99 Inter-trainer 99 toch tevreden WILKES„HET IS GROOTS" I Grandioze begroeting Australië. Land om te léven. Wajang pakje Kovacs maakt briljant Ajax Meeste vrije tegen elftal trappen Ajax HOUDERS VALSE KAARTEN ERG SOEPEL BEHANDELD „Goals moesten vallen" f koop Hansaplast en help het Rode Kruis Plakken geblazen otbalsbeha van voor Proces verbaal plus ticket voor staanplaats sport fs-r f is elastisch en kan niet irriteren HUMEURIG DOOR SLECHTE SPIJS VERTERING? CARTERS (Werken moet je toch) 1 fiilllülll!! BBÜ mÊÊÊSÊÊÊÊM Kerkhoffs als t.v.- eommentator Donderdag 1 juni 1972 15 19 dige boothals beha met beugel I :ill voorgevormde A of B ilegante ronde ruglijn. Wit 70~85'5.75 vlotte panty met dubbel and en opgeknipte pijpjes, t met elastisch kant. skin, lotus en nylbleu. 38"44" 8.75 boothalsbeha in :ie Anglaise heeft fibre-fill evormae A of B cups, augel. Gegarneerd met lintje .kje in diverse kleuren. 70-85.7.50 n-voorgevormde full-stretch met AA, A of B cups. t of skin. Maten 65-85. sel denkt u? 3.75 nke korrigerende panty, >yaal voorpand. In wit of skin, 38-44. Kost anders 6.75. Nu 5.75' tteuze stretch beha. Met fibre-fil evormde A of B cups. erdere modieuze kleuren. 170-85.5.75 van streep-lycra. Heeft een j1 x-vormig voorpand, jpjes zijn koket afgezet met ich kant. In wit of skin. [r 42-48.12.75 bieding geldig t/m 7 juni. ER-MORBIS-MG-KOVEIS .Triumph,Jaguar, Rijksweg Breda/Dordrecht n,TriumphMorris, MG el O.Z.Vlaanderen 3ent en omgeving oh. Morris, MG, Rover AJAX IS VAN WERELDKLASSE Uit deze venaarde situatie scoorde Johan Cruyff; van wie men op deze foto slechts zijn weelderi ge haardos ziet, het tweede doelpunt voor Ajax. (ADVERTENTIE) wn&t I mM kleeft niet aan de wond ^laatde huid ademen beschermt de huid door Hansaplast strips te kopen helpt u het Rode Kruis aan een snelweg ambu lance. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM „Groots". Dat was de eerste reactie van Faas Wilkes, de man die zelf drie jaar voor Inter speelde. „Groots, dit Ajax was niet te kloppen. Door geen enkele ploeg". De Rotterdamse bont handelaar - en nu nog speler van het negende van Xerxes had een wedstrijd gezien zoals hij verwachtte. „Ja, het stond voor mij te voren vast dat we een sterk defensief Inter zouden zien en een voluit aanvallend Ajax. En met zo'n taktiek moeten er gewoon doelpunten vallen. Voor Ajax dan wel te ver staan. Dat kon niet uitblijven. Alleen begreep ik niet dat In- ter zelfs terug bleef na die eer ste goal van Cruyff. Daar kan ik niet bij. Goed, ze gingen wel een beetje meer in de aanval, maar dat was toch te weinig tegen dit in topvorm draaien de Ajax. Het was geweldig wat de jongens vandaag hebben la ten zien". Faas Wilkes liet er dan ook geen twijfel over be staan dat, als hij gisteravond punten had moeten geven voor de Ford-prijs, hij zelfs heel wat meer punten zou geven dan het Nederlands elftal heeft gekregen voor de inter land tegen Griekenland. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Inter-trai ner Giani Invernizzi was na tuurlijk geen gelukkig mens. Maar hij bleek toch wel tevre den. Hij had met eigen ogen gezien, dat Ajax een grote voetbalploeg is. „Ik heb na de ze 2-0 nederlaag alleen maar grote waardering voor mijn spelers, dat ze het tegen een ploeg als Ajax nog zo goed hebben gedaan. Ajax is beslist een grote voetbalploeg. Een elf tal van wereldklasse". Maar Invernizzi had ook wel gezien, dat de treffers van Ajax op gelukkige wijze tot stand waren gekomeh. Zoals het eerste doelpunt. „Dat was gewoon een misverstand tussen Oriali en ohze keeper Bordon. Normaal gesproken gaat zo'n bal er nooit in". De Inter-trainer had overigens ook nog een belangrijk