ET 1 Jubileum bij schutterij Recreatiewerk op alle campings In W.-Z.-Vlaanderen LAN Vraag naar het NS- 7.50 of 8.- Granaat lag al tijdje thuis Kaad Oostburg voor een zwaar gewest Ouders voor zwemmen van jeugd in De Veerhoek Nollanclia CAFÉS OP TIJD DICHT IN OOSTBURG ÖOSTBÜRG WIL PRATEN MET ANDERE GEMEENTEN "lêxoro shirts VIJFTIG JAAR SECRETARIS VAN „DE WESTERSCHELDE" Avro-rally VERWARRENDE DISCUSSIE t is sterk... Iets drukker in Kanaal Gent- lerneuzen s ieders stad streék voordelig uit met NS Raad beslist: Ziekenhuisplan Terneuzen MAKELAARS KANTOOR STOK NU OOK IN TERNEUZEN Zaterdag 17 juni 1972 5 ste wetenschappelijke me. erhelpen. Vraagt U eerst it advies is gratis en vrij- te voren welke resultaten gratis advies en begelei- steld is. De resultaten bij vet haar overtreffen uw vet haar overtreffen uw -gr 1®® zoekt Brie- 28674 jaar, deld, ontge jaar, intie. op tour- imer imen nden Tmte, Dat ïgge- van een 5uro- >orde Toe natie relop scre- ropa, Tel, een tich- ca ar: per deze irijze. uit jnen. lich- nder anco ïting Hu ilaan tel. de liet ern- hu- met -De loor rzel ratis Doe tem, Do- tel. ,'r HARRÏ DE BRPïvl Wintel.' ccnttuiji Etten-LeuJ Telefoon 01608-318! O.g.g, 2«i Nette heer, 51 jaar, m^de™ financ. onafh. zoekt keimisma- king. Brieven, liefst net tel onder no. GK 10974 K ran S blad. Diversen Heer, 37 jaar, met autogitoektl vakantievriendin. Br. o. «o.tkI 3758 R. Gieten (verflaag) van toren ter plaatse door Pj.'vL, der Horst, Kerkstraat IK Oud I Gastel, tel. 01651-828. f 1 Vacantle? Lachen, tfertg brullen met hollands ^enlg« groot vakantie sexblad Trip verpozing voor 2 veken adressen voor onderwal Zo omgaande te ontvangen?! 8,95 op postgiro 1918052 t.n!y Klijssen, postbus 3683, A&ter. dam. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In Terneuzen wordt op 16 juli door de hand boogmaatschappij „De Westerschelde" een jubileumschieting ge houden ter ere van de secretaris-penningmeester van deze ver eniging, de heer R. Begheijn, die dan 50 jaar secretaris is. Een gesprek met de heer Begheijn over handboogschieten duurt al tijd lang. Urenlang kan hij vertellen over de sport, waarmee hij als jongen van acht jaar begon en die nu ruim zestig jaar later nog enthousiast beoefent. Zaterdag 17 juni en zon^TTil juni binnenschieting op |wjp.l pen bij E. Morcus, Grienen. I dijk. Aanvang 3 uur. 1 De heer Begheyn leidt reparatiewerkzaamheden aan de hoge wip. Condooms, proefpakket Blausiegel en Fromms riet» procent korting, 45 st. 4 15,., Chriko Postbus 169, Leem. den. Betaling binnen 5 na ontvangst. Condooms, proefpakket Blausiegel en Fromms trits procent korting 45 st. EU,., Chriko Postbus 169 Leeuwar den. Betaling binnen 5 na ontvangst. Graauw, kermisschietingjli op zaterdag 17, zondag 18, laan dag 19 juni bij V. d. Cap, begin 3 uur.P Kermisschietingen op zap! piet da 17, zondag 18, maandag dinsdag 20 juni bij Block, zuiddorpe. Aanvat^ tel kens 3 uur. Zaterdag en dag 500 grs. gratis en znfy en maandag 300 frs. gratis Voorlopig bericht. Op zoilql en maandag 3 juli k schieting op 2 wippen, na bij Coqheijt, Absdale. Sociëteit „De Kraai", sclife I op zondag 18 juni bij Gl f gaert-de Vijlder, TerholeAll bestuur. (ADVERTENTIE) Zaterdag 17 juni schietii 2 wippen bij P. van Hengstdijk, aanvang 3 uur! Schieting zondag 18 juïis I den rooien oedt, Sas van begin 3 uur. Deze zomer kant u in ruim 50 stations restaurants een compleet menu krijgen voor de aantrekkelijke prijs van inclusief bedieningsgeld en BTW. met