jnbediende Hoekse Rakkers houden kunst- en rommelmarkt HONTENISSE TEGEN GEWEST NIEUW ANJER- CHRYSAL Hulp bij vakantiewerk nodig Schatter van Kieldrecht blijft aan f ge- ;ent rde ge- oon nkt. iter VOOR CLUBHUIS IN OUD-VLISSINGEN St.-Sebasliaan voor derde keer titel Rally door Zeeuwsch- Vlaanderen derij Maas ATROOS Wilson Vers fruit metKlopKlop ens bijrijder stad streek 1 OLIE-ALARM BLEEK MEE TE VALLEN Benoeming Beroep van middenstand ongegrond Westdorpe Acht maanden voor overval in Sas van Gent Rijn-Schelde beschikt over radiologen Axel Fa. F. C. de Valk Oranje Nassau hield wandeltocht Alternatieve huisvuil stortplaats RAAGD: e kracht. ijd tot 21 jaar. t in bezit van rijbewijs. strieweg 28 Terneuzen 31150-2565 of 5772 itorsleepboot ring Terneuzen. <se werkweek. - TERNEUZEN - Telef. 5009 9 Donderdag 15 juni 1972 (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE. B. en w. van de gemeente Hontenisse voelen mets voor ge west vorming. Dat is de enige conclusie, die getrok ken kan worden uit de summiere nota, waarin het college liet probleem van de gewestvorming behandelt. De nota is bedoeld als een toelichting voor de gemeenteraadsleden, die aanstaande woensdag met betrekking tot deze materie him standpunt moeten bepalen. (ADVERTENTIE) Verdubbbelt het leven van uw anjers. Laat de t bloemen mooier uitgroeien. Vraag uij elke bos een zakje (Anjer-Chrysal. Dan worden uw anjers pas mooi. BENDIEN - NAARDEN - HOLLAND (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In Terneu zen werd gistermorgen alarm geslagen voor een grote olie vlek, die bij de Dow-steiger zou zijn waargenomen. De olie zou uit de richting van de zee komen. De rijkspo litie te water had de oliemel- cung eveneens ontvangen. „Het blijkt echter erg mee te val len. Wij hebben tenminste niets verontrustends waarge nomen'", aldus een mededeling van de rijkspolitie te water. Volgens de Rijkshavendienst 'o Vlissingen betrof het hier nf.ai a"e waarschijnlijkheid to reeds maandag op de esterschelde is gerappor teerd. De olievlek van vrij ge ringe omvang heeft zich /ei- Woedelijk tussen de zandpla ten verspreid. B. en w. zeggen in de nota, dat ze het onnodig vinden nog op alle mogelijke details in te gaan, omdat er al zoveel docu mentatiemateriaal bestaat. Op gemerkt wordt, dat men de vraag of er wel of geen gewes ten moeten komen niet relevant vindt, omdat er al een wetsont werp met betrekking tot deze materie ligt. „Wij menen evenwel niet aan de vraag te kunnen voorbijgaan of gewestvorming in de nabije toekomst noodzakelijk en wen selijk is," aldus de nota. „Bij het ontbreken van enig inzicht in de oplossing van een aantal essentiële vraagstukken zijn wij van mening, dat wij ons uiterst voorzichtig tegen over gewestvorming op dit mo ment dienen op te stellen," zo menen b. en w. Volgens het college leeft in deze streek de behoefte aan gewestvorming minder sterk als in de sterk verstedelijkte gebieden. Een an der punt is, aldus de nota, dat de Zeeuwseh-Vlaamse gemeen ten de gemeentelijke herinde ling nog maar nauwelijks te bo- 'en zijn. „De nieuw gevormde gemeenten zijn nauwelijks in staat geweest orde op eigen za ken. te stellen op dit moment, waarop zij worden geconfron teerd met gewestvorming." Men is er dan ook voorstander van de geplaagde gemeenten enige rust te gunnen. Tot slot is men ook nog van mening, dat er te weinig be stuurswetenschappelijk onder zoek is verricht om op alle vra gen een antwoord te kunnen geven en pleit men voor het in het leven roepen van een over legorgaan voor Zeeuwsch- Vlaanderen. Kortom: Hontenis se heeft zich in de (langer wor dende) rij geschaard van ge meenten die na alle nota's en hearings apathisch zijn gewor den voor een gewest. DEN HAAG (ANP) Be noemd tot notaris binnen het arrondissement