verwijt: „De scheidsrechter was duide lijk op de hand van Ajax. Hij keurde onze acties af, terwijl hij voor dezelfde overtredin gen bij Ajax niet eens floot. Het was een echte home-refe- ree". De Franse scheidsrechter Helies dacht er totaal anders over: „Deze Europacup-finale is me 100 procent meegevallen. Ik wil hem een beetje verge lijken met een Franse competi tie-wedstrijd. Bijvoorbeeld een ontmoeting tussen Marseille en Nice. In zo'n wedstrijd staan ook grote belangen op het spel" Echt moeilijk heeft de Frans man Helies het niet gehad: „Het is allemaal gegaan, zoals ik verwacht had. Ook de uitslag. Ik heb van tevoren gezegd, dat Ajax voor mij de sterkste ploeg was". De waarschuwing, die Helies aan de Italiaan Boninsegna gaf, was een gevolg van wangedrag, dat de Italiaan ten opzichte van hem tijdens de wedstrijd her haaldelijk toonde. „Ik heb hem enige malen gewaarschuwd, maar toen hij ook nog de tas van Ajax-verzorger Salo Mul- ADVERTENTIE) Wellicht is uw galtoevoer onvol doende - en die is onontbeerlijk voor een goede spijsvertering en het regelmatig functioneren van uw ingewanden. Te weinig gal brengt de werking ervan in de war. U gaat zich loom en onprettig voelen en wordt daardoor humeurig. Doe de :uur met zachte Carters Pilletjes. Sij wekken de gal op en zorgen voor )en goede toevoer ervan in de dar men. U voelt zich dan weer prettig, opgelucht en in een beter humeur. ROTTERDAM. Inter-trainer Gianni Invernizzi had het juiste moment gekozen om zijn spelers voor de eerste maal de grasmat van het Feye- noordstadion te laten betreden. Het gebeurde gisteravond pre cies om zeven uur. Een half uur na het tijdstip, waarop de poorten van de kuip waren opengegaan. Tot dat moment hadden duizenden Italianen op het voorplein van het stadion zich al geruime tijd vermaakt met het zingen van liedjes. Maar toen om zeven uur de spelers van Inter de stadion- grasmat kwamen inspecteren was het grootste.-deel van de 15000,,Tifosi" al binnen de muren van het stadion. En zodoende kon Inter op grandi oze wijze worden begroet- D hreet „Ajax" bleek op dat mo ment de Italiaanse klanken met te kunnen overstemmen, vriendelijk lachend en vrolijk zwaaiend nam Inter de be groeting in ontvangst. He Italiaanse supporters had den op dat moment reeds een groot deel van de reclame in het stadion verborgen onder blauw-zwarte Interkleuren. Leuzen met „Sterkte Inter" en •.De Cup komt weer naar Ita- le waren op de reclameban- cn van de eerste en tweede nn§ veelvuldig te zien. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Het was Planken geblazen voor Kuip wreeteur Frits de Kimpe. Cn lyi'iiLanK-r van het stadion te De Kimpe de tekst bo- .JJ ,een sticker van het Ajax- ttal met de kop: Ajax Euro- racupwinnaar 1971-1972 met W" papier. deed dat Persoonlijk, raaat hij van mening was, dat e tekst in ieder geval voor h.Jj trijd niet kon in ver- met de aanwezigheid van lalist 46 V6le Italiaanse jour- ADVERTENTIES) Mens erger je niet langer. Kom naar Australië. Land dat rust en ruimte, zon en gezondheid y biedt. Voor meer informatie, kunt u gebruik maken van de coupon of bellen: 070-647908, vragen naar mevr. Posma. Stuur de ingevulde coupon ineen envelop met postzegel aan Australische Ambassade, Ier uit het veld wierp, heb ik hem de gele kaart voor de ogen laten zien". Bij de Italianen was vooral Sandro Mazzola een bijzonder teleurgesteld man. Hij had van dichtbij gehoord, dat zijn trai ner verwijten aan _zijn adres had gemaakt. Invernizzi zei over Mazzola: „Hij heeft in vergelijking met de wedstrijd tegen Borussia Münchenglad- bach zwak gespeeld. Met het falen van Mazzola is de uitein delijke nederlaag ook wel ver