v. ens ira- iten enz. lijk. arsl. 919- van ÏWS en 2 De f ca- )f 2 :ke- ato- rijf, N- eus. oli- ag- en oc- ot- Jongmans Caravan Cenjrj® Roosendaal, off. Fr. de W dealer van Sprite. Eccles W Blue-bird, etc. Inruil finap' ring J. Vermeerlaan 249, W' endaal 01650—33178, 37393. T.k. z.g.a.n. plezier visbij met kajuit. J. v. Tillo, W velde 5, Lepelstraat. T.k. 3 pers. tourcaravan f «0,- Heiningen Zoom. 433, Bergen ren 1, cht ïtr. er 79,- T.k. een 6 pers. tourcaWJJ na 5 uur bij M. Vissen**' Rucphensebaan 21, Sprundd^ T.e.a.b. 4 pers. caravan voortent en inventaris, flKf, opgeknapt worden, t.e.a.b, 04167-2219. Caravancentrum „De Smok^' hoek", biedt aan de nie"L Fleetwind caravan, 7,5 lang, 2 slaapkamers, dinei - toilet, R.V.S.-aanrecht, haard, voor f 7850,InruR^ financiering mogelijk. Kapc Tel. 01102-1623.- Caravancentrum „De Sm°^l hoek" heeft weer een. enon^ voorraad goede gebruikte ravans. Alle in bijzon^ mooie staat. Tourcaravansv. 750,-. Vouwcaravan Hohday met voortent f 850,-. Stacai vans. van 5 tot 11 SL, met slaapkamer(s). Kap Tel. 01102-1623. Grote keus stacaravans nie«ff v.a. 6495,- met slaapkari kachel en gratis verV°er>«ei)r. aantrekkelijke occasions, V. Esveld NV, Rotterdam 010-325211 verkooppunt punt Korte Ven. Bergen Zoom. Woensdrecht. Vakantie buitenk Gardameer-Bungalowpark lagio Fantastico nabij Lim Ned. beheer. Tussen d okt. nog enige córrt^ tabale bungalows vrl3,west* Holland Bungalows nv, />io- blaak 11, Rotterdam. Tel. 130090. ig half drie vertonen wi| VOORSTELLING met en de Toverring hef beroemde tweetal. 1,75 en 2,50 (Van een onzer verslaggevers) GROEDE Het merendeel van de kinderen, die gisteren "i.i de ontploffing van een gra naat op de speelplaats van de I christelijke lagere school in Groede was, is gisteren thuis gebleven. Twee van de negen gewonde kinderen verblijven Momenteel m het Oostburgse ?iekenhuis. Zij verkeren niet m levensgevaar. Hoofdonderwijzer D. van Heyst vertelde ons gisteren dat er van de zijde van het onderwijzend personeel zo Weinig mogelijk over het on- i geval is gesproken. In de laag je klassen hebben de kinde- [en tijdens de expressievak ken hun gevoelens kunnen af- eageren en een aantal door en vervaardigde tekeningen werden gisteravond door drie rlingen aan hun gewonde brac" 'n <-)ostb|urS §e- beer Van Heyst verlegde oat de scholier die de granaat ad gevonden deze al enige «M m bezit had, „Hij wilde Me bewaren tot de laatste ooidag om a^s „klappertje" e gebruiken. Maar woensdag avond herinnerde hij zich de .fanaat toen in een televisie- Um een handgranaat werd s gooid en tot ontploffing ei a gebracht. Hieruit blijkt inf.F ,eens we'^ een slechte v loed de televisie kan heb- °P kinderen". - Het uitgestelde schoolreisje 2o zei ons de hoofdonder- (Van een onzer verslaggevers) HEDENESSE Het werk van de interkerkelijke recreatie commissie West-Zeeuwsch-Vlaanderen wordt dit jaar uitgebreid tot alle campings in de streek (33 in totaal) en de verschillende woonkernen. Hiervoor zijn drie teams vrijwilligers, met des kundige begeleiding van de stichting streekjeugdcentrale, be schikbaar. Daarnaast zijn gedurende de weken dat de teams werkzaam zijn, van 24 juni tot 8 augustus, stagiaires van de C.I.O.S. Overveen beschikbaar voor sport en spel. zal, '"ijzer, in Worden. augus us gemaakt Tot vorig jaar werkten de recreatieteams slechts op de drie grootste campings in de streek, wat als voordeel had een binding met de camping- gasten, goede contacten met de exploitant