cht, ke n ALTERNATIEVE LESWEEK IN GOES Burgemeester gaf les op Jan Ligthartscliool AGNI NOVELL! MAG GORDIJNEN WEL HOUDEN iOWTMANTELS Politie controleert snelheid brommers met curvometer BESCHERMING WATERWINGEBIEDEN es f 1.1,02 Operettevereniging Goes vraagt subsidie voor „Zar und Zimmermann" IN GOES Reeks carillon- concerten in Middelburg t zomer Wegen krijgen waterdichte laag en goten, F-3IO )MONTEURS Literfles ïlfabrieken nv stad Benoeming Hen selwedstrii d De Pilk in Hans weer l Damesgymclub en -handbalclub opgericht in Kwadendamme Wielrenner Kees Spaans in ziekenhuis Veel evenementen in maand jmii in Zeeland IN 's-HEERENHOEK Bromfietser gewond Vrouwengilde bijeen in Vlissingen Nieuwe galerie in Kortgene Avondvierdaagse in Goes, Ovezande en Lewedorp PELTERIJENHUIS VERMEULEN in zeeland C. Jansen wint wisselbeker schaakclub Goes Pupillentoernooi in Kwadendamme em een elke tankbeurt krijgt u een iloemen groeien. Ze bloeien de n en kleurenl zomer. Chevron CHEVflONMET eps- en landinstallaties. en kunnen een afspraak nder nr. 010-298811, <e sollicitaties te richten deling Personeelszaken ;taand adres. HOTEN Stuisjesdilk 155 Postbus 5054 JWEINIS Rotterdam-22 I handelsmerken Donderdag 1 juni 1972 het Bericht loup nv op de lorieken nv vanaf laar zijn ten kantore lantore ederlandse Bank nv festricht. en op uiterlijk lij een der (Van een onzer verslaggevers) GOES „Er moeten meer papierbakken in Goes ko men, er moeten boekjes worden verspreid, met aanwijzin gen voor het tegengaan van vervuiling en het vuil moet gesorteerd worden om het opnieuw in de produktie te brengen. Van uod papier kan men nieuw maken en auto wrakken kunnen worden gebruikt voor nieuw metaal". Aldus de burgemeester van Goes, mr. F. G. A. Huber, die gisterenles gaf aan de zesde klas van de Jan Ligthart- school aan de Goese Bergweg. De burgervader doceerde gisteren in het kader van de „alternatieve lesweek" (een week lang staan kwekelingen voor de klas) over het the ma „Opgeruimd staat netjes". Het initiatief tot het uitnodi gen van Goes' wijze man was genomen door de „alternatieve leerkrachten" zelf: leerlingen van de rijkspedagogische aca demie te Middelburg. Burgemeester Huber vond dat het in De Efteling altijd zo schoon was en suggereerde om op de Grote Markt van Goes ook een grote holle bolle gijs („papier hier" roepend) ge plaatst zou kunnen worde, die „dankjewel" zegt als men er papier n gooit. Op een vraag uit de klas, over plastic zakken, antwoordde hij dat ze zo praktisch zijn, maar in de toekomst waarschijnlijk van stevig papier zullen worden vervaardigd. Deze zijn nu nog ete duur. De heer Huber zong (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Goese operettevereniging heeft de ko mische opera ,Zar und Zimmer man" van Lortzing op het re pertoire genomen. In het begin van 1973 wil men met dit stuk voor het voetlicht lcomen. Voor de hoofdrollen in deze opera heeft de Goese operettevereni ging het oog laten vallen op beroepskrachten. Ook het or kest zal met enkele beroeps musici worden versterkt. Artistiek gesproken durft de vereniging het wel aan, doch zij vreest dat de kosten zo hoog zullen worden, dat die lang niet uit eigen middelen kunnen worden bestreden. Er is dan ook een beroep op het provinciaal bestuur gedaan om een hoger provinciale subsidie. Tot dusverre bedroeg dat f1250,— per voorstelling (Zar und Zimmerman zal driemaal worden opgevoerd), maar om de begroting sluitend te krij gen zal er minstens f 8.000 op tafel moeten komen. De ge meente Goes geeft f 1200,— subsidie. De gehele produktie gaat ongeveer f 19.000,— kos ten, zo heeft het bestuur van «e operettevereniging meege deeld. (Van onze correspondent) BORSELE - HEINKENS- ZAND De chef van het bureau algemene zaken ter se cretarie van de