klaard". Mazzola gaf als tegenant- woord: „Het was gewoon niet mogelijk om tegen dit Ajax te spelen zoals ik gewend ben. Ajax beweegt. Je moet constant met je tegenstander meegaan. En als je dat doet, ontneem je je eigen aanval teveel kracht. Maar het moest vanavond. Ajax en mijn tegenstander Neeskens waren gewoon te sterk". De beide verdedigers Bellugi en Oriali, die met de Ajax- sterren Piet Keizer en Johan Cruyff hadden moeten afreke nen, oordeelden gezamenlijk: „Nog nooit hebben wij tegen een .dergelijke voorhoede ge speeld. In de Nederlandse aan val kan iedereen alles. Als je eenmaal denkt, dat je iemand aan banden hebt gelegd, dan ontvlamt de ander. Tegen Ajax is geen kruit gewassen", JACK ARENTSE ,'W (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Stefan Ko vacs kan blij kijken, dat is be kend. Maar zoals hij gister avond straalde, zo'heeft Neder land hem nog nooit gezien. Breeduit lachend, de opdringe rige horde journalisten weer staand, beantwoordde hij vra gen. Hij, de vriendelijke Roe meen. Kovacs: „Ik ben geluk kig. Op dit moment heb ik 51 jaar gewacht. Maar het was het waard. Sommige mensen moe ten nog langer wachten op het grote geluk. Daarom mag ik nu zeker niet klagen". Kovacs, de vriendelijke, zei verder, dat hij volgens hem er in geslaagd was van de diamant Ajax de briljant Ajax te ma ken. „Ik ben hier gekomen met die opdracht en ik geloof, dat ik die vanavond volbracht heb". De overwinning van zijn equipe vond de Roemeen meer dan terecht. Kovacs: „Ik ben blij, dat vanavond het offensie ve voetbal het gewonnen heeft van het negatieve. Het zou de doodsteek voor het voetbal over heel de wereld zijn geweest, als dat niet was gebeurd. Van avond heeft Ajax bewezen, dat aanvallend voetbal nog altijd beter is dan alleen maar ver dedigen en dan wachten op een geluksdoelpunt' Over de kritiek op zijn be leid zei de Ajax-trainer: „Ik blijf erbij, dat er de laatste maanden voldoende discipline bij Ajax is geweest. Daar heb ik altijd naar gewerkt. Inder daad' heb ik de jongens veel vrijheid gegeven, maar een zo zwaar belaste ploeg mag vrij heid hebben. Ik ben er zeker van, dat als ik anders had ge handeld, wij dit resultaat van avond niet op zo'n glanzende manier hadden kunnen binnen halen. De jongens waren ge woon nog enthousiast". ROB VAN DEURSEN ■IHHlflilllilliiiH Johan Neeskens en Sjaak Swart in duel met Inter-keeper Bordon. (Van "nze sportredactie) ROTTERDAM In de 17e Europaoupfinale heeft Ajax de meeste overtredingen begaan. Scheidsrechter Robert Helies floot 29 maal tegen de twee voudige winnaar van de Euro pese beker, 13 maal voor de rust en 16 keer erna. Inter beging 20 overtredingen, ze ven voor en dertien na de rust. Johan Neeskens genoot de twijfelachtige eer dat zeven keer tegen hem gefloten werd. Barry Hulshoff en Mario Ber- tini deden weinig voor hem onder met zes vrije trappen. Bij Ajax waren Horst Blan kenburg en Gerrie Mühren „schuldeloos". Bij de Italianen werd tegen Guibertoni, die overigens maar dertien minu ten speelde, Jair en Boninseg na niet gefloten. Ook de doel- verdedigers Stuy en Bordon gingen vrij uit. Ajax mocht negen hoek schoppen nemen, zeven in de eerste helft, twee na de rust. Inter kreeg pas in de 70e mi nuut, de eerste van de in totaal drie corners. PILLETJES mport Benelux: N.V. Odo! Company Amsterdam (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Pierre Kerk hoffs uit Geleen, ex-internatio- nal en al jarenlang voetballend in Zwitserland, was gisterena vond radio- en televisiecom mentator voor diverse Zwit serse stations. Kerkhoffs: „Ajax wordt in Zwitserland erg hoog aange slagen. De club is daar enorm populair. Vandaar dat ook de