Middelburg ter standplaats de gemeente Ter neuzen: mr. J. Everaert, kan didaat-notaris, wonende te Zoetermeer, in de plaats van mr. F.A.G. Barbé. (Van een onzer verslaggevers) HOEK Het buurtcen trum De Hoekse Rakkers or ganiseert op zaterdag 24 juni een grote kunst- en rommel markt voor het clubhuis in Oud-VIissingen. Op vrijdag avond 23 juni treedt in de hoorzaal de Zeeuwseh- Vlaamse cabaretgroep „Be perkt houdbaar" van Ferdi de la Ruelle en Peter den Boer op. De jeugd komt aan haar trekken op woensdag 21 juni met het optreden van het pop pentheater De Toverspiegel van Jan Dieleman, eveneens in de hoorzaaL De werkgroep van De Hoek se Rakkers onder leiding van Deo van der Voorst zit midden in de voorbereidingen van deze evenementen. ,Voor de rommelmarkt gaan we komende zaterdag langs de huizen om allerlei dingen die de mensen willen opruimen op te halen. Alles is bruikbaar. Onze ophalers komen tussen negen uur 's morgens en een uur 's middags. Hierbij doen wij graag op de bewolking van Hoek een beroep om een en ander vast klaar te zetten." Verder zal er ook een kunstmarkt worden gehouden. Aan de in Hoek wonende kun stenaars is gevraagd met hun werk op deze markt tegen woordig te zijn. De kunst- en rommelmarkt zal om tien uur geoend worden door de helft P.J. Huijbrecht, de voorzitter van de centrale stichting Soci aal-cultureel werk in de ge- eente Terneuzen. Tevoren is er voor de kinde ren een gekostumeerde op tocht die om 9 uur begint. Aan de kunst- en rommelmarkt is ook een wedstrijd voor de jeugd verhonden, waarin hun teken- en boetseervaardigheid en andere soorten handenar beid getest zullen worden, in (ADVERTENTIE) 0i yffa caloriearm 1.27 per pakje -__l leuk recept op elk zakje (Van onze correspondent) OOSTBURG In de verga dering van augustus 1971 werd door de raad van Oost burg besloten enkele verorde ningen met betrekking tot de winkelsluiting vasl te stellen- Een koopavond op vrijdag in Groede werd ingesteld gedu rende de wintermaanden, en het sluiten van de winkels op zondagmorgen van 1 oktober tot I mei werd ook bepaald. Later is een bezwaarschrift door enige winkeliers inge diend. Teneinde een duidelijk inzicht te hebben, is door b. en w. van Oostburg een enqu ête ingesteld onder de winke liers. Van de 20 geënquêteer den blijken 12 zonder meer voor de nieuwe regeling te zijn, dus sluiten op zondag morgen in de winter, 3 men sen willen het gehele jaar ge sloten zijn en een is tegen verplichte sluiting, terwijl vier naar de oude regeling terug willen. Uit deze enquête m-ag blij ken, aldus b. en w. dat 80% van de winkeliers wil sluiten op zondag in de winter. Gelet op de uitslag en het instellen van een koopavond op vrijdag stellen b. en w. daarom de raad van Oostburg voor het beroepschrift ongegrond te verklaren. De raad van Oost burg komt heden, donderdag 15 juni, om half acht in open bare vergadering bijeen. Voetbal De RIA-speler Patrick Verhoosel zal met in gang van het volgende voet balseizoen gaan spelen voor de Belgische vereniging S. K. Be veren. Hij heeft een vijfjarig contract gekregen. De over eenkomst is door de beide besturen ondertekend maar het transferbedrag is niet we reldkundig gemaakt. Op 20 augustus komen de junioren van S. K. Beveren een oefen wedstrijd spelen tegen RIA op bet terrein te Westdorpe. tal van kraampjes zullen de kinderen met kermisattracties worden bezig gehouden, 's Avon'ds wordt in de hoorzaal een beat- en popinstuif gehou den met medewerking van de Haagse ogroe Canon. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE De Zeeuwseh-Vlaamse kampioen schappen handboogsport, staande wip, hebben voor wat betreft de voor wedstrijden het zo slecht getroffen met de weersgesteldheid dat ze moes ten worden afgelast. Dit bracht veel moeilijkheden met zich mee voor de regeling van de finale wedstrijden omdat de tijd daarvoor zeer kort was. Deze finale wedstrijden te Kloosterzande gehouden, werden begunstigd door droog weer, wat in deze tijd spora disch voorkomt. Aan deze wedstrijd namen 12 viertallen deel met als uitslag: kampioen St. Sebastiaan 2 te Westdorpe met 37 punten en bestaande uit de schutters, A. de Belair, (4 pnt.), Alb. Goethals (9 pnt.), G. van Waes (7 pnt.) en J. Bruggeman. Dit was voor het derde ach tereenvolgende jaar dat dit zelfde viertal kampioen werd. Reserve-kampioen werd Axel 1 met 36 punten. 3 Klooster zande 28, 4 Sint Jansteen 27, 5 Westdorpe 1, 26, 6 Axel 25, 7 Graauw 2, 21, 8 Hulst 19, 9 Nieuw-Namen 15, 10 Zuid- Dorpe 15, 11 Graauw 1 13, 12 Terneuzen 7 punten. Aan de voorwedstrijden namen 32 viertallen deel, terwijl acht af wezig waren als gevolg van de afgelaste voorwedstrijden waardoor het voor velen niet mogelijk was de nieuw vast gestelde datum aanwezig te zijn. Persoonlijk kampioen werd Ed. Savooy, van de Mij. St. 'Jan, te Sint Jansteen met 7 punten. Reserve kampioen werd J. Bruggeman van de Mij. St. Sebastiaan te West dorpe eveneens met 7 punten, 3 F. den Dijcker, Axel 4 pnt., 4 A. Suy, Koewacht 4. Alle schutters hadden tweemaal 10 schoten. Voor de jeugdviertal- ïen, waarvan er vier deelna men is de uitslag als volgt: kampioen werd Kloosterzande met 18 punten. Met de schut ters, P. Verhage 2 punten, Jac. de waal 3, J. Verhage 4 en Alph. van Kruijssen 9 punten, deze laatstgenoemde schutter schoot met zijn laatste schot twee zijvogels wat hem 6 pun ten opleverde. Reserve kampi oen werd Graauw 14 pnt., 3 Westdorpe 11, 4 Axel 6. Bij de jeugd werd kampioen Alph. van Kruijssen te Kloosterzan de met 9 punten, reserve kam pioen werd Jos Kamoen te Westdorpe met 6 punten. De jeugd had elk 15 schoten. Na afloop van de wedstrijden werden in de Krokodilbar de prijzen uitgereikt. De voorzit ter van de Zeeuwseh-Vlaamse bond, de heer Bruggeman heette allen welkom en memo reerde de grote moeilijkheden die ontstaan waren door de afgelaste voorwedstrijden. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG A. van B. uit Terneuzen werd gistermor gen veroordeeld tot veertien maanden gevangenisstraf. De straf werd opgebouwd uit drie delen, namelijk acht maanden voor de overval op twee be jaarde broers uit Sas van Gent, en twee keer twee maanden voor inbraken in Zeeuwsch-Vlaanderen. Alle misdrijven waren in groepsverband gepleegd. Maar de andere verdachten versche nen al op 5 mei voor de recht bank. Over Van B. wilde de rechtbank eerst een psychia trisch rapport, alvorens tot veroordeling over te gaan. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het jeugd- vakantiecomité dat van 31 juli tot en met 5 augustus in de sporthal te Terneuzen de jeugdvakantieweek „Speule- rieë" organiseert heeft brood nodig vrijwilligers nodig om bij de talrijke activiteiten te assisteren. Er is dringend behoefte aan 60 vaders en moeders of jon gelui boven de 16 jaar, die zich een of meer dagen van 9 tot 16.30 uur beschikbaar stel len om de beroepskrachten te helpen. Zoals eerder is bericht zal de sporthal tijdens de jeugd vakantieweek volledig ten dienste staan van de jeugd. El- wordt van alles gedaan op ge bied van handenarbeid, spelen en sport. Iedereen mag doen waar hij of zij zin in heeft. Vooi de kinderen in de bui tenkernen zal er dagelijks 's morgens een speciale bus ge reed staan om hen naar de Terneuzense sporthal te bren gen en 's avonds naar huis te vervoeren. Dit vervoer is kos teloos. Ook ouders en andere vol wassenen zijn op de „Speule- rieë'72 "welkom. Ze mogen echter niet aan de activiteiten deelnemen. Voor hen bedraagt de toegangsprijs f 1,- per per soon. Behalve de gewone acti viteiten worden