Keldermanspoort decor van klank- en lichtspel DIRK VAN DE RIET TERUG NAAR ZAIRE UITSLAGEN SCHIETINGEN de mmm Hulster gemengd koor was snel klaar bij opnamen DOOR HULSTER ROWAN-AFDELING Boek historie Hulst verschijnt op 7 juli Leerlingen krijgen instrument Mogelijk weer Kreekrace van De Schelde "fr Scheepvaart ii kanaalzone weer toegenom stad streek 2 II—I— BillHUM Geen verhaal Vervoer van scholieren in Hulst Buspassagiers werden aan lot overgelaten Uzendijke Jongereiidienst over geestelijke milieu verontreiniging LAMSWAARDE Oostbürg Walter Poppe draagt eerste mis op in Sint-Jansteen Westkapelle Breskens Westdorpe Kloosterzande Sluiskil Sluiskil Boerenleenbank Nieuw-Namen houdt algemene vergadering 's-Gravenpolder Wolphaartsdijk B en w Hulst naar Antwerpen EXTRA CONTROLE ZWEMWATER Regen en te ko urn Donderdag 1 juni 1972 (Van een onzer verslaggevers) HULST Rowan-afde- lingi 89 in Hulst, zal er op zaterdag 10 juni voor zor gen, dat de oude Kelder- manspoort, onderdeel van de vesting rond de stad, zal herleven. Op de avond van deze dag wordt er in deze historische omgeving door de groep een klank- en licht spel uitgevoerd, waarin het bolwerk een belangrijke rol zal spelen. Belangrijkste doel van deze onderneming: de mensen at tenderen op de unieke moge lijkheden van de poort, die ligt verscholen onder aan de wallen, buiten het centrum van de stad. De rowan-afde- ling heeft die mogelijkheden wel gezien en heeft ze als uitgangspunt genomen voor £>e door de Rowans vervaardigde maquette van ie Keldermanspoort. het spel, dat deze maand zijn beslag moet krijgen. Aan de voorbereidingen is nogal wat aandacht besteed. Een eerste vereiste was ui teraard, dat men de omgeving van de poort tot in alle details kende en ten behoeve daarvan werd een maquette gemaakt dn de schaal van 1 op 25. Er zijm kilo's gips en uren werk tijd in gestoken, maar het re sultaat mag er zijn. Het twee de was de voorbereiding voor het eigenlijke spel en ook daarin zijn tot op heden heel wat vrije uurtjes gekropen. Momenteel is de afdeling druk bezig met het verzamelen van het materiaal, dat men op 10 juni nodig denkt te hebben. Daarbij ondervindt men overi gens veel medewerking van de gemeente, die voor een deel van de technische outilla ge zal zorgen. Financieel zijn de rowans op hun eigen in ventiviteit aangewezen, want er zijn geen sponsors, die wat in deze activiteiten zien. Ove rigens heeft men het er graag voor over, al wordt er de verenigingskas niet vetter van. Het is namelijk niet de be doel ding om tijdens de uitvoe ring entree-geld te vragen. Al le belangstellenden kunnen het schouwspel gratis gade slaan. Vanaf de wallen zullen ze een goed uitzicht hebben op de dingen, die zich in en rond de poort gaan afspelen. „Het is niet de bedoeling om daar iets professioneels op te gaan voeren, maar meer om de mensen wakker te schudden, in de hoop dat ook anderen op die poort eens iets gaan doen. Datbouwwerk staat daar een heel jaar maar te staan, ter wijl het zich voor een hoop dingen leent", aldus een van de bij dit project betrokken rowan-leiders. Het klank- en lichtspel is geheel door de afdeling in el kaar gezet en er zal geen ver haal inzitten. Het spectaculaire van de onderneming is gele gen in de wetenschap, dat op 10 juni uit alle gaatjes en verborgen hoekjes van de ver laten poort licht en geluid res pectievelijk