vier Zwitserse televisiestations aanwezig zijn. Ze hadden mij gevraagd in hun cabine te zijn tijdens de wedstrijd zodat ze me vragen zouden kunnen stellen over de Nederlandse spelers. Ik heb immers tegen Keizer, Cruyff en Swart, enz. gevoetbald. En ik heb ook meermalen tegen Inter in het veld gestaan. Zelf is Kerkhoffs vrijwel aan het eind van zijn voetbalcar rière. Als Xamax, de Zwitser se tweededivisieclub, waar voor hij uitkomt promoveert, blijft Kerkhoffs nog wel een jaartje, omdat men dan zijn grote ervaring in de Zwitserse eersite divisie goed kan gebrui ken. Gebeurt dit niet, dan wordt hij waarschijnlijk nog een jaartje speler-trainer van een eersteligaclub. (Van onze speciale verslaggever) ROTTERDAM Met grote diplomatie heeft het KNVB-bestuur en de di rectie van het stadion Fey- enoord gisteravond de be zitters van valse kaartjes van de Maastribunes M. en W. opgevangen en behafi- deld. Terwijl iedereen het ergste vreesde, omdat er berichten waren verspreid als zouden de vailse kaartjes-bezitters spoorslags opgepakt worden door de politie, was er in fei te sprake van een zeer soepe le houding. Degenen die ge volg gaven aan de- door loud speakers in Italiaans en Ne derlands omgeroepen mede deling dat men zich voor de Maastribune naar een specia le ingang moest begeven, trof fen- daar een extra corps suppoosten aan. Wie een vals kaartje had, ging naar de po- litie-auto, waar bij een pro ces-verbaal kreeg.en hem voor tien gulden een staan plaats werd aangeboden. Voor degenen die zwart een vals kaartje had gekocht een pak van het hart; men zag de wedstrijd toch nog. De di- Welgemoed trommelden de Inter-suppor ters op naar het Feyenoord-stadion. Een paar uur later waren ze een illusie armer reetie van stadion Feyenoord had 100 staanplaatsen voor dit doel gereserveerd De moeilijkheden bij de wed strijd hebben zich tot een minimum beperkt. De lange files auto's die van 6 uur af Rotterdam binnenreden los ten zich geruisloos op bij de knelpunten Ypenburg, Zwijn- drecht en Alblasserdam. Om half zeven zaten al zo'n 5000 mensen op hun plaatsen. Een uur later was het halve sta dion gevuld en voor de wed strijd aanving druppelden de laatsten gehaast binnen. Rotterdam heeft van 11 uur 's morgens in het teken van de wedstrijd gestaan. Groe pen Ajax- en Inter-fans, trachtten elkaar de loef af te steken door op toeters'te bla zen, met vlaggen te zwaaien en hun -clubliederen aan te heffen. Omstreeks 4 uur 's middags weerhield de politie een groep Italianen ervan een 5 meter lange en twee meter brede blauwe Inter- vlag op het postkantoor aan de Coiolsinigel te bevestigen. De extra Inter Milan trein met 90 supporters heeft al leen de Rotterdamse VVV werk gegeven. Meer dan de helft van reizigers kwam in formeren of er nog een plaats was om te slapen deze nacht en daar had de WV min of meer op gerekend. De enige die men moést teleurstellen was een Italiaan die vroeg of hij een kaartje voor de wed strijd kon krijgen. Nee, zei men bij de VVV, waiarop de man in hevige toorn ontstak. Dater hebben zijn landgeno ten hem mepgenomen naar het stadion waar hij op de zwarte markt zijn geluk kon beproeven. De officiële ontvangst door loco-burgemeester G. Z. de Vos is een beetje uit de hand gelopen omdat uitgenodigde ouitenlandse journalisten wél maar het Inter Milan-bestuur niet was gekomen. Toen de autobus met Inter-bestuurde- ren na lang wachten nog niet op de Coolsingel was gesig naleerd, werd het politie corps gewaarschuwd. Men spoorde het gevaarte op en met enige vertraging waren le gemeentelijke plichtple gingen ten aanzien van de I- :alianen toch nog een feit. Einde artikel 74

de Stem | 1972 | | pagina 15