Militair team tegen District Zuid I Sportcommissie is tegen het parkoers van Sas van Gent (Manilla Opening van zomerseizoen in Vlissingen Zonneveldrit Scheldegouwen PROVINCIALE VLUCHT MET WEINIG DUIVEN HARINGMAN TEGEN FORTUNA-FORMATIE Duel om Zeeuwse wielër- titels Judoduel Zaamslag Duel om titel yf(e) >use) rapte ZEELANDIA HOUDT TOERNOOI I - Uitzonderingen JUNIOREN- TOERNOOI IN HULST XXL Flevo-Toer duin" 't is sterk... rDELFT ziraiten) kunstenaars sport voor tijdelijke kantoorkrachten sinds 1947 ondergoed sterker dus voordeliger panty P de panty voor de maten 46-48-50 Zaterdag 27 mei 1972 soons zit-slaapkamersvan ome i een gerieflijk onderdak vinden, u recht op: extra toelage voor isten ruim 4 weken vakantie 1/ 6 vakantietoeslag/vrije [4 dagen reiskostenvergoeding in ouderlijk huis.Wie komt er i?Dat kan zonder afspraak op londerdagmorgen tussen 9 en Iworden in elk gevat vergoed. meer weten over de cursus j Gasthuis, stuur ons dan deze •on. Zonder postzegel in envelop een Psychiatrisch Instituut Delft, Is", antwoordnummer 381, Delft. -Geb. datum.. ichtingen over ies worden gaarne tor het hoofd van I (telefoon 070 - enden worden genodigd hun te richten aan de heveningseweg 76, |en. ellijk het juiste kapsel in de handen hebben. leiden u vakkundig op. jericht op het behalen iet bediendendiploma: [jericht op het llang haar; |=rne coiffures deze unieke opleidin- opersdagscholen N.V«» I - 51 54 44 29 SASSE SPORTWEEK MET INTERESSANTE TOPPERS Toine van de Bunder, een van de grote favorieten voor de Zeeuw se wielertitel bij de amateurs. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT De sportcommissie van de KNWTJ gaat niet akkoord met het par koers dat het wielercomité Sas van Gent heeft uitgezet voor de Zeeuwse wielerkampioen schappen. Dat parkoers met start en finish in de Europa laan is slechts 2800 meter lang en in de reglementen van de Unie staat dat een parkoers voor een kampioenschap ten minste vier kilometer lengte moet hebben. Het parkoers dat van de Eu ropalaan loopt via de S-tuart- straat, het F-rederik Hendrik plantsoen, de Burgemeester Hoefnagelstraat, de Joost Ha- merlinckstraat, de Vier Am bachtenstraat, de Rijsenburg, de Papegeulestraat, de Gillis straat, de Beneluxsbraat, de Kennedystraat en dan weer de Europalaan, werd door de. sportcommissie afgekeurd om dat op dit parkoers meer het idee zou ontstaan van een ker- misteoers. Oorspronkelijk had het wie lercomité van Sas van Gent een 150 meter lan^e parkoers, maar de rijkspolitie van Sas van Gent heeft er een stuk uitgehaald omdat anders de bewoners van plan Noord- West in Sas van Gent de ge hele dag zouden worden opge sloten. Intussen zit het wieler comité met de problemen, want binnen veertien dagen moet er een andere oplossing worden gevonden. De grootste moeilijkheid daarbij is de rijksweg Temeuzen-Sas van Gent, waar men beslist niet op mag komen. Dit weekeinde zal het comité zich gaan bera den over de stappen die moe ten worden ondernomen om de zaak alsnog te redden. Joris Helleputtestraat 15 ^^Tel. (01500) 7 48.16 (Van onze sportmedewerker) MIDDELBURG Zaterdag en zondag wordt op de Na- Jorst-sportterreinen in Middel- "krg het jaarlijkse toernooi