Voetbaltoernooi om „kleine" wereldbeker DUBBELS MEXICO MOGELIJK BRAZILIANEN Nederlandse dames leiden VIEREN GROOT FEEST Duitse ruiters keren zich tegen Winkler ROGER HOSIERS WINT UIXEMRIIRGSE RONDE BELGIE REKENT OP SUPPORTERS kregen 20.000 kaartjes ENGELSMAN WINT VERONICA-BEKER Enorme vechtpartij op voetbalveld Nu ook doping- schandaal in Duitsland m Damesteam met debutantes SNELLE ZEILRACE Gonzales komt terug Groot budget Herhaling Programma DONNER OP 5e PLAATS SPORTTOTO Hassink tweede sport Dinsdag 13 juni 972 13 15 RIO DE JANEIRO (ANP) Brazilië viert zijn 150-ja- rige onafhankelijkheid met een giroot voetbaltoernooi, de •wedstrijdenreeks om de „kleine" wereldbeker die 11 juni begonnen is en tot 9 juli zal duren. De kwaliteit van de deelnemende ploegen wordt alleen maar overtroffen door de eindronde van een wereldkampioenschaptoernooi. Het kon ook nauwelijks anders. Een groot feest in Bra zilië kan niet plaatsvinden zonder een voetbaltoernooi en daarom organiseerde de Braziliaanse sportbond de wed strijden om de „Copa Independancia". Het plan was nog grootser dan de werkelijkheid is. Joao Havelange, voorzitter van de Braziliaanse sporthond, wilde twintig landenploegen in zijn toernooi hebben, die de vijf werelddelen zouden vertegen woordigen. Bij die twintig moesten ook de vijf landen zijn die een of meer keren de wereldtitel hadden veroverd. West-Duitsland, Italië, Enge land, Brazilië en Uruguay. Om verschillende redenen bedank ten Italië, West-Duitsland en Engeland echter voor de uitno diging. Hun voorbeeild werd gevolgd door een groot aantal andere landen, waardoor het grote plan van de Braziliaanse sportbond iets minder schitte rend in uitvoering dan in op zet is geworden. Niettemin staan er op de deelnemerslijst, naast de oudwereldkampioen Uruguay en titelhouder Brazi lië, een aantal landen dat de top van het internationele voetbal uitmaakt, zoals Argen tinië, Chili, Peru, Rusland, Tsjechoslowakije, Zuid-Sla- vië en Schotland. Bovendien spelen er drie internationele selectieteams mee, namelijk die van Midden-Amerika, Af rika en Azië. Om een dergelijk groot evenement te kunnen verwe zenlijken was een budget no dig- dat boven de vijftien mil joen gulden ligt. De organisa tie zal slechts uit de kosten kunnen komen wanneer de wedstrijden gemiddeld door 55.000 toeschouwers worden bijgewoond. Een onwaar schijnlijk hoog gemiddelde, dat gezien de enorme belang stelling voor voetbal in Brazi lië, toch niet onbereikbaar is. Brazilië immers is het land met de grootste stadions. Een accommodatie voor 50.000 toe schouwers is normaal, een aantal arena's kan meer dan 100.000 mensen bevatten en in het Maracanastadion van Rio, waar ondermeer de finale wordt gespeeld, is plaats voor 200.000 kijkers. Afgezien van de bekers die er te winnen zijn, is er voor de eerste vier ploegen ook een aantrekkelij ke premie te winnen. Nummer een krijgt een prijs van 165.000 gulden, nummer twee van 95.000 en verder zijn er voor drie en vier nog premies van 65.000 en 32.000 gulden. Het toernooi zal in twee fases worden afgewerkt, een kwali ficatieronde tot 25 juni en een eindtoernooi van 28 juni tot 9 juli. In de kwalificatieronde zijn de landen, die niet wer den vrijgesteld van het spelen van voorwedstrijden in drie groepen ingedeeld, namelijk: groep 1: Frankrijk, Argentinië, Columbia