zal schijnen en klinken. Voor de mensen die de keldermanspoort als een verlaten ruïne kennen, moet dat al voldoende zijn om er met de nodige interesse te gaan kijken. De eerste opvoe ring begint bij schemer rond half negen. In de loop van de avond zal het spel nog twee of drie keer worden herhaald. Daarbij wind en weder die nende, want bij regen kan het feest uiteraard niet door gaan. HELST Nauwelijks drie uur tijd lieeft het Hul ster gemengd koor er dins dagavond voor nodig gehad om in de basiliek van Hulst de laatste opnamen te ma ken voor een langspeel plaat. die eind september of begin augustus zal uitko men- Het wordt de negende lp. In de drie uur, die men dinsdagavond nodig had, werd ongeveer 20 minuten grammofoonplaat opgeno men. Voor de begeleiding zorgde het philharmonisch orkest uit Antwerpen. Er zijn onder andere werken uitgevoerd van Vivaldi, Bach, Mozart en Haydn. Di rigent Jo Ivens toonde zich na afloop bijzonder tevre den over het vlotte verloop van de opnamen, waai-voor aan een van de zijgangen een grote, mobiele opna mestudio was geposteerd. Ivens: ,.Het is grandioos gegaan. En dat betekent nogal wat bij een opname, waarbij zoveel elementen een rol spelen- Het koor heeft ook geweldig mooi gezongen. Het orkest was trouwens ook goed, maar dat mag je verwachten van beroepsmusici". Maandagavond zijn er in de kerk van Kruiningen eveneens opnamen gemaakt met orgel-begeleiding- Dat kan niet gebeuren in de Hulster basiliek, omdat daar geen gelegenheid is het koor vlak bij het orgel op te stellen. Voor het sla gen van de opnamen is dat wel een vereiste. Vooraf gaand aan het avond-optre den, zijn er woensdagmor gen en -middag nog enkele orgelwerkjes op de band gezet- Het orgel van de Willibrordus-basiliek werd daarbij bespeeld door Jo Ivens. De opgenomen mu ziek is bestemd voor enkele kerstplaten, die dit jaar nog zullen verschijnen, en waarvan het belangrijkste gedeelte vorig jaar al is opgenomen. Alle grammo foonplaten van het Hulster koor en het Belgische or kest zullen verschijnen op het CNR-label. (Van een onzer verslaggevers) HULST De gemeente Hulst wil de voorschriften, zo als die in de Lager-Onderwijs- wet zijn bepaald, voor het vervoer van schoolkinderen naar en van de lagere school, correct gaan hanteren. Dat impliceert, dat voor kin deren die op een afstand van minder dan vier kilometer van een voor hen geschikte lagere school wonen, geen reisvergoe- ding meer gegeven kan wor den- Rekening zal in de nieu we regeling ook worden ge houden met de financiële posi tie van de ouders. Tot nu toe werd de betreffende regeling nog bijzonder coulant toege past. (Van een onzer verslaggevers) HULST Al mag de nieu we dienstregeling, blijkens mededelingen van de ZVTM, sinds zondag goed functione ren, geheel vlekkeloos Is de overgang van oud naar nieuw niet verlopen. Tal van buspas sagiers hebben sinds zondag in Hulst voor hen belangrijke aansluitingen gemist, omdat ze niet op de hoogte zijn ge bracht van het feit, dat ook een aantal belangrijke bushal tes zijn verplaatst. Voor een belangrijk deel is de oorzaak van dit misver stand wel te wijten aan de ZVTM, die voor wat de Hul ster markt betreft, verzuimd heeft om bij de oude haltes borden te plaatsen dat de bus er niet meer stopt. Zo is het tot nu toe verschillende keren voorgekomen, dat onwetende passagiers geruime tijd