J|an Zeelandia gehouden. Op »e eerste dag komen A- en B- Mnioren binnen de lijnen. Bij ee A-junioren zijn ingedeeld: vlissingen, RCS, GPC, Middel- ™rg, Arnemuiden en Zeelan- ma. Dezelfde teams komen ook mot een B-team uit met uit zondering van RCS. De plaats van de S-ouiburgens wordt in- sonotnen door Meeuwen. Deze Jeugdwedstrijden duren 2 x 10 onnutten. Aan het senioren- jocrnooi °P zondag nemen 2*1: Vüssiragen, Middelburg, -Sjn^uzen, Gastel, Dosko, Zierikzee en Zeelandia. wordt in twee poules ge beld. De speeltijd is 2 x 20 m®i'tenOm tien uur 's mor- ®ans wordt begonnen met de Wedstrijden Middelburg - SCS 56 Vlissinigen - Zeelandia. (Van onze sportmedewerker) ZAAMSLA G Zaterdaga vond worden in de Gymnas tiekzaal aan de sportlaan judo- en jioe-jitsoewedstrijden en de monstraties verzorgd. De juni oren van de sectie judo van de sportvereniging Zaamslag ope nen deze avond, die om half acht begint, met een wedstrijd tegen het team van Klooster- zande. Hierna volgen jioe-jitsoede- monstratdes door de dames De Mul en Wes-tdo-rp te Terneu- zen. Nadat -de Zaamslagse ju nioren opnieuw op de mat zul len komen in een wedstijd te gen hun collega's te Axel, vol gen ter afsluiting v-an de avond judo-demonstraties ge geven door een tiental (le dans) Zeeuwsch-Vlaamse ju do-ka's. (Van onze sportredactie) SAS VAN GENT De gemeente Sas van Gent staat van 8 juni tot en met 18 juni weer in het teken van de sport. In die tijd worden allerlei evenementen afgewerkt onder de noemer: de Sasse Sportweek. Een week, die overigens twee duidelijke hoogtepunten kent: een voetbalwedstrijd tussen hef Nederlandse militaire elftal en het team van district Zuid-I, woensdag 14 juni, en de Zeeuwse wielerkampioen schappen op zaterdag 10 juni. Het programma van de Sas se Sportweek ziet er als volgt uit: Donderdag 8 juni: school zwemmen, voorwedstrijden ta feltennis junioren (St. Albert), waterpol-owedsitrijden Bruin vis-De Ganzen. Vrijdag 9 juni: finale band stoten (afé De Oude Brug), Karabijnschieten (St. Al- bert). Zaterdag 10 juni Zeeuwse wielerkampioenschappen, demonstratie ver- en precisie werken, voorwedstrijden tafel tennis senioren. Zondag 11 juni: voetbaltoer nooi C-junioren (Philippine), zwemwedstrijd één kilometer (deelname: Bruinvis, Braak man, Schelde, Scheldestroom, ZIJ en Zeelandia), selectie waterpoloweds-trijd kring-Zee land, demonstratie tafeltennis (Wiliried Dumez, Frans van Waterschoot, in de Rozelaar). Maandag 12 juni: Handboog- schieting staande wip (West- dorpe). Maandag 12 juni tot en met 14 juni: trim-wielerdriedaagse (Philippine) Maandag 12 tot en met 15 Juni: wandelvierdaagse. Dinsdag 13 juni: schoo-1- sportdag. Tevens demonstratie THOR (P'hilip-ppine). Woensdag 14 juni: Neder lands militair elftal - Districts Zuid 1. Vrijdag 16 juni: prestatie tocht zwemmen 500 meter, in- korven jonge duiven vlucht op Beaumetz, schaken voor junio ren. Zaterdag 17 juni: volleybal toernooi (Keizer Kare-lplein of sporthal Zelzate), voetbaltoer nooi B-junioren (Westd-o-rpe), (ADVERTENTIE) In het militaire elftal zitten namen als Hazelhekke (top scorer in de eerste divisie), Leen Ba-rth (Andarleohit), Wil ly van de Kerkhof (FC Twen te), Arie