en de selecties van Midden-Amerika en Afrika (gespeeld wordt in Bahia, Aracaju en Maceio). Groep 2: Chili, Eouador, Portugal, Noord-Ierland en de selectie van Azië (wedstrijden in Na tel en Recife). Groep 3: Boli via, Paraguay, Peru, Venezue la en Zuid-Slavië (wedstrijden in Manaus, Campo Grande en Miami beach (and De Nederlandse damesploeg heeft tijdens de bridge olym piade, die in Miami Beach wordt gehouden, na vier ron den de leiding in. het klasse ment van achttien landen met een totaal van 64 punten. Deze traaie positie werd bereikt na de maximale overwinning in de vierde ronde op het zwak ke Bermuda; 200. Be heren doen het minder best. Zij bezetten de 24e Plaats van de 39 deelnemende landen met 81 punten. Toch is de positie in de zevende en achtste ronde verbeterd, toen achtereenYolgens met 18—2 van Jamaica en met 155 van apan werd gewonnen. Het herenteam van de Nederlandse Antillen verloor tweemaal, met 515 van Spanje en met 14 van Nieuw-Zeeland. Cunitiba). De winnende ploe gen van de groepen gaan over naar de twee halve-fina- legroepen, waarvoor zijn ge plaatst Brazilië, Tsjechoslowa kije, Schotland, Uruguay en Rusland. De ontmoetingen uit- de halve finales worden ge speeld in Rio de Janeiro, Belo Horizonte, Sao Paolo en Porto Alegre. Op 9 juli wordt in Rio om de derde plaats gestreden voor dezelfde dag de finale wordt gehouden. De wedstrijdenreeks in Bra zilië brengt een aantal con frontaties tussen voetballan den, die zal worden herhaald in de voorronden van het we reldkampioenschap 1974, met de wedstrijden Bolivië - Para- quay, Peru - Venezuela, Por tugal - Noord-Ierland, Tsjecho slowakije - Schotland en mis schien, als Frankrijk de groepswedstrijden overleeft, Frankrijk - Rusland. De meeste belangstelling na tionaal, maar ook internatio naal, zal zich richten op de prestaties van Brazilië, de we reldkampioen van Mexico. In de afgelopen twee jaar is het Braziliaanse elftal niet ingrij pend veranderd. De indeling voor de halve finalegroepen is: groep A: Brazilië, Tsjecho-Slo- wakije, Schotland en de win naar van groep 3. Groep B: Rusland, Uruguay en de win naars van de groepen 1 en 2. Dat betekent dat er in ieder geval herhalingen komen van Mexicaanse wedstrijden, na melijk Brazilië - Tsjecho-Slo- wafcije en de kwart-finale Uruguay - Rusland. De laatste van deze wedstrijden werd pas beslist in de voorlaatste minuut van de verlenging, toen Esparragos het enige doelpunt maakte. Het programma voor het toernooi om de Copa Indepen dancia ziet er als volgt uit: 14 juni: Groep 2 (Recife) Portu gal - Azië en (Natal) Chili - Ecuador. Groep 3: (Curitiba) Zuid-Slavië - Venezuela en (Campo Grande) Peru - Para guay. 15 juni: Groep 1: (Ma ceio) Frankrijk - Afrika en (Aracaju) Midden-Amerika - Columbia. 18 juni: Groep 1: (Maceio) Argentinië Midden- Amerika -en (Bahia) Frank rijk - Columbia. Groep 2: (Re cife) Portugal - Chili en (Na- tal) Noord-Ierland - Ecuador. Groep 3: (Campo Grande) Zuid-Slavië - Bolivia en (Ma- naus) Peru - Venezuela. 21 juni: Groep 2: (Recife) Ecua dor - Azië en Noord-Ierland - Chili. Groep 3: (Manaus) Vene zuela - Bolivia en Zuid-Slavië - Paraguay. 