ston den te wachten op bussen, die niet bleken te komen. Tot gis teren ontbrak daarvan elke mededeling bij de oude bus haltes. Een en ander heeft al vele keren tot complicaties ge: leid, overigens tot schade eri schande van degenen die op de diensten van het openbaar vervoer zijn aangewezen. Reis supportersclub De supportersclub van de plaatse lijke renner A. van de Bunder heeft voor zaterdag 24 juni een reis naar Valkenburg voor het bijwonen van de Neder landse kampioenschappen wielrennen op de weg. Gega digden voor deze reis kunnen zich opgeven bij de secretaris van „Het snelle wiel" R. Scherbeyn of in het clublokaal La porte d'Or aan de markt. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het boek van wethouder P. Brand over de geschiedenis van Hulst zal op 7 juli officieel ten doop wor den gehouden. Dat zal waar schijnlijk gebeuren tijdens een bijzondere raadsvergadering. Twee dagen daarna komt het boek beschikbaar voor het publiek. Van de in totaal 2000 exemplaren, is van 1200 boe ken inmiddels de afname ver zekerd. Belangstellenden, die tevoren hebben ingetekend krijgen het boek -ook al ver schijnt het pas in juli- goed koper. (Van een onzer verslaggevers) HULST „Geestelijke mi lieuvervuiling". Dat is het the ma van een jongerendienst, die op 3 juni om 19.00 uur wordt gehouden in de basiliek van Hulst- De mis wordt ver zorgd door het jongerenkoor uit deze plaats en voor de muzikale omlijsting zorgt Jan van Waterschoot met zijn or kest. Op 24 juni wordt de' laatste jongerendienst van dit seizoen gehouden. Men hoopt opnieuw te kunnen starten met ingang van het volgende schooljaar. (Van onze correspondent). LAMSWAARDE De nieu we muziekinstrumenten voor de leerlingen van de fanfare „Vrijheid Eendracht" zijn vo rige week voor liet grootste gedeelte gearriveerd. De nog resterende worden deze week verwacht. Derhalve heeft het bestuur van „Vrij heid Eendracht" besloten de instrumenten a.s. zaterdag in bruikleen aan de leerélingen uit te reiken. Een en ander geschiedt in de voormalige meisjesschool om 9 uur. De jonegens en meisjes in totaal 19, die gedu rende ongeveer 2 jaar de theo rielessen zeer trouw hebben gevolgd, kunnen nu beginnen met actieve beoefening onder leiding van de heer Mannaert uit Hulst, die leraar is aan de Zeeuwsche MMUZIEK- SCHOOL. Collecte De in Oostburg gehouden collecte voor de mindervaljden AVO heeft 417 opgebracht. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN Zondag 2 juli zaj Walter Poppe zijn eerste plechtige mis opdragen in de parochiekerk van Joan nes den Doper in St.-Jansteen Het buurtcomité „De Putting11 zal aan deze gebeurtenis een feestelijke tint geven en ver sieringen aanbrengen. Tevens zal er een collecte worden ge houden om de neomist een ca deau aan te bieden. Hcngelwedstrijd De hen gelsportvereniging „Westka pelle" hield een viswedstrijd in zee, waaraan 28 leden deel namen. In totaal werden 22 vissen gevangen, waarvan 11 ondermaatse met een totaal gewicht van 2564 gram. Prijswinnaars waren: 1 P. v. Heulen 925 punten, 2 vissen, 2 Pim van Sighem 475 punten 1 vis, 3 Adri Housnes 442 pun ten 4 vissen, 4 G. van Luijk 298 punten 3 vissen, 5 W. A. Vreke 266 punten 1 vis, 6 B. van Vaardigem 190 punten- 3 vissen. Verloting Rode Kruis In Westkapelle organiseert het Nederlandse Rode Kruis een verloting. Op 10 juni vindt de trekking plaats tijdens