gemeente Bor sele te Heinkenszand, de heer H A. Schokker, gaat Zeeland verlaten, Hij heeft dezer da gen een benoeming aanvaard tot secretaris van de gemeente Ammerzoden. GOES Kruisbessen Exp. 3641, Aardbeien per doos van 200 gram: Red Gauntlet II 39 —61. Kasperziken per stuk 55, Groenten: per stuk: Kropsla TI 1020. C 3,60. Bloemkool 6 per *r. I 176. II 100-126, 7 pk, I 124, II 89, 8 per kr. II 6588, afw. 0"78, per bos: Selderij 2728, Peterselie 24—26, Radijs C—36, Uien 1322, Kroten 104, Wor telen 121—123. per kg: Oude aardappelen bonken 15, grote 1213. Nieuwe aardappelen drieling. 116—118, kriel 103— 105, Spinazie II 4156, Rabar ber 1318. Lamsoren 144150, Spitskool II 4246, Groene sav. kool II 34-39, Peultjes 780-870. KAPELLE, 31 mei Kruis bessen export 3641. Kasaardbeien per doos van 200 gram: Gorella I 62—82, 54—67: Vola I 64—71, II 41— 63; Red Gountlet I 61—78, II 3366; Sengana I 62; Tamella I 62. Appelen: Golden Delicious 180 56—60, 170-80 55—59, 165 36—40, 160 28, 1170-80 37—45, 1165 30—40. 1160 24—28, 11X70 27. 11X55 21. Groenten: Kropsla 618 bloemkool «fw. 32, bosselderij 21 -25, kasprincessebonen 389. tenslotte uit volle borst het ..werkweeklied" mee, dat door de kas ten afscheid ten gehore werd gebracht. Ook op andere scholen in Goes staan deze week „kwekelingen" (in bos jes van twee) voor de klas en zitten de „normale leerkrach ten" in de koffiekamer Doeken te kaften. Het thema „Opge ruimd staat netjes" is door de kwekelingen, de academisestaf en de scholen zelf in samen- spreek gekozen. Het is voor het eerst dat een dergelijke werkweek in Goes plaats heeft. Dit brengt met zich mee, dat de basisschool- en kleuterschoolleerlingen plotse ling heel andere methoden voorgeschoteld krijgen dan an ders en dat ze bijvoorbeeld onwaarschijnlijk jeugdige schoolhoofden moeten eerbie digen. Als de werkweek voorbij is, verwachten de alternatieve leerkrachtn wel in enkele ge vallen moeilijke heraanpassing van de kinderen. Sommige van de kleintjes zeggen nu al: „Ik wou dat u op school bleef'. De klasse zijn voor de milieulessen in groepen inge deeld en dat blijkt ze. in te genstelling tot hdt rijensys- teem, ook heel best te beval len. Maar als de echte onder- wijzers(essen) terug zijn, is dat weer voorbij. In veel ge vallen zullen die zelfs van hun tijdelijke vervangers denken: opgeruimd staat netjes. (Van onze correspondent) de HANSWEERT Aan VVesterschelde ter hoogte van het „Sluisje" heeft de hengel - sportvereniging „De Pilk een clubwedstrijd gehouden waar aan 26 personen hebben deelgenomen. De vangst was 52 vissen bovenmaats en 66 vissen ondermaats. Uitslag: 1 J Hoogesteger Krabbendijke 1152 punten, 2 J. Goetheer Hansweert 910 punten, 3 T. Verbeek Hooger- heide 708 punten, 4 P. de Marko Krabbendijke 615 pun ten, 5 C. Lepoeter Hansweert 546 punten, 6 J. Schouten Hoogerheide 537 punten, 7 F. Jeroense Hansweert 510 pun ten, 8 F. de Maat Hansweert 505 punten, 9 A. Huizen Hans weert 475 punten, 10 A. Cle ment Hansweert 397 punten. (Van onze correspondent) KWADENDAMME Enke le weken geleden heeft de voetbalvereniging Kwaden damme een stencil onder de inwoners verpsreid met als doel nieuwe leden te werven voor de voetbalclub en voor de dames-gymclub. Inmiddels hebben zich veertig dames aangemeld. In een vergadering bleek er belangstelling te be staan voor een damesafdeling die gymnastiek beoefent en tevens voor een dameshanbal- afdeling. Inmiddels is men begonnen met de gymafdeling onder leiding van mevrouw Wouterse-Delsine. 