22 juniGroep 1: (Bahia) Midden-Amerika - Afrika en Argentinië - Colum bia. 25 juni: Groep 1: (Bahia) Columbia - Afrika en Argenti nië - Frankrijk. Groep 2: (Re cife) Chili - Azië en Noord- Ierland Portugal. Groep 3 (Manaus) Paraguay - Bolivia en Zuid-Slavië - Peru. halve finales 28 juni: Groep A: (Rio de Janeiro) Brazilië - Tsjecho slowakije. 29 juni: Groep A: (Belo Horizonte) Schotland - winnaar groep 3. Groep B: (Sao Paolo) Rusland - Uru- gua en (Rio) winnaar groep 1 - winnaar groep 2. 2 juli: Groep A: (Sao Paolo) Brazilië - winnaar groep 3 en (Porto Alegre) Schotland - Tsjecho slowakije. Groep B: (Rio) Uruguay - winnaar groep 2 en (Belo Horizonte) Rusland - winnaar groep 1. 5 juli: Groep A: (Rio) Brazilië - Schotland. 6 juli: Groep A: (Sao Paolo) Tsj echo-Slowakij e - winnaar groep 3. Groep B: (Belo_ Hori zonte) Rusland - winnaar groep 2 en (Porto Alegre) Urugauy - winnaar groep 1. 9 juli: (Rio) wedstrijd om derde plaats en finale. Hans Günther Winkler: Middelpunt van actie in Duitse ruiter sport. WARENDORF (ANP) Haras Guenter Winkler is mis schien wel de eenzaamste ruiter in de internationale paar- desportwereld. De 45-jairige, immer tot in de puntjes ge klede, gebrilde Duitser, die in zijn rijk met succes beladen carrière zowel wereldkampioen als Olympisch titelhouder werd, kan in de Bondsrepubliek geen goed meer doen. De andere topruiters in zijn land, met wie hij vele jaren is op getrokken, hebben hem tot vijand nummer één verklaard en willen niets meer met Winkler te maken hebben. Een voorlopig „hoogtepunt" in de feitelijk reeds jaren sluimerende, maar sinds begin mei openlijke controverse was een brief aan de president van de „Deutsche Reiterliche Vereinigunig", Dieter Graf Landsberg-Velen, waarin elf ruiters eind vorige week verklaarden niet aan de Olym pische Spelen in München te zullen deelnemen, indien Hans Guenter Winkler in de ploeg zou worden gekozen. Boven dien eiste het elftal het aftreden van de voorzittter van het „Deutsche Olympiade-Komitee fuer Reiter" (DOKR), Kurt Cappedmam. Wat heeft zovelen zich doen keren tegen Winkler, zo op het oog een innemende gentleman, die geen vlieg kwaad zou doen. De aantijgingen zijn niet mis. a. Winkler ontvangt sedert jaren per maand een bedrag van 2500 mark van de Duitse organisatie voor onder steuning van de sport (Deutsche Sporthilfe), zogenaamd voor het onderhouden van vijf paarden, die hij echter in het geheel niet bezit. b. Winkler ontvangt jaarlijks een bedrag van 4000 mark van het DOKR zogenaamd als tegemoetkoming in de dagelijkse kosten van zijn paarden, o.a. voor voer. c. Winkler heeft via het DOKR kosteloos de beschikking over een paardenverzorger. d. Winkler verkocht zij,n Olympisch toppaard „Enigk" voor 200.000 mark naar Italië. Dit paard was voor esn bedrag van 25.000 mark door het DOKR mede-gefinan cierd. Winkler incasseerde de gehele verkoopsom en was pas na een half jaar bereid de 25.000 mark aan het DOKR terug te betalen. e. Het DOKR heeft voor Winkler tegen ongehoorde prijzen paarden aangekocht, die nergens voor deugden. Een voorbeeld: Sierra Nevada, een voor springen ongeschikt paard, kocht men voor 45.000 mark op een veiling. En dat alles zijn de Duitse ruiters beu. Ze willen een eind aan de situatie. LUXEMBURG (ANP) Ro ger Rosiers heeft maandag in de afsluitende individuele tijd rit over 7% km de aanval van zijn landgenoot Paul Aerts op zijn leidende positie in de Ron de van Luxemburg afgeslagen. Vanaf de eerste van de vijf ron den was hij