een concert door het fanfarekorps OKK. Er zijn voor deze verlo ting een groot aantal prijzen beschikbaar. Gouden bruiloft Het echt paar P. Roels- De Wever heeft het feit herdacht dat zij vijftig jaar getrouwd zijn. De dag is in alle stilte en in familiekring gevierd. Bazar In de r. k. kleuter school is gedurende twee da gen een bazar gehouden voor het jeugdwerk en de verfraai ing van de r. k. kerk. Beide dagen gaven veel toeschou wers acte de présence, wat blijkt uit de opbrengst die f 1600,- bedroeg. Collecte De in Breskens gehouden collecte voor de mindervaliden AVO heeft f 318,37 opgebracht. Gaaibolling Zondag a.s. wordt in Het Oud Raedhuijs te Westdorpe een grote gaai bolling gehouden er zijn vele prijzen beschikbaar gesteld. Inschrijvingen tussen twee en half drie bij M. Pluijm. Collecte De nationale col lecte voor de kinderbescher ming die vorige maand is ge houden, heeft in Kloosterzande een bedrag van 1004 gulden opgeleverd. Toepen In het nederlaag- toernooi van de Sluiskilse toepclub heeft Sluiskil met 119 gewonnen van To vak uit Koewacht. De stand is nu: 1 ONA 14 punten, 2 KOT 12, 3 't Centrum en Tovak 9, 5 Anker 7. Nederlagentoemooi In het nederlagentoern-ooi van KOT 1972 is Sluiskil verslagen met 220 tegen 237 caramboles. De hoogste serie kwam op naam van L. Dallinga van SBC met Schaken In het persoon lijk kampioenschap le klas won Destombes uit Sluiskil van Schout, Vlissingen; Hul- terman, Axel verloor van Schipper, Koudekerke. Op dit moment zijn drie spelers op de eerste plaats geëindigd met eenzelfde aantal punten. Deze drie zullen schiftingswedstrij den moeten spelen voor wie zich kampioen mag noemen. (Van een onzer verslaggevers) HULST „Ja, je raakt hier in Nederland in die paar maanden weer gewend aan dat jachtige leven. Als je dan te rug komt in je missiegebied moet je meteen weer een paar versnellingen terugschakelen want daar gaat alles nog rus tig aan". Dit zegt de 29-jarige Hulster missionaris Dirk van de Riet, die naai- een verblijf van ruim een half jaar in Ne derland, op 6 juni terugkeert naar zijn missiegebied in Zai re, het voormalige Congo. Dirk van de Rieit steekt niet onder stoelen of banken, dat hij weer met plezier aan het werk gaat. Hij werd naar Zai re uitgezonden, onmiddellijk nadat hij het groot-seminarie had doorlopen. Voor dat hij met ziekteverlof terug naar Europa kwam, is hij er als adviseur bij het lager onder wijs drie jaar werkzaam ge weest. „Lager onderwijs", ver telt hij, „is er in Zaire tegen woordig wel voor iedereen. De problemen ontstaan daarna, als jongeren verder willen stude ren. Behalve de kweekschool is de keuzemogelijkheid er niet zo groot. Althans: in het binnenland. In de stad gaat het tegenwoordig wel". Dirk van de Riet is optimis tisch gestemd over de toe komst van Zaire, waar naar zijn smaak missionarissen weinig van doen hebbën met politieke verwikkelingen en waar aldus ook constructief werk geleverd kan worden. Het ontwikkelingsniveau is er veel verbeterd, maar er moet ook nog veel gedaan worden. Vooral op medisch en hygië nisch gebied. De tijd van de missionarissen met de kraaltjes en spiegeltjes hebben zelfs dé meest afgelegen binnenlan den van Zaire achter zich lig gen. Er moet nu keihard ge werkt worden, en de Hulster missionaris heeft er dat graag voor over. „Al is het nog 25 jaar", voegt hij eraan toe. „Er is