Haan (Ajax), en Wim Rijsbergen (Feye- noord). Het elftal van het district Zuid-I zal pas vlak voor de wedstrijd bekend worden ge maakt. Zeker is in ieder geval dat de Spelers van landskam pioen Sparta '25 niet beschik baar zijn omdat die op 3 en 10 juni tegen het Rotterdamse Zwart Wit moeten uitkomen om uit te maken wie zich algemeen amateurkampioen van Nederland mag noemen. Het tweede hoogtepunt zal on getwijfeld het Zeeuwse wie lerkampioenschap vormen. On danks het feit namelijk dat de meeste „kanonnen" van Trico Noble zich al hebben geplaatst voor het Nederlands kampi oenschap zullen zij echter toch vertrekken. Arjaan de Schipper, lid van de sportcom missie van de KNWU: „Als puntje bij paaltje komt, dan moeten ze zelfs vertrekken, want een coureur die niet in het provinciaal kampioenschap rijdt, mag niet van start in de nationale titelstrijd". Uitzonderingen worden ge maakt voor Cees Bal, en Cees Priem, die op het moment van het Zeeuwse kampioenschap in de Ronde van Engeland zit ten. Ondanks het feit dus dat de groten uit het Zeeuwse amateurveld nog niet inschre ven, kan men in Sas van Gent toch rekenen op een geweldige tweestrijd tussen Wim de Waal en Toine van de Bun der. Want dat zijn toch wel de twee coureurs die op dit mo ment het meest aanspraak op de titel maken, tenminste bij afwezigheid van Bal en Priem. Naast Wim de Waal en Van de Bunder hebben Jan Raas, Wim Westdorp, (gaat steeds beter rijden), Henny Gijsel en mis schien zelfs de pas bij Trico Noble ingelijfde Leon Strobbe, een kans. Verder schreven tot nu toe in onder andere Johan van Waes. John ny Verbeke, Gudo Faridaen en Adri Oositidijk, terwijl ook Adrie Casseur nog op de lijst ontbrak. Bij de nieuwelingen is er een uitgesproken favo riet, en dat is Cees Spaans. Frans Verstraeten, Rinus Ver boom en in mindere mate An- dré Biddelo kunnen het hem lastig maken. Bij de adspiran- ten krijgt de kampioen van de wielervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen, Hans Dooms de rol van favoriet op zijn schou ders. Octavio Picavet is zijn grootste concurrent. De stijd bij de dames dreigt een la chertje te worden omdat tot nu toe slechts twee dames in schreven, namelijk Thea Hae- me-rs en Agnes Koeman. Wim de Waal, die eveneens kanshebber is op de titel. Zijn grootste concurrent heet Toine van de Bunder. vijfkamp, Staakbolling, finale tafeltennis open Sasse kampi oenschappen. Zondag 18 juni: vallen dei- duiven, voetbaltoernooi A-ju- nioren (Philippine), turnde- monatraties (mèt Nederlands kampioen Cor Smulders) in de Speye. finales tennis. Zaterdag 24 juni: prijsuitrei king vlucht op Beaumetz. Het is Hollandia ondergoed: sterker, dus voordeliger. Puur katoen. Zit prettig. Fris wit. Blijft in model. Makkelijk te wassen ook. Ondergoed van Hollandia. Daar zit u goed mee. (Van onze zwemmedewerker) VLISSINGEN Zaterdag middag start in het zwembad te Vlissingen het zomerwed- strijdzwemseizoen. Aan dit buitengebeuren zullen weer alle Zeeuwse clubs deelnemen. De wedstrijden, die seriewed strijden worden genoemd, staan volledig in het teken van de Zeeuwse zwemkampi- oenschappen waarvan de fina les op 24 en 25 juni in Vlissin- (Van onze sportmedewer