deze w-eek gaat het beter omdat er veel meer mensen zijn. Het recreatiewerk in de kuststreek is dit jaar veel grootser van opzet dan vorig jaar. Toen bleven de recreatie ve activiteiten beperkt tot de campinig „Pannenschuur, cam ping „Zeebad Breskens" en de „Zwinhoeve" bij Retranche- ment. Nu strekken de activi teiten zich uit over haast alle kampeerterreinen. Van de 24 campinghouders verlenen er slechts zes geen medewer king. „De campinghouders en ook de toeristen staan aanvanke lijk wat onwennig tegenover hetgeen wij doen", vertelde gisteren een der leden van de werkgroep, die in drie kleine teams van eik vier jongens en meisjes is onderverdeeld. „De campinghouders weten soms eerst niet wat ze ermee aan moeten. Als we uitleggen wat de bedoeling is wordt haast altijd positief gereageerd. Ook komen er positieve reacties van de toeristen zelf. De mate, waarin wordt gereageerd, hangt overigens ook af van de te ontplooien activiteiten". De jongens en meisjes van de drie teams zijn over het algemeen studenten aan peda gogische en sociale academies, kleuterleidsters in opleiding en dergelijke. Ze werken twee weken. In ruil daarvoor krij gen ze f 35 per week aan (Van een onzer verslagge vers)

de Stem | 1972 | | pagina 5