gewoon geen tijd om je daar met politiek bezig te houden. De mensen hebben er trouwens geen belangstelling voor. Ze zijn er ook nog niet aan toe. Het is trouwens pas in 1960 geweest, dat Zaire als Congo onafhankelijk is gewor den". „Er zit een duidelijke ver betering in de ontwikkeling. De communicatie begint wat gemakkelijker te worden. Dat heeft natuurlijk een positieve invloed.Er is wel een duidelijk verschil tussen de oude en jonge garde. De jongeren trek ken weg uit het dorp en gaan naar de stad, waar ze overi gens ook niet altijd het succes hebben, dat ze zoeken", aldus de Hulster missionaris. Het werkgebied van Dirk van de Riet ligt op een paar honderd kilometer van de s-tad Mbandaka. Waarschijnlijk voor de meeste mensen een niets zeggende naam, omdat na de onafhankalijksheidsver- klaring de meeste belangrijke plaatsen een andere naam hebben gekregen. „Ik heb voor dit werk gekozen en ik heb er geen spijt van. Het is leuk, afwisselend en dankbaar werk". En dan tot slot: „Ik zou alle mensen in Hulst en Lamswaarde hartelijk willen bedanken. Ik heb nogal wat geld van ze gekregen voor mijn werk in Zaire. Daarvoor ben ik erg dankbaar". 4 (Van onze correspondent) NIEUW-NAMEN Zater dag 3 juni wordt de algemene vergadering gehouden van de coöp. Boerenleenbank in Nieuw-Namen. Dat gebeurt in zaal R. Thilleman. Aftredende bestuursleden zijn de heren R. van Wesemael en voor wat de raad van toezicht betreft A. de Nijs. Beiden zijn herkies baar. (Van onze correspondent) CLINGE Op de staande wip pen bij C. Weemaes is een schieting gehouden waaraan door 56 schutters werd deelge nomen- De uitslagen waren wip 1: le hoge vogel: J. Ver- haegen te Hulst. 2e hoge vo gel, V. Praet te Nieuw-Na men; le zijvogel, C. Hageman te Clinge; 2e zijvogel, Et- de Kindt te Nieuw-Namen, 3e zijvogel, C. de Maat te Hulst. 4e zijvogel, L. Steyaert te Graauw. le kal, C. de Maat te Hulst; 2e kal, P- Vermeulen te Nieuw-Namen, 3e kal L. Stey aert te Graauw, 4e kal. Et. Inghels te Koewacht. Wip II: le hoge vogel: R. Tieleman te Nieuw-Namen; 2e hoge vogel: gebr. Savoye te St. Jansteen; le zijvogel, C- Weemaes te Clinge. 2e zijvo gel, mevr Savoye te St. Jan- iteen; 3e zijvogel. P. Bleyen- )erg te Clinge; 4e zijvogel. 5ug de Wit te St. Jansteen; le cal, J- Hiel te Kloosterzande; !e kal, B. Bleyenberg' te Nieuw-Namen, 3e kal: Et. In- ;hels te Koewacht, 4e kal. L- Steyaert te Graauw. HOOFDPLAAT In café ,De Vriendschap" heeft „De Hoofdplaatse Schutters" een schieting gehouden. Deelname 59 schutters. Uitslag: de hoog vogel: J. Walser te Wondel- ghem (Beerste zij vogel: A. Oste, St. Magriete (B), tweede zijvogel: A- Pauwels. Bentille (B), grootste aantal kleine vo gels: P. van de Broecke, IJ- zendijke. De eerstvolgende schieting is op 25 juni- HULST De schuttersso- jiëteit De Graauwsche Poort hield een prijsschieting op de liggende wip in café A. Lij- baart te Hulst, waaraan 60 schutters deelnamen. De uitslag: wip 1: hoogvogel Alf. de Nijs te Hulst; eerste zij vogel: P. van de Branden te Hulst; tweede zijvogel C. de Cauwer te Hulst. Wip 2: hoog vogel: J. Bracke te Axel; de eerste zijvogel: A- Crombeen te Graauw; de tweede zij vo gel- A. Mahu te Lamswaarde. De meeste kleine vogels wer den geschoten door Jos Assel- mans te Hulst. 