en een overzichte lijk werkterrein. Als nadeel werd ervaren dat op deze wij ze onvoldoende gasten, die de streek bezoeken, gebruik ma ken van de diensten van de recreatieteams. In de nieuwe opzet krijgen de drie teams wel een vaste verblijfplaats, maar strekt hun werkterrein zich uit over alle campings. Dat het werk van de recreatieteams gunstig wordt ontvangen door de ex ploitanten blijkt wel uit het feit dat praktisch alle exploi tanten willen bijdragen in de kosten. In het sluitend maken van de begroting, spelen ech ter ook de gezamenlijke ker ken (8650) en de gemeenten Sluis en Oostburg (6000) een belangrijke rol- „Het ziet er dit jaar niet ongunstig uit wat de financiën betreft", aldus de heer J. A. de Vries, voorzitter van de recreatiecommissie. De gezamenlijke kernen blijen in de opzet van het recreatiewerk betrokken, zij verzorgen de verschillende diensten, waaronder de z.g.n. Duitse diensten al tot een tra ditie zijn uitgegroeid. „Met het aanwerven van mensen als vrijwilligers voor het recreatiewerk hebben wij geen enkel probleem", zeiden beide streekjeugdwerkleiders Fred Bergwerff en Joop Wielakker. „Integendeel, wij hebben er een aantal moeten afwijzen". Volgens hen wordt dit soort vrijetijdsbesteding door de vrijwilligers die als vergoeding f 30 per week ont vangen als een zinvolle va kantie bekeken. „Zij handelen uit ideële motieven", aldus Fred Bergwerff. Tijdens een voorbereidings- weekeind op Hedenisse heb ben alle vrijwilligers onder leiding van Joop Wielakker de materie van de recreatie door gesproken. „Het was een prak tische voorbereiding, want een van de agendapunten betrof het opstellen van een dagpro gramma op zo'n camping. En hieruit zijn verschillende idee ën in de uiteindelijke opzet verwezenlijkt". Om een indicatie te geven van de verscheidenheid aan mogelijkheden plukken wij een aantal programmapunten eruit: volleybal, maskers ma ken, straattekenen, ringrijden. volksspelen, volksdans, pop penkast en noem maar op. Daarnaast beschikken de teams over films. „De onderwerpen lenen zich uitstekend tot een boeiende gedachtewisseling, want de er varing heeft geleerd dat veel mensen tijdens zo'n vakantie aan zee tifd kunnen nemen zich over een aantal dingen te bezinnen. En dat is toch be langrijk, aldus de heer De Vries, die zei ook graag va kantiegasten te willen betrek ken bij de opzet van kerk diensten. „Ik ben gaan schieten toen ik acht jaar was. Ik heb het geleerd van mijn vader, die toen een landbouwbedrijf had in de Koehorspolder te Sluis kil. Als kleine jongen deed ik nog niet aan wedstrijden mee. Die waren er nu niet voor kleine jongens. Tegenwoordig wel. In 1917, toen ik vijftien jaar was, ben ik bij de groten gaan schieten. Op zijn best schoot ik dan in de wip", ver telt de heer Begheijn. Het ging er vroeger volgens de heer Begheijn bij het hand boogschieten veel primitiever aan toe dan nu. Het materiaal is naar zijn smaak nu beter, de bogen zijn kleiner, wegen wat minder en de schotkracht is niet minder. „Beter schieten doe je met die nieuwe bogen nu direct vyel niet, maar ze zijn handiger", meent de heer Begheijn. Het handboogschieten is een oude sport. De handboogmaat- schappij „De Westerschelde' bestaat bijna 75 jaar. Vooral in Zeeuwsch-Vlaanderen is er veel belangstelling voor schie tingen. In Terneuzen laat dat echter nog wel iets te wensen over. De Terneuzense jeugd is niet zo enthousiast, hetgeen overigens niet wil zeggen dat „De Westerschelde" geen of weinig