sneller en hij fi nishte tenslotte met een vóór delig verschil van veertien se conden. Gevoegd bij de twee seconden, die hij bij het begin van de laatste etappe bezat, ze gevierde hij dus in het eind klassement met een verschil van zestien seconden. De tijd rit werd overigens gewonnen door de wereldkampioen ach tervolging Baert. Deze reed met een gemiddelde van 49.451 km/uur. Uitslag le deel laatste etappe: 1. Bellone (Fr.) 155,9 km in 4.00.35; 2. Genet (Fr.) 4.00.52) 3. Antheunis (B.) z.t.; 4. Peel- man (Ned.) 4.03.30; 5. Guimard (Fr.) z.t.; 6. Verbeeck (B.) z.t.; 7. Schepers (Ned.) z.t.; 11. Jan Janssen (Ned.) z.t. Uitslag 2e deel van de laatste etappe: 1. Baert (B.) 9.06; 2. Guimard (Fr.) 9.22: 3. Bracke (B.) 9.23; 4. Verstraeten (B.) 9.26; 5. Schepers (Ned.) 9.31; 6. Rosiers (B.) 9.32; 7. Nassen (B.) 9.36; 8. Hoban (G.B.) 9.40; 9. Mortensen (Den.) 9.42; 10. Gilson (Lux.) 9.45; 16. Janssen (Ned.) 9.56. Eindklassement: 1. Rosiers (B.) 19.57.37; 2. Aerts (B.) 19.57.53; 3. Hoban (G.B.) 19.58.22; 4. Letort (Fr.) 19.58.53; 5. Demuynck (B.) 19.58.56; 6. Junkermann (Did.) 19.58.59; 7/ 8. Martelozzo (Fr.) en Dolman (Ned.) beiden 19.59.17; 9. Main- gon (Fr.) 19.59.31; 10. Morten sen (Den.) z.t. (Van onze correspondent) BRUSSEL In de Hel van Deume (Antwerpen) wordt nog met man en macht ge werkt. Als woensdagavond om 20.00 uur de voetbalelftallen van West-Duitsland en België aantreden moet de zaak er pica bello uitzien. Het ook „Bosuil" geheten sta dion lag er de laatste jaren wat verwaarloosd bij. Op de staantribuns groeide genoeg - gras voor een kudde schapen en de speelmat was danig ver sleten. Dat werd nu verbeterd door het optreden van gazon- specialisten uit Roozendaal. „De Hel" wordt omgetoverd tot de „Hemel van Deurne". De belangstelling voor de wed strijd in het kader van de eind ronde voor de Europese lan- denbeker is overweldigend. De 20.000 kaartjes die Duitsland toegewezen werden, gingen van de hand als warme brood jes. De 20.000 kaartjes voor de Belgen kregen niet eens het daglicht te zien, want werden door donkere kanalen naar de bevriende man gesluisd. De handel in zwarte (maar echt onvervalste) kaartjes bloeit vooral sterk sedert in Antwer pen een horde Duitsers de jacht openden. Voor de andere halve finale, Rusland - Hongarije (die in het Brusselse Beijzel-stadion wordt gespeeld) wordt bedui dend minder belangstelling aan de dag gelegd. De Russen wonen te Keerbergen en train den dinsdag in Mechelen. De Hongaren oefenden op Ander- lecht. De Duitsers deden dat in Deurne, terwijl de Belgen zich tevreden stelden met het tweede veld van Anderlelcht. Het lot zal beslissen welke ploegen in het wit mogen spe len. Wint Duitsland die toss dan spelen de Belgische witte duivels in het oudere ver trouwde rode shirt, zwarte broek met rode kousen- De Belgen geven zich tegen de Duitsers eigenlijk geen schijn van kans, maar onder het mot to „Je kunt nooit weten" wordt de schijn opgehouden. Men hoopt zeer dat het op dat stuk onberekenbare sterk ge- meleerde Belgische publiek zich achter de nationale ploeg zal stellen, maar men vreest dat de 20.000 Duitse gasten ook op het stuk der aanmoedigin gen zullen winnen. De Ant werpse neringdoenden in alco hol en snelle eetwaren hebben zich zorgvuldig op de komen de dingen voorbereid. Het staat intussen nog niet vast