7 stuks, en F- de Wit uit Hulst 5 stuks. KOEWACHT -- Aan een schieting in café Safari bij H. de Vlieger, hebben 54 schut tersdeelgenomen. De hoge vo gel werd geschoten door Fr. Martinet. Beide zijvogels wa ren voor O. Hesters en P. Martens- De meeste vogels voor J van Megroot. drie stuks. Aan een schieting bij G- van Rum- ste deden 54 schutters mee De hoogvogel ging naar J. Hense uit Axel en de zijvogels naar R. Herweg en J. Ferket, beiden uit Koewacht. De meeste vogels: J. van Megroot. eveneens uit Koewacht. Aan een schieting in café Jac.de Vlieger in Koewacht-Zand, na men 32 schutters deel. De hoogvogel was voor M- de Let ter. de zij vogels R. Adam en R. Kindt- De meeste vogels werden geschoten door J- Cooue. Dirk van de Riet. Dammen Uitslagen onder linge damcompetitie damclub 's-Gravenpolder: H. Tramper- G. de Vries 20; A. van Overbeeke-P. Geelhoed 2-0; R. Nijsse-C. Schrijver 11; D. Huissoon-A. Krijger 02; J. Veerhoek-D. Huissoon 02; J.K. Veirsluis-W. Neels 20. Gevonden voorwerpen Bij de rijkspolitie zijn inlich tingen te verkrijgen over de navolgende gevonden voorwer pen: 1 sleutel met sleutelhan ger Esso, 1 ring met 3 sleutels, 1 oranje regenbroek, 1 groen oliepak, 1 herenportemonnee zwart, 1 rode portemonnee, 1 blauwe overall, 1 jerrycan met benzine. De Ned. Chr. Vrouwen Bond, afdeling Wolphaartsdijk, heeft weer de maandelijkse vergadering gehouden onder leiding van de presidente naevr. J. Remijnse - op 't Hof. Mr. C.A. Meulendijk uit Mid delburg hield deze avond een leerzame lezing over jeugd en politie. De volgende vergade ring die dit seizoen, besluit zal zijn op 15 juni a.s. De heer Cornelisse zal dan spreken over de Belgische zending. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het college van burgemeester en schepenen van Antwerpen, heeft b, en w- van Hulst uitgenodigd voor een bezoek aan de stad. Dit zal waarschijnlijk in de loop van september plaats heb ben- (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De Terneu- zense zwem- en poloclub „#e Schelde" wil op 19 augustus haar traditionele „Kreekrace" in de Otheense Kreek houden. Voorwaarde is echter dat het water daarvoor goedgekeurd zal worden. De gemeente zal deze week watermonsters nemen. Vlak voor de wedstrijd zal dit wor den hehaald. De resultaten van het laboratoriumonderzoek van het kreekwater in maart van dit jaar waren weinig be vredigend. Vorig jaar kon de „Kreekra ce" in de Otheense Kreek geen doorgang vinden, doordat het water te veel colibaeteriën bevatte. De wedstrijd werd toen in de .Braakman gehou den. Volgens de gemeente staan de watercontroles in geen en kele relatie tot derecente massale vissterfte in Spui- en Bronkreek als gevolg van het lozen van ammoniakhoudend afvalwater van de NSM, Elk buitenwater moet, wanneer er zwemwedstrijden in worden gehouden, op voorschrift van de KNZB worden gecontro leerd. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie voor Zeeland ABONNEMENTSPRIJS f 23,25 per kwartaal binnen verspreidingsgebied (excl 50 ct incassokosten) f7,83 per maand (excl. 15 ct. incassokosten) f 89,75 per jaar RAYONKANTOREN: TERNEUZEN: Nieuwstraat 9, tel. 01150-7920 (4 lijnen) HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: Buiten kantooruren: tel. 01140-3751 en tel. 01158-1940 (Z.-Vlaanderen) ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland! C. Menu (01100-4316) Hulst en O.Z.-Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman (01155-1224) Noord- en Zuid-Beveland: K. H. van den Berge BREDA: Maandag t.m. vrijdag 8.15-17.15 en 19-21 uur, tel. 01600-22341 Zaterdag 9.00-12.00 uur, tel. 01600-49900 Zondag 20.00-22.00 uur, tel. 01600-22341 REDACTIE: Chef Zeeuwse redactie: S. C. Augustijn, kantoor Nieuwstr. 9, Terneuzen, tel. 01150-7920; privé Lorentzlaan 50, Terneuzen, tel. 01150-5745 Algemeen redacteur Zeeland: A. F. Koopman, kantoor Krom me Weeie 4, Middelburg, tel. 01180-7764, privé Costenobel- straat 17, Middelburg, tel. 01180-7438 Redacteur Midden-Zeeland M. Kersten, kantoor Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8038, privé Boszicht 37, tel. 01100-6584 Redacteur Terneuzen en Kanaalzone: G. van Berkel, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel. 01150-7920, privé Langs de Kreek 48, Terneuzen, tel. 01150-4866 Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Verlind, kantoor Steenstraat 14, Hulst, tel. 01140-3751, privé Oude Polderstraat 41, Hulst, tel. 01140-3103. Redacteur W.Z.-Vlaanderen: R. van der Helm, kantoor Nieuw straat 9, Terneuzen, tel. 01150-7920, privé Beethovenhof 122, Terneuzen, tel. 01150-4865 Foto journalist Zeeland: C. J. de Boer, Trumanlaan 10, Axel, tel. 01155-2237 Sportredactie Zeeland: R. van Deursen, Gerbrandylaan 8, Axel, tel. 01155-1367 Dbwdwdae r jMti hj (Van onze correspon TERNEUZEN De' vaart in het Nederl; deelte van de kanaal over het tijdvak van tot en met april 197 vergelijking tot dezelfc ode in 197T opnieuw nomen. Er werden in d riode gelost en gelad zeeschepen met 1.694.1 aan goederen tegen 5 schepen en 1.370.035 1971. Dit is een toenar 47 schepen. Ook de binnenvaart dit tijdvak toe in vergt met dezelfde periode vorig jaar. Gelost en werden 3034 scheper 2.061-562 ton goederen 1.929.715 ton in 1971, h< tal schepen was toen 3240- In de eerste vier mi van dit jaar passeerde: zeeschepen de zeesh Terneuzen op weg naa bestemming in het Nedt gedeelte van de kanaalz naar het Gentse havem Dit is een vermeerderir| 70 zeeschepen in verge met dezelfde periode inj De binnenvaart nam evl toe namelijk met 843 scj Xn totaal passeerden de s' van januari tot en met 23038 schepen, vorig 22.195. Vooruitzichten voor vr en zaterdag, opgesteld het KNMI op woensdag o uur: Enkele buien en aanho te koud. Weersvooruitzichten in fers gemiddeld over Nj land. Voor vrijdag: aantal zon: 2 tot 10 min. temp. 3 graden onder normaal, temp. 1 tot 5 graden o: normaal, kans op een dl' periode van minstens 12 60 procent, kans op een ge droog etmaal: 30 procent. Voor zaterdag: aantal zon: 0 tot 8, min- temp. streek-s normaal, max- tem; tot 5 graden onder norm kans op een droge periode minstens 12 uur: 70 proc kans op een geheel droog maal: 40 procent. Konstanz 304 plus 4, Rhe; felden 259 plus 35, Straatsbq 276 plus 48, Plirtersdorf plus 18, Maxau 440 - 2, chingen 138 - 4, Mannhd 262 - 2, Steinbach 140 plu Mainz 277 ojvv.. Bingen plus 2, Kaub 196 plus 3, Ti 301 - 48. Koblenz 237 oi Keulen 230 plus 2, Ru 396 plus 25, Lobith 36, Pannerdense Kop 964 pi 31. Nijmegen 786 plus 32, IX selkop 867 plus 5, Eefde Ijs 390 - 4, Deventer 276 - 1 Monsin 5466 - 10, Borghar 3986 - 11, Belfeld 1156 plus Grave beneden de sluis 503 -] I Morgen, vrijdag 2 juni Bergen op Zoom: 6.58 en 19.14 Hansweert: 6.07 en 18-20 Terneuzen: 5.36 en 17.48 Vlissingen: 5.03 en 17.21 Wemeldinge: 6.48 en 19.04 (ADVERTENTIE)

de Stem | 1972 | | pagina 2