's GRAVENPOLDER De toestand van wielrenner Kees Spaans uit 's Gravenpolder is nog steeds vrij ernstig na zijn val tijdens de nieuewelingen- wedstrijd in Nieuw-Vossemeer afgelopen zondag. Spaans is in het ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom opgenomen, waar hij dinsdag een ernstige operatie moest ondergaan. Voor de ve ie fans van de populaire cou reur: Spaans wordt verpleegd op kamer 304. (Van een onzer verrslaggevers) MIDDELBURG De maand juni brengt een groot aantal evenementen in verschillende Zeeuwse gemeenten. De mees te daarvan zijn bedoeld als at tractie voor de toeristen maar een aantal heeft duidelijk de bedoeling om de eigen bevol king te amuseren. Dat geidt b.v. voor de z.g. „Berennings- feesten" die op 33, 24 en 25 ju ni in Aardenburg worden geor ganiseerd waarmee het afslaan van de Franse troepen in 1672 herdacht wordt. De feestelijkheden omvatten het optreden van een ponyclub kinderspelen in het sportpark, boogschieten voor iedereen, de uitvoering van een kinderope rette in de Baafskerk en tal van wedstrijden. Bovendien zullen er een kunst- en een rommelmarkt worden gehou den. Op de Kaai wordt op de avond van 24 juni het „Spel zonder grenzen" gespeeld waaraan teams uit Nederland se en Belgische gemeenten deelnemen. Goes heeft op 24 juni de dri ve-in show van radio Veronica over de vloer en in Grijpsker- ke wordt op 10 juni gestreden om het kampioenschap ere klasse ringrijden. De Zeeuwse paardendag wordt dit jaar in Kamperland gehouden en wel op 24 juni. Behalve de gebruikelijke keu ringen zal er ook een eon- cours-hipique worden georga niseerd. (Van een onzer verslaggevers) BORSELE De Borselse gemeenteraad krijgt volgende week dinsdag een voorstel van b. en w. te behandelen dat behelst, medewerking te verlenen aan de aanschaf van nieuwe over gordijnen ten behoeve van de kleuterschool Agni Noveili te 's Heerenhoek. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Op de Ommenlaan in Middelburg heeft een aanrijding plaatsge had tussen een bromfiets, be stuurd door H.J. v. S. uit Vlis- singen, en een personenauto, bestuurd door J.W. v. G. uit Middelburg. De bromfietser reed tegen de linkervoorzijde van de auto. Hij kwam te vallen en moest met een her senschudding naar het Gast huis worden gebracht. Als reden van het verzoek wordt door het bestuur van Je Stichting Katholiek Onderwijs te 's Heerenhoek aangevoerd, dat de gordijnen die thans aanwezig zijn, in een zeer slechte staat verkeren: zij zijn dan ook al twaalf jaar oud. De overgordijnen behoren volgens de regels tot het schoolmeubi- lair en kunnen, indien zij door langdurig gebruik versleten zijn, op grond van de Kleuter- onderwijswet vervangen worden met gemeentegelden. Bij een op de sehoo) door b. en w. inmiddels ingesteld on-1 derzoek is echter gebleken dat er geen oude maar nieuwe en in gen. Het bleekhdgorijn gordijnen hingen. Het bleek dat op voorhand de gordijnen al waren vervangen en daarna de gemeente om financiële medewerking werd ge vraagd. „Nu is het gebruikelijk dat hiermee wordt gewacht tot een aanvrage ingevolge artikel 50 van de Kleuteronderwijs wet is ingediend", zo merken b. en w. ironisch op. Zij vin den echter dat het schoolbe stuur in deze kwestie te goe der trouw heeft gehandeld en twijfelen er niet aan dat ver vanging van de overgordijnen toch zeer noodzakelijk was. Hetgeen na twaalf jaar geen wonder mag heten. De Agni- Novelli-school zal zijn centen dan ook wel krijgen. In dezelfde vergadering zal de heer F. J. P. van de Wege eervol ontslag verleend wor den als hoofd van de openbare school voor basisonderwijs te Hoedekenskerke. De heer Van de Wege heeft een benoeming aanvaard bij de gemeente Middelburg en wel per 15 mei j.l. Voorts stellen b. en w- voor om in het kader van de krot opruiming het pand Kuijpers- dijk 26 te 's Heerenhoek aan te kopen. De woning is gelegen binnen een gebied waarvoor b. en w. de raad binnenkort na dere plannen voor totale sane ring hopen voor te leggen. De vraagprijs van het krot is f 1500. De gemeente Borsele komt