vrijwel iedere dag bijzondere evenementen georganiseerd zoals een huis dierenshow, een songfestival e.d.. Op zaterdag 5 augustus geeft de ponyclub De Harin- gruiters uit Biervliet een show De voorverkoop van de toe gangskaarten, geldig voor de gehele vakantieweek, vindt op de volgende adressen plaats. De kaarten kosten f 3,50 per stuk. In Terneuzen: kantoor „De Stem" Nieuwstraat, kan toor PZC, Nieuwstraat, kassa Scheldebad, kantoor centrale stichting, Beethoveostraat 29. Zaamslag: bijkantoor Raiffei- senbank-Boerenleenbank, Plein Hoek: bijkantoor Raiffeisen- bank-Boerenleenbank, Juliana- straat 13. Sluiskil: bijkantoor Raiffeisen- bank-Boerenleenbank, Ir. Le- lyplein. Biervliet: kantoor Raiffeisen- bank- Boerenleenbank, Markt 1], Dagkaarten zijn uitsluitend verkrijgbaar aan de kassa in de sporthal. (Van een onzer verslaggevers) NIEUW-NAMENDe ruilverkavelingscommissie „Kieldrecht" ziet in het antwoord van minister Lardinois op vragen van het PvdA-Tweede-Kamerlid Roels, geen reden haar beslissing om de heer P. Vercauteren tot schatter te benoemen, te herzien. Zoals bekend heeft de minister deze benoeming een „ongelukkige be slissing" genoemd. De bezwaren richten zich tegen het feit, dat er een fa milierelatie bestaat tussen de heer Vercauteren sr. en de voorzitter van de ruilverkave lingscommissie. Deze voorzit ter, H. Vercauteren, is een zoon van de schatter. Hij heeft gisteren meegedeeld, de zaak na het antwoord van minister MIDDELBURG (ANP) Het Rijn-Schelde Montagebe drijf N.V. uit Vlissingen, een dochteronderneming van Rijn- Schelde-Verolme, heeft enkele gespecialiseerde werknemers van dit bedrijf bijeen gebracht in een afdeling radiologische werkers. Deze groep zal gespeciali seerd zijn in het repareren van storingen en het onder houd van kerncentrales. Mo menteel verrichten enkele le den van de groep reparatie werkzaamheden aan de kern centrale in Dodewaard. Vol gend jaar, als de kerncentrale in Borsele in bedrijf wordt gesteld, zal men de ploeg ook daar kunnen inzetten. De directie van het bedrijf heeft besloten de aparte groep radiologische werkers in tiet leven te roepen, omdat zo'n samenwerkingsverband de me dische begeleiding zal verge makkelijken. De bedrijfsarts van de koninklijke maatschap pij De Schelde in Vlissingen, dr. J. Strumphius, een specia list op stralingsgebied, zal de groep medisch begeleiden. Dit komt onder andere neer op een intensieve keuring op ra dioactieve straling en rappor tage van deze gegevens aan de arbeidsinspectie. Lardinois, als afgehandeld te beschouwen. Inmiddels is bekend gewor den, dat ook bij de cultuur technische dienst in Goes be zwaren bestaan tegen de be noeming van de heer P. Ver cauteren, vanwege het feit, dat hij niet voorkomt op de lijst van „a-taxateurs". Districts-in- genieur W- A. van Meegen heeft gisteren desgevraagd be vestigd, dat de cultuur-techni sche dienst de plaatselijke oommissie, benoeming van de heer Vercauteren tot schatter heeft afgeraden, mede op grond van het feit, dat hij op het gebied van de specialisti sche schatting nog geen erva ring zou hebben. De commissie heeft dit ad vies overigens van de hand gewezen, omdat men meent, dat de heer Vercauteren die ervaring wel heeft. De brief van de ctd werd verzonden, een week nadat de benoeming bekend was gemaakt. Ir. Van Meegen heeft gister avond ook verklaard, dat de kwestie als een gesloten zaak wordt beschouwd, nu minister Lardinois deze uitspraak heeft gedaan. Zoals wij reeds schre ven, heeft de minister de wens te kennen gegeven, her haling in de toekomst te wil len voorkomen, maar hij is niet bereid te eisen de beslis sing van de commissie Kiel drecht ongedaan te maken. Vergadering De verplaat sing van de bushaltes van het Szydlowskiplein naar de Bui tenweg is