ker) MIDDELBURG De acht tiende Zonneveldrit van „Scheldegouwen" heeft alle voorgaande overtroffen. Er wa ren 167 deelnemers bij deze puzzelrit maar wat belangrij ker was er kon een bedrag van f 18.343 worden overhan digd aan de heer Westerwee', voorzitter van de Stichting Sport steunt Zonneveld. Een dergelijk groot bedra-g heeft men voorgaande jaren nog nocit bijeengekregen voor de gehandicapte kinderen uit het zeehospitium, in Oost- kapell-e. (Van onze duivensportmedewerker) ZAAMSLAG Wat in de lijn der verwachting lag kwam uit. Orleans (provinci aal) bracht geen recordaantal Zeeuwse duiven in de lucht. De zeer slecht verlopen vlueht vanuit Donrdan, een week daarvoor, was daarvan de oor zaak. Hoewel de officiële eind uitslag nog wel enige tijd op zich zal laten wachten zal de ze vlucht gewonnen zijn door de Oostburgse combinatie Ver- keste - Van de Bossche wier winnende duif een snelheid liet afdrukken van 1578,55 meter per minuut, gevolg door een duif van J. van Oostenbrugge te Breskens die een meter per minuut te kort kwam. Ondanks de toch betrekke lijk hoge snelheden door de eerste duiven gemaakt waren er vrijwel overal grote ver schillen in tijd- In Groede won G. Dusarduyn 1, 8 en 10 (1549,- mpm), maar J. van Dit is m-ede te danken aan het amusementsprogramma dat geboden werd bij Zonneveld en waar onder anderen optrad het Cootaii Trio. Tevens wer den daar nog vele loten ver kocht onder het talrijke pu bliek. De uitslag van de rit waarvan de start i-n Biggek-er- ke was en de finish in Oostka- pelle luidt: 1 L. de Nooyer 42 strafpunten; 2 C. Bode 50; 3 P. Poelman 53; 4 P. Hermsen 61; 5 J. Wórtz 64; 6 C. van Gelde ren 67; 7 P. W. van Overbeke 71: 8 A. M. Westveer 72; 9 G.van Zandvliet 74; 1-0 W. Jansen 7-5 strafpunten. (Van onze sportledewerker) HULST De jeugdcommis sie van de voetbalvereniging HVV'24 heeft de organisatie in handen gekregen van de voor ronden van het Zeeuws KNVB-voetbaltoernooi voor A 1-junioren. Deze wedstrijden zullen vandaag op het ge meentelijk sportpark in Hulst worden gespeeld. De wedstrijden du-ren 2 x 15 minuten zondier rust en de wedstrijden, die op drie ter reinen worden gespeeld, be ginnen om 13.00 uur. Alle Oost-Zeeuwsch-Vl-aams-e clubs hebben ingeschreven en de pouile-indeling zi-et er als volgt uit: poule A: H-ontenisse, SDO, Steen en Vogelwaarde. Poule B: Clinge, Koewacht, Temeu- zen, Zaamslag. Poule C: HW, Hulsterloo, Ria-W en Tern. Boys. De KNVB heeft de vol gende scheidsrechters voor het toernooi aangesteld: P. A. Herrebout, B. Hermans, L. de Groo-te, J. de Smit, E. A. Goossens, A. van Damme, C. Steenbakker en M. Eind hout Driel deed daar in Groede nauwelijks voor onder en speelde 2, 4, 5 en 6. In het rayon West-Zuid-Beveland vlo gen 129 duiven, hoogste snel heid 1533,41 mpm. 1, 5 en 10 G. van Strien, Wolphaartsdijk. 2 S. van Eijkeren, 's Heeren- ho-ek, 3 J. Reijntjes 's Heer Arendskerke, 4 D. A. Rijk, Heinkenszand, 6 gebr. Poel man 's Heer Arendskerke, 7 H. Beulens, Kwadendamme, 8 P. van Westeinde Lewedorp, 9 P. van de Waart 's Heerenhoek. Bij „De Snelle Duif" te Clinge won P. Bolssens-Drumont 1, 8, en 9, 2 J. Seghers, 3 J. de Burger, 4 en 6 J. van de Branden (Kerkstraat), 5 O. Masschelein, 7 J. Willaert, 10 P. de Bruijn. „Steeds Sneller" IJzendijke. 