of, maar het wordt wel waarschijnlijk geacht dat de Belgische minister van Neder landse Cultuur Frans van Me chelen het been stijf houdt. Van Mechelen verbood de tv- uitzending van de wedstrijd Belgié - Duitsland omdat er op „De Bosuil" speciaal voor die wedstrijd 15 nieuwe reclame borden aangebracht en ver huurd werden. Zo kan het ge beuren dat heel Europa met uitzondering van het thuisspe- lende Belgié de match op het tv-scherm krijgt. Geen al te grote nood overi gens, want dan pikken de Bel gen Nederland 2 of een Duits station. Het unilaterale optre den van Van Mechelen zijn college van Franse Cultuur Charles Hanin zwijgt in alle talen ondervond veel kri tiek. Men oordeelt dat Van Mechelen in België wel in zijn recht staat, maar dat een ge compliceerde zaak rond recla me en per televisie uit te zen den internationale voetbal wedstrijden op Europees ni veau gesaneerd en geregeld moet worden. En daarbij zou dan vooral aan de consument móeten worden gedacht die met zijn entree- en kijkgelden ten eerste de voetbal doet rol len en ten tweede de televisie mogelijk maakt. AMSTERDAM (ANP) Ne derlands enige praktizerende grootmeester Jan Hein Donner heeft zich resoluut aan het hoofd gesteld van het groepje Nederlanders, dat in de groot- meesterrijen van het IBM-toer- nooi een bescheiden rol ver vult. Donner won daartoe met zwart van Hartoch, die de ope ning niet al te sterk behandel de. Op dezelfde wijze won Jan Timman van Enklaar. Donner staat thans samen met de Hon gaar Szabo op de gedeelde vijf de plaats met 611 punt, twee volle punten achter op de Rus sische leider Poloegajewski, die zijn partii tegen dé jonge Zuid- slavische grootmeester Luboje- vic in eerste instantie zag afge broken. Na vier uur spelen had de Rus een dominerende posi tie opgebouwd, maar in de tech niek van de afwisseling liet hij een steekje vallen, zodat Lubo- jevic thans zekere remise-kan sen heeft. Het voor de tweede plaats van belang zijnde duel Uhl- mannKortsnoj eindigde na vier uur spelen in een punten- deling. De 56-jarige Szabo ver sloeg op indrukwekkende wij ze de steeds nerveuzer spelen de Australiër Borowne. Diens voorspelling, dat hij deze wed strijd even zou gaan winnen, is bepaald niet uitgekomen. Het grootste geluk van de elfde ronde schijnt Langeweg ten deel te zullen vallen. De Ne derlander had het tegen Ro- batsch meer dan moeilijk, doch even voor het einde blunderde de Oostenrijker. Zijn stand lijkt nu precair. (Van onze zeilmedewerker) COLIJNSPLAAT C. Green, de Engelse eigenaar van het jacht Teleri heeft zon dagavond voor de tweede maal de Veronica-wisselbeker in ontvangst kunnen nemen. Hij had van alle 37 deelnemers de laagst berekende tijd en werd zodoende over-all winnaar van de Veronica-zeilrace 1972. Het was een zeer snelle race, voor namelijk omdat alle rakken bezeild waren. Ondanks enkele momenten van windstilte zeilde het snel ste schip van de race, d>e Standfast van P. Vroon en F. Maas de race in een recordtijd uit. Na een snelle ronding van Veronica's nachts om twee uur finishte het schip zaterdag al voor half twee op twaalf mi- nuten de Belita-7 van Joop Bouman die tot een half uur voor de finish in een hevige strijd was gewikkeld met de Poinciana van Thom Vinke. Deze moest eohteir vlak voor de finishlijn nog een slag ma ken en passeerde pas na een half uur de finish. Tussen half drie en drie uur konden nog vijf schepen finishen maar de rest van het veld deed dat in verband met het getij pas na vijf uur 's middags. De Honte 2, die tweemaal het getij te gen had, finishte als laatste om zes uur zondagochtend. De wedstrijd tussen Paragu ay en Venezuela ontaarde kort voor tijd in een enorme vechtpartij waarbij vrijwel alle 22 spelers waren betrokken. Nadat de wedstrijd tien minu ten was onderbroken, liet scheidsrechter Lamptey uit Ghana het spel opnieuw be ginnen zonder ook maar een speler het veld uit te sturen. DEN HAAG (ANP) In sporttoto nummer 50 zijn drie bijzondere prijzen gehono reerd. De eerste, een sta-cara- wan, werd gewonnen op for mulier l 1286678, te name van E. Warmerdam, Hereweg 36 te Noordwijkerhout, de tweede, een zeilboot, viel op formulier F 1476053, ten name van J. te Veldhuis, 0 40 Gelselaar (Gld) en de derde, een jol, viel op formulier P 1534192 ten name van j. Bus, Huissenstraat 5, Middelaar (Gld). De troosprij- zen bestaande uit resp. 250, 150 en 100 gulden werden ge wonnen door de verenigingen Northa (Noordwijkerhout), EGW (Gelselaar) en Astran- tia (Middelaar). De doelpunten werden ge maakt door Dinarte (4e mi nuut), Escobar (14e en 34e) en Maldonado (17e) voor Pa raguay en Olivares (27e) voor Venezuela. Er waren 30.000 toeschouwers. Ierland en Iran zijn hun wedstrijd in Recife begonnen zonder de gebruikelijke volks liederen. De politiekapel, die de hymnes zou verklanken, kwam te laat in het stadion door een auto-ongeluk. Ghelich Khami gaf Iran in de tiende minuut een voor sprong, twaalf minuten na rust maakte Leech gelijk en een kwartier voor tijd zorgde Gi- vens voor de Ierse overwin ning. Portugal was duidelijk ster ker dan Ecuador, dat alleen in het eerste half uur de Portu gezen redelijk kon weerstaan. Eusebio (36e), Diniz (67e) en Nene (77e) maakten de Por tugese doelpunten. Met de in vallers Martinez en Nene mee gerekend, kwamen er tien spelers van Benfica voor Por tugal in het veld, namelijk Henrique, Artur, Humtoerto, Adolfo, Jaime Grace, Marti nez, Toni, Jordan, Eusebio en Nene. Tengevolge van de protesten zijn zes kanshebbers op een goede plaats in het klassement gediskwalificeerd. Zij w-aren een boei in de vaarroute aam de verkeerde zijde gepasseerd. Zo werden o.a. de Standfast de Belita de Poincana en de Vuurgvlieg-2 van D. Joppe, die een goede kans maakten op een overwin ning in klasse 3, kansloos. Er werd in klasse 2 zelfs geen enkele prijs uitgereikt omdat de beide overgebleven deelne mers (er waren er drie van de vijf inschrijvers niet gestart) van de Deltaweek van Zierik- zee naar Bergen op Zoom in een race die openstaat voor deelnemers in alle klassen plus de rond- en platbodem- jachten. Morgen gaat heit ver der van Bergen op Zoom naar Yerseke en overmorgen van Yerseke naar Zierikzee van waaruit verder de rest van de wedstrijden georganiseerde wordt. DE UITSLAG VAN DE VERONICA-RACE IS ALS VOLGT: oonourrentieiloos m klasse 1 Corabia van A. Bak ker. Klasse 2: geen prijzen toegekend. Klasse 3: Teleri van C. Green. Tevens winnaar van de Veromicacup 2 Polka Mazurka van W. Kesteloo; 3 Oresamit van P. de Koster. Klasse 4: 1 Zouterik van C. Kostense; 2 Fair Wind van J. Schutter; 3 Goeree van B. den Hollander. Klasse "5: 1 Waar geest van U. van Holthen tot