een van de belang rijkste punten op de agenda can de vergadering van ile commissie ruimtelijke orde ning, die dinsdag 20 juni om 19.00 uur in het stadhuis wordt gehouden. Vrijdagavond 16 jun' vergadert de commis sie voor culturele, onderwijs en jeugdzaken, eveneens om 19.00 uur. WALSOORDEN. Knap pe koppen buigen zich dagelijks over problemen als vervuiling en bochtafsnijding van de Wes- terschelde, de Baalhoek-affaire en de uitbreidingen van de ha vens in het Delta-gebied. Op de dijk bij Walsoorden heeft een van de laatste vissers van de Westerschelde zijn netten te drogen gehangen. Zeeschepen varen voorbij in een ijle nevel Bedreigde romantiek aan de Westerschelde, anno 1972. (ADVERTENTIE) VOOR VADER •een barbecue, barbecue- schorten of gereedschap. (In 't Vierkantje) (Van onze correspondent) ZAAMSLAG Direhon- derd vijfentachtig deelne mers verdeeld over 15 wan delsportverenigingen, en een aantal individuele wandelaars, waaronder dit jaar ook vele Belgische, namen deel aan de door de wandelsportvereniging „Oranje Nassau" te Zaamslag georganiseerde wandeltocht. Uitgeleid door de drumband van de muziekvereniging „De Volharding" en met als start het verenigingsgebouw „De Rank" trok een kleurig lint van wandelaars via de nieuw bouwwijk de polders in. Nauwlettend gadegeslagen door een jury die getuige de toegekende punten deze mid dag geen gemakkelijke taak had. De uitslag was: 5 kilometer. 1 WSV „Beatrix, Terhole 675 punten, 2 wsv De Jonge Zwer vers Terneuzen 674. 3. wsv SDO Lamswaarde 673, 4. wsv. Indië Gorinchem 670, 5. wsv. Clinge 666, 6. wsv. Hontenisse, Kloosterzande 666, 7 wsv. Jeugdbelang IJzendijke 661. 10 kilometer: 1. wsv Jeugdbe lang IJzendijke 674, 2. wsv. Hontenisse 672. 3. w.s.v De J onge Zwervers Terneuzen 67G, 4. wsv. SDO Lamswaarde 668, 5. wsv. De Zeeuwen Goes 666. 6. wsv Oranje Nassau Zaamslag 663, 7. wsv. Clinge 663. 15 kilometer: 1. wsv. De Jonge Zwervers Terneuzen 661 pun ten. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Komende zaterdag wordt in ons land de Avro-rally in samenwerking met de KNAC gehouden. De belangstelling voor deze rally van de zijde van automobilis ten is overstelpend. Er kwa men maar liefst 60.000 aan meldingen binnen. Hiervan zijn 11.000 uitgetrokken. In Nederland zijn zo'n 250 con troleposten uitgezet. Ook Zeeuwsch-Vlaanderen is in de route van de rally opgenomen. Er zijn controleposten in Ter neuzen, Hulst, Koewacht en Axel. In Terneuzen is de con trolepost bij de melkcartonfa- briek van Elopak aan de Mr. Haarmanweg. Hier worden za terdag tussen 7 en 15 uur tussen de 550 en 600 auto's verwacht. De rally rijders krij gen aan de controlepost een branchegerichte vraag te be antwoorden en tevens moeten ze zeggen wie de bekende Ne derlander is die zich bij de controlepost heeft opgesteld. De rallyroute door Zeeuwsch- Vlaanderen voert verder naar Middelburg, Het eindpunt van de rally door zuidwest Neder land is Breda. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN. In verband met de plannen van de gemeen te Terneuzen om een nieuwe stortplaats voor huisvuil te cre- eren, hebben de raadsfracties van de PvdA en D'66 het col lege van b. en w. in een brief gewezen op het alternatief om gebruik te maken van de be staande particuliere stortplaats e Sas van Gent. Naar de mening van beide fracties kost het kiezen van dit alternatief de gemeente Ter neuzen 35.000,per jaar min der, een bedrag, dat dan voor de financiering van belangrijke andere gemeentelijke wensen kan worden gebruikt. De twee fracties, die overigens de ra ming van de kosten voor een eigen gemeentelijke vuilnisbelt te laag vinden, vragen b. en w. van Terneuzen het alternatieve plan te bestuderen en in een later stadium aan de raad voor te leggen.

de Stem | 1972 | | pagina 5