in aanmerking voor een rijksbijdrage. O (Van onze corresponeent) VLISSINGEN Het vrou wengilde afdeling Vlissingen heeft in de puntzaal van Bri tannia de laatste bijeenkomst gehouden voor de zomerva kantie. Op deze bijeenkomst waren 42 dames aanwezig. Die werden verwelkomd door de presidente mevrouw P. Wiess- ner-De Bruijne. Na de pauze werd een over zicht gegeven van de afvaardi gingen die door de diverse da mes worden waargenomen. Mevrouw Wiessner sprak over haar werkzaamheden in de vrouwenadviescommissie. Tot slot gaf penningmeesteresse mevrouw Berting nog een pverzicht van de financiële toestand van de afdeling. Met een spelletje bingo werd de bijeenkomst besloten- (Van een onzer verslaggevers) KORTGENE „Opus 2" is de naam van een nieuwe kunstgalerie die vrijdag 2 juni in Kortgene geopend wordt. Het zal een onderdeel zijn van „Opus 2 publicers", de literai re tegenpool van de eveneens Kortgeense galerie „Les deux chapeaux", die onder de naam „De twee hoeden" uitgcversac tiviteiten bedrijft. Opus 2 is gevestigd in het pand Hoofdstraat 37. Het be staan ervan wordt ingezet met een expositie van Pieter Hoo- gendoorn. De opening vindt om 9 uur 's avonds plaats. De expositie zal verder te bezich tigen zijn: op werkdagen van 1012 en 1417, zaterdags van 14—16 uur of na telefoni sche afspraak (01108-538 of 590). Twee Belgische kunste naars, behorende tot de meest befaamde van hun land, zullen diezelfde vrij dagavond een ex positie beginnen in „Les Deux Chapeaux". De heer H.W.A Koch, directeur van die Zeeuwse culturele raad, zal er om half acht de tentoonstelling openen. De exposanten zijn Danny en Matthijs. De titel van de expositie is „The magi cal pencil" en is van 3 juni tot 2 juli te bezichtigen. (Van onze correspondent) GOES Aan de avondvier daagse in Lewedorp hebben 64 personen op de 10 kilometer deelgenomen. Er waren geen uitvallers. Maandag waren Ovezande en Goes de start plaatsen. Bij café Doene in Ovezande gingen in totaal 62 deelnemer en deelneemsters op pad en zeker niet alleen jeugdige per sonen. Zo volbracht mevrouw C. Rijk uit Ovezande, die zes tig jaar is, de tocht over 10 kilometer. Het parcours voert in hoofdzaak over de binnen wegen rondom Ovezande. In Goes begon men maandag avond aan de tochten over 10 en 15 kilometer. Er waren aan de Beatrixlaan ruim 400 ver trekkers die in het Goese Zuiderpark en in de Poel aan hun trekken kwamen. In Goes viel de woensdaga vond uit in verband met Ajax- Inter zodat hier de vierdaagse vrijdagavond wordt besloten. In Ovezande is dit vandaag (donderdag). (ADVERTENTIE) Onze nieuwe kollektie voor het komende najaar is nu geheel kompleet. Nu nog tegen zomerprijzen! Komt u 'ns kijken. VISMARKTSTRAAT 19 BREDA Oólt voor repareren en moderniseren. BERGEN OF ZOOM Museum Markiezenhof. Steenbergsestraat, geopend van maandag tot en met vrij dag van 10-12 uur en van 14- 17 uur. Zat.- zon- en feestda gen van 14-17 uur. Hal Stadhuis, Grote Markt, tentoonstelling van de maand van Peer van der Meer (t.m. 30 juni)- Ma- t.m. vrijd- van 9- 12.30 uur en van 13.30-17.30 uur. Luzor, 20 uur: Guess wath we learned in school today. Roxy. 20 uur: Belle starr 14 j- HULST Bioscoopgebouw, Blue Movie. 18 jr. 20 MIDDELBURG City, 20 uur: The Lawman, 14 jr. Rijksarchief. St.-Pieterstraat 28, expositie ,.1001 jaar Wal cheren" (t-m. 16 aug.)- Werk dagen van 9*30-12.30 uur en van 13.30-17.30 uur. Op zon dagen en feestdagen geslo ten. OOSTBURG Ledel Theater, 20 uur: Blue Movie. 18 jr. ROTTERDAM De Doelen (Grote zaal), 20 uur: Sterparade, m.m.v- San- dra en Andres, de Zangeres zonder Naam, Marty e.v.a. Hof plein Theater, 20.15 uur: „Twaalf gezworenen" van Re ginald Rose door het Nieuw Rotterdams Toneel- Schouw burg, 20.15 uur: „Liefde half om half", blijspel door het Nieuw Rotterdams Toneel. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Daniël. 18 jr- VEERE d'Ouwe Werf, een collectie olieverfschilderijen, waarbij zeegezichten, stadsbeelden en stillevens van de Middelburg se kunstschilder Piet Bulthuis (t.m. 31 juli). VLISSINGEN Alhambra. 20 uur: Walt Dis ney's „The Aritocats", a.l- IJZENDIJKE Cultureel Centrum, expositie ,.Met u naar Afrika" (t.m. 13 juni). ZUIDDORPE A- de Block, 13.30 uur: Schieting voor bejaarden. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 20 uur: Recital Balletschool- GENT Kon. Ned. Schouwburg, 20 uur: „Driekoningenavond" van Cyriel Buysse. (Van een onzer verslaggevers) GOES Sedert kort maakt de gemeentepolitie van Goes bij de technische controles op bromfietsen gebruik van een rollentestbank, waaraan de naam „Curvometer" is gege ven. Dit apparaat maakt het mogelijk bromfietsen op een voudige wijze ter plaatse op het al of niet „opgevoerd" zijn te testen. Bij controle wordt het aan gedreven wiel van de brom fiets op het meetgedeelte ge plaatst. In dit meetgedeelte be vinden zich op enige afstand van elkaar twee metalen rol len. Een der rollen is voorzien van een weerstand, gelijk aan (Van een onzer verslaggevers) GOES Ter afsluiting van de onderlinge competitie 1971—1972 van de Goese Schaakvereniging werd in haar clublokaal in Hotel „Oc- kenburg" een snelschaakwed strijd georganiseerd waaraan door 24 leden werd deelgeno men. De wedstrijd had een geanimeerd verloop en nadat de voorronden waren gespeeld kwamen uiteindelijk als win naars uit de bus: C. Jansen, Ds. A. Overbeeke, dr. F. Facee cliaeffer, H. de Schipper, P. Oliver en N. Grim. De wissel beker kwam in het bezit van C. Jansen en de andere win naars ontvingen een boeken bon. In het afgelopen schaaksei zoen speelde het eerste tiental in de tweede klasse van de landelijke bond (KNSB) en wist zich daarin te handhaven. Wedstrijden werden gespeeld tegen clubs o.a. uit Den Haan, Rotterdam, Eindhoven, Brun- sum en Roermond. Momenteel heeft de Goese Schaakvereniging 40 leden on der wie enkele jeugdleden. Nieuwe leden zijn va harte wekom. Wie interesse heeft voor het clubsehaken en als lid wil toetreden of inlichtin gen wenst gelieve zich te wenden schriftelijk of telefo nisch tot de secretaris dhr. W, van Dulleman, Leliestraat 45. Goes. tel. 01100—6337 I de weerstand die optreedt bij I net rijden over de weg. Aan de andere rol is een snelheids meter gekoppeld, zodat be stuurders van de op het appa raat geplaatste en gestarte rbomfietsen de bereikte snel heid zelf mede kunnen afle zen. In de praktijk is gebleken dat een groot aantal jongeren de maximumsnelheid te laag vindt en hun bromfiets wijzi gen door het monteren van andere onderdelen zoals car burateur, motor- en ketting tandwiel, uitlaat en dergelijke. Ook het wijzigen van het ont stekingsmechanisme van daar voor geëigende bromfietsen, al of niet met het monteren van andere tandwielen, vindt plaats. Bij diverse oontroles is gebleken dat met sommige „opgevoerde" bromfietsen een snelheid van 80 km.-uur kon worden bereikt Met de curvometer kan nu op de weg snel een selectie worden gemaakt tussen goede en „verdachte" bromfietsen. Het oponthoud voor bestuur ders van goede bromfietsen vergt slechts ongeveer 1 a 2 minuten. (Van een onzer verslaggevers) GOES-ST. JANSTEEN- IIANSWEERT Bij de aan leg van rijksweg 60 in Zeeuwsch-Vlaanderen zal rijkswaterstaat in de omge ving van Sint Jansteen bijzon dere maatregelen nemen ter bescherming van het water wingebied van de Watermij Zeeland ter plaatse. De WMZ op grond van de verordening Bescherming waterwinplaatsen Zeeland om advies gevraagd, heeft rijkswaterstaat geadvi seerd een weg aan te leggen met een waterdichte laag en goten, ingeval van calimiteiten met bijvoorbeeld