Echten; 2 Wolta v-an J. Sie- verts; 3 Delta Scampi van J. Troost. BREMEN (ANP) Het heeft er veel van weg dat Duitsland na de geruchtma kende omkopingsschandalen nu te maken zal krijgen met een dopingsschandaal. Wer- der S.V. heeft maandag aan de Duitse voetbalbond te kennen gegeven dat het ver moeden bestaat dat 1 FC Kaiserslautern, waarvan in de halve finale van de be kercompetitie werd verlo ren, doping heeft gebruikt. In het hotel „Zur Post" in Bremen, waar de spelers van FC Kaiserslautern waren ondergebracht, vond een ka mermeisje lege capsules en verpakkingsmateriaal va» pep-middelen, die in de Duit se sport verboden zijn. Een kelner, die tevens jeugdlei der is bij Werder, stelde het bestuur van zijn vereniging op de hoogte. BECKENHAM (ANP). Pancho Gonzales, eens de sterk, ste onder de sterken van het proftennis, is weer eens de oceaan overgestoken om deel te nemen aan Wimbledon. Ter voorbereiding schreef hij in voor het kampioenschap van Beckenham, waar hij prompt, eerste werd geplaatst. Maandag speelde hij zijn eerste partij. Hij won met 75 97 van de Ja panner Kan Hirai. Deze stond in de eerste set met 53 voor en in de tweede set met 76 alvorens de op het gladde gras mopperende Gonzales het tem po verhoogde. Gonzales zei la ter: „Ik denk dat al mijn par tijen lang en moeilijk zullen zijn. Maar ik kan de oefening goed gebruiken. Dit jaar heb ik maar aan vier toernooien deel genomen." Gevraagd naar zijn kansen voor Wimbledon zei de 44-jari- ge oud-wereldkampioen: „Als ze me daar plaatsen, zijn ze niet goed bij hun hoofd. Net zo min als ze dat hier zijn. Een oude man als ik zet je niet als eerste op de plaatsingslijst." EPINAL (ANP). Arie Has sink is dit weekeinde tweede geworden in de ronde van de Vogezen. In het eindklassement eindigde Hassink in dezelfde tijd als de Fransman Nogues, die echter door zijn betere plaatsing in de etappes de eer ste prijs kreeg. In deze ronde, die in een heuvelachtig par koers werd gereden, eindigde wereldkampioen Regis Ovion op de vijfde plaatis. Arie Hassink won de tweede etappe, een tijdrit over 26 kilo meter van Vittel naar Chate- nois in 34 minuten 51,2 secon den, Nogues werd in die rit tweede in 35.13,9. Het eindklassement is: 1. No gues, 8 uur 27 minuten en 54 seconden; 2. Hassink, zelfde tijd; 3. Schavy (Fra), 8.28,37; 4. Renard (Fra) 8.28,39; 5. Ovion (Fra) 8.28,48. In het ploegenklassement werd de Franse nationale ploeg eerste, Amstel werd derdie op 1 minuut en 51 seconden. UTRECHT (ANP) I„ het Nederlands dames zeven- handbalteam, dat van 27 juni tot 2 juli te Vnijacka (Z.-SI) zal deelnemen aan een zes- Iandentoernooi zijn vijf debu tantes opgenomen, namelijk Marie Louise Puts, Myrna Kalshoven, Nelleke Rubach, Ellen de Kok en Corrie Rut ten. De zestien speelsters, die werden aangewezen voor de ploeg die zal uitko.nen tegen Bulgarije, Roemenië, Oost- Duitsland, Zuid-Slavië en Tsj echo-Slowakij e, zijn: doel: Dinie van Maanen (Swift, Roermond), Marga van Wou denberg (Zeeburg) em Sandra Reinders (Hellas)., veld: Thea Hendrikx, Margot Puts en Ma rie Louise Puts (Swift Roer mond), Nel Martens (Sittardi- a), Carry Filler, Yvonne Smit, Kitty de Waart en Myrna Kalshoven (Niloc), Gret Baü- stra (Zeeburg). Maja va® Ka pel Nelleke Rubach en Ellen de Kok (Hellas) en Oorrie Rutten (DVO).

de Stem | 1972 | | pagina 13