jongeren onder de le den telt. „Maar we zouden er een tweede wip bij moeten heb ben", vertelt de heer Begheijn. „Dan zouden we veel meer jongeren krijgen en gingen we ook meer schutters van buiten aantrekken op onze wedstrij den. De mensen komen niet graag schieten op een plaats waar maar één wip is. De heer Begheijn is in zijn schuttersloopbaan driemaal ko ning geweest en veroverde ook eenmaal de Zeeuwsch- Vlaamse koningtitel. Nog steeds schiet hij zo'n vijftig a zestig wedstrijden per jaar. Naar zijn smaak speelt leeftijd niet zo'n grote rol als het gaat om iets in de schietsport te bereiken. „De ouderen hebben een vaste hand. De jongeren schieten gemakkelijk te ge jaagd. Het is nu eenmaal een sport, die veel concentratie kost. Sommigen komen aanlo pen en schieten maar, maar dat zijn meestal de besten niet. Je moet gewoon op je gemak een mooi schot kunnen uitzoeken", is zijn opvatting. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De gemeen teraad van Oostburg voelt niets voor een gewest Zeeuwsch-Vlaanderen als mo gelijke voorloper van een „zwaar" gewest voor Zeeland. Men was van mening dat met het aanbieden van dit alterna tief de Oostburgse voorkeur voor een „zwaar" gewest Zee land wordt ontkracht. Verder was de raad het met dertien tegen twee stemmen eens met de opvattingen, zo als, die door b. en w. waren geformuleerd en door raadslid F. Barends waren aange vuld. De opvattingen waren: -ge westvorming is onontkoom baar. -bij een bestuurlijke herindeling kunnen ook de rijks- en provinciegrenzen niet ongemoeid worden gelaten, Ook hier moet aan schaalver groting worden gedacht. - de voorkeur gaat uit naar de vorming van een zwaar f west, waarvan de grenzen in grote trekken overeenkomen met die van de huidige pro vincie Zeeland. - de gewestvorming 'mag geen invloed hebben op de het tem po van de herindeling van ge meenten. Raadslid Barends voegde aan deze conclusies nog toe dat bij gewestvorming ook het takenpakket, zoals b-v. de pro vincie dat kent, moet worden herverkaveld. Ook met deze opvatting was de meerderheid van de raad het eens. Overigens ontaardde het de bat over de gewestvorming in de Oostburgse raad in een verwarrende discussie, waarin b.v. zelfs kritiek geleverd werd op het feit dat de plan nen voor gewestvorming niet in een eerder stadium aan de gemeentebesturen zijn voorge legd. Een grote hoeveelheid me ningen en commentaren werd gespuid. Op een bepaald mo ment zei burgemeester Schip per: „Ik weet er niet meer uit te komen". Met het in stem ming brengen van de door de heer Barends geamendeerde voorstellen van b. en w. lukte het hem echter toch de raad een wat uniforme mening over de gewestvorming te ontlok ken. (Van een onzer verslaggevers) KOEWACHT Behalve in Terneuzen zijn er dit weekend voor de Avro-rally ook contro leposten uitgezet in Hulst, Axel en Koewacht. In Koe wacht moeten de deelnemers terecht komen bij de platenfa- briek „Linex", waar tussen 11.00 en 12.00 uur een beken de Zeeuw klaar staat om door de rally-deelnemers geïdentifi ceerd te worden. De andere controleposten zijn bij de fir ma Den Doelder voor wat Axel betreft en bij Morres Hulst. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG Uit de uitslag van een door de Aar- denburgse raadsleden W. van Helden, L. de Clerck ingestel de enquête onder ouders van schoolgaande kinderen in Aar denburg en Eede blijkt dat het overgrote deel van hen voor stander is van schoolzwemmen in het overdekte zwembad „De Veerhoek" in Oostburg. Van de openbare lagere school in Aardenburg was procent der ouders voor, van de r.