tankauto's kan de wegbodem in samen spel met de goten de voor het water schadelijke stoffen op vangen. Hetzelfde gebeurt waar schijnlijk ten aanzien van rijksweg 19 in de waterwinge bieden Ossendrecht en Huij- bergen. Zoals bekend had de WMZ enige tijd geleden aan de betreffende rijksinstanties doen weten, niet gelukkig te zijn met het tracé en de ge volgde procedure, temeer daar bijzondere beschermende maatregelen niet voorzien wa ren. Inmiddels heeft de WMZ nu de toezegging gekregen dat adequate maatregelen zullen worden toegepast en werd om verder advies gevraagd. De WMZ heeft nu de con clusies van een studie ad hoe toegezonden aan het rijksinsti tuut voor drinkwatervoorzie ning. Een definitieve beslis sing over de maatregelen is nog niet genomen. Wel ver klaarde WMZ-directeur ir. P. Stoter ons dat ondanks het nog ontbreken van een be schermende verordening (zoals de Zeeuwse) in Brabant, er een goede samenwerking is met de rijksinspectie volksge zondheid en de gemeenten. Zeker is inmiddels dat, in dien de maatregelen worden getroffen, een verlegging van het tracé niet nodig is. Pessimistisch is de WMZ in tussen over de procedure die rijkswaterstaat zal toepassen ten aanzien van het kanaal door Zuid-Beveland. In plano- 'ogische werken voor gemeen ten en particulieren, waar WMZ-leidingen al dan niet tij delijk moeten worden gere geld. Rijk, provincie en water schappen zijn echter resoluter in hun optreden en minder scheutig met schadevergoedin gen. De WMZ vreest dat zij ook bij de verbreding van het kanaal door Zuid-Beveland van rijkswaterstaat een simpel briefje zal krijgen, waarin de vergunning voor de waterlei- digen door het kanaal wor den opgezegd. Hetzelfde geldt ten aanzien van die aanleg van de nieuwe rijkswegen. De WMZ moet al le hieruit voortvloeiende onkos ten verhalen op de watertarie ven en zodoende de zwaarste last op de kleinste schouders leggen. De Watermaatschappij Zeeland pleit nu voor vergoe ding op billijkheidsgronden „Immers de scheepvaart is een bovenregionaal, zelfs internati onaal belang", aldus W.M.Z.- secretaris J.P.G van Ooijen. „Het zou dus niet billijk zijn, de tarieven voor een niet-regi- onale zaak wel regionaal te verhogen". Ir. Stoter-: „Het is niet reëel dat rijk, provincie en waterschappen met dit sys teem werken". (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Vanaf midden juli tot midden augus tus zal het carillon van „Lange Jan" in Middelburg op elke donderdag letterlijk weer het hoogste lied zingen. Er is een programma opgesteld, dat zes verschillende beiaardiers gele genheid geeft om hun kunst te demonstreren. De cyclus wordt geopend door de stadsbeiaardier van Zoetermeer, de heer Jan Lode- wijk van der Zwart. Na hem komt de Sneaker beiaardier ds. Donker aan de beurt, ge volgd door een vrouwelijke beiaardier. Erica Kuit uit Utrecht. Op donderdag 3 au gustus bespeelt stadsbeiaardier N. Rijnders uit St. Truiden in België het befaamde carillon van de Lange Jan. Op 10 au gustus zet zijn landgenoot C. Versichel uit Zottegem - Strij- pen zich aan het klavier, waarna de heer Ph. Broerse, thans beiaardier van Veere, Vlissingen en Middelburg de reeks carillonconcerten be sluit. De concerten beginnen steeds om 19.30 uur en duren precies één uur. Het program ma omvat tal voor carillon ge schreven werken, maar ook verschillende arrangementen van Nederlandse, Vlaamse, Franse, Engelse en Duitse her komst. (Van onze correspondent) KWADENDAMME In het kade van het 30-jarig bestaan houdt de V.V. „Kwadendam me" zaterdag een jubileum- toernooi voor C-pupillen en D 1- en D 2-pupillen. Deelne mende verenigingen zijn: Hansweertse Boys, Hoede kenskerke, Volharding, Borsele, 's Heer Arendskerke en Kwa dendamme. De aanvang is II uur.

de Stem | 1972 | | pagina 7