1, 2 en 7 R. Tho mas (1515,- mpm) 3 Fr. Diele- man, 4 en 6 G. Claeijs, 5 en 8 H. van de Bossche, 8 J. Boer man. „Eerste de Beste" Schoon-dijke 1 en 2 G. de We ver (1445,- mpm) 3 A. de Poorter, 4, 5, 6 en 7 G. Dobbe- laere. „De Snelvliegers" Oost burg 75 duiven 1, 5, 8 en 10 Verkeste-Van de Bossche (1578,55 mpm), 2 A. van Hijf- te, 3 R. Verstraeten. 4 T- de Jonge, 6 A. Boonman, 7 A. Risseeuw sr., 9 Oosterbaan- Krijger. „D-e Getrouwede Duif" Cadzand met 25 duiven 1 A. de Groote (1565,52 mpm) 2 en 5 A. de Putter, 3, 6 en 8 M. vanHe-e, 4 en 9 A. Mabelis, 7 A. Vasseur en zoon. „Nieuw Leven", Koewacht met 28 dui ven 1 en 2 g-ebrs. Elegeert (1544,7 mpm), 3 Joh. Verschu ren, 4 J. de Schepper, 5 H. Audenaarde, 6 P. Gijsel, 7 Ja-s Elegeert, 8, 9 en 10 H. Begijn- „VZV" Hoofdplaat met 28 dui ven 1, 2 en 9 A. van de Ameele (1460,- mpm), 3, 5, 7 en 8 mevr. Martens, 4 M. Ver- meere, 6 H. de Poorter, 10 H. Soulimans. „Vrije Vlucht" Sasput met 37 duiven 1 W. de Sieben (1548,- mpm) 2 J. Dihont, 3 en 4 G. de Wever, 5 B. de Poorter, 6 P. de Poorter, 7 en 10 H. Calon, 8 Th. de Poorter, 9 A. de Wever en zoon „Nog Sneller" Breskens met 90 duiven, hoogste snel heid 1577,4 mpm 1 en 10 J. van Oostenbrugge, 2 H. Schel- stra-ete 3 en 4 A. Cornells, 5 en 7 J. van Gijs, 6 D. Klaas- sen, 8 W. Fenijn, 9 C. van Opdurp. „Eerste de Beste" Schoondijke Dourdan met 56 duiven 1 H. van Kouwenberg, 2, 4 en 6 A. de Poorter, 3 en 5 G. Dobbelaere, 7 D. van Hou- te, 8 en 9 Kl-aassen-Tallie, 10 J. Toernoois. „De Snelle Duif" Ter-hole, Dourdan 1, 2 en 3 A. Ongenae (689,- mpm) 4 L. Heymans, 5 A. Beaurain, 6 Alph. Freijser. Vanuit Quie- vrain met 76 duiven 1 L. Hey mans (939,- mpm) 2 A. H.eme- laar, 3, 5, 6 en 8 Hon. Coisen, 4 J. de Bot, 7 A. Beaurain, 9 J. Hillaart, 10 Aug. Freijser. Vanuit Beaumetz met 81 dui ven 1 A. Vermeulen (1547,- mpm), 2, 3, 4 en 8 Hon. Col- sen, 5 A. Ongenae, 6 L. Hey mans, 7 A. Hemelaar, 9. P. de Vree, 10 Alph. Freijser. „De Reisduif" Graauw in combina tie met „De Postduif" Lams- waard-e met 112 jaarlingduiven vanuit Quievrain, hoogste snelheid 920,- mpm. 1 P. van Dalen, 2 P. Mattheijssen, 3 J. van Denderen, 4 Ed. Mat theijssen, 5 J. van de Veeken, 6 Ed. van Vlienberghen, 7 J. Pardon, 8 Th, Bisschop, 9 P. J. Platjouw, 10 gebrs. De Koster Met 57 oude duiven 1 gebr. De Koster (984,- mpm), 2 Alph. de Block, 3, 4 en 7 gebr. De Koster, 5 P. van Dalen, L. Dhont, 8 J. van Vlierberghen, 9. P. van Denderen, 10 P. Bauwens. „EMM" Terneuzen wedvlucht vanuit Compiègne 1 en 10 A. Scheele (1252,- mpm) 2 en 8 gebrs. Zegers die een voortreffelijke uitslag maakten 8 duiven mee en al le prijs. 3 A. de Bruijne. 4 D. Deurwaarder, 5 A. Smallegan- ge, 6 P. van der Peijl, 7 F. Verhelst, 9 A. Meeusen. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN Zondag wordt op het terrein van de gemeente Hontenisse de be slissingswedstrijd gespeeld tussen Fortuna (Bergen op Zoom) en Haringm°n (Goes) om het kampioenschap van Zeeland heren tweede klas veldh andbal. Voor de vele handbalfans uit Kloosterzande en omgeving is dit tevens een primeur, want het zal voor de eerste maal zijn dat op het Hontenis- se-terrein heren handballeis in actie komen. Beidie teams die in het veid komen, brachten elkaar in de competitie een n-ed-erlaaig toe. Fortuna, dat na de afschaffing van elf-handlbal noodgedwon gen overschakelde op zeven- handbal, heeft in de afgelopen jaren een dominerende rol ge speeld. Vorig seizoen nog had den de Fortunezen zeven pun ten voorsprong op de naaste concurrent, terwijl men in de zaalco-mpetitie als tweede e-Jn- Haringman begon p? s twee jaar geleden met competitie handbal. De ploeg uit Goes heeft sinds de oprichting in Juni slechts eenmaal een ne derlaag moeten incasseren. In hun korte bestaan hebben de mannen van trainer Henk Ne- lisse (geen onbekende in Hon tenisse) reeds drie kampioen schappen behaald in de afde ling Zeeland, met als topper de promotie naar de landelijke tweede klas van het NHV. Het zal zondag dan ook spannen ln Honteniss-e. Fortuna heeft aan een gelijk spel genoe-g, omdat het doelg-emiddelde van de Bergenaren beter is, n.l. 165- 82 tegen Haringman 1 "0-104. Niettemin worden in deze be slissingswedstrijd d-e kansen van Hariir "man iets hoger aan geslagen. De wedstrijd begint om kwart voor twee. gen worden verzwommen. In totaal worden vier van dergelijke voorwedstrijden ge houden. Van elk programma onderdeel zullen de nummers een tot en met acht voor die finale zich kunnen plaats-en. Het gevolg van dit systeem is dat alile Zeeuwse zwemcracks aan de start moeten verschij nen, daar zij anders een fina leplaats missen. Er zullen in Vlissingen beslist geen scher pe tij-den worden gezwommen, daar de meeste deelnemers nog niet gewend zijn aan de vijftig-meter-baan. John de Lange wan Luctor zal door de afwezigheid van de met wedstrijdzwemmen ge stopte Tonny Veerman uit Terneuzen zeker de sterkste zijn op de 100 meter rugslag, daar de Vlissinger Wim de Kam no-g ni-et de vereiste con ditie bezit. De 400 meter wis selslag heren is de laatste j-a- ren niet meer gezwommen. Gezien de algemene vooruit gang van het zwempeil in Zeeland moeten de heren er toch in slagen het bestaande Zeeuwse record te breken. Op d-e 200 meter vrije sla-g diames zou Joke de Wilde (Ganzen) alle moeite hebben met de uit stekend in vorm verkerende Els van Tatenhove (Braak man). De 100 meter schoolslag dames zal ongetwijfeld een boeiend gevecht te zien geven. Alle Zeeuwse to-pzwemsters zijn bij elkaar in een serie. Marleen Swenne (Ganzen) is toch wel lichtelijk favoriet. Op de 100 meter rugslag meisjes zal Ella de Jonge (Stormvo gels) de taak van de volk-o men uit vorm zijn-de clubgeno te Els Wolff moeten overne men. Ook h-i-er za-1 een felle strijd oplaaien voor de zege en de finaleplaatsen. Aan deze wedstrijden is tevens een zwemcompetitie verbonden. (ADVERTENTIES) (in de gouden verpakking) (Van onze sportmedewerker) GOES Drie renners van de Zeeuwse Ren- en Toerclub Theo Middelkamp zullen za terdag deelnemen aan de nieu- welingenklassieker in de Fle- vopolder, de zogenaamde Fle vo-Toer. Het zijn Kees Spaans uit 's- Gravenpolder, die zaterdag zijn eerste zege boekte als nieuweling in Nieuwvliet, Bennie Scheers uit Middelburg en de jonge belofte Rinus Ver boom uit Ellewnutsdijk.

de Stem | 1972 | | pagina 29