-k. basisschool in Eede 73 procent en van de r.-k. basis school in Aardenburg 67 pro cent- (Van deze laatste school werden 22 enquêteformulieren niet ingeleverd). Uit de enquête blijkt dat de ouders bereid zijn hiervoor fi nancieel bij te dragen. Zoals bekend betalen de ouders in Oostburg f 15 per leerling per lesseizoen, van september tot en met mei. In de Aardenburgse raad is het punt schoolzwemmen tweemaal ter sprake gebracht, zonder dat tot een standpunt bepaling gekomen werd. Het schoolbestuur van de stichting katholiek onderwijs heeft inmiddels reeds gerea geerd op de enquête. In een informatiebrief schrijft het be stuur dat het enquêteformulier is verspreid zonder dat de verantwoordelijke personen hiervan de achtergrond ken nen. „Wij willen hiervoor dan ook geen enkele verantwoor delijkheid dragen". Het be stuur wil in de toekomst tot duidelijke afspraken komen over wat al dan niet via de school verspreid kan worden. „Wij willen nu geen standpunt innemen over het schoolzwem men voordat alle consequen ties eerst op hun waarde zijn bekeken". Het bestuur vraagt zich af of de zwemlessen in het lesrooster ingepast kunnen worden zonder dat dit ten koste gaat van andere vakken en de regelmaat op school. „Zulke zaken dienen door schoolbestuur, oudercomité en leerkrachten samen bekeken te worden", aldus het bestuur. „Momenteel wordt aan de scholen tweemaal per week gymnastiekonderwijs gege ven". De afdeling sportzaken van het Oostburgse gemeentehuis zei dat de accommodatie en beschikbare tijd in De Veer hoek ruim voldoende zijn „om desnoods nog tien scholen op te vangen". In het vervoer van de kinderen naar het zwem bad zag men ook geen pro bleem. „Wij staan hier uiter aard buiten, maar als men vanuit Aardenburg en Eede komt zwemmen op de dagen waarop ook onze scholen zwemmen, dan kan dat ge makkelijk genoeg ingepast worden", was de mening van de Oostburgse afdeling de Oostburgse afdaling sport. (ADVERTENTIE) Het is Hollandia ondergoed: sterker, dus voordeliger. Puur katoen. Zit prettig.. Fris wit. Blijft in model. Makkelijk te wassen ook. Ondergoed van Hollandia. Daar zit u goed mee. ondergoed sterkerdus voordeliger (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De gemeen teraad van Oostburg heeft tij dens de laatste raadsvergade ring de wens van de raadsle den A. van Beest en Th. Cam- bier, om vanaf maart tot en met september het sluitings uur voor de horecabedrijven te laten vervallen, met negen stemmen tegen en zes stem men voor, niet in vervulling laten gaan. (Van een o-nzer verslaggevers) TERNEUZEN Het scheej. raartverkeer over de eerste vijf maanden van dit jaar is iets toegenomen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar- In mei werden 437 zeesche pen richting Gent en 425 rich ting zee geschut door de Westsluis. Het totaal over de vijf maanden is hiermee geko men op 4547 (v.j- 4317)- Ook de binnenvaart kan op iets meer beweging wijzen. In mei werden 5916 op en afge schut. Daarmee zijn in de eer ste vijf maanden in totaal 27.445 schepen door de sluizen gekomen, vorig jaar was dit aantal 17.190. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Het college van b. en w. van Oostburg is bereid met de gemeentebestu ren van Aardenburg en Sluis overleg te plegen over de plannen van de werkgroep van de provinciale raad voor de ziekenhuizen in Zeeland, plannen waarin voor de toe komst geen plaats meer is voor het ziekenhuis te Oost burg. Dit deelde burgemeester A. Schipper tijdens de laatste raadsvergadering mee in ant woord op schriftelijke vragen van raadslid J. van Rijen. In verband met de beantwoor ding van de vragen door b. en w. zei raadslid Van Rijen dat het hier niet gaat om de be langen van bestuur en perso neel van het ziekenhuis alleen. Het ziekenhuis is namelijk van belang voor de gehele streek. Raadslid Th. Cambier zei in dit verband dat het nodig is dat de gemeenten hun mening hierover bekend maken. „We zouden ons inderdaad met een gezamenlijk' standpunt kunnen wenden tot de provinciale raad voor de volksgezond heid", dacht burgemeester Schipper hierover. Arrestaties De politie in Alblasserdam heeft drie perso nen uit Papendrecht gearres teerd, t.w. A. de D., F. N. J. en F. F. Zij hebben in Terneu zen gewerkt en werden ver dacht van diefstal uit een au to. Bij onderzoek bij deze per sonen bleken er artikelen aan wezig te zijn van de recente- lijke inbraken, welke zijn ge schied bij Sikkens, Jurrij en Pl-atteel, alle gevestigd op het Industrieterrein in Terneu zen. Botsing Op de Mr. Haar- manweg heeft een kop-staart- botsing plaatsgevonden tussen een vrachtautobestuurder, G. A. v. d. Z., uit Kijkuit en' een personenauto, bestuurd door P. F. J. v. H. uit Sas van Gent. Hierdoor werd de personenau to zeer zwaar beschadigd. De beide raadsleden hadden deze wens geuit omdat naar hun mening de horeca-onder- nemers in de gemeente Oost burg dan even sterk zouden staan als hun collega's in Sluis en Knokke, die ook naar geen sluitingstijd behoeven te kij ken. De mening van de horeca ondernemers en de bonden op dit terrein was echter niet ge vraagd. Het feit dat geen in spraak was verleend was voor diverse raadsleden aanleiding om te vragen het voorstel te rug te nemen en na het hou den van een enquête onder de horeca-ondernemers de zaak in een latere raadsvergadering nog eens te bespreken. Met name de heer I. de Bruijne was hier een groot voorstander van. De heren Van Beest en Cambier vonden dat er toch gestemd moest worden. Toen hun voorstel niet werd geac cepteerd zei raadsvoorzitter A. Schipper de raad toe toch een onderzoek naar de wenselijk heid van het eventueel af schaffen van het verplichte sluitingsuur tijdens de zomer maanden onder de horeca-on dernemers te laten instellen. Met acht stemmen voor en zeven stemmen tegen werd besloten om de nieuwe win- kelsluitingsregeling voor Groe de te handhaven. In verband met bezwaren, die tegen deze nieuwe regeling waren aange voerd hadden b. en w. een onderzoek laten instellen- waaruit bleek dat 80 procent van de 'winkeliers met de nieuwe regeling tevreden was. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Maandag a.s. opent het makelaarskan toor Stok N.V. aan de Axelse- straat 11 zijn twaalfde filiaal. De leiding van het kantoor is in handen van de heer A. ter Eist. De groeiende activiteiten van het makelaars- en assu- rantiebedrijf in Eeeuwsch- Vlaanderen maakten de vesti ging van een kantoor in Ter neuzen noodzakelijk. Op het ogenblik zijn voor rekening van Stok B.V. in aanbouw 127 huurwoningen in de Serlippenspolder, waarvan de eerste woningen n-a de bouwvakvakantie zullen wor den opgeleverd. Verder zullen binnenkort 32 recreatiebungalows in Cadzand gereedkomen en zullen 20 koopwoningen aan de Jeroen Boschstraat worden gebouwd. In voorbereiding zijn voorts bouwplannen in Axel en Bres- kens terwijl ook in het be stemmingsplan Hof Zeldenrust een aantal woningen door Stok gebouwd zal worden. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg, dok te r N. Rijk, Oudekerkstraat 2 Aardenburg, tel. 01177 1466. Axel, dokter Kok, tel. 0115 - 1555. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke, dokter Lievens uit IJ- zendijke, tel. 01176-266. Borsele en Nieuwdorp e.o., dokter Kiviet uit Borsele, tel. 01105-203. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande, dokter Beek Zuidzande, tel. 01170-2424. St.-Jansteen, Clinge en Koewacht, dokter H. Bra- bers, tel. 01140-2361. Driewegen, Hoedekenskerke, 's Heerenhoek en Ovezan- de, dokter H. Zwartelé, uit 's Heerenhoek, tel. 01105- 280 neemt waar voor dokter Geldof, J. Kole en S. Wöstmann (van vrijdaga vond 8 uur tot maandagmor gen 8 uur). Goes, dokter J. v.d. Feen, Oostsingel 108 Goes, tel. 5003. Heinkenszand, 's Heer Arends- kerke en Wolphaartsdijk, dokter D. van Driel, 's Heer Arendskerke tel. 01106- 1202. Hulst, dokter W. Eysink, tel. 2060. Kloosterzande, dokter Buwal- da, tel. 01148-277. Middelburg,-dokter Dominicus, Dam 55, tel. 01180-2830 (za terdag) en dokter M. Reyer- se, Seisweg 29, tel. 01180- 3456 (zondag). Reimerswaal, dokter A. Ampt Yerseke, tel. 01131-1444 en dokter J. Kamps, Rilland- Bath, tel. 01135-343. Sas van Gent, dokter Puylaert, Oostkade 19, tel. 1366. Terneuzen, dokter v.d. Griek tel. 2020 (van zat. 8 uur tot zondag 24 uur.) Vlissingen, dokter Sluyter, tel. 2225. Zaamslag, dokter W. Fraan- je. Sluis, Philippine en Hoek, dokter H. Hofstee, Julia- nastr. 30 Hoek, tel. 01154- 345. Breskens en Groede, dokter De Maas Breskens, tel, 01172-1466. WIJKVERPLEGING Ellewoutsdijk e.o., zuster J. Bolier, Elenbaastr. 2 's Heer Arendskerke, tel. 01106- 1303. Goes, zuster Rosina, tel. 6158. „Groot Axel", zuster A. Geu len, Schoolstr. 18 Koewacht, tel. 01146-684. Hoek, Sluiskil en Philippine, zuster Villerius, Rozenlaan 5, Hoek, teh 01154-495. Sas van Gent, zuster Van Dor- selaer. Wemeldinge - Kapelle - Bieze- linge, Kloetinge, 's-Heer Abts- kerke, 's-Gravenpolder, Hoe- denkenskerke en land, zuster A. Knook, ds. Boersmastr. 25 Kloetinge, tel. 01100-6532. Hulst en Hontenisse, zuster Martina tel. 01140-3223. Breskens, Biervliet, Groede, Hoofdplaat, Schoondijke, IJ- zendijke, zuster Schelders uit Breskens, tel. 01172- 1350. Aardenburg, Cadzand, Oost burg, Sluis, zuster Heyens uit Aardenburg tel. 01177- 1522. APOTHEKEN Goes, Goese Apotheek, tel. 7104. Middelburg, L. v.d. Boogert, Korte Delft 12, tel. 2789. Terneuzen, Apotheek Hamann, tel. 2060. Vlissingen, J. v.d. Sande, Bad- huisstr. 22-24, tel. 2066. TANDARTSEN Zuid- en Noord-Beveland, J. ten Haaf, Beatrixlaan 38 Goes, tel. 01100-5716, spreekuur: zat. en zondag van 9-10 uur voormiddag. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, tandarts Nooteboom, Axel- sestr. 86 Terneuzen, tel. 01150-2379 (privé 01150- 3780). Spreekuur zaterdag van 10-10.30 uur en van 18- 18.30 uur en zondag van 12- 12.30 uur. West-Zeeuwsch-Vlaanderen, N. Janssen, tel. 01177-1380 uit Aardenburg. Spreekuur zat. en zond. van 12-12.30 uur. Walcheren, T. Smit, Londense Kade 29 Middelburg tel. 01180-2738. DIERENARTSEN Axel en Zaamslag, dokter De Haas, Zaamslag, tel. 01153- 366. Noord- en Zuid-Beveland, dokter Gaakeer uit Ovezan- de, tel. 01195-283. West-Zeeuwsch-Vlaanderen, dokter H. v.d. Vijver, IJzen- dijke, tel. 01176-388. (ADVERTENTIE) \i®er''/*$oePet— dus